Holiday in ENGLAND Vakantie in zicht is ,«so different Vakantie in eigen land Nog ruimte Kijkje op de Theems van de ijHouses of Parliamenf' uit. Uitzicht op de Atlantische Oceaan vanaf Lands End in Cornwall. Eén inlichting willen we na mens de V.V.V. nu al vast geven, en wel deze: als u uw vakantie periode zelf kunt kiezen (vijftig procent der vakantiegangers is daartoe in de gelegenheid), be denk dan dat in juni de dagen het langst zijn en de zon het meeste schijnt. Om precies te zijn: in juni bedraagt het gemiddelde aan tal uren zonneschijn 223, tegen 199 in juli en 186 in augustus. Er valt in juni bovendien aanzienlijk minder regen, de natuur is die maand zeer fraai, en er is nog plaats in hotels, pensions en op kampeerplaatsen. Omdat toch niet iedereen dit advies ter harte neemt, durven we het rustig te verstrekken HANS STEVENS WOENSDAG 20 MAART 1963 PAGINA f Cheltenham (Gloucestershire)1-3 Juli: festival van Britse hedendaagse muziek. Windsor: 6-6 juli: rozententoonstel ling. Haslemere (Surrey): 13-20 juli: Fes tival van oude muziek. Buxton (Derbyshire)internationaal muziekfestival. King's Lynn (Norfolk): 27 juli-3 aug.: idem. Southend-on-Sea (Essex)aug-okt. verlichting. Edinburgh: 18 aug-7 sept.: Interna tionaal festival. Southport (Lancashire)28-30 aug. Bloemenshow. Bath: 6-16 juni: festival. Prijsniveauvergelijkbaar met Ne derland. Boot Hoek van HollandHarwich 2-de klas 45,— (ret. 90,—) zo- merretour op bepaalde data 68, Auto's retour 104,289,naar gelang de lengte. OstendeDover Come to Britain for a holiday that is different", zo lnidt de slogan op een Britse vak antiefolderNe derlanders plegen in hun vakantie zo naar zon te snakken en ze horen in de loop van het jaar zoveel ellendigs over depressies bij de westkust van Ierland en aan de ingang van Het Ka naal, dat maar een kleine groep de moed opbrengt om aan de andere kant van dat Kanaal vakantie te gaan hou den. Maar dan ontdekken ze ook dat die vakantie inderdaad zo „different" kan zijn als men maar wil: variërend van ponytochten door de woeste schoon heid van de Schotse hooglanden tot het proeven van het in eeuwenlang isole ment opgespaarde Britse eigene in Lon den; van het bezichtigen van kunst schatten uit alle tijden en werelddelen in de hoofdstedelijke musea tot het luieren aan de inderdaad bestaande O Benzineprijsongeveer 54 cent. lieflijke ■■■IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIMIIIIIIIUMIIIIIIIilllHllltlllHlllllllllllllIHNIIHtlllIHHimimt»' Engelse landschappen, oude kastelen en buitens die de enig mogelijke behui zingen zijn van eventueel nog voor komende spoken en butlers, liggen in menigten op U te wachten. Na één va kantie in Engeland wilt U eenvoudig niet anders meer enk. reis 2-de klas, 21,retour 42,Auto's van 32,tot 125,enk. reis. Idem CalaisDover. Voorts tal van mogelijkheden met rederijen Rotterdam/Amsterdam- Southampton etc. Vliegretour AmsterdamLonden 180, 30-daags vakantieretour 137; AmsterdamEdinburgh resp. 267 en 229 (23 dagen) Van Londen uit kan men bustrips van enkele dagen maken door Engeland en Schotland. Bijzonderheden: Links houden! Adres voor nadere informatie: The British Travel Association, Leidse- plein 29, Amsterdam. Enkele evenementen in het komen de seizoen (Vervolg van pagina 1) indicatie vormt het hotelverblijf voor meer dan één nacht. In 1961 beliep dat cijfer ongeveer anderhalf miljoen. Ver- moedelijk mag men dit getal verdub- Londen: begin juni. Trooping the j,ejen om een vrij zuiver beeld te Colour; 12-27 juni antiekbeurs, krijgen van het jaarlijks totaal der bui- Grosvenor House: 24 juni-6 juli: tenlandse toeristen binnen onze grenzen. Lawn Tennis kampioenschappen. Dat betekent dus, dat Nederland iii het Wimbledon- 29 juni: windhonden- zomerseizoen anderhalf miljoen méér rennen, White City: 22-27 juli: kon. personen herbergt dan geduremjg de rest intern, paardententoonstelling, id. van bet jaar. Ascot (Berkshire): 18-21 juni Royal A<?rr>t fniaardpnrpnnpn) Tolt IÏ1GT1 Hllos 6lK&8,r op, dein York- 14 iuni-6 iuli' mysteriespelen val* te concluderen, dat .zich op ons JUl y P kleine grondgebied ieder jaar een toe ristische land- c.q. woonplaatsverhui- zing voltrekt, waarin tussen de acht en negen miljoen personen deelnemen. Aldeburgh (Suffolk): 20-30 juni: fes- Voor tal van bedrijfstakken betekent tival dit gewemel een niet te versmaden bron van inkomsten. De in aantal geringere hoeveelheid buitenlanders geeft daar bij onge /eer v'enveel uit als de Neder landers zelf, namelijk 500 a 600 mil joen gulden, dat maakt samen ruim één miljard. En de verdere vooruitzich ten zijn niet minder rooskleurig. Op grond van bepaalde aanwijzingen neemt men namelijk aan, dat de toeristische uitgaven in verhouding sneller zullen en kunstfestival. Broad stairs (Kent): 17 of 24 juni: begin Dickens Festival. stijgende index van het levensonder houd blijft Nederland toch nog beho ren tot de goedkoopste vakantielan den. Gezinnen met kinderen schrik ken vaak terug voor de beslommerin gen die aan een buitenlandse reis verbonden zijn, en tenslotte, en zeker niet