Knippen, plakken, tekenen, fotograferen 4 Tekenaar Schoemaker met de getuigen om de tafel m BENDER Rumoer rond opzienbarend boek over katholicisme Opperman bij werk gedood DAG PUZZLE HOUDTU OOK VAN ANTIEK? i Schroom voor antiquair is vaak ongegrond Huisvrouw in nonnenkleren BALLET KAPSEL Gewoon even vliegen Weet-je-mode weetje Kinderen nemen heel scherp op T arief sverhoging P.T.T. spoedig bekend Mgr. Roberts S.J. moet afzien van deelname aan lunch en antwoord Onderhoudsplicht Huur opgezegd Tele Minder woningen gereed in hoofd en regeringsstad Potlood Opnieuw eregelden toegekend Vier mannen Geen helderziende ROOMS RELLETJE IN ENGELAND HET NIEUWE DAGBLAD DONDERDAG 14 JANUARI 1965 DR. J. DE QUAY MINISTER J. LUNS JOHNNY KRAAYKAMP Wat de politie kan, kunnen wij ook. Het is niet zo moeilijk met de „onderdelen" van verschillende gezichten een nieuw, gezicht te maken. Voor dit nieuwe gezicht hébben wij ongevraagd be schikt over bijdragen van dr. J. de Quay, minister J. Luns en Johnny Kraaykamp. deskundig in klank TURNAMAT Links de roestvrij edel- stalen trommel en kuip. Voor 5 kg wasgoed tege lijk. Wasmiddel in spe ciaal bakje. Temperatuur instellen. Knop omdraai en, Wassen gaat nu ge heel automatisch (inclu sief 5x spoelen). Rechts de razendsnelle centrifuge om de was te drogen. Klaar bent U. Fantastisch 'n wascom- binatie te bezitten met de garantie van degelijkheid en moderne stijl; AEG werkelijk ideaal WÊÊKÊmêe producten AEG- telefunken osram Houdt u van antieke dingen, maar durft u ook niet zo goed een antiquair bin nen te stappen om gewoon maar eens te kijken? 't Schijnt dat het bij veel mensen zo gaat. Over het algemeen zijn wij een beetje bang om aan de verko per te tonen, dat wij geen ver stand van mooie oude dingen hebben, maar ze gewoon alleen maar mooi vinden. Bovendien zijn wij altijd wat huiverig voor de prijzen, want wq vermoeden dat die wel te hoog voor ons zullen zijn. Maar al zullen vaak werkelijk antieke kasten, ameu blementen, allemaal pracht stukken, zeker boven ons bud get gaan, daarom hoeven we alle antiekwinkels nog niet met een spijtig gezicht voorbij te lopen. Op het ballet geïnspireerd is dit nieuwe kapsel, dat alleen gedra gen kan worden door vrouwen met dik lang haar. Het haar wordt, heel klassiek - geschei den in het midden en in de nek met een ronde speld bijeenge houden. De streng overblijvend haar blijft niet los hangen, maar wordt in het midden en aan het eind bijeengehouden met opvallende, eventueel glim mende spélden. -.•• Als de jonge Engelse boerin Diana Freeman thuiskomt van het boodschappen doen kijken noch de zeshonderd schapen oV de wetlanden achter de boerderij, noch haar kinderen of haar man vreemd op van het lawaai dat daarmee gepaard gaat. Diana stapt niet gewoon even op de fiets als zij een pondje suiker gaat halen, zelfs een autootje is voor haar niet handig- Ze gaat gewoon even vliegen. Ze neemt haar boodschappen- mandje, de sleutels, haar portemonnaie en het boodschappen lijstje en stapt in de „Piper cup". Terwijl ze naar de stad vliegt, kijkt ze naar de schapen en de varkens en als er op een van de afgelegen weilanden iets niet in orde lijkt, meldt zij dat over de radio meteen aan haar man. Montage-foto nieuw middel bij opsporing misdadigers (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 14 jan. Een tot nu toe weinig gebruikte mogelijkheid tot identificatie en opsporing van gezochte misdadigers, van wie geen portret voor handen is, ljjkt in de toekomst furore te zullen gaan maken bij de Neder landse politie: de montage-foto. Zo'n kunstmatig portret heeft onlangs nog een rol gespeeld bij de aanhouding in Wassenaar van de man, die bekend heeft talloze antiekdiefstallen te hebben gepleegd. Thans is zo'n montage-foto samengesteld