Set nieuwe dagblad Hoogoven-toernooi Lehman verweert zich hardnekkig tegen Geiler en behaalt remise Tips voor Hilversum Feijenoord is aan zijn stand verplicht schande van DOS op Fortuna te wreken Prestatieniveau komt steeds lager te liggen Engelse voetbal staat voor crisis - r,'.sfssrs Probleem entreekaarten nu reeds zeer actueel Wang Tjin-Joe verbetert bet schaatsrecord van Johannessen Succes voor Nederlandse tennissters Meespelen van Piet Kruiver en Frans Bouwmeester onzeker Biljartstrijd ere-klas libre Weinig imponerend gestart Voorbereidingen wereld-voetbal toernooi in England aan de gang Uitslagen 91 Prognoses Sparta Excelsior Spannend DHC Voordeel Xerxes Dure spelers 0p toernee in Florida Drie series Hermes Fortuna VL 1 .per so ons 160 x2.10 VRIJDAG 8 JANUARI 1965 VELSEN, 8 jan. Hoewel in de tweede ronde slechts drie spelers *°t de volle winst konden komen vij£ partijen onbeslist eindigden, 's niettemin hard aan getrok ken. Ook door Geiler die, hoewel in het begin van de party enig overwicht scheen te hebben niet door het hardnekkig verweer van de Duitser Lehman wist heen te komen. Geiler verbruikte bijna al *Ün bedenktijd en bood toen er nog dertien zetten gedaan moesten borden remise aan. Aanvankelijk peigerde Lehman, maar een zet 'oter deed hij zelf een vredsaanhod dot door Geiler werd geaccepteerd. «lilt HANS VULTINK met Scholte beste nubeduidend goedkoper Morgenvroeg om 9 uu.r begint de verkoop van deze één- en tweepersoons gestikte dekens, voor prijzen, die U geen tweede keer kunt verwachten. talrijke belangstellenden ont- S'ftg aldus een tijdnood-duel dat vo°r toeschouwers plezierig Diaar voor de spelers een zenuw slopende aangelegenheid pleegt te *ijn. v, Zeer spannend ging het toe in de partij "agirov—Langeweg. Laatstgenoemde had scherpe variant van de Siciliaah ge mzen. Het werd een messcherp duel van erzwakte pionnen en dito koningstellin- Bij dit alles schoot Langeweg er een Pion bij in, welke plus aanvankelijk wei- te betekenen had. Beiden geraakten 111 tijdnood en het was hier dat Lange- 'VVeg op het laatste moment misgreep. De Partij werd aanvankelijk afgebroken, "laar later door Langeweg opgegeven.^ mantische herinneringen op uit een grijs verleden met een koningsgam biet. Het resulteerde in een eindspel, waarin zwart de kwaliteit offerde en daarvoor gedaan kreeg dat de witte koning voor zijn troepen uit aan het wandelen ging. Gevaar was er echt niet bij en de vrede kwam door een herhaling van zetten. In Beverwijk is donderdag het Hoog- ovenschaaktoernooi voortgezet. De uitsla- g gen van de 2e ronden luiden: Protisch (Hong.)Lengyel (Hong.) 1O, Bomotsov (Buig.)Pachman (Ts. SI.) V2, Bagi- rov Rusland)—Langeweg (Ned.) afgebr., Ivkov (Z. SI.)Matanovic (Z. SI.) Donner (Ned.)—v. d. Berg (Ned.) afgebr., Geiler (Rusl.)—Lehmann (W.-Dld.) %-%, smederevac (Z. SI.)v. Scheltinga (Ned.) V2—V2, Johannessen (Noorw.)—Medina (Spanje) Afgebroken partij le ronde: Langeweg Bobotsov Stand na 2 ronden: 1/3. Ivkov, Lehman, Portisch 1V2; 4/9. Bobotsov, Gelier, Johan nessen, Matanovic, Pachman, v. Scheltin ga 1; 10/11. Medina, Smederevac uit 1; 12/13. Bagirov, Langeweg V2 1 afgebr.; 14. Lengyel 15/16. v. d. Berg, Donner 0 1 afgebr. (Van onze paardesportmedewerker) HILVERSUM, 8 jan. Zondag geeft Hilversum een programma van tien dra verijen, waarvoor 126 paarden zijn Inge schreven. In het hoofdnummer komt de nu vier jaar oude Amerikaanse Azalea Hanover haar krachten meten met de grote cracks, van welke Quicksilver S zestig meter voorgeeft en Walter Hollan- dia veertig meter. De Franse hengst Mis- raki komt zijn debuut in Nederland ma ken en geeft Azalea twintig meter voor. Onze voorspellingen zijn: Lentoprijs, 2040 m: 1. C'est si bon, 2. Cecilia Magowan, 3. Ciscana. Impetuosoprijs, 2040 m, leerling-pi keurs: 1. Celia D, 2. Bente Victoria, 3. Adelaar S. Ritenutoprijs, 2000 m: 1. Adua Scotch B, 2. Caravelle, 3. Zamboni. Rallentandoprijs, 2000 m: 1. Chima Chi- ma S, 2. Astrid van Peterhof, 3. Axwor thy B. Midwinter-Criterium, 2000 m: 1. Yon- ker Aster, 2. Ijlbode B, 3. Astyanax. Moderatoprijs, 2020 m, le afd.: 1. Zoon van Kievit, 2. Ijlbode B, 3. Vlieger D. Rallentandoprijs, 2000 m, 2e afd.: 1. Bertha P, 2. Adeltraut M, 3. Carlos Pluto. Moderatoprijs, 2020 m: 1. Azalea Han over, 2. Quicksilver S, 3. Walter Hollan- dia. Fortissimoprijs, 2440 m: 1. Aswin, 2. At las, 3. Alchimist. Mezzoforteprjjs, 1600 m: 1. All Prise, 2. Bruno, 3. Zilverreiger S. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM, 8 jan. De kans bestaat, dat Piet Kruiver, de geruime tijd ge blesseerde blonde aanvalsspits van Feijenoord, zondag tegen Fortuna weer van de partij is. Zeker is het echter niet. De beslissing valt pas morgen. Over de toestand van zijn blessure is Kruiver echter best te spreken: „Ik ben de laat ste weken onder behandeling geweest hij Micla Syacic, verzorger van DOS. En ik voel, dat ik een heel stuk vooruit hen gegaan. Het blijft echter een vraag teken of ik zondag meedoe, want het hangt van een heleboel andere factoren af. Tenslotte heb ik de laatste vijf we ken praktisch geen bal meer aange raakt", zegt Piet Kruiver. die tot slot verklaart, dat Feijenoord tegen Fortuna de schande van DOS zal wreken. Feijen oord kampt overigens met nog een twij felgeval. Frans Bouwmeester. Het is niet duidelijk of hij zondag wel of niet in staat is mee te spelen. ,,Door al deze onzekere factoren heeft de Rotterdamse club nog geen definitieve opstelling be kend gemaakt", zo zegt de heer Brox, „zondagmorgen wordt pas beslist". DE JEUGDIGE SPELER HANS HAZE- BROEK, woonachtig in Nieuwerkerk, krijgt zondag in Sparta zijn kans. Hij vervangt de door een liesblessure uit geschakelde Kemper. Voor de rest blijft het Rotterdamse team ongewijzigd. Het is de vraag of Sparta met deze formatie erin slaagt om Heracles op de knieën te krijgen. Afgelopen zondag tegen NAC functioneerde de Rotterdamse formatie immers ook al niet zo best. De opstel ling luidt: Doesburg, Terhorst. Bentzon, Hazebroek, Eykenbroek, Laseroms, Bou- man, Bosselaar, Van Miert, Bosveld en Adelaar. De Joegoslaaf Ivkov had. het gis teren zeer gemakkelijk. Hij bond de strijd aan tegen zijn landge noot Manatovic. Beide schakers behandelden elkaar vriendelijk. En na drieëntwintig zetten was de vrede getekend. Ivkov heeft met de Duitser Lehman de lei ding in het Hoogoventoernooi genomen. TRAINER RINUS SMITS heeft het nodig geacht de formatie van Excelsior op één plaats te wijzigen. Jeugdspeler Meulen- broek wordt vervangen door Kort. „Dat is niet, omdat hij vorige week is tegen gevallen, maar eenvoudig omdat het wel goed is voor 'n jeugdige speler om en kele wedstrijden aan te sterken", zegt de Rotterdamse oefenmeester. Excelsior aanvaardt nu de lange reis naar En schede om de „Boys" te bestrijden met: Brouwer, Mudde, Visser, Oorschot, But te, Slui, Weber, Kort, Tump, Schouten en Brand. TEGEN EINDHOVEN moet het kunnen lukken", lacht DHC oefenmeester Loof. „Daarvan ben ik beslist overtuigd". Jammer is, dat Grootscholten nog niet helemaal van zijn blessure is hersteld. Hij traint wel. Het ziet er naar uit, dat een week later de DHC-speler weer ge heel de oude is. De opstelling luidt: Kalden, Verhoek, Tetteroo, Kronshorst. Dor jee, Den Engelse, Van Miert, Van Galen, Blok, Kwakkernaat en Rijnvis. Er stonden ditmaal drie nationale ont moetingen op het snel, waarbij het in twee tot een spannend treffen kwam. "lechts