Opzij Schuld R R.A.J. Rejaarden- °orden ■BB o EENDRACHT VERGROOT VOORSPRONG OP WIBO 2 TerBraak, l o a j Rotterdam schaakmat, winst voor Spangen JUBILEREND SECRETARIS GE-EERD De heer Bijloo redt eer van afwezige KNY B f 16.50 Grote Markt 3 - Schiedam dit biedt Meer dan 70.000 partijen Winst voor PPSC in Oegstgeest Brand op Rotter dams schip Zandzuiger bij P. Smit jr. N.V. te water Nieuwe fabriek bij Ceintuurbaan Telefoon- en telex- verkeer in Rotterdam 11/2 uur gestoord SÊÏNIEUWE dagblad vu ii net n i e n ws clS wÊÈrn 66b VROUW DOOD BIJ BUSHALTE BROMFIETS IN MEUBELZAAK Burgerlijke stand DRIE DIEFSTALLEN IN WEEKEINDE PEUKJE OORZAAK BRAND IN KELDER Vrachtenmarkt Mr. J. W. W. v, d. Hoeven wordt opgevolgd door Mr. M. C. Bloemers als voorzitter Electrostoom Agenda Rotterdam GESLAAGDE DANSAVOND MAANDAG 11 JANUARI 1965 PAGINA 3 mm i Schaatsen met SCHOENEN vanaf Ocpc Bij de stichting „Het Zuid-Hollands Landschap Geen last Afwijking Erelid o X Str6 *>u"se oud-minister van Defensie kl»aUSS 'n een redevoering ver- Scjia^d, dat Duitland niet alleen de de draa!Tt aan het ontstaan van o.a je *^eede Wereldoorlog. Wel, wij wil- e gedachte best overwegen. Ze is liet 2'n'oos. Duitsers moeten haar echter du'a aandragen. Hun schuld is zo over al el'ik, dat voor hen het aandeel van hen7n niet interessant kan zijn. Strauss Va dan °°k weer het oude spelletje n de olifant, die zich achter een muis '"Schuilt. hie*1 *>en BaaS zÖn ^It weekeinde op- ke UW vechtpartijen tussen groepen blan- kn Cn andersgekleurde jongeren voorge- ki Het initiatief lag aan de kant der O*?- Wie zo zijn JJiUen uiten, drijft de duivel uit met "lzebub. zo zijn verontwaardiging gebeurtenissen in Kongo zou ia?firard van Bakel heeft bij het tien- t .'g hestaan van de kajottersactie „We- eidwijd" (uitzending van ontwikkelingslanden) gezegd, KA.I-teams dat nu wel eens geld in plaats van schou- P. J. Kats beheert grote Orpheus-bibliotheek dat^°Pjes wil zien- wil onderschrijven at' Het subsidie-beleid, dat de regering er' ten aanzien van particuliere llcha- z.e°> die zich met ontwikkelingswerk be- e S houden (daartoe behoren o.a. missie zending) kenmerkt zich door schriei- a®. 1on gebrek aan daadkracht. Wie de Ijj kelenreeks van Cees Griffioen in dit atl met zorg heeft gelezen, kan weten het meer dan hoog tijd is, dat onze ge l'ieke partijen de bewogen verklarin- stn die hun partijprogramma's op dit I sieren, waar maken. En als de heer ns niet op reis is, zou hij zich daarbij sschien kunnen aansluiten. Gedeputeerde Staten van Utrecht heb- n in een verslag naar voren gebracht, ('at het by de leiding van bejaardenoor- ou nogal eens ontbreekt aan een juiste stelling. In verschillende gevallen zo schrijven zy, biykt achter een schyn van °eping een grote mate van geldgewin schuii te gaan. Be steeds wisselende groep Ingezetenen Van bejaardenoorden heeft zelf weinig ®®°Seiyhheden zich te beschermen tegen üithuiting. Meestal zijn zy na lange tyd "P een wachtiyst gestaan te hebben al zo i onderdak gevonden te hebben, dat zy geinig en zeker niet massaal zullen pro beren tegen de prüzen, die zy moeten Stalen Be kritiek van Gedeputeerde Staten au Utrecht vraagt dan ook om een na- or onderzoek, niet alleen in de provin- o Utrecht, maar overal in ons land. SCHIEDAM, 11 jan. X Zoals reeds eerder vermeldt maakt het Koninklijk Schiedams Mannenkoor Orpheus zich nu reeds op voor een luisterrijke viering van het 100-jarig bestaansfeest in I960. Voor de bibliothecaris, de heer P. J. Kats wordt 1965 reeds een belangrijk jaar. In het voorbije jaar vierde hij zijn zilveren jubileum als lid maar nu her denkt hij het feit dat hij 10 jaar geleden werd aangesteld als bibliothecaris. In twee jaar tijds heeft de heer Kats de 402 muziekwerken die hij onder zijn be rusting heeft volgens een eigen systeem gecatalogiseerd en opgeborgen. Hieron der bevinden zich de 70 werken nagela ten door het destijds ontbonden R.K. Ge- mengdkoor St. Cecilea aan de sectie mu ziek van de Schiedamse Gemeenschap. In 1963 werden deze werken aan Orpheus overgedragen maar staan ook ter be schikking van de overige plaatselijke zangverenigingen. Er bestaat trouwens regelmatig een uitwisseling van koor werken tussen Schiedamse verenigingen onderling en ook van buiten de stad. Alle koorwerken werden in die twee jaar afzonderlijk gebundeld in ,een por tefeuille van hardboard. Hierna in pa pier verpakt en opgeborgen in de gro te bibliotheekkast die een plaats kreeg op de eerste etage van het gebouw Ar cade waar tevens het archief is onder gebracht. Hiervoor gebruikte de heer Kats 50 vierkante meter houtboard, 500 meter bindtouw en ongeveer 400 meter kantoenband. Alle pakken kregen een etiket waarvoor hij twee kleuren ge bruikte. Die van de even nummers zijn anders dan die van de oneven. Hierdoor is het mogelijk met een enkele oogop slag te zien wanneer er een werk ont breekt. Alles bij elkaar bevat de bibliotheek ongeveer 70 duizend partijen en in het nummerregister staat precies aan gegeven uit hoeveel blaadjes elk mu ziekwerk bestaat. Alle werken staan bo vendien nog afzonderlijk geregistreerd in een klapper; op naam en op die van de componist. Op deze manier is het mogeiyk een gevraagd werk in de kortst mogelijke tijd te vinden. De heer Kats kan in zijn register on middellijk zien waar en wanneer de koorwerken voor het laatst zijn uitge voerd. Tevens wordt bijgehouden aan welk koor een bepaald werk is uitge leend. Nauwkeurig staat bij elk werk onder welke dirigent het is gezongen zodat de heer Kats, bijgestaan door zijn echtgenote, Orpheus een waardevolle do cumentatie heeft geschonken. Als bouw kundige heeft hij weinig moeite gehad wat betreft de portefeuilles een degelijk stuk werk te leveren. Vermeldenswaar dig is dat hij tot de zangers behoort die geen noot muziek kunnen lezen. Als le tenor zingt hij zijn partijtjes zuiver op het gevoel en het gehoor. De heer Kats trad in 1930 toe tot het Rotterdamse Gemengde Zangkoor: „De stem des volks". In 1944 werd hij lid van Orpheus omdat hij aan mannegezang de voor keur gaf boven die van een gemengd koor. Advertentie Naast een zangvereniging is Orpheus er altijd één geweest van gezelligheid. Tijdens de repetities wordt hard ge werkt maar na afloop hiervan is er al tijd eeen nablijvertje voor een vaste kern wat zij die hiertoe behoren niet graag meer zouden missen. Als bibliothecaris ontbreekt de heer Kats op geen enkele repetitie. Aan het begin hiervan deelt hij de paritu ren uit en zorgt er tevens voor dat op de concertavonden buiten de zaal Arca de de muziek tijdig te bestemder plaat sen aanwezig is. Een gekozen werk blijft tijdens de duur van de studietijd buiten de bibliotheek. Na de uitvoering neemt de heer Kats de muziek van het gehele programma mee naar huis waar alles wordt gesorteerd en geteld, om dan weer op de juiste plaats in de mu- TOP- SPORT SCHIEDAM 11 jan. De 58-jarige bnJ?H.-P. is zaterdagavond bij een aak e °P de Nw. Damlaan levenloos Wgetroffen, Per GG en GD is zij naar Semeente ziekenhuis vervoerd. Kr£HlEDAM. 11 jan. Voor de firma Relmfr Drehér was het zaterdag geen snJr ge dag want de grote winkelruit brXwÏÏ'lde onder het gewicht van een stariu - De bromfiets stond op een Vet ard, een windvlaag blies hem om- r,,;, en viel ongelukkigerwijze door de t Van 3.80 bij 2.60. maandag 11 januari Passage Theater: De zevende dageraad 18 jaar), 2 en 8.15 uur. Stadhuis: Raadsvergadering, 8 uur. dinsdag 12 januari (io??saKe Theater: De zevende dageraad 2:° 18 jaar), 2 en 8.15 uur. m ^öPcle: D'Artagnan tegen de drie usketiers (KFC 14 jaar), 2 en 8 uur. woensdag 13 januari OcvAsage Theater: De zevende dageraad *C 18 jaar), 2 en 8,15 uur. 2 °noPole: Prairiratten (KFC 14 jaar), (Ktvï" D'Artagnan tegen de musketiers 14 jaar), 8 uur. APOTHEKERSDIEN ST l7A??theek Nieuwland, dr. Wibautsplein telef. 267532. KLACHTEN BEZORGING telo?°r ScMedam: C. Bastiaanse, Dam 5 let°on 2669 78 van 7 tot 8 uur. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM, 11 jan. De tweede competitiehelft zette voor Eendracht puik in. Zelf won de leider van hoofdklasse B geheel volgens de verwachtingen van stadgenoot en hekkesluiter Germinal. Bo vendien liet Wibo 2 zich in eigen huis lelijk verrassen door de Smash-reserves Met deze overwinning speelde Smash Eendracht prachtig in de kaart: de voor sprong op Wibo 2 werd n.l. vergroot tot drie punten. De voorlaatste plaats, waarmee Xerxes de eerste competitiehelft afsloot, heeft geen paniek gezaaid in de Xerxes-gele- deren. Integendeel, vorig seizoen nam Xerxes een soortgelijke positie in en eindigde tenslotte in de bovenste helft. Men is van plan nu een „reprise" te verzorgen. De ontmoeting met stadge noot Germinal 2 bood alle gelegenheid tot een goede start. Toch verweerden de hekkesluiters zich vooral in het eer ste deel van de wedstrijd nog goed. De eerste vier partijen vergden dan ook een derde game. Doch die beslissende ga me was steeds overtuigend voor Xer xes. De bezoekers stootten daarna ster ker door naar 6—0. In de laatste fase konden de gebroeders De Rooij tegen de butant Van der Ster tegenscoren. De eindstand werd door Seelaar en Reu- rings op 82 bepaald. Door deze over winning passeerde Xerxes zowel Sala manders als WGA 2 op de ranglijst Deze ploegen verloren n.l. Ook aan de top had een wijziging plaats, Daar brach ten de Batswingers Atoom zijn eerste nederlaag toe en bezetten nu zelf de eerste plaats. De stand in de hoofdklasse A luidt: Batswingers 10—18. Atoom 10—17, Irene 9_14 wibo 3 1010, Luto 109, AVGA 98, Xerxes 108, VVGA 2 107, Sa lamanders 107, Germinal 10—0. Voor Eendradht was er tegen Germi nal geen vuiltje aan de lucht. Er was zeker een klasse verschil tussen beide ploegen. Alleen Ria Bogmans «naakte hier bij Germinal een uitzondering op. Eerst noopte zij Jan Knikkenberg tot een derde game en later doch toen was de beslissing al gevallen klopte zij Henk van den Boogaart en Ger Geerling. Aangezien Vriendenschaar er Docos keurig onderhield, is de positie van Ger minal nu wel hopeloos te noemen. De strijd tegen de bezetting van de voor laatste plaats biedt echter volop span ning, zoals de stand laat zien: Eendracht 10—17, Wibo 2 10—14, Smash 2 1013, Never Despair 1011, Docos 1010, Victory 109, Olympia 10—8, JCV 108, Vriendenschaar 108, Germinal 10—2. In de hoofdklasse C staat wel vast, dat Betcrum kampioen wordt. Gossima en Eendracht 2 Konden derhalve in Voor burg onbezorgd uitmaken, wie nu eigen lijk de sterkste van de twee is. Het werd een leuke en spannende partij, waarbij de Rotterdamse debutant Ered van Zij- derveld verraste met een uitstekende ze ge op de sterke André Klein. Toen de laatste slag gegeven was, bleek geen der spelers meer ongeslagen en de wed strijd onbeslist (55i. De stand in de hoofdklasse C: Belcrum 918, Gossima 913, Eendracht 2 912, PSV 8—8, OTTC 9—9, Ned. Eloyd 2 9—b TCR 96, Batswingers 2 985 DDC 93 In de overgangsKlasse D bleef de si tuatie aan de kop ongewijzigd. Belcrum 2 bracht Helmond een duidelijke neder laag toe, doch ook Zeist en 21Up won nen. De Rotterdamse ploeg ontmoette heftige tegenstand van DDC 3. Deze kwam echter voornamelijk van Langer- veld. Deze Hagenaar hield niet alleen Bert Gunneman van zijn gebruikelijke hattrick af, doch scoorde er zélf een. De winst ging uiteindelijk door twee overwinningen van Gunneman en Boe- kestein en een van Bayings naar het sterkste team. De stand in de overgangsklasse D is nu: Belcrum 2 1015, 21Up 1014, Zeist 10—14, Irene 2 10—12, Never Des pair 2 9—10, DDC 3 10—9, Jaffa 10—8, OTTC 2 10—8, BSM 9—5, Helmond 10—3. Overgangsklasse: D HelmondBel crum 2 37, JaffaZeist 37, OTTC 2—Irene 2 3—7, 21-Up DDC 3 6—4. SCHIEDAM, 11 jan. Geboren: John, zoon van D, van Heiten en E. Zwamborn; Inge. dochter van W. H. Schafer en F. J. P. Koedijk; Ingeborg C., dochter van J. E. G. M, Mertz en E. Drok. Overdeden: jaar. N. M vara Wassenaar, 84 SCHIEDAM, 11 jan. In het afgelopen weekeinde is maar liefst drie maal Inge broken. In de nacht van zaterdag op_ zon dag werd bij de Shipsradio service in de Admiraal de Ruyterstraat ingebroken. Pakken koffie en thee, suiker en 20 hand en theedoeken bleken te zijn verdwenen. De Mastenbroekschool in de De Meester- straat kreeg ook bezoek van ongewenste vreemdelingen, de buit bleef hier tot een pakje sigaretten beperkt. Uit de huis_ kamer van een bakker aan de Schiedam- seweg is een bedrag van 2200,- ver dwenen. De bewoners waren zaterdag avond tot de andere ochtend twaalf uur afwezig. Een bedrag van 135,. was uit de portemonnee verdwenen van de heer B. H. die met een gerust hart een duik in het Sportfondsenbad nam. Met aankleden bemerkte hij dat zijn portemonnee een aderlating had ondergaan en stelde de politie van de diefstal in kennis. Deze kon even later twee jongens (14 en 15 jaar) mee naar het bureau nemen als vermoedelijke daders. SCHIEDAM, 11 jan. Een weggegooid peukje veroorzaakte bij de fam. G. H. Schaap in de Albardastraat nogal wat consternatie. De heer des huizes, nogal verontrust over een rookontwikkeling in zijn kelder spoedde zich met een emmer water naar de plaats des onheils. Hij bluste de brand (een jute zak) en de in middels gealarmeerde brandweer kon constateren dat de emmer water afdoende was. (Van onze sportredactie) SCHIEDAM, 11 jan. Van de Schie damse zaterdagmiddagclubs kwam al leen PPSC in het veld. Het moest daar voor naar Oegstgeest en is met de volle winst naar huis gekomen, waardoor de positie op de ranglijst weer iets verste vigd werd. De thuisclub nam in de eerste helft wel de leiding, maar dit inspireerde de Schiedammers blijkbaar en fel kwam het opzetten en met succes. Het was middenvoor Van Veen, die twee keer de doelman van de thuisclub vergeefs liet grijpen. Na de rust lieten de bezoekers niets aan het toeval over. Zij bleven de toon aangeven en het was dan ook niet vreamd, dat het tot een derde doelpunt kwam. Na uitstekend werk van Van Veen bracht Kalden de stand op 03. ROTTERDAM heeft het in de KNSB-competitie 11 jan. Rotterdam vierde ronde van de wederom laten afwe ten en is met gebogen hoofd de degra datie-zone binnengestrompeld. Nu is een 4%5% nederlaag tegen VAS al leszins eervol te noemen, maar nul matclipunten zet geen zoden aan de dijk. Drs. Sanders en Van Bockel be leefden weliswaar de glorie van de zege doch mr. Auwerda, Groen en Jansen, vermochten er niet in te slagen één half puntje te scoren om een gelijkspel uit het laaiend vuur te slepen. Verdienste lijke remises werden gecreëerd door dr. Bergsma, Maakenschijn, mr. Mulder, mr. Sandifort en Sammelius Philidor (Leeuwarden) versloeg het puntloze Eindhoven met 63 (wordt 7 3). D. D. nam een voorsprong tegen Utrecht met 4%3% (wordt 64) en BSG sneuvelde met 4%5% tegen ASC. De stand in de hoofdklasse, inclusief de te verwachten uitslagen van de af gebroken partijen luidt: 1. Philidor 7 mpt 23% bpt), 2. VAS 7 (22%), 3. ASC 6 (21%). 4. Utrecht 4 (20%), 5. D. D.4 (18%), 6. BSG 2 (20), 7. Rotterdam 2 (19), 8 Eindhoven 0 (14%) Rotterdam 2 deed het in 1B nog een tikkeltje slechter; het verloor met 3—7 van HCSV. Alleen ir. Van Bekkum won Drs. Ten Kate, mevrouw Vreeken, Van Santen en Vermeulen speelden remise. Drs. Vreeken, Van Baarle, Swijter, Rol- daan en Verhoeff konden de Haagse hop jes niet best verwerken. Rotterdam 2 ziet de slagbomen van de degradatie zone langzaam achter zich omlaag gaan Een matchpunt uit vier wedstrijden! Ook Charlois moet oppassen. Met 3 6 (wordt vrijwel zeker 3%6%) werd van het Leidse Philidor verloren. Offer man was de enige winnaar; Peperkamp v. d. Akker, Verolme (neen, niet die u vermoedt... en Baris wisten de remi sehaven te bereiken. Ir Den Ouden mag eveneens een halfje uit zijn afgebroken partij verwachten. Drs. Staal, ir. v. d Graaf, Verspoor en Van Ommen gingen in het Leidse geweld ten onder. Spangen won vlot van D,D. 2 (6% 3% en wurmde rich zodoende uit de ge rezen moeilijkheden. Vlagsma, Roozen- beek, Koevermans. Roos en Bakker ze gevierden; Van der Schee, Van Eeu wen en Vijgeboom remiseerden. Reits- ma leed zijn 3e nederlaag in successie voor zijn team; Kunnen verloor. In 2 D kan er bijna geen twijfel meer over bestaan wie het kampioenschap zal behalen. Spangen 2, speciaal voor deze ziekkast te worden opgeborgen. Zo door de jaren heen nu bijna een eeuw lang heeft Orpheus de beschikking gekregen over een uitgebreide verzame ling werken. Hieronder zijn die van be kende oude componisten maar ook van moderne, zoals Henk Badings e.a. Ook de namen van dirigenten, in het bijzon der van Eduard Flipse, George Rijken en ook van Paul van der Putten ko men hierin voor. De huidige dirigent, Jos Franken be werkte tot dusver al veel muziek voor Orpheus aangepast aan de moderne tijd. De bibliotheek bevat de nodige orato- ria's, veel kerkelijke muziek en die van het romantische vlak waaronder de operakoren vallen. Aan de leut is altijd gedacht. Lange tijd is het lied „De deer ne" het lijflied geweest van de zangers dat te pas en te onpas werd gezongen. Er bestaat ook een drinklied op de pekelharing dat erop wijst dat Schiedam eerlang een vissershaven heeft gehad. De boze dranktijd zal altijd in de her innering blijven met het lied: „De lof op de genever" gecomponeerd door B. v. d. Sigtenhorst-Meyer. Orpheus kan trots zijn op zqn bl- biotheek en de man. die er het be heer over voert. Het is dan ook goed het door hem geleverde stuk werk eens uit de donkere gang te halen waar het staat ten dienste van koor en zangers. De buitenwereld mag gerust eens weten dat er in het Schiedamse verenigingsle ven nog mensen zijn als de heer Kats die voor de vereniging waarvan zij lid zijn lets over hebben en die tevens als voorbeeld gesteld kunnen worden voor anderen. FALMOUTH, 11 jan. (Upi) De 499 ton metende Nederlandse vracht boot „Thallo" van de N.V. „Zeevaart" te Rotterdam (dienst Rotterdam- Dublin). is vanochtend te Falmouth binnengevaren terwijl rook kwam uit het voorruim. De kapitein meldde brand in ruim no. 1. Hij deelde mee dat het anker- tuig niet kon worden gebruikt. De brandweer stond klaar om te assiste ren. Zaterdag 9 jan. 1250 ton tarwe, Deventer; 191 ton vismeel, Maashees; 145 ton kunstmest, Axel- se Sassing; 126 ton soyaschroot, Wormerveer; 200 ton mats, Ravenstein; 290 ton lbnschüfers, Meppel; 134 ton pollards, Veghel; 165 ton w. suiker, Stampersgat; 700 ton kolen, Stein; 439 ton kunstmest. Doesburg; 508 ton kopra, Zwijn- drecht; 250 ton looiextract, Dongen; 110 ton be- tonijzer, Amsterdam; 508 ton sorghumzaad, Delft; 200 ton mals, Someren; 150 ton rogge, Utrecht; 1000 ton erts, Alblasserdam; 403 ton milocorn, Deventer; 500 ton veevoeders, Almelo; 300 ton milletzaad, Maarssen; 515 ton granen, Lochem; 420 ton papier, Maastricht; 500 ton cellulose, Maastricht; 50 ton duivebonen, 's-Gra- vendeel. 86 reizen, waarvan 4 liggen/varen. ROTTERDAM, 11 jan. De Stich ting „Het Zuid-Hollands Landschap" heeft voor vrijdag 19 februari 's avonds om acht uur een bijzondere algemene vergadering belegd in café-restaurant Engels waarop voorzitter J. W. W. van der Hoeven zal aftreden. Mr. J. IV. IV. van derc Hoeven zal zijn functie overdragen aan de heer mr. M. C. Bloemers, die door het alge meen bestuur tot zyn opvolger is be noemd. Op het programma staat voor de pau ze o.a. nog de verkiezing van een lid van het algemeen bestuur door de be-r gunstigers, om in de vacature van het aftredende lid de heer jhr. mr. F .H. van Kinschot te voorzien. Het bestuur heeft de heer H. Haven kandidaat ge- St|ia de pauze zal de recreatiefilm „Dit is Zuid-Holland", vervaardigd door de „Esso" vertoond worden en zal de heer J. R. P. van Hoey Smith een voordracht met lichtbeelden houden over de buitenplaats „Trompenburg". T.T. 7 e. v. dongen lljan. Gouden speld voor Jan ROTTERDAM, 9 jan. Op de werf van P. Smit jr. N.V. in Rotterdam is vrij dagmorgen het casco van de zandzuiger „Muiderzand" te water gelaten. Het vaar tuig is in aanbouw voor de N.V. Aanne mingsbedrijf v/h firma E. J. Bakker en Co. te Amsterdam. De zandzuiger heeft een lengte van 53 meter, een breedte van 9,50 meter en een holte van 3,60 meter. De grootste zuigdiepte van de „Muider zand" zal vijftig meter bedragen. De afbouw van het casco vindt plaats bij Baan-Hofman machinefabriek en re paratiebedrijf N.V. in Gorinchem. ROTTERDAM, 9 jan. De Electriciteit Maatschappij „Electrostoom" gaat aan de Ceintuurbaan een nieuwe fabriek bou wen, waarvoor medio maart de eerste paal zal worden geslagen. De rijksgoed keuring is voor het tweede kwartaal 1965 toegezegd. Het wordt een pand van vijf bouwla gen, waarvan de onderste twee kelder en parterre elk 5200 vierkante meter be slaan. De derde bouwlaag heeft een op pervlakte van 1000 vierkante meter, de vierde en de vijfde beslaan elk 1080 vier kante meter. In het complex, dat door de Rotterdam se architect ir. K. I. Ruige werd ontwor pen en door de Ned. Beton Mij. Bato (Den Haag) wordt uitgevoerd, worden ondergebracht de afdeling voor de ver vaardiging en montage van schakelbor den, lessenaars en panelen, een construc tie-werkplaats en magazijnen zowel voor grondstoffen en hulpstoffen als voor han delsartikelen. De bouwtyd wordt op drie jaren geschat. Kloos van Excelsior '20 (Van onze sportredactie) SCHIEDAM, 11 jan. In de KNVB zijn niet minder dan 4772 verenigingen en er zijn dus even zoveel secretarissen, maar daarbij is maar één Jan Kloos! Daarom is liet niet verwonderlijk, dat de KNVB heeft gemeend het werk van jou te moeten belonen met de Gouden Speld. „Het is tot nu toe de hoogste on derscheiding en misschien wordt er nog weieens een diamanten gecreëerd als je over tien jaar vijftig jaar secretaus bent" Na deze en nog vele andere waar derende woorden overhandigde de heer J. Bijloo namens de KNVB zondagmor gen dit bondsonderscheidingsteken aan de jubilerende secretaris van de voetbal vereniging Excelsior '20. Dit had eigenlijk het hoogtepunt moe ten zijn van de receptie, die zaterdag middag in de kantine van Schiecarton, de heer J. Kloos werd aangeboden, omdat hij veertig jaar secretaris is van Excel sior '20. Op de receptie zaterdagmiddag en bij het ontbijt zondag na de H. Mis opgedragen door kapelaan van Dijk, bleek overduidelijk wat de heer Kloos voor Schiedam en in het bijzonder voor Excelsior '20 betekent Wethouder mr. P. van Bochove, die zaterdagmiddag de rij van sprekfers opende en namens het gemeentebestuur sprak, zei het zo treffend. „U heeft vijf tien trainers meegemaakt en vijf voor zitters. U ging echter onverdroten voort aan wat U als vrijetijdsbesteding bent begonnen. Het is U geen last geworden. Integendeel U bent het als een dienst gaan voelen in belang van de Schiedam se jeugd en die van Excelsior '20 In het bijzonder. Naast thuis, school en k6rk zijn er andere organisaties nodig om de jeugd op te vanegn. U heeft daaraan meegeholpen on dat eist enorme activi teit. Dat was alleen maar mogelijk met de medewerking van Uw vrouw. Daar om is de familie Kloos een Excelsior- familie geworden. Ik hoop daarom, dat U te midden van Uw gezin, naast Uw werk als embtenaar, Excelsior nog lang zult mogen dienen". De heer A. de Jong voorzitter van SBLO memoreerde, dat de heer Kloos in een zee moelijke periode penning meester is geweest van de SBLO. „Er gens wordt wel eens gezegd, dat als je secretaris van een vereniging wordt, je een afwijking moet hebben. Ik hoop dan maar, dat er in Schiedam meer mensen met een afwijking komen, zo als U. Ik hoop, dat we elkaar over tien jaar weer de hand mogen drukken als U een halve eeuw secretaris zult zijn". De heer J. Bijloo, voorzitter van de afdeling Rotterdam van de KNVB prees de jubilaris voor het vele werk dat hij heeft gedaan voor de jeugd. „Jij be greep, dat werken voor de sport slechts dienera betekende, Jij hebt geprobeerd de jeugd naast de sport iets meer mee te geven voor het leven. Daarvoor is de afdeling Rotterdam je dankbaar. Tien jaar geleden mochten we reeds het bondsonderscheidingsteken overhandigen Dat is het hoogste onderscheidingsteken, dat wij kennen .Toch hebben we ge meend onze waardering in iets tastbaars uit te drukken. Daarom mag ik je na mens de afdeling een vulpenset met in scriptie overhandigen. Wij hopen, dat je het werk nog heel lang zal mogen blijven doen". Na deze officiële afgevaardigden kwa men o.a. oud-burgemeester mr. J W. Peek, commissaris van politie K. Rijp- ma, de oud-voorzitters E. A. Leenderts en Bakker en nog tal van andere figu ren uit het Schiedamse sportleven de heer J. J. Kloos complimenteren. De jubilaris, die tal van geschenken in ont vangst mocht nemen had voor elke spreker een passend antwoord. Bij het ontbijt werd de heer Kloos zon dag in meer intieme clubsfeer gehul digd .Tal van leden en oud-leden van jong tot oud waren aanwezig en het was voor de jubilaris een ontroerend mo ment, toen de heer Bijloo namens de KNVB hem de gouden speld overhan digde en alle aanwezigen spontaan Uun clublied begonnen te zingen, as zater dagmiddag mevr. Kloos al min of meer in de hulde betrokken, Zondagmorgen bleek eerst wat ook zij voor de vereni ging betekende. Uit dankbaarheid voor de inspiratie die zij haar mam had geschonken om veertig jaar de club te dienen, kreeg zij een parel gevat in een gouden ring ten geschenke, wat haar de woorden ontlok te", Je mag nog tien jaar doorgaan man" Voor de heer Kloos was er een prachtige fauteuil. „Maar" aldus voor zitter Van Mielo, „dat betekent niet dat je in ruste mag gaan! Alleen als het werk voor Excelsior is verricht dan kun je hem pas gebruiken. We hopen dat God geeft, dat je nog lang in ons midden mag blijven en we je over tien jaar een nieuwe stoel kunnen geven". In een dankwoord aan allen die deze receptie mogelijk hebben, gemaakt en vooral de dank voor het verleende ere lidmaatschap, verheelde de heer Kloos niet dat het eigenlijk in zijn bedoeling had gelegen het wat minder te gaan doen, maar dat hij daar niet meer aan dacht. Zo eindigde deze voor de heer en mevrouw Kloos onvergetelijke dag waarbij gebleken is wat J. J. Kloos voor Excelsior betekent. gelegenheid op oorlogssterkte, overklaste zijn grootste concurrent Dordrecht met 73. De matchwinnaars waren Wiemer en Dries, die resp. aan de borden 1 en 2 ir. Van Donk en Hoogendoorn aan hun zegekar bonden. Janssens, Van den Bergh, Boilerman en Luyendijk wonnen eveneens. Van den Berg en Mix speel den remise. Ploeger (diens eerste neder laag sinds 1 september van het vorig jaar!) en Sponselee (vergat mat te ge ven verloren geheel onnodig door nonchalance. Extra voordeel voor Spangen 2 bete kende het gelijke spel van Het Westen tegen Vlissingen. Spangen 2 leidt met een voorsprong van 2 matchpunten (het scoorde 2 mpt. en 25% bordpt.) op no. 2 Vlissingen, dat 5 mpt. (21bpt.) verza melde. Dordrecht is derde met 5 mpt (20 bpt.). In de volgende tonde: Span gen 2—Vlissingen. ROTTERDAM, 11 jan. Het telefoon era telexverkeer van, naar en via het district Rotterdam is zondagmorgen van enkele minuten na tien uur tot 11.40 ern stig gestoord geweest door het speingen van een zekering van de gelijksroomle- vering. De storing betrof niet alleen he< lokale en interlokale telefoon en telex verkeer van het district Rotterda mmaar ook een belangrijk deel van de interna tionale Verbinding, bijvoorbeeld die met Londen en Parijs, die via de centrale in de Maasstad lopen. MAANDAG Rott. Schouwburg, 8.15 uur Gijsbreght van Aemstel (Ned. Comedie) Luxortheater, 8 uur: An der schonen blauen Donau (Hoofdstadoperette o.l.v. Meijer Hamel). St. Laurenskerk. Simon C. lansen, orgel m.m.v. Annette de la Bey, sopraan DINSDAG Rott. Schouwburg, 8.15 uur: Ned. Danstheater. Luxortheater. 8 uur: An der schonen blauen Donau (Hoofdstadoperette) Rivièra-hal, 8.15 uur: R. Ph. O. o.l.v. Charles Munch m.m v. Nicole Henriot, piano. WOENSDAG Rott. Schouwburg, 8.15 uur: King Lear (Haagsche Comedie) Luxortheater, 8 uur: An der schonen blauen Donau (Hoofdstadoperette) Rivièra-hal, 8.15 uur: R.Ph. O. O.I.V. Charles Munch m.m.v. Nicole Henriot, piano SCHIEDAM, 11 jan. The Melody Stars speelden zondagavond voor hun fans in gebouw Arcade. Het was gezel lig en werd naar hartelust gedanst. Het ligt in de bedoeling meer van deze avonden te organiseren. (Van onze sportredactie) SCHIEDAM, 11 jan. Waar ge werkt wordt, daar vallen fouten, dat is onvermijdelijk, maar in dien er bij een vereniging aange sloten by de KNVB, fouten worden gemaakt, dan kost dat de desbe treffende vereniging een boete. Wat te doen als er een fout bij de KNVB zélf gemaakt wordt? Het is toch met een gerust hart een fout te noemen, als in een gro te gesmeerd lopende organisatie als die van de KNVB een receptie wordt vergeten, of de datum er van over het hoofd wordt gezien. Op de receptie, die het bestuur van Excelsior '20 zijn jubilerende secretaris, de he-er J. J. Kloos, aanbood, ontbrak een afgevaardig de van het KNVB-bestuur. Dit ont ging de voorzitter van de afde ling Rotterdam van de KNVB ook niet en naarmate de tijd verstreek werd de heer Bijloo met zijn me debestuurders onrustiger. Bij nade re informatie bleek dat het be stuur van de KNVB wel degelijk was verwittigd van de receptie. De heer Bijloo probeerde nog de heer L. Brunt te bereiken, maar helaas was deze functionaris niet thuis. De receptie verstreek en de KNVB kwam niet opdagen. Geluk kig voor de bond was er zondag ochtend nog een gezamenlijk ont bijt na een Heilige Mis, opgedragen ter intentie van de jubilaris en zijn gezin. Dit was de heer Bijloo ook niet ontgaan en zaterdagavond heeft hij verschillende KNVB- functionarissen opgebeld. De heer Schroder deed toen het verzo&k aan de heef Bijloo de ju bilaris te complimenteren en hem „de gouden speld" te overhandi gen. Op zijn nuchtere maag ontving de heer Kloos de Gouden KKNVB-speld.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1965 | | pagina 3