V^OTO Janse V trainer Bob/ Nou dit jaar moet het toch gebeuren vrouw van Jopie. ROTTERDAM, augustus !?Mijn hart klopt voor Xerxes. Al tijd en overal". De woorden vloeiden over de lippen van de Rotterdamse mannequin, Cora Janse-Geeratz. Zij telt 42 jaar. Die leeftijd zie je haar echter niet af. Ik schatte de vrouw van Xer xes' oefenmeester zo'n slordige tien jaar jonger. En echt niet om 'n compliment te krijgen. Cora Janse showt met haar maatje 38 elegante toiletjes voor de Rotter damse firma De Jong, Zij doet seizoenwerk. Ze showt dus alleen de zomer- en wintercollecties- En dan de meer geklede modelletjes, zoals coctail- en avondkleding. »Dat vind ik heerlijk. Het fijnste Werk. Ik voel me net een konin ginnetje als ik met zo'n chique toilet over de planken loop." Fijn beroep Dromen Als voor Bob Janse en voor Xerxes zondag de bal gaat rollen, staat voor Cora Janse de winter collectie voor de deur. Dat bete kent: hollen, draven, rennen. Jurk in, jurk uit. Zondag naar Xerxes, door de week op de planken. „En 's avonds een gewillig oor voor Xerxes' noden, na de show, als ze doodmoe wat bij moet komen in die gezellige huiskamer in Rotter dams westen. En 's nachts de dro men over de roemvolle promotie van Xerxes, Van „haar" Xerxes. Personalia Contractspelers: Nieuwe spelers: Vertrokken spelers: Xerxes hogerop! Mevrouw Cora Janse hier met de bloem van Xerxes' spelers. S v.'.t 0. s, vb4 .v';S- :y. lm fr. V*. Dat is één brokje Cora Janse. Het andere stuk heeft alles met voetbal te Waken, meer in het bijzonder met Xer xes. Of om nu helemaal eerlijk te zijn met Bob Janse (43), Xerxes' coach, die dit seizoen voor de tweede keer gaat proberen z'n pupillen een di visie hoger te brengen. En dat dit Moeilijk, heel moeilijk is, kan niemand beter dan Cora Janse vertellen. Toén zij Janse leerde kennen, nu al heel wat jaartjes geleden, was hij actief voetballer. Vanaf dat moment werd zij insider. Maar de voetbalsport is zozeer veranderd, datCora Janse nu, anno 4964, bang is om een hele wedstrijd te zien. „Het is zo zenuwslopend. Ik kan die spanning niet verdragen. In de amateurtijd was dat anders. Was de sfeer vriendelijker. Als Xerxes nu slecht speelt, hoor ik de meest verve lende dingen over m'n man. Zo in de geest van; „waarom stelt die Janse Pieterse dan toch op; iedereen kan toch ziendat die vent niet kan voetbal lenIk kan daar niet tegen. Het kan me niet schelen of die mensen nou gelijk of ongelijk hebben. Ik ben in die dingen nu eenmaal teergevoelig. En ze moeten niet aan m'n „binkie komen. Dat neem ik niet". Ze leeft dus intensief met het werk van haar man mee. Dat is voor haar de meest vanzelfsprekende zaak van de wereld Ze weet alles van de spelers af. En'ze kan er lekker smeufg over vertellen. Haar commentaar op Xer xes' nieuwe aanwinsten: „Wim Klein, 'n lekker pittig ventje, die het wel zal doen. Chiel Jansen: de „killer", de af maker. Hij moet de doelpunten fabri ceren. Zé zeggen het tenminste. Die „ze", nou ja m'n man en die kan het weten of niet soms?" Dat klonk lek ker fel. „Dick Bavelaar, die komt van DHC geloof ik. Ja. Dat is de routinier. De man die de jongens rust moet ge ven Zo'n vent moest er echt komen. Een echte kerel, waarop je kunt bou wen Die miste Xerxes. Het was soms echt' onmachtig voetbal vorig jaar, vindt U ook niet?" Ik knik. „Nou en dit jaar moet het toch gebeuren. Xer xes hogerop. Dan hebben we nog dia Spanjaard. Leuke jongen. Goede voet baller. Ik heb 'm toen van het station gehaald en naar het veld van Xerxes gebracht. Joquim Arteaga heet ie. Mijn man zegt Jopie, omdat hij een beetje met de taal op de hoogte is, waardoor hij Joquim in Rotterdams kon omzet ten. Maar dat is 'n grapje hoor". dat wordt beslist op waarde geschat. Bob Janse zegt namelijk: „ze kan de sfeer zo goed aanvoelen. Cora vindt op die mo menten altijd de juiste woorden om de jongens en mij wat op te vrolijken. Ze zegt wel eens wat over spelers. Ik trek mij er echter nooit iets van aan, maar achteraf blijkt soms, dat m'n vrouw met haar opmerking de roos raakt". Wat vindt U van het beroep van Uw man? „Een fijn beroep. Soms vervelend, als Xerxes verloren heeft. Als ik niet bij de wedstrijd ben geweest probeer ik dan maar snel naar het veld te komen. Om met de jongens te praten. Om ze te hel pen over het verlies heen te komen''. En Ben Damen, plaatwerker, 23 jaar, ge huwd, Rotterdam, Excelsior, halfspeler. Andries vam Dijk, acquisiteur, 28 jaar, gehuwd, Rotterdam, Feijenoord, keeper. Ab Fafié, schilder, 23 jaar, gehuwd, Rotterdam, Feijenoord, hack. Frans v. d. Heiden, schilder, 22 jaar, ongehuwd, Rotterdam, Feijenoord, back. Herman v. d. Heiden, schilder, 28 jaar, gehuwd, Rotterdam, Feijenoord, rechts buiten. Nol Heijerman, in drukkerij, 23 jaar, ongehuwd, Rotterdam, HVC, rechts buiten. Aad Hommerson, chauffeur, 26 jaar, Gorinchem, S.V.W., voorhoede. Jan Klijngeld, militair, 19 jaar, onge huwd, Rotterdam, eigen speler, half- of binnenspeler. Plet Kriesch, kantoorbediende, 24 jaar, gehuwd, Rotterdam, eigén speler, bin nenspeler. Koen Paulus, militair, 19 jaar, onge huwd, Schiedam, Hermes D.V.S., spil. Jan Reehorst, kantoorbediende, 19 jaar, ongehuwd, Rotterdam, eigen speler, half- speler» Harry Smits, schilder, 25 jaar, gehuwd, Rotterdam, Elinkwijk daarvoor Xerxes, back. Martin Snoeck, student, 21 jaar, onge huwd, Rotterdam, eigen speler, voor hoede. Johan Spinhoven, militair, 20 jaar, on gehuwd, Rotterdam, eigen speler, spil. Theo van Toledo, handelaar, 21 jaar, gehuwd, Rotterdam, Sparta, halfspeler. Eddy Trejjtel, plaatwerker, 18 jaar, on gehuwd, Rotterdam, eigen speler, keeper. René van Trigt, kantoorbediende, 19 jaar, ongehuwd, Rotterdam, eigen speler, Riny van Woerden, vertegenwoordiger, 30 jaar, gehuwd, Rotterdam, D. W. S., halfspeler. Beb Zaal, havencontroleur, 31 jaar, gehuwd, Rotterdam, Sparta, linksbuiten Rob van Zijdeveld, militair, 20 jaar, ongehuwd, Rotterdam, eigen speler, back. BOB JANSE Dick Bavelaar, machinebankwerker, 29 jaar, gehuwd, Deft, D.H.C., spil. Joaquin Caraskca, in touwfabriek, 24 jaar, ongehuwd, Schiedam, Sevilla, bin nenspeler. Chiel Jansen, verkoper, 25 jaar, onge huwd, Den Haag, Enschede, voorhoede. Wim Kleijn, onbekend, 21 jaar, onge huwd, Schiedam, S.F.C., voorhoede. Leo Kagchelland, amateur (Hillegers- berg); Anton v. d. Merwe, onbekend; Kees Muyser, Aeolus; Wim Püpe, ama teur (Neptunus)Faas Wilkes, stopt met voetballen; Wim Wolffers, amateur (Neptunus); Eef van Zessen, amateur.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1964 | | pagina 9