'angs de NIEUWE W47ïftyyg IN 1964 TOESTEMMING OM 820 WONINGEN TE BOUWEN Bouw meubelfabriek Sprij begonnen ROVER 2000 Geen missen meer in bejaardencentrum BE BRIE KRONEN .Postiljon cPamour" ONBER Koos als Wegpiraten zwaar gestraft Zandtrechters Vaarwel! 1 VAN 'T HOF ZN n.v. In 1965 zijn er 791 beschikbaar Benoemd en ontslagen Eerste paal van 600 de grond in Potasch en Perlemoer in conserven, voor Middenstandscentrale „Erreljee" voert de Wondermolen op Bestuur algemeen tehuis beslist: éénmaal iru5 jaar* - V LAARD1NGEN GROEIDE IN DECEMBER MET 175 PERSONEN Loop der bevolking van Maassluis Medische zondagsdienst 80% nationale inkomen door handen van huisvrouwen Mij Zeeland: vervoer toegenomen W egpiraten Wegpiraat II Allerhande Don Juan op drift Zeesleepbedrijf van L. Smit en Co kreeg veel meer transporten De dood op de weg De vliegende vlerken Tenslotte wmmv% - fc DOiNDURDAG 14 JANUARI 1965 PAGINA 4 Beschikbaar in 1965 Gereed gekomen houden wij een grandioze opruiming Pensionering Gemeente-politie Vragen van raadslid a 36 woningen in de Sperwerlaan Totaal 96 woningen. VLAARDINGEN, 14 jan. —In de laat. ste weken van 1964 zijn voor diverse mansingel woningbouwplannen door de Minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid de rijksgoedkeuringen, c.q. premie-beschik kingen afgegeven. Het betreft de na volgende complexen: 144 woningwetwoningen in Holy van ar chitectenbureau J. en M. de Laat. te bouwen door N. V. Annemingsbedrij v.d Wetering en van Dalen te Rotterdam 4 woningen in de premievrije sector, te bouwen door Bouwcombinatie Hem mes en van Tilburg te Rotterdam aan de Dirk de Derdelaan; dit betreft een aanvulling op in uitvoering zijnde hoog- bouwflat van 72 woningen; 12 woningen in de premievrije sector, te bouwen door de Verenigde Rotter damse Bouwondernemers „Verobouw" te Rotterdam aan de Floris de Vijfdelaan 160 woningen in de premievrije sec tor, te bouwen door de N.V. Ingenieurs bureau voor de Bouwnijverheid te Rot terdam. 204 premiewoningen in Holy, te bou wen t.b.v. werknemers in de Spaanse- polder. 108 woningwetwoningen in Holy van architectenbureau ir. W. Wissing te Ba- rendrecht, te bouwen door L.T.R. Bouw en handelsonderneming te Rotterdam; 126 premiewoningen in Holy, te bouwen in opdracht van de N.V. Bouwfonds Ne derlandse Gemeenten. Het totaal aantal woningen, tot de bouw waarvan van hogerhand toestem ming is gegeven tot uitvoering bedraagt hiermede voor 1964 820, t.w. 211 woning wetwoningen, 380 premiewoningen en 229 woningen in de premievrije sector. Het voor het jaar 1965 voor de ge meente Vlaardingen beschikbare contin gent zal vermoedelijk bedragen: 473 wo ningwetwoningen: 125 premiewoningen: 193 woningen in de vrije sector. 791 woningen totaal. te verhogen met 108 premiewoningen, waarvan de bouw ten gevolge van een te hoog landelijk uitvoeringsniveau in 1964 niet meer kon worden gegund. Ten aanzien van de bouw van 65 wo ningwetwoningen kon voorts in 1964 in verband met de te hoge prijs geen over eenstemming worden bereikt. Verder zijn nog onderhandelingen gaande over de bouw in 1965 van een nieuwe serie woningen in systeem larsen en Nielsen, te bouwen voor rekening van de gemeente door de Industriële Bouw maatschappij Elementum N. V. te Maas- Advertentie (sluis uit hiervoor door Rotterdam be schikbaar te stellen contingent. 18 woningen in de Geert Grootelaan Oesloopt 8 woningen in de Coornhertstraat, In de maand december 1964 werd de 16 woningen in de Datheenstraat 'zoning Hoogstraat nr. 198 gesloopt. 18 woningen aan de Dr Wiardi beck- f Er werden geen woningen aan hun be stemming onttrokken. **t i i '4 116 Korte Lijnbaan 18a, Rotterdam VLAARDINGEN, 13 jan. Volgens de voorlopige cijfers van de bevolkings statistiek vermeerderde de bevolking in december jl. met 175 personen tot 72.905. Er vestigden zich 107 gezinnen en in to taal 416 personen; er vertrokken 70 ge zinnen en in totaal 322 personen. Het aantal geboorten in december bedroeg 119, het aantal aangiften van overlijden 38. In 1964 werden de volgende reispapie- ren aan de Vlaardingse burgers verstrekt: paspoorten 3707 (3217), verlengde pas poorten 646 (453) aanvulling paspoorten 467 (387), toeristenkaarten A 2434 (2475), toeristenkaarten B 21 (30). De tussen haakjes geplaatste cijfers zijn van 1963. VLAARDINGEN, 13 jan. Met in gang van 4 januari jl. is een arbeids overeenkomst aangegaan met de heer P. Th. van Doornik als zweminstructeur bij het Kolpabad. Mejuffrouw G. van den Tol als bejaar denverzorgster bij het flatgebouw voor bejaarden. met ingang van 11 januari jl. is een arbeidsovereenkomst aangegaan met me vrouw M. G. Horvath-Hoge als hoofd van de schoonmaakdienst ter gemeente secretarie. Met ingang van 1 februari a.s. wordt een arbeidsovereenkomst aangegaan met mejuffrouw S. Rietveld als dienstmeisje in de keuken van het flatgebouw voor bejaarden. met ingang van 15 februari a.s. zal de heer M. M. van den Brand in dienst treden bij het bedrijf gemeentewerken als bureau-ambtenaar op de afdeling re gistratuur. Met ingang van 1 februari a.s. zal op haar verzoek mejuffrouw M. C. M. Prins directrice van het flatgebouw voor be jaarden in dezelfde rang worden over geplaatst naar het wooncentrum voor be jaarden „De Valkenhof". Met ingang van 1 februari a.s. zal in verband met het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd de arbeidsover eenkomst ontbonden worden met mej. N. C. van Vugt. bejaardenverzorgster bïji het flatgebouw voor bejaarden. Met ingang van 1 februari jl. zijn tot idspirant-agent van de politie benoemd de heren J. C. Luijk en M. P. den Hol lander Beiden hebben hun opleiding aan dé politieschool te Wassenaar ont- vangfen. Met ingang van 1 februari a.s. zijn aan gesteld tot beroepsbrandwacht le klasse bij (Je gemeentelijke brandweer de heren A. van der Lee. J. van der Lugt en J- Verhoeven. De beide laatstgenoemden maken thans nog deel uit als vrijwilligers van de brandweer. Advertentie H Dit is de auto die enthousiast wordt beschreven door de inter- nationale pers, met vreugde be ll groet door iedere automobilist met |H vooruitziende blik. H De wagen waarin U beslist moet s rijden hetgeen U mogelijk gemaakt H wordt op 15 16 en 17 jan. 1965 van s 10 uur v.m. tot 10 uur n.m. in de H foyer van het Rijnhotel R'dam. I AUTOMOBIELBEDRIJF Official Rover-dealer voor Rotter dam en omstreken. Aelbrechtskade 254525-254528. 110. Tel. 010- VLAARDINGEN, 14 jan. Op het drassige industrieterrein naast de In aan leg zijnde Cuyckse haven is de eerste paal in de grond gedreven voor de bouw van B. Sprij's Hout- en Meubelindustrie. Het werd de eerste van de 600 palen, waarop het gebouw zal komen te rus ten en daarom geschiedde deze hande ling door de directeur van het bedrijf, de heer B. Sprij sr. zelf in tegenwoordig heid van tal van genodigden. Tot deze genodigden behoorden o.a. familieleden van de directieleden, de commissarissen der N.V., burgemeester mr. B. van Zwieten met diens echtge note, gemeentesecretaris F. Buyssen, ar chitect A. de Vos uit Vlaardingen en aan nemer L. Oudenhoven uit Venray. De heer T. Sprij, zoon van de stich ter, verwelkomde hen. Het verheugde hem zijn vader bereid te hebben gevon den in de heimachine plaats te nemen om het blok te laten dalen, want „ons pa" was een figuur, die meestal niet aan de weg timmerde. Maar zijn lijfspreuk: de wil zonder daad is waardeloos, had hij ook hier in de praktijk willen bren gen. De heer Sprij wees er even op, dat hier een forse meubelindustrie zou ver rijzen. Hij meende, dat de vaderlandse meubelindustrie naar bedrijven van gro te omvang zou moeten, om niet bij de ontwikkeling achter te raken. Ten overstaan van de genodigden gaf hij nog een korte uiteenzetting over de bouw en Indeling van de fabriek. De praktische bouwtijd zal ongeveer 2 jaar in beslag nemen, maar over een half jaar denkt men toch reeds het gedeelte voor de boomzagerij in gebruik te ne men. Vandaar ook. dat de eerste van de heipalen de grond inging op de plaats waar het ketelhuis zal verrijzen. Dit ke telhuis zal men van begin af aan nodig hebben in verband met de stroomvoor ziening. Ook de kraan zal nog dit voor jaar gemonteerd moeten zijn om in de zomer te gaan fungeren. MAASSLUIS, 14 jan. De bevolking van Maassluis is in 1964 met bijna dui zend zielen toegenomen. Het inwoners tal steeg tot 16241 op 31 december, waar van 8195 mannen en 8046 vrouwen. Het vestigingsoverschot bedroeg vorig jaar 625 personen. Er vestigden zich 1301 per sonen en er vertrokken 676 personen. Het geboortecijfer gaf 422 kinderen te zien, terwijl 108 personen overleden. In deze sector dus een overschot van 314 perso nen. Het totaal overschot is dus 939 per sonen. Er werden 100 huwelijken geslo ten in Maassluis, ontbonden werden 2 huwelijken. MAASSLUIS. 14 jan. Van zaterdag middag 12 uur tot maandagmorgen 8 uur wordt de medische zondagsdienst (alleen voor spoedgevallen) waargeno men door dokter J Collet, Zuiddijk 88. tel. 2002. Apotheek J. K. W. de Jong, Markt 11 is zondags geopend van 8 tot 9.30 uur en van 12 tot 13.30 uur. Voor spoedge vallen geopend tot 21.30 uur. Verloskundige mej. v. d. Veen. Jac. Catsstraat 24. tel. 2376. De heer B. Sprij sr. zette met een hei machine de eerste van de 600 palen de grond in. Goed begin van Huis houdelijke voorlichting VLAARDINGEN, 13 jan. Verwacht mag worden dat de eerste propaganda- avond van de plaatselijke Stichting voor Huishoudelijke, en Gezinsvoorlichfing haar doel niet zal voorbijstreven. In „Het Hoekpunt" aan de Broekweg bevonden zich dinsdagavond ongeveer 60 dames, onder wie zich diverse gasten bevonden en die allen volledig werden ingelicht over de vele activiteiten waarmee de Stichting zich bezighoudt. De presidente, mevrouw Th. A. Heus- dens-Mansholt, die een welkomstwoord sprak verheugde zich over de nieuwe ge zichten, die zich lieten zien en spoorde hen aan. zich in de pauze op te geven voor deelname aan een of meerdere cur sussen- Dat het programma van de Stich ting niet alleen gevarieerd, maar ook VLAARDINGEN, 14 jan. Dinsdag 26 januari komen Jan Blaaser en Johan Boskamp met het alom bekende blijspel Potasch en Perlemoer in conserven bij de Vlaardingse Middenstandcentrale op bezoek. Verder verlenen The Ballroom Specials en Herman Teunissen hun me dewerking aan deze jaarlijkse feestavond van de centrale, in het Stadgehoorzaal- complex. VLAARDINGEN, 14 jan. De r.k.- Jongens- en meisjes toneel- en operette groep „Erreljee" geeft zondagmiddag in gebouw Muzanda om drie uur een opvoering van het toneelstuk „De won dermolen". Het is een spel met zang in drie bedrijven. Aan ht stuk doen twintig kinderen mee terwijl A. van Belkom de regie voert en F. Brandsma voor de nodige pianomuziek zorgt. Voorts is er in de pauze een tombola met na afloop van de voorstelling trekking. HOEK VAN HOLLAND, 14 jan. De directie van de Stoomvaart Maatschap pij Zeeland deelt mede, dat de omvang van het passagiers- en autovervoer in 1964 is toegenomen ten opzichte van het voor afgaande jaar terwijl'die van het goede- jaarden ook doen. renvervoer ongeveer gelijk is gebleven. wd hebben er in de weefeenc,en be- Mede door de tariefsverhogingen zinningsbij eenkomsten plaats, die door zijn de vervoersontvangsten niet onbe- geestelijken van diverse kerken plegen langrijk gestegen doch onvoldoende om te worden geleid Voor invalide be de zeer sterke stijging van de exploitatie kosten op te vangen. Door de hogere rentebaten verwacht de directie op grond van de voorlopige cijfers, dat de nettowinst niet belang rijk zal afwijken van die over 1963. Over 1963 is de winst toegenomen van 591.000 tot 617.000 en werd het dividend ver- j den georganiseerd om hen naar de hoogd van 13 tot 14 procent. Ikerk te vervoeren, zoals ook voor pro- uitgebreid is, bleek uit de woorden van lichting. Verder leert men bij de Stich- de leidster, mej. A. Koopmans, die alle ting, patroontekenen, bloemenschikken cursussen opsomde en deze van toelich ting voorzag. De. naai. en kookcursussen hebben een regelmatig verloop maar diverse bijzon dere cursussen moeten nog wat op gang komen. De Stichting staat praktisch voor niets en men staat daarom ook klaar in een tijd waarin men overstroomd wordt door nieuwe vindingen op huishoudelijk gebied, de huisvrouwen de weg te wij zen om overal zo voordelig mogelijk door heen te komen. Zelfs bestaat er een cur sus .,van top tot teen" waarin ook de hygiënische aspecten worden behan deld. En wat denkt u van een cursus „beter bewegen, minder moe", „geschen ken maken" en niet te vergeten „budget teren". Apart is verder de cursus „ziekenver zorging" welke reeds draaiende is; de aandacht wordt daarin gevestigd op de kinderziekten en de kwaaltjes waaraan men deze kan herkennen. Bij het hand werk worden nieuwe technieken toege past, zo zei mej. Koopmans in haar toe- van het tehuis ge- RIJSWIJK, 14 jan. Pastoor .F testante bewoners Bank van de Bernadetteparochie heeft schiedt. van de directeur van het bejaarden- centrum Steenvoorde in Rijswijk de j mededeling ontvangen dat hij in het Pastoor Bank ontkent, dat hij eigen tehuis geen mis meer mag opdragen, machtig zou hebben gehandeld en zo zoals dat tot nu toe eens in de veer- maar een gebruik ingang zou hebben tien dagen gebruikelijks was. Hiervoor doen vinden. De pastoor zei ons, van werd gebruik gemaakt van de ontspan ningszaal. De mis werd opgedragen ten behoeve van enkele tientallen katholie ke inwonenden, waardoor hun een soms moeizame tocht naar de kerk werd bespaard. De beslissing is genomen volgens het bestuur van het algemene bejaarden centrum nadat er klachten waren ge komen over het doorbreken van de al gemeenheid van het tehuis. De voorzit ter van het bestuur van het nog nieuwe bejaardencentrum, (begin vorig jaar werd het geopend), de heer S. Mei huizen. zei ons, dat pastoor Bank nooit formeel verlof heeft gevraagd om geregeld missen in de grote ont spanningszaal op te dragen.. Hij zou dit gebruik min of meer eigenmachtig in gang hebben doen vinden zonder de autonomie van het centrum daarbij vol doende te erkennen. Het centrumbestuur staat op hét standpunt, dat de bejaar den in de buurt naar hun kerken kun nen gaan, zools de reformatorische be te worden geleid. Voor invalide jaarden zouden speciale diensten kun> nen worden gehouden, maar dan na speciaal overleg en zonder dat de gro te ontspanningszaal daarvoor gere geld in beslag wordt genomen. Overi gens zou ook voor minder valide be- jiarden een afhaaldienst kunnen wor. begin af aan volledig in overleg met de directeur van het centrum te heb ben gehandeld. De directeur trad daar bij kennelijk op als gemachtigde van het bestuur. Sinds maart 1964 werd eens in de veertien dagen een mis voor de bejaarden opgedragen. Enige we ken geleden deelde de directeur mee, dat het opdragen van missen moest worden gestaakt- Hij had van het be stuur opdracht tot deze mededeling ge kregen, aldus pastoor Bank. Het raadslid P. J. Zuidgeest (KVP) heeft B. en W. vragen gesteld over het verbod in strijd is met het prospectus Hij vraagt of B. en W. niet menen, dat dit verbod tot het opdragen van H. Missen, voor dit bejaardencentrum, waarin staat: „Op zon- en feestdagen kan ten behoeve van deinwoners een kerkdienst of een bijeenkomst worden gehouden in de ont spanningszaal". De heer Zuidgeest dringt erop aan bij B. en W. alles te doen om het mogelijk te maken de godsdienstoefe ningen weer op normale wijze in het centrum te doen plaats vinden. SCHIEDAM. 14 jan. De eerste zit ting van het 'kantongerecht in het pas begonnen jaar begon in het teken van de liefde en dat was dus wel een schoon begin. De „ambassadeur d'araour" was de alom bekende rechtsadviseur in alle onmogelijke zaken, Koos de Kapper. Hij trad nu op als vertegenwoordiger van zekere verdachte, T. te Schiedam, die in een ogenblik van spanning (mo gelijk overspanning) de fiets zou heb ben bestegen en hiermee onverlicht een tochtje zou hebben gemaakt door de donkere, late avond. Natuurlijk vanwe ge die niet brandende lamp, liep ver dachte al dadelijk tegen de lamp en zo stond dan als zijn zaakgelastigde voor het bekende hekje Koos de Kapper als de barmhartige Samaritaan. HU begon zijn pleidooi met een diepe reverence. >,Ik ben Koos de Kapper" zo stelde hij zich voor aan de kantonrech ter en het deed hem zichtbaar goed, dat deze verklaarde: „Ik heb nog nooit de eer gehad, kennis met u te maken, maar ik heb reeds veel over u verno men". Toen stak Koos van wal. „Bedenk, edel achtbare. dat deze jongeman heenzweef- de op dé vleugelen der liefde! Hij was geheel van streek, hij wist niet of het dag was of nacht, of de lamp brandde of niet. Hij was nl. juist vader geworden van een welgeschapen tweeling en wat doe je dan zoal niet! In zijn haast om het heuglijk feit wereldkundig te maken, was hij de lamp vergeten. Kantonrech ter en officier waren zichtbaar ontroerd. Het zal je maar overkomen. Laatstge noemde vroeg 5 «f 1 dag voor de overtreding en de kantonrechter, die zelf vader is, maakte er van 3,- of 1 dag. Diep buigend en met een triomfante- lUk lachje op zijn gelaat verliet Koos de rechtszaal. C. G. v. d. H. te Vlaardingen was met een stel kornuiten aan het toeren in een auto. Hij had geen rijbewijs en ook geen rijvaardigheid, zoals bleek. Op de Burg. Pruissingel nam hij de bocht zo ruim. dat de wagen tegen een lantaarn op de stoep vloog. Verd. stuurde een van de inzittenden, die wel in het bezit was van een rijbewijs, naar de politie om aangifte te doen van het ongeval. Maar die vlieger ging niet op. De bocht was zo stom genomen, dat iemand met zelfs maar een paar rijlessen het zo niet zou En zo liep verdachte vanzelf in de val. Voor het rUden zonder rijbewijs kreeg hij 75 of 15 dagen en voor het in ge vaar brengen van de veiligheid van het verkeer 35 of 7 dagen. J. v. d. H. te Vlaardingen reed in zijn auto met overtreding van de maximum snelheid. Bij achtervolging door de po litie trachtte hij te ontkomen, door ver keerde richtingtekens te geven en over de weg te zigzaggen. Verdachte werd veroordeeld: le we gens de snelheidsovertreding tot 55, of 11 dagen, voor het geven van valse ringtlngtekens tot 75 of 15 dagen en voor het zigzaggen eveneens 75 of 15 dagen. Voorts werd hem de rUbevoegd- heid ontzegd, onvoorwaardeiUk voor 8 maanden. Wegens het met auto niet verlenen van voorrang aan het verkeer van rechts kreeg C. J. C. uit Schiedam 35 of 7 dagen. A. L. te Vlaardingen bereed een scoo ter zonder in het bezit te zijn van een rijbewijs A. Dat kostte hem nu 25 of 5 dagen. P. G. te Vlaardingen reed met auto door rood stoplicht. Ook dat is duur: 35 of 7 dagen. L. v. N. te Schiedam reed met zijn brommer te kort achter een voorligger. Die voorligger moest plotseling stoppen en u kunt wel raden, wat er toen ge beurde. De uitspraak luidde 15 of 3 dagen. P. G. uit Vlaardingen was op de weg met een auto. waarvan de handrem de fect was en waarvan de linker achter, band glad was afgesleten. Niettegen staande door deze omstandigheden at41 tentie dubbel gebonden was, had dez 1 KLACHTENDIEN ST Voor klachten betreffende de bezor ging van Het Nieuwe Dagblad kan men zich van maandag t/m vrijdag tot 's avonds 19.30 uur in verbtnding stellen met de heer J. v. d. Boom. Oosterstraat 14b, telefoon 2539 en o pzaterdag tot 's avonds 18.00 uur. handwerk en kleine karweitjes verrich ten, om onnodig kosten maken te voor komen. ten, teneinde daarmee onnodige koster te sparen. Natuurlijk dat ook de nodige aandacb' wordt besteed aan de voeding en nier leert er koken met voedingsleer, koker voor gevorderden en zelfs Indisch koken Huisvaders en kamerbewoners kunner ook in „Het Hoekpunt" leren hoe zij voo' een goede maaltijd kunnen zorgen. Na de algehele voorlichting door mej Koopmans, werd de avond verzorgd dooi mevrouw De Boer-v.d. Schans en de heer D. T. van de Post, die beide uit Wage- ningen warén gekomen om de aanwe zigen voor te lichten namens de „Peul vruchten Studiecombinatie". Daarin werd geadviseerd om eenmaal per week peul vruchten te eten; dit is niet om de om zet van deze vruchten te verhogen maar om de mensens te wijzen op een verant woorde en niet kostbare maaltijd. Mevr De Boer zei onder meer, dat tachtig pro cent van het nationale inkomen door de vingers van de huisvrouwen gaat, waar bij zij wees op de verantwoordelijkheid ervan, juist in dezev tijd van welvaart- De causerie van mevrouw De Boer, le rares koken en voedingsleer, en de toe spraak van de heer Van de Post werd toegelicht met dia's. Na de pauze werd de film „Zover het aan jou ligt" ver toond. De Plaatselijke Stichting voor Huis houdelijke- en Gezinsvoorlichting ver zorgt films, lezingen, tentoonstellingen en demonstraties. Verder kan men er alle vouwbladen verkrijgen welke zijn bespro ken in radiopraatjes voor de huisvrouw. Deze zijn namelijk uitgegeven door de Nationale Federatie voor Huishoudelijke en Gezinsvoorlichting in samenwerking met 't Voorlichtingsbureau voor de Voe ding, het Museum voor Ouders en Op voeders en andere instellingen. Ter in zage liggen er Ons Maandblad „Ons Ge zin", de Consumentengids. „Goed Wonen' en diverse andere maandbladen, die voor lichting geven. ROTTERDAM. 14 jan. In het boek jaar 1963-64 heeft L. Smit en Co's in ternationale sleepdienst een bruto winst kunnen behalen van 9.24 miljoen, tegen 6,89 miljoen over 1962-63, zo blijk* uit het verslag. Het zeesleepbedrijf onderging een dui delijke verschuiving naar grotere en zwaardere sleepobjecten. Van de totaal 250 gesleepte vaartuigen ging geen enkel object verloren. Het totaal aantal gesleep te mijlen daalde enigszins tot 350.188 (v.j. 373.880) door het grote aantal uit zonderlijk zware transporten en de naar verhouding lange ballastreizen. De toe genomen activiteit van de gre/te olie concerns bij de exploratie en exploits-, tie!van olie. en gasveldén in wijd vét- spreide delen van de wereld heeft ge leid tot een aSftzlenlIjké stijging va* het aantal transporten ten behoeve van de olie-industrie. Per saldo werd een be tere bezettingsgraad bereikt, van de zee gaande vloot en wel speciaal van de zwaardere eenheden. De gang van zaken in het zeebergings bedrijf is wederom bevredigend ge weest. Zowel door de gestationeerde als door de leegvarende vlooteenheden werd een groot aantal bergingen uitgevoerd in alle delen van de wereld. De directie blijft aan de wereldomvattende bergings organisatie grote aandacht besteden. Ook de „stadsdienst" van de maatschap pij kan op een bevredigend jaar terug zien. Het verkeer in de Europoort ver toonde een verdere stijging. Wanneer het huidige nieuwbouwprogramma zal zijn afgesloten, zal de vloot van haven en haven (kust) sleepboten In de Euro poort uit 9 eenheden bestaan. In de afgelopen periode is de zeegaan de vloot over het algemeen goed bezet geweest. verdachte meer oog voor het vrouwelijk schoon op de weg, dan voor de weg zelf. Doordat hij zich daarbij onder het rij den geheel omdraaide, raakte hij in aan rijding met een tegenligger. De gevol gen van deze aanrijding waren voor ver dachte een gebroken arm, 15 of 3 da gen voor de band eveneens 15,of 3 da gen voor de rem en 60 of 12 dagen voor de verkeerde rijmanoeuvre. Hierbij kwam een voorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van zes maanden, met twee jaar proeftijd. De versleten band werd verbeurd ver klaard. L. B. te Schiedam reed ook met een auto met afgesleten band. Boven dien waren beide remmen defect. De rekening was 15 of 3 dagen en 60 of 12 dagen. De band werd natuurlijk ver beurd verklaard. D. V. uit Rotterdam, hield er een zelf- geprutste bromfiets op na. De bel ont brak, ook de gele plaat, de aebterrem was defect en de koppeling tussen mo tor en achterwiel kon niet worden ver broken! De kantonrechter gaf de voortvarende knaap voor de gehele zaak 30 of 8 da gen. Het ..masjien" werd verwezen naar de schroothoop. Met auto: J. H. te Schiedam 66 km. 50 of 10 dagen, benevens voorw. ont zegging voor 3 maanden; C. J. M. te Schiedam, 60 km, 35 of 7 dagen. Met brommer;; H. N. te Schiedam. 45 km, 35 of 7 dagen; J. v. W. te Schie dam, 40 km 30 of 6 dagen. Kyk goed uit waar ge u te slapen vlijt. Hierover kan A. S. uit Vlaardingen u meer vertellen! Hij had zich in het malse. Vlaardingse gras gevlijd, maar werd daar uit zijn dutje gewekt door een Vlaardingse poli tieman. Die stelde verdachte in bewa ring, waarbij een procesverbaal volgde wegens O.D., dat wil zeggen, openbare dronkenschap. Nu ja, zo verklaarde verdachte, hij had wel een glaasje bier gedronken maar. dronken was hij direct niet geweest De kantonrechter veroordeelde ver- VLAARDINGEN, 14 jan. Nou, daar dachte tot 30 of 6 dagen, waarvan 25 gaan ze dan, de veel omstreden zand- öf 5 dagen voorwaardelijk met bijzonde- trechters van Lensveld. De meeste heb- re voorwaarde, dat verdachte zich zal ben al een plaatsje op het Grote Visserij stellen onder toezicht van het consulta- plein aan de Oosthavenkade gevonden, tiebureau. De anderen zullen spoedig volgen. En dan En hiermee eindigde de eerste straf- is de Westhavenkade leeg. Tenminste, als zitting in 1965, waarbij de nieuwe offi- de gemeenteraad, die zo aangedrongen cler' mr- G. Abeln voor het eerst re- heeft op het verdwijnen van de trechters, quireerde. de politie ook de bevoegdheden gegeven s heeft om eventuele autowrakken die op de vrijgekomen plaats komen, weg te werken. Overigens ging het karwei heel vlot in zijn werk met de drijvende bok HiefoP en de sleepboot Delta. Alleen de wacht tijden voor de spoorbrug werkten ver tragend. Behalve dat heeft de firm3 Lensveld het karwei met de nodige be kwaamheid aangepakt.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1965 | | pagina 4