Jaarwisseling in Schiedam oliebollen en rake klappen r Wit-Gele Kruis Stedelijk Museum ontving in 1963 veel schenkingen Op het witte doek STAN LAUREL EN OLIVER HARDY A. SCHELLINGS REBERS GEVEKE RADIO H. M. ZONNEVELD 25 JAAR SECRETARIS „SCHIEDAM" Zware straffen voor zeventien jeugdige Rotterdammers Vogels hebben het 's winters moeilijk Alle VERF en GLAS - Gratis advies DE KOK MeldfU aan als lid r vanaf 59- dit biedt Ir-SCHIEDAM DANK AAN ■w TRAINER KORTE KRABBELS In een half jaar 25 inbraken RUSTIG VAN OUDE IN NIEUWE JAAR V. J SCHILDERIJEN, GOUACHES, ENZ. K. "N J Kapelaan Huiberts uit Wassenaar pastoor te Maasland Bijzonder jubileum te Maasland IN PASSAGE Grof geschut IN MONOPOLE Uit angst voor de schande De laatste dagen van Rome Nieuwj aarsreceptie te Maasland GOEDE BIJVERDIENSTE KETHEL KRANTENBEZORGER REDT HEN VAN DE ONDERGANG Kleine zangvogels Watervogels Rond de jaarwisseling Nieuwj aarsreceptie VONDELLAAN 65 - TELEF. 268631 Alle schildersbenodigdheden Het parochieleven van Maasland in 1964 PAGINA 3 BOEK- EN KANTOORBOEKHANDEL HOOGSTRAAT 146 wenst al zijn cliënten en begunstigers een ZALIG NIEUWJAAR J Boeman blikte in zijn nieuwjaars- SCHIEDAM, 2 jan. De laatste dag Van 1964 trakteerde de Schiedamse he- diking in de morgenuren op een plen- Zerige regen tot groot ongemak van de miloze huisvrouwen voor wie het was Vve?gelegd te provianderen voor wat wij n°g altijd plegen te noemen, een sfeer- Volle jaarwisseling met de hieraan ver bonden culinaire voorzieningen, kort sa mengevat: het traditionele natje en droogje. Het gevolg hiervan was een zeer Srote drukte in de diverse zaken die hierin weten te voorzien. Zij die de laatste uren van de oudjaar op kantoor of in werkplaats zoek kregen te ma ken, verkeerden reeds in een stemming die de produktiviteit over het alge meen genomen nu niet bepaald ten goe de kwam. Werken en wensen gaat nu senmaal niet samen wat geenszins wil peggen dat alles, wat men elkaar bij het voor de deur staand 1965 alzo pleegt toe te wensen niet welgemeend is. Indien alles uitkomt wat onder een stevige handdruk en veel welsprekend heid dan gaan de bewoners van Schie dam een gezegend en voorspoedig niéuw- laar tegenioet dat inmiddels zijn in trede heeft gedaan. Alvorens de klokken van de torens van de stad en die van de radio dit grote moment aankondigen, is er in on ze stad alsnog het nodige gepasseerd, u o, rond vier uur in de namiddag werd net opvallend stil in de winkels en ook op de weekmarkt werden de kramen voeger dan gewoonlijk ingepakt. Ai- h de winkels waar vuurwerk werd kocht mochten zich in een ab- ormale klandizie verheugen vanwege uTt ™ensen die hun goede geld wenste go si cu geven om met veel geknal en Wpl? het nieuwe jaar te kunnen ver- ?ik°hien. ovil *?e woonwijken viel op dit moment wat he bekende lucht van oliebollen aar te nemen die in veel huizen ook Werden gebakken. Voor de meeste nt .dammers is een viering .van oud P nieuw zonder oliebollen niet denk- aar. Breng een geurende oliebol naar Uren waarmee je een heel jaar lang 'h onmin hebt geleefd, en alles is ver ken ramde hij de auto van de heer J.H.' Ook hier blikschade en veel woor den over en weer (Gelukkig nieuwjaar). In de Korte Singelstraat stak mej. A. M L uit Vlaardingen ondoordacht tus sen hier geparkeerde auto's de rijweg over Zij werd aangereden door de au to van de heer G.G., die wel nog naar rechts uithaalde maar een aanrijding niet wist te voorkomen. Zijn uitwijkpo- giing bracht hem in conflict met een geparkeerde auto die met de juffrouw schade opliep. De G.G.D. bracht de on voorzichtige naar het ziekenhuis en van hieruit naar haar woning. Na al dit rumoer viel er omstreeks acht uur een weldadige rust over de stad. Een ieder vierde thuis oud en nieuw gepaard gaande met vele terug blikken en de beste voornemens voor het geten -T en vergeven. Het wordt in onze moderne tijd iets ginder, maar er zijn in het verre ver ben jaarwisselingen geweest, dat de Haten walmden van de geuren, voort- get>racht door een baksel dat slechts !®hs per jaar op de huishoudelijke genu's voorkomt. De penetrante en „°ch gezellige lucht hiervan viel op nieuwjaarsdag in de kerken en gebou- ,en, waar mensen tezamen kwamen, alshog waar te nemen, waaruit valt te y.?rklaren dat de oliebol in al zijn va- yeteiten als een eendagsproduct is ge- °odverfd. ®Iijkens het politierapport heeft de !a»tste dag van het oude jaar voor en- ,ele stadsgenoten nog narigheden met Z'ch gebracht, en gebeurden in het stads beeld ongewone dingen. De heer J. V. Parkeer voor de nacht van woensdag op donderdag zijn auto op de Grote Markt 'n de hoop, dat de vroede vaderen hier op wel een wakend oogje zouden willen houden. Niets was minder waas, want JIJ kwam oudejaarsmorgen tot de ont dekking dat zijn voorruit aan deggelen w*s, schade ongeveer 300 gulden. -Een bewoonster van de Alberdinck ^"ijmstraat liet een bus met 10 liter stookolie even voor haar deur onbeheerd a®hter om even een buurvrouw een pret- t'ge jaarwisseling te wensen. Het was aRemaal welgemeend, maar toen zij te- lug kwam was haar blik verdwenen. Geen nood echter want de temperatuur °P de eerste dag'van het jaar was nu h'ot bepaald om alle oliezeilen bij te Zetten De heer F.V. plaatste zijn Bava- £??- bromfiets in de Korte Singelstraat. a'j zijn terugkomst was zijn karretje ^ordwenen. Ridder tevoet dus bij het oheiden van de (oudejaarsmarkt). In het pand Singel 53 maakte men z,ch op voor het ritueel „oliebollenbak- ken". j)e huisvrouw vergat de olie op -et vuur. met als gevolg de vlam in de Pan. De gordijnen vlogen In brand. Het uUr wrd met eigen middelen gedoofd 'baar de trek in oliebollen was totaal verijwenen. Jn de Gerrit Verboonstraat liep een ^lel van de vrachtauto, bestuurd door ?e heer P.V. uit Rotterdam op de ge- ^Uikelijke dingen vooruit. De v°°raa ?iah deze auto brak en het wiel gtngI op Uti eentje op avontuur uit. Dit ®ina'g~ 6 met een dreun tegen de bestelwagen pah de tegenligger J. S. uit Den Haag. *evolg: lichte schade en tijdverlies voor oeide gedupeerden. Tuk op een kerstboom, bedoeld voor een vreugdevuur bij de jaarwisseling, kregen twee jongelieden in de Galilei- straat enig ongenoegen. Een ervan be reed een bromfiets en toen hij zich als overwinnaar uit de voeten wilde ma komende jaar. Bij de jaarwisseling onder het lawijt van blazende scheepshoorns trok overal de jeugd de straat op. Ook het verkeer nam in omvang belangrijk toe. Voor de jeugd, belust op relletjes was dit het moment om te trachten wat her rie en keet te schoppen. Op het Rubens plein probeerden groepjes herrieschop pers het verkeer op te houden. Ook op de Broersvest en omgeving was het ru moerig. daar brooddronken kanpen er op uit waren een rel te schoppen. De po litie had hierop een passend antwoord door, waar het nodig was flinke klappen uit te delen. Ze waren goed gericht en op het juiste moment geplaatst waar mee voorkomen werd, dat de elemen ten kans kregen hun vernielzucht bot te vieren. Advertentie Ziekenverpleging Verplegingsartikelen Moederschapszorg Geestelijke volksgezondheid Hoogtezon voor kleuters Kraamverzorging Zuigelingenzorg Kleuterzorg bij de administratie: NIEUWE HAVEN 121 TELEFOON 6.6.8.2.2 Op het Liesveld bleek rond het mid dernachtelijke uur de verzoeningsge zindheid van de jeugd tegenover de politie. Met ferme handdrukken deel