de Joegoslaven Ivkov en Mata novic behandelden elkaar zeer vriendelijk e« tekenden na 2 zetten vrede. Fel ging "et toe in de partijen Portisch en Lengyel e" Donner tegen Van de Berg. fn het Hongaarse duel was de strijd tijd zeer gecompliceerd. Wel was Eortisch in de opening een pion voor- Eekomen maar dit had gezien de stel ling weinig te betekenen. Toen Lengyel Verzuimde eeh veilige afwikkeling te kie zen kon Portisch zijn aanval tegen de Zwakke koning zet voor zet versterken. Tenslotte veroverde hij de kwaliteit het geen de beslissing bracht. Het nationale duel Donner—Van de Berg zag er aan vankelijk voor laatstgenoemde niet on gunstig uit. Geleidelijk wist Donner zich echter los te werken toen Van de Berg de beste voortzetting verzuimde. Er ont stond een eindspel van loper tegen paard bij gelijke pionnen. Hierin bleek de loper de meerdere van het paard, welk laatste stuk in de hoek van het bord gevangen kwam te staan. Aanvankelijk werd de Partij afgebroken, maar later door Van de Berg opgegeven. VOOR PIET DE VISSER, trainer van DFC, is elke wedstrijd even moeilijk. ,,En zeker Hermes DVS. Nog wel op eigen veld. Nee, ik knijp mijn handen dicht, als we beide punten binnen heb ben. Vergeet ook niet", legt Piet de Vis ser uit, „thuis konden we het tegen Her mes ook niet verder dan een gelijk spel brengen". Maar toch is er ten opzichte van die ontmoeting wel iets veranderd. DFC heeft immers weer sinds kort de beschikking over Kattestaart, die door een beenbreuk geruime tijd was uitge schakeld. DFC komt binnen de lijnen met: Feyt, Van der Bosch, Punt. Bou wer, Bellaard, Van Sluisdam, Katte staart, Kleinjan, De Vos, Bennaars en De Kreek. kampioenschap 1966 voor ogen, dat ovo rigens voor de eerste maal in Engeland, de bakermat van het voetbal, wordt ge houden, gaan er stemmen op dat het prestatieniveau steeds lager komt te lig gen. Vele jaren waren de Engelsen van me, ning, dat zij er geen prijs op stelden we reldkampioen te worden en daarom na men zij niet deel aan de wedstrijden BobotsovPachman bracht de Zwartspeler na lang manoeuvreren een eindspel, waarin hij het voordeel had een goede loper tegen de slechte. Bobotsov hield de stelling echter goed gesloten, zodat Pachman geen gele genheid kreeg van zijn voordeel ge bruik te maken. Tegen Smederevac, die die ochtend gearriveerd was. meende ik aanvankelijk met enig voordeel uit de opening te zijn ge komen. De Joegoslaaf wist echter alle gevaren op gedegen wijze te omzei len, zodat me niets anders restte dan de verdeling van het punt. Johannessen tegen Medina riep ro- LONDEN, 8 jan. - Ondanks hogere, om ^wereldbeker. lonen staat het Engelse voetbal min of belangrijker dan de titel datove- van wereldkampioen. De tijden zijn ech ter veranderd De oude glans is verdwenen en in 1966 komt de voetbalelite van de gehele we reld naar Albion. Het is de droom van Iedere Engelse voetbalenthousiast dat zijn helden de hoogste titel zullen beha len. Maar men heeft zorgen. Het is geen geheim, dat de prestaties van het nationale team steeds meer zijn gedaald. Teammanager Alf Ramsey bezit welis waar alle volmachten, maar niet het spe- lersmatériaal, waaruit binnen korte tijd de ideale ploeg te voorschijn komt. Alf Ramsey, zelf een vaste keus in het En gelse elftal, gaat zijn derde regerings periode in en er zijn velen, die om een nieuwe man roepen. Men is tevens van mening, dat de hoge salarissen en pre- miën de spelers hebben bedorven. Zij trainen niet hard genoeg meer. De ho ge premiën zijn er tevens de oorzaak van, dat het spel steeds harder wordt, waardoor het toeschouwers-aantal steeds lager komt te liggen. Debutant v. HINTHUM roekeloos in zijn strijd Henk Scholte XERXES ZIT IN DE lift. Het heeft de laatste weken overwinning na over winning behaald. Ook Baronie, dat ver onder Xerxes op de rang lijst staat genoteerd, mag dus de overwinningsroes van de Rotterdam mers niet verstoren. Zeker niet,-nu Xer xes op eigen veld speelt. Toch zou er wy eens een onverwachte kink in de kabel kunnen komen. Het is namelijk lang niet zeker, dat de Rotterdamse ploeg zondag aantreedt met spil Bave- laar, die vorige week tegen Fortuna eenblessure opliep. Speelt de ex- DHC'er niet, dan is nog niet bekend, wie zijn plaats inneemt. Voorlopig komt Xerxes in actie met dezelfde spe lers van vorige week: Van Dijk. Van der Heide, Fafié, Spinhoven, Bavelaar Damen, Heyerman, Klein, Snoeck Kri'esch en Kleinjan. In Zeist is donderdag het Nederlands kampioenschap (hoofdklasse) driebanden begonnen. Voor deze finale plaatsten zich: de 17-jarige Van Bracht (Waalwijk). Van Essen (Den Dolder), Van Leeuwen (Amsterdam), Michielsen (Kampioen van 1963, Breda), Soeterbroek (Kaatsheuvel), Stikkelman (Arnhem) en Van Alphen Teammanager Al Ramsey gaat derde (Kaatsheuvel). regeringsperiode tn. Toch kan een aantal topclubs het zich nog veroorloven dure spelers te kopen. Meer interesse komt er ook voor internationale clubontmoetingen, iets waaraan voor 1940 nooit zou zijn gedacht. Er gaan stemmen op om de beste clubs van Engeland en Schot land in een zgn. superliga te vereni gen, maar daartegen verweren zich de Schotten, die dan zonder twijfel naar een bankroet zullen worden ge- Leid. a. Daarom zal alles blijven zoals het is. Men is en blijft conservatief en degenen, die iets bijzonder willen, zul len veel beheersing en veel aeduld moeten opbrengen. Voor 1965 en dus ook voor het wereldkampioenschap voetbal 1966 zal men niets willen ver anderen. tegen GELDROP, 8 jan. Het Nederland se kampioenschap ereklasse libre, dat onderdak heeft gevonden in een knus zaaltje in het onder de rook van Eind hoven gelegen Geldrop heeft een weinig imposante start gehad. Slechts de helft ^"nntin^Ld^toX'LfdeSadaTiè" keuze "mocht" starten in dit kampioen- houder Henk Scholte in dit gezel schap de enige uitgesproken specialist in het libre en daardoor ook de grote favoriet niet opbrengen tegen de butant Van Hinthum. Deze grootmees ter op de kleine tafel, die evenals de 24-jarige Hagenaar Hans Sundquest bij Beekman (Amsterdam) Jacobs (Amsterdam) Van Hinthum (Oss) Scholte (Eindhoven) Vultink (Aalten) Ligthart (Alkmaar) 372 20 115 18.60 500 20 139 25.- 274 6 174 45.00 500 6 254 83.33 500 6 191 83.35 517 6 158 52.33 Advertentie moyenne van - best brachten Henk Scholte, en Hans Vultink het er af, die elk in zes beur ten hun respectievelijke tegenstanders Lambert van Hinthum en Jaap Ligt hart naar verlies speelden. Maar be paald ver beneden de maat waren de andere twee ontmoetingen, die Joop Roo- denburg (in 21 beurten) en Janus Ja cobs (in 20 beurten) als winnaars op leverden. Wel een bewijs, dat het libre, waarvoor vele biljartliefhebbers de neus ophalen, omdat het zo eenvoudig zou zijn, toch niet zo gemakkelijk is als het lijkt. De uiterste concentratie kon ook titel- TONDEN 8 ian Voor het wereldkampioenschap voetbal, dat van 12 tot én met 30 juli in 1966 in Engeland zal worden gehouden, zZ de voorbereidingen al in volle gang. En nu reeds is het pro bleem rond de entreekaartjes zeer actueel. Entreebiljetten wil men zoveel mogelijk in abonnementen van tien, zeven vier of drie wed- stZdenverkopen. Een „tienrittenkaart" b.v. omvat zes wedstrijden inde poules, twee wedstrijden voor de kwartfinales en de wedstrij den om de 3e en 4e en de le en 2e plaats. Het Engelse publiek wordt vanaf 1 juli 1965 in de gelegenheid gesteld om kaartjes te bemachtiqen. Geheel volgens de verwachtingen zijn de entreebil jetten niet erg goedkoop. De plaatsen op de tribune lopen op van 20.25 voor de achtste finale, f 22.75 voor de kwart finales31.50 voor de halve finale tot f 50,- voor de finale. De prijzen van de goedkoopste staanplaatsen bedragen vier a vijf gulden. Een abonne ment voor tien wedstrijden zit-tnbune kost nog altijd f 256,-. Voor de toeschouwers van het vasteland met een dergelijk abonnement wordt een kamer in een hotel gereserveerd. Joe heeft een wereldrecord gevestigd over vier afstanden op laaggelegen ba nen met een puntenaantal van 182, 316. Zo meldt het Chinese persbureau „Nieuw China". Volgens Nieuw China betekent Wang's prestatie een verbetering van het record van de Noor Knut Johan nessen, die vorig jaar in Helsinki we reldkampioen werd met een totaal aantal punten van 182.708. Wang's na tionale record over de vier afstanden (500 m, 1.500 m, 5.000 m en 10.000 m) bedraagt 181£15, maar dit record werd op een hooggelegen baan gevestigd. De 27-jarige Chinees boekte over de 5.000 m een tijd van 7 min. 51,5 sec en een tijd van 16 min 33,5 sec over de 10.000 meter tijdens de nationale schaatskampioenschappen van China die woensdag in Hoekang, Noord- Oost China, werden gehouden. Over de 500 meter noteerde Wang een tijd van 42,4, tegen Johannessen 43,6. De 1.500 meter legde de Chinese kampioen af in 2:10.7, Jóhannessen's tijd over deze afstand was 2:13,0. Als tweede eindigde bij de nationale Chinese kampioenschappen Soe Hoeng dat de Chinese claim van een nieuw wereldrecord over vier afstanden reeds door Russische en Noorse prestaties is overtroffen. ORLANDO, 8 jan. —De drie Ne derlandse tennismeisjes zijn hun toernee door de Amerikaanse staat Florida uit stekend begonnen. In de eerste ronde van het kampioenschap van Florida in Orlando zegevierden ze allen met grote overmacht. Trudy Groenman, die als vierde was geplaatst, won met 6—1, 6—0 van Sally Elwell. Elly Krocke schakelde Janice Farnsworth uit met 60, 63 en Betty Stöve won met 61, 6—0 van Rönnie Kessler. een serie van 174 in verwarring. Roeke loos, hoogst roekeloos dreef de Ossenaar, met het air van een routinier de bal len langs de banden. Maar zijn handen trilden van nervositeit en tot tweemaal toe moest hij opnieuw van acquit be ginnen, omdat het ivoor te haastig was gespeeld en de ballen vast waren blij ven liggen. Nadat Van Hinthurn ten slotte had gemist, had een „bange" Schol te twee beurten nodig om wat zeker heid terug te winnen. Hij deed tenslot te de kansen keren met een serie van 254 (201-325 in vier beurten), die groot genoeg was om Van Hinthum het ge loof in zichzelf te ontnemen. Hans Vultink bouwde zijn zege op drie series, namelijk van 134, 191 en 135, stuk voor stuk te rommelig van opzet en uitvoering om te imponeren. Dat deden de reeksen blijkbaar toch wel de Alkmaarder Jaap Ligthart, die na series van 10 en 138 met een tekort van 255 punten aan de nastoot moest beginnen, waarin hij het met enig ge luk nog tot 72 punten bracht en met een moyenne van 52.83 een redelijk verliezen werd. De partijen tussen de clubgenoten Sund. quest Roodenburg en Beekman —Ja cobs werden martelende marathons, waarin die tussen de beide Amsterdam mers weliswaar een beurt minder tel de, maar met een duur van bijna drre en een hall uur alle records sloeg. Enkele uren later zorgde Joop Roo denburg voor een glanzend herstel door Jaap Ligthart in 5 beurten te verslaan. Het hoogtepunt in deze partij was een serio van 244 van Roodenburg in de derde beurt, waarmee hij, na reeksen van 76 en 122 te hebben geproduceerd zijn totaal op 452 bracht. Nog 2 beurten had Roodenburg echter daarna nodig om de 500 vol te maken, maar Ligthart pro fiteerde er niet voldoende van. Toch werd de Alkmaarder met een gemiddel de van 46.80 weer een eervol verliezer. Op de andere tafel leek Jacobs de zelfde goede weg als Roodenburg te gaan bewandelen. In de vijfde beurt kwam de Amsterdammer met een wel goed, maar ook zeer traag gespeelde serie van 176 op 355. Daarna ging het echter bergafwaarts want voor de laatste 145 punten gebruikte Jacobs nog eens acht beurten De uitslagen van de eerste ronde lui- Sundquest (Den Haag) 253 21 79 12.04 Roodenburg (Voorburg) 500 21 135 23.80 De verhoogde Interesse voor gestikte gewatteerde dekens, is eigenlijk vanzelfsprekend. Want deze Ideale afdekdekens, gewatteerd met hoogwaardige vulling, weerstaan de felste koude. Morgen houden wij een speciale, bijzonder voordelige verkoop van deze gewatteerde dekens, de bovenkant van zachtglanzend effen satin, de onderzijde van satinet. SW HEEFT HET team ondanks het succes van vorige week tegen stadge noot Hermes DVS. op één plaats veran derd. Er speelt namelijk een nieuwe linksbuiten mee. Of de Schiedammers, die te gast zijn bij Roda JC, opnieuw met een overwinning uit de bus komt, moet worden afgewacht. Winnen zij, dan betekent het. dat SVV volop kans heeft om aanspraak te maken op een van die belangrijke plaatsen. SW komt met de volgende spelers in het veld: V d. Velden, Visser, Glaudemans, Schenk, Van Beek, Van Leeuwen. Hu- bert, Van Dijk, Van Meeteren. Óster- holt en Putters. VAN HERMES' EENS trotse verdedi- gingswal is momenteel niet veel meer over. Het wankelt elke wedstrijd. Wat zal de wedstrijd tegen DFC brengen? De Dordtenaren hebben een gevaarlij ke aanvalslinie, die elk kansje gretig uitbuit. Toch heeft Hermes het elftal niet gewijzigd. Er komen dus op de grasmat: Bezem, Monster. Weber. Hey- kamp, Flaes. Van de Kooy, Van Ede, Slavenburg, V. d. Burg, De Blok en Gouweleeuw. VOOR oefenmeester Maarten Vink is de beslissing voor Fortuna in het seizoen 1964-65 reeds gevallen. Hij zegt: „For tuna heeft, om een kans op een van de bovenste drie plaatsen te maken, te veel punten verspeeld." Dit betekent niet. dat de Vlaardinger nu van plan is „op'zijn lauweren" te gaan rusten. In tegendeel zelfs. „Met de samenstelling van het team houd ik nu al rekening met het komend seizoen," beweert hij. Daarom heeft hü een experiment onder handen. Doesburg, die tegen Xerxes jongstleden zondag, nauwelijks de mid delmaat haalde, is vervangen door Ver weel. Kramer neemt de backplaats over van Blankenstein en Don is ook weer in het elftal opgesteld. Zijn straf, opgelegd om disciplinaire redenen, is hem kwijt gescholden. Fortuna is samengesteld uit: Hooymans, Kramer Brilleman Bak steen, Jansen. Van der Borden, Kuipers, Tamas, Verwèel, Van der Zwan en Don. Gétn tel. of schrift, bett 9 In de laatste wedstrijd voor het inter nationale studentenzaalhandbaltoernooi in Madrid won Duitsland woensdagavond met 107 van Spanje. De Spanjaarden hadden bij de rust een voorsprong van 65. In de eindrangschikking werd Duitsland eerste voor Spanje, Zweden, Frankrijk en Finland. Nederland eindig de op de zesde plaats. Aan het Europees kampioenschap an ker kader 47/2, dat van 28 tot en met 31 januari in Heerlen wordt gehouden, zul len de volgende biljarters deelnemen: Wijnen en Scholte (beiden Nederland), Aguilera en Galvez (beiden Spanje), Ver- vest (België), .Witte (Duitsland), Gre- then (Luxemburg) en Corti (ZwitserL). 9 De voorronden in het toernooi om het wereldkampioenschap voetbal in de Azi atische groep bestaande uit Noord- en Zuid-Korea en Australië worden in Australië gespeeld, mits de Australische regering visa verstrekt aan de Noord- en Zuidkoreaanse teams.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1965 | | pagina 9