'angs de NIEUWE l/V4r£/jy^p Raadsvergadering Ongerustheid over leningplafond voor invoering van het aardgas Veteranen in actie bij TSB Opstellingen Waterweg amateurs HL Op het witte doek Antiek Nieuw j aarsrede optimistisch Hoe warm het was... Nieuwelant-cross uitgesteld Roos Wijker-Keller gaf sfeervol huisconcert dit biedt «•VLAARDINGEN 39.80 49.80 Dr. A. D. Bonnet sprak over de winstpolitiek Cirkel R" voor RIJNMOND EXTRA DE RAAD ZWAARTEPUNT Burgerlijke stand Spreekuur college van B. en W. Maassluis P 1 i IN LUXOR Tal van KNNV- activiteiten staan dit jaar te wachten Afscheid burgemeester in de Hoek Doktersdienst van Hoek van Holland Burgerlijke stand vaö Hoek van Holland Schietende jongeman treft buurjongen in het oog Auto reed op eigen gelegenheid plas in Zilveren jubilarissen bij R.E.T. gehuldigd HET NIEUWE DAGBLAD x VRIJDAG 8 JANUARI 1965 PAUjuma i iHHim Illili iï»l' VLAARDINGEN, 8 jan. De eerste raadsvergadering in het nieuwe jaar zit er weer op. De eerste daad van burge meester J. Heusdens was de installe ring van het nieuwe vrouwelijke PvdA FRACTIELID MEVR. J. Vermeule-Van Di Na twee maal het „Dat beloof Ik" was zij officieel raadslid en kon op de open gevallen stoel van de Pvd A-fractie plaats namen. In zijn nieuwjaarsrede ging de burge meester in op de aanpak van de lucht verontreiniging in samenwerking met andere gemeenten. Hij hoopte van harte dat deze aanpak in de letterlijke zin van het woord tot minder zichtbare en reuk- bare resultaten zal leiden. In het kader van de verontreiniging merkte de bur gemeester op, dat bet college binnen kort de raad een voorstel zal aanbieden tot verplaatsing van de markt met de daarbij behorende financiële gevolgen. De woningbouw en gereedkoming van huizen viel in 1964 tegen, vond me. Heus dens. Er kwamen 488 woningen gereed, wat teleurstellend voor Vlaardingen ge noemd kan worten, daar er vanaf 1948 elk jaar minstens 700 gereed kwamen. Een lichtpuntje was het in aanbouw zijn van 1188 woningen, waarvan 486 woning wetwoningen. Het inwonertal nam rela tief toe van 72.000 tot 73.000. De burge- meetser vertelde ook iets over het wo ningbedrijf, dat nu 6923 nieuwbouwpan- den en 1064 saneringspanden in exploi tatie heeft en daarbij verantwoordelijk is voor het ophalen van huur voor een bedrag van bijna zes miljoen. De burgervader hoopte voorts dat 1965 het jaar zou worden, waarin de grens wijzigingen, die verleden jaar 15 okto ber bij de tweede kamer werden inge diend een feit worden. Vlaardingen krijgt dan in het westen een strook grond, voor stedelijke of misschien zelfs streekrecreatie, bovendien komt daar in de toekomst een belangrijke verkeersader te lopen naa de Blankenburgse tunnel. De grens tussen Schiedam en Vlaardin gen loopt nogal grillig vertelde burge meester Heusdens de aandachtig toeluis terende raad. Het komt voor dat een ge deelte van een uitbreidingsplan van Schie dam over Vlaardings grondgebied loopt en ook omgekeerd. Ook in deze situa- men en wel in een wettelijke regeling. Over Rijnmond merkte de voorzitter vpn de raad op, dat dit jaar verkiezin- genworden gehouden voor een bestuurs orgaan waarbij 24 gemeenten gaan sa menwerken. In de drie geplande experi mentele jaren zal het een aftasten en verkennen zijn, wat volgens mr. Heus dens het juiste begin is. Vijf mei, onze bevrijdingsdag, zal dit jaar op bijzondere wijze worden gevierd, in een dankbare en eerbiedige herinne ring, zoals de burgemeester het stelde. Het gemeentebestuur zal er dan ook naar waardig en waardevol zal zijn. Mr. Heusdens herinnerde zich bij het woord herdenking zijn nieuwjaarsrede van twee jaar geleden, waarin hij opriep op 14 mei 1973 het 700-jarig bestaan van de stad Vlaardingen te vieren. Hij vroeg toen om suggesties omtrent de gang van zaken en ideëen voor een juiste herden king. Jammer enoeg ontving hij geen reacties. Daarom bracht hij dit jubileum acht jaar voor de feestdatum weer ter sprake, om tijdig dit voor de stad heug lijke feit