jhóste* l Spelersgalerij „Opa Langbroek: Ik sla geen wedstrijd over Spelersgalerij Plezierige tijd Keihard VLAARDINGEN, augustus Fortuna VI. is wat blij met hem. De '7-jarige „opa" Langbroek behoort dan misschien wel niet tot de be- Zangrijkste schakels in het Vlaar dingse voetballeven, maar een nut tige taak vervult hij beslist toch *vel. Hij is het symbool van de treffers. „Hoe meer doelpunten, hoe meer werk", grapt het vrien delijke mannetje, terwijl hij er on middellijk op laat volgen: „Laat de jongens maar schieten- Ik heb het graag voor hen over." Opa Lang broek, eigenlijk visser van heroep, houdt zich by Fortuna VI. namelijk bezig met het nalopen van de net ten. Hy is de man, die elk slijtage- plekje op de diepbruine touwen aan de Vlaardingse doelen met zijn ^aardige vingers meteen herstelt om een „echte" doorboring te voor komen. Boter S:Mm4 ^ÊÊÊÊi.yêèii ril I i/;- li §sM H m I I m 8 fjH«l|f Contractspelers: Nieuwe spelers: Contractspelers Nieuwe spelers: Vertrokken spelers: Vertrokken spelers: Betere betaling moet stimulans zijn voor Toen we Opa Langbroek onlangs op net Fortuna-veld zochten, vertelde de kantinebeheerder (het wordt wel tijd, dat een vereniging met zo'n accommo datie, een betere kantine als verenigings centrum krijgt): „Kijkt u maar wat rond u vindt hem ongetwijfeld". Eigen- bik was het ook een overbodige vraag, v-'ant waar de 77-jarige zich ophield, Wisten we bij voorbaat. Waar anders dan bij zijn netten? Het was heel warm weer en het zweet Butste van het voorhoofd van opa Langbroek. Speurend onderzocht hij de betten. Niets ontging hem. Zelfs geen klein slijtagevlekje. En ineens glom opa Langbroek tot achter zijn oren. Hij had een slechte plek ontdekt. Meteen begon de rasechte Vlaardinger te boeten. En Pas dan is hij in zijn element, want hij Legon ineens lustig te praten. „Vanaf 1954, toen ik van zee kwam en me definitief aan de wal vestigde, sla ik Seen wedstrijd van Fortuna Vlaardm- Sen meer over", zo vertelde hij. „Een daar ben ik blij om, want Fortuna is ®en fijne club". Opa Langbroek is ech- *er ook een felle, zo weet voorzitter Stadhouders te vertellen. „Je moet be vist niet aan zijn netten komen, want dan vermoordt hij je". Zelfs circuleert het gerucht, dat opa Langbroek de man Is geweest, die toen fortuna VI. in 1963 een belangrijke wed strijd om het kampioenschap moest spe len, de houten planken rondom het veld, Waarvan jongens nogal eens plegen Sebruik te maken om voor niets de Wedstrijd te zien, heeft ingesmeerd met boter met gevolg dat enkele supporters een onverwacht koud bad namen! In die glorievolle dagen had „opa" Langbroek het bijzonder druk. „Ik heb de netten geboet (met een weids gebaar Beeft hij aan, dat hij drie van zulke gro te knotten garen had verbruikt) en ge taand. Dit karweitje nam toen bijna ze- Ven weken in beslag Een glundering ver schijnt op het gezicht van „opa" Lang broek. Advertentie. Xtrsifa/? 2jOO*t^ Fortuna Ook de sectievoorzïttcr betaald voet bal van Fortuna, de heer C. Stadhouders, denkt nog met bijzonder veel genoegen aan die periode terug. „Ja, dat was een echt plezierige tijd. Alles ging Fortuna Voor de wind. De resultaten waren suc cesvol. Het publiek was enthousiast. Kortom, men had wat voor elkaar over". Met voldoening toont hij het tastbaar bewijs: een schitterende ac commodatie. „En dat allemaal door de leden zelf gedaan" voegt hij er trots aan toe. Het gezicht van de heer Stadhouders be trekt even Vorig seizoen maakte For tuna een moeilijke tijd door". Niets, maar Opa Langbroek bekijkt „zijn" netten, terwijl Paul Kuipers dit karweitje be langstellend gadeslaat. dan ook helemaal niets, wilde de Vlaar- dingers lukken. Het gevolg was onver mijdelijk: degradatie. En nu? De heer Stouthandel is heel voorzichtig: „Fortu na start niet optimistisch". „Maar be slist ook niet pessimistisch", zo laat hij er onmiddellijk op volgen. „We zijn geen rijke club. Spectaculaire aankopen om 't verloren terrein terug te winnen, kun nen we dus niet verrichten. Maar gelukkig zijn er toch lichtpuntjes," zo weet Stad houders te vertellen. „Iedere Vlaardinger weet dat Fortuna niet uit de eerste divisie had mogen degraderen. Technisch is ons spel behoorlijk. Alleen ja, de hardheid, daar ontbreekt 't Fortuna nogal eens aan. Maar goed, Fortuna heeft het afgelopen seizoen geen windje meegehad. Het enige wat Fortuna nu doet, is de spelers beter betalen. Dit moet het komende com petitiejaar voor het team de stimulans, de prikkel, zijn tot betere prestaties. En wij hebben goede hoop, dat de opzet slaagt.' Tijdens de zomertraining zijn de resul taten al duidelijk gebleken. De opkomst is namelijk verheugend groot. Om voor voldoende aanwas te zorgen heeft Fortuna bovendien uit eigen kweek een achttal spelers onder contract genomen. Het zijn Dekker, Storm, Maas, Verduin, Junge- rius, Van Selm, Boer en Van der Zwan. Op den duur koesteren we van hen hoge verwachtingen, aldus voorzitter Stadhou ders. IwE "fóziXje/Z en Zovk Of Fortuna echter dit jaar een belang rijke rol in de 2B gaat spelen, weet ik niet. Het spel in de tweede divisie is in het algemeen hard, keihard zelfs en dit is voor onze ploeg niet zo hoopgevend. Niettemin het kan. Zeker nu op het laatste moment van de transfermarkt nog enkele aankopen zijn gedaan. Paul Kuiper (van Hermes DVS) en C. Does burg (van Sparta) zijn ongetwijfeld ver sterkingen, maar of ze het vertrek van Jan Bouman naar Sparta kunnen doen vergeten, moet de toekomst leren. De nieuwe trainer Maarten Vink, opvolger van Gosens, ziet de toekomst allerminst somber in. „Ik hoop mee te draaien in de bovenste regionen," zegt hij zeer beslist. De Vlaardingse supporters vertrouwen op hem. Henk de Blok, machinebankwerker, 27 jaar, gehuwd, Rotterdam, CVV, back en voorhoede. Wilco de Boer, student M.O., 24 jaar, ongehuwd, Rotterdam, Sparta, half of binnenspeler. Gerrit Flaes, 18 jaar, ongehuwd, Rotterdam, eigen speler, halfspeler. Coen van Gogh, 19 jaar, onge huwd, Schiedam, eigen speler, keeper. John Heikamp, kantoorbediende, 24 jaar, gehuwd, Schiedam, SHS, back. Piet Janse, 20 jaar, ongehuwd, Vlaardingen, Fortuna VI., rechtsbuiten. Lex Jazet, kantoorbediende, 19 jaar, ongehuwd, Schiedam, eigen speler, back of spil. Wim Kerklaan, vertegenwoordiger, 23 jaar, ongehuwd, Schiedam, Excelsior '20, linksbuiten. Aad Monster, kantoorbediende, 22 jaar, gehuwd, Rotterdam, eigen speler, bajan