MEER DAN 100 MILJOEN DOLLAR SCHADE Bond moet leden overhalen c.a.o. te aanvaarden Indeling van achtkampen N.T.T.B. Sportflitsen Anquetil debuteert in Rally van Monte Carlo SCHEEPVAARTBERICHTEN VELE KOOPJES IN diverse AFDELINGEN RESTANTEN KARPETTEN Coupons linoleum Uw oude tv. is minstens 200.- waard! s Af HET WESTEN De stakingen in Amerikaanse havens Emerson verslagen door Jauffret Olieprodukten in prijs verhoogd Veel kanshebbers voor wisselbeker Afscheidsreceptie dokter H. Schaaf KOKOSMATTEN Kleuter dronk bleekwater OPRUIMING WILLEMS en ERNSTING Tips voor Hilversum VANANDEL N.V. ROTTERDAM Duitse ingenieur rijdt tegen bus Y rachtenmarkt Van vandaag af Bevroren schaap helf man ziekenhuis in Kandidaten KVP Rijnmondraad Ongelukje in Metroput Zolang de Lantaren nog schijnt EN NOG VEEL MEER WMSSM5SS3 VROOM DREESMANN HET NIEUWE DAGBLAD x VRIJDAG 15 JANUARI 1965 PAGINA verdient o.a. 2 pers. terlenka sprei NU 38.90 Polyether matrassen reeds vanaf28.90 Binnenverende matrassen NU vanaf47.50 Sierkussens slechts 2.98 Tafelkleden vanaf - 9.98 Terlenka vensterval per meter 1.54 Gordijnstoffen per meter vanaf2.88 ROTTERDAMSEDIJK 433 TELEFOON 269676-269970 TOMS Tijdelijke Gründig introduktie-aanbfeding. 5 Met trots presenteren de wereldvermaarde Gründig fabrieken haar nieuwste tv.-toestel (59 cm. beeldbuis). Het toestel met de vele extra's door gedrukte bedrading en toepassing van vele transistors grote bedrijfszekerheid. fantastische beeld- en geluidskwaliteit. eenvoudige bediening door vele automatische schakelingen. frontale plaatsing van de bedieningsknoppen. duidelijke afstemschaal voor het 2e programma. De prijs: 958. en bovendien als u gebruik maakt van de tijdelijke „Gründig" tv. introduktie tegen inruil van uw oude tv. toestel betaalt u minstens f 200,minder. Een goede raad: Neem snel uw besluit, want slechts 200 toe stellen zijn beschikbaar voor deze introduktie-aanbieding. HOOGSTRAAT 51 BANKETBAKKERIJ ST LIDUINASTRAAT 49 TEL 67566 lllli NEW YORK. 15 jan. (UPI) Tho. I zonden, die zij thuis kunnen bestuderen mas W. Gleason, de voorzitter van de en waarin de voorwaarden genoemd zijn internationale bond van havenarbeiders Voorts heeft Gleason zich via de ra- (IX.A.)heeft donderdag hardnekkig zijn dio meer dan twee uur lang tot de le- pogingen voortgezet om een door de le den van zijn stakende organisatie ver. worpen arbeidsovereenkomst alsnog aan. genomen te krijgen. Tegenstanders van het nu weer voor- gestelde arbeidscontract schijnen een te- gen-aanval voor te bereiden tegen de propaganda, die door het hoofdkwartier van de I.L.A. per pest en via de radio wordt gevoerd. In pamfletten hebben de „rebellen" er bij de havenarbeiders in New York op aangedrongen in hun wei gering te volharden. Aangezien Gleason en zijn assistenten geen mogelijkheid zien tot onderhande lingen op een betere basis, hoopt hij nu de stakers tot andere gedachten te kun nen brengen opdat deze de overeen komst in een nieuwe stemming alsnog zullen accepteren. Voor dit doel zUn aan de 24.000 stakende leden gidsen ver- DEN HAAG, 15 Jan. De