Leen Vente. Rotterdams topscorer EMM iets favoriet m het belan (fuel tegen Dynamo 2 Feijenoord in Enschede weer geheel volledig ^°k de Korver enige voetballer in ^ederland naar wie een club is genoemd „Vliegende Hollander99 Crisis Contract Weer in galop opruiming Er worden veel toeschouwers in Energiehal verwacht opruiming '98 98 Bouwmeester en Kruiver hersteld Feijenoord B.D.K. R'dams topscorer Feijenoord x Sparta S.V.V. VnijuAG 15 JANUARI 1965 PAGINA 11 (Van onze sportredactie) SJ°TTERDAM, 15 jan. Dat in °tterdam koning voetbal zijn ®este aanhangers telt, dat weet u j^Uurlijk Weet u echter ook, dat wïterdam in die 75 jaren dat de B bestaat het grootst aantal y aten in het Nederlands elftal is gkrtegenwoordigd en dat in totaal ÏL Sterdammers in Oranje heb- ScK-- gevoetbald Neen, waar- Va '^tijk. Wij hebben voor u tai st teteressante gegevens uit de 0f5ge archieven „opgedoken". I SA Dubbelzijdig .JT-rft-jlF- bouclé tapijt Doorbraak meter Vermeulen 3 Paar, dus 6 stuks naadloze nylons, strikt, eerste keus, zelfde maat en kleur (één. onge lukje met een kous - U pakt een andere om het paar weer com pleet te maken) - nu met z'n zessen voor minder dan de halve prijs. NV*00 6 kousen voor Morgenvroeg om 9 uur begint de verkoop van deze 3 paar naadloze Nylonkousen, In de zelfde maat en kleur, strikt eerste keus, in fraaie modekleu ren èn In de maten 8£ t/m 11, flanellen Excelsior D.H.C. Hermes DVS Xerxes Fortune! VI. D.F.C. i -Hjljiiu vViil LEIPZIG, n november 1912 DuitslandNederland 2—3. Captain Bok de Korver c.s. betreden het terrein. At,.. De Korver o.a. Bouman, Vos, Bouvy en Van Breda Kolff. Rotterdam sinds 1960 voetbalstad nummer 1 in?e .pa-sls van het interlandvoetbal is Ouh ge,eS<I door Sparta, de enige in Huit de fin de siècle die nog steeds t0pi?e Nederlandse voetbaltop huist, hiaa Vvas v°or 1960 niet Rotterdam. sDe) Oen Haag de stad die de meeste ?rs voor het Nederlands elftal had 'iciüi d. Uitgerekend op de 250e of- N«de interlai>d op 2 oktober 1960, het llej ,l'apds elftal speelde toen tegen de I in Antwerpen, nam Rotterdam spe ®P over. Van Rotterdamse zijde Van h n Pieters Graafland, Klaassens, bïee Ctjjp en Moulijn mee en daar- deei Was de hegemonie van de groten- s op vroegere glorie van HBS, HVV Over- 'k terende Residentie voorbij daj vfe.ns hoeden af voor Den Haag, !leho,Vaar lang de kop heeft weten te "den. Na bovenvermelde wedstrijd Flying Dutchman Piet v. d. Touw bevalt het best in Australië. Vijf dagen nadat de wielrenner terugkwam van de Olym pische Spelen in Tokio, is hij vertrokken naar Australië om daar de eerste schre den te zetten op het pad van het pro fessionalisme. Op het programma ston den wedstrijden in Melbourne, Sydney, Tasmania, Canberra en vele andere ste den. In Melbourne heeft v. d. Touw een match a deux gewonnen van de Austra- i liër Patterson, en een tweede plaats be haald in een koppelkoers van 100 km. met de Australiër Bill Lawrie als partner. Enkele dagen daarna won v. d. Touw een handicap-race van vier mijl. Het bevalt Piet overigens uitstekend in Australië. De contacten met de vele Ne derlandse emigranten doen hem goed. Ook de omgang met de renners wil uitstekr.nd vlotten, mede dank zij het feit dat Piet het Engels uitstekend beheerst. Flying Dutchman v. d. Touw zal samen met de Australiër Patterson twee zesdaagsen gaan rijden in Canada. Wij zien de „Vlie gende Hollander niet eerder dan in mei in Nederland terug. In 1960 won Konrads de Olympische 1.500 meter. Johns zuster Ilsa, die ook een internationale ster is geweest, heeft on langs eveneens besloten niet meer aan wedstrijden deel te nemen. Ad verten tl* John Konrads, de Australische zwem mer, die kort geleden had besloten de wedstrijdsport vaarwel te zeggen, heeft een lucratief contract getekend om coach te worden van een nieuw zwembad in Sydney. Aanvankelijk was Konrads van plan deze week naar Amerika terug te keren om er zijn handelsstudie aan de Univer siteit van Zuid-Californië te hervatten, die hij vorig jaar had onderbroken om te trachten een plaats te krijgen in de zwemploeg voor de Olympische Spelen van Tokio. Dat was hem niet gelukt Sporting Club, de bekende Portugese voetbalclub, maakt een crisis door, waar in thans het gehele bestuur en bloc is afgetreden. Het gaat al enige tijd mis met Sporting. In de nationale competitie is de ene nederlaag na de andere geleden en in het Europese bekertournooi voor beker winnaars werd verloren van Cardiff City uit Wales, dat laag was aangeslagen. De maat raakte vol toen de reserve- ploeg van Sporting zaterdag onverwacht de kans werd ontnomen op het kampioen schap van de reserve-afdeling, door een 02 nederlaag thuis tegen de reserves van Belenenses. Reeds was de coach, de Fransman Juan Luciano, door het bestuur ontslagen. De spelers waren het daar niet mee eens. Naar hun mening was niet de coach, maar het bestuur de oorzaak van de slechte gang van zaken. Na de nederlaag van zaterdag eiste ook het publiek het ver trek van het bestuur. Het bestuur heeft zich nu gewonnen gegeven. Imre Polyak, Hongarije's meest succes volle worstelaar, heeft besloten met de wedstrijdsport te stoppen en in de toe komst als coach voor de Hongaarse natio nale ploeg te gaan optreden. Polyak won drie wereld- en vier Olym pische titels. Zijn laatste grote prestatie leverde hij tijdens de Olympische Spelen in Tokio, toen hij de gouden medaille in de vedergewichtklasse van het Grieks- Romeins worstelen won. Colchesters supportersvereniging had geklaagd dat sedert de club was overge schakeld op de „sabeldans" als herken ningsmelodie, het spel van de spelers bar slecht was geworden. Daarom heeft het clubbestuur besloten zaterdag de oude „Posthoorngalop" eerherstel te geven. Dubbelzijdige bouclé tapijt, 100 cm breed, dat nooit één cent goedkoper dan voor f 7.45 ver kocht wordt... brengen wij mor gen tijdens deze aanbieding méér dan twee gulden goed koper dan normaal. Geen enkele rollen of restanten, neen, tientallen rollen van dit dubbel bouclé tapijt, geweven van ijzersterke sisalgarens in de meest gevraagde moderne kleu ren, worden ""aterdag verkocht voor een ongekend lage prijs. maat Neemt van Uw kamer mee. Morgenvroeg om 9 uur begint de verkoop van dit dubbelzijdig bouclé tapijt van ijzersterke Sisalgarens, in moderne kleuren. 100 cm breed, per meter voer din tel. of schrift, best Advertentie liep Rotterdam uit tot 480 uitverkiezin gen in het Nederlands elftal en het liet daarmee de Hagenaars met 477 onder zich. Sindsdien is het aantal Rotter damse uitverkiezingen snel opgelopen tot 566 waarvoor de Rotterdamse leve ranciers Sparta Feijenoord. Xerxes. Neptunus. Erlelsior. VOC en RFC door de jaren heen hebben gezorgd. al w.®et het u,t ondervinding... zijn Uw meubelen nog zo ^urzaam... de bekleding van 'e meubelen, daar gaat het "^stal om. k'e valt het meest op... ook bij 'Jtage. K rgen kunt U voor Uw meu- Mo ^e'en een nieuw gezicht kopen... ooier dan ooit te voren en Dr een gedeelte van de n°rmale prijs. dan begint de Oprui- - '"^"Verkoop van een grote l- rt'j duiver wollen moquette Moderne kleuren. st-n/rieest 'uxe en so"de meubel- koo Uit Priisserie van 28.50 „Q°*U morgen per meter voor g géén tien gulden. rgenvroeg om 9 uur begint verkoop van deze zuiver br h meu'5elstof. 130 cm ,:eed, In de nieuwste mode kleuren Per meter voor Géén tel of schrift, best. gelse doelman Brebner, en dat was juist voldoende voor een 21 zege de enige in de geschiedenis op Engeland. Van der Wolk en De Korver waren in deze ontmoeting ook van de partij. Zoals reeds gezegd, Sparta heeft al vóór de eeuwwisseling voor een grote door braak gezorgd, door bet uitnodigen van buitenlandse clubs naar ons land. Sparta was ook de eerste club die de Noorse overstak om een wedstrijd in Engeland te spelen. Dit voorbeeld vond navolging, en geleidelijk aan hebben ook vertegenwoor digende Nederlandse elftallen diverse niet-offieiële wedstrijden tegen buiten landse clubs gespeeld. Daarin speelden de Rotterdammers Kees van Hasselt, Willem Reidt, Jan Stok, Jan Kan (vader van Wim Kan), Weinthal, Heybroek, Imminck, Timmermans e.a. een grote rol. In 1905 is de Nederlandse Voetbal Bond begonnen met de registratie van onze of ficiële voetbalinterlands. De allereerste wedstrijd speelden wij op 30 april 1905 in Antwerpen tegen de Belgen. Twee Spar tanen waren in die wedstrijd van de par tij, te weten Boomsma en de toen al be roemde Bok de Korver. De Nederlandse Voetbal Bond stelde in die tijd het elftal samen. Ook toen 14 dagen later de Bel gen op tegenvisite kwamen bemoeide de bond zich wel met de samenstelling van de ploeg, maar voor wat het financiële aspect betrof, trok het zich terug. Men vreesde een nadelig saldo, en daarom liet men de organisatie van de eerste officiële HollandBelgië over aan de Rotterdamse courantendirecteur Sijthoff- Deze stelde een fraaie beker beschikbaar, die de eerste keer door ons land werd gewon nen. Maar afgezien van dit succes was het feit, dat de belangstelling enorm was, en dat ongeveer 16.000 toeschouwers de wedstrijd bijwoonden. De grote bond zag een en ander tevreden aan en het nam voortaan zelf de internationale voetbal touwtjes in handen. De eerste Rotterdamse internationals waren Boomsma en De Korver van wie de laatste een serie van 31 interlands I heeft weten op te bouwen. Een niet te on- j derschatten aantal, omdat in die oertijd 't internationale voetbalcontact heel wat be scheidener was dan tegenwoordig. Bok Tijdens de eerste wereldoorlog bleven wij van interlandvoetbal verstoken, maar kort daarna hebben Steeman (Sparta) en Groosjohan (VOC) geen onbelangdijke rol in onze nationale ploeg gespeeld. Omstreeks 1922 zijn de vette jaren van Feijenoord gekomen. Niemand in Rotter dam zal in dat jaar hebben vermoed dat met de verkiezing van de van Go Ahead gekomen Hulsman de basis zou worden gelegd voor een lange reeks Feijenoord- verkiezingen. Niet lang daarna versche nen ook Pijl, Bul, Koonings, van 'Dijke, van Heel, en vervolgens Barendregt, Groenendijk, Duynhouwer, de gebroeders Faauwe, van Male, de Vroet, van der Heide, Küppen en Vrauwdeunt. En ook Rotterdamse niet-Feijenoorders, als La- i gendaal, Formanoy, Vente, van Spaan-j donk, Weber, Grobbe, Drok en Oosthoek droegen er toe bij dat Rotterdam een belangrijke voetbalstad werd. De keuzecommissie van de KNVB heeft in de loop der tijden uit 48 verschillende plaatsen spelers voor het Nederlandse Elftal aangetrokken. Rotterdam gaat met ruime voorsprong aan de kop zoals uit onderstaand schema blijkt: Rotterdam 566, Den Haag 487, Amster dam 440, Haarlem 242, Eindhoven 186, Breda 127, Utrecht 109, Geleen 107, Dor drecht 78. Tilburg 77, Groningen 62. Ven- lo 54, Delft 45, Schiedam 43, IJmuiden 40. Deventer 39, Enschede 37, Gorinchem 36, Arnhem 33 Heerenveen 33, Hilversum 22, Maastricht 22, Apeldoorn 21, Den Bosch 17, Alkmaar 15. Roermond 14, Zwolle 14, Bergen op Zoom 13, Velsen 12, Nijmegen 11, Almelo 12, Kr. a.d. Lek 9, Sittard 8, Wageningen 8, Koog a d. Zaan 6, Sneek6, Leiden 5, Madrid 4, Scheveningen 4, As sen 4, Heerlen 4. Brunssum 3, Delfzijl 3, Rigtersbleek 3, Zaandam 2, Bloemendaal 1, Kampen 1, Spekholzerheide 1. Leen Vente heeft in het Ned- elftal 19 doelpunten gemaakt, en is daarmee Rot terdams topscorer. Weliswaar scoorde Wilkes 35 maal, maar daar waren maar 17 doelpunten bij uit de tijd dat deze voetbalcrack voor Xerxes uitkwam. Lagendaal is met 13 doelpunten derde, en dan volgen Pijl 7, de Groot 6, Groos- Dit is het eerste Nederlandse elftal, dat op 6 februari 1894 in Rotterdam met 10 van de Engelse club Felixstowe verloor. Staande v.l.n.r.: Jhr. v. d. Bosch (HVV, Pies (HFC), Kampers (RAP), Menten (HFC), Tromp HFCSchroder (RAP); aanv. en scheidsrechter Wij- mands (Voorzitter van RAP). Zittend v.l.n.r: Kan (Victoria), Kamp- schreur (Sparta), Timmermans (Spar ta), Weinthal (Sparta) en Meyer (HFC). Van uniformiteit, was getuige deze foto nog geen sprake, de spelers kwa men uit in het shirt van hun vereni ging. Advertentie ÖCHC1UC11C1 was Udll LCKCUWUUIUIK. -OU1Y «j. T» CC Pnceo de Korver is bovendien de enige voetbal- iJL, Ier geweest, naar wie een club BDK uit Amsterdamis genoemd. Vervolgens speelde Eshuys eenmaal mee, en was Cas Ruffelse een blijvertje. Toch was het de buut van deze Rotterdammer allerminst plezierig. Nederland verloor namelijk in Darlington met 122 van Engeland. Cas Ruffelse scoorde echter de beide doel punten, en mocht het de volgende maal opnieuw proberen. Jurgens, Boerdam en Van Nieuwenhuizen kwamen en verdwe nen, en voor wat langere duur diende in 1910 Piet van der Wolk zich aan -In dat jaar debuteerde ook de eerste Rotterdam se niet-Spartaan, Arnold Hörburger van VOC. In 1912 maakte Huug de Groot zijn opwachting. Van deze keuze heeft men vooral op 24 maart 1913 geen spijt gehad. Hij joeg die middag op het Haagse Hout- rust twee enorme spetters langs de En- laar, Drok, Formenoy en van Spaandonk 4 Moulijn en Ruffelse 3, Kruiver en v. d. Sluys 2, en Brandes, Grobbe, de Korver, Klaassens, B. Paauwe, Vrauwdeunt en Weber elk eenmaal. Rotterdam heeft derhalve 110 doelpun ten (van de 632) voor haar rekening genomen, en wordt gevolgd door Den Haag 102, Amsterdam 61, Haarlem 52, Utrecht 44. Eeindhoven 38, Delft 24, en Breda en Geleen 20. De overige steden kwamen niet boven de 20 doelpunten uit. Van Heel is 29 maal aanvoerder van het Ned. elftal geweest, en de andere Rotterdamse captains zijn de Korver 15, de Vroet 14. Terlouw 5, B. Paauwe 4, Klaassens en Rijvers 2, en van Male, Ruffelse, Steeman en Steenbergen ieder eenmaal. De meest voordelige aanbie ding Nylonkousen, die wij ooit hielden... is deze Opruimings aanbieding van 3 paar eerste keus Nylons voor nog géén drie gulden. dén tel, of schrift, best. ROTTERDAM, 15 jan. Nu het ko mend weekend de energiehal weer be schikbaar is voor zaalsport, zullen vele handballiefhebbers zondagavond hun ra- vorieten weer kunnen aanmoedigen liet treffen tussen Dynamo en E. M. M. (Middelburg) verdient speciale aandacht, want hier gaat het niet alleen om het winnen, van een wedstrijd. Neen, in de ze wedstrijd zal beslist worden, wie van de twee verenigingen de kans op een van de drie hoogste plaatsen zal be houden. De eerste ontmoeting in Middel burg bracht een Dynamo-zege, maar in middels heeft EMM getoond in een be tere vorm te verkeren, getuige de twee nipte nederlagen tegen landskampioen Operatie 55. Een Rotterdamse nederlaag zal de Maasstad uit de nieuwe hoofdklasse hou den, aangezien de achterstand dan te groot wordt. De overwinning echter zal de hoop weer doen opleven en het is dan ook zelfs mogelijk, dat Dynamo de tweede plaats weer in handen neemt. Voorwaarde is, dat Operatie Sittardia met een nederlaag naar het Limburgse zendt en dat Stratum Meteoor in Eind hoven Quintus achter zich houdt. Aan de eerste voorwaarde zal wel zonder veel moeite voldaan worden, maar 't tweede geval is heel wat meer twijfelachtig. In eigen omgeving moet Dynamo de ze ge in de Energiehal kunnen grijpen. Jam mer is het, dat de beide teams meestal nogal fors tegen elkaar spelen. Behalve in de hoofdklasse is er ook volop spanning in de hoogste districtsafdeling. Van ui termate groot belang voor de beide teams is de wedstrijd Snelwiek - Vires et Celeritas. De Goudse formatie heeft het gepresteerd reeds enkele weken de leiding in handen te nemen, doch Snel wiek heeft op De Schutters slechts één punt achterstand. De eerste ontmoeting eindigde in een zege van Vires, maar intussen heeft Snelwiek enkele goede prestaties gele verd, o.a. de prachtige zege op Hellas in Den Haag. Vires lijkt o.i. wat over liet hoogtepunt heen, want de laatste wed strijden werden zonder veel overtuiging gespeeld. Gebaseerd op deze informa ties lijkt Snelwiek de zege te gaan be halen, maar trainer Kassels van Vires beheerst de tactiek in het handbalspel als weinig anderen, waardoor een ver rassing zeker niet uitgesloten is. De wedstrijd Snelwiek - Vires is de enige wedstrijd in de eerste klasse, die Voor zondag is vastgesteld. In de twee de klas moet Roda thuis van Operatie 2 winnen om met de huidige leiders van 2B gelijk te komen. De Rotterdammers hebben het materiaal om tot een goede prestatie te komen. Wij vertrouwen erop, dat de Rotterdammers met DWS de kansen van de Afdeling Rotterdam voor de promotie naar de eerste klasse -doen zullen verdedigen. In de hoofdklasse staan op het ogen blik vier teams op een gedeelde tweede plaats. Swift torent daar niet 11 punten ver boven uit en zal ongetwijfeld de ti tel behalen. DWS. Hygiea, Quintus en Verburch moeten onder elkaar gaan uit maken wie de overige twee ereplaatsen gaan bezetten. Bij DWS, Verburch valt er zondag reeds n pretendent af. Reeds in de eerste ontmoeting wist DWS Verburch te verslaan, zodat de papie ren voor zondag zeker niet ongunstig liggen. Ook Hygiea valt af, want in Roer mond geeft Swift de winst zeker niet uit handen. Quintus is de enige die vrij zeker is van de zege, omdat WLCDES zelfs in eigen huis de Westlandse da mes niet zal kunnen weerstaan. Roda - De Schutters, de Rotterdamse derby in de hoogste districtsklas, kan als vanouds een bijzonder spannend tref fen worden. In de eerste ontmoeting konden beide teams niet tot de volle winst komen. Ook zondag zullen de krachtsverhoudingen elkaar niet veel ontlopen maar o.i. heeft Roda de meeste kans op de zege, omdat de schotkracht in dit team iets groter lijkt. Snelwiek moet weer eens de volle winst beha len, want Wings, alhoewel onbereken baar is niet van gelijke kracht. De Ad- vendodames zullen 't de dames van DWS 2 moeilijk maken, maar dat zij een zege kunnen behalen is niet aan te ne men. Verschillende DWS-speelsters, die vorig jaar nog in de hoogste klasse speel den zullen door hun routine Advendo een' nederlaag toebrengen. Actief blijft in deze 2e klas aan de leiding, omdat Roda 2 een te zwakke tegenstander is. Schutters 2 en WIK gaan bepalen, wie van de twee het volgend jaar een klas lager zal spelen. Voorlopig lijkt WIK hier het slachtoffer te worden. Advertentie Zij, die beseffen, dat welvaart niet alleen een auto, TV of een keurig zondags pak betekent, maar ook voldoende lekker warm nachtgoed voor de kinde ren kunnen morgen hun gang gaan. Ook Uw jongens zullen genoeg van die heerlijke warme pyjama's kunnen hebben Morgen houden wij een Oprui- mings-verkoop van Twents flanellen Jongens-pyjama's. Heer lijk warme pyjama's, met twee zakken op het Jasje en prima afgewerkt, voor prijzen, 30 tot 40% lager dan normaal. Morgenvroeg om 9 uur begint de verkoop van deze honderden pyjama's in frisse streepdessins voor prijzen, die lager zijn dan ooit. Géén tel. of schrift, best. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM, 15 jan. „Het wordt steeds moeilijker om in Enschede van de Sportclub te winnen," zegt Feijen- oords manager Guus Brox. De Rotter damse sterrenformatie heeft de laatste vijf jaar in het Diekman-stadlon niet verloren en als de heer Brox het voor het zeggen had, zou Feijenoord ook zon dag twee punten rijker worden. „Keken maar dat ik zondag op de tribune zit te springen van de zenuwen," zegt hij. Feijenoord is zondag In Enschede weer eens volledig. Frans Bouwmeester en Piet Kruiver hebben deze week flink getraind en zijn weer van de partij en Gerard Bergholtz heeft geen last meer van zijn dikke knie. De opstelling luidt: Pieters Graafland. Romeijn, Kraay, Veldhoen, Vrauwdeunt, Haak, Berg holtz, Groot, Kruiver, Bouwmeester en Moulijn. DE HEER J. HESHOF, lid van de com missi e betaald voetbal van Sparta, Is vol vertrouwen. „Wij draaien de laatste Mld goed en waarom zou het dan thuis tegen Sittardia niet lukken?" Waar schijnlijk kan Tonny Kemper zondag ook weer opgesteld worden. De Schie dammer heeft last gehad van een lies blessure, maar tijdens de trainingen van deze week voelde hij zich weer normaal. Zou Kemper onverhoopt zon dag toch niet opgesteld kunnen wor den, dan vervangt de jonge Hans Haze- broek hem weer. De opstelling luidt: Doesburg, Terhorst, Bentzon, Kemper, L-yKenbroek, Laseroms, Bouman» Hos selaar, Van Miert, Bosveld en Adelaar. TOON MEERMAN speelt dus zondag met Excelsior mee tegen Volendam en dat is op dit moment eigenlijk het enige nieuws dat er te melden valt vanuit Woudenstcyn. Excelsior krijgt het zon dag ongetwijfeld zwaar, maar juist dan kunnen de Rotterdammers wel eens verrassend voor de dag komen. De opstelling luidt: Brouwer, De Kramer, v isser, Mudde, Slui, De Butter, Corpe- leyn, Schouten, Meerman en Weber. TRAINER LOOF van D.H.C. Is blij. Do jeugdspeler Grootscbolten is al zo ver opgeknapt, dat hij zaterdag ln de Ach terhoek met het tweede elftal van de Delftse semi-profs kan spelen tegen De Graafschap 2. Het ziet er dus naar uit, dat spoedig het standaardelftal weer kan profiteren van Grootscholten. Zon dag ontvangen de Delftenaren Enschc- dese Boys en de mogelijkheid om weer punten rijker te worden heeft D.H.C. dan zelf in handen. De opstelling luidt: Kalden. Verhoek, Tetteroo, Kronshorst, Dorjee, Van Miert, Den Engelse, Van Galen, Blok, Kwakkernaat en Rijnvis. TRAINER HUUG VAN DER MOER van Hermes D.V.S. weet nog niet precies welke spelers tegen Wilhelmina in Den Bosch zullen aantreden. Dat hangt af van de blessure van Heykamp. Er zijn twaalf spelers aangewezen: Bezem, Monster, Weber, Heykamp, Flaes, Van der Kooy, Van Ede, Van der Burg, Van Mullem, Gouweleeuw, Slavenburg en De Blok. S.V.V. IS GASTHEER van B.V.V. en mag geen moeite hebben twee punten in Schiedam te houden. Trainer Kinus Gosens heeft geen verandering in zijn elftal aangebracht: v. d. Velden, Visser, Glaudemans, Schenk, Van Beek, Van Leeuwen, Hubert, Van Dijk, Van Mee- teren, Osterholt en Putters. „PROBEREN, MAAR. Proberen". Dat is alles wat Xerxes' trainer Bob Janse kan uitbrengen na een vermoeiende dag met vele uren trainen. „We moeten winnen om bij te blijven". Zondag gaan de Rot terdammers naar HVC, dat getraind wordt door Hans Croon, de oud-trainer van SVV. Bob Janse weet wat voor vlees hij in de kuip heeft en kan daar zijn tactiek op afstemmen. Dus.In ieder geval is spil Bavelaar weer van de partij en dat is een hele geruststelling. De opstelling van Xerxes luidt: Van Dijk, Van der Heide, Fafié, Spinhoven, Bavelaar, Damen, Heyerman, Klein, Snoeck, Kriesch en Kleinjan. DE RENTREE van Jan Kramer in het i eerste elftal van Fortuna-VIaardingen graat niet door: Cees Blankenstein is weer hersteld van zijn been-blessure. Dus zag trainer Maarten Vink geen re den om het elftal te wyzigen voor de thuis-wedstrijd tegen De Baronie. Er zijn zeker winstkansen voor de Vlaar- dingers. De opstelling luidt: Hooymans, Kramer, Brilleman, Baksteen, Jansen, Van der Borden, Kuipers, Tamas, Ver weel. Van der Zwan en Don. I TRAINER PIET DE VISSER is het nog niet helemaal met zichzelf eens, hoe hij DFC het veld zal insturen in de thuis wedstrijd tegen Roda JC. Kattestaart, die drie maanden is uitgeschakeld we gens een beenbreuk, maar vorige week tegen Hermes weer kon spelen, is een van de vraagtekens. Is het beter, dat hij eerst nog wat acclimatiseert bij de re serves of kan hij een tweede wedstrijd in het eerste elftal spelen? Ook het meespelen van Bellaard is nog onzeker. Voor alle zekerheid houdt trainer De Visser dertien spelers paraat, uit wie hij zaterdag of desnoods zondagmorgln het elftal samenstelt. Vanavond wordt er nog getraind en dan kan Piet de Visser er nog een nachtje rustig over slapen. Die dertien spelers zijn: Feyt, Van der Bösch, Punt, Bouwer, Beilaard, Van Sluysdam, Kattestaart, Kleinjan, De Vos, Bennaars, De Kreek, Donga en Levi Mozes.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1965 | | pagina 11