Hosselaar stelt supporters teleur i KNVB straft, maar komt er niet voor nit LEO HORN VOELT BONDSMAATREGEL ALS SCHORSING Topscorers ere-divisie Uitslagen betaalde jeugd XERXES BEZORGT FORTUNA EEN KOUDE DOUCHE (2-3) Overzicht betaalde reserves UITSLAGEN Ylaardingse kleedkamer na afloop in mineur betaalde reserves 1 Diepfepass l - Niet te slopen Spiegelglad Zwaar Politierechter Jager. Veldmeerderheid Niets bijzonders Rake woorden ft sp< .<5* (Van onze speciale verslaggever) I onbeweeglijk, star voor zich uit- VLAARDINGEN, 4 jan. „Moei- k^.®nd vanaf ,^et reservebankje de 'stryd nauwlettend gadesloeg, zag l(jk maken, jongens," commandeer de Maarten Vink luidkeels en streng. Het huiverende publiek keek met medelijden naar de wan hopige oefenmeester van de Vlaar- dingers. Niemand had op dat mo ment graag in zijn schoenen ge staan. Wat, wat kon de spelers van Fortuna ertoe bewegen om met meer overtuiging, meer rust, meer overleg te werk te gaan? Een oplossing was goud waard. Maar niemand kwam ermee. Ook Maar ten Vink niet. De Vlaardinger, die ten einde raad slechts een redmid del: zoveel mogelijk het spel van de Rotterdammers vertragen én een mannetje meer in de verdedi ging. Telstar 2—SVV 2 4—1 FeijenoordGo Ahead 42 PSV 2Sparta 2 41 Xerxes 2DFC 2 60 NAC 2Excelsior 2 12 r'irlVjllNiA 1Ü Sparta tegen NAC weer niet tot grote hoogte mm (door FRANS NYPELS) ROTTERDAM, 4 januari Drie weken geleden kwamen Sparta's supporters superlatieven tekort om de kwaliteiten van Tinus Bosselaar te roemen. Gisteren nog werd hem in „De Sparta Supporter uitbun dige lof toegezwaaid wegens zijn aandeel in de overwinning van Sparta tegen MW. In Sparta's ge lederen sprak men zelfs reeds van 'n „sensationele comeback". Het rumoer rond Tinus Bosselaar zal na het duel tegen NAC ongetwij feld verstommen. Want Tinus Bos selaar toonde zich gisteren aller minst een begenadigd voetbalta lent Sparta won van NAC. Met 10. Het was een nipte zege,( die de supporters on getwijfeld weinig vreugde gaf. Want, hoe vervelend wij het ook vinden om het wéér te zeggen, Sparta's spel verdient slechts de kwalificatie: bedenkelijk. Spar ta's aanvalsacties waren, de enkele uit zondering daargelaten, opnieuw pover. Breed uitgesponnnen. Traag. Allerminst verrassend. DOS—Feijenoord 3-1: Loffeld 1-0, v. d. Linden 2-0, rust, Loffeld 3-0, Henk Groot 3-1. T. 22.000 Fort una '54PSV 2-5: Verdonck 0-1, Wolbers 0-2, rust, v. d. Kuilen 0-3, Fre- deriks 1-3, v. d. Kuilen 1-4, Giessen 1-5, Kohn 2-5. T. 18.000 Sp. EnschedeGVAV 2-1. Nieuwenhuis 1-0, Petterson 1-1 (pen.), Gieskes 2-1, rust en eindstand. T. 8.000 Go Ahead—Ajax 1-0: Biihler 1-0, rust en eindstand. T. 11.000 ADOTelstar, afgelast. DWSSlttardia, afgelast. MVTHeracles 1-0: Brokaamp 1-0, rust en eindstand. T. 6.000 SpartaNAC 1-0. Bouman 1-0, rust en Charley Bosveld leefde, dat is duide lijk te zien op deze foto, in onmin met dez* verdediger van NAC. (door TON VAN DER SANDE) BENTVELD, 4 jan. Scheids rechter Leo Horn zal tot 1 mei a.s. niet aangesteld worden voor het leiden van voetbalwedstrijden. Na mens het hoofdbestuur van de K.N.V.B., dat zaterdagavond over Horn vergaderde, heeft secretaris penningmeester Lo Brunt de scheidsrechter uit Bentveld daar over telefonisch ingelicht. Als re den voor het niet aanstellen van de heer Horn wordt slechts opge geven „in verhand met diens op treden", maar het is duidelijk dat de „straf" een gevolg is van de in-| middels befaamd geworden klap, die Leo Horn heeft gegeven aan de landarbeider J. van der Meulen tijdens een jachtpartij in Emmel- oord. Het hoofdbestuur van de K.N.V.B. heeft de heer Horn niet geschorst. Tenslotte heeft Horn zich niet als scheids rechter of op een voetbalveld misdragen. De bond wil echter Leo Horn niet als scheidsrechter aanstellen om de voetbal verenigingen niet in moeilijkheden te brengen. De verenigingen zijn immers verantwoordelijk voor de orde en de rust op het veld. Wanneer er wanordelijkhe den zouden ontstaan als gevolg van de leiding of alleen al de aanwezigheid van Leo Horn, zou dit later de K.N.VB. ver weten kunnen worden. v. d. Kuylen - PSV 13 Geurtsen - DWS 12 Kohn - Fortuna 12 Henk Groot - Feijenoord 12 Bosveld - Sparta 11 Nuninga Ajax 10 Eerste klas B: Fortuna '54Xerxes 06 ADO— SW 4—3 plezier gehad van mijn hobby en ik zal er heus wel vier maanden buiten kun nen. Ik zal me best vermaken, want ik heb genoeg liefhebberijen." Leo Horn, Tweede klas A: die de komende vier maanden zijn trai- Fortuna VI.—ZFC 41 ning niet zal verwaarlozen, lacht tot slot: „Ik ga ook jagenEn in mei ga ik weer fluiten. Met plezier.'' EDO—RCH 3—1 Advertentie Het mooiste doelpunt van de wed strijd. Ook als men weet dat Sparta met 10 won moet men nog erken nen dat Jan Bouman van Sparta de bal stijlvol achter Peter v. d. Merwe weet te koppen. eindstand. Feijenoord D.W.S. G.V.A.V. Sparta Heracles Fortuna '54 P.S.V. M.V.V. S.C. Enschede D.O.S. Telstar Go Ahead Ajax A.D.O. Slttardia N.A.C. T. 13.000 13 10 8 O 7 8 7 6 5 4 4 4 5 3 2 2 3 1 4 6 5 6 6 6 6 5 5 7 9 8 9 10 26 24 20 18 18 18 17 16 15 15 14 13 12 10 8 8 46—17 33—12 26—18 27—25 28—26 22—21 30—26 22—29 20—25 29—33 17—19 18—22 30—36 12—19 16—30 17—35 Dat is niet eerlijkDrie Xerxanen, te weten Rinie van Woerden, Martin Snoeck en Johnny Spinhoven, tegen één speler van Fortuna Vlaardingen. Tinus Bosselaar vierde drie weken geleden z'n rentree met een koelbloedig gehanteerd wapen: de dieptepass. Hoe wel minder veelvuldig strooide Bosse laar ook in het duel tegen DOS met dit simpele maar zo doeltreffende wapen. Tegen NAC was hij dnders. Hij liep veel. Hij schakelde ijverig, maar de passes waarmee de op scherp gestelde kanonnen Bouman, Van Miert en Bos veld wonderen kunnen doen, bleven gisteren uit. En juist tegen dit soms met acht man verdedigende NAC had Spar ta daarmee triomfen kunnen vieren. Sparta bewees dit ook. Met twee aan valsacties. Voor de rust plaatste Hans Eijkenbroek de bal met een hoge lob in NAC's verdedigingsblok. Er was geen tijd om hulptroepen aan te laten rukken. Vóór Van der Merwe stonden slechts drie Bredanaars. Van Miert omspeelde stop per Mul met een handige beweging. Nog geen seconde later dook Jan Bouman in de baan van de messcherpe voorzet: 10. Na de rust een bijna identieke aanval. Jan Bouman, ver teruggetrokken om zijn defensie te assisteren, plaatste de bal heel ver naar voren: voor de'voeten van Van Miert. Deze aarzelde niet en trok de bal voor. Als Bosveld (als aanvalsleider gis teren beslist onvoldoende) sneller had ge reageerd, dan had deze actie ook een treffer tot gevolg gehad. Bosveld miste. Van der Merwe misteBeide spelers kwamen wel met elkaar in aanraking, waarbij Van der Merwe zich dusdanig blesseerde dat hij per brancard van het veld moest worden gedragen. Een centi meters diepe vleeswond ter hoogte van de knie maakte verder spelen namelijk onmogelijk. Tussen beide actiemomenten lag een zee van tijd. Sparta opereerde in de breedte. Een tikje hier, een streling daar. Manne tje omspelen, dribbelen. Sparta's aanval lers boden NAC alle kansen om zich rus tig rond Van der Merwe te groeperen. Soms inderdaad met acht man. Op deze wijze een dikke muur optrekkend, die praktisch niet te slopen viel. Vanuit die defensie kon NAC zich zelfs In alle rust op tegenacties voorbereiden. Maar ook NAC kon geen gevaar stichten. De drukte rond de niet zo zekere Doesburg bleef zodoende beperkt. Men zou tenslotte nog excuses kun nen aanvoeren. De bespeelbaarheid van het veld bijvoorbeeld. Het veld was op sommige plaatsen hard en spiegel glad. Op weer andere plaatsen was de grasmat week, modderig. Men zou dan tevens nog kunnen opmerken, dat Jan Bouman tot twee keer toe voor open doel miste. Maar tegen de paal knallen is echt moeilijker dan in een leeg doel schieten. Men zou tenslotte zelfs nog kunnen zeggen, dat Adelaar zijn dag niet had, dat Ter Horst praktisch geen bal plaatste en dat Kemper stuwend maar half zoveel waard was als in ver dedigend opzicht. Of de 13.000 toeschou wers deze excuses aanvaarden, lijkt ons echter een moeilijk te beantwoorden vraag. Sparta zal dit over veertien dagen merken! Scheidsrechter Leo Horn voelt het niet aanstellen tot 1 mei als een schor sing. Hij vindt de straf nogal zwaar. „Wanneer een speler tijdens een wed strijd natrapt, wordt hij maar voor vier weken geschorst, zelfs al is hij aan voerder. Ik heb me buiten het veld misdragen en ik word voor vier maan den buiten spel gezet." Toch zal Leo Hom zich noodgedwongen! bij de „schorsing" neerleggen. Hij vindt het wel vreemd dat hij door de K.N.V.B. niet is gehoord; hij heeft zich niet kun nen verdedigen. „Ik geef het toe, ik heb me misdragen. Ik was beledigd, ik deel de klappen uit, ik heb mijn excuses aangeboden en ik werd weer beledigd. Dat is niet all in the game. Wat had ik méér kunnen doen?" Horn wist nog ndet. wanneer zijn zaak door de politierechter en de aanklacht, j die hij tegen de heer v. d. Meulen we gens belediging door de heer v. d. Meulen heeft ingediend, wordt behandeld. Hij i kon nog niet vertellen of hij te zijner tijd de behandeling van de zaak voor de rechter zal bijwonen. Leo Horn blijft rustig onder alle ver wikkelingen. „Het gaat prima met mU," zo stelde hij zondag alle vrienden, ken nissen en collega's (en vijanden?), die hem opbelden, gerust. „Ik heb dertig Jaar Het wanhoopsplannetje van Maarten Vink had geen resultaat. Zijn pupillen handhaafden het tot mislukken gedoem de aanvalsstramien: steeds maar weer oprukken en steeds maar weer falen in de afwerking. Het was om er moedeloos van te worden. De gevolgen bleven uiter aard niet uit. Bij de rust was de stand nog in evenwicht: 1—1. In de tweede helft sloot de verdediging van Fortuna niet soepel. Snoeck en Kleinjan schoten de voor de uitslag ontbrekende kegels aan het scorebord. Ja, het was triest daar op het Fortuna- veld. Daarover zullen zelf de meest fer vente supporters het wel eens zijn. Maar heus niet alleen de Vlaardingers speelden beneden de maat. Ook bij Xerxes was niet alles koek en ei. De Rotterdammers hadden echter vanaf het eerste fluitsig naal van de goed leidende Lausberg één voordeel. Zij bezaten wèl de overtuiging, de rust en de zelfverzekerheid. Zo kon het voor rust voorkomen, dat Fortuna een aanzienlijke veldmeerder heid had, terwijl Xerxes toch meer ge vaarlijk was. De Rotterdammers dankten dit dan in grote mate aan Piet Kriesch. Een speler, die razendsnelle wendingen maakte en daarna een teamgenoot fraaie scoringskansen bood. Een zo'n kans had succes. Kriesch goochelde de bal voor de voeten van de actieve Snoeck. die zijn teamgenoot Heyerman in nog betere posi tie zag staan. De topscorer van Xerxes, die eerst struikelde, herstelde zich bij tijds: 1O. Dat was na om en nabij twin tig minuten. Daarvoor had de stopper van Xerxes, Chris Bavelaar, geblesseerd het veld verlaten. Vermoed wordt, dat de oud-DHC'er een spiertje heeft ge scheurd. Dit betekent waarschijnlijk, dat Xerxes 't voorlopig zonder de in 't begin van dit seizoen aangetrokken Chris Ba- velaar 35.000,zal moeten stellen. Ook Blankensteyn van Fortuna moest met een blessure het veld verlaten. De vervangers voor beide geblesseerden wa ren Riny van Woerden en Ger Robbe- mond. Maarten Vink: „Ik ben teleurgesteld. Ik had echt meer van mijn jongens ver wacht. Dc oorzaak? Ik weet het niet. Vermoedelijk heeft de korte rust van de laatste week ons geen goed gedaan. In verband met de feestdagen is er ook min der getraind." Een afgrijselijke gil ver brak ons gesprek. Cees Doesburg had bi) het douchen de