Een belangrijke datum voor u, Nederlandse transporteurs NEDERLAND N.V* Er zijn nu drie plaatsen ter wereld waar 's werelds sterkste vrachtwagen gemaakt wordt. Södertalje, Sao Paulo en Zwolle. Onder toezicht van de Zweedse experts zullen Nederlanders hier vanaf vandaag de diesel-reuzen van het internationale vrachtvervoer assembleren. Dank zij de vestiging in Zwolle zullen de Scania-Vabis prijzen nu niet vallen onder de EEG buiten-tarieven. Dat is een groot voordeel voor u, Nederlandse transporteur. Zeventig jaar lang maakt Scania-Vabis al wagens die uitmunten door buitengewone robuust heid, verrassend lange levensduur. Het harde Zweedse klimaat, de ruwe Zweedse wegen, het hoogwaardige Zweedse staal en de Zweedse zin voor kwaliteit gaven de stoot tot nieuwe tech- nieken, vindingen en constructies. Vanaf 1936 maakt Scania-Vabis uitsluitend diesels, vanaf 1949 de befaamde heavy-duty diesels met directe inspuiting. Op de internationale, routes is een hoog percentage van alle zware vrachtwagens nu Scania-Vabis. Alleen vanuit Nederland rijden duizenden van deze giganten. De reden weet u, Nederlandse transporteur. De Scania-Vabis vrachtwagens worden alge meen beschouwd als veruit de duurzaamste ter wereld. Bij de onderdelenfabricage in Zweden is er één controleur op elke tien arbeiders. Dit zijnde wagensvoor de transporteur die de hoogste eisen stelt en het meeste rendement van zijn wagenpark verlangt. Wie met 32 ton hellingen tot 30% moet nemen die kiest een Scania-Vabfs» Wie een 20 meter lang stalen werkpaard wil> waarvan elk onderdeel zo precies gemaakt is als een horloge, kiest een Scania-Vabis. In Zwolle komt elke 24 uur een Scania-Vabis vrachtwagen met onderdelen aan uit Södertalje. Elke Scania-Vabis, die uit de Zwolse fabriek rijdt, is voor honderd procent gelijk aan zijn Zweedse broers. De kwaliteits-controle is punt voor punt gelijk aan de Zweedse. Voortaan zullen alle Scania-Vabis wagens in de EEG-landen hun eerste meters in ons land afleggen. Maar niemand zit dichter bij 't Europese hart van Scania-Vabis dan u, Nederlandse transporteur* Daarom is het vandaag 'n belangrijke dag. Voor ons. En voor u» VRIJDAG 15 JANUARI 1965 Scania-Vabis maakt Brazilië Zweden vanaf vandaag - in Zwolle SCANIA-VABIS

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1965 | | pagina 16