Om wanordelijkheden te voorkomen KNVB zet Leo Horn 4 maan den buiten spel Gladheid was heel lastig ONZEKER AJAX TEGEN GO AHEAD TENONDER ARD SCHENK kampioen met allure Zie vijfde sportpagina DE SPQRTTOTO Kantoren Rotterdam: Kortenaerstraat 1, telefoon 135270, postbus 723, giro 590948; Gouda: Lange Tiendeweg 23, telefoon 3600, giro 590947; Delft: Oude Delft 97, telefoon 23441 en 23792, giro 590944, Schiedam: Dam 18, telefoon 66152, giro 590943: Ylaardingen: Oosterstraat 14 B, telefoon 2533; Dordrecht! Wijnstraat 147, tel. 6121, giro 590946. Eindredactie: Frans Nypels en Michel van Gils MAANDAG 4 JANUARI 1965 Zie volgende pagina (Van onze speciale verslaggever). .UTRECHT, 4 januari U zult 2ich ongetwijfeld de scène uit het sProokje „Klein Duimpje" kunnen berinneren, waarin de kleine jon gen de slapende reus zijn zeven mijlslaarzen uittrekt. Aan dat span nende ogenblik, waarbij de wan gen van de gespannen luisterende kinderen altijd van opwinding rood kleuren, moesten wij gistermiddag denken toen wij de kleine jeugd speler Kees Loffeld gelijk Klein Duimpje de grote reus Feijenoord de genadeslag zagen toebrengen. Het was het moment waarop de schrale, blond gekuifde 17-jarige jongen als met zevenmijlslaarzen san langs de linksback van Feijen oord Cor Veldhoen stoof en Feijen oords doelman Pieters Graafland met een fantastisch schot het na kijken gaf. Door deze actie gaf „Klein Duimpje", Loffeld zijn club DOS de stimulans om door te gaan en afstand te nemen van de reus Feijenoord. Henk Groot scoort het enige doelpunt van Feijenoord HET NIEUWE DAGBLAD D.O.S.-Feijenoord Fortuna '54-P.S.V. Entchede-G.V.A.V. Co Ahead-Alax A.D.O.-Talstar D.W.S.-Sittardia M.V.V.-Heracle» Sparto-N.A.C. Eindhoven-N. E.C. R.B.C.-Eiinkwijk Willem ll-Velox~ V.V.V.-Blauw-Wit Veendam-Ensch. B. Volewijck-Volendom Exceltior-D.H.C. Een duel om de bal tussen Tonnie van der Linden en Feijenoords spil Hans Kraay. De Rotterdammer zal verliezen. i nipje genomen door Van der Vall kopte Henk Groot prachtig in (3—1). Het Is een ogenblik om bij stil te staan, want met dat doelpunt kondigde een jong en groot talent zijn komst in de ere-divisie aan. Met een ovationeel applaus begroetten (en accepteerden) de Utrechtenaren een nieuw idool. Het vooral op aandringen van de plaat selijke pers rigoureus verjonde elftal van DOS bezat plotseling de kracht om Feijenoord met eigen wapens te ver- KA- poedig chool, Frans Bouwmeester, de geblesseerde linksbinnen van Feijenoord, die niet ver van DWS-voorzitter Solleveld op de tri bune zat, vond evenals wij dat DOS verdiend gewonnen had. „Volgende week speel ik weer mee", vertelde hij. Hopelijk doet Feijenoord het volgende week versterkt met Bouwmeester beter dan gistermiddag. Het had zelfs op het Klein Duimpje uit óns verhaal Kees Loffeld een zwakke slaperige indruk ge maakt. Stralend van vreugde nam Kees in de kleedkamer van DOS de felicita ties van diverse kanten in ontvangst. We moesten dan ook al spoedig het veld ruimen voor opgewonden DOS-suppor- ters die allen „hun" Kees wilden geluk wensen. Toen we de kleedkamer verlie ten hoorden we nog wel iemand zeggen: „Wat een geluk voor Feijenoord, dat Achterberg (een zeer succesvolle, ge schorste middenvoor van het jeugdelf- tal) nog niet meespeelde s.d gee* pleën 0 n enkel* en we** Met een prachtige sprong haalde deze Ajaxied de bal weg voor de neus van Lejering (Go Ahead). met succes gedwarsboomd door de hardwerkende Deventer defensie, ter wijl in laatste instantie Van Zoghei oordeelkundig ingreep. De Amster dammers gaven hun tegenstanders daartoe overigens volop de gelegen heid door maar steeds meestal op links volgens hetzelfde patroon te manoeuvreren. Scheidsrechter Arken bout haalde zich met enkele vreemde beslissingen de verontwaardiging van de toeschouwers op de hals en hij moest vele vrije trappen, voorname lijk tegen de gasten, uitdelen. Keizer kreeg een goede kans op de gelijk maker, maar hij miste schromelijk en aan de ander» kant assisteerde Muller zijn geslagen doelman fanta»- tisch door springend achterover hel leer van de doellijn te halen. De doorgebroken Nuninga zag zijn po gen om gelijk te maken verijdeld, doordat Van Zoghei precies op tijd zijn been uitstak en toen Swart op rechts, ongeveer 8 meter van het doel vrij voor het inschieten had was hij blijkbaar zo verrast, dat zijn schot ver naast ging. De spanning bleef er in. Beide doelen verkeerden menig maal In gevaar. Maar de doelpunten bleven uit. in de 11e minuut toen dank zij een misser van De Ruiter, middenvoor Buhler het leer in bezit kreeg en van zeker 20 meter een onverwachte kogel afvuurde, die doel trof en door Boomgaard niet gezien kon worden. Nog warm van de koffie en de warme worst zagen de toeschouwers na de rust nummer drie in het net van de Rotter dammers verdwijnen. Nu was het Tonnie van der Linden, die Kees Loffeld de kans schonk via de paal buiten bereik van doelman Pieters Graafland te doelpun ten. De door Van der Linden omspeelde Hans Kraay kon toen nog wel met zijn vuist gebaren dat er nu eindelijk eens moest worden aangepakt, maar natuur lijk hielp dat niet meer. Iedere welden kende voetbalkenner en dus ook trainer Arie de Vroet van DOS zou op dat mo ment de Utrechtse ploeg deraad heb ben gegeven de voorsprong te gaan ver dedigen. De „2" van het consequent gespeelde 4-2-4-systeem van DOS, Vonk en v. d. Boogert, trokken zich terug. Rechtsbinnen Sleeven ging op het mid denveld opereren en ook linksbuiten We- rv zorgde voor aanvoer van de ballen. Uiteraard kreeg Feijenoord nu meer speelruimte. De Rotterdammers zetten een offensief in met uiteindelijk één doelpunt als resultaat. Uit een corner Tijdens een korte opleving ba de gasten, waarvan de aanvallen vrijwel steeds nabij het middenveld smoorden in buitenspel, loste Suurbier een fel schot, dat juist naast vloog. Boom gaard was op zijn post bij een schot van Ter Mors en verrichtte een fan tastische redding toen hij het schot van de doorgebroken Strik afweerde. Even voor de rust kregen de Amster dammers het op hun heupen. Swart knalde tegen de paal, waarop Thie mann corner werkte en direct daarop won Van Zoghei een duel van Keizer en kon ietwat paniekerig de Go Ahead-defensie de situatie verder klaren. In de tweede helft gaf de strjjd een meer wisselend beeld te zien. Ajax was er kennelijk op uit de achter stand in te lopen, maar werd daarin V

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1965 | | pagina 9