verkeerde kraan open gedraaid. Voor hem de tweede koude douche. i Na rust gebeurde niets bijzonders. Xer xes ging vrijer spelen. Het werd nu meer dan de gelijke van de Vlaardingers. En zoals gemeld, hielp Martin Snoeck zijn club aan de leiding. In duel met Brille- mans gleed hij net iets eerder naar de bal dan zijn rivaal: 21. De tweede helft was „koud" een kwartier oud, toen Klein jan de bal vanuit de hoek van het straf schopgebied ineens in de kruising joeg, 13. Het „sprookje" van een boeiende, interessante semi-derby Fortuna VI. Xerxes was uit. Meer dan tweeduizend toeschouwers keerden het Fortuna-veld teleurgesteld de rug toe. Zo snel moge lijk.... Doelman Nieuwenhuis, die op de juiste momenten beslissend wist In te grepen, heeft een belangrijk aandeel geleverd ln de verdiende maar geflatteerde zege, die de reserves van Telstar op SW 2 be haalden. Na een Schiedams offensief opende Boekestein na twintig minuten na een fraaie combinaie met Beke de score. Tien minuten voor de rust werd een vrije schop van SVV via de paal re gelrecht langs Nieuwenhuis gekogeld. In de tweede helft redde Nieuwenhuis enkele malen uitstekend, alvorens Da niels (voor het eerst weer eens binnen de lijnen) de bal inkopte. Dikstaal en Kleef produceerden daarna nog twee ta melijk gelukkige treffers, zonder dat SW kang zag Jager en de zijnen nog eens tot capitulatie te dwingen. Feijenoord 2 heeft een nuttige zege be haald op de reserves van Go Ahead. Toch zag het er niet naar uit dat dit zo gemakkelijk zou gaan want de Deventer- naren openden het eerst de score hoewel Van Daele al gauw de gelijkmaker liet aantekenen. Go Ahead nam nog een voorsprong na de hervatting maar nu zorgde Jacobs ervoor dat de Rotterdammers weer naast Go Ahead kwamen (2-2). Fel stootten de Feijenoorders door en door Jansen en Kerkum, de laatste benutte een straf schop, behaalden de Rotterdammers een verdiende zege. Het tweede elftal van Sparta heeft in Eindhoven de winst niet kunnen behalen op de PSV-reserves. Door Brusselers werd de stand op 20 gebracht waarbij hij de tweede treffer uit een strafschop wist te scoren. En door Van Stippent en v. d. Linden waarbij de Spartanen slechts eenmaal de roos raakten, werd de eind stand (41) bereikt. In de kleedkamer werden daarna „ra ke" woorden gezegd. Onmiddellijk, na dat de laatste Vlaardinger de drempel Soaniaard Artenen had overschreden vatte een ..bewaker" Pja Arteaga post voor de deur. Niemand mocht bin nen. Later verkondigde oefenmeester Res. eerste divisie: PSV 2—Sparta 2 4—1 NAC 2Excelsior 2 1—2 l Heracles 2DWS 2 31 Telstar 2—SW 2 4—1 Feijenoord 2Go Ahead 2 42 Res. tweede divisie A: Hilversum 2EDO 2 20 RCH 2—'t Gooi 2 4-1 Haarlem 2—ZFC 2 1—3 t Res. tweede divisie B: Graafschap 2Fortuna VI. 2 41 j Xerxes 2—DFC 2 6—0 1 NEC 2—BBC 2 2—0 Een over alle linies technisch beter Xerxes heeft het hardnekkige DFC naar een sprekende 60 nederlaag gedreven. Zaal opende de score en de goed spelende bracht de tweede treffer op zijn naam. Xerxes drukte fel door; Hommerson scoorde tweemaal ach tereen, terwijl v. d. Heide de vijfde tref fer op zijn naam bracht. De reserves van Xerxes deden het in de tweede helft iets kalmer aan, maar daar konden de Dordt- se reserves toch geen gebruik van ma ken. Ten slotte maakte Zaal het halve dozijn vol. De reserves van Excelsior zijn met de volle winst uit Breda teruggekeerd. Toch waren het de reserves van NAC, die door Gabriels de score openden. Ex celsior kwam fel terug en het was mid denvoor Beek, die tweemaal de roos trof in de eerste helft. Er is na de hervatting nog wel hard ge werkt, vooral door de thuisclub om ver andering in de stand te brengen. De de fensie van Excelsior kon echter de Bre dase stormlopen goed opvangen en stond geen treffers meer toe.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1965 | | pagina 10