uitzonderlijk lange levensduur Vaker olie verversen is beter dan te weinig oiie verversen. Houdt rekening met de voorschriften van de autofabrikant. ESSO EXTRA MOTOR OIL, die haar taak perfekt zal vervullen. automobilisten het thema Met Esso bent U beter uit Ais automobilist krijgt U van de fabrikant van Uw auto nauwkeurige aanbevelingen omtrent de verversingsperioden van de motorolie. la U houdt zich nauwkeurig aan deze aanbeveling. IÜÜh U ververst de motorolie vaker dan voorgeschreven. U ververst de olie pas na meer kilometers dan door de fabrikant van Uw motor wordt aanbevolen. Hef begin van het nieuwe reisseizoen geeft ons aanleiding aan automobilisten het volgende belangrijke advies te geven. U hebt nu drie mogelijkheden: Dit is natuurlijk altijd goed, want de automobielfabrikant weet het best wat Uw motor vereist. Dat is in zeer vele gevallen gewenst, want de aanbevelingen van de fabrikant van Uw auto zijn gebaseerd op een normaal gebruik. Voor wie echter b.v. overwegend in stadsverkeer rijdt, waarbij zonder dat er „kilometers worden gemaakt" de motor vaak wordt gestart en gestopt, gelden andere normen. Dit zouden wij U niet aanraden. Natuurlijk, een olie zoals heeft een en doet ook na 10.000 of 15.000 km nog steeds dienst. Echter, de noodzaak van het verversen van motorolie is niet zo zeer een kwestie van levensduur als wel van vervuiling van de motorolie. (U kunt zich ook meerdere malen met hetzelfde water wassen - of dat echter aan te bevelen is?) Dit geldt in versterkte mate voor motoren zonder oliefilter. Bovendien: Wie mindere malen zijn motorolie ververst moet meer olie bijvullen. Hij voegt steeds verse olie bij de gebruikte olie in het carter in plaats van de motor vaker een vers bad te gunnen, zoals de fabrikant aanbeveelt - terwijl U, goed uitgerekend, daarmede slechts centen bespaart. Daarom: En als deze de verversing van de olie eerst na 10.000 km. aanbeveelt gebruikt dan olie verv ESSO EXTRA MOTOR OIL

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1963 | | pagina 28