achtkampen van de Nederlandse Tafeltennis Bond om de Limburgse coupe (dames) en de NTTB cup (heren) worden zondag 31 januari in Roelofarendsveen gehou den. Uitgenodigd zijn: Dames: Ursula Stulemeyer-Artz (Wibo) Ria Bogmans (Germinal), Aukje Wynia (AMVJ), Ilse Hameeteman-Tessensohn (Amsterdam), Maria Nielen (Helmond), Marijke Kusters (Elan), Truus Bakker- Ham (Scylla) Lucette Remmen-Marij nis sen (Luto). Reserves zijn Ria Klawer (Togido, Haarlem) en Will Pastoors (SVE Utrecht). Heren: Frans Schoofs (Nedlloyd), Bert Onnes (Maasbree), Gerard Bakker (Scyl la) Bert van der Helm (Scylla), Wim Sclioonemeyer (SVE), Harry Vaessen (Maasbree), Piet Luteyn (SVE), Bert Schoofs (Nedlloyd). Reserves zijn Carel Deken (Smash) en Mauri Colthof (AMVJ). In het kader van de sportweek, welke in Venlo wordt gehouden ter gelegen heid van de opening van de nieuwe sporthal speelt het Nederlandse tafel tennisteam op 26 januari een interland- ontmoeting met West-Duitsland. Voor Nederland zullen uitkomen de spelers Frans Schoofs (Nedlloyd, Amsterdam), Bert Nan der Helm (Scylla, Leiden) en Wim Schoonemeyer (SVE, Utrecht) "ert OnrK werd voor deze wedstrijd wel uitgenodigd, maar hij heeft bericht zich die dag niet vrij te kunnen maken. (Van onze paardesportmedewerker) HILVERSUM, 15 jan. Zondag geeft Hilversum tien draverijen, waarvoor 128 paarden zijn overgebleven. De gemiddel de bezetting der koersen is dus weer groot. Onze voorspellingen zijn: Aldebaranprijs, 2000 m: 1 Büermann B 2 Coby Kinley; 3. Burnley Quick. Algolprijs, 2000 m: 1. Cochinzanger S; 2. B. Roi Kinley; 3. Calumet Bulwark. Amateurs winterkampioenschap II, 2020 m: 1. Bastogne; 2. Adios K; 3. Xandover. Altairprijs, 2000 m; le afd.: 1. Broncho Hanover; 2. Blauwe Valk S.; 3. Binky; 2e afd 1. Black lady; 2. Adrie Norton; 3. Adelaar S. Andromedaprijs, 2000 m: 1. Quicksilver S.: 2. Walter Hollandia; 3 L'Espoir B. Gemmaprijs, 2020 m.: 1. Zamora; 2. Adeltrant M.; 3. Alice van Hagheweyde Denebprijs, 2400 m: 1. Carlos Pluto: 2 Atie van de u,ente; 3. IJec. Hamalprijs, 2000 m: le afd.: 1. Zingaro; 2. Bromelia; 3 Zus Hanover; 2e afd.: 1. Yonker Aster; 2. Ziganta; 3. Xylander V HOBART, 15 jan. Fran?ois Jauf fret werd donderdag op slag de grote man van de tenniskampioenschappen van Tasmanië door een overwinning op niemand minder dan Wimbledonkam- pioen Roy Emerson. De Fransman ze gevierde met 63, 36, 63. Na de eerste set praktisch te hebben wegge geven door vele onzuivere returns en dubbele fouten deed Emerson een felle poging de partij alsnog in zijn voordeel te beslissen. Hij leek te gaan slagen toen hij de tweede set op zijn naam bracht, maar de lange Fransman, die in topvorm was, nam opnieuw het ini tiatief en gaf de winst niet uit handen In de eerste ronde van het heren enkelspel zegevierden onze landgenoten Tom Okker en Jan Hajer over het Australische paar Williams—Ennrowell met 6—4 en 6—2. Tom Okker boekte tn de tweede ronde een gemakkelijke zege op Australiër David Prior. De cijfers waren 61, en 62. ROTTERDAM, 14 jan. De Duitse Ingenieur H. Wigand Is gisteravond op de kruising