B I Geslaagde tentoonstelling Sint Barbara- en Roncallischool Pastoor J. Riswick nam afscheid van Maasland DAVEREND ZWEMFEEST IN TIENJARIG KOLPA-BAD Dronken man met gestolen auto op stap Op Figaro's hoogtijdag i Eerste paal voor gem. bibliotheek Klaverjassers op finaleplaatsen Show9 records en pret 180 KINDEREN DEDEN MEE BROMFIETSER ZAG AUTO TE LAAT Geen voorrang op van Hogendorplaan Havenbrug in Maassluis weer hersteld Bijkantoor Gewestelijk Arbeidsbureau opgeheven Aanrijding op Harwichweg Diefstal op dagboot Drukke receptie Bejaarde heer op zebra aangereden MAANDAG 11 JANUARI 1965 l»is umj nu... beduidend goedkoper Nu koopt U zemen, import» zemen voor een beduidend lagere prijs dan U ooit ervoor betaalde. Een ongekende aanbieding van flinke, grote zemen, zachte soepele zemen, die normaal voor 4.50 verkocht worden. En diezelfde traangelooide ze men koopt U morgen voor nog géén twee gulden vijftig. nu... beduidend goedkoper Hoort U ook tot hen, die 's winters zo dikwijls moeten zeggen: „Ik weet niet wat het Is, maar het bed wilde maar niet warm worden vannacht". Maar niet alleen voor hen, ook voor de velen, die een rheuma- tische aanleg hebben of voor hen, die alleen maar lekker warm willen slapen, zijn deze warme cchulmplastic bedplaten ideaal. Morgen koopt U deze schuim- plastic bedplaten, een heerlijk warme onderlaag, ook voor Uw bed, beneden de twee gulden. éénpersoons tweepersoons Morgenvroeg om 9 uur begint de verkoop van deze heerlijk warme schulmpiastic bedplaten, w.o. enkele met kleine schoon heidsfoutjes, 0.5 cm dik. nu... beduidend goedkoper Morgen is het de dag voor de handige hulsmoeders, die uit ervaring weten, dat „zelf maken" in deze dure tijd veel geld uit spaart. Want morgen verkopen wij twee series dubbelbredé stoffen voor prijzen, die niets meer met de waarde te maken hebben. Wollen mantelstoffen, o.a. Double Face, Bouclés, Flannels enz., voor modieuze en spor tieve mantels en pakjes, stoffen uit de courante series tot 17 gulden toe. Dubbelbrede dames Japon- stoffen o.a. Fibrenka, rokstof- fen, ruiten; Tweeds en Linnens, normale prijs 7.50... beide soor ten stoffen, morgen door elkaar per meter voor nog géén vier gulden. Morgenvroeg om 9 uur begint de verkoop van deze grote traangelooide zemen, zachte soepele zemen, voor nubeduidend goedkoper poiy -pécoup Morgenvroeg om 9 uur begint de verkoop van deze 2 luxe venstervallen, de een nog mooier dan de andere, door elkaar per meter voor Bol is nog steeds mode voor een avondkapsel. A AM aau O V V JAi LJJr^KjiIiXuJXD re f Vj A a M A u Advertentie f pf vfy b 5'? 5 jfTrff'J fML VLAARDINGEN, 11 jan. Voor de zesde achtereenvolgende maal hielden de St. Barbara, en de Roncallischool uit de Babberspolder een tentoonstelling van werkstukken gemaakt door leerlingen in de Kerstvakantie. Het vorig Jaar deden alle Vlaardingse scholen zulks gezamen lijk, een poging zulks nu weer te doen strandde op een gebrek aan belangstel ling van de zijde der gemeente. Van de 423 leerlingen die belde scho len tellen, namen er 180 aan de tentoon stelling deel. Deze was ingericht in het grote handenarbeidlokaal dat nu nog in gebruik is als leslokaal maar als de te bouwen kleuterschool, waar voor binnen kort de eerste paal wordt geslagen, een maal klaar is, als zodanig dienst gaat doen. Deze kinderen plakten, tekenden en voerden op nog vele manieren hun fantasie bot met het maken van werk stukjes waaronder vaak originele vond sten. Uit simpel materiaal, flesjes, klos sen, blikjes en al dies meer, uitten de meesten onder hen hun creativiteit en bereikten hiermee verrassende resulta ten. Meisjes sloegen aan het breien en ook in groepsverband werden bijdragen geleverd aan deze tentoonstelling die de moeite waard was om nauwkeurig beke ken te worden. Voor de jury was het niet eenvoudig om uit alle inzendingen de mooiste en die met de origineelste onderwerpen te selecteren. Aan de navolgende kinderen reikte uiteindelijk de heer C. P. Verschu ren als voorzitter van het Oudercomité met wiens hulp de tentoonstelling werd georganiseerd, de prijzen uit: le prijzen voor origineelste onderwer- oen: Marijke Voshol, Anneke Geerlings, Paul Scheurs, Hans Kea, Mirjam Mey ers, Irma Verwater, Aadje Adams, Ed dy Nuytinck, Eddy Abbing, André Le vering, Fons Jacobs, Ton Verkroost, Paul Kouwen, Bert de Klerk. Robbie Verwa ter, Els Boon, Ton Abbing, Roselie Slengen, Meria Wierda, Ed Singels en Tolita van Kuilenburg, een gelijk aantal kinderen werd met een tweede prijs ge honoreerd terwijl tevens aan elke klas nog een eervolle vermelding werd uitge- eikt, De belangsteling voor de tentoon stelling was bijzonder groot. De eerste prijswinnaars van de ten toonstelling, door de St. Barbara- en Roncallischool in het weekeinde met groot succes gehouden. Advertentie VLAARDINGEN. 11 jan. Dinsdag middag gaat de eerste paal voor de bouw van de gemeente bibliotheek aan de Fransenstraat de grond in. Jarenlang is op de bouw van dit broodnodige ge bouw gewacht. Morgenmiddag is het om vier uur zover. VLAARDINGEN, 11 jan. De 18-ja- rige bromfietser C. de B., uit Rotterdam zag zaterdagmiddag op het kruispunt Dr. Wiardi Beckmansingel-Van Baerleetraat een van links komende personenauto te laat. Er volgde een aanrijding waarbij B. rugklachten opliep. VLAARDINGEN. 11 jan. Op het kruispunt Van Hogendorplaan-Rotter- damseweg verleende zondagmiddag de 44-jarige P. S. geen voorrang aan een andere personenauto, bestuurd door de 37-jarige S. de B. Bij de aanrijding die volgde werden beide auto's zwaar be schadigd Er waren geen persoonlijke on gelukken. (Van onze sportredactie) MAASSLUIS, 11 jan. Op de tweede dag van het klaverjastoernooi van VTM was het weer bijzonder druk in de kan tine van de Vereenigde Touwfabriek te Maassluis. Er waren deze middag maar liefst 218 deelnemers, die de strijd aanbonden voor de volgende acht finaleplaatsen. De gelukkigen waren: lste de heer H. v. Dongen uit Rotter dam met 6734 pnt. (dagprijs); 2de de heer M. Geerlings uit Vlaardingen 5977 pnt; 3de de heer H. Post Jr. uit Vlaar dingen 5788 pnt: 4de de heer E. Roos uit Vlaardingen 5615 pnt: 5de heer P. v. Gij zen uit Maassluis 5586 pnt; 6de de heer Bongers^ uit Vlaardingen 5475 pnt; 7de Mevr. Lipman uit Wateringen 5432 pnt; 8ste de heer T Westdorp uit Vlaardingen 5424 pnt. Zaterdag a.s. 16 januari (aanvang 4 uur) wordt dit toernooi voortgezet. MAASSLUIS, 11 januari. Eindelijk is dan de Havenbrug weer zover hersteld dat men er weer gebruik van kan maken. Vrijdagavond was het zover dat de brug, die voor reparatiewerkzaamheden 14 dagen open heeft gestaan, weer gesloten kon worden. Daarmee is een groot on gerief voor vele personen beëindigd. Vooral zij, die per trein in Maassluis i aankwamen en werkzaam waren bij bedrijven langs de Industrieweg en in de i Kapelpolder, hadden in de afgelopen twee weken een strop. Zij moesten 's morgens en 's avonds een flink stuk omlopen om resp. het bedrijf of het station te bereiken. MAASSLUIS, 11 jan- Met ingang van 1 januari j.l. is het bijkantoor van het Gewestelijk Arbeidsbureau te Maas sluis opgeheven. Met ingang van die datum ressorteren de gemeenten Maas sluis, Maasland, Rozenburg alsmede Hoek van Holland onder het Gewestelijk Arbeidsbureau Nieuwe Waterweg-Noord, Oost Havenkade 78 Vlaardingen, telefoon 01898—3641. De openstellingstijden van dit kantoor zijn alle werkdagen behalve zaterdag van 8.15 tot 12.45 uur en van 13.30 tot 17.15 uur. Woensdagavond van 19.00 tot 20.00 uur is het kantoor ook geopend. Voor de inwoners van de gemeente j Maassluis zal op maandag en woensdag van 8.15 uur tot 11.00 uur en op woens- I dag van 19 00 tot 20.00 uur zitting worden gehouden in het voormalige kantoor Zulddljk 18 te Maassluis, HOEK VAN HOLLAND, 11 jan. Een Duitse automobilist reed zaterdag avond op de Harwichweg tegen de wagen van P. v, O. uit Hoek van Holland. Beide auto's werden zwaar beschadigd. Advertentie 2% Ciên tel. of schrift, but. HOEK VAN HOLLAND, 11 jan. Tijdens de reis van Hoek van Holland naar Harwich werd op de dagboot „Prin ses Beatrix" vrijdag uit de portefeuille van de 17-jarige koksmaat H- A. een be drag van 50,- gestolen. In Engeland werd door dé officier van dienst een on derzoek ingesteld, dat echter geen resul taat had. Zaterdagavond kon ook de Hoekse politie de dader nog niet vinden. MAASLAND, 11 jan. Het afscheid dat pastoor J. J. J. H. Riswick van zijn parochie, waar hij 19 Jaar heeft mo. gen werken, heeft genomen hegon za terdagmorgen te 9.30 uur met een plech tige hoogmis. Hierbij werd de scheiden de herder geassisteerd door twee pries ters uit de parochie, t.w. pater M. v.d. Drift als diaken en pater C. Heydra ais subdiaken. In zijn predikatie wist de pastoor ver band te leggen tussen de feestdag van de H. Familie en het priesterleven. Hij spoorde de parochie" aan in liefde en vrede verder te leven als het H. Huis gezin. Herinnerend aan zijn verwelko ming hier bijna 20 jaar geleden, dankte pastoor God voor alles dat hij in Maas land heeft mogen doen. Aanwezig waren o.a. burgemeester F. J. Groot Enzerink gemeentesecretaris mr. J. »P. Wineke en wethouder C. C. Oos- terlee. In de namiddag was er van drie uur tot half vijf een druk bezochte receptie in „Trefpunt" te Maasland. Voor deze gelegenheid was de zaal van „Het Trefpunt" op voortreffelijke wijze met bloemstukken versierd en be speelde Ben v.d. Hoeven het Hammond orgel. De heer A. van Marrewijk had als lid van het afscheidscomité de leiding bij deze receptie. In al zijn eenvoud was pastoor Ris wick een beminnelijk en gewaardeerd priester. Maar niet alleen als priester voor zijn parochianen, ook voor alle dorpsgenoten. Dat bleek tijdens deze re. ceptie uit de woorden van de sprekers uit de meest uiteenlopende richting. Dit getuigde wel in het bijzonder dominee H. J. J. Keijzer. de Herv. predikant uit deze gemeente, die in zijn kerk de preekstoel heeft staan, die na de litur gische aanpassing van de Katholieke kerk overbodig werd en door pastoor Riswick aan zijn Herv. collega werd aangeboden. Dominee Keijzer zal dan ook deze onderlinge verstandhouding, die zo goed was. node missen. Kerkmeester J. C. van Leeuwen haal de zijn goedheid voor de ouden van da. gen naar voren en zijn omgang met spe ciaal de zieken. De heer A. J. van Marrewijk prees pastoor als iemand van grote toewijding, en liefde. In de stroom van deze tijd was pastoor met ons, steeds gelijkblijvend en toch verande rend. Namens de parochie werd een schilderstuk van het dorp Maasland en een bedrag aan geld aan pastoor over handigd. Burgemeester F. J. Groot Enzerink sprak namens de vrijwel voltallig aan wezige gemeenteraad. „U had uw hart steeds open voor allen, vandaar de steeds zo hartelijke samenwerking. Dat God u nuog vele jaren mogen geven, waarin u terug kan zien op uw welbestede leven. Oud-hoofdonderwijzer G. A. van Oor schot wees in zijn woorden op de sa menwerking, vooral op het gebied van het onderwijs". Tenslotte was als laatste spreker de „buurtpastoor", zoals de pastoor van het nabije Schipluiden zich zelf betitel de, aan het woord. Deze had het over de grote trouw van pastoor Riswick. Na mens het dekenaat dankte hij voor de kameraadschap en persoonlijke vriend schap ondervonden De pastoor gebruik te de aardige woordspeling „Riswick gaat naar Rijswijk". Pastoor J. J. H. Riswick, die dus de jaren van zijn emeritaat in Rijswijk gaat doorbrengen, dankte tenslotte voor de grote belangstelling die hij bij zijn vertrek van Maasland ondervindt. Over een van de zaken, waarover men gespre ken heeft, moest pastoor nog iets ver tellen. De vlotte omgang met iedereen, of het nu geloofsgenoten zijn of niet, heeft hij van Coxsdorp (Texel) waar pastoor gedurende de oorlog herder was. Pastoor dankte allen voor hun blijken van belangstelling, de burge meester en alle sprekers. De pastoor wilde geen namen noemen op een uit zondering na. Deze ene uitzondering was de dank aan mej. Gré v.d. Maarel voor het uitermate vele door haar v-^r de jeugdbeweging verricht. Advertentie Kunt U rustig thuis blijven,, morgen... als wij 2 luxe venster- vallen gaan verkopen... werke lijk bijzonder fraaie vallen, voor nog géén twee gulden per meter? I. Vensterval van Terlenka marquisette, met een extra brede figuré kant, eveneens van 100% Terlenka, kant en klaar met zoom en hoofdje, 55 cm hoog, van 3.50 II. Vensterval van Zwitserse polyester marquisette, een rijkdécoupé dessin met schaduw effect - speels en elegant, 49 cm hoog, met zoom en hoofdje, van 4.25 Si!.. nog VLAARDINGEN, 11 jan. „Heus, lk zwem niet elke dag, maar nu moet Traas er ook maar eens in", met deze woor den zorgde de bedrijfsleider van het Kol- pabd zelf voor de apotheose van het Inleiding tot het komisch schoomsprin- gen was de aankondiging van de heer Traas, dat ene heer Verkerk vierenhalve contra-salto wilde uitvoeren, waarvoor doodse stilte vereist waa. Uiteraard zwemfeest ter gelegenheid van t feit dat jkwa mdaar niets van" terecht vooral niet het bad tien jaar geleden in gebruik toen vier clown, de hal in marcheerden Morgenvroeg om 9 uur ver kopen wij deze prachtige stoffen, in een groot sortiment kleuren per meter, door elkaar voor De dames van V.Z.C. die het record verbeterden: Ria Zwijgers, Cora v. d. Veer, Mirjam van Hemert en Jenny Katterstaart. werd genomen. Aan het hoofd van der tig Vlaardingse huisvrouwen, die vanuit het publiek gekleed in het water spron gen, zwom hij in een feilloze schoolslag wat kunnen we anders van de bedrijfs leider van een zwembad verwachten naar de overkant. Het programma zat overigens vol ver rassingen. Om te beginnen ai zwom daar parmantig (met kurken om, want ze zit nog op les) de 5-jarige Ineke van der Lob haar vijfentwintig meter, omdat ze ook graag aan het feest wilde meedoen. Wat het resultaat is van dit ,Jkurkcnge- drijf" toonden veertien kleuters, die jL woensdag hun eerste diploma hadden be haald en hun proef herhaalden. „Het is nog pas het begin, dit eerste diploma", 1 zei de heer Traas en dat hij gelijk had, trachtte een der kleuters te bewijzen, door midden in het bad hopeloos uit de koers te raken, tijdens de rugslag. Vele Vlaardingse gemeentebestuurders hadden aan de uitnodiging dit feest bij te| wonen gehoor gegeven. Zo zagen we o.a de wethouders H. K.van Minnen (in zijn functie van loco-burgemeester) en T de Bruijn (sportzaken), commissaris van politie, dr. C. N. Peijster, en enkele gemeenteraadsleden. Ere-gaste was de weduwe van de naamgever aan het bad mevr. Y. Kolpa-Swierstra. Snelheid brachten de estafette-zwem mers en zwemsters van de vier plaatse lijke verenigingen in het programma.Te- reeht overigens want men raakte in het begin al achter op het geplande schema. Voor VZC was dit het juiste moment om weer clubrecords te scherpen. De dames brachten de record-tijd vor de 4 x 50 meter wisselslag estafette naar 2.22.2 en de heren reduceerden de oude tijd met ruim vier seconden tot 2.4,4. De dames brachten de record-tijd voor de ijlings bleven daarbij ver achter. Van de overige programma-punten kon het overvolle Kolpabad genieten. Het deed dat met volle teugen van de Amsterdamse kunstzwemgroep Z.A.R. Daarvan maakt deel uit Hetty Balkenen de, sinds jaren Nederlands en Europees kampioene, die met haar kampioens-uit voering van de Russische polka aller be wondering oogstte. Daar was de centrale schoonspring- groep van de KNZB met de twee favo rieten bij Nederlandse kampioenschap pen, Eljo Kuyler en Anita Smith. Boven dien de twee broers Leo en Ton van Oudheusden. met bekkens en trommels en een van hen zich pardoes van het halkon in het wa ter stortte. De weg was vrij voor de lach en de spetters (daarvan kunnen de toeschouwers meespreken, die onder de plank gezeten waren). Het feest werd besloten met een polo wedstrijd tussen RZC uit Rotterdam en HZ PC uit Den Haag. HZ PC won deze ontmoeting (21). Het Koppa-bad dat tot en met 9janua- ri 4.841.385 bezoekers mocht ontvangen, had geen waardiger feest kunnen krij gen. Burgemeester F. J. Groot Enzerink neemt afscheid van pastoor Riswick. DORDRECHT11 jan. Hoewel hij al meermalen in verband met joy riding in een auto met de justitie in aanraking was geweest en nog een voorwaardelijke straf had lopen, heeft de 21-jarige Zwijndrechtse fabrieks arbeider S. J. S. vrijdagavond, na zich rijkelijk met bier te hebben volgego ten, toch weer geprogeerd op de Korte Engelenburgerkade een auto weg te ne men. Dit lelijke eendje was echter zo aan zijn baas gehecht, dat hij aan de vreemdeling elke dienst weigerde. S. wilde echter toch een aandenken heb ben en nam een paar glacé-handschoe nen uit het dashboardkastje mee Een dicht in de buurt staande Peu geot, eigendom van mej. van A. uit Dordrecht, bracht het er minder goed af. S. trapte een zjjruitje in, opende het portier en slaagde erin met de auto naar Rotterdam te rijden. Omdat DORDRECHT, 11 jan. De 82- jarige voetganger D. O. is zaterdag avond half acht op het Stationsplein* toen hij op een oversteekplaats over stak, aangereden door de 26-jarige taxichauffeur J. P. T. Toen hij enkele meters op de zehr® liep, reed de taxi weg vanaf de stand' plaats van het Stationsplein. Ve chauffeur merkte de voetganger *e laat op, waardoor hij hem aanreed. De heer O. bleef met een gebroken arfl> op het wegdek liggen en werd later per ziekenauto naar het Diaconesseh- huis gebracht, waar hij is opgenomen- De taxi werd licht beschadigd. S. geen rijbewijs heeft en door de al' cohol toch al niet zo goed bij zijn po sitieven was, is het niet verwonderlijk dat hij in de Mijnsherenlaan in Rot terdam uit de koers raakte en tegeO een hek botste. De klap was zo hevig* dat de omwonenden wakker werden en de politie alarmeerden. S. werd aangehouden en ingesloten om over zijn zonden na te denken- Aan de auto van mej. van A. werd veel schade toegebracht. DELFT, 11 jan. Gisteren vormden de foyers van Stads-Doeien de arena waarbinnen tientallen kappers en kap sters met elkaar de strijd aanbonden met als inzet bekers en plaquettes; de trofeeën voor uitstekend vakwerk. Dit feestconcours had de jubilerende 65-ja- rige afdeling Delft van de Ned. Kappers- bond te danken aan de Technische Ont- wikkelings Club waarvan de voorzitter de heer J. v. Koersel 's middags de ope ning verrichtte. De TOC oogstte hierme de de dank van de voorzitter van de jubi lerende afdeling de heer C. Zwang, die bovendien zeer erkentelijk was voor de door de TOC-geschonken 2 Delfts-BIajiw equipe-prijzen. Hierna werd de leiding toevertrouwd aan de heer W. Steenbergen en H. Pe ters en konden de eerste deelnemers kam en schaar ter hand nemen. Het waren namelijk de inschrijvers in afdeling B herenvak met de opdracht een vrij mo del te knippen. De 19 deelnemers hier aan werden later gevolgd door de 12 deelnemers afd. B damesvak (uitkappen van een tevoren ingelegd en gedroogd model tot een avond-coiffure. 's Avonds was het de beurt aan de deelnemers van afd. A (degenen die reeds eerder aan een concours hadden deel genomen) van wie 36 het herenvak en 22 het damesvak'beoefenden. In deze af. deling waren de opgaven resp. een mo dern sculpturemodel naar vrij inzicht en het uitkappen van een tevoren ingelegd en gedroogd model tot een dagkapsel. Bovendien was er in de afd. A. een equipe-wedstrijd voor 3-mansploegen. Aan dit Delfts-Blauwfeestconcours werd deelgenomen door dames en heren uit Delft, Den Haag, Rotterdam, Am sterdam, Dordrecht, Schiedam Gouda. Zeist en Tilburg. De jury voor de herenafdeling be staande uit de heren P. Oosterbaan, Arn hem, P. Roestenberg, Tilburg en J. Erens, Utrecht en die van de damesafdeling be staande uit de heren J. v. d. Velden Hil versum, J.v.Vugt, Zeist en K.Mak'kink, Utrecht, kwamen tot de volgende beoor deling. Afd. B. heren: 1. T- Veraart, Rotter dam: 2. P. Visser, Rotterdam: 3. C. Lauaard, Amsterdam; 4. mej. B. Vos kuil, Delft. Afd. B. dames: 1. H. Bullens, Tilburg; 2 mej. J. Standaar, Den Haag; 3. mej. A. Ockers. Haarlem. Afd. A heren: 1. C. Jansen, Tilburg; 2. P. Visser, Rotterdam; 3. J. Janse, Rotterdam. Afd. dames: 1. B. Rademaker, Zeist; 2. mevr. A. Schipper-Simons, Roosen daal; 3. H. Bullens, Tilburg. Equipe-prijs: heren: Tilburg; dames: Zeist.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1965 | | pagina 4