Week van gebed op laatste moment voorelkaar NKV-centrale komt uit de grondverf RADIO EN TV COUZY Ruim vierduizend vogels op 13e wereldkampioenschappen Spelend kind voor school J. A. VAN ALTENA leerde twee beroepen van zijn vader SCHOOLVERHUIZING van Overschie naar Hoek. v. HollaH' Acht dagen samen bidden Lezing over bloemenplanten en schilders Van 21 tot 31 janin Rivièrahal Interessante inzending uit Brazilië Flardingha geeft concert Snelle reor ganisatie Veertig jaar bij Hoekse vrijwillige brandweer Voor Zuid-Amerika Scheidsrechters uit Europa gevraagd K.N.M.T.P. Zondagsdienst artsen te Maasland Burgerlijke Stand Maassluis Diefstal van hout Kind uit het water gered Doktersdiensten Hoek van Holland Veroordeling na dodelijk ongeluk Veroordeeld wegens vernieling Collecte voor astma-bestrijding Schieten in de Hoek Zondagsdienst veearts Burgerlijke stand van Hoek van Holland Installatie Pastoor M. J. A. Huiberts Benzinestations in Zeeuws-Vlaanderen zetten veel om Meisje aangered#1 VERHOGING tarieven luchthaf, mm HET NIEUWE DAGBUAD ZATJuittUii.Gr 16 JANUARI 1965 - B. EN O. - PHILIPS - ERRES - SONY - DE VOLLEDIGE SORTERING VINDT U BIJ 1e MIDDELLANDSTR.72 AERTV. NESSTRAAT 38 wmmm cl oC' Advertentie VLAARDINGEN, 1G jan. Vlaardin gen neemt dit jaar voor het eerst deel aan de internationale „Week van Ge bed" voor de eenheid van alle christe nen welke in de periode van maandag 18 t.m. maandag 25 januari valt. Ge durende die tijd is er iedere avond in een Vlaardingse kerk en het gebouw van het Leger des Heils, een samen komst die een half uur duurt. De Li turgie omvat een schriftlezing, stille meditatie, gelezen overdenking en ge loofsbelijdenis, de laatste steeds vol gens het gebruik van kerk, waarin de samenkomst plaats vindt. Een grondige voorbereiding was niet mogelijk, maar de initiatiefnemer ka- Advertentie pelaan J. N. van Russum van de St. Wil- librordus-parochie wist bij de andere geestelijken in Vlaardingen van de Hervormde gemeente en Remonstran ten (de Gereformeerden namen een wat gereserveerde houding aan maar stel den toch een kerk in de Westwijk ter beschikking), medewerking te verkrij gen. De eerste gebedssamenkomst wordt maandagavond in de grote kerk op de Markt gehouden onder leiding van ds. J. Bouterse. Dinsdag is er een bijeen komst in de Maranathakerk in de West- wijk en staat o.l.v. ds. J. W. de Jong, woensdag is de Remonstrantsekerk aan de Hoflaan met als voorganger ds. post- ma aan de beurt. Donderdag is de HOOFDAGENT-Kipstraat-R'dam^TeL117655 VLAARDINGEN, 16 jan. De Ko ninklijke Nederl. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde afdeling Vlaar dingen houdt op vrijdag 22 januari in het R- K. Verenigingsgebouw een bijeen komst. Mej. Jansen zal aan de hand van dia's iets vertellen over bloemen en plan ten en hun betekenis in de tijd van onze grote schilders uit de middeleeuwen en renaissance. Dev bijeenkomst begint om acht uur. 99 99 nieuwe R.K. kerk St. Johannes de Doo- per aan de Biersloot met kapelaan v. d. Akker aan de beurt. Vrijdag is er een bijeenkomst o.l.v. brigadier M. Soe verein in de zaal van het leger des Heils. De heer J. van Lambalgen gaat zaterdag in de Immanuelkerk voor en kapelaan van Rossum leidt de bidston de op zondagavond in de St. Willibor- duskerk. Het sluitstuk van de week is weer in de Grote Kerk, waar leiders van de oecumenische groeperingen de leiding van de dienst op zich zullen nemen. Al le bijeenkomsten beginnen om half acht behalve de dienst in de St. Willibror- duskerk, die om zeven uur begint en half acht is afgelopen. ROTTERDAM, 15 jan. Meer dan vierduizend vogels zullen er te zien zijn op een internationale vogelshow in Ri- viërahal. Deze tentoonstelling wordt ge organiseerd ter gelegenheid van de der tiende Wereldkampioenschappen van de „Confederation Omithologiique Mondi ale" voor het Noordelijk halfrond. De kampioenschappen, die van 21 tot 31 ja nuari duren, worden georganiseerd voor die bond door de daarbij aangesloten VLAARDINGEN, 16 jan. De accor deonvereniging „Flardingha" heeft voor vrijdagavond 29 januari een feestavond in Muzanda georganiseerd, waar zij o. 1. v. haar dirigent, de heer H. van Wezel, een concert zal geven. Verder staat er een amusementsprogramma op het programma. Na afloop is er bal op muziek van de ,.Maro*tta's o. 1. v. de heer J. van Loon. MAASLAND, 16 jan. Vanaf heden middag tot maandagmorgen 8 uur wordt de dienst waargenomen door P. Noor- dam, arts, Molenweg 1, tel. 01899-2035. MAASSLUIS, 16 jan. Geboren: Sas- kia, d.v. B. Hurenkamp en F. J. Jalink; Marleen, d.v. L. Stigter en M. Goed hart: Dina Hermanna Maria, d.v. B. H. - KneBt en A A H. M. Kleinheerenbrink: I kapelaan van de Akker herbenoemd. Di- Geertrui Adriana, d.v. P. Scheper en G. I reet is de kapelaan met deze herbenoe- A v d Houwen; Esther Johanna Pau- ming een dertiental adviseursschappen line,'d.v. J. Steketee en J. E. Wessels; kwijt. De centrale hoopt ook in deze Ida Maria, d.v. J. A. Kerkhof en Th. C. C. Habraken; Dorothea Lidwina, d.v. J. A. A. Klompalberts en E. Broeders. Ondertrouwd: A. Jansen en E. M. Boen der. Overleden: Cornells Pons, wednr. v. M. de Ligt, 81 jaar; Krina Mulder, wed. v I. G. Rinkel 82 jaar Jan Knip, echtg. v'. G. van Eken, 54 jaar. VLAARDINGEN, 16 jan. Per 1 ja nuari is 't nieuwe bestuur van het NKV, afdeling Vlaardingen met zijn werk zaamheden begonnen. De NKV-centrale is nieuw evenals de bestuursleden wier benoeming ter goedkeuring aan de alge mene ledenvergadering eind februari zal worden voorgelegd. De snelle wijze waarop deze reorga nisatie is uitgevoerd is op de allereerste plaats te danken aan de loyal6 medewer king, die het interum-bestuur van de zij de der plaatselijke vakbonden mocht ont vangen. Binnen 14 dagen was de samen stelling bestuur nieuwe-stijl een feit. Hieruit kan toch wel worden geconclu deerd dat het de Vlaardingse vakafdelin gen ernst is, inhoud te geven aan de nieuwe opzet van het Nederlands Ka tholiek Vakverbond, ook op plaatselijk niveau. Door de structuurwijziging voeg. den zich de leden van de Werkende Mid denstand bij de centrale. De vroegere W.M.-voorzitter, de heer F. H. Kuijpers, vervult nu de plaats van vice-voorzitter. Een bewijs dat de toetreding hecht en stevig is. Het nieuwe bestuur ziet er thans als volgt uit: G. J. Bakker, P. W. G. Bouwman. F. H. Kuijpers, Jac. v. d. Linden, J. van Lith, J. Nientied en de heer C. Post. Uit dit bestuur koos men op dinsdag 24 november een dagelijks bestuur bestaande uit, Jac van der Lin den voorzitter, G. J. Vermeulen Alg. se cretaris, J. W. A. de Vette, penningmees ter F. H. Kuijpers vice-voorzitter en P. Verschuren als commissaris. Als gees telijk adviseur treed ook nu weer kape laan Th. A. M. van den Akker op. Bij de structuur-wijziging leverde de betekenis van een geestelijk adviseur een discussiepunt op. Een stroming was voor verbreking met alles wat nog zou herinneren aan de kerkelijke „bevoog ding" van het grijze verleden. Een veel grotere groep was echter van mening dat het eigen katholieke karakter van 't NKV slechts naar buiten zou kunnen blij ken, indien de verhouding tot de kerke lijke overheid ook statutair zou worden geregeld. Inplaats van het vroegere „Waken over geloof en zeden (compleet met veto recht) is nu het bevorderen van de samenwerkingsvormen met de kerkelijke hiërarchie het voornaamste punt. De benoeming geschiedt niet meer eenzijdig door de kerkelijke overheid, maar in overleg met het bestuur van de betrokken organisatie. De Hoogeerwaarde Deken Boelrijk van Schiedam heeft op voordracht van de plaatselijke centrale de huidige adviseur f De sloper P. L. van Vliet uit Wate ringen miste een partijtje planken uit een woning die hij aan de Sandelijn- straat aan het slopen was. Bij onder zoek bleek de politie, dat zich twee mannen aan de diefstal van dit hout hadden schuldig gemaakt. Tegen hen, B. G., 48 jaar en J. V. 48 jaar, bel den uit Maassluis, werd proces verbaal opgemaakt. MAASSLUIS. 16 jan. De 9-jarige Martinus van der Walle uit Maassluis geraakte in het Zuidvlietwater. Hij zat op de fiets en al spelenderwijs heeft hij vermoedelijk van andere kinderen een duw gekregen. Hij dreef naar het mid den van de vliet en werd toen opge merkt doet» J. Oosterlee (19 jaar), uit Maassluis, die zich aan de andere kant van het water op de Zuidvliet bevond. Deze bedacht zich niet lang, trok jas en rubberlaarzen uit en sprong te wa ter Hij zwom naar de jongen toe en kon hem. terwijl deze al zonk nog juist grijpen en met hem naar de wal aan de Groen van Prinstererkade zwem men. Hier werd de jongen door de si garenhandelaar Speet op het droge ge trokken. HOEK VAN HOLLAND, 16 jan. Vanaf zaterdagmiddag 1 uur tot maan dagmorgen 8 uur wordt de doktersdienst in Hoek van Holland waargenomen door Dr. J. J. van Lonkhuizen, Jolinksstraat 2, telefoon 2627. De Haagse rechtbank veroordeelde een 24-jarige kok uit Rijswijk wegens veroorzaken van een dodelijk ongeluk, tot zes weken hechtenis en ontzegging van de rijbevoegdnheid gedurende twee jaar. Met de door hem bestuurde bestelauto was verdachte op de Noord- weg te Wateringen op de linkerweghelft gekomen, toen hij met grote snelheid rijdend, plotseling moest remmen. De auto, die gladde banden had, slipte en kwam in botsing met een tegenligger. Een passagier in de auto van de kok werd zodanig gewond, dat hij spoedig na de botsing overleed. De Officier van justitie had twee we ken geleden tegen verdachte drie maan den hechtenis en ontzegging van de rij bevoegdheid gedurende twee jaar geeist vorm vruchtbaar met haar adviseur sa. men te kuunen werken. MAASSLUIS, 16 jan. A. R., machi naal houtbewerker, 41 jaar oud, had on genoegen met zijn werkgever, N.V. Va ten- en Kistenfabriek C. v. Toor Czn. te Maassluis. Dat ongenoegen toonde hij door op een avond een kantoorraam, een raam in de woning van de bedrijfsleider en een ruit in de auto van deze bedrijfs leider te vernielen. Schade 331,60. De bedrijfsleider lag al in bed, toen hij al die ruiten hoorde rinkelen De eis bij de Rotterdamse politierech ter werd 75 boete subsidiair vijftien da gen en twee maanden gevangenisstraf voorwaardelijk met drie jaar proeftijd. Als bijzondere voorwaarde werd gesteld, dat de schade binnen het jaar moet wor den vergoed. Het vonnis werd conform, maar mr. Heynsius stelde, dat de schade binnen zes maanden moet worden ver goed. HOEK VAN HOLLAND, 15 jan. Bijna 100.000 gulden heeft men al bij elkaar voor de bouw van het paviljoen „Rotterdam". Dit paviljoen zal ver rijzen op het astma-centrum „Heideheu vel" in Hilversum. Het benodigde bedrag is echter belangrijk groter dan een ton. Daarom zal er dezer dagen een col lecte voor astma-bestrijding worden ge houden. In Hoek van Holland zal dat gebeuren tussen 18 en 23 januari. HOEK VAN HOLLAND. 16 jan. Bij de schietvereniging „Immer Vaar dig" in Hoek van Holland is men be gonnen mt de strijd om de wisselbe ker. Na de eerste schietavond is de stand als volgt: 1. M. v.d. Hoeven en E. Augustinus 88 pnt. 2. P. Pigge 87 pnt. 3. C. Pols 85 pnt 4 J v Luin 83 pnt.. 5. J. Leerdam 82 pnt 6. J, Boel 81 pnt. 7. F vd Bergh, J Augus tinus en P Kaashoek 74 pnt.8. M. Boon en N. Pelegrom 72 pnt. 9. J. de Boer 68 pnt. MAASLAND, 16 jan. Gedurende het komende weekend wordt de dienst voor Maasland en Vlaardingen waargenomen door P. H. Kleinjan, dierenarts, Pr Ire nelaan 13, Maasland, tel. 018992467. MAASLAND, 16 jan Vrijdagavond is de nieuw benoemde pastoor van de Maas- landse parochiekerk, H. Maria Magda- ena, op plechtige wijze geïnstalleerd. De kerk was 's avonds om zeven uur reeds vol met gelovigen, familie en ge nodigden, toen de pastoor, voorafgegaan door een dozijn bruidjes en begeleid door deken W. A. Nicolaas die de instal latie verrichtte en kapelaan A. Kortman als ceremoniaris, tussen een haag van welpen, gidsen en kabouters door zich naar het altaar begaf. Tussen de vele aanwezige geestelijken merktefi wij op mgr. E. A M. Paap, de ken van Alphen aan de Rijn, pastoor H. F. Jansen, pastoor te Wassenaar (waar pastoor Huiberts kapelaan was tot zijn benoeming), verder de pastoors van de omliggende dorpen Schipluiden en jpen Hoorn. Ook was de pastoor P. J. v. Stra len van Vlaardingen aanwezig. Verder burgemeester F. J. Groot-Enzerink met echtgenote, de beide wethouders van Maasland, de beide dominee's van Maas land ds. H. J. J. Keyzer en ds. J. Z. PotjeT, de gemeentesecretaris J. Wineke, notaris C. F. Pitot dit de la Roche, vele raadsleden etc. In zijn toespraak na de schriftlezing belichtte deken. Nicolaas de taak van de pastoor en de verhouding priester-gelo vigen, gezien in het licht van deze tijd. Na het afleggen van de ambtseed volgde de installatie plaats. Teruggekeerd op het altaar volgde tot slot van de plechtig heid de bevestiging van de overdracht. Hierna kwam in de pastorie de eerste kennismaking voor de genodigden terwijl Pastoor Huiberts met burgemeester Groot Enzerink en dominee Keyzer in gesprek tijdens receptie. de gehele parochie zondag in de gelegen heid is om kennis met de pastoor te maken. Nederlandse Bond van Vogelliefhebbers". Burgemeester mr. G. E. van Walsum is bereid gevonden, nadat eerst de keurin gen voor de kampioenschappen van 18 tot 21 januari hebben plaats gehad, de tentoonstelling vrijdag 22 januari 's mid dags om twee uur te openen. Twee jaar geleden kreeg deze Neder landse bond, die zich de grootste zelf standige organisatie voor vogelliefheb bers in de wereld kan noemen, de organi satie door de internationale organisatie toegewezen. Het is de eerste maal dat deze dit mag organiseren, maar een an dere bond, de „Nederlandse Algemene Bond", organiseerde reeds in 1952 in Til burg en in 1957 in Helmond een derge lijke tentoonistellin. De deelname ls zo overweldigend groot, dat als alle inschrijvingen geaccepteerd zouden worden de zaal te klein zou zijn. Om dit te voorkomen moest het aantal in te zenden vogels per liefhebber gelimi teerd worden tot twaalf per soort, ter wijl in de meeste klassen ook alleen maar eigen kweek toegelaten werd. Dat de tentoonstelling werkelijk een In ternationaal gebeuren is blijkt wel uit de inschrijvingen. Behalve de 2200 vogels uit Nederland zijn er inzendingen uit nog twaalf andere landen van het noordelijk halfrond en is, als speciale gast, Brazilië vertegenwoordigd. Portugal, dat de kam pioenschappen vorig jaar organiseerde, stuurde evenals Spanje dat dit volgend jaar zal doen, