Curd Jürgens nu ook al orchideeënkweker Kamelen zijn van Anita huisdieren Ekberg „HET HUIS" VAN LOUIS VAN CASTEREN OP TV. Fascinerend spel met de tijd Middenstand in een „heksenketel" vijfdaagse Jongeren vergeten groep bij woningtoewijzing t&ï* VN-hulp aan Indonesië „in ijskast DAGPUZZLE L Filmster Jeanette MacDonalcl overleden opruiming opruiming Werkgroep Wonen onder dertig Woningnood zaak van overheid Grote schilders uit oude bonden Kritiek Kamelen Shirley terug Nieuive vereniging gramofoonp!aten S2!Zie Brokken HET NIEUWE DAGBLAD VRIJDAG 15 JANUARI 1965 Anita Ekberg in Federico Fellini's bijdrage tot de tpisodefïlm Boc caccio '70". schoenenzak voor 6 paar schoenen in Zweden" van de Franse regis seur Roger Vadim. Curd Jürgens in de film „Kasteel Shirley Temple, het kindsterretje uit de jaren dertig, is terug in de 20th Century Fox-studio's. y s TeriertK» fantasie marquiset iööööOSC ester decoratieve filet oöocicoaogwA(j l V ti t l ii s n Splinternieuwe Gerhard Wendland Anneke Gröntoh y Hallyday Johnny Lion The blue Operette P^monds Triplaten ent 18 FILMSTERS pPCHIETEN Curd Jürgens, die is gecontracteerd om de hoofdrol te spelen in „Margit- to", een film over de watersnoodramp van 1953, waarvoor de Nederlandse regisseur Gerard Rutten en Jan Ger hard Toonder het scenario hebben ge schreven, beoefent, als acteur, een romantisch beroep. Sinds enige tijd echter is Jürgens, die zijn filmloop- baan in 1939 begon met de film „Sa lonwagen E 417" en die zich sinds dien internationale faam heeft ver worven, met een zo mogelijk nog romantischer bedrijf begonnen. Hij is namelijk orchideeën gaan kweken. Jürgens, de gelukkige eigenaar van een indrukwekkend aantal, over heel Europa verspreide huizen en lande- nijen, was bijzonder gehecht aan een boerderij, die hij in het zuiden van Frankrijk bezat. Hij produceerde er geen vee of koren, maar hoofdzake lijk rozen voor de parfum-industrie. Op een goede dag besloot hij zijn Frans personeel te vervangen door Nederlanders, die als landbouwers, tuinders en bloemkwekers internatio nale vermaardheid genieten. De man, die zich naar aanleiding van dit plan bij hem kwam aanmelden, bleek een Chinese Nederlander uit Indonesië te zijn, wiens liefste wens het was, orchideeën te kweken. ,,Ik heb", vertelt Jürgens, ,,een over eenkomst met hem gesloten. Ik bouw de op de boerderij een huis voor hem, stelde alle broeikassen tot zijn beschik king, kocht de nodige installaties voor de besproeiing en dergelijke en sprak met hem af, dat ik zestig procent yan de winst zou krijgen. Tussen haakjes, de vrouw van mijn nieuwe compagnon kookt voortreffelijk Chinees eten. Zo nu en dan komt ze voor ons koken." Behalve een beroemd acteur, blijkt Jürgens ook een uitgekookte zakenman te zijn. Hij denkt er namelijk hard over, de orchideeën onder zijn eigen naam op de markt te brengen. Curd Jürgens is enige tijd geleden in Engeland ge weest om voor de film „Lord Jim" een onromantische, lafhartige rol te spelen, die wel zeer sterk afwijkt van de gladde, elegante personages, die hij gewoonlijk uitbeeldt. ,,Ik ben", bekent hij, ,,in te, veel films opgetreden en ik heb te hard ge werkt. Sommige van die films waren slecht en als er dan weer een klaar was, vond je het maar het beste om weer zo gauw mogelijk in een andere op te treden voor het geval de vorige een mislukking zou blijken. Nu ga ik het echter wat kalmer aan doen". Jürgens heeft met Richard Attenbo- rough, Bryan Forbes, John Mills en een drietal anderen een onderneming ge sticht, de Six Star Television, die als tegenhanger moet dienen van het Four Star Theatre, dat films voor de tele visie produceert. De eerste produktie van de nieuwe onderneming is een komische thriller, geschreven door mensen vragen, hoe ik het vind, dat mijn vrouw meer verdient dan ik, ant woord ik eenvoudig: ,,Ik vind het prach tig." ,.Ik voel me erg gelukkig", merkte Anita Ekberg op. „Het is lang niet al tijd gemakkelijk geweest. Er was heel wat kritiek op me. In Zweden heeft de pers me het zo moeilijk gemaakt, dat ik nu bezig ben mijn Zweedse nationa liteit te verwisselen voor de Italiaanse." Was ze van mening, vroeg Mann, of men haar langzamerhand meer begon te beschouwen als actrice dan als sex- bom? „Nog niet erg", luidde het antwoord. „Het is heel moeilijk aan een bepaalde reputatie te ontkomen. Ik denk, dat het kwam, omdat ik blond was en niet be paald mager, hoewel dat niets te maken heeft met sex. Toen ik voor het eerst ip Hollywood kwam, moest iedereen daar iets aparts hebben. Ik herinner me, hoe Tyrone Power het in mijn eer ste film, „Mississippi Gambler",' aan de stok kreeg met de grimeur, die de zakken onder zijn ogen had weggewerkt „Het heeft me jaren gekost om die te krijgen", beet hü de man toe. „Zorg dat ze weer te zien zijn". Ik hoopte, dat de mensen me anders zouden gaan zien maar toen trad ik op in „Boccaccio '70" en begon het allemaal weer van voren af aan. Fellini en ik hadden het bedoeld als een parodie op mezelf. Het moest een grap zijn. Ik acteerde tegen HOLLYWOOD, 15 jan (UPI) De Amerikaanse zingende filmster Jeanette McDonald is op 57-jarige leeftijd aan een hartverlamming overleden in het Methodisten-ziekenhuis van Houston in Texas. Jeanette McDonald is vooral bekend geworden voor haar muziek films aan de zijde van Nelson Eddy. De roodharige Jeanette was twee dagen geleden in het ziekenhuis opge nomen om te worden geopereerd aan haar hart, aldus haar vriendin en pers agent sinds vele jaren, mevrouw Helen Ferguson. Mevrouw Ferguson zei dat de actrice, die was getrouwd met de acteur Gene Raymond, kort voor kerstmis geope reerd was in het U.C.L.A. Medical Center, en dat ze in hetzelfde zieken huis in Houston waarin ze overleden is, in november 1963 een adertransplanta tie onderging. Onder de films die het zingende film- paar Jeanette McDonald- Nelson Eddy, een bariton bekend maakten, waren „Sweethearts" en „Maytime". Jeannette McDonald is ook opgetreden aan de zijde van wijlen Clark Gable, in „San Francisco". Een van de laatste films waarin Jeanette McDonald is opgetreden was een Lassie film. De laatste jaren be perkte miss McDonald zich tot gast optreden voor de televisie en af en toe in nachtclubs. (Advertentie) Dit Is niet alleen een Oprui ming van die artikelen, die wi) het meest nodig hebben, neen, ook een speciale verkoop van gezellige luxe-artikelen. Horgen koopt U die luxe, een handige schoenenzak voor 6 paar schoenen, waarmee U In Uw kasten enorm veel ruimte en orde schept. Van solide plastic, keurig afge werkt met stevige haak en me talen ophangstrip, voor in de kast of tegen de. kastdeur. Gisteren nog 3.90... morgen ais Opruimings-aanbieding voor nog géén twee gulden. Morgenvroeg om 9 uur begint de verkoop van deze schoenen- zakken voor /J f) dames- en heren- jjfl Jt/ schoenen (6 paar) voor Ciin tel. of schrift, best. Bryan Forbes. „De aanbiedingen, die we kregen, voordat we goed en wel waren begonnen" aldus Jürgens, „waren fantastisch. Maar harder werken hoef ik niet. Tenslotte zjjn er nog vjjf ande- len. En dat wil in haar geval heel wat Eén van de nog te produceren films zal spelen in het bedrjjf van een orchi deeën-kweker in de broeikassen van Curd Jürgens natuurlijk. Zijn drukke werkzaamheden, zijn lu cratieve ondernemingen en zjjn voor nemen om het wat rustiger aan te doen, hebben Jürgens intussen niet belet om in de film „Margitto" een internatio nale eo-produktie onder regie van Ge rard Rutten, die o.a. „Wederzijds" heeft gemaakt, de rol te spelen van een in ternationaal befaamde goochelaar, die tijdens de rampnacht van 1953 in Zierikzee optreedt en daar het leven redt van drie Zeeuwse kinderen, met wie hij dagenlang wordt geïsoleerd op een kleine boerderij. Zonder overdrijving kan van Anita Ekberg worden geconstateerd, dat ze heel wat meer kwaliteiten heeft dan men, uiterlijk gezien, zou veronderstel len. En dat wil in haar geval heeel wat zeggen. Tenslotte kan men van een meisje met haar figuur, dat in een V12 Ferrari rijdt, dat er als huisdieren eeen paar kamelen op nahoudt en dat het contact met haar chauffeur onder houdt door middel van een walkie- talkie, niet bepaald beweren, dat ze alledaags is. Onlangs heeft de Britse filmjournalist Roderick Mann met haar en haar echtgenoot, (1e Amerikaanse acteur Rik von Nutter, een gesprek ge had. Ik vond Rik von Nutter, begint Mann zijn verslag, direct erg sympathiek en dat was maar goed ook, want hij is bijna twee meter lang en zag er uit, o£ hij me met een eenvoudige draai van zijn pols over zijn hoofd zou kun nen slingeren, als ik hem daartoe de kans had gegeven. Ik informeerde, hoe ze elkaar hadden leren kennen en hij vertelde, dat dat was gebeurd, toen hij met wederzijdse vrienden een bezoek aan haar bracht in Rome. „We dronken een borreltje aan haar bar", aldus Rik von Nutter, „en al heel gauw kreeg ik in de gaten, dat ze er niet alleen maar een garderobe op na- heild. Ze bleek de eigenares van een uitgebreide bibliotheek en had elk boek, dat er in stond, gelezen. Ik was erg onder de indruk". „De meeste man nen zjjn bang voor mooie vrouwen", merkte Anita op. „Maar Rik niet". „Mijn hele leven" ging Rik voort, „ben ik op zoek geweest naar een bepaald type meisje. En ik had bijna alle hoop opgegeven, haar ooit te vinden, toen ik Anita ontmoette. Als ik haar zou moe ten beschrijven, zou ik zeggen, dat ze een geweldig goed kokkin is, die per abuis voor een actrice wordt gehouden. Feitelijk heb ik maar één bezwaar te gen haar: ze brengt teveel tijd in de keuken door". Hoe was het, vroeg Roderick Mann, om getrouwd te zijn met een zo opval lende verschijning als Anita in een stad, waar de mannen elke aardige vrouw het hof maken? „Ik ben verschrikke lijk trots op haar", verklaarde Rik von Nutter. „Als geen man haar aankeek zou ik beginnen te twijfelen aan mijn eigen goede smaak. Nee, ik vind het helemaal niet erg. We kunnen gewel dig met elkaar opschieten. Zelfs als de een sterk verkleinde achtergrond, zodat ik er overweldigend uitzag, maar onge lukkig genoeg namen de mensen het ernstig op". „Ze komt er best overheen", merkte Rik von Nutter op. „Dat hoop ik", ging Anita voort. „Maar het is nog moeilij ker orA over de kritiek heen te komen, hoewel ik er langzamerhand aan ge wend raak. Mijn ouders in Zweden trouwens ook. Ze zijn nu zo gewend om krankzinnnige dingen over me te lezen, dat ze zelfs niet met hun ogen knipperden, toen ze lazen, dat ik samen leefde met Clyde Rogers, vlak na mijn huwelijk met Rik von Nutter". „Die Clyde Rogers ben ik zelf", zei Rik. „Mijn impresario Wilde, dat ik mijn naam veranderde met het oog op de Amerikaanse markt". Óver markten gesproken, vroeg Ro derick Mann. Hoe bent u aan die ka melen gekomen? „Die hebben we da- deau van de Tunesische regering", ant woordde Von Nutter. Anita en ik zijn per jeep op safari geweest in Noord- Afrika. Ze heeft zich kranig gehouden, hoewel het er, soms erg primitief toe ging. Ieder ogenblik waren we omringd door hele horden Arabieren. Daarna kwam Egypte. Dat was een heel avon tuur. Aan de grens hadden ze vijf dikke boeken vol namen van mensen, die er niet in mochten. Gelukkig had Anita nooit in Israël gefilmd, zodat het goed was. Maar toen we het land weer uit wilden, waren er nog eens vijf dikke boeken van mensen, die er niet uit mochten. En dat waren niet de zelfde namen. Het kan dus best, dat je er wel in, maar niet meer üit mag". Toen het gesprek afgelopen was, haal de Anita Ekberg haar walkie-talkie te voorschijn en gaf haar chauffeur op dracht, haar terug te brengen naar ae Londense studio, waar ze optrad voor de film „The Alphabet Murders". Shirley Temple, het kindsterretje uit de tijd van de Amerikaanse depressie in de jaren dertig, is teruggekeerd in de Hollywoodse studio's van 20th Cen tury Fox om, 32 jaar nadat ze daar voor het eerst is opgetreden, opnamen te maken voor een reeks televisiefilms. Shirley, die in 1928 is geboren, zal op treden in de tv-serie „Go Fight City Hall', een situatie-comedie, die in de komende herfst door de Amerikaanse televisie zal worden uitgezonden. Als zesjarige maakte zij haar filmdebuut in „Caroline". In totaal is ze in 33 films van Fox opgetreden, waarmee ze ruim 40 miljoen dollar heeft verdiend. Tijdens het welkom, dat de studio bereidde, zei Shirley Temple: ,,Ik voel me hier thuis. Hier heb ik mjjn melk tanden verloren en hier ben ik school gegaan. Er is niet veel veranderd". Shirley Temple woont thans in San Francisco. Ze is getrouwd met de zaken man Charles Black en heeft drie kin deren. Ze zal nu vier maanden per jaar in Hollywood gaan wonen. (Van onze filmredactie) BUSSUM, 15 jan. In het door (le VARA verzorgde televisieprogramma is vanavond de betrekkelijk korte vertoningsduur 36 minuten speel film „Het Huis" van de Nederlandse cineast Louis A. van Gasteren opge nomen. Deze op verschillende interna tionale festivals onderscheiden film, die in 1961 tijdens (1e Internationale Filmweek te Arnhem een eervolle ver melding kreeg, verdient de bijzondere aandacht van (le kijkers, niet alleen om het ongewone gegeven, maar vooral ook om de bijzonder knappe en fascine rende wijze, waarop Van Gasteren er filmgestalte aan heeft weten te geveu. In zijn film schetst van Gasteren de geschiedenis van een huis en zijn bewo ners, zoals ook gebeurd is in „Het He melbed". Maar hij maakt daarbij het verhaal volkomen los van alle chrono logie en logica. Zelf lichtte hij de door hem gevolgde werkwijze als volgt toe: „De methodiek van het scenario is de opeenvolging en repetities van menselijke emoties, zonder de daarbij behorende tijdsbepalingen. Er is geen vast punt in de tijd; er zijn geen te rugblikken in het verleden of blikken in de toekomst. Er is een cirkel getrok ken in de tijd. Alles is „nu". Het meest verwonderlijke bij deze re denering is misschien wel, dat Van Gasteren in zijn opzet volkomen is ge slaagd. Louter met zijn suggestieve beelden, de schijnbaar willekeurige, maar zorgvuldig afgewogen opeenvol ging, waarin hij deze heeft geplaatst, met een indringend gebruik van het ge luid het telkens terugkerend wals- melodietje en de eerste vingeroefenin gen op de piano van een kind en met een maximum aan camerawerk, wat zijn acte rs betreft, weet hij de ge schiedenis van een huis, „Het Huis", voor de kijker te doen herleven. Het huis met het lief en leed van zijn bewo ners in vrede en voorspoed, in oorlog en bezetting, hun geboorte en dood, hun deugden en zwakheden, hun liefde en hun haat. Een kaleidoscoop van ge voelens en stemmingen met als centra le punt het oude, met liefde en trots gebouwde huis, dat de ondergang van zijn bewoners overleeft, tot het zelf on der slopershanden valt. Een bewonderenswaardig werk van Van Gasteren, die er mee heeft bewe zen, dat hij weet, wat film is en hoe hij er mee moet omgaan. (Advertentie) (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 15 jan. De midden stand bevindt zich in een, wat een be stuurslid van de Koninklijke Neder landse Middenstand noemde, „vreselij ke heksenketel". Het regent be zwaarschriften bij het Hoofdbedrijf schap Detailhandel en bij de drie grote middenstandsbonden. De bezwaren richten zich tegen een conceptverorde ning van het Hoofdbedrijfschap, waar bij de vijfdaagse werkweek voor het winkelpersoneel verplicht wordt ge steld. Woensdag 27 januari zal het be stuur van het Hoofdbedrijfschap over deze verordening beslissen. Nu de dag van de beslissing voor de deur staat, is men plotseling overal wakker geworden. Federaties van liefst achttien verschillende branches hebben de laatste tijd de besturen van de drie grote middenstandsbonden laten weten, dat zij tegen het compromis zjjn, dat deze bonden, ook met hun zjj het soms stilzwijgende instemming begin vorig jaar hebben gesloten met de bon den van het winkelpersoneel. Onder in vloed van deze tegenstand, denkt het hoofdbestuur van de Katholieke Mid denstandsbond, zulks in tegenstelling tot wat het voornemen was, toch te zullen tegenstemmen in de vergadering van het Hoofdbedrijfschap. De Christelijke Mid denstandsbond is, evenals het Christe lijk middenstandspersoneel, altijd tegen geweest. Zij hebben ook het compromis niet ondertekend. Dp Koninklijke Mid denstandsbond heeft aangekondigd niet te zullen wijken voor de druk en vóór te zullen stemmen. Tegenstemmen be schouwt het hoofdbestuur als woord breuk ten opzichte van de personeels- bonden. Het compromis waarop de conceptver ordening berust, voorziet in een rou leersysteem, waardoor de vijfdaagse werkweek kan worden ingevoerd, zon der dat de winkel ervoor behoeft te worden gesloten. Men moet zijn perso neel zeven vrije zaterdagen geven, dertien vrije maandagen en nog der tig andere vrije dagen. Het zal duide lijk zijn, dat een dergelijk systeem vooral voor de detaillisten met een of twee man niet makkelijk te missen per soneel, bezwaarlijk kan zijn. Aange voerd door de Mitex, de federatie van Textielhandelaren, zijn deze detaillis ten voor een maandagsluiting. Ande ren zijn eveneens tegen het rouleersys teem, maar verwerpen ook de vrije maandag. Er zijn, om kort te gaari, bezwaren in veelvoud, maar één deug delijke oplossing wordt daar door nie mand tegenover gesteld. „Zo gaat het nu altijd in de middenstand", ver zuchtte tegen ons een functionaris van één der bonden, „als er een paar hon derdduizend middenstanders zjjn, zijn er ook een paar honderdduizend me ningen". Het ziet er, ondanks de protesten, toch naar uit, dat de verordening zal worden aangenomen. De Christelijke midden standsbond. de Christelijke werkne mers en de Katholieke Middenstands bond hebben bij elkaar niet genoeg stemmen in de vergadering van het Hoofdbedrijfschap om de benodigde tweederde meerderheid te kunnen ver hinderen de verordening aan te ne men. Honderden stukken Terlenka vitrage en polyester filet lagen er opgeslagen in een van de bekendste vitrage fabrieken. En zouden hier dan geen koper voor zijn? Ja, niet voor de normale prijs bijna drie gulden per meter maar wel voor onze prijs... bijna de helft van de normale. Terlenka fantasie marqui' sette, 90 cm breed, met Inge weven dessin, normale prijs 2.95 per meter. Polyester decoratie filet uit de serie van 2.75,110 cm breed. (Van een verslaggever) AMSTERDAM, 15 jan. Ook onder de jongeren tussen (1e twintig en dertig jaar is de woningvraagstuk nog zeer urgent. De moeilijkheden van deze groep worden echter nog vergroot, door dat zij door officiële instanties ten ach ter wordt gesteld bij andere catagorie- en en zelfs geheel in het vergeetboek dreigt te geraken. Dit geldt zowel voor gehuwde als voor nlet-gehuwde jonge ren. Tot deze conclusie is een werkgroep van Amsterdamse jongeren gekomen, die onder de naam Werkgroep „Wonen onder de dertig" een onderzoek heeft in gesteld naar de huisvestingsproblema tiek van de jongeren in genoemde leef- tüdscatagorie. De werkgroep is opgericht in op dracht van de Amsterdamse afdelin gen van de jongerenorganisaties, die samenwerken in „Inter-4" (Jeugd en Evangelie, Humanistische Jongeren Gemeenschap en Jeugd en Jongeren centrum Ruimte en de Studenten Vak beweging). Zij heeft tevens de steun genoten van drie deskundigen name- (Advertentie) Wij laten niemand op Zaterdag morgen onnodig uit haar huis houden breken, neen, onze Rotterdamse hulsmoeders heb-, ben toch al genoeg te doen» Maar morgen'moet U er beslist bij zijn, want dan begint de Opruimings-yerkoop van douchelakens In donkere kleu ren. Voor het gehele jaar In douche of bad. Moderne douche-lakens, in fèlkleurige streepdessins, van een dicht geweven ba.dstof. Grote douche-lakens, aan beide zijden volgelust, een ge not om te gebruiken, normale prijs 5.95, koopt U morgen voor nog géén drie gulden. Morgenvroeg om 9 uur begint de verkoop van deze grote, moderne douche-lakens, 75 x 135 cm, In een fe!-gekleurd streepdessin, o.a. zwart, voor e^inigui u Ciin tel. of schrift, best. lijk de zenuwarts E. de Wind, de ar chitect J. J. Vriend en de econoom drs. E. B. Schuurman. In het rapport komt de werkgroep tot de conclusie dat de oplossing van de woningnood alleen bereikt kan worden indien de woningbouw uit de particuliere sector wordt gehaald en beschouwd wordt als iets wat de gehele gemeen schap aangaat en dus door de overheid behandeld dient te worden. Wat de jongeren betreft zijn de sa menstellers van het rapport het er over eens dat er een serie wantoestan den bestaat (abnormale stijging ka merhuur en sleutelgeld discriminatie bij verhuurders, kleiner aanbod van ka mers) die het de jongeren moeilijk maakt zich normaal te ontplooien. De werkgroep stelt zich met dit rap port, dat inmiddels is toegezonden aan minister Bogaers, B. en W. van Am sterdam en een aantal instanties, die zich bezighouden met woningbouw en huisvesting, ten doel de jongeren op te wekken zich meer bewust te worden van hun rechten en belangen en de over heid er op te wijzen dat ook deze groep miet vergeten dient te worden. Op woensdag a.s. zal de werkgroep een demonstratieve bijeenkomst houden in Krasnapolsky, waarop onder anderen door de drie genoemde deskundigen het woord zal worden gevoerd. NEW YORK, 14 januari (Rtr.) De bestuursraad van het speciale V.N.-fonds voor hulpverlening aan ontwikkelings landen heeft donderdag een nieuw pro gramma ten bedrage van 172.200.000 dol lar goedgekeurd, waarbij de hulp voor Indonesië „in de ijskast" werd gezet, omdat Soekarno zijn land uit de V.N. heeft teruggetrokken. Het plan bestond 1.801.30P dollar voor landbouwonderzoek in Indonesië en 789.000 dollar voor een ontwikkelingsinstituut voor watervoor ziening in Bandoeng te verlenen. Indo nesië zou hierbij voor aanvullende bij dragen zorgen. Er zjjn vijf projecten van het speciale fonds in diverse stadia van uitvoering in Indonesië. Het nieuwe programma voorziet in het verlenen van gelden voor zestig nieuwe projecten in 41 ontwikkelingslanden en voor zes nieuwe regionale projecten. Van de totale kosten ad. 172.200.000 dollar zal het fonds 69.400.000 dollar bijdragen, het resterende komt ten laste van de deel nemende regeringen. Voor het eerst in de geschiedenis zullen Spanje en Roeme nië door het fonds geholpen worden. (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 14 jan. Er is een algemene werkgeversvereniging schil dersbedrijven opgericht, een organisa tie van grote schildersbedrijven die hun belangen beter behartigd wen sen te zien, dan in hun oude patroons verenigingen. Bij de nieuwe vereniging heeft zicli „vrijwel het merendeel" van de grootste Nederlandse schildersbedrij ven aangesloten, meldt althans een com muniqué. Deze hebben samen ongeveer de hellt van alle schildersknechten in dienst. Men wil er de bedrijven in or ganiseren die meer dan vijfentwintig man in dienst hebben. Daar van zijn er rond tweehonderd in ons land. Anderhalf jaar geleden al zjjn een groep katholieke grote schilders uit de Nederlandse katholieke bond voor schil derspatroons „St-Lukas" getreden. Zij stichtten een aparte vereniging, omdat niet mogelijk bleek de betrekkelijk klei ne groep van de grote schildersbedrijven bestuurlijk zodanige invloed te geven, dan hun belangen „op een althans mini male wijze" gediend zouden zijn. Deze katholieke vereniging is nu opgegaan in de pas gestichte algemene vereniging. Haar kantoor en directeur zijn nu het Kantoor en de directeur van de nieuwe vereniging. •'-ase-of"4""*" ïCOOOGg-A^1 inoooöttOS: ■maat ho Morgenvroeg om 9 uur begint de verkoop van deze Oprui mings-partij Terlenka marqui sette en polyester filet, door elkaar per meter voor Ciin tel. of schrift, best magischs vierkanten 2 1 1» 2 10 i 11 7 9 i) k it il- lt IS 00 3. rustte^ ;teKLn: den invullen. 1. overschot; 2. eekhoorn: 4. klimwerktulg; 5. einde; 6. gast; )»- ierse taal; 8. onderwerp; 9. Europe?? 'veT melkkller; 11. plaats in Amerika; vallen huisje; 13. effen; 14. strand 15. hoge stand; 16. deel van een bloem- Oplossing van 14 januari: Horizontaal: 1. waterdicht; 2. eboniet-j,a' 3. drek, are; 4 dateren, k.o.; 5. e-c'Wtc' tljn; 6. nat, loge; 7. SDAP. pat; 8. ca' et- si; 9 Hb .oever; 10. arenden, nu; 11. Pa doos. -ca1'?' Verticaal: 1. weddenschap; 2. abrm-pj.' bra ;3. toet, tal, es; 4. enkel, Poons; pjjj'- rede; 6. debet, rivier; 7. it, ^0' eend; 8. nop; 9. hark, gas, n.o.; 10- reticus. (Advertentie) Ook in onze Dlscoho.ek een grondige Opruiming van gram mofoonplaten, voor hen, die muziek haast even belangrijk vinden als eten en drinken. Een unieke aanbieding grammo foonplaten, een grote partij Philips en Deccaplaten met een vastgestelde verkoopprijs van f 3.95 en een serie E.P.'s (vast gestelde verkoopprijs f 6.50) nu voor iets meer dan drie kwartjes Duizenden platen, van popu laire en geliefde artiesten, spiksplinternieuwe platen, in een Opruimings-aanbieding op onze tweede Etage. Morgen begint de Opruimings verkoop van deze hitplaten, boven, op onze tweede etage, per plaat voor dit too Sin

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1965 | | pagina 6