de ook de politie in het voorspoedige en zalige nieuwjaar. SCHIEDAM, 2 jan. Het Stede lijk Museum kreeg in 1964 van verschij- lende inwoners en van het Ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschap- Advertentie. Uw speciaalzaak voor luxe gemakschoenen Pedicure Steunzolen ST. LIDUINASTRAAT 27 TELEFOON 2.6.5.8.0.8. Wenst ook U een „GOEDLOPEND" jaar MAASLAND, 2 jan. Mgr. Jansen heeft in de plaats van pastoor J. J. H. Riswick, die met emeriaat gaat, zoals reeds eerder was gemeld, met ingang van 1 januari benoemd kapelaan H. J. A. Huiberts van de St.-Jozef parochie te Wassenaar. De nieuwbenoemde pastoor begon pas op latere leeftijd de studie voor het priesterschap. Kapelaan Huiberts werd in 1908 geboren en brak op 26-jarige leeftijd zijn onderwijzersloopbaan af voor de studie op het seminarie. In 1942 tot priester gewijd was hij achtereenvolgens kapelaan te 't Zand (tot 1945) Hem on Venhuizen (tot 1948), Zoe- terwoude-dorp (tot 1951) te Rotterdam (tot 1957). Verder tot 1961 te Alphen aan de Rijn en vanaf die tijd tot aan de ze pastoorsbenoeming was Wassenaar het werkterrein van kapelaan Huiberts. Geduende enkele jaren was hij te vens bisschoppelijk inspecteur van het onderwijs. Vrijdagavond 15 januari zal pastoor Huiberts in de parochie Maria Magda- lena te Maasland worden geïnstalleerd. MAASLAND, 2 jan. Het nieuwe jaar was nog geen etmaal oud, of er was in Maasland al een bijzonder jubileum, dat gevierd werd. In de laatste jaren is er op nieuwjaarsmorgen geen kerk dienst meer in de hery. kerk. In plaats hiervan wordt er in het Trefpunt een ontmoetingssamenkomst gehouden. Vrijdagmorgen was het wel een heel bij zondere bijeenkomst en wel speciaal voor de heer W van Vliet uit de Stations straat De heer Van Vliet, die reeds 90 iaaris was nl. deze dag 50 jaar hulp koster welke functie hij.tot op heden i*w»t de ffrnotste nauwkeurigheid vervult. Ah hulpkoster staat de heer Van Vliet 'Te"1^wethouder Oosterlee die na- mens de kerkeraad de heer Van Vliet toesnrak en hem schetste als iemand vati trouwe plichtsbetrachting. Namens de kerkeraad werd de jubilaris een f:r - mand en een cadeau onder couvert geboden. Toen de heer Van Vliet 40 jaar hulpkos ter was, mocht hij uit handen van burge meester F. J. Groot Enzerink de bron- -nn IUCuv.jae.io- zen medaille verbonden aan de orde van v -i blikte m mnrcprde hoe Uranje Nassau ontvangen. Thans speld de terug op 1964. goe(j ter_ da burgemeester Groot Enzerink, welke h®. club eindelijk een nieuw en g eveneens gewaagde van trouwe plichts- pen schenkingen. Hieronder volgen de schenkers met een lijst van wat zij schonken: De heer P. Dirkzwager: gouache „Man aan zee" van Gerrit Benner; de heer H W. Meihuizen, tekening „Kinderen met ballonnen" van Gerrit Benner; de heer prof. mr. P. Sanders schilderij „Ima ge s. toi" van Serge Vandercam; schil derij „Compositie" van Ernst Vijlbrief; Vereniging Vrienden van het Stedelijk Museum; schilderij „Ako No Maiso" van Minoru Agata; mevrouw A. E. Hof man-Paling: legaat, waaruit aangekocht het beeld „De Denker" van Lotti van der Gaag; legaat, bestaande uit thee emmer, theekistje, comfoortje, waterke tel, lepeldoosje met lepeltjes en acht ge denktegels; de heer R. Citroen: zilveren potloodhouder en zilveren houtskoolhou der, resp. eere-prijs der vierde en eere- prijs der derde klasse, uitgereikt in 1843 door de Stadsteekenschool te Schie. dam; de heer J. Denninger: een 19de eeuwse piano, merk F.ois Borden Cie, Bruxelles (1847); de heer W. Bergijk een 19de eeuwse spiegel; mevrouw M. Heeren-Hersbacht, de heer A. Hukshorn, mejuffrouw M. P. S. Cool: historische prenten en tekeningen; Ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen: 8 stuks grafiek van Nederlandse kuste- naars met als onderwerp de Deltawer ken; een portret ets van prof. dr. L. J. Rogier door J. B. Sleper. SCHIEDAM, 2 januari. Wanneer de verwende jonge militair Daniël Forrester gerekruteerd wordt, ne men zijn beide trouwe trawanten Stan en Oliver eveneens in het leger dienst om voor hem te kunnen blijven zorgen. Daniël ontpopt zich echter als een zelf standige jongeman, die van niemand hulp nodig heeft. Stan en Ollie daarentegen krijgen ruzie met de lastige sergeant Hippo. Wanneer hun lievelingskraai, Pe nelope, zich ook tot het leger aange trokken voelt, kost het heel wat moeite te zorgen, dat Hippo haar niet te pak ken krijgt. Tenslotte breken de jaar lijkse manoeuvres aan waarbij Stan en Oliver door de vijand gevangen geno men worden. Zij weten zich echter op een grappige manier te bevrijden. (K.F, C. a.l.) Als de Amerikanen in technicoler op zogenaamd realistische wijze een mo dern gegeven gaan verfilmen dan is het zelden te kauwen. Een duidelijk voor beeld is „Uit angst voor de schande", het verhaal van een meisje, dat een baby krijgt, voordat ze met de vader heeft kunnen trouwen, omdat deze een ongeluk krijgt. Advertentie De sentimentaliteit druipt er met dus danig dikke druppels vanaf, dat de hele film er in vast blijft kleven. De kleu renfotografie moet nog iets goed maken, maar het totaal: verhaal, beeld en ge luid, zijn zo dik aangezet, dat niemand het valse licht zal miskennen. Het blijft enkel „zwart-wit", uiteraard een happy- ending voor het ,wit". 14 jr. Zelden vind men een nieuwe stijl in de superprodukties over tijperken uit de oude beschaving. Ook in „De laatste dagen van Rome" is de vernieuwing van dit genre films zoek. Speer- en sa belgevechten, heldhaftige leiders en ver leidelijke vrouwen voeren de boventoon in deze film, die onder regie van Antho ny Dawson tot stand kwam. Dawson toont ons het verzet van de Romeinse christenen tegen hun onderdrukker, pro consul Junicus. De pro-consul maakt zich van de macht meester en neemt de tri bun der christenen, Marcus, gevangen. Marcus ontvlucht en weet tenslotte de christenen in vrijheid te krijgen. Net boeiend genoeg voor regenachtige dagen, 14 jr. MAASLAND, 2 jan. Evenals vorig jaar werd door burgemeester F. J. Groot Enzerink en mevrouw Groot Enzerink met beide wethouders, de heren Oos terlee en Buitelaar, ten gemeentehui- ze een nieuwjaarsreceptie gehouden. Tel- kenjare blijkt de belangstelling voor de ze receptie groter te worden. Zeer velen hebben op 1 januari de gang naar het raadhuis gemaakt om hun beste wen sen voor het komende jaar aan hot ge meentebestuur en mevrouw Groot En zerink aan te bieden. Ook vele afgevaardigden van vereni gingen enz. hebben hun beste wensen op het raadhuis uitgesproken. VOOR BROERSVEST 58 - TEL. 267718 BROERSVELD 119 - TEL. 268447 MEDISCHE ZONDAGSDIENST De medische zondagsdienst wordt in Schiedam waargenomen vanaf donder dagmiddag 31 december 1400 uur door dr Meyer, Swammerdamsingel 43, tele foon 269696; dr. Jungerius, Jac. Catslaan 8, telefoon 267355; dr. Geerdes, Veenlant- straat 2, telefoon 268357. Apotheek 't Gouden Hert, St.