passende luister bij te zeten. Waarom al zo ver van e voen beginnen met het voorbereiden van het feest. Ieder mans heeft wel eens een injectie tot verhoogde activiteit nodig. Hij wil naar iets toe groeien en zich daarvoor inspannen, aldus een van de motive ringen van mr. Heusdens. Het ligt in het voornemen van de burgemeester het college een plan omtrent de gang van zaken van het feest te doen toekomen. De burgemeester besloot met alle in woners van Vlaardingen een voorspoe dig en gelukkig jaar te wensen. De nestor van de raad, de heer L. G. Borsboom sprak namens de raad een dankwoord uit. Allereerst feliciteerde hij de burgemeester met zijn herbenoeming voor de tijd van zes jaar en lichtte en kele feiten uit de Nieuwjaarsrede van de burgemeester en besloot zijn dank woord met een „persoonlijke handdruk" te wisselen met de burgemeester. zit toch te verkopen en dat het huis dan over niet al te lange tijd best in een saneringsplan kan vallen. Wethouder T. de Bruijn vertelde, de de Oosterstraat een belangrijke verkeers ader is en over niet al te lange tijd dient te worden verbreed. Het zou al leen daarom al nuttig zijn het pand te kopen, ook op deze wat ongebruikelijke manier. Ook was het niet uitgesloten, dat het huis in een snaeringsplan kwam te vallen, vertelde hi/. De voorzitter van de raad trok snel zijn conclusies en hield een stemming, die zich voor aankoop van het pand uitsprak. Met 18 (PvdA, PSP en de heer Har donk PCG) voor enl3 stemmen (PCG, KVP en WD) tegen. De aankoop van een pandje in de Oos terstraat leverde enkele strubbelingen op, daar de fractievoorzitter van de PCG, de heer E. P. van der Veen en zijn mede leden er niets voor voelden een pand te kopen en daarna nog eens 80 pet. van de koopsom aan reparatiekosten te betalen. Hij vond dat zeer ongebruike lijk en vertelde dat hij en zijn fraitie tegen dit voorstel waren. Hij kreeg bij val van de heer P. J. Halkes (KVP) en de heer Dorsman (WD), die het toih sportief vond direct in de stukken te ver melden, dat de reparatiekosten 80 pet. van de koopsom, op tafel moeten komen en niet over een paar maanden met een voorstel komt waar een krediet voor re paratiekosten voor het betreffende pand wordt gevraagd. Het zou dan moeilijk zijn, volgens de hee Dorsman, negatief te moeten zijn. De heer A. Cornelisse (PvdA) kon zich met zijn fractie wel met het voorstel van het college verenigen, want zo stelde hij, als deze man de onkosten nu niet kon betalen, dan was hij gedwongen zijn be- Het zit er weer op de eerste vergade ring waar men drie en half uur naar de vroede vaderen kon luisteren. In het begin gaat dat wel. Je kan tenminste nog wat zien. Later op de avond wordt het moeilijker. Het wordt dampig en dam- piger om je heen. Warmer en warmer. Bovendien zeggen sommige sprekers het zelfde als hun voorgangers en weiden veel te lang over iets uit waar men toch het zelfde antwoord op krijgt. De zin snede. „Mijn voorganger zei het zojuist al mijnheer de voorzitter", dringt her haaldelijk door een mistlaag heen naar de publieke tribune. Ha, even rust den ken we dan en steken om de atmosfeer nog meer te verpesten een sigaret aan en draaien en rekken ons een beetje, uit om straks niet helemaal met pijn in rug en hoofd naar huls terug te keren. Eindelijk klaar tot de volgende maand. TOESCHOUWER. Was de burgemeester over de woning bouw in 1964 niet helemaal tevreden, de heer J. Vermeer (PCG) probeerde de burgemeester op te beuren door zijn te vredenheid uit te speken over het feit, dat in Holy 72 eengezinswoningen zullen warden gebouwd en 36 bejaardenwonin gen. „Het kunnen er nog eens 72 meer worden," zei hij heel trots. De woningp het gemeentebestuur gevraagd grond in Holy beschikbaar te stellen voor de aan nemer die de keuzewoningen voor de gemeente gaat bouwen, deze wil voor pre cies dezelfde prijs nog eens 72 woningen voor de vedeniging bouwen. De brief met de aanbieding was inderdaad bin nengekomen. De voorzitter aarzelde even of dit buiten de orde was, maar liet de heer Vermeer toch uitspreken. Deze vroeg of het college zich op zeer korte termijn over deze aangelegenheid wilde uitspreken. De heer Halkes (KVP) prees ook de tot standkoming van deze eengezinswo ningen, maar vroeg direct of er ook geen huizen voor de toekomst moesten wor den gebouwd met centrale verwarming bijvoorbeeld. Hij dacht niet direct aan deze 72 woningen. Wethouder De Bruijn vertelde toch dat er ernstig met de ge dachte, centraile verwarming in deze huizen toepassen, is gespeeld. Een moeilijkheid is echter, dat deze huizen door mensen met een inkomen beneden de 7000 gulden bewoond moeten worden. Het kon voor deze groep nogal bezwaren opleveren, dacht de wethou der. Over het aanbod van de 72 woningen vain Palrimonium kon de wethouder niet veel zeggen, alleen dat in het ver kavelingsplan waar nu de 72 woningen worden gebouwd geen plaats is voor nog aans 72 eengezinswoningen. De wethou der kon pas iets zeggen als een verder uitbreidingsplan bekend is. De heer Cor nelisse (PvdA) kwam de wethouder in tweede instantie vertellen, dat zijn frac tie geen goedkeuring aan huizenbouw in Holy zander verder uitbreidingsplan kon geven. „Wij brachten dit al tijdens de gemeentebegroting naar voren," friste hij het geheugen van de heer De Bruijn op. Deze vertelde in zijn antwoord dat hij liever niets zonder uitbreidingsplan zou ondernemen. Maar ais hij bij de raad zou komen met voorstellen voor het bouwen van uets zander gedetailleerd plan, zij niet vreemd moeten opkijken. Het zwaartepunt van de eerste raads vergadering van het nieuwe jaar lag bij de behandeling van de aardgasnota. Mevr. J. J. van Gent-De Ridder vroeg als eerste het woor den bracht scherpzin nig een lijstje vragen naar voren. Om direct in eerste instantie op haar vra gen beantwoord te worden, had zij deze op schrift gesteld en na de voorlezing daarvan overhandigde zij deze wethou der G. Walstra. Mevr. van Gent vroeg zich af of de miswijzing van de meters niet te groot zou zijn als het ga smet een grotere druk de meter passeerde? Voorts wilde zij weten, waarom bij aan koop van een nieuw toestel het oude gratis moet worden ingeleverd. Het tijd stip van de omschakeling, één juli vond mevr. Van Gent nogal ongelukkig. „De meeste mensen zijn dan al met vakan tie." Waarom de gasmonteurs nu uni formen moesten was het KVP-raadslid niet helemaal duidelijk. Zij vond be- wijsjes voldoende. De heer A. Meerman (PCG) ging diep in op de financiële kant van de invoering van het aardgas. Hij vroeg zich af of het voor Vlaardingen mogelijk was met de omschakeling en de daarbij te maken kosten (vijf miljoen) binnen het inge stelde leningsplafond te blijven zonder andere werken te moeten stagneren. Voorts wilde hij graag weten welke ver plichtingen Vlaardingen reeds was aan gegaan voor aardgasleveranties. De heer F. de Graaf (PvdA) „zei ja" tegen het aardgas, maar maakte toch enkele bezwaren, die zijn voorganger al had gemaakt. Aan het einde van zijn langdurig betoog vroeg hij ook inzage van, voor een betere oriëntering, het betoog van de heer Meerman. De heer A. van der Veer (PSP) ver telde, dat de mensen, die geen nieuw toestel kunnen kopen sterk afgeraden moet worden zich in de schuld te steken. LLater maakte hij in zijn motivering het bovenstaande hetzij met hulp van de voorzitter duidelijk, wat hij eigenlijk bedoelde. Wethouder Walstra gebruikte het vra genlijstje van mevr. Van Gent als ge heugensteuntje, maar vergat, zo bleek later toch een vraag overgeslagen te heb ben. Het kwam weinig voor, dat gasme ters te hoog zouden aanwijzen, als het toch het geval zou zijn, dan kan dat altijd met het oude verbruik worden ge controleerd. Het is inderdaad juist dat oude toestellen, die door nieuwe worden vervangen, tot schroot worden gemaakt of omgebouwd. Als het aardgas komt, per 1 juli, dan kan het echt nog een paar maanden duren eer men aan het ombouwen kan gaan denken. Dus daai* hoeft u