Cyclobal-toernooi houdt Gouwenaars geheel in de ban !:>P KOELINSTALLATIES VOOR BEDRIJF EN INDUSTRIE "VERHAAR. Reclame Rector J. Nolet overleden Wereldgoederenmarkten in juni ongeanimeerd Wol uitgesproken vast 98 Met tachtig kunstkenners door Gouda *at Wereld wijd Twee werkteams naar Afrika -f :'%i>p mè- Dagproduktie loopt verder op In- en uitvoer iets gedaald TV voor jarige pastoor Linthorst opruiming Kleiner produktie bij staatsmijnen Willem Barendsz opruiming Vrienden Nederlandse Ceramiek bezochten ook Haastrecht opruiming L§t!Vl: Conjunctuurtest juni Maakt voor Uw zaak f, Kolenbehoefte stijgt ondanks kernenergie In eerste jaarhelft Particuliere mijnen dolven meer kolen Opening Jeugdland 1963 wimM M. Ier meuten HET NIEUWE DAGBLAD MAANDAG 22 JULI 1963 PAGINA 4 w - i» ë^W0r - fÉMPÉi«üi Goede techniek ADVISEURS IN KOELTECHNIEK Spaanse polder Rotterdam Tel. 010-54795* imPp Katoen van Onderwijsman efriertniTsri - m i i s M -I i 'V 'VX (Van onze sportredactie) UOUDA, 22 Juli. In het kader van de Gouda-Week werd zaterdagavond op de Markt, onder auspiciën van de Ko ninklijke Belgische Veloclub „Sport en Arbeid" uit Gent een cyelobal-toernooi gehouden, waaraan vijf ploegen deelna men. Deze sport, die in Nederland niet wordt beoefend, maar in diverse Euro pese landen, zoals België, Duitsland, Zwit serland, Oostenrijk en Denemarken zeer populair is, heeft het Goudse publiek meer dan twee uur lang geboeid. Winnaar werd uiteindelijk het koppel KardeelG. de Vroe, dat in de finale zegevierde over het sterke duo HermanBuysse. Cyclobal zou men kunnen noemen voet bal op de fiets, echter met dien verstande, dat de bal niet met de voeten, maar met het voor- of achterwiel geschoten moet worden. Het wordt gespeeld op een veld van 12 x 15 meter. De duur van de wed strijden bedraagt 2x7 minuten. De teams bestaan uit twee personen, die geen vaste functie hebben. In totaal vijf formaties van „Sport Na Arbeid" bonden de strijd tegen elkaar aan. De Belgische kampioensploeg Her manDe Vroe was favoriet voor de eer ste prijs. Doordat De Vroe echter verstek moest laten gaan, en Herman met invaller Buysse een team moest vormen, kwam het duel volkomen „open te liggen. Vooral toen bleek, dat de twee andere eerste af- delingsploegen, namelijk HardeelG. de Vroe en BondueEnbrie zich tot het uiterste gaven, spitste de spanning zich toe. De koppels VerhasseltDhondt en TiberghienVan Camp, die in de twppcje afdelipg uitkomen, kwamen er bijna niet aan ïe pas. Tijdens de wedstrijden demonstreerden alle spelers verbluffende staaltjes van techniek. In het bijzander de eerste afde lingsteams konden met hun „velo" doen wat ze maar wilden. Vooruit, maar ook achteruit rijden, sprongen maken van soms meer dan een halve meter, kortom niets was voor de Gentenaren onmogelijk. De ene stunt na de andere haalden zij met het grootste gemak uit. Al hun bewegin gen waren zo geperfectioneerd, dat men zich kan afvragen of cyclobal niet eerder acrobatiek is dan sport. Bovendien waren de schoten, die door middel van de wielen werden afgevuurd zo hard en zuiver ge richt, dat menige Nederlandse semi-prof er jaloers op kon zijn. Uiteindelijk kwamen Hardeel en G. de Vroe als triomfators uit het strijdperk te voorschijn. Zij wonnen al hun wedstrijden en behaalden acht punten. Het duo Her man—Buysse eindigde als tweede met 6 punten, gevolgd door Bondue—G. de Vroe (4 p.), Tiberghien—Van Camp (2 p.) en Verhasselt—Dhondt (0 p.) De meeste De sierlijke demonstraties schoonrijden van de Gentse meisjes Francien Mor tier en Lucienne van de Putte. wedstrijden van het toernooi werden ge leid door de internationale arbiter, die reeds tienmaal de eindstrijd van het we reldkampioenschap gefloten heeft, de Belg Jozef v. d. Putte. Als intermezzo gaven twee meisjes van de Gentse veloclub t. w. Francien Mortier en Luciënne v. d. Putte demonstraties schoonrijden, dei bij de toe schouwers zeer in de smaak vielen. DEN HAAG, 18 juli. De arbei ders bezetting vertoonde In juni een dar lende tendentie. Voor de maand juli wordt geen verandering van enige be tekenis verwacht, aldus het C.B.S. bij de uitkomsten voor de industrie over juni 1963 (Oonjunctuurtest). De stij gende tendentie in de gemiddelde dag produktie, welke in voorgaande maan den werd geconstateerd, hield in juni aan. Ook voor de maand juli wordt met een stijging rekening gehouden. De voorraden onverkocht produkt namen wederom toe. De beoordeling van de omvang van de voorraden (waarbij rekening wordt gehouden met seizoensinvloeden) werd evenals in de voorafgaande maand door 80 procent van de ondernemingen normaal, door 10 procent te groot en door eveneens 10 procent te klein genoemd. De orderontvangst zowel uit binnen- als buitenland, nam in de drie secto ren (consumptiegoederen, investe ringsgoederen en overige goederen) toe. Voor de maand juli wordt door- eengenomen eetn toeneming van de or derontvangst verwacht. Vergeleken met mei werd de orderontvangst (re-i kening houdende met seizoensinvloe den) in juni ongunstiger beoordeeld. Bij de in het onderzoek betrokken; industriële ondernemingen (excl. de Chemische industrie) wordt de order-! positie uitgedrukt in aantal maanden! werk. In de maand juni vertoonde de ze grootheid voor het totaal en voor; de gezamenlijke sectoren investerings-! goederen en overige goederen een da ling. In de sector consumptiegoederen bleef dit indexcijfer ongewijzigd. DEN HAAG, 20 juli (ANP) Vol gens door het Centraal Bureau voor de Statistiek samengestelde voorlopige gegevens bedroeg de waarde van de invoer in juni 1963 ƒ1.742 min (v.m. ƒ1.838 min), terwijl voor een waarde van 1.504 min (v.m. 1.608 min) werd uitgevoerd. De uitvoer bedroeg 86 pet van de invoer (v.m. 87 pet). Advert en tl» ROTTERDAM, 22 juli. Omdat men maar eenmaal in zijn leven 70 lentes kan tellen en wijl dit dan duidt op een groot volhardingsvermogen, vooral wanneer men dan nog volop zijn ambt bekleedt, hadden de parochianen van Christus Koning be sloten hun herder, pastoor St. Lint horst, te huldigen en hem, ter ver aangenaming van zijn levensavond een spinternieuw televisie-apparaat aan te bieden. De heer A. Schrage, die er aan her innerde dat pastoor Linthorst nu al 16 jaar de parochie leidt, onthulde dat de gedachte voor dit verjaarsfeest was opgekomen bij een der leden van de Katholieke Actie. Die gedachte had veel weerklank gevonden en zodoende kwam men tot dit eerbetoon, waaraan ook de geestelijkheid en de priester zonen van de parochie deelnamen. Tevoren was er een plechtige mis opgedragen, tijdens welke het koor de Missa Pontificalis van Perosi zong. Na de huldiging in de pastorie was er een drukbezochte receptie. Leden van de parochiële jeugdbeweging kwamen heel origineel voor de dag met een aardig opvoerinkje. Advertentie En hier is dan de Opruimings aanbieding zomerstoffen, waardoor handige huismoeders en evengoed hun dochters... modieuzer maar ook goedkoper gekleed kunnen gaan, dan zij ooit voor mogelijk hielden. Een grote restant-partij im- priméstoffen, w.o.satin, kinder katoen enz. in een grote hoe veelheid van dessins en kleuren. Duizenden meters voor japon nen, strandpakjes, kinderkleding enz. uit de series tot 4.95 toe, nu door elkaar voor nog géén gulden. ROTTERDAM, 22 juli. „Rector Nolet is gestorven", ging het zaterdag als een lopend vuurtje In onderwijskringen. Deze korte zin duldt op een belangwekkende periode In de ontwikkeling van het ka, tholiek onderwijs te Rotterdam en het overlijden van de 84-jarige oud-rector Jan Nolet Is er de finale van. Rector Nolet tekende het tijdperk van de grote uitgroei van het katholiek on derwijs, dat gebundeld is in de „Rotter damse Vereniging voor Katholiek Onder wijs" sedert 1915, toen hij kapelaan was HEERLEN, 20 juli De meest opti mistische verwachtingen inzake de ont wikkeling der kernenergie kunnen niet wegnemen, dat er een kolentekort dreigt in de landen van de E.G.K.S., zo meent het studie-comité van de VVesteuropese steenkolenmijnen. H^t comité heeft een studie gemaakt van de vooruitzichten der kernenergie, de mogelijke ontwikkeling van de kost prijs en de behoefte aan energie van de gemeenschap. De conclusie luidt, dat men in ieder geval op zo'n sterke groei van de behoefte der gewone elektrici teitscentrales moet rekenen, dat de Eu ropese mijnen in staat moeten worden gesteld hun produktiecapaciteit te ver groten. Men zou een gevaarlijk spel spelen, (.„„„„O I aldus het verslag van deze studie, als geworden op het Noordereiland en tevens vooruitzichten voor de komende twin- Bij een aanval verdwijnt de bal in het doel. De doelman zal de bal echter nog op het nippertje uit zijn doel wippen. Dinsdagmorgen om 9 uur be gint de verkoop van deze dui zenden meters stoffen, in een enorme verscheidenheid, per meter voor Cttn tel. of schrift, best. belast werd met het voorzitterschap van wat kortweg „De Vereniging" werd ge noemd. Deze geboren Schiedammer was eerst eenvoudig zielzorger geweest in kape laansfuncties (na zijn priesterwijding op 16 augustus 1903) in Den Haag, Amster dam, Zaandam en Lisse. Aanvankelijk voelde hij zich geroepen tot de missie in Afrika en toen hij in Rolduc op school was geweest, verbleef hij achtereenvol gens in Binson, Algiers en Carthago (bij de Witte Paters) om tenslotte zijn pries terstudie in Warmond te voltooien. Seder 1915 werd hij dus Rotterdammer en onderwijsman, al werd dan zijn Rot terdammerschap vier jaren (van 1924 tot 1928) onderbroken door het pastoraat van het nabijgelegen Bergschenhoek. Van daaruit bleef hij de leiding van de „Ver eniging" behartigen en toen hij zich in de zomer van 1928 in de rectorswoning aan de Eendrachtsstraat vestigde bete kende dat voor hem 'n nog nauwer con tact met de vereniging, waar hij zich zo geheel aan gaf. Drie endertig jaar, tot sep tember 1943, heeft hij die functie uitge oefend met grote kundigheid en met vaste hand. Hij was een man, die hoofdzaken van bijzaken wist te onderscheiden en steeds een rechte koers voer. Hij was een streng" man, maar niet voor degenen, die zich met ijver en plichtsbetrachting aan hun taak wijdden; voor hen was hij een goede en trouwe vriend. Wat hij zelf deed, verwachtte hij ook van anderen: werken met liefde en overgave. Erkenning van zijn onderwijskwali teiten vindt men mede in zijn benoe- mingen tot leraar aan het katholiek meisjeslyceum (sedert 1928) en tot bis schoppelijk hoofdinspecteur van het on derwijs in het bisdom Haarlem (sedert mei 1936). Toen de jaren zwaar gingen wegen is hij in 1949 in ruste gegaan, de eerste jaren in „St.-Joseph" te Beverwijk, de laatste tijd in het St.-Lidiuna gesticht te Bemmel bij Nijmegen. Woensdagochtend om half 11 beginnen (zonder voorafgaande lauden) de plech tigheden van de uitvaart in de St.-Dona- tuskerk te Bemmel, waarna de begrafenis volgt. tig jaar gebaseerd werden op verwach tingen die niet gerealiseerd kunnen wor den. Het rapport is het niet eens met de verwachtingen der Euratom-commissie, dat binnen afzienbare tijd kernenergie centrales zullen kunnen concurreren met de gewone elektriciteitscentrales. Maar zelfs al zouden de meest optimistische verwachtingen uitkomen (kernenergie centrales met een totale capaciteit van 6.000 megawatt in 1970 en 40.000 mw in 1980), dan nog zou de kolenbehoefte van de gewone centrales stijgen tot 88 miljoen ton in 1970 en 105 miljoen ton in 1980, vergeleken met 45 miljoen ton in 1960. (Van onze Limburgse redacteur) HEERLEN, 19 juli Gedurende de eerste zes maanden van dit jaar be droeg de kolenproduktie bjj de staats mijnen circa 3,5 miljoen ton, dit is 45.000 ton minder dan gedurende het eerste half jaar van 1962. Van deze produktie werd 73 pet. langs mechani sche weg gewonnen Hn 1962 70 pet. Opmerkelijk is, dat de gezamenltlke mijnen (staats- en particuliere mijnen samen) een produktie bereikten van 5,8 miljoen ton, hetgeen 22.000 ton meer is dan in de eerste helft van 1962. Een eenvoudig rekensommetje toont derhalve aan, dat de particuliere mijnen gedurende de meergenoemde periode periode 67.000 ton meer hebben geprodu ceerd dan verleden jaar. ROTTERAM, 22 juli. N.V. Bureau Wijsmuller zal zaterdag kunnen beschik' ken over haar nieuwste zeesleper, ®e bij L. Smit en Zoon te Kinderdijk Se' bouwde „Willem Barendsz". Het schip tijdens een officiële proefvaart van Ru'" terdam naar IJmuiden overgedragen wof* den- Reeds woensdag zal de Willem Barend2 van zijn afgelopen vrijdag begonnen technische proefvaart op de Noordzee ifl Rotterdam aankomen en afmeren aan °e Parkkade. Op deze dag en donderdag zul len genodigden van scheepvaartmaat schappijen, werven, bagger- en aanne mingsbedrijven de sleper kunnen bezich tigen. Na de overdracht zal de Willem Barend2 een bezoek brengen aan Londen. He' schip zal ligplaats kiezen in de London Docks in het centrum van de stad. OP dinsdag, woensdag en donderdag van de volgende week zullen aan boord verte genwoordigers van assurantiemaatschap pijen en Engelse scheepvaartmaatschap pijen worden ontvangen. AMSTERDAM, 18 juli Het meren deel van de goederenmarkten vertoon de in juni een minder geanimeerd beeld dan in mei. Bij gebrek aan sti mulerende faktoren bleven de omzetten veelal van beperkte omvang, terwijl de noteringen zich overwegend in het voor deel van kopers bewogen. Het prijsin dexcijfer van Moody daalde van 382 tot 372 (per 18 juli 370.0). Onder meer kan de ietwat aarzelende tendens worden toegeschreven aan de onzekerder ge worden conjunctuurvooruitzichten in de Verenigde Staten, zulks medé met het oog op het nog steeds toenemende te kort op de Amerikaanse betalingsba lans. Daarbij komt, dat in een aantal andere Westerse industrielanden waar onder Frankrijk, Italië en Japan, maat regelen worden beraamd om aan de steeds dreigender inflatoire tendenties het hoofd te bieden. Voorts heeft het aanbod met name van agrarische pro- dukten de laatste weken onder invloed van seizoensfactoren een verruiming on dergaan. Dit wordt gezegd in het over zicht goederenmarkten van de Neder landse Overzee Bank. Omtrent de metalensector kan wor den opgemerkt dat in verband met de overeenstemming over een nieuw ar beidscontract in de Amerikaanse staal industrie, vele staalverbruikers er van af zagen hun voorraden verder aan te vullen. Op de bekendmaking, dat de Amerikaanse regering de toekomstige tinverkopen uit de strategische voorra den zal opvoeren, reageerde de ttnmarkt met prijsdalingen. In de situatie op de wereldkopermarkt kwam geen noemens- waardige verandering. Aanbevelingen aan de Amerikaanse senaat om alle regeringsvoorraden van lood op korte termijn te liquideren, werkten een flau were stemming voor het metaal in de hand. Zink wist zich goed te handhave: In de agrarische sector ontwikkel Advertentie Onze hele voorraad, honderden restanten damesnachthemden in poplin en flanel,, brengen wij morgen voor een Opruimings- pMjs, voor nog géén vier gulden. Nachthemden In diverse model len, met lange mouw, kort mouwtje en zonder mouw. Restanten uit de duurdere Series, van 5.95 en 7.95, goed royaal vallende modellen. zich op de koffie-markt geleidelijk een wat vastere tendens, een en ander als gevolg van het feit dat door een vertra ging m de aanvoer een tekort aan be schikbare Braziliaanse koffies ontstond. Teleurstellende verbruikscijfers, alsme de grotere Westafrikaanse tussenoogsten dan aanvankelijk waren verwacht, heb ben er mede toe bijgedragen dat de cacaonoteringen zich in neerwaartse ROTTERDAM, 21 juli. „Het pro gramma, door de commissie Vakantie besteding en een dozijn wijkoomité's voor de zomervakantie 1963 ontworpen, Is er een, dat klinkt als een klok", aldus de heer R. Langerak, wethouder van sport en recreatie, die zaterdag Jeugdland heeft geopend en daarmee tegelijkertijd het startsein gaf voor hef gehele vakan tiewerk in de stad. De speel, en werkplaats voor de jeugd in de Energiehal vormt opnieuw de kern van de vakantiebesteding. Vijf weken achtereen zullen, naar een ruwe schatting, zo'n honderdduizend kinde ren er plezierige uren kunnen door brengen. „Er is echter meer dan Jeugdland" zo merkte de wethouder, wijzend op de vondsten, die de wijkco- mités hebben gedaan. Bijzondere be langrijk achtte hij 't streven, de kinde ren niet passief, maar actief bezig te doen zijn. De wethouder getuigde van zijn waar dering voor het werk van allen, die zich hebben ingespannen de kinderen een plezierige vakantie te bezorgen. Er zijn er immers velen, die er niet op uit kun nen gaan en wanneer dit wel het geval is, dan toCh zelden vele weken achtereen Jeugdland en de andere activiteiten staan er borg, voor, dat de kinderen zich in de vakantie niet behoeven te ver velen. De heer Langerak dankte dan ook de Commissie Vakantiebesteding, de Wijkcommité's en in ihet bijzonder de heer Van Zuijlen, de geestelijke vader van dit vijfde Jeugdland. Te voren was door dr. J. G. Bosma, voorzitter van de Raad voor de Lichamelijke Opvoeding, een welkomst woord gesproken. Guido van Deth gaf na de openingsrede een speciale voorstel ling met zijn poppentheater, dat in het paviljoen Rotterdam is opgesteld. Een volksdansgroep uit de Achterhoek gaf in de Engeriehal éend demonstratie. De kin deren amuseerden zich, die eerste?' mor gen reeds volop met schilderen, bakken, timmeren, rolschaatsen, en met alle an dere mogelijkheden, die de speel- en werkplaats biedt. Advert enn* Dinsdagmorgen om 9 uur be gint de verkoop van deze beide soorten poplin en flanellen nachthemden In de maten S 38- 40, M 42-44 en L 46-48, door elkaar voor Géén te!, of schrift. btst. o oo- GOUDA, 22 juli. Het laatste medede lingenblad van de vereniging „Vrienden van de Nederlandse Ceramiek", is ge heel gewijd aan de ceramische verzame lingen in de Bisdom van Vlietstichting te Haastrecht. Het prachtig geïllustreerde nummer Is van de hand van jkvr. dr. C. H. de Jonge. Het werd uitgegeven met steun van het Anjersfonds Zuid-Holland. Ter gelegenheid van deze beschrijving van het ceramische bezit van het Haas trechtse museum organiseerden „De Vrienden van de Nederlandse Ceramiek" zaterdag een excursie naar Gouda en Haastrecht. Hiervoor werd bet voorbereidende werk verricht door onze stadgenoot, de heer Dick van der Want. ,,De Zenith", overhandigde alle tachtig deelnemers een doosje met miniatuurpijpjes, een geste welke uiteraard zeer op prijs werd gesteld. De vrienden van de Nederlandse ke ramiek werden 's morgens om even elf uur In de St. Janskerk ontvangen door de voorzitter van het Fonds Goudse Glazen, mr. A. A. J. Rijksen, die ook al voor een verrassing had gezorgd. Mr. Rijksen had namelijk enige cartons op de vloer laten leggen, waardoor de kunstvrienden niet alleen met de glazen als zodanig maar vooral ook met de voorstudies konden kennis maken. Hierdoor werd het in zicht in de techniek van de glazeniers- kunst ongetwijfeld verfdiept. Gouda, stad van het vuur Na bezoek aan de SL Janskerk werd een wandeling door de museumtuin en het Catharina Gasthuis gemaakt om ver volgens naar de Moriaan te gaan, waar de kunstvrienden en kunstkenners wer den ontvangen door de directeuer der Goudse musea. dr. Jan Schouten. In de Moriaan vertelde dr. Schouten de geschiedenis van de Moriaan, van oude tabakswinkel tot museum. Gouda, aldus de heer Schouten, - heeft een grote oven traditie en Is