Rijke, voorman-timmerman, 29 jaar, gehuwd, Schiedam, eigen speler, spil. Gerard Slavenburg, machinebankwer ker, 27 jaar, gehuwd, Schiedam, SVV, binnenspeler. Harry van der Vaart, studeert voor M.O. sportleraar, 19 jaar, ongehuwd, Vlaardingen, eigen speler, binnenspeler. Tinus Weber, machinebankwerker, 26 jaar, gehuwd, Vlaardingen, Fortuna VI., halfspeler of spil. it Jan Baksteen, winkelchef, 25 jaar, ge huwd, Vlaardingen, eigen speler, rechts- Kees Blankenstein, kantoorbediende, 21 jaar, ongehuwd, Vlaardingen, eigen speler, rechts- of linksbinnen. Jan BrUleman, automonteur, 31 jaar, gehuwd, Rotterdam, NO AD, linksback, Arie Don, militair, 20 jaar, ongehuwd, Vlaardingen, TSB, linksbuiten. Jan Hooymans, technisch-tekenaar, 28 jaar, gehuwd, Woerden, Blauw-Zwart- keeper. Anton van Horik, militair, 21 jaar, on gehuwd, Rotterdam, Overmaas, keeper. Sjaak Jansen, bankwerker, 27 jaar, ge huwd, Vlaardingen, eigen speler, spil. Jan Kramer, meubelmaker, 22 jaar, gehuwd, Vlaardingen, eigen speler,rechts- Ger Robbemond, werktuigbouwkun dige, 21 jaar, ongehuwd, -Vlaardingen, eigen speler, spil en linkshalf. Lajos Tamas, gehuwd, Rotter dam, Hongarije, rechtsbuiten. Eddy Verweel, Shelloperator, 27 jaar, gehuwd, Spijkenisse, linksbinnen. Willy Boer, schilder, 21 jaar, onge huwd, Maassluis, eigen speler, rechts binnen. of- JOOp Bekker, gymnastiekleraar, 27 jaar, gehuwd, Vlaardingen, VFS.rechts- baKees Doesburg, kantoorbediende, 23 J., gehuwd, Rotterdam, Sparta, rechtsbui- Jan Jungerius, student Franse taal, 20 jaar, ongehuwd, Vlaardingen, eigen speler, rechts en linksbuiten. Paul Kuipers, kantoorbediende, 2» jaar, gehuwd, Gorinchem, Hermes DVh, middenvoor. - Jan Maas, studeert, 19 jaar, ongehuwd, Vlaardingen, R.K. Wiek, rechtsbinnen en middenvoor. „i Gerard Meeder, bankwerker, 21 jaar, ongehuwd, Schiedam, SVV, spil. Ben van Selm, kantoorbediende, 19 J., ongehuwd, Vlaardingen T.S.B., links back en linkshalf. Wim Slotboom, kantoorbediende, 27 jaar, gehuwd, Rotterdam, txcelsior, rechtsbuiten. Kees Storm, meubelmaker, 26 jaar, gehuwd, Vlaardingen V.F.C., linkshalf. Jan Verduyn, militair, 22 jaar, onge- huwd, Vlaardingen, eigen speler, linKS- Maarten van de Zwan, studeert, 18 J., ongehuwd, Vlaardingen, eigen speler, rechtsbinnen. Jan van der Berg, amateur geworden, evenals Jan van der Borden; Jan Bou man, Sparta; Rene Hagenaars, Leoni- das. Leen Bezem, elektromonteur, 19 jaar, ongehuwd, Gouda, ONA, keeper. Piet van der Burg, kantoorbediende, 23 jaar, ongehuwd, Vlaardingen VFC, SPTony van Ede, vertegenwoordiger, 39 jaar, gehuwd, Rotterdam, Sparta, rechts- bUCari' Friedel, kantoorbediende, 23 jaar, ongehuwd, Rotterdam, SVVback. Ed van der Graaf, kantoorbediende, 21 jaar, ongehuwd, Vlaardingen, Sparta, middenvoor. Piet van Mullem, kantoorbediende, 27 jaar, gehuwd, Gouda, SparOa, binnen- speler Wim Onderstal, sportleraar, 29 jaar, gehuwd, Rotterdam, SHS, keeper. Wil van Rossen, kantoorbediende, 20 jaar, ongehuwd, Schiedam, eigen speler, SPAad Verschoof, verkoper, 24 jaar, ge huwd, Rotterdam, DWS, binnenspeler. Ton Kemper, Sparta; Paul Kuipers, Fortuna VI.; Theo v. d. Poel, SVV, Thomas Thie, ADO.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1964 | | pagina 17