niet bang voor te zijn, zei de wethouder vriendelijk tegen de vragen stelster. De heer Meerman en de heer De Graaf kon de wethouder gerust stellen door te vertellen, dat van het beschik baar gestelde miljoen pas een kwart was gebruikt en mocht er in 1965 nog geen aardgas zijn dan zou van het miljoen nog de helft over zijn. Over de gevolgen van het leningplafond in verband met de lening van vier miljoen voor aardgas, als dat nodig mocht zijn, kon de heer Walstra nog niets zeggen. In het colle ge moest dan eerst beraad plaats vinden over de urgentie van bepaalde geldver- gende objecten. In laatste instantie heeft toch de raad het woord, want deze zal de voorstellen in geval van urgentiebepa lingen moeten goedkeuren. Voor de be volking zou het gunstig zijn als wij hier zo spoedig mogelijk aardgas krij gen. De inkoopprijs gaat direct een mil joen naar beneden, waarvan de helft aan de gebruikers ten goede zal komen. Tevens zou het voor de luchtverontrei niging van belang zijn als iedereen op aardgas overschakelde. Na de tweede instantie waar de heren Meerman en De Graaf op de bijna zelfde wijze werden beatnwoord. Vroeg mevr. Van Gent naar de uniformen van de gasmonteurs. (De vergeten vraag). De heer Walstra vond het prettiger als deze mensen, goed herkenbaar waren, zo dat voorkomen wordt dat zij met andere mensen worden verwisseld, wat maar al te vaak voorkomt. (Van onze sportredactie) VLAARDINGEN, 8 jan. Gisteravond heeft de organisatiecommissie van de Nieuwelantcross besloten om de derde cross voorlopig uit te stellen in verband met de geringe kans op algehele afge lasting van het amateurvoetbalprogram- ma. Per week zal worden bekeken, wan neer het startschot door een populaire figuur uit de Nederlandse voetbalwereld zal worden gelost. Coen Moulijn had zich onder voorbehoud reeds voor zon dag beschikbaar gesteld, maar dat had hij vorig jaar ook en verscheen toen niet. Oud-international Hans van de Hoek (ex-Feijenoord), thans trainer van Pa- pendrecht, heeft Toob Remmers echter beloofd beslist te komen voor het lossen van de startschoten voor de junioren en veteranen. Behalve Coen heeft Remmers ook getracht om Faas Wilkes te be reiken; deze verbleef echter in het bui tenland. Het staat in ieder geval vast, dat er dit jaar weer een Nieuwelantcross komt. Niet op een zondag, waarop de regen oorzaak is van de afgelasting, maar op een echte winterse zondag. De organisa toren verwachten deze nog wel, maar „mocht er niet een meer komen", zegt Toob Remmers, „dan gaat de cross toch door, desnoods op Koninginnedag". (Van onze sportredactie) VLAARDINGEN, 8 jan. Nu de voetbalcompetitie weer de perikelen van de wintermaanden heeft ondervon den komen in de sporthal van het Vijf- sluizensportpark de zaalvoetbaltoernooien van TSB weer op gang. Maandag be strijden de veteranenploegen van TSB, VFC en Zwaluwen elkaar. VFC komt met zijn kampioenploeg van 1950, uit de tijd van Tinus van de Pijl (nu GVAV) de Vlaardingers nog trainde. Alleen doelman Joop Detting meijer zal ontbreken; hij woont thans in de N.O. Polder. VFC verschijnt met Hans en Hennie Groeneveld, Tom den Outer, Meeuwis Bos, Jan Barendrecht, Maarten Borsboom, Toob Reumers, Frans van de Burg, Mar de Wilt, Cor van Eik en Arie Kortleven. Bij Zwa luwen zijn o.m. Koos van der Weijden, de gebroeders Keizerwaard en Dick Berrewerf van de partij en bij TSB Johan Zevenbergen, Frahs Groenier, Piet de Witte en Flip van Straten. De „ouwetjes" beginnen om acht uur en hopen omstreeks elf uur te eindigen. (Van onze sportredactie) VLAARDINGEN, 8 JAN. 8 De voetbal- amateurs hopen zondag weer eens in de competitie een wedstrijd te kunnen spelen. De supporters zijn nieuwsgierig hoe hun idolen de rustperiode hebben doorstaan. Opvallend is, dat in Vlaardin gen de drie amateurclubs VFC, RK WIK en De Hollandiaan elk met een nieuwe middenvoor aantreden. Bij VFC hoopt men met André van Fessem meer fel heid in de tot nu toe „te mooie" aan vallen te krijgen, aldus adviseur D. de Zeeuw. Dit experiment werd mogelijk door de mededeling van Werner van der Meer, dat hij voorlopig gedurende enkele maanden elke week verlof in militaire dienst zal verkrijgen. Hij kon nu de spilpiaats gaan bezetten in het met versterkte stopper spelende VFC- team. Bij RK WIK dacht men het mid denvoorprobleem te hebben opgelost met de komst van Frans Oudenijeweme. De ze is echter weer naar zijn oorspronke lijke woonplaats Denekamp in Overijssel vertrokken. De Hollandiaan maakte Wout Hartog middenvoor en Bert van IJperen rechtsbuiten. De opstellingen: VFC (thuis tegen DCL)Kruit, Slui mer, Van de Hoek, Van de Lee, Van der Meer, Van de Zwan, Hollebeek, Smit, Van Fessem, Benjert en v. Rees. Jan van Asselt werd het kind van de rekening; hij staat in VFC 2 opgesteld. VDL (thuis tegen LMO): Stougje, Rieken, Brinkman, Denkers, Geashoff, Van Duikeren, Van de Stelt, Kouijzer, Tuit. G. van Gijzen en Rietdijk. Leo van de Maarel wordt geplaagd door een ontsteking aan een van zijn scheenbe nen. RK WIK (thuis tegen Oranje Groen) Clarijs, Jansen, Dries. Bakker, Van Ros- sum, Vroom, Van Veen, De Braban der, N.N., Van Vliet en Verbiest Hoek van Holland (uit tegen RCD); onbekend. De Hollandiaan uit tegen Aeolus). Ruud Jungbluht, Kloover, Foncke, Hoek, Berrevoets, Van Everdingen, Van IJpe ren, Jansen, Hartog, Van de Hoeven en Van Dorp. VLAARDINGEN, 8 jan. Gehuwd; Ari Abraham Westerdijk, 46 en Maartje Simons, 36; Jacobus Johannes Corpe- leijn. 25 en Gerarda Alida van Veen, 21; Corstiaan Sjoukes, 22 en Elizabeth Pieternella Bergwerf, 19. Geboren: Arie, z. v. H. Schoonman en H. J. Jongejan, VI., Struyckstraat 15; Robin, z. v. G. J. de Puij en K. H. Vermeer, VI., v. d. Waalsstraat 56; Jan, z. v. G. Bakker en J. L. Mouthaan, VI., Van Baerlestraat 166; Petronella.d v. P. Mooij en H. M. de Jong, VI., Ie Maas bosstraat 4; Cornells, z. v. C. van der Kraan en J. van der Vliet, VI., Primula straat 23c: Pieter, z. v. J. Hooger- brugge en E. Wittebol. VI., Madoera- straat 84a; Johannes Dirk, z. v. S. van der Marei en J. van Gameren, VI., Pr. Hendrikstraat 54. Overleden: Petronella Gerardina An na van der Meer, 72 jr., echtg. van L. B. Verhart. VI., P. K. Drossaartstraat 188. MAASSLUIS, 8 jan. Burgemees ter en wethouders van Maassluis ma ken bekend, dat de voorzitter van hun college en de beide wethouders in 1965 spreekuur zullen houden op de maandagochtenden van 10 tot 11 uur. VLAARDINGEN, 8 jan. De Vlaar- dingse Kunstenaarssociëteit is het nieu we jaar begonnen met een alleszins ge slaagde en uitermate sfeervolle bijeen komst in de bovenzaal van café Oranje boom aan de Hoogstraat. De Vlaarding- se musicienne Roos Wijker - Keiler stond daar in het middelpunt van de belang stelling. Niet alleen gaf zij een „huiscon cert" op haar spinet, maar tevens ver telde zij diverse bijzonderheden en mo gelijkheden van dit kleine instrument, waarover men maar weinig hoort. Prettig was, dat het een volkomen ongedwongen bijeenkomst was, die het karakter heeft van een sociëteit, maar het in wezen neit is. Wel ligt 't in de bedoeling om er van tijd tot tijd „huis concerten" te geven, met name door jon ge kunstenaars, die daar wellicht hun debuut kunnen maken om in het open baar voor publiek te spelen. De initiatiefnemers Ton Stolk en Cor van Dorp werken daartoe reeds gerui me tijd samen en zullen stellig wel meer van zich laten horen in de nabije toekomst. Reeds verscheidene weken achtereen komen Vlaardingse jonge mu sici telkens bijeen in de bovenzaal van Oranjeboom en wel iedere donderdag en vrijdagavond. Roos Wijker-Keller speelde diverse stukjes van Couperin, Bach en andere componisten en alleen de wijze waarop zij dat deed was zeker de moeite waard een kijkje te nemen in de „con certzaal". Het was bijzonder leuk en ge zellig en wat nog belangrijker was, vorm de het feit, dat de belangstelling groot was voor deze eerste bijeenkomst, die min of meer een officieel karakter droeg. Mn kan de muzikale bijeenkomsten wel beschouwen als een voortzetting van de serie „concerten" zoals die enkele jaren geleder werden gegeven op de zol der van het pand Westhavenkade, waar toen sprake was van „Zolderconcerten' waarvan Cor van Dorp de initiatiefne mer was. Men had het er toen graag voor over om 75 treden te beklimmen teneinde een avondje gezellig uit, maar toch thuis te zijn, want ook daar werd iedereen meteen bijzonder getroffen door de sfeer. - ttö VRIJDAG 8 JANUARI Stadsgehoorzaal; Arsenicum en oude kant (KFC 14 jaar), 8 uur. Harmoniezaal: NVV Bestuurdersbond bijeenkomst. Luxor: Cleopatra (KFC 14 jaar), 8 uur. ZATERDAG 9 JANUARI Stadsgehoorzaal; Arsenicum en oude kant (KFC 14 jaar). 8 uur. Luxor; Cleopatra (KFC 14 jaar), 8 uur. ZONDAG 10 JANUARI Stadsgehoorzaal: Arsenicum en oude kant (KFC 14 jaar), 15.45, 18.30 en 21.15 uur. Luxor: Dertig jaar vrolijkheid (KFC elke leeftijd, 2.30 uur; De comanchero3 (KFC 14 jaar), 5 uur; Cleopatra (KFC 14 jaar), 8 uur. MAANDAG 11 JANUARI Luxor: Cleopatra (KFC 14 jaar), 8uur. KLACHTENDIEN ST Voor klachten betreffende de bezor ging van Het Nieuwe Dagblad kan men zich van maandag t/m vrijdag tot Advertentie v •- Een partij 100% zuiver scheerwollen MERKDEKENS "Didas" in bijzonder mooi blokdessin. Extra lange maat 220 x150 slechts 220x180 Een partij eerste keus DUBBELE DIVANBEDDEN (de Ideale oplossing voor klelnbehuisden), met zvvare zilvergrijs gelakte buizen en extra versterkte spiraalmatrassen, afmetingen 80 x 190. CïQ Qrt Zeer voordelig, compleet wwiOv Een partij eerste keus WENTELBEDDEN. Verplaatsbare opklapbedden met zware, in de nieuwe kleur zilvergrijs gemoffelde buizen en extra versterkte spiraalmatras. Uitzonderlijk voordelig. 1 persoons 49.80 2 persoons 68.- Een partij SCHUIMRUBBER MATRASSEN van bekend merk, beslist eerste keus, 10 cm hoog. Warmte isolerend, stofvrij en hygiënisch. Overtrokken met zeer exclusieve meerkleurige damast. Deze CQ prima matrassen vèr beneden de waarde,1 persoonsl 90x80 ÜO«" I COMPLETE WONINGINRICHTING ROTTERDAM: BINNENWEG BEIJERLANDSELAAN r>a 's avonds 19.30 uur in verbinding stellen De spreekuren zullen worden ge- met <je heer J. v. d. Boom, Oosterstraat houden ter gemeentesecretarie, Govert 14b, telefoon 2539 en o pzaterdag tot van Wijnkade nr. 30. J 's avonds 18.00 uur. Egyptologen zijn tevreden over „Cle opatra", meest ambitieuze en met tegen slagen geteisterde produktie uit de lang zamerhand eerbiedwaardige historie van de film. Dit is een belangrijk pluspunt in het enorme werkstuk van producer Walter Wanger en. regisseur Joseph L Mankiewicz, waarmee het predikaat „cul tureel" kon worden afgedwongen. Dat vazen en beelden in het Aiexandrië van 40 jaar vóór Chr. zijn nagemaakt naar Advertentie Mahonie en palissander speeltafels Regency periode ca 1820 Binnenweg 113 - Rotterdam Interieurarchitectuur sinds 1827 voorwerpen uit het graf van Tut-ankh- aoion, die dertien eeuwen vroeger leefde, achten de heren van het Leidse Rijks museum voor Oudheden van minder be lang. Terecht, want wie let er in zo'n spektakel nu op een pulletje? De aan dacht zal trouwens meer gaan naar Eli zabeth Taylor, de op één miljoen dollar honorarium plus aandeel in de (eventu ele) winst geabonneerde topactrice van dit moment, die haar stempel reeds op de film drukte, toen er nauwelijks een me ter van geschoten was. Welnu, Liz is tussen haar kwalen, gril len en romances door niet meer aan ac teren toegekomen, voorzover dat van een Cleopatra geëist mag worden, die zoveel laag-uitgesneden gewaden zo lijf- lijk weet te etaleren. Saai en sexloos is miss Taylor als Engelse van geboorte evenmin een verleidelijke Nijl-koningin als haar landgenote Vivien Leigh 18 jaar geleden in Gabriels Pascals „Caesar en Cleopatra"-verfilming (vrij naar Shaw). De man, die nu ter elfder ure de Cae sar-rol overnam van Viviens ex-gade Sir Laurence Olivier, bijna-veteraan (55) Rex Harrison, doet zijn voornaam eer aan en redt met een waarlijk koninklijke