-Liduina- straat 58 telefoon 268364 vanaf 31 decem ber om 18.00 uur t.e.m- zondagochtend 3 januari 8.00 uur voormiddag; alsmede apotheek Evers op zaterdag 2 januari van 8.00 voormiddag tot 18.00 uur na middag. Vanaf zaterdag 2 januari 12.00 uur t.m. zondag 3 januari 24.00 uur, dr. Franke, Burgm. Knappertlaan 30, telefoon 268163; dr Hoogenhuyze, Nassaulaan 59, telefoon 268067; dr. de Ridder, Stadhouderslaan 46, telefoon 267590. Apotheek Evers, Lange Haven 81 telefoon 268242 vanaf zondagochtend 3 januari, 8.00 voormiddag en apotheek Kethel, Schiedamseweg 41, tel. 269927, vanaf zondag 3 januari 8.00 uur voor middag. De wijkverplegingsdienst van het Wit- Gele Kruis wordt waargenomen; op 1 januari door zr. Cuypers, v. Hallstraat 76, telefoon 262044; op 3 januari door zr. de Bruyn B. v. Haarenlaan 893, tel. 265255. Het kraamcentrum wordt waargenomen door Centrum-huis, Willem Beukelszoon- straat 75, Vlaardingen, tel. 018982083. Direnarts: J. J. de Kaper, Jan Steen straat 39 tel. 68234 van 22 tot 7.30 uur, tel. 268902. Deze diensten duren vanaf zaterdagmiddag 12 uur tot en met zon dagavond 12 uur- KLACHTEN BEZORGING Voor Schiedam: C. Bastiaanse. Dam 5. telefoon 66978. van 7 tot 8 uur- KLACHTENDIENST Voor klachten betreffende de bezor ging van Het Nieuwe Dagblad kan men zich van maandag t/m vrijdag tot 's avonds 19.30 uur in verbinding stellen met de heer J. v. d. Boom, Oosterstraat 14b, telefoon 2539 en o pzaterdag tot 's avonds 18.00 uur. ROTTERDAM, 2 januari. De recht bank in Rotterdam heeft donderdag de „kernploeg" vdn een grote bende, over het algemeen jeugdige Rotterdammers, tot strenge straffen veroordeeld voor hun aandeel In 25 inbraken, gepleegd in de periode van april tot september van dit jaar. Een 21-jarige loswerkman kreeg 12 maanden, waarvan twee voorwaardelijk. Veertien dagen geleden had de officier van Justitie, mr. P. A. H. Bos, twee jaar met aftrek en terbeschikkingstelling van de regering geëist. Een andere leider van de ploeg, een 25-jarige loswerkman, werd veroordeeld tot twee jaar en zes maanden. De eis had geluid drie jaar met aftrek. Een 21-jarige havenarbeider kreeg een vonnis van twee jaar, nadat twee jaar en zes maanden tegen hem (Van onze sportredactie) i SCHIEDAM 2 jan. Bij werd dit ]aar voor het eerst een nieuwj aarsbij- >komst belegd en met succes. Al wat Sï'C S in de middaguren naar het nieuwe veld op Thuriede. Voorzit- reJh rijker was geworden. d Een warm hart droeg v0°"Werd gainer Van Buytenen toe^ De pluim gegeven voor het werk h'J voor de club deed. „Het bestuu leden blijven vol vertrouwen in uw kunde. Wij bewonderen u, hoe u Kans Zlet ondanks de zeer matige prestaties van het eerste elftal, toch maar weer steeds de spelers trouw op de training te krijgen Met een gezamenlijke heil dronk op de vereniging werd hierna het °fficiële gedeelte besloten. EXCELSIOR Sportsman. Bij Excelsior kwam een team samen- Sesteld uit Cricketers en een van junior- leiders in het veld. Het werd een enorm fijne wedstrijd, waarin beide ploegen el kaar nie.ts toegaven. Het bleek dat bei de teams aan het zelfde euvel mank Singen als het eerste elftal. Er konden geen doelpunten- worden gemaakt. Het bleef 0—0. betrachting van de heer Van Vliet, hem e zilveren medaille van deze Orde op. Advertentie Voor een wijk in Kethel hebben wij spoedig plaats voor een voor de middag- of namiddaguren. Dit is ook iets voor scholieren. Leeftijd minstens 14 jaar. Aanmelden: Het Nieuwe Dagblad, Dam 18, Schiedam. (Van onze sportredactie) SCHIEDAM 2 ja.n De traditionele, nieuwjaarsreceptie van de sportvereni ging Schiedam had gisteren wel een bij zonder feestelijk tintje. Het feit dat de SCHIEDAM, 2 jan. Vanavond or ganiseert de R.K. Instuif in het Wijk centrum Nieuwland in twee zalen een groot Nieuwjaarsbal. Muzikale medewer king verlenen de Luniks en in een andere zaal speelt een combo o.l.v. Joop Ileins- broek. Het katholiek Vrouwengilde afd. Schie dam houdt op 12 januari in Maison West huis een jaarvergadering. Op 16 februari geeft de voordracht kunstenares Willy Moret een gevarieerd programma. Op 23 maart is er in de grote zaal van het Gereformeerd jeugdhuis een