en verspreid van de nog steeds onvindbare dader van een roof overval op een vleesgrossier, welke overval verleden week in Amsterdam is gepleegd. De montage-foto's worden gemaakt door een ambtenaar van de directe politie van het ministerie van Justi tie, de heer J. Schoemaker uit Voor burg, die overigens administratieve werkzaamheden verricht voor de af deling Gebouwen en materieel. De heer Schoemaker wordt r.u en dan uit zijn bouwkundige beslommeringen weggeroepen door de in hetzelfde ge bouw huizende afdeling Opsporingsby- stand, die technische hulp verleent aan dè politie in den lande bij het opsporingswerk. Dat gebeurt wanneer er een belangrijke misdadiger gezocht wordt, van wie volgens verklaringen van getuigen die de dader in het ge zicht hebben gezien, geen foto aanwe zig is in de zeer uitgebreide collec tie foto's van verdachte personen. De heer Schoemaker gaat dan sa men met de getuigen de honderden fo to's langs om te kunnen beginnen met het „mannetjes maken": het op aan wijzing van de getuigen opbouwen van een gezicht uit onderdelen van foto's van mannen die iets van de gezochte gen met uiteenlopende verklaringen komen. Bepaalde kledingstukken, bij voorbeeld een hoed, kunnen iemand sterk veranderen en ditzelfde geldt voor de gezichtsuitdrukking. Omdat deze op het ogenblik dat de man ge zien werd tijdens zijn daad meestal gespannen is, kan de afwijking van het gezicht in normale omstandighe den vrij groot zijn. „Men moet de montage-foto dan ook meer zien als een versterking van het signalement dan als een echt portret". DEN HAAG, 13 jan. Staatssecre taris Van de Laar heeft een bijzonder eregeld toegekend aan de componisten Hendrik Andriessen en Matthys Ver meulen, de zangeres Jo Vincent, de beeldbouwer Hildo Krop, de schilder A. C. Willink en aan de ontwerper Piet (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 14 jan. Prof. ir. G. Bast, directeur-generaal van de PTT, heeft gisteren tijdens een voordracht voor het Contactcentrnm op voorlich- tingsgebied gezegd dat nog deze week of anders de volgende week de nieuwe tariefsverhogingen bekend gemaakt zul len worden. Hij wenste er verder geen mededelingen over te doen. Aangenomen kan worden dat een en ander de telefoontarieven betreft, wel licht enkele posttarieven er, diensten waarvoor een aantal „lokethandelingen" zijn vereist zoals bijvoorbeeld postwis sels en postcheques. Prof. Bast zei ook dat het systeem van de expresse-bestel ling, die weinig bevredigend is, in stu die is en wellicht gewijzigd zal worden. Ook wordt gedacht aan het instel len van een ideeënbus voor het pu bliek. De directeur-generaal leek er echter weinig voor te voelen, omdat hij bevreesd is dat de PTT een la wine van onbruikbare tips zal krij gen. Prof. Bast sprak voorts over de moei lijkheden bij de telefoon. De groeiende wachtlijst vermeldt thans 130.000 aan vragen. In dit verband herinnerde hij aan de moeilijkheid bij de planning, doordat er aan de PTT geen gelden voor een langere termijn dan één jaar be schikbaar worden gesteld. In verband met bestellingen en de lange duur van de leverancies van apparatuur zou de PTT eigenlijk meer-jarenplannen moe ten kunnen maken, aldus prof. Bast. weg hebben: de een heeft diens ogen, een ander de oren, het haar, de kin of het voorhoofd. Uit die aangewezen onderdelen wordt het gezicht samenge steld dat de fysionomie van de gezoch te volgens de getuigen nabij moet ko men. Voor zover men er met de foto's niet komt, wordt het gezicht door de heer Schoemaker bijgetekend op aan wijzingen van de getuigen. Voor de montage-foto van de antiek- dief uit Wassenaar werd gebruik ge maakt van acht gezichtsdelen van vier verschillende mannen. De fysionomie van de overvaller uit Amsterdam, die onlangs verspreid