WaalhavenAlbert Plesman- weg met zijn auto tegen een bus van De Snelle Vliet gebotst. De ingenieur is, door de mist misleid, op de linkerhelft van de weg gekomen. De Duitser 'iep een zware hersenschudding op, zijn vrouw werd uit de wagen geslingerd en liep eveneens een hersenschudding op De auto werd totaal vernield en moest weggesleept worden. DONDERDAG, 14 Jan. 250 ton mala, Zwol le" 200 ton mals. Hoogkerk/Groningen; 127 ton bloedmeel, Maarssen; 440 ton granen. Meppel; 247 ton soyameel, Leeuwarden; 152 ton aor- ghumzaad, Akkrum; 208 ton rogge. Utrecht; 225 ton milocorn. Koudekerk; 160 ton stukgoed, Amsterdam; 325 ton granen, Steenwljk: 200 ton HJnexpellets, Weesperkarspel; 150 ton kopra, Zwljndrecht; 265 ton hars, Krommenie; 100 ton w suiker, Kampen; 125 ton pollards, Zaan; 240 ton lijnzaad, Deventer; 200 ton parelsuper. Mld- delharnis; 200 ton soyaschroot, Beringe; 150 ton grondnoten, Nijmegen; 55 ton stammen, Nieuwerbrug; 165 ton vismeel. Veghel; 95 ton paardebonen, Deventer; 200 ton soyaschroot, Wormerveer. In totaal 88 reizen waarvan 13 liggen/varen. den gewend. Ook donderdag klonk zijn stem weer door de luidsprekers om de stakers te overtuigen van zijn stand punt. De staking van 60.000 havenarbeiders aan de oostkust van Maine tot de Ame rikaans-Mexicaanse grens, heeft de Amerikaanse scheepvaart verlamd. Meer dan 100 koopvaardijschepen moes ten worden opgelegd terwijl nu ook de passagiersvaart wordt bedreigd. Vier af. vaarten moesten tot nu toe worden af gelast. Volgens schattingen la de schadepost donderdag de 100 miljoen dollar gepas seerd. In een uiterst speotaculaire en spannende wedstrijd verloor HIJS (Den Haag) versterkt met vijf Canadezen uit verschillende Europese ploegen met 69 van de Canadese ijshockeyploeg de Mon- tagnards. De periodieke score luidt: 1—2. 3—4 2—3. Het ijshockeyteam van Tilburg heeft donderdagavond op de Jaap Eden- baan te Amsterdam de ploeg van de Am- stel Tijgers met 118 verslagen. De tus senstanden waren 2—5, 32, 61. In de derde ronde om de Engelse cup werd donderdagavond één wedstrijd gespeeld. Leicester City zegevierde met 21 over Blackburn Rovers, van het wieler-idool doen er goed aan hun verwachtingen niet al te hoog te stel len. „Anquetil zal zich stellig beter op zijn gemak voelen als hij zich in de Ronde van Frankrijk met Rijn fiets van de Tourmalet laat „vallen", dan wanneer hij zijn brede Ford Mustang door de moeilijke haarspeldbochten van de Col de Turini stuurt", stelde een van Frank- rijks meest gezaghebbende autojourna listen een paar dagen geleden cynisch vast. In zoverre spaarde hij de wieier- koning nog, dat hij onvermeld liet dat een Tour de France slechts een Tour- malet telt, doch dat de rijders in de Rally van Monte Carlo driemaal de Turini passeren ROTTERDAM, 15 jan. De Shell Nederland NV. deelt mede dat als ge volg van stijgingen in de aanvoerprij- zen vandaag de verkoopprijzen hier te lande van een aantal aardolieprodukten zullen worden verhoogd. De prijs voor petroleum voor verlich ting en verwarming wordt 2 een tper liter hoger. De nieuwe detailprijzen worden: zonel, 19 1/4 cent per liter, zone II 19 3/4 cent per liter en zone III, 20 1/4 cent per liter- Autogasolie uit pompen, gasolie voor andere doeleinden, huisbrandolie I en II en dunne stookolie worden met 0.80 per 100 liter in prijs verhoogd. De prijs voor autogasolie uit pom pen zal dan 16V2 cent per liter bedragen. De prijsverhogingen gelden voor alle maatschappijen. MONTE CARLO, 15 jan. Wie zal zaterdag 23 januari als winnaar van de de 34e Rally van Monter Carlo tegemoet vriendelijke prinselijke paleis de felom. streden zilveren wisselbeker en de nau welijks minder begeerde 12.000 franken uit de handen van prinses Grace van Monaco in ontvangst mogen nemen? Het is bij lange na niet te voorspellen, daar voor is het aantal kanshebbers te groot en daarvoor zijn factoren als geluk en pech van te grote invloed. Vast staat wel dat de vier vaderlandse equipes - Gat- sonides Ilcken, Rosenblatt - Honhof - Slotemaker Taylor en Borgerboff Mul der Maasland - weinig kans hebben op hoge klasseringen. Het materiaal en de steun, waarover mannen als Erik Carlsson, tweevoudig winnaar, Paddy Hopkirk, triomfator ln 1964, Bo Ljung- feldt en Tom Tranan om er maar enkele te noemen de beschikking heb ben, maakt de strijd te ongelijk voor onze landgenoten. Met spanning zien vooral de Fransen 34e rally van Monte Carlo voor het Niet alleen omdat het al weer vier jaar ge. eden is dat een Franse equipe in een Franse wagen zorgde voor een rally- ege, zodat een nationale triomf eigenlijk Jet langer mag uitblijven. Eerder misschien nog omdat Jacques Anquetil, de vijfvoudige winnaar van de Tour de France, als co-équipier van -aphael Gemlnianl debuteer t in de ster- it van Jacques Taffe. De supporters ROTTERDAM, 14 jan. In ver band met het feit, dat dokter H. A. C. Schaaf zijn praktijk als kinder arts heeft neergelegd, hetgeen ver band houdt met het toenemen van zijn werkzaamheden na zijn benoe ming tot geneesheer-directeur van het St.-Franciscusgasthuis, zal op za terdag 23 januari aan oud-patiënten en belangstellenden gelegenheid worden geboden afscheid van hem te nemen. Daartoe is van drie tot vijf uur een receptie georganiseerd in het St.-Franciscusgasthuis. Onder de oud-patiënten wordt een actie gevoerd, om dokter Schaaf een pas send geschenk te kunnen aanbieden. De heer Schaaf werd op 4 septem ber 1901 in Roterdam geboren en ging na zijn gymnasiumopleiding op het St. Willibrordus-college in Katwijk aan de Rijn, medicijnen studeren aan de Rijks universiteit te Leiden. Toen hij daar in 1929 was afgestiideerd, beoefende hij daarop aansluitend een jaar Interne Geneeskunde in het St. Antonius-zie- kenhuis te Utrecht. Hierna volgde hij een opleiding tot kinderarts aan de Rijksuniversiteit te Leiden. Op 15 februari 1932 werd hij be noemd tot hoofd van de nieuwe kin derafdeling van het St. Franciscus Gasthuis. In de jaren die erop volgden heeft hij o.a. de Kinderafdeling van de Dr. Noletstichting in Schiedam, de consultatiebureaus van het Wit-Gele Kruis in Rotterdam en Schiedam en eenzelfde bureau van het Groene Kruis in Ridderkerk opgericht. In Rot terdam en Schiedam bouwde hij bo vendien een grote praktijk op. Tijdens de oorlog was hij secretaris van de Specialisten-Vereniging. Als geneesheer-directeur volgde dokter Schaaf, die bovendien vice- voorzitter van het Wit-Gele Kruis, lid van de Kruisraad, lid van de me dische commissie van de Rotterdamse Raad voor Kinderuitzending en be stuurslid van de Memisa is, dokter G. Klop op. NIEUWE WATERWEG, binnengekomen 14 januari: Beltana, La Coruna, Botlek, erts, Seam; Birdwood, Immingham, Dordrecht, ko len, Vulcaan; Berkelstroom, Goole, Parkhaven, stg., Intraned; Benvrackie, Antwerpen, Waal haven, stg., Meyer; Lubilash, Santos, Merwe- haven, stg, Herfurth; Skierka, Gdynia, Waal haven, stg., NTB; Lagos Palm, Port Harcourt, Waalhaven, stg., AVK; Calchas Lissabon, Lek haven, stg., Hudig Veder; Naeco, Mena, Gulf Europoort, olie, v. Uden; Lyng, Avon- mouth, Waalhaven, zwavelzuur, Nubel; Lap wing, Londen, Spoorhaven, stg., Westfalia; Wil lem Koerts, Carthagena, IJselhaven, fruit, Anth. Veder; Sturnfels, Antwerpen, Waalha ven, stg., Voigt; Polchow, terug uit zee. Waal haven, ldg., Schulte Bruns; Langkloof, Hull- Lekhaven.s stg., Lenders; Edwin, Reith, Ant werpen, Lekhaven, stg., Burger; Philetas, Am sterdam, Lekhaven, stg.., Hudig Veder; Stel la Fornax, Londen, Pernis, ldg., v. Omme ren; Bontilla Russ, Antwerpen, Waalhaven, stg Volgt; Leendert Broere Klaipeda, Dordrecht, olie, Broere; White River, Golf van Mexico, Waalhaven, graan, Muller; Nino, Rio de Ja neiro, Waalhaven, erts. Seam; Prins Maurits Alexandrië, Waalhaven, stg., Spedico; Ame rican Courier, Antwerpen, Schiehaven, stg., USL; Koningin Emma, Harwich, Hoek van Holland, pass. Mij Zeeland; Haru, Mormugoa, Vlaardingen, Vulcaanhaven, erts, Vulcaan; As- trea, Stavanger, IJselhaven, stg., Burger; Che- vychase, Londen, Spoorhaven, stg., Hoyman Schuurman; Caltex Delfzijl, Brunsbuttel, Shell, ldg., Olie-Scheepvaart; Anto State, Golf van Mexico, Botlek, olie, Pakschlp; Dolores, Bin nenhaven, stg.. Kersten Hunlk; Phonizien, Bre men, Waalhaven, stg., Wambersle; Batavier I, Londen, Jobshaven, stg., Bacoro; Bevesier, Kingslynn, Jobshaven, stg., Bacoro; Mare Ira- tum, Thameshaven, Botlek, ldg., Esso N der- land; Moldanger, Bremen, Merwehaven, stg., Vinke; Lekhaven, B. Aires, Waalhaven, stg., Intermar; Klrsten Skou, Dundee, Waalhaven, stg., Wambersie; Lindesingel, Amsterdam, Dor drecht, ldg., v. Es; Trompenburgh, Middles brough, Jobshaven, stg., Muller; Maloja, Bre men, Merwehaven, stg., J. Smith; Frieda Buss Gr. Yarmouth, Maashaven, ldg., Vinke Isola, Chatham, Jobskade, stg., Bacoro. 15 Januari: Preussag I, Bremen, Shell, ldg., v. Ommeren; Hoegh Biscay, Takoradi, Maasha ven, stammen, Furness; Neerlandia, Sheerness, Maassluis, vee, Dirkzwager; Octavian, Es Si- der, Shell 1, olie, v. Ommeren; Labotas, Am Arm ar. Hamburg, Lekh., stg., Hudig Ve der; American Reporter, New York, Waalhaven stg., USL; River Fisher, Felixstowe, Waalha ven, stg., PHM; Borkum, Immingham, Botlek, N. Matex, dig., Mannesmann; Finn, Essvik, Lekkade, stg., Burgers; Acor (Dts), Bremen, Waalhaven, papier Hoekstra; Colares, Leixoes Rijnhaven, stg., Furness; Ipswich Pioneer, Ipswich, Waalhaven, stg., Hoekstra; Leslie Lykes, New Orleans, Merwehaven, stg., USL; Essex Ferry, New York, Wilhelminakade. pass HAL; Neeltje Broere, Shellhaven, Pernis, ldg., Broere; Olivian Coast, Antwerpen, Koushaven, tg., Burger; Deborah, Londen, Prins Hendrik kade, suiker, Alpina; Eagle, Gr. Yarmouth, 3e Kat dam., stg., Norfolk Lijn; Theano, Am sterdam, Merwehaven, stg., Hudig en Veder; Rothenstein, Zeebrugge, Waalhaven, stg., Wam bersi~; Warwickbrook, Thames, Waalhaven, ldg Seam; Theseus, Aviles, Waalhaven, erts, De- ka; Kalydon, Punta Cardon, Pernis, olie, v. Ommere; Westland, Kingslynn, Merwehaven, tg., SSM; Aguila, Bremen, Waalhaven, stg., Wambersle; Varagnes, Workington, Shell 34. ldg., Vinke; Attis, Amsterdam, Lekhaven, stg. Hudig en Veder; Acavus, Sunderland, Shell, ldg., v. Ommeren; Geestdiep, Boton, Maas sluis, vee, Dirkzwager; Haminea, Punta Car don Shell, olie, v. Ommeren: Patria, Gothen burg, Waalhaven, stg., Kuyper, v. Dam Smeer: Sorlne, Tholstrup, Teesport, Dordrecht, olie, Broere; Parma. Velsen, Dordrecht, stg., Carex; Eduard Essbergerger, Gonfreville, Per Deka Transport; 'matthew, Leith, Bolnes, ldg., v. Es; Kapitan Kosko, Antwerpen, Rijn haven, stg., NTB; Schwanheim, Bocagrande, Waalhaven, fosfaat Seam. Vertrokken 14 januari: Brynje, Londen; Kalmar; Erpel, Amsterdam; Flducia 2, boston; Frank Lykes. Bremen; Caltex Gorlnchem, Marli, New Orleans; Yama, Antwerpen; Prin ses Beartrix, Harwich; Albion, Londen; Heino, Stockholm; Neptunus, Ipswich; Wolfenbuttel, Hamburg; Angelo Scinicariello, New Orleans; Schauenburg, Hamburg; Aco Swift, Middles- bro; Prinses Wilhelmina, Drogheda; Polchow, Londen; Jaranda, Londen; Magdalena. Vin nen, Hamburg; Alcor, Bremen; Stad Zwolle, Rlo de Janeiro; Leuvehaven, Antwerpen: Kilo, Liverpool; Ipswich Progress. Ipswich; Cau- debec U N 2. Algiers; Niedersachsen, Vera Cruz; Atlas, Bilbao; Markab, Gloucester; So crates, Amsterdam; Ava. Londen; Adara, As- suncion; Pool Fisher, Felixstowe; Badagry Palm, Antwerpen; Taras, Amsterdam; Anglo, terdam, Lekhaven, stg., Hudig Veder; Has- Maergk< La skhirra; Global, Adventurer. Bre- selo, Norressundby, Shell, ldg., Vinke; City of merhaven; Oscar, Mathies, Brussel; Patani, Leeds. Hamburg, IJselhaven, stg., Hoyman Amsterdam, Harwich; Colorado Star, Lon den; Geeststroom, Yarmouth: Matsudosan Ma ra, Hamburg; David, Sheerness; Marconi, Lon donderry; Solfonn, Perzische Golf; Apollo, Bris tol; Taracorte, Lissabon; Peters Rlnde, Ham burg: Phenlan, Djakarta; Llolde Venezuela, Bremen; Doric Ferry, Tilbury; Gorredyk, Ant werpen; Glenfalloeh, Londen; Magas Ventsplls; Glanowen. Sunderland; Swallow, Bayonne. 15 Januari: World Cavalier, Hampton Roads Glna N, CIvlta Vecchia; Westerstrom, Rouaan; Kristine Maersk, Tweelingen, Monrovia; Batavier III, STockholm; Alblasserdyk, Bre men; Lyng, Leith; Cumoreana, Genua; Cairo, Hamburg: Widan, New Orleans; Bambl, Schuurman; Kolga, Dorgheda, Dordrecht, basalt, Mauritz; Taurus, Norwich, Vlaardingen ldg., Hudig Veder; Groatan (Amer. vlieg- dekschlp), St.-Nazaire, Merwehaven, Gen.Stram Clangula Amsterdam, Merwehaven, stg.. Van Ommeren; Leipzig, Antwerpen, Maashaven, stg., Muller; Verena, Hull, Botlek, N. Matex. ldg., Gefo; Geert, Londen, Spoorhaven, stg., J. Smith; Sommelsdyk Houston, Rijnhaven, stg., HAL; Sint Philipsland, ROocheters, Merweha ven. stg., SSM; Lykavltos, Mena, Gulf Euro poort, Ruys; Bram, Londen, Waalhaven, stg., Wambersle; Chrlstianna, Pikurltz, Las Palmas Waalhaven, stg., Wambersie; Arnhem, Har wich, Hoek van Holland, stg., Hudig Pieters; ROTTERDAM, 14 jan. Een scWjjJ zij het een bevroren gchaap, heeft 8" morgen de veemarbeider Salomé W j ziekenhuis gewerkt. De man was in et koelveem aan de Boezembocht bezig het verplaatsen van bevroren scl»8 toen er een van een hoog opgetaste viel en hem aan het hoofd trof. De werd met een hoofdwonde naar het zigtziekenhuis gebracht. ROTTERDAM, 13 jan. Maandagaj'0^ 23 januari om kwart over acht h°uö f. K. V. P. afd. Rotterdam in de jj grietzaal van rest. Engels een rink tijdens welke de kandidaatste voor de Rijnmondraad zal worden handeld. In juni van dit jaar zulle"^ 81 leden van deze raad gekozen m° worden. Ventsplls: Terrier, Bremen; Kreeft, Port ®'^fj ne; Gudneass, Oslo; Vela, Amsterdarn» *1 Fritzen, Hamburg; Bidford Priority, M* prffi' Ahmadi; Kloosterdyk, Charleston; Fr~d. Hendrik, Tuis; Johannes Vos». burg; Thordis, Teesport; Emsland, KoPr gen: Ellen Helleskov, Esbjerg; Saikyo -J# Liverpool; Schwennau, Immingham; Pioneer. Coryton. IJMUIDEN, binnengekomen 14 Jannar** stelstroom, Leith, stg.; Texelstroom, Huu'ujfl" Ostrobotnia, Mantyluotó, stg.; VI ie stroom- den, stg., auto's; Erpel, Rotterdam, l»»" voor Amsterdam. 15 Januari: Neerlandia, Gothenburg» Neutron, Londen, ldg.; Ammon, Antw® jy bijl; Ladon, W. Indië, stg.; Anco Stream»^, rinca, melasse; Wiebold Böhmer, Lissabon» Rona, Helsingborg, ldg.; Eerbeek, Krjgjjjjf' hout; Daghild, Londen, rep.; Socrates, dam, bijl, alle voorAmsterdam. Vertrokken 14 januari: Philetas, jjp' Yorksand, Antwerpen; Atlantik, Bremen, desingel, Dordrecht; Molodechno, TuaP®®jjoJ" sel, Uddevalla; Labotas, Oporto, Strabo» deaux; Commander, Hampton Roads; von, Port Talbot; Clangula, Liverpool marn, Hamburg; Attis, Rotterdam; dublin; Vogtland, Vancouver. y 15 Januari: Wanda, Ahus; Robox, Cot Ion, W. Indië; Darmstad, Indonesië; Bremen; Anne Reed, Bremen. Voor de Perslucht-afdeling hebben wij een plaats vakant voor EE I leerling-bankwerkers Gegadigden kunnen in het bedrijf worden opgeleid tot Pneumatisch monteur. L.T.S.-opleiding vereist. Voor het Klöckner-Moeller magazijn hebben wij tevens een plaatst vakant voor Korte Singelstraat la-b Schiedam - Tel. 259628 ClAKENBEfK-VAN KLAVEREN ROTTERDAM, 14 jan. Vanmid dag omstreeks half een pakte de twee en een halfjarige Rudi Ruitenberg, wo nende in de Pleretstraat in een onbe waakt ogenblik een flesje puur bleek water en dronk er een paar slokken uit. Onmiddellijk werd de politie ge waarschuwd, die Rudi en zijn moeder naar het Bergweg-ziekenhuis transpor teerden, waar de maag van Rudi nog tijdig kon worden leeggepompt. Het was bijzonder aardig dat mevrouw Ruitenberg kort daarop met haar zoontje bij de politie verscheen om voor de snelle hulp te bedanken. Ze deed haar dank vergezeld gaan van een bos chrysanten. ROTTERDAM, 14 jan. In de metro- put aan de Blaak heeft een van de werk lieden bij het op zijn plaats slaan van een bekisting één van zijn collega's ge raakt. De man liep een bloedende oog- wond op. Hij is in het Dijkzigtziekenhuis behandeld. ROTTERDAM. 14 jan. Tenzij als nog het perspectief op een doeltreffen de verbouwing van de schouwburg De l antaren geopend wordt, zal. gelijk aan gekondigd, het Kunstcentrum 't Venster in de loop van dit seizoen zijn aktivi teiten. voorzover deze zich in De Lan taren afspelen, moeten laten aflopen. Voordat het zover ls, staan nog enkele belangrijke manifestaties op het pro. gramma. Op woensdag 17 februari zal The Li ving Theatre, uit New York, dat een paar jaar geleden op dezelfde plaats het toen geruchtmakende stuk „The Connection" vertoond heeft terug ko. men met een voorstelling van „Myste ries and Smaller Pieces", door Julian Beck de leider van het gezelschap. De Amsterdamse Toneelgroep Studio zal op drie zaterdagavonden voorstel lingen komen geven van „De kale zan. geres", van Ionesco en „De Droom van Amerika", van Albee, onder re gie van Kees van Iersel (20 februari) „Het Gat", een nieuw Nederlands stuk van Lodewijk de Boer, regie Peter Oost hoek, (6 maart) en „Cel en Spel resp. van Genet en Beckett, wederom onder regie van Kees van Iersel, op 10 april. Nadat op zondag 14 maart de traditionele middag van het Nederland se chanson zal hebben plaats gehad, zal Jaap van de Merwe van 17 tot en met 21 maart zijn programma „Wijzer we zen" brengen. Leeftijd; 1825 jaar. EE Geboden wordt: z O Prettige werkkring in een sterk groeiend bedrijf; 5-daagse werkweek; E Gratis werkkleding (tevens vergoeding voor bewassing enz.); EE Bonusregeling na bepaalde diensttijd en 4% vakantietoeslag EE per jaar; EE Goed loon; ES Gunstige pensioenregeling; xJw sollicitaties worden gaarne ingewacht bij de afdeling Personeels- ES zaken, Postbus 6049, Rotterdam. Een vrolijke serie boeken voor Jonge'lezers. De soms ondeu gende en altijd grappige stre ken van fan en Jopple zullen kinderen van 6 tot 8 Jaar veel pret bezorgen. Leukn Illustraties geven de boekje» een bijzonder fleurig cachet balans De gehele torle bestaat uit tee Mat JAN EN JOPP1I JAN EN JOPPIE EN EEN RARE VERJAARDAG JAN EN JOPPIE EN Dl WITTE WAGEN JAN. JOPPIE EN JORIS JAN EN JOPPIE IN DE KOU JAN EN JOPPIE OP Dl KERMIS PER DEEL SLECHTS f 1.75 ttoriuQgboet kt de taekhaadel Otnrtfit. ROTTERDAM Wijnen Gedistilleerd Huis van vertrouwen TELEFOON 66821 er i iniiaiaactd \ay i»o tci ctcoc 1 Teneinde vergissingen te voorkomen verzoeken wij onze adver- I teerders hun annonces zo mogelijk schriftelijk op te geven 1 telefonische opgave van advertenties aanvaardt de advertentie- I afdeling in geval van misstelling geen enkele aansprakelijkheid-

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1965 | | pagina 10