altijd een stad van het vuur geweest. Door de neergang van de brou werijen konden de pottenbakkerijen gaan bloeien. Daardoor bloeide er tevens de ovenbouw en ontstond er een oventradi tie. In de pottenbakkersovens konden weer de pijpmakers hun aarden pijpen laten hakken. Of Gouda de eerste stad is waar pijpen vervaardigd werden is nog een open vraag. De directeur der Goud se musea had onlangs gelezen dat ook al zeer vroeg in Amsterdam pijpen wer den gebakken. Wel mag gesteld worden dat Gouda In ieder geval het grootste pijpmakerscentrum In Nederland ge weest Is. Uitvoerig sprak dr. J. Schouten daarna over de principes, die aan de inrichting van het prachtige koopmans huis ten grondslag lagen. Om de werk plaats met de püpmakersbank en de draaischijf is eigenlijk het museum op gebouwd. Na de lunch in hotel De Zalm, werd via Stolwijk en Bergambacht een prachtige tocht, door de Vlist gemaakt, waarna in Haastrecht het Museum Bisdom van Vliet werd bezichtigd. Tegen vijf uur keerden de vrienden van de Nederlandse keramiek, kunstliefhebbers, kunstken ners, kunsthandelaars, antiquaris en con servatoren van musea, weer na een mooie en rijke dag huiswaarts. Het was de voorzitter van deze befaamde vereni ging, de heer D. F. W. Langelaan, die met name de heren Rijksen, Schouten en Van der Want hartelijk dank zegde voor hun medewerking. Ook in deze Opruiming bren gen wij een grote partij Poly ester vensterval voor een prijs, die niets meer met de waarde te maken heeft. Duizenden meters vensterval, gemaakt van getwijnde polyester marquisette in een leuk fantasie dessin. Polyester 'val uit de voorjaars collectie van 1.85, met brede onderzoom, koopt U morgen voor nog géén tachtig cent. Dinsdagmorgen om 9 uur be gint de verkoop van deze Poly ester vensterval, kant en klaar gezoomd; 45 cm hoog, p. meter voor Giin tel. of schrift, best. ROTTERDAM, 22 juli Met de door de Raptim van de K.L.M. gecharterde DC-8 zijn zaterdagavond om 7 uur weer 2 werk-teams van de K.A.J. van Schip hol vertrokken. Het ene team bestaande uit W. v. d. Geer, Th. Huurdeman en H. Heimerickx gaat naar Kasama (Nrd Rhodesia) en het andere team bestande uit H. vn Asten, A, Cremer en J. v. d. Ven gat naar Fort Roseberry (Nrd. Rhodesia). Voordat op Schiphol definitief afscheid genomen werd had nationaal aalmoeze nier Huyboom in de kapel van het van Nispenhuis in Amsterdam een h. mis opgedragen om Gods zegen te vragen voor het moeilijke werk, dat zij als le kenapostelen in Afrika gaan verrichten. In een kort af scheidswoord je herinnerde aalmoezenier Huyboom de vertrekken- den aan de eerste regel van het inter- nationole Kaj otterslied „Uw boodschap dragen wij o Heer, door de wereld wijd", waarbij hij opmerkte, dat er verschillen de manieren zijn om een boodschap over te brengen. Geen manier is echter zo doeltreffend als de manier, waarop iemand zich persoonlijk inzet en zo een levende getuigenis is van Gods woord. Onder de talrijke „uitwuivers" bemerk ten wij behalve de ouders van de vertrek- kenden o.a, op H. van Eekert (nat. be stuur), aalm. Meyer (dioc. Rotterdam), aalm. Jansen (dioc. Den Bosch), Riet de Schepper en Wim van de Poel (dioc. Rotterdam). Met Wim v. d. Geer was het hele Rot terdamse districtsbestuur en vele van zijn bekenden uit diverse afdelingen meege komen. Van der Geer is na Theo van Winsen en Joop Timmers de derde Rot terdammer. die zich vrijwillig in dienst gesteld heeft van de K.A.J. en zo de K.A.J.—WERELD-WIJD-idealen meer en meer gestalte gaat geven. Dit mag voor de Rotterdamse K.AJ. nog eens een ex tra stimulans zijn om een hecht thuis front te vormen. Bij de foto: De beide teams met een van de missionarissen, die weer naar Afrika teruggingen. De beide teams met een van de mis sionarissen bij de start naar Afrika. m

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1963 | | pagina 4