het minste argument: ons land biedt toeristische genoegens in over vloed. Zou men het langs de Noord zeekust te druk vinden, dan is daar tegenwoordig nog het Veerse meer met zijn 2000 hectare rustig want tijloos water en niet te 'ergeten het gebied van de Friese meren, waar van slechts de helft goed benut wordt, en de Biesbosch. Ons land bezit voorts nog uitgestrekte bos- en hei degronden in het midden, oosten en zuiden, gebieden die nog lang niet aan hun maximale opnamecapaciteit toe zijn. Trouwens, ook van ons 110 kilometer lange, aan de Rivièra niet geëvenaarde, zeestrand, is slechts 35 kilometer in gebruik, en dan nog al leen op drukke dagen, zodat in princi pe hier vele kansen op exploitatie wachten. Diverse departementen be studeren de mogelijkheden voor ver dere toeristische ontginning. Maar waar u dit jaar ook uw bivak zult stijgen dan de vermeerdering van het opslaan, dicht in de buurt bevindt zich reële nationale inkomen. Men komt zo stellig een V.V.V.-kantoor dat gratis te tot een raming van twee miljard gul- uwer beschikking staat. Daar verstrekt den voor het jaar 1970. Een dergelijke men niet alleen allerlei nuttige toeris- omvang van het binnen- en buitenlands tisehe informaties, maar het personeel toerisme in ons land zeil uiteraard ex- verleent ook bemiddeling bij het reser- tra voorzieningen vergen, reden waarom veren van logies in hotel, pension of bij de A.N.V.V. op hogere financiële bij- particulieren (alle adressen zijn gecon- stand van de overheid mag rekenen. troleerd), en de grotere bureaus funge ren tevens als geldwisselkantoor. E: zjjn tal van redenen, waarom zoveel Nederlanders nun vakan tie in eigen land doorbrengen. Dat men vreest over de grens aan een babylonische spraakverwar ring ten prooi te vallen en zich on gemakkelijk voelt in de andere sfeer van dat buitenland, speelt natuurlijk voor velen nog een belangrijke rol. De financiële middelen spreken voorts een woordje mee, want ondanks de D it toeristisch nummer is als de beroemde zwaluw. Het bete kent nog geen zomer. Het betekent wel de intrede van het lente-seizoen. Bovendien is het een vogel die u in de hand kunt nemen en die dus naar het harde Nederlandse spreek woord wil méér waarde heeft dan de tien die door het luchtruim zwieren. Zo kan deze zwaluw mogelijk toch al wat zomer brengen, door u inspiratie te geven voor het smeden van zonnige vakantieplan nen. Zijn we daar ooit zó aan toe geweest als na deze barre winter? Het spreekt vanzelf, dat een vakan- tienummer te klein is om alle infor matie te geven over de vakantie mogelijkheden die anno 1963 ter beschikking staan. Wie vast van plan is te gaan filmen in het Serengeti-park in Tanganjika of zijn geëmigreerde vrienden gaat be zoeken in Australië, kan het gevoeg- ijk ongelezen laten, want we heb ben ons beperkt tot meer voor de hand liggende vakantiestreken. Maar ook over deze landen moeten de gegevens tamelijk globaal blijven. Wie vaste gast is in Normandië of aan de Italiaanse Rivièra, zal over deze streken waarschijnlijk geen informatie vinden die hem nog niet bekend was; maar hij zal mis schien wèl iets tegenkomen dat hem op de gedachte brengt ook eens een keer in Zwitserland te gaan kijken. Dan kan hij tevens al enigszins een beeld krijgen van de reiskosten, het prijspeil en eventuele afwijkende voorschriften waarmee hij op een dergelijke vakantie te maken krijgt. En tenslotte vindt hij een adres waar hij nadere informaties kan krijgen. Sommige van die adressen bedelven de aanvrager onder pak ketten vol kleurige drukwerken; folders van allerlei békende en onbe kende plaatsen en instellingen in het betreffende land, waarbij men dan wel eens kan snakken naar een be trouwbare gids, die tussen al die bomen een uitzicht wijst naar het recreatief aantrekkelijke bos. Dat informatiebureau kan het waar schijnlijk ook niet helpen: het krijgt die lawine uit het achterland van plaatselijke V.V.V. s of hoe het daar dan heten mag, en dat betekent dat de mooiste folder niet per se het mooiste plaatsje representeert, hoog stens de meest welvarende vreemde lingeninstantie, al kan het een wel met het ander samengaan. Er kan dus een moment komen, waarop men een onpartijdige gids wil raadplegen en dan kunt u in heel veel gevallen goed terecht bij de A.N.W.B., die steeds meer uit voerige reisgidsen van de diverse toeristenlanden beschikbaar heeft. Maar zelfs dan zult u zelf nog dingen ontdekken die niet beschre ven staan; en gelukkig maar, want daarvoor gaat u toch uiteindelijk op reis. Bij alle buitenlandse vakan tie-informatie hebben we het eigen land niet vergeten. Nog altijd blijft het merendeel van de Nederlanders binnen de nationale grenzen. Een blik op de Nederlandse evenemen- tenlijst moge hun duidelijk maken, dat daar voldoende attracties te vinden zijn om vele vakanties met een programma vol afwisseling te vullen. Wie weet brengt het over zicht een aantal gewoonte-reizigers op het idee, eens een jaartje rond te trekken door het eigen vaderlandl

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1963 | | pagina 17