vertolking Cleo-Liz van een jammerlijk falen in de eerste helft. Die Caesar-epi sode vormt trouwens een redelijke inzet, waarin het te veel aan praterij nog vol doende wordt opgevangen door imposan te momstermanifestaties als Cleopatra's glorieuze Aïda-intocht in Rome. Het tweede, langste gedeelte, waarin Marcus Antonius het slachtoffer van Cle opatra's machtswellust wordt, haalt het niet meer. Een grandioos feest aan boord van het vorstelijke Nijljacht en de zeeslag bij Actium strelen het oog, maar het gebrek aan actie laat zich steeds sterker gelden, naarmate het duo Bur ton-Taylor tekort schiet in energie en hartstocht. He lijkt er op, alsof Burton juis in de studio de schijn ophield, die hij erbuiten allerminst bewaarde, terwijl zijn partnerin zich bijna even onbewogen tegenover hem gedraagt als in „The VIP's" (die pas na „Cleopatra" werd gemaakt). En met Shakespeare heeft dit „Anthony and Cleopatra"-fragment uiter aard niets gemeen. De Fox, die aan de vele strubbelingen een nieuwe directeur heeft overgehouden (Spyros P. Skouras werd vervangen door Darryl F. Zanuck, toen de aandeelhou ders gingen klagen over de dagelijkse stijging van het budget, dat volgens het eerste plan in 1958 amper twee miljoen dollar had bedragen), kan overigens ge rust zijn. Als ongeëvenaard prentenboek zal „Cleopatra" het beslist wel doen; de kleuren zijn perfect het camerawerk, ge deeltelijk van Claude Renoir, is prach tig. En zelfs Liz zal bij haar aanhang het wel rooien. Maar Mankiewicz, die na het fiasco van de verregende opnamen in Engeland, eind 1960, de regiestaf over nam van Rouben Mamoulian, heeft er een stukje van zijn met vele Oscars ge plaveide carrière mee verspeeld. Hij zal deze artistieke schade wel weer spoedig inhalen; ondertussen zal zijn moeizame schepping, waarvoor hij vorige herfst nog „even" een veldslag in Spanje moest overdoen, in bioscopen over de gehele wereld blijven draaien, want spektakel van dit allooi is onverwoestbaar en al tijd prijs, zelfs al wordt zoals thans in Italië de katholieken ontraden de film te gaan zien. Misschien juist dan ROTTERDAM/DENHAAG/UTRECHT/VUSSINGE DEVENTER VLAARDINGEN. 8 jan. Het gaat goed met de plaatselijke afdeling van de Koninklike Nederlandse Natuurhisto rische Vereniging. Men kan dit reeds opmaken uit het simpele feit,, dat het ledental in 1964 met 14 toenam, waar door men momenteel 104 leden heeft. Dit bleek uit het jaarverslag van de se cretaris, de heer D. M. van Kampen tijdens de donderdagavond in het Vere nigingsgebouw aan de Markgraaflaan gehouden jaarvergadering. De groepen op zichzelf zijn bijzonder actief De plantenwerkgroep komt twee maal per week bijeen, terwijl verder de strandwerkgroep van tijd tot tijd op onderzoek uitgaat en niet te vergeten de 32 leden van de vogelwerkgroep. De ze groep beweegt zich meermalen in de omgeving van de Vlaardingse Vliet- landen, waar in de Broekpolder genoeg te beleven valt. Deze groep is voorne mens te zijner tijd een tentoonstelling te houden. De vereniging heeft heel wat op het programma staan in 1965. Het begint op dinsdag 19 januari met een bijeenkomst in het verenigingsgebouw, waar drs. Brederveld een causerie zal houden over ,.De erfelijkheid". Verder wacht de le den een excursie naar Diergaarde Blij- dorp op zaterdag 23 januari en later een uitstapje naar Willemstad, waar de be langstelling uitgaat naar de ganzen. Ook zullen de leden de grens van Nederland overschrijden en wel tiidens het uitstapje naar België, waar in Brus sel op 14 maart een bezoek zal worden gebracht aan het Natuurhistorisch Mu seum. Op 16 mei wil men een bezoek gaan brengen aan Goeree-Overflakkee en het ligt in de bedoeling om tijdens het Pinksterweekeinde (van 47 juni) in Texel te verblijven, waarin met na me de vogel werkgroep is geïnteresseerd. Verder wordt overwogen om een kijk je te nemen in Oostvoorne en Rockanje, waar de natuur wel het een en ander te bieden heeft vopr de liefhebbers. De bestuursverkiezing leverde geen en kele moeiliikheid op. De heren C.H. Nuyt (bestuurslid vanaf 1948) en G. Faber hadden zich niet herkiesbaar gesteld en werden opgevolgd door de heren W. van Meggelen en J. J. de Ligt. De af tredende secretaris, de heer D. M. van Kampen werd bij acclamatie herkozen. £e door het bestuur voorgestelde con tributieverhoging werd aanvaard, waar door de leden thans per jaar 11,. be talen. HOEK VAN HOLLAND, 8 jan. In het kader van de feestelijkheden rond het afscheid van burgemeester G. E. van Walsum van Rotterdam, zal de burger vader op maandag 22 februari een af scheidsbezoek brengen aan Hoek van Holland. De burgemeester zal om half twaalf in Hoek van Holland aankomen. De wijk raad zal in samenwerking met de burgerij een ontvangst houden in een nader te bepalen zaal. Omdat het bezoek van burgemeester van Walsum maar een uur duurt, moeten verschillende feeste lijkheden worden „samengeperst". Het ligt in de bedoeling om, geheel onafhankelijk van de te houden inzame ling. de burgemeester een grammofoon plaat aan te bieden. Aan de ene kant van de plaat zullen de gezamenlijke Hoekse koren het „Ay-Ay-lied" ten geho re brengen. De andere zijde van de schijf is bestemd voor een passend werk van de harmonievereniging „Rotterdam aan Zee". Uiteraard zal later voor Hoekse inwoners de mogelijkheid bestaan om zich een exemplaar van de grammofooon- plaat aan te schaffen. HOEK VAN HOLLAND, 8 jan. Van af zaterdagmiddag 1 uur tot maandag morgen 8 uur wordt de doktersdienst in Hoek van Holland waargenomen door Dr. H. J. Fokkens. Harwichweg 210, tel. 2566 HOEK VAN HOLLAND, 8 jan. Over leden: A. W. de Graaf 11 jaar. ROTTERDAM, 7 jan. In het wil# weg schieten met luchtdrukwapens is blijft gevaarlijk. Gisteravond werd ee. twaalfjarige buurjongen in het linkeroos getroffen door een loden punt, afgescho ten door een 17-jarige jongeman die luchtdrukpistool aan het proberen W3>' Het slachtoffer Arie Spek, werd na# het Oogziekenhuis gebracht. De schut ter werd aangehouden en aan de kinder politie over gegeven. ROTTERDAM ,7 jan. Een auto, dj® bij het parkeren niet voldoende op 6 handrem was gezet is gisteravond eigen gelegenheid aan het toeren gega#g Dit kon omdat de wagen op de enigszi». hellende rijbaan van de Sidelingen stono- Overigens is dit avontuur niet goed gelopen, want de wagen kwam tenslotw tot stilstand in het water van de Pia bij het Sandelingenplein. De e% naar. die inmiddels tot zijn grote schr1*: gemerkt had, dat zijn wagen verdwen®» was heeft hem er uit laten halen 111 een takelwagen. ROTTERDAM 7 jan. In verba#* met hun zilveren jubileum in dienst v# de R.E.T. zijn gisteren op het hoofdkan toor van dit gemeentelijk bedrijf gelu# digd de heren N. Witkamp, eerste P#' tier, en G W. van Beek en D. Janssen' conducteurs. De jubilarissen die werd®1 toegesproken door de directeur van R.E.T., drs. C. G. van Leeuwen, ontviU gen alle drie de penning en het getuig, schrift van de Nederlandse MaatschapP voor Nijverheid en Handel. li ROTTERDAM, 7 jan. „Groot zaken doen is gebaseerd op betrouwbaarheid die mede afhankelijk is van een ïu p winstpolitiek", zei de heer dr. A. Bonnet gistermiddag in een lezing onde de titel: „Winst maken maar niet veel" voor de „Cirkel R", contactgro®" voor reclame en publiciteit in Rotterdam1' De heer Bonnet is van mening dat veel ondernemers bij het vaststellen va» de prijzen zich laten leiden door ang# Het gevolg hiervan is vaak dat er en#' zijds onredelijke hoge winsten word®'1 gemaakt op produkten, terwij] men aP' derzijds genoegen moet nemen met l® lage winsten of zelfs verliezen in de hooP dat deze later gecompenseerd zullen W"r' den. De juiste prijspolitiek moest na# zijn mening gebaseerd zijn op het middel' eeuwse begrip van de moreel gerecht vaardigde prijs. Ook diensten moet tneIJ niet verloochenen, want, zo zei hij, d# zal een nadelige Invloed hebben op gevoerde prijspolitiek.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1965 | | pagina 4