is, werd gecombi neerd uit twee portrethelften, waarbij de bovenlip werd „uitgetrokken" en het haar werd bijgetekend. Een kwestie van knippen, plakken, tekenen en foto graferen. De getuigen worden gaande do opbouw van het gezicht steeds ge raadpleegd om te zien of het tot nn toe bereikte „warm of koud" is. Als het goed is, eindigt de montage by de ver raste uitroep van de getuigen: „Dat is hem". „Ik ben geen helderziende; alles hangt af van de getuigen", zegt de heer Schoemaker, die duidelijk plezier heeft in zijn bijdrage tot het directe opsporingswerk. Het is hem bij de zes montage foto's die hy de afgelopen vijf jaar heeft gemaakt gebleken dat kin deren het gezicht van iemand het scherpst in zich opnemen. Vrouwen blij ken vaak oplettender dan mannen. „Het is ontzettend moeilijk een signalement te geven. Men komt veelal tot combi naties van eigenschappen die voor tal loze gezichten zouden kunnen gelden. Maar aan de hand van de foto's kan men de werkelijkheid soms aardig be naderen". De moeilijkheid is vaak dat getui- Advertentie) Uw muzikale kinderen hebben een plano nodig. Ook U kunt Uw gezin verrijken met zo'n nobel instrument... desnoods een half jaar op proef. Komt U daarover eens met ons praten. Wij advise ren U graag over onze vela merken (w.o. enkele exclusief voor Bender) en mogelijkheden. Bel of schrijf om onze foto-brochure nr. 60A Rotterdam.W.doWithstraat32,-tel. 138113Amsterdam - Arnhem - Breda Laiden (Van onze Londense correspondent) LONDEN, 14 jan. Gisteren gaf Christina Foyle van Londens grootste boekwinkel een lunch om het hengiyke feit te vieren van de publikatie (in ok tober van het vorig jaar) van het op zienbarende boek „Objections to Ro man Catholicism", dat opstellen bevat van een aantal bekende katholieke te ken en één geesteiyke. Laatstgenoem de is niemand minder dan de voor malige aartsbisschop van Bombay, mgr. Thomas Roberts S.J., een pre laat die, al naar de inheemse katho lieke smaak, bekend staat als de be ruchte of de beroemde Jezuïet. De fir ma Foyle's organiseert dikwijls zo'n soort lunch, die bedoeld is om lezers tn staat te stellen te genieten van de tegenwoordigheid van hun lievelingsau teurs. Twee belangrijke genodigden Reten verstek gaan, één op het laatste ogenblik. De eerste was de bekende katholieke Engelse romanschrij ver Evelyn Waugh. Waugh, een ka tholieke traditionalist, weigerde de uitnodiging te aanvaarden en schreef dat hij met vreugde een uitnodiging zou hebben aanvaard voor een auto- da-fé, waarna „uw gasten (dus de medewerkers aan genoemd boek) verbrand zouden worden", maar hy was niet bereid deze zelfde geloofs genoten te ontmoeten aan een gezel lige lunch. De andere genodigde, die de uitno diging reeds had aangenomen, maar op zijn besluit terugkwam, was mgr. Roberts. De Britse pers meende dat hem de pen op de neus was gezet door aartsbisschop Heenan van Westminster maar naar op het laatste ogenbUk bleek was het de provinciaal van de Britse Jezuïeten, die de aartsbisschop verzocht zich te bedenken. Aartsbis schop Roberts begreep de wenk en of schoon hy niet bereid was te zeggen wie hem had overreed, besloot hy de uitnodiging af te zeggen, omdat hy niet by de buitenwacht de indruk wilde wekken dat de door hem verkondigde meningen over contraceptie en de ka tholieke leer over de oorlog de menin gen zqn van de Sociëteit. In het desbetreffende boek heeft de 71-jarige mgr. Roberts een artikel ge schreven over geboorteregeling en oorlog. Hy pleit voor de een of andere vorm van geboorteregeling om een be volkingsexplosie in de wereld te voor komen. Ook valt hij in zyn artikel de traditionale katholieke leer over de oorlog aan. Op de lunch werd nu een verklaring van de aartsbisschop voorgelezen, waar in hij zegt dat zljri artikel in het om streden boek „niet gezien moet wor den als een trap tegen de hiërarchie van de katholieke kerk in Engeland". „Bepaalde kwesties van vitaal belang voor de hele wereld, aldus mgr. Ro berts, moeten openlijk besproken wor den. Zo zie ik de voorkoming van zwangerschap en de oorlog als proble men die van vitaal belang en boven dien verwant zyn". Mgr. Roberts werd In 1937 tot aarts bisschop van Bombay benoemd. In 1950 trad hy als zodanig af, omdat hy meende dat een Indiër dit ambt moest bekleden. Hij woont nu in een huis van de Jezuïeten in Londen. De heer Schoemaker opgeleid tot reclame-tekenaar aan de kunstacade mie is tot dit werk gekomen om dat iemand van de afdeling Opsporings bijstand wist dat hij aardig met het potlood overweg kon. Dit was geble ken uit zijn illustratieve bijdragen aan het politieblad. Na een moord in Zeist een jaar of vyf geleden maakte hy de eerste montage-foto. De verdachte werd gepakt maar hy bleek niet de dader te zyn. Soms worden op de tekening ande ren aangehouden, maar ditzelfde ge beurt ook bij verspreiding van signale menten zonder foto. Confrontatie met de getuigen kan dan vaak het misver stand oplossen. Het is wel duideRjk, dat wanneer na het succes in Wasse naar met de montage-foto's ook de ge zochte misdadiger uit Amsterdam er door kan worden gepakt, er steeds va ker een beroep zal worden gedaan op de heer Schoemaker, omdat dan ook zeker andere politiekorpsen deze metho de zuUen willen toepassen. (Advertenite) In/ 'neiÉnmMINi^l l/kta& Vragen voor deze rubriek richt» men aan de Redactie van ona blad (met In de llnker-bovenhoek der enveloppe „Vragenrubriek"). De beantwoording geschiedt gratie. Men boude er nog rekening mee, dat man 14 dagen op antwoord kan moeten wachten. Vraag: Myn zuster, 36 jaar oud, heeft acht jaar lang voor haar vader, die toen weduwnaar was, de huishouding gedaan. Als vergoeding kreeg zij alleen een beetje huishoudgeld en 200 per jaar op haar spaarbankboekje. Voor kleding en dergelijke moest zij zelf zor gen door hier en daar iets bij te ver dienen. Nu is mjjn vader een paar jaar geleden hertrouwd met een Jonge, zie- kelijke vrouw. Myn zuster heeft vervol gens haar oude beroep zij was leer ling-verpleegster weer opgenomen. Daar mijn zuster natuurRjk erg weinig verdiende, hebben wij vader gevraagd een vergoeding te geven voor de 8 jaar dat zij by hem geweest was. Myn vader oordeelde echter, dat in de eerste plaats voor zijn ziekelijke vrouw gezorgd dien de te worden. Nu heeft mijn zuster gewrichtsreuma gekregen, kan dus niet meer werken en moet van een hele kleine uitkering zien rond te komen. Is myn vader niet als nog verplicht haar te betalen? Aldus de trieste vraag van mevr. v.d. K. te A. ANTWOORD: Zoals u het beschryft geloven wp, dat uw zuster geheel valt binnen de termen van de 1 januari van kracht geworden Algemene Bystands- wet. Deze wet verplicht de overheid by- stand te verlenen wanneer men in zo danige omstandigheden komt te verke ren, dat niet meer in de noodzakeRjke kosten van het bestaan kan worden voorzien. Hoewel uw vader dus wel een onderhoudsverplichting heeft, kan uw zuster via de gemeenteiyke dienst van Sociale Zaken een beroep op de Alge mene Bystandswet doen. Over het al gemeen zal de verleende bystand niet op de naaste verwanten worden verhaald. Vraag: Myn ouders wonen 25 jaar in hetzelfde huis. Nu er lekkages zqn en er onkosten komen voor de huisbaas heeft hij hen per 1 maart de huur opge zegd. Kan dat nu zo maar? Mijn vader is 69 jaar. Er is toch geen regeling, dat je bejaarde mensen zo maar de huur op kan zeggen? Deze vraag werd ingezonden door Th. v.L. te H. ANTWOORD: De huiseigenaar kan de huur niet zonder meer opzeggen. Er is gelukkig geen enkele regeling, die het de huiseigenaar mogeiyk