Reeds vóór 1 oktober centrale TV -antennes op gemeente- woningen Oxfordshire" voor f 40 mil- joen verkocht ZOMER- EN VOORJAARSMODE VAN HOLCON IN TRIANGEL KOELKASTEN COUZY In Vlaardingen 1224 woningen in uitvoering Meer export en minder binnenlandse handel Twee jaar voor man die kind mishandelde Pieter v. d. Weiden s bootje boven water VLAER&KOL van Ierland me Ontvangst tweede net zonder ombouw of voorzettoestel Vlaardingen telt 72.101 inwoners Parkeerplaats in Cronjéstraat Nieuwe Komedie wacht op 2 april goed bezette zaal „Fozano" opende nieuwe winkel aan Hoogstraat In 150 gevallen schade door brand Deltachemie S It VOOR „ELCK WAT WILS" IN COLLECTIE MAGAZIJN REESE Op Engelse kust gestrande kust vaarder wordt naar Wilton gesleept Shell-tanker op Waterweg aan de grond Monteur tussen rotatiepers E.N.C.K. gaat opslag loods verbouwen Grasbrand bij Spoorsingel BURGERLIJKE STAND Veel nieuws op Hoekse modeshow Brandje in Roomse Duin Drie aanrijdingen Biljartballen gestolen en café kort en klein Jaarvergadering veiling Maasland geslagen Australische meisjes door verlies gedupeerd Vonnis bevestigd Tuinlaan langer Van Zwienen en Seekle5 leiden Tafeltennistoernooi in de Hoek Hond vermist BURGERLIJKE STAND ciET NIEvVE DAGBLAD WOENSDAG 18 MAART 1964 PAGINA 4 Brand Deltachemie BILJARTKAMPIOENSCHAP HOEKSE BEJAARDEN SCHIEDAM, 18 maart. „Voor elck wat wils" bevat de voorjaars collectie van Magazijn Reese, giste ren en vandaag door twee manne quins, Patrick en Angelie, geshowd in Musis Sacrum. Op de eerste dag was de belangstelling groot, de tweede dag was de zaal minder druk bezet. lllililillllllllllliilillllll Bankiers anno 1691 Uw rekening draagt een naam bij Bankiers en Assurantiemakelaars VLAARDINGEN, 18 maart. Bewo-1 den, zoals ombouw of het aanschaffen ners van gemeentewoningen, die ver- van een voorzetapparaat. stokte televisiekijkers zijn en die „koste wat het kost" ook hun kritische blikken op het tweede net willen richten, behoe ven daarvoor geen extra ombouwkosten te betalen. De gemeente Vlaardingen j komt deze kijkers royaal in hun kijkbe- hoefte tegemoet, bij de invoering van het Centraal antennesysteem, dat de om bouw van de T.V.-toestellen of het plaat sen van een voorzetapparaat overbodig maakt. In de laatste raadsvergadering van 19S3 is besloten tot de aanleg en uitbrei ding van centrale antennesystemen voor alle gemeentewoningen. Hierdoor zou paal en perk worden gesteld aan de hin derlijke en vooral ontsierende antenne- bossen, die niet allen in Vlaardingen d wrevel van velen hebben opgewekt. Door per huizenblok of per flatgebouw slechts één enkele televisie-antenne te plaatsen zouden deze bossen drastisch worden uit gedund. Een ander voordeel is, dat de ontvangstkwaliteit aanzienlijk beter zou worden. In Vlaardingen wil men op zeer kor te termijn aanvangen met de definitie ve invoering van het centrale anten nesysteem. Het raadsbesluit van de cember 1963 is inmiddels door Gedepu teerde Staten goedgekeurd een reden temeer om niet langer te wachten met het doen verdwijnen van de ontelbare individuele antennes. Bij de uitvoering van het antenoeplan zal ernaar worden gestreefd om vóór 1 okifcober een zo groot mogelijk aantal ge meente-woningen van de televisie-anten- nelast te bevrijden. Op die datum begin nen n.L officieel 6e uitzendingen op het tweede net. Het centraal-an tenn esy s - oeem maakt het mogelijk deze uitzendin gen te ontvangen zonder kostbare voor zieningen aan het ontvangtoestel te tref- *r)v«*rtent)» iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiij uropese collectie verlovingsringen. In maten, modellen en hoeveelheid, onvergelijkbaa» fascinerend overrompelend VLAARDINGEN, 18 maart Gedu rende de maand februari is de bevolking van Vlaardingen toegenomen met 110 zielen, waarmee het totaal aantal inwo ners is gekomen op 72.101. In dezelfde maand vestigden zich 48 gezinnen be staande uit 233 personen in Vlaardingen 42 gezinnen van in totaal 211 personen zeiden Vlaardingen vaarwel. Het aantal geboorten werd door de ambtenaar van de Burgerlijke Stand in de maand februa ri op 115 berekend; het aantal aangiften van overlijden bedroeg 27. Op het stad huis werden 26 huwelijken gesloten, ter wijl drie echtscheidingsvonnissen van in 1918 1929 en in 1939 te Vlaardingen vol trokken huwlijken werden ingeschre ven. VLAARDINGEN, 18 maart Bij het schoonmaken van een rotatiepers in de drukkerij van Dorsman en Odé aan de Kuipersstraat, geraakte gistermiddag de 16-jarige onderhoudsmonteur J.J.v.Z. met zijn linkerhand in de pers bekneld. Met ernstig letsel aan de linkerpink is de jongen door de GGD overgebracht naar het algemeen ziekenhuis. VLAARDINGEN, 18 mrt. Aan de Eerste Nederlandsche Kunstmeststoffen- fabriek te Vlaardingen is een bouw vergunning verleend voor de verbou wing van een fosfaatopslagloods op het fabrieksterrein aan de Maassluissche- dijk. De heer H. W. Karreman, arts, ont ving deze week de rijksgoedkeuring voor het bouwen van een woonhuis met praktijkruimte aan de Professor Rut- gerstraat te Vlaardingen. Mede om te voorkomen dat de televi- sietoestelbezitters zelf voorzieningen gaan treffen en daardoor nodeloos kos ten maken heeft de directeur van het woningbedrijf in opdracht van burge meester en wethouders een circulaire laten verspreiden onder de bewoners van gemeente woningen, waarin zij met de plannen tot de aanleg en uitbreiding van de centrale antennesystemen op de hoogte worden gebracht. ROTTERDAM, 18 mrt Het voor malige Britse troepensehip „Oxford shire", eigendom van de Bibbyline te Liverpool, is volgens de Lloyds List and Shipping Gazette voor 4 miljoen pjond sterling - ongeveer f 40 miljoen gulden - verkocht aan de Sitmar- groep. Het schip, is bij Wilton Feijnoord in Schiedam verbouwd tot passagiers schip. Achter de Sitmar-groep staat de Fairline Steamship Corporation of Pa nama, die aanvankelijk het schip na de verbouwing voor zes jaren had ge charterd voor een emigrantendienst op Australië. De verkoop, die al enige tijd in de lucht hing, had op de werf in Schiedam tot onverwachte complicaties geleid. Men neemt in Schiedam aan, dat, nu het koopcontract getekend is, over het verdere lot van de „Oxfordshire" die herdoopt zal worden in „Fairstar" spoedig zal worden beslist. VLAARDINGEN, 18 maart In de nij pende behoefte aan goede en voldoende parkeerruimte zal in de naaste toekomst enigszins worden tegemoet gekomen. Be sloten is. dat langs de westzijde van de Cronjéstraat, tussen de Gedempte Bier- sloot en de Steynstraat een parkeergele genheid zal worden aangelegd. Ten behoeve van het winkelend pu bliek zal aan de westzijde van het werk terrein voor de bouw van de tweede fase van het viaduct Liesveld een voetpad worden aangelegd tussen de Joubertstraat en de Gedempte Biersloot. VLAARDINGEN, 18 mrt De brand weer moest gistermiddag uitrukken voor een grasbrand op het talud van de spoor lijn aan de Spoorsingel. Jongens hadden een vuurtje gestookt. Advertentie alle bekende fabrikaten ook in huur 1 e Mlddellandstraal 72 Aerl van INesstr 38 VLAARDINGEN, 18 maart. De Vlaardingse vrouwen hebben gister avond de kans niet voorbij laten gaan om de nieuwe voorjaars- en zomer- mode te bewonderen. Voor een volle grote zaal van gebouw Triangel toon den vier mannequins de vele modellen, die de firma Holcon op de markt wil brengen. Daarnaast liet een manne quin in spee, een meisje van zes a zeven jaar, de talrijke kindermodellen zien. De foto toont Annelies die een shift line japon' draagt hier met cein tuur. De japon is van een linnen-zijden stof in zwart en wit gemaakt met op de rok gekleurd borduurwerk. VLAARDINGEN, 18 maart Deze maand is het aantal in uitvoering zijn de woningen gestegen van 936 naar 1224. Deze aanzienlijke stijging is het gevolg van het in uitvoering nemen van het tweede complex van 288 woningenwet- woningen volgens het systeem Panagro- Larsen-Nielsen in de nieuwe wijk Holy. Van de thans in aanbouw zijnde wo ningen worden er 647 gebouwd in op dracht van particulieren en 577 in op dracht van de gemeente Vlaardingen. In de afgelopen maand kwamen in Vlaardingen slechts negen woningen ge reed. Acht ervan staan aan de Van der Waalstraat en maken deel uit van het complex 54 maisonnettes, drie flat woningen en twaalf eengezinswoningen. De resterende woning is een onderdeel van het bedrijfspand van F. J. van Tie nen, dat aan de Parallelweg staat. In dezelfde maand werden in verband met snaeringsplannen niet minder dan 27 woningen gesloopt. Zeven woningen verdwenen aan het Emaus; de overige verdwenen uit het saneringsobject Trans- vaalbuurt, met uitzondering van één woning aan de Kathelweg, die behoorde bi.i de boerderij Kethelweg nr. 261. Nog deze maand zal in de Transvaal- buurt met de sloop van een volgend ge deelte worden begonnen. Men heeft hier op het oog eeri groot aantal woningen aan de 6e Nieuwlandsteeg, drie wonin gen aan Westnieuwland, één woning aan de 8e Nieuwlandsteeg en twee wonin gen aan de Markgraaflaan. VLAARDINGEN, 18 mrt. Gehuwd: Karei Stam 23 jr. en Jacoba de Ruijter, 22 jr. Geboren: Peter, z. van C. Blomsma en E. M. Waasdorp, Petuniastraat 2c; Marcel, z. van C. Niemantsverdriet en G. W. M. Vester, Floris de Vijfdelaan 9(); Deborah Louise Gerarda, d. van L. J. van de Wall en T. Heerbaart, Ro zenburg: De Ruyterstr. 20: René Mi chel, z. van P. de Heer en M. L. Tol, Trompstr. 15. VLAARDINGEN, 18 maart De vrije toneelvoorstelling voor jonge mensen, die de commissie jeugdvoorstellingen op de avond van 2 april a.s. organiseert, ontmoet veel belangstelling, DP toneel groep „De nieuwe komedie" voert bij die gelegenheid Molière's blijspel „De heer van Pourceaugnac" op. Reeds hebben 550 jongelui van het voortgezet onderwijs zich van een toe gangsbewijs voor deze voorstelling ver zekerd. Nog een beperkt aantal plaatsbewij zen is voor belangstellende jongeren verkrijgbaar op de afdeling onderwijs en culturele zaken van het stadhuis en indien voorradig op de avond van de voorstelling vanaf half acht aan de kas sa van de stadsgehoorzaal VLAARDINGEN, 18 maart Enige percelen verder dan dc vroegere win kel van „Vozano" heeft de heer M. P. Noordzij gistermiddag aan de Hoogstraat een nieuwe winkel voor de verkoop van vogels, kooien, zaden, huigdierenvoed- sei en. benodigdheden geopend. De nieu we winkel is ruimer dan het vorige pand, dat in verband met sanerings werkzaamheden zal worden afgebroken De heer Noordzij heeft in zijn nieuwe winkel de nadruk gelegd op de verkoop van vogels. Daartoe heeft hij het achter ste gedeelte van de winkelruimte inge richt als een permanente tentoonstel ling. waar doorgaans de klant uit circa 25.000 vogels de mooista kan uitzoeken. De vogels, die in een rijke sortering aanwezig zijn, zijn ondergebracht in. ve le tientallen kleine kooitjes en in grote stijlvol opgemaakte volières. De heer Noordzij is ervan overtuigd, dat hij vo gelsoorten in voorraad heeft, die geen enkele vogelliefhebber in zijn bezit heeft Het nieuwe winkelpand van „Vozano" aan de Hoogstraat is evëneens een sa- neringspand, doch volgens de nieuwe eigenaar zal de afbraak ervan nog zo lang op zich laten wachten, dat de ver bouwing alleszins verantwoord is. HOEK VAN HOLLAND, 18 mrt. Het Hoekse Hotel America was dinsdag avond omgetoverd in een enorme sihow- zaal. Voor de leden van de afdeling Hoek van Holland van de Ned. Vereni ging van Huisvrouwen werd daar door enkele Hoekse bedrijven het allernieuw ste getoond op het gebied van de voorjaars- en zomerkleding. Deze show werd wat de kleding betreft, verzorgd door Magazijn Bas, het schoeisel was van de firma Remijn en de bijbehorende juwelen werden getoond door de firma Vester. Bloemhandel Prins had het ge heel fraai in de bloemetjes gezet. De mannequins voor deze show enige leden van de vereniging warem misschien niet helmaal vakbekwaam, maar daarom niet minder enthousiast en in elk geval heel zelfbewust. Er was in de zaal geen plaatsje on bezet en de aanwezige dames hebben kunnen zien wat de mode voor het ko mende seizoen te biedn heeft. Een grote collectie japonnen en mantels was er te zien. alsmede regenkleding en badkle ding. HOEK VAN HOLLAND, 18 mrt. In het „Rooms Duin" in Hoek van Hol land ontstond dinsdagmiddag een duin brand. Doordat de Hoekse vrijwillige brandweer onder leiding van brand meester D. Kleijwegt snel ter plaatse was, had men het vuur spoedig onder de knie. Waarschijnlijk hebben kinde ren in het zeer droge duin met lucifers gespeeld. HOEK VAN HOLLAND, 18 mrt. In Hoek van Holland ontstonden drie aan rijdingen. De geparkeerde auto van de 42-jaoge J. v.d. B. werd aangereden door een onbekende wagen. De chauf feur reed namelijk door. De auto werd ernstig besohadigd. In 6e Prins Hendrikstraat kwamen twee auto's in botsing. Zij werden be stuurd door de 20-jarige M. H. N. uit Wateringen en de 20-jarige P. W. K. uit 's-Gravenzaixde. Op de Koningin Emmaweg werd de auto van de 46-jarige C. G. uit Vlaar dingen bij een aanrijding vrij ernstig beschadigd. SCHIEDAM. 18 maart. De veiling vereniging „Maasland en omstreken", hield dinsdagavond haar jaarvergade ring, waarop de voorzitter A. Moerman, o.m. erop wees, dat het tuindersvak steeds wisselende kansen geeft. Seizoen 1962-1963 was voor de spruitentelers min der gunstig doordat de strenge vorst de aanvoer vroegtijdig beëindigde, zelfs in die mate dat de veilingomzet hierdoor nadelig werd beïnvloed. Dit seizoen is 't weer mis geweest met de herfstsla. Tomaten waren prima. Steeds meer HOEK VAIN HOLLAND. 18 mrt. Sommige wensen kunnn blijkbaar alles gebruiken. Een Hoekse caféhouder meld de hij de politie dat zijn drie biljartbal len en zes dobbelstenen waren gestolen. Hij gaf een signalement van de vermoe delijke dader. Deze de 22-jarige J.H.V. uit Monster bleek voor de politie geen onbekende. Men behpefde hem trouwens niet ver te zoekn. Bén teléfoontje met de politie in Monster was voldoende. Daar bleek de gezochte in de cel te zit ten omdat bij in Monster geprobeerd had een caféinventaris kort en klein te slaan. HOEK VAN HOLLAND, 18 mrt Vier Australische meisjes hebben in een winkel in Hoek van Holland een porte monnee met ongeveer 200 verloren. In de portemonnee zaten ook twee wis selbriefjes van banken. De meisjes zijn hierdoor zeer gedupeerd. De vinder wordt bij de politie verwacht. DEN HAAG, 18 mrt. Het Haagse Gerechtshof heeft vanmorgen het von nis bevestigd van de rechtbank te Rot terdam, waarbij een 25-jarige kolen sjouwer uit Schiedam werd veroor deeld tot twee jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest en ter be schikkingstelling van de regering ter zake van mishandeling van zijn kind. Verdachte had zijn zoontje van 7 maan den herhaaldelijk ernstig mishandeld en beide armpjes van het kind gebroken. Ook had hij een brandende sigaret te gen de dijbeen van het kind geduwd en de kleine hard op de grond gegooid. Herhaaldelijk mishandelde de man ook zijn echtgenote. De officier va,n justitie hij de recht bank te Rotterdam had in eerste instan tie zeven maanden gevangenisstraf en terbeschikkingstelling van de regering geëist; de procureur-generaal bij het ge rechtshof vroeg veertien dagen geleden bevestiging van het vonnis der recht bank. SCHIEDAM, 17 maart. De Tuinlaan wordt een eindje langer. De verbindingsweg tussen de Tuin- J laan en de Lange Nieuw^traat had tot dusver geen naam en dat heeft wel eens moeilijkheden opgeleverd. B. en W. stellen de gemeenteraad van Schiedam nu voor om deze naamloze weg gewoon Tuinlaan te noemen. Maar daar is niet ieder een het niet mee eens. De com missie Stadsontwikkeling en Stads uitbreiding geeft de voorkeur aan de naam Plantage. Doch B. en W. menen, dat de naam Plantage on geschikt is, omdat het naamloze weggedeelte in feite een voortzet ting is van de Tuinlaan. De naam Plantage hoort toe aan de groen strook tussen de Tuinlaan en de Lange Nieuwstraat, zo zeggen B. en VV. De Adviescommissie Straat namen staat wèl achter de naam Tuinlaan. SCHIEDAM, 18 maart. In samen werking met 4e Havendienst heeft per soneel van Gemeentewerken woensdag morgen door middel van-een kraanwagen het gezonken bootje van Piet v. d. Wei den weer boven water gehaald. Zondag morgen zo rond zes uur zonk het praam- pje (een z.g. rondkoppertje van 10 ton), terwijl het tegenover Musis Sacrum ge meerd lag aan een zandbak van de ge meente. Al 24 jaar haalt Riet v. d. Weiden bij de aan water gelegen distilleerderijen het vuil en afval weg zoals oude kurken enz. Tussen Schiedam en Overschie bezit hij een eigen stortplaats waar hij tevens wat varkens houdt. Piet is een bekende figuur geworden onder het personeel van de distilleerderijen. Zijn bootje, vermoede lijk wegens de lage waterstand aan de grond lek gestoten, is verzekerd. „Ik kan nu niets doen", zegt Piet, die bij het ber gingswerk aanwezig was. Er zat nogal wat rommel in het praampje dat nu in het Havenwater ronddrijft. Het valt niet eens zo erg op, want dat er vuil in onze havens ronddrijft is heel gewoon te genwoordig. heeft de expert aan betekenis gewonnen en beslaat wel 68 pet van de gehele aan voer. Hoewel de Maaslandse veiling ook zeer gunstig ligt voor de binnenlandse handel n.l. tussen de grote steden, neemt de teelt, die gericht is op deze handel steeds verder af en wel door de noodza kelijke specialisatie van de tuinder. 1964 zal wellicht voor de Maaslandse tuinbouw een belangrijk jaar worden. Belangrijk, omdat volgens de mening van de voorzitter, men op de uitspraak wacht inzake de grensregeling. Niet tevreden was voorzitter met het besluit van de gemeente om deel te ne men aan de nieuwe onlangs opgerichte commissie Delfland. Kort achter elkaar zijn vier leden van de veiling overleden. De voorzitter sprak verder over de samenwerking veiling en comissie tuinibouwbelangen dat ge resulteerd heeft in de voorlopige aankoop van een perceel grond van 18 ha. in de Duifpolder. Het is nog te vroeg om met voorstellen te komen deze grond difimi- tief te kopen, want tegen die tijd moeten nog vele vergunningen worden verstrekt en toezeggingen worden gedaan. Oor spronkelijk is sprake geweest van een an der perceeel van 12 ha, maar doordat hiervan wel vast staat, dat deze grond zeker niet voor tuinbouwgrond wordt vrij gegevn is men er in geslaaigd 'n ruil object voor dit land te vinden. De leden moeten dus voorlopig maar afwachten op eventueel gunstige beslissingen en pas daarna hun fiat of afwijzing uitspre ken. Dit seizoen wordt de sla voor het eerst onder nummer geveild, met uitste kend succes. Deze gang van zaken wordt nu verder met andere produkten gevolgd De brand bij de Deltachemie heeft in hoofdzaak bij de spruitentelers toch nog in tenminste 150 gevallen schade ver oorzaakt en uitvoerig ging de voorzitter na wat 't aandeel van de veiling en het hondshestuur hij de bemiddeling van een eventuele schadcuitkering Is geweest. Van uitkering ls nog niets gekomen, om dat ook nog geen rechterlijke uitspraak is gevallen. Uit bet jaarverslag bleek, dat de jaar omzet niet gestegen is, voornamelijk te wijten aan de spruitenteelt en de uitzon derlijk slechte winter. De secretaris d!e heer Jac Solieveld werd herkozen, evenals de heer B. Lie- vaart in de Commissie yan Toezicht. In hét dagelijks bestuur van de bond "West- land werd in de vacature, J. van der Hout de heer D. van Velden kandidaat gesteld. H. v. HOLLAND, 17 maart. Het hU' jartkampioenschap van Hoek van Holla110 voor bejaarden houdt vele Hoekse inW°' ners boven 65 jaar weer in zijn greep. Er is in café Harwich alweer felle stol0 geleverd op het groene laken. Gezien h®' grote aantal deelnemers (14) moet er tv/ee poules gespeeld worden. Van kansen der deelnemers is nog weinig zeggen, want in beide poules zijn n"e ongeslagen spelers. De uitslagen van de tot nu toe gespee'' de partijen waren als volgt: Poule B: v. d. NollSeekles 8 Boonv. d. Endt 1825: v. EsseveldteT Seekles 1725: Boon—Vermeer 11—-'$' v. d. NollEsseveldt 1025: v. d. Endte" de Hoog 1525: VermeerSeekles 5-^2 De stand: 1. O. J. Seekles 36, 2. T. Hoog 24, 3. D. Esseveldt, J. Verm®6 en J. v. d. Endt, allen 22, 4. J. Boon e" L. v. d. Noll 2—0. '."J Poule A: Koensvan Asperen 9 Van Zwienenv. d. Broek 2510; Jilleb3 Faas 2515; Koensvan Zijl 1725:.v' d. Broekvan Asperen 1425: Van Zwi®' nenJilleba 25—5; van Zijll—Faas 25—7, Van Zwienen—Faas 2522. De stand: 1. P. van Zwienen 36, 2. van Asperen en W. van Zijll, beide 2-"'1 3. G. Jilleba 22; 4. B. Koens en W. v. li- Broek, beide 2—0; 5. A. Faas 3—0. De tweede ronde wordt a.s. vrijdag ge' speeld, beginnend om half acht. H. v. HOLLAND. 17 maart. Op zatef' dag 21 maart organiseert de douane' personeelsvereniging „De poort van Eu' ropa" in Hoek van Holland weer eef groot tafeltennistoernooi. De wedstrijden worden gehouden in de grote visitatie' zalen op het station. 88 spelers en speel' sters uit het hele land moeten daar °P de twintig tafels bijna 200 wedstrijden spelen. De deelnemende verenigingen zijn: SRA' Rotterdam. Onder Ons-Den Haag. WRA' Amersfoort, NOPA-Vlaardingen, FIDOR' Dordrecht. Orasschoppers-Tilburg, Pe Sleutelring-Leiden en RAS-Den Haag. HOEK VAN HOLLAND, 18 mrt. Een Amsterdammer is in Hoek van Hol' land zijn hond kwijt geraakt. Hij is erg aan het dier gehecht. Het is een soort keeshond, middelgroot, zwart met een witte bef. Het is een reu, die luistert naar de naam Robbie. Inlichtingen gaar' ne bij de Hoekse politie. SCHIEDAM, 18 maart GEBOREN: Sylvia M C, d v C van der Tak en M M van Rijswijk; Theodorus A.zvJC Ver meulen en A C Simons; Theodora H, d V ,H .Spitteis en T H H#esbeen; Johannes D J, z v C A dé Vette or p TKerkhof- Jonge, 53 jr. Voor jonge meisjes zijn er heel leuke petachtige hoedjes, die meestal een vrij hoge bol hebben en een klein randje. Praktisch zijn de modellen, die hele maal opgevouwen kunnen worden en waar je zelfs op kunt gaan zitten zon der dat de hoed uit de vorm raakt. Vaak zijn deze gemaakt van raffia en uitgevoerd in helle kleuren. Ook hier spelen de „coneiliehoed" en het „Johnsonmodel" een rol, al zullen de dragers van de hoeden, waarvan deze stijlen zijn afgeleid, vaak moeite heb ben hun hoofddeksel te herkennen. Mevrouw Reese heeft veel hoeden zelf ontworpen en uitgevoerd, een an der deel heeft zij geïmporteerd, waar bij er steeds voor is gezorgd, een bui tenlands model te kiezen, dat past bij het type van de Nederlandse vrouw. Veel hoeden zijn gegarneerd met een grote roos. nu eens aan de zij kant, dan weer van voren, een an dere maal aan de achterzijde. Ook in de manier waarop de hoeden worden gedragen, is veel variatie; ze staan nu eens recht op het hoofd, een an dere maal worden ze meer naar achter gezet. Marineblauw met wit is een combi natie, die voor heel veel hoeden werd gebruikt. Voorts zijn er veel pastel tinten en wit of wit met zwart. Als materialen zagen we veel organza> verschillende soorten stro, laise en linnen. H. K. Advertentie UTRECHT BILTHOVEN ROTTERDAM ROTTERDAM, 18 mrt. Vandaag nog zal de sleper „Poolzee" van L. Smit en Co. met op sleeptouw het Groningse kustvaartuig „Merak" 148 brt.). dat zondagmorgen voor de Britse kust op een zandbank liep, uit het Engelse Gravesend bij Londen naar Rotterdam vertrekken. De twee schepen worden morgen in de loop van de dag ver wacht. De Poolzee zal de kustvaarder, zo wordt vernomen, afleveren bij de werf van Wilton-Fijenoord in Schiedam, waar vermoedelijk ook de eventueel noodzake lijke reparatiewerkzaamheden zullen plaatsvinden. De Merak heeft tengevolge van de stranding enige schade aan ma chines en roer opgelopen. Heel leuk zijn de hoeden voor jonge meisjes, zoals het model op de foto. ROTTERDAM, 18 mrt. De rul10 13.000 brt metende tanker Arianta va" de Britse Shell Scheepvaartmaatschap pij is gistermiddag om vier uur t»J paal achttien nabij de uitgang van d® Botlek op de Nieuwe Waterweg bij he' verhalen naar de Petroleumhaven aafl de grond gelopen. Het heef tot gister avond ruim zeven uur geduurd voorda1 zes sleepboten van de sleepvaartceft' trale, te weten de Afrika, de Atlas, de Alblas. de Achilles, de Apollo en de H°r' sey, erin slaagden bij hoog water he, schip weer los te krijgen. Het bleek da het schip nauwelijks averij had bP®f* lopen eft het kon zonder verdere moe1' lijkheden op zijn plaats van bestem ming, de Petroleumhaven, worden ge bracht.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1964 | | pagina 24