demonstra tie van Philipsprodukten. heer H M. Zonneveld vijf en twintig jaar geleden secretaris werd van Schiedam, wilden het bestuur en leden niet onge merkt voorbij laten gaan. De nieuwjaars receptie was een uitstekende gelegen heid do heer Zonneveld met zijn jubi leum te complimentereni. Zo heeft waar schijnlijk de KNVB daar ook over ge dacht en wie kon men beter naar Schie dam afvaardigen dan bondsbestuurder Dirk Nijs. SCHIEDAM, 2 jan. De dierenbescher ming afd. Schiedam heeft enkele richt lijnen voor alle vogel- en natuurvrienden in onze stad opgesteld, om de nood on der de vogels te lenigen. Juist in deze da gen van vrieskou, sneeuw en regen is het voor de overwinterende vogels hijzon der moeilijk aan voedsel te komen. Hier onder volgen enkele richtlijnen zowel voor zangvogels als watervogels. Door vrijwel alle vogels wordt bruin brood met graagte gegeten. Gekookte aardappelen en andere resten van de warme maaltijd, soepbeenderen enz. val len eveneens in de smaak. Bij vorst zijn vochthoudende voedersoorten minder ge schikt, omdat zij snel bevriezen. Er mag nie.t veel zout in het voedsel verwerkt zijn. Ongekookte havermout blijkt een trak- tarie te zijn voor roodborstjes, merels en lijsters. Ook doet men lijsters en spreeuwen een plezier met rotte appels, snippers appelschil en klokhuis. Vooral bij vorst hebben vogels vc-e 1 behoefte aan vet in de vorm van olierijke zaden zoals zonnepitten, hennepzaad en pinda's. Ook ongezouten spek, spek- zwoerd, reuzel en gestold vet wordt met graagte geget&n. Aan de hand van bovenstaande kan men ook vetbollen maken of geheel klaar in de winkel kopen. Voer vooral 's ochtends, zodra het licht wordt en vlak voor de avond sche mering. Voer kleine hoeveelheden die di rect worden opgegeten. Voer op sneeuw vrije of vrijgemaakte plaatsen en zorg dat de dieren niet aangevallen kunnen worden door katten. Drinkbakken worden tijdens de vorst afgedekt met kippengaas, waar alleen de kopjes van de vogels door kunnen (dit is om het baden te voorkomen) Doe even tueel een schepje suiker door het water om het vriespunt te verlagen. Watervogels. Zorg ervoor dat de vogels niet van hun toevluchtplaatsen worden verjaagd, stort dus het voedsel vooral in het begin niet op de rand van een wak, maar in de na bijheid daarvan. Voeder niet op of vlak langs de open bare weg, daar dit ieder jaar aan hon derden vogels het leven kost en boven dien de dieren een gevaar worden voor het verkeer. Het voedsel dat we aan watervogels kunnen geven is brood, in dobbelsteen tjes gesneden, geplette granen, graan- afval, ongezouten gedroogde garnalen, grasmeel, mais, fijngesneden ongezouten vis, vleesafval, en vetten. Zwanen kan men fijngesneden boeren kool voeren. Om te voorkomen dat kraaien en meeu wen, die toch wel aan hun trekken ko men, alles wegpikken, is het raadzaam in eik geval tegen de avond te voederen. Uitgeputte vogels kan men het best plaatsen in een onverwarmd, vorstvrij vertrek met een vloer die gemakkelijk is schoon te houden. Plaats deze dieren nooit bij een warme kachel. Let echter op bij het teruggeven van de vrijheid of de vogels nog voorzien zijn van de beschermende vetlaag op het verenkleed anders lopen zij de kans te verdrinken. Men kan dit zelf constateren door te kijken of het water als parels van de veren afloopt. Pak de vogels op over de samenge vouwen vleugels, opdat ze niet kunnen fladderen. Knijp in geen geval te hard en zorg dat de snavel uit de buurt van de ogen blijft als ze pikken. Indien ieder zich houdt aan deze richt lijnen kunnen veel vogels gespaard blij ven. Als er ondanks deze richtlijnen nog vragen zijn, kunt u zich wenden tot de ispecteur