zou ma ken mensen boven de 65 jaar op straat te zetten. Huuropzegging is alleen mo- gelyk by wanbetaling, indien het ge huurde onbehooriyk gebruikt wordt of indien, de verhuurder kan aantonen, dat hy het verhuurde dringend zelf nodig heeft. In al deze gevallen moet de rech ter er echter aan te pas komen om uit spraak te doen. (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 13 jan. Amsterdam en Den Haag vormen een uitzondering op de regionale cyfers voor de woning bouw in 1964, die alle gestegen zijn in vergeiyking met '63. In de hoofdstad kwamen vorig jaar 2267 woningen ge reed tegen 2.627 in '63. In den Haag 1.080 tegen 1.255. Voor de oorzaken van dit verschijnsel verwijst minister Bogaers wat Amster dam betreft naar de bouwnota die het gemeentebestuur onlangs heeft uitge bracht. Voor Den Haag meent hy te kun nen wyzen op de rol die de agglomeratie hierin speelt. De Haagse agglomeratie met Ryswijk, Voorburg en Leischendam wordt op het ministerie als een geheel gezien wat de bouwvergunningen betreft. Daarom kan, wat in Den Haag minder is gebouwd, meer zy'n gereed gekomen in de buurgemeenten. Niettemin zal mi nister Bogaers dat de oorzaken van de tegenstrydige resultaten In de hoofd en in de regeringsstad nog nader moe ten worden onderzocht. Vraag: Het is my opgevallen, dat In zoveel moderne technische uitdrukkin gen het woordje „tele" voorkomt. Wat betekent dat nu precies, want een tele foon is toch een heel ander ding dan een telescoop? Aldus de vraag van J. v. R. te R. Antwoord: Vele technische uitdrukkin gen zijn afgeleid uit het Grieks. Het woordje „tele" is eveneens Grieks en betekent „ver" of „over verre afstand" Vandaar het verband tussen telefoon en telescoop. In het eerste geval geluid over verre afstand, in het tweede: ver zien. STRIJEN, 13 jan. Een ongeluk in de Stryense nieuwbouw heeft de 18-ja- rige opperman Frans J. Mulders uit Zevenbergen het leven gekost. Bq het lossen van een zes meter lange lier raakte hy onder het draaimechanlsme toen een steunbalk van de laadklep van de vrachtwagen gleed. Ter plaatse overleed het slachtoffer aan zyn ver wondingen. KRUISWOORDRAADSEL 23 456 7 89 10 Horizontaal: 1. ondoordringbaar voor vloeistof; 2. gevulcanlseerd caoutchouc, uitroep; 3. slijk, vlaktemaat; 4. dagteke nen, boksterm; 5. bijvoorbeeld (Lat .afk.), taal van Latium; 6. pas geverfd, rang in theater; 7. ex politieke parttj. schaakterm; 8. warmte-eenheid, noot; 9, hemoglobine (afk.) .rivierkant; 10. roofvogels, heden; 11. tekenbehoefte. Verticaal: 1. bepaalde afspraak: 2. non sens; 3. gezicht, hoeveelheid, boom: 4. ge wricht, familienaam van bekend Ned. ar tiest; 5. legeronderdeel (afk.), teken in de dierenriem, denkvermogen; 6. zijde van kasboek, rivier (Eng.); 7. hetzelfde (afk.) Afrikaanse rivier, vogel; 8. pluisje: 9. tuin gereedschap, luchtvormige stof, windrich ting; 10. Iemand die zich met de prakttjk niet inlaat. OPLOSSING van 13 januari 1. gemeente; 2. apparaat; 3. expansie; 4. ontkennen; 5. zonderling; 6. byval; 7. Ardennen; 8 glans. Op de streepjes: geen arparte pan nen nodig hy aardgas. Er zyn altyd nog veel dingen daar die wel binnen ons bereik liggen. Voorwerpen, büvoorbeeld, die nog' niet echt antiek zyn, maar gewoon alleen oud, kunnen soms even mooi of even grappig zyn. Voor de verza melaar en de kenner zyn ze mis schien van minder waarde en daarom zyn ze ook meestal minder duur. Toch moet u ook bij het kopen minder waardevolle stukken verschillende dingen in het oog houden. Stof of vuil hoort net zo min op een oud meubelstuk als op een nieuw. Het is echt niet iets wat „er bij hoort". Huisvrouwen van honderd jaar geleden waren er net zo trots op ais u, ais hun „boel tje" proper glansde. Dus ook het oude zilver en het oude koper moeten gepoetst