Amerikanen ontdekken gulden middenweg Ex-koning Faroek tiu onbetekenende man in Rome Van oude glorie is niet veel meer over WHITE HORSE WHITE HORSE c—"tssn sasafffïfcss ■PJI ft Franco voert koude oorlog met Engeland Sclwohchnft Prins Charles is geen verkocht Inkomen 170.000 gulden per jaar pauper STUWKRACHT-PROBLEEM LIJKT OPGELOST Speldeprikken in de Rots Arme jonger Negende deel Miljonair Hybrid-motor Vuurpijl S^Lnieuwe dagblad scotch whisky Ingewikkeld Gulden middenweg Koude oorlog Uit Spanie Liturgische week kalender PAGINA 9 JANUARI 1965 regeling toevoer vloeibare zuurstof kUÏtlaat zuurstof-injektie vaste brandstof '■fA- ^°orsnede van een hybrid-motor. De vloeibare zuurstof wordt on der hoge druk tegen de vaste brandstof gespoten. v ■fyoee astronauten, uitgerust met een persoonlijke hybrid-voort- stuwing, koppelen een nieuw hybrid-motor-segment aan een Ge mini ruimteschip, in een baan om de aarde. Nog voor 1970, voor dellen de technici, zullen hybrid-motoren een belangrijke rol spelen in de meest uiteenlopende ruimtevluchten. Nieuwe raket motor TOL Met een vaart van 700 kilo meter per uur boorde de zestig ton zware raketmotor zich in de betonnen hindernis. Even was er een geluid als van een zwaar onweer, terwijl veertig ton ongebruikte brandstof in al le richtingen vloog. Toen werd alles stil. Deze proef werd on langs uitgevoerd door het Cali- fornische United Technology Center. De Amerikanen wilden wel eens weten, wat er zou gebeuren, als een van de moto ren van de nieuwe Titan-3c ra ket van een hoogte van vijf ki lometer omlaag zou storten. De nog in de motor aanwezige vas te brandstof bleek bij de botsing niet eens te ontploffen. Rome De van een puntbaard voor in man, die eens regeerde over Cleer dan 30 miljoen Egyptenaren, °ont nog steeds in Rome, maar leidt J111 een rustig leven. Het matige en teruggetrokken bestaan, dat ex-ko- n,Ilg Faroek nu leidt, verschilt in veel ^ab zijn levensstijl die de jaren na «'jn aankomst in de Eeuwige Stad nh twaalf jaar geleden kenmerkten. PUUR. ON THE ROCKS ALS LONGDRINK schenkt U de voldoeningdie slechts de allerbeste scotch U geven kan. Bestel dus niet zomaar Whisky" noem. man èn paard vraag Het beste paard uit Schotland's stal! IMP. ANDRË KERSTENS N V. De Rots van Gibraltar is Engelands laatste bolwerk in de Middellandse Zee. Dat bevalt Franco niet. Trouwens, geen enkele Spaanse heerser heeft er ooit vrede mee genomen, dat een Engelse admiraal, die als bond genoot van een Spaanse troon pretendent Gibraltar veroverde, er de Engelse vlag hees. Londen heeft altijd geweigerd Gibraltar aan Spanje terug te geven. De Rock, zoals die merkwaardige rotsformatie spoedig werd ge noemd, bleef Engels. Elk jaar wordt in Spanje de „roof" van Gibraltar herdacht. Franco heeft thans meer dan ooit de Spaanse aanspraken op Gibraltar tot gel ding gebracht. De kwestie is zelfs door een commissie van de Verenigde Naties in studie ge nomen. Op de weg van La Linea naar Gibraltar staan de auto's van toeristen in lange rijen. De Spaanse douane past er een pla gende en irriterende haast-je- langzaam-actie toe. Nieuwe raketmotor in V.S. i Dit was niet de grootste verrassing, die UTC die dag voor de aanwezige ruimtevaart-journalisten in petto had. Veel sensationeler was het bericht, dat Douglas D. Ordahl, assistent-ma nager van UTC, bekendmaakte. Daar uit bleek, dat de nieuwe Titan-3c mo tor eigenlijk alweer verouderd was. In het diepste geheim hadden de tech nici van de rakettenfabriek een nieu we revolutionaire motor beproetd, een kruising tussen de bestaande vloeibare- en vaste brandstol' moto ren. Hij werkte op de combinatie vas te stuwstof-vloeibare zuurstof. „Bin nen twee jaar", beloofde Ordahl, „zul len wij een vijfhonderd ton-motor voor gebruik gereed hebben. Enkele jaren later zullen er zelfs machines met een stuwkracht van 3000 tot 13000 ton de ruimte ingaan.' Hybrids, zo heten de nieuwe moto ren, hebben alle voordelen van zowel vaste- als vloeibare brandstof-moto- ren en geen van hun nadelen. Zij zijn super-eenvoudig van constructie, kun nen naar believen worden gestopt en gestart en zijn relatief goedkoop. Zij zijn hèt antwoord bij uitstek op de stuwkracht-zorgen van de Amerikaan se raketconstructeurs Technology Center het nieuws bekend maakte. Ér werd een contract van een miljoen dollar afgesloten voor de productie van de nieuwe raketmoto ren. Het Amerikaanse ruimtevaartbu reau NASA plaatste enkele dagen la ter een order voor 200.000 dollar. Daar voor zal UTC twee complete hybrid- motoren leveren, die zullen worden gebruikt voor het testen van nieuwe raketuitlaten en dergelijke. Het wor den geen bijzonder krachtige machi nes, maar het begin is er. pe dia meter van de vaste kern zal 90 cen timeter bedragen en de stuwkracht ruim twaalf ton. Over enkele jaren zullen zonder twijfel hybrid-motoren van de meest uiteenlopende kalibers worden gebruikt. „Toekomstige ruim tevluchten", zei Douglas Ordahl van UTC, „vereisen nauwkeurige positie controle voor besturing, voor rendez vous en koppeltechniek en bovenal bij start en landing. Hybrid-motoren, met hun regelbare stuwkracht en grote betrouwbaarheid, zullen een nieuwe en belangrijke factor in de ruimte vaart gaan worden." P. L. L. SMOLDERS. Na de staatsgreep van 1952 vertrok r°ning Faroek met het koninklijke J&cht „Mahroessa" naar Capri. Aan oord bevonden zich 40 kisten whisky, Champagne en jenever. Toen Faroek £.as in Italië was placht hy zich te om- •togen door een leger van bedienden -.tienden en andere, minder duidelijke t'guren, die alles deden om het hem aar de zin te maken. Intussen was hij een toeristische trek pleister geworden. Buitenlanders op va kantie en ook Italiaanse dagjesmensen trokken naar de Via de Veneto, waar zij zich vergaapten aan de dikke, door een puntbaardje en donkere brillegla- zen gekenmerkte man achter een ter- rastafeltje van het gefaamde Romeinse „Cafe de Paris". Moeilijkheden werden Faroek niet be spaard. Eerst verloor hij het koninklij ke jacht dat door de nieuwe regering in Cairo werd opgeëist. Spoedig daar na raakte Faroek ook zijn privé-jacht kwijt. Het schip werd in de herfst van 1952 verkocht. In maart 1953 verliet koningin Narriman, die toen 18 jaar oud was, haar onttroonde man hun zes maanden nonge zoon Ahmed Faoed met zich mee naar Egypte. De jonge kroonprins verloor een troon zon der ooit te hebben beseft, dat hij er een bezet. Het jaar daarop liet Narriman, die niet van koninklijke bloede was, zich van Faroek scheiden. Het scheen Faroek allemaal niets te doen. Hij werd een van de beziens waardigheden van de Via de Veneto en werd elke avond in een van de luxueuze nachtclubs van Rome gezien. Het „zoe te leven" van Faroek duurde zo ver scheidene jaren. Daarna trok hij zich langzamerhand uit het openbare leven terug. Tegenwoordig wordt hij nooit meer in de Romeinse nachtclubs gezien. Af en toe verschijnt zijn naam nog in de plaatselijke pers. Vanwaar hij zijn geld krijgt en hoe veel het is blijft een raadsel. Er was een tijd, dat „goed was" voor 250 mil joen dollar. Niemand weet uit welke bronnen hij zijn financiën put. Heeft hij geld op een Zwitserse bank of wordt hij door iemand van geld voorzien? Het zijn vragen waarop men het ant woord schuldig moet blijven. Soms menen de Romeinse bladen te weten, dat hij failliet is. Maar ex-ko ning Faroek reageert eenvoudig niet op dergelijke berichten. Hij is tegenwoor dig matig en bewoont een kleine, mo derne flat in de Italiaanse hoofdstad. (Advertentie) cl T. 931586 BlrncM Scotch Wwb 1 11 Uw *r *«hM P» A lOl.tBURGH LONWlSjV» *WHITt HOPS* mu» UMHBl'RGM. which ,i«c*ci«m< STAGE COACH trm "tnw •M I lien Mn h pnluim na* M» ry* ,iI Gnt pril*»;. jn< wu K o-m ctch Hwhff wcf. KWH HOtSC DISTIUIIS u# Eiitiz iiiii: (Advextentie) [verschenen Uk IM1MI Onderwijl gaat Franco voort, Gibral tar met speldeprikken moeilijk te ma ken. Eerst vierde hij zijn toorn op Londen zelf bot. Toen de toenmalige oppositieleider Wilson zich in minder vleiende bewoordingen over zijn re gime uitliet, annuleerde hij een or der van 14 miljoen pond sterling voor oorlogsfregatten. De order ging naar De oudste vorm van de raketmotor is die van de vuurpijl: Een reservoir, aan een kant open, waarin zich een snelverbrandend mengsel bevindt. Eén helft van het mengsel bestaat uit stuwstof, terwijl de andere helft voor de by de verbranding noodzakelijke zuurstof zorgt. Een klassiek voorbeeld hiervan is de combinatie suiker-ka- liumchloraat. Het kaliumzout levert de zuurstof, die de felle verbranding van de suiker instandhoudt. Een meng sel van deze beide stoffen is dus bij zonder explosief. In principe is de constructie van de tegenwoordige vaste-brandstof-ra- ketten dezelfde als die van de vuur pijlen, die de Chinezen in 1232 ge bruikten bij de belegering van de stad Kai Feng door de Mongolen. Dit mo tor-type heeft als voordeel, dat het zeer eenvoudig van bouw en vrij goed koop is. Maar daar staat tegenover, dat de verbranding niet te stoppen is. Het vat brandt in hoogstens enkele seconden totaal leeg. Bijgevolg is de stuwkracht zó hoog, dat een mens niet de geringste kans zou hebben de start te overleven. Hetzelfde geldt voor ge voelige apparatuur. Daarom worden vaste brandstof-raketten, zoals Pola ris en Minuteman, uitsluitend gebruikt voor militaire doeleinden. Voor zeer nauwkeurige karweien, die een regelbare stuwkracht verei sen, is de raket met vloeibare brand stof ideaal. Als het „gaspedaal" wordt losgelaten, valt de verbranding in de motor weg. Helaas is dit rakettype zeer ingewikkeld van constructie en zeer duur. Bovendien is het niet al te betrouwbaar. De brandstofpompen, die de vloeibare zuurstof en de stuw stof (benzine of alcohol) in de ver brandingskamer moeten brengen, verwerken by de grote raketten per seconde wel meer dan duizend liter, terwijl één enkel stofje in de leidin gen al funest kan zijn. Een klassiek voorbeeld van deze raket is de V-2. Ook de Amerikaanse Atlas, gebruikt voor het lanceren van Ranger-satel- lieten en astronauten, is van dit type. De krachtigste vloeibare brandstof raket van het ogenblik is de nog in ontwikkeling zijnde Saturnus, ontwor pen door V-2 bouwer Wernher von Braun. De Saturnus heeft een stuw kracht van 750 ton. Op 18 september werd de zevende raket van dit type met succes gelanceerd. De acht zwa re motoren in de eerste trap van deze raket verzwelgen in 2 minuten en 21 seconden 375.000 kilogram petroleum en vloeibare zuurstof, dat is per se conde per motor 332 kilogram. Geen wonder, dat de technische problemen bij de ontwikkeling van een derge lijke raket bijna onoverkomelijk lij ken. En nu is daar dan de hybrid-motor als een kersvers voorbeeld van de gulden middenweg: De stuwstof is vast, de zuurstofdrager vloeibaar. De hybrid-motor bestaat daarom uit twee gedeelten: Een tank met vloeibare zuurstof onder gasdruk, die door mid del van een kraan verbonden is met de verbrandingskamer. Het laatste gedeelte is eenvoudig een vat, dat aaii de randen gevuld is met een bepaalde vaste brandstof, terwijl een kanaal in de kern is vrijgelaten. Bij de start wordt vloeibare zuurstof tegen de brandstof aangespoten, waarna de ontsteking volgt. Met behulp van de snel toestromende vloeibare zuur stof wordt de felle verbranding in stand gehouden. Wil men die laten stoppen, dan draait men eenvoudig de zuurstofkraan dicht en de motor dooft als een kaars, die onder een luchtdicht glas wordt gezet. Ook de nieuwe hybrid-brandstof zelf heeft enorme voordelen. Deze vaste stof is namelijk ongevoelig voor schokken en wrijving. Daarom denkt men er serieus over, straks grote boosters op de lanceerplaats te gaan opbouwen. De brandstof wordt dan eenvoudig in de nog niet gesloten ver brandingskamers in de vorm van blok ken opgestapeld. Daartussen spaart men kanalen uit, waar de vloeibare zuurstof doorheen kan stromen. Op deze manier kunnen enorme raketten worden gebouwd, want het transport probleem speelt dan geen enkele rol. Natuurlijk was de Amerikaanse de fensie er als de kippen bij, toen United Het heeft nogal enig tumult ver oorzaakt in de buitenlandse pers. En het ging om Prins Charles van Engeland. Hij zou een schoolschrift met een aantal aantekeningen ver kocht hebben. Onder die aanteke ningen bevond zich zelfs een be schouwinkje over de politiek. Het schrift werd door enkele Europese en Amerikaanse bladen gepubliceerd Beroering in Engeland. Een der Amerikaanse kranten had er „De Prinselijke Pauper" boven gezet. Ho vendien had de krant zijn lezers verteld, dat Prins Charles het schrift verkocht had, om aan meer zakgeld te komen. Zoals hij als kleine jongen eens een handeltje in zijn handteke ningen bedreven had, waaraan ech ter spoedig een eind werd gemaakt Het Engelse koninklijke huis vond in het tumult aanleiding, een officiële mededeling te doen omtrent de finan ciële middelen van een zyner leden. Voor de eerste en misschien ook wei voor de laatste maal in zijn historie. De secretaris van koningin Elisa beth voor persoonlijke aangelegenhe den, verklaarde, dat prins Charles voldoende zakgeld krijgt, zodat hy nooit platzak behoeft te gaan. Prins Charles had zijn schoolschrift met ver kocht, maar het was op ongeoorloot de wijze in het bezit van een sjache- raar gekomen. Bovendien, die uit- spraak over de politiek was een ci taat, ontleend aan een boek van een bekend schrijver. Het werd door hem overgeschreven, omdat hij het zo in teressant vond, maar gaf zijn mening niet weer! Aan de hand van enkele, door de se cretaris verstrekte gegevens en op grond van hetgeen indertijd bij de be handeling van Elisabeths inkomen in het parlement bekend gemaakt werd, is de Engelse pers inmiddels aan het rekenen gegaan. De kwestie werd be handeld, toen Elisabeth de troon be steeg. Dat was in 1952. met de bedoeling, dat zijn oudste zoon, de z.g. Black Prince, van de inkom sten zou kunnen leven. Tegelijkertijd schonk hij zijn oudste de titel van Prins van Wales. Meer dan zes eeuwen achtereen heeft elke Prins van Wales van dit inkomen genoten. De Prins van Wales, in dit geval Prins Charles, is de fortuinlijke bezit ter van niet minder dan zo'n drie mil joen H.A. landerijen en terreinen, zo groot als de hele provincie Londen. Tot zijn bezit behoort het merendeel der Scilly-eilanden en grote lappen vruchtbare grond in Wales. Op zijn grond staat o.a. de beruchte gevange nis van Dartmoor. Voorts is de Prins van Wales nog eigenaar van oester- kwekerijen in de Hertford River, van enkele, niet meer geëxploiteerd wor dende tinmijnen in Wales en zelfs van een.... school, de opleidingsschool te Gloucester. Bovendien kan hjj aanspraak maken op alle aan de kust van Wales aange spoelde en niet opgeëiste scheeps wrakken. Tevens op het geld, dat door in Wales wonende personen, die geen testament hebben gemaakt of geen bloedverwanten hebben, nagela ten wordt. Ten slotte bezit hy nog een aantal H.A. grond in de stad Londen. Daar staan panden op met woningen, winkels o.a. een kapperszaak en een patatzaak pubs ofwel caf s en.. ..de Oval, het beroemde cricketter rein. Wel, zo constateerde Bernard Har- ris in de „Sunday Express", ruim tien jaar geleden was prins Charles toch wel zoiets als een arme jongen, al thans gezien zijn afkomst en positie van troonopvolger. Zijn financiële po sitie is inmiddels heel wat verbeterd, zulks o.a. dank zij de sterk gestegen inkomsten van de z.g. Duchy of Corn wall, het hertogdom van Cornwallis, waarop zijn titel van Prins van Wales teruggaat. Het hertogdom werd in 1337 ge grondvest door koning Eduard Hl, Hoeveel precies de Prins van Wa les eruit trekt, is niet bekend. Maar indertijd werd door een parlementai re commissie vastgesteld, dat de op brengst van het hertogdom sinds de oorlog 900.000 gulden per jaar had bedragen. De commissie beval de re gering toen aan, een negende deel van dit bedrag voor het onderhoud van de jeugdige Prins van Wales beschik baar te stellen, tot hij 18 jaar oud was. Dan zou hem jaarlijks 300.000 gulden worden uitbetaald, tot zijn meerderja righeid. Daarna zou hjj het hele inko men tot zjjn beschikking krygen. Dit voorstel ondervond in het par lement enige tegenstand. Een socia listisch afgevaardigde meende, dat aangezien Prins Charles tot zijn acht tiende jaar geen officiële plichten als vertegenwoordiger van het Ko ninklijk huis zou behoeven te vervul len hem geen speciale toelage be hoefde te worden toegewezen. Er werd ook enige kritiek geuit ten aanzien van het feit, dat een kind van drie jaar een inkomen van 100.000 gulden per jaar zou krijgen. Men drong er op aan, dat prins Charles als elke ande re jongen behandeld zou worden. Zjjn koninklijke ouders dienden hem te on derhouden en hem het nodige zakgeld te verstrekken. Desondanks stond het parlement hem het negende gedeelte van de in komsten van de „Duchy" toe. Nie mand dacht er in 1952 aan, dat deze inkomsten in flinke mate zouden kun nen stjjgen. Dit is gebeurd, zoals zulks met alle goed geleide ondernemin gen en bezittingen gebeurd is. De in komsten van de „Duchy" worden niet openbaar gemaakt, doch uit ®n gegevens mag de gevolgtrekking den gemaakt, dat ze heden ten dag niet 900.000 gulden per jaar, maar om streeks anderhalf miljoen bedrage Dientengevolge zou het inkomen van prins Charles thans inplaats van 100 000 ongeveer 170.000 gulden per jaar belopen. Dit geldt wordt aan de de Verenigde Staten, die heel goede relaties met hem onderhouden. Wil son, premier geworden, weigerde de Engelse vloot deel te doen nemen aan de oefening Spanex VI, waarin Engelse en Spaanse schepen een gezamenlijke operatie zouden uitvoeren. De Span jaarden waren er al bij voorbaat erg trots op geweest, dat hun oorlogsbo dems samen met de aloude vijanden ter zee over de Middellandse Zee zou den stomen. koningin uitgekeerd. Daarom is het zeer vermoedeljjk ook belastingvrij, evenals haar eigen inkomen. Een viertal jaren geleden schatten men sen, die het konden weten, het inko men van de prins van Wales op rond een miljoen gulden per jaar, schoon dus na aftrek van de kosten van zyn onderhoud en opvoeding. In dit licht gezien ge stoun moet de 16-jari- schooljongen van Gordon- sioun momenteel enkele miljoenen guldens bezitten, ongerekend de schen kingen en legaten, die hem op de een of andere manier geworden zyn. Tegen dat hjj 21 is, zal dit kapitaal tot het niet onaardige bedrag van drie miljoen gulden zjjn aangegroeid. Hoe groot het precies zal zjjn, hangt af van de toeneming der inkomsten van de „Duchy" en de wijze, waarop prins Charles' vermogen belegd is. Naar wordt beweerd, en het ligt ook wel voor de hand, interesseert prins Charles zich voor de manier, waarop zjjn geld belegd wordt. Hij heeft af en toe persoonlijk contact met sommige pachters. Aan het kapitaal zeil kan hjj niet komen, tenzjj met toestem ming van zjjn ouders. Zjjn bezittingen worden door een commissie geadmi nistreerd, waarvan zjjn vader, prins Philip, voorzitter is. Laat de Amerikanen dan maar van een „prinselijke pauper" spreken, zeggen de Engelsen nu. Dat was het begin van een soort koude oorlog, die doet denken aan de actie der Sovjet-Russen bij de Muur in Berlijn. In november werd Gibraltars gouverneur-generaal Sir Dudley Ward, even buiten het grondgebied van de Rock door Spaanse politie aangehou den. Hij maakte er een autoritje met zijn vrouw. Alhoewel de auto zijn standaard voerde, werd de wagen he lemaal doorzocht en kreeg de hoge functionaris ook bevel, de bagageruimte te openen, die eveneens doorzocht werd. Enkele dagen later werd de controle aan de Spaanse grens ver scherpt. In Gibraltar meent men, dat Spanje nu het alle hoop heeft op gegeven, om in vriendschap met een Labour-regering te leven er op uit is de Rock met een economische oor log te veroveren. Spanje beweert even wel dat het slechts gaat om de smok kelhandel tegen de gaan. Gibraltar is een vrijhaven, alles is er «tamelijk goedkoop en talrijke lje- den proberen goederen naar Spanje te smokkelen. Maar niemand neemt deze bewering ernstig. Het heeft er de schijn van, dat Spanje een nor maal verkeer tussen Gibraltar en het vasteland onmogelijk wil maken. Om allerlei futiele redenen worden toe- risten die uit Gibraltar komen, te- ruggestuurd. Op doodgewone souve nirs worden hoge invoerrechten ge heven. Een Engelse dame, die even van Spanje uit een bezoek aan Gibral tar had gebracht, moest voor een slof met 200 sigaretten veertig gulden douanerechten betalen! Ze weigerde dit en ging even naar Gibraltar terug. Daar kreeg ze in een winkel, waar ze de sigaretten gekocht had, haar geld terug. Toen zij opnieuw aan de Spaanse grens verscheen werd haar verteld, dat haar pas al voor een passeren van de grens was afgestempeld. Ze moest nu tot de volgende dag wachten. Het kostte haar een nachtverblijf m Gibral tar, op korte afstand van haar hotel on Spaans grondgebied! Ook de Spaan se arbeiders, die in Gibraltar wer ken (ongeveer tienduizend) ondervin den allerlei moeilijkheden Elke re den is goed om hun verlofpasjes te trekken. Op de weg van La Lmea naar Gibraltar vormen zich elke dag lange rijen auto's. De Spaanse douane past het haast-j e-langzaam systeem tOG 'Sir Joshua Hassan, premier van Gibraltar, vreest een ware economiscne blokkade. Hij is er echter metbang voor. De nodige arbeidskrachten zul len desnoods uit Marokko gehaald worden, verklaarde hy onlangs. Oo van Malta zullen arbeidskrachten worden aangevoerd. De hotels. resta rants en winkels Nyven op volle toe ren draaien. De bevolking 1S honderd procent Engels-gezind, al - ten er alle nationaliteiten onder. Gibraltar zal door een economische blokkade niet op de knieën worden gebracht! f Uiteindelijk zal Spanje er het meest onder te lijden hebben. Vooral Engelse toeristen zullen het gaan mijden. Elke zomer verblijven 750.000 Engelsen aan de Spaanse stranden. Ditblyftnatuur- Uik niet zo. Gibraltar heeft dezelfde warme zee en hetzelfde Prachtige kli maat als de Costa del Sol. Elk jaar komen er meer badgasten. De hotels boeken nu reeds gasten, die met meer naar Spanje willen. Het casino, met een op internationaal peil staand caba ret, loopt uitstekend. In Spanje voelen het' hotelwezen en de toeristenindustrie in het algemeen niet alleen de boycot der Engelsen, maar men mist er ook de duizenden bewoners van Gibraltar. Die namen tot voor kort elke gele genheid te baat om uitstapjes, vooral naar Andalusië te maken. De plagerijen aan de grens weerhouden hen. Zondag 10 januari: feest v.d. H. Familie; eigen mis: credo: pref. v.d. Verschijning des Heren -wit- Maandag: mis v.d. Verschijning des Heren; 2e geb. H. Hyginus; pref. v.d. Verschij ning des Heren -wit- Dinsdag: mis v.d. Verschijning des Heren; pref. v.d. Verschijning des Heren -wit- Woensdag: gedachtenis v.d. Doop van O. H. Jesus Christus; eigen mis; credo; pref. v.d. Verschijning des Heren -wit- Donderdag: H Hilarlus, bisschop en kerk leraar; mis In Medio; 2e geb H. Felix -wit- Vrijdag; H. Paulus, de kluizenaar; eigen mis; 2e geb H. Maurus -wit- Zaterdag; H. Marcellus, paus en martelaar; mis Si Diligis -rood- Zondag 17 januari: 2e zondag na de Ver schijning des Heren; eigen mis; credo; pref. v.d. H. Drieëenheid -groen-

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1965 | | pagina 13