van bovengenoemde vereni ging, de heer C. Spermon, Diepenbrock- straat 68, Schiedam. Telefoon 261589. was geëist. Een 20-jarige loswerkman kreeg twee jaar en zes maanden (eis vier jaar met aftrek). Een vijfde belangrijke figuur, een 44- jarige schipper, die terecht had gestaan voor zijn aandeel in twee zaken, diefstal van een auto en inbraak in een grossier- derij van boter, hoorde 14 dagen geleden vijf jaar tegen zich eisen. De rechtbank had hem inmiddels echter al vrijgespro ken van het ten laste gelegde. De bende, totaal 17 man sterk, had zijn werkterrein over de gehele stad ver spreid: van havenloodsen tot juweliers zaken. Er werd meestal gewerkt in groep jes van vier of vijf man, waarbij een lid van de „kernploeg als leider optrad. Ze beraamden de plannen in een café in Rotterdam-Zuid, „De Blauwe Duif". De waarde van hun buit in goederen en geld bedroeg alles bijeen ongeveer f 30.000,—. De grootste slag werd geslagen bij een juwelier aan de Katendrechtse Lagedijk. Hier roofden ze twee plateaus gouden ringen met een totale waarde van f 5600,—. De rest van de bende werd veroordeeld tot straffen variërend van drie maanden tot 12 maanden met aftrek van voorar rest. Tegen de hulpkrachten had mr. Bos ter zitting straffen gevorderd van twee maanden tot twee jaar en zes maanden. MAASLAND, 2 jan. De jaarwisseling is in Maasland, gezien andere jaren, nogal rustig verlopen. Grove baldadig heden zoals vorige jaren zijn niet voor gekomen. Wel was het rumoerig op straat en was er veel geknal van rotjes en gingen er veel vuurpijlen de lucht in. Dat vonden de ouderen niet erg, ze gun nen de jeugd echt wel een beetje uitspat ting, maar geen baldadigheid. MAASSLUIS, 2 jan. —Op het Gemeen tehuis is er op Nieuwjaarsdag altijd ge legenheid om in een sfeervolle omgeving het gemeentebestuur van Maassluis zijn Nieuwjaarswensen aan te bieden. Ook dit jaar waren weer velen gekomen om de burgemeester, en uiteraard elkaar ge luk te wensen. Burgemeester W. J. van Dijck en Mevr. van Dijck en de beide wethouders J. v. Gelderen en P. v. d. Snoek (wie het moeilijk viel omdat hij gewond is aan zijn hand) hadden het zeer druk met handenschudden. Alle raads leden en hoofden van dienst waren aan wezig en vele directeuren van Maassluise bedrijven alsmede bestuursleden van Middenstands- en Vakorganisaties. Op een bijeenkomst als deze kan men nog al eens iets nieuws vernemen omdat zo vele deskundigen op allerlei gebied bij een zijn. Zo werd er beweerd dat het huidige station van de NS waarschijn lijk bijstation zal wordep omdat het nieu we station in Maassluis-West het hoofd station van Maassluis gaat worden. Ook hoorde men mompelen dat de woning bouw in Maassluis hard gaat, maar dat er aan de bijkomende voorzieningen niet die aandacht wordt besteed die nodig Advertentie MAASLAND, 2 jan. Pastoor J. J .H. Riswik heeft gewoontegetrouw bij de jaarwisseling een overzicht gegeven van het geestelijk leven in de parochie. Nu de pastoor in emeritaat gaat dank te hij allereerst voor de volgzaamheid gedurende zijn pastoraat en sprak de verwachting uit dat zijn opvolger datzelf de hier zou kunnen vinden en in stand houden. 34 keer werd in 1964 het H. Doopsel toe gediend. Eveneens 34 deden er hun eer ste h. communie. 17 huwelijken werden voor het altaar gesloten en 3 volwasse nen en 1 kind werden ten grave gedra gen. 48600 maal werd de H. Communie uitgereikt. 7 jongens zijn in opleiding voor het priesterschap. Sinds 8 jaar is er echter geen enkel meisje meer naar het klooster gegaan. Dit staat dan weer tegenover het mooie getal priesterstu denten.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1965 | | pagina 3