worden en oud hout kan nog veel mooier glanzen dan nieuw. In ieder geval moet u wél voorzich tig te werk by het schoonmaken. De donkere glans in het hout, die een tekening van de jaren is, moet wel behouden biy'ven en zelfs ver diept. Dan kan byvoorbeeld door het meubel te behandelen met witte meu- belwas of -olie. De was of olie met een zachte doek aanbrengen, even laten intrekken en weer met een met een zachte borstel goed uitbor stelen. By kleine, oude of antieke voor werpen, die heel leuk kunnen zyn om cadeau te geven, moet u op de kleine dingen letten. Een oud beursje van zilver of alpaca (een bewerkt beugeltje met een beursje van kleine ringetjes; die van alpaca kosten vaak minder dan 10,-) kan soms kleine, maar ernstige gebre ken vertonen. Vooral by de zilveren beursjes komt het wel voor, dat ze vol kleine gaatjes zitten. Een of twee van deze schoonheidsfoutjes 13 niet zo erg, maar komt het over het hele oppervlak voor, dan zal het beursje na korte tyd niet meer te gebruiken zyn, dan „scheuren" de ringetjes. En het leuke van al deze voorwer pen is Juist, dat ze nog zo goed te gebruiken zyn. Heeft u zo'n grappig grootmoeder beursje en is het een beetje dof ge worden, dan kunt u het heel gemak- keiyk weer glanzend krygen, door het een minuut of tien door een warm sopje te slaan. Daarna wryft u het op een wollen doek. Een oud leren beursje of tasje, waarvan het leer hard geworden is, moet u behandelen net als onze voorouders dat gedaan zouden heb ben. Was het eerst met lauw water af. Laat het in de schaduw drogen. Smeer het daarna heel dunnetjes in met een mengseltje van oiyfolie en gesmolten vet, en wryf dit mengsel tje met een zachte doek in het leer. Andere bruikbare en bereikbare voorwerpjes uit vroeger tyden zijn de kleine kristallen flaconnetjes met zilveren of gouden dopje, voor uw toilettafel. Een stel sieriyk gevorm de likeurglaasjes al of niet met een kristallen karafje is een origineel cadeautje by een verloving of een huweiyk. Oud tin is heel zeldzaam en dus ook erg kostbaar. Het is overigens zeer moeilijk voor een leek te constateren of een stuk van oud of nieuw tin is. De modellen zün vaak goede kopieën van oude exem plaren. Om de donkere glans van het tin te bewaren, zowel by oud als by nieuw, kunt u de vaas of de schaal af en toe met witte was in wreven en met een zachte doek na doen. In Frankrük probeert een 40-jari ge kloosterzuster toestemming van de Paus te krijgen om het klooster te verlaten. Zij wil dat, omdat daar buiten haar hulp dringender nodig is. Een maand geleden kwam haar broer om bij een auto-ongeluk. Hy liet vier kinderen na, die hun moe der een half jaar geleden op dezelf de manier hadden verloren. Zy had den geen andere familie dan zus ter Fabienne. Die is zo gauw ze het bericht kreeg naar haar kleine nich tjes en neefjes gegaan om voor hen de zaken te regelen. Toen zy er een maal was, begreep ze dat ze bil de kinderen, die 8, 5, 3 jaar en achttien maanden oud zyn, moest biyven om te voorkomen, dat ze in verschillende weeshuizen zouden wor den ondergebracht. zy vroeg haar overste permissie. Zy kreeg toestemming, om een half jaar weg te biyven teneinde alles te regelen. Daarna werd ze terug verwacht. Zuster Fabienne begreep echter, dat zes maanden niet ge noeg zouden zpn c*m de kinderen te helpen. Daarom schreef ze een brief aan de paus. Totdat zy toestemming heeft gekregen het kloosterleven vaarwel te zeggen, is zy een huis vrouw met lange rokken en een ge steven kap, die haar by haar huis houdelijke arbeid wel eens in de weg zit. iiiiiiiiiiiniiiimmiiiiiiiiiiiiiiiiiifiiiiiiiiiiiiiiniiiiiimiiiiiiiK fftti jOl iniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii*

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1965 | | pagina 6