SPORTNIEUWS NEDERLANDSE AFVAARDIGING NAAR WERELDKAMPIOENSCHAP ONDER LEIDING VAN KATAN „Zeg maar gewoon Sal" Weer nederlaag van The Arrows Eindstrijd nieuwelingen om het kampioenschap van Zuid-Holland Mmm, wat ruikt de hoofdschotel weer lekker DE HOOFDSCHOTEL IS VLEES! véél vlees... héél goed! CYCLE-CROSS RWV HOUDT WANDELTOCHT a) TEKENAAR b) ASSISTENT c) TYPISTE zelf iI Raptimvlucht naar Afrika RSR Ivoren Toren Scheidsrechters- cursus Konkmöllek ook op de boterham Voldoening Eigen wijze ït u Moeilijkheden Adverteer in dit blad [tötal! Een leuke pyama voor lage prijs! m meubelen IN, HET NIEUWE DAGBLAD DINSDAG 11 FEBRUARI 1964 -.. i êm i f De - geheimzinnige ring N. CARELS f 4.25 TOTAL NEDERLAND aardolieproducten*-v0' £S RUIL UW OUDE Nog sist de biefstuk in de bakpan (wat 'n plezierig geluid!) maar moeder is bijna klaar. Dus öp naar de tafel om het vlees, de jus, de groenten en de aardappelen gretig welkom te heten. Daar aan tafel is 't leven zo goed. Vooral met veel vlees op de borden. Vlees voedt zo goed! Vlees smaakt zo fijn! Vlees is meer waard dan moeder ervoor betaalt. Vlees is waard ook Uw hoofdschotel te zijn. Elke dag weer! U proeft de kracht van vlees zo heerlijk aan de jus i8V (Van onze sportredactie) ROTTERDAM, 11 febr. Als leider van de Nederlandse ploeg die aan het wereldkampioenschap cycle- cross deelneemt, is een Rotterdam mer aangewezen. Het is de heer S. Katan, een grote bekende in lan delijke, doch vooral Maasstedelijke wielerkringen. Laten we eerst iets over hem vertellen: Hij is bijna 40 jaar lid van de R.R.C. de Pedaalrid ders en maakt vanaf de bevrijding deel uit van het bestuur. Hij heeft er, ondanks het feit, dat hij in de buurt van de zes kruisjes zit. een hekel aan om met mijnheer aange sproken te worden. „Zeg maar Sal, zo noemt iedereen me" geeft hij te kennen. Welnu, de naam Sal kwam in de dagen dat Pijnenburg, Piet van Kempen en Wals grote triom fen vierden, nooit met vette letters op de sportpagina's voor. Wat niet wegneemt, dat hij een knaap was waar men geducht rekening mee moest houden. Menige prijs heeft deze Rotterdam mer dan ook fietsende bemachtigd. De goedgevulde prijzenkast, die in één der gezellige kamers van zijn woning in de Jonker Fransstraat te pronk hangt, herinneren aan die winstgeven de daden die vooral op de baan wer den verricht. De heer Katan is al die jaren door de wielersport trouw ge bleven. Talloze beginnelingen heeft hij in het moeilijke rennersvak ingewijd. Niet alleen met het woord, doch ook met de daad. Als Katan een ploeg onder zijn hoede had die bijvoorbeeld aan home-trainingswedstrijden deel nam, won die ploeg welhaast perma nent. Alleen al aan de manier waarop Sal de fiets vasthield, wanneer zijn pupil naast hem op de rollen de pe dalen rondtrapte,was al uitgebalan ceerd en de deskundige aaïïmoedigin- gefi deden dan de rest. Hij is het geweest, die het organi seren van cycle-cross-wedstrijden ge weldig gestimuleerd heeft. Dat dit jaar het kampioenschap van Nederland in het Kralingse Bos werd verreden moet voor hem wel een geweldige voldoe ning geweest zijn. En wie weet, mis schien wordt op diezelfde plaats nog eens het wereldkampioenschap ge organiseerd. Een gedachte die men in deskundige kringen zeker niet zonder meer opzij schuift. Katan, ging geheel uit eigen be weging in 1962, als ploegleider met een trio naar Hannover. Een jaar later werd hij als zodanig officieel door de KNAU aangesteld om mee te gaan naar Esch zur Alzette te Luxemburg en in 1963 verrichtte hij dezelfde taak in Calais (Frankrijk). Nu gaat het naar Overboelare in België, waar het kwartet C. Rutgers (kampioen van Nederland), Huub Harings, Cock van der Hulst en Manus Brinkman a.s. zondag de Nederlandse eer gaan verdedigen. Als mecaniciën gaat Wout Verhoeven mee, als soig- neur J. Habermeel. Van leider Katan gaat een grote rust uit. Hij is geen man die luidkeels langs het parcours gaat brullen. Hij zoekt het meer in het mentale, rustige vlak. „De jon gens moeten zo min mogelijk aan de wedstrijd denken" zegt hij. „Al zijn ze er heel moeilijk los van te maken. Toch moet het" meent Katan, „want een te strak gespannen veer, verslapt snel". v Sal heeft zo zijn eigen manier om de jongens op hun gemak te stellen en hen van de wedstrijdzenuwen af te helpen. Hij verstaat die kunst voor treffelijk. „Je moet ze ook eens laten lachen" en in zijn bagage is dan ook een plaatsje ingeruimd voor de mop- penpocket van Max Tailleur. De ploeg leider neemt zijn taak uiterst serieus. De renners hebben vertrouwen in hem. Hij is voor hen een vader en moeder tegelijk. De toch al niet praatzame, doch niettemin zeer sympathieke Katan, wordt bepaald zwijgzaam, als je hem naar de kansen van het kwartet vraagt. Hij tracht onze vraag te ontwijken door te grappen: „De eerste, die over de meet gaat, wint". Wanneer we blijven aanhouden, krijgen we als voorzichtige prognose te horen dat de vier afgevaardigden zich bij de eerste twintig kunnen klasseren, terwijl Huub Harings, die zondag tweede werd in een zwaarbezette cross te Luxemburg, goed is voor een plaats bij de eerste vijf. Het parcours te Overboelare biedt een grote variatie van uitgezochte moeilijkheden. De renners moeten zich op een parcours van 7 x 3.1 km, totaal 23.050 km, een weg banen langs een smal, glibberig pad, dat die naam nau welijks verdient, door een dicht begroeid bos. Er moet een flink stuk gelopen worden door een hobbelig weiland en een eind verder ontmoeten de renners een grindweg als obstakel. Dan is er een, zoals de Belgen het noemen, sterk hellende afzink, waar soms snelheden van tachtig kilometer worden bereikt en waar de durvers in het voordeel zijn. Brinkman kent het parcours. Hij reed mee in een wedstrijd, die gold als revanche voor de wereldkampioen schappen. Hij werd zevende maar had wellicht beter geklasseerd geworden wanneer hij in de laatste ronde niet tweemaal een lekke band had gekre gen. Donderdag tien uur, 's morgens ver trekt het gezelschap. We geven het graag onze beste wensen mee. Zondag weten we meer. Aan Sal Katan zal het zeker niet liggen om de prestaties van de Nederlandse cross-specialisten met alle kracht te helpen omhoogstuwen. SAL KATAN (Van onze sportredactie) ROTTERDAM, 10 febr. Een met vier invallers spelend The Arrows heeft zaterdagavond in de Energiehal voor de zoveelste keer van dit seizoen zijn Wa terloo gevonden. Tegen het Amsterdam se Blue Stars werd nu met cijfers 5188 verloren. Deze nederlaag heeft de laatste hoop op redding onder de Rotterdamse spelers vernietigd. Hoewel de nederlaag al spoedig vast kwam te staan, heeft de voor deze keer coachende Swierstra al zijn spelers de kans gegeven ruimschoots aan bod te komen. Zelfs de beste spelers. Rinus de Jong en Henny v. d. Ree hebben ge ruime tijd op dé spelersbank gezeten. Dit had het aangename gevolg dat de jonge spelers een hoger tempo ontwikkelden, waardoor de strijd voor het publiek nog aantrekkelijker werd. Blue Stars heeft de laatste jaren gekampt met een grote inzinking. Dit seizoen echter heeft het weer een soepel draaiende ploeg met als speerpunt de watervlugge oud-internatio nal Hans Perrier, met zijn vlijmscherp afstandschot. Blue Stars liep in de eerste zeven minuten al uit tot 2010. Een voor sprong die lange tijd ongeveer zo bleef. De rust werd met 2244 afgesloten. In de tweede speelhelft had coach Ton Boot blijkbaar zijn spelers opgedragen, door middel van een z.g. „pressing"manverde- diging over het gehele veld, de 100 pun ten te overschrijden. Dit is niet gelukt omdat The Arrows zich niet van de kaart liet spelen. Misschien kan men hieruit al opmaken dat de spelers zich bij de de gradatie hadden neergelegd en rustiger speelden. TopscorersDe Jong 109, Per rier 10—18, Hagens 8—10 en Verhoeven 66. In de heren eerste klas landelijke af deling leed Rotterdam-Zuid eveneens een zware nederlaag. Een excuus zou mis schien kunnen zijn dat tegen nummer 1 moest worden gespeeld, namelijk de Delft- se studentenploeg Punch (vorig seizoen uit de eredivisie gedegradeerd). We heb ben er al diverse keren op gewezen dat deze ploeg veel beter kan, als het maar niet individueel speelt. Het teamverband was in deze wedstrijd weer helemaal zoek (3366). De andere uitslagen luiden Dl. Kra lingen—BOB 19—25; Blue Birds—BOB 2 2122; Hl. BOB 1Arrows 2 38—35; RZ 2 —BOB 2 46—29. Jeugd: afd. A: Calvijn RZ 20—53. Cor Rutgers in ieder geval bij de eerste twintig (Van onze sportredactie) ROTTERDAM, 11 febr. De R.W.V. zal op zaterdag 22 en zondag 23 februari een propagandawandeltocht houden over een afstand van 15 km. Deze niet grote afstand is aangehouden omdat de vereni ging hoopt dat veel inschrijvingen zullen worden ontvangen van hen, die interesse voor de wandelsport hebben, doch aan tochten nog niet hebben deelgenomen. Na deze beide tochten volgen er na tuurlijk meer, waarbij de afstand geleide lijk aan wat zal worden opgevoerd. Dat is noodzakelijk willen nieuwkomers aan de Vierdaagse kunnen deelnemen. Men moet ten minste vijftien jaar zijn om te mogen starten, terwijl men indi vidueel maar ook in groepen kan deel nemen Gestart wordt aan de Kortekade 29 zaterdag 22 februari om 14 en zondag 23'februari om 10 uur Wenst men nadere inlichtingen, de heer A. C. in 't Veld, tel. 136830, verstrekt deze gaarne. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM, 11 febr. De Zuid hollandse kampioenschappen voor bok sers, uitkomende in de nieuwelingenklas sen, zijn gisteravond in gebouw Odeon besioten met de eindstrijden in de ver schillende gewichten. In het halfzwaargewicht had Rob Nico- laas niet veel moeite met Ruybroek. Ruybroek. die vooral in de tweede ronde het tempo niet kon bijhouden, kreeg geen schijn van kans om ook maar één stoot te plaatsen. Nicolaas werd een goed kampioen. Een spectaculairder gevecht werd het tussen Bensem en de als favoriet in de ring gekomen Hagenaar Ling, die ge vreesd wordt om zijn felle, harde direc- ten. Hoe anders echter pakte het uit. Drie ronden lang moest Ling in de ver dediging. Keer op keer kwam Bender door de verdediging van zijn tegenstan der die daarop geen antwoord kon vin den. De titel in het zwaarweltergewicht ging op zeer overtuigende wijze naar hem. In het lichtweltergewicht overklaste de in hoger tempo boksende Hofman zijn tegenstander Hoogduyn volkomen. De partij duurde ook niet de volle drie mi nuten, want in de tweede maakte de scheidsrechter een einde aan het gevecht. Een zeer onbesuisd boksende Monster die een openbare waarschuwing opliep wegens indirect stoten, maakte het De Groot niet gemakkelijk. Deze moest heel wat incasseren, maar dat kon niet voor Monster worden gehonoreerd omdat al les wat hij deed incorrect was. De Groot werd dan ook terecht winnaar en kam pioen middengewicht. DEN HAAG, 11 febr. (KNP). Van ochtend is een Dc-8 Raptim charter- vliegtuig voor de 106de vlucht naar Afrika vertrokken. Aan boord bevinden zich ruim 70 missionarissen, priesters, broeders, zusters en leken, die hun werkzaamheden in diverse Afrikaanse landen beginnen of weer opnemen. Onder de passagiers bevinden zich drs. Verhaak en ir. Masion van Afri can Publicity. In Afrika zullen zij on derzoeken welke mogelijkheden er voor de pers en de andere communiatie-mid- delen zijn. Tijdens de tussenlanding in Rome wordt het gezelschap tussen 11-30 en 12.30 uur door Paus Paulus in audiën tie ontvangen in de Sala Clementina. In Rome voegen zich nog ongeveer 20 missionarissen bij het gezelschap. De hele reis van Amsterdam naar Entebbe in Afrika en terug zal nog geen 24 uur in beslag nemen. Dr. van Rossum, samen met dr. Molt, verbonden aan het ziekenhuis van mgr. J. Blomjous in Mwanza, keert met zijn gezin voor goed naar Neder land terug. Ook mevrouw Mol komt met haar kinderen naar Nederland. Haar man Is reeds eerder per vliegtuig terugge keerd en ligt momenteel in Amsterdam in het ziekenhuis. Het is zijn bedoeling na het verlof in Nederland naar Mwan- ze terug te keren. ROTTERDAM, 10 febr. De uitslagen van de deze week gespeelde partijen in de wintercompetitie van de schaakver eniging R.S.R.-Ivoren Toren luiden ais VOl^t: XT Groep A: Dekker-Hij geman 19> Wijngaarden-Vander Plas 01; Stigter- Van Vianen afg. Groep B: Van Dongen-Witte 01. Groep C: Vosselman jr.-Witjens 1—0: J. Visser-Kras 10; Spruit-Henri afg.; De Haan-Bovendeert 01 Groep D: Lobry-Van Luenen 1—4'; L. v. Gastel-Yark 1—4); Wierks-Dubois sr. afg.; Recourt-F. Wijngaarden 01. R.S.B.-competitie: R.S.R./Ivoren Toren 2-Hillegersberg 2: 35 (voorl.) a Spannende gebuurte- m nissen en gevaarlijke M avonturen leiden tot k de ontknoping van hei 3 mysterie rond de ge er helmzinnlge ring. Vooi o longen* van 10-15 |aar Geïllustreerd. Z in bo«kh t/arkrllabaa- HOOFDSTRAAT 1-5 SCHIEDAM TELEFOON 010-646 Bij onze Maatschappij zijn vacatures voor: bij de sectie Bouw Servicestations. De werkzaamheden bestaan uit het T ken van bestek- en werktekenihëe constructietekeningen, terwijl tevéé voorkomende landmeetkundige werk zaamheden moeten worden verricht- op de sectie bevoorrading binnen landse depots. t De werkzaamheden bestaan uit registreren van in- en uitgaande Ê°e ren, het bijhouden van productenstateé' het controleren en administreren v'a reisrapporten en het verlenen van aS* stétentie bij de planning. op de sectie oprichting installaties. De werkzaamheden bestaan uit het ver zorgen van de dagelijkse corresponded tie, het bijhouden van het archief, te1' wijl tevens voorkomende administrate ve werkzaamheden moeten worden ver' richt. Vereisten: a) Leeftijd 2230 jaar, opleiding A.T.S., U.T.S. of dergelijk; entés tekenkamer-ervaring - b) Leeftijd 22—28 jaar; opleiding U.L.O., enige administratieve ervarins c) Leeftijd 18—25 jaar; opleiding U.L.O., diploma typen. Sollicitaties te richten aan bovengenoemd adres, met op de envelopPe links bovenaan „exploitatie". De volledige uitslagen waren als volgt: Vrije partij Van Doorn, Rotterdam, on beslist tegen Smit, Rotterdam; derde prijs weltergewicht A. Nigg, Rotterdam, w.o.p. van H. Corbaat, Vlissingen; finale lichtgewicht E. Euwijk, Rotterdam, ver liest o.p.v. J. Visser, Rotterdam; finale licht weltergewicht Ph. Hofman, Rotter dam, wint door interventie van de scheidsrechter in de tweede ronde van A. Hoogduijn, Den Haag; finale zwaar wel tergewicht S. Ling. Den Haag. w.o.p. van B. Bensem, Vlissingen; half zwaarge wicht R. Nicolaas, Den Haag, w.o.p. van K. Ruijbroek, Rotterdam. Vrije partij: Van der Vecht, Rotterdam, v.o.p. van Van Belt, Rotterdam; finale weltergewicht: J. Verbeek, Rotterdam w.o.p. van W. van der Poel, Rotterdam; finale middengewicht: L. de Groot, Rot terdam, w.o.p. van L. Monster, Rotter dam; finale zwaargewicht: J. de Leeuw, Rotterdam, w.o.p. van F. Al, Den Haag; finale zwaar weltergeicht Junioren: P. Gelens, Rotterdam v.o.p. van A. Bor, Den Haag. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM, 11 febr. Binnenkort start de afdeling Rotterdam van de KNVB weer met een cursus voor kandi daat-scheidsrechters. Aanmeldingen voor deze cursus moeten schriftelijk worden ingedied bij het hondsbureau, Witte de Withstraat 47a. JL A-JMP Mooie keperflanel. mo dern kraagloos jasje met modieus pied-de poule dessin, broderie garnering langs de hals pas, effen lange panta lon. Roseen bleu, maten 40-48 795 bij aankoop van nieuwe. Vra.g vrijblijvend taxatie. COIt-ltOS -waic&e&v* N.V. oostzeedijk 344-364 r.dam hoek oostplein tel. 133744 fubHeatlt van tft «StfcMiff Voorllehttno Vlot, Vloawaran, VloaeomarvanH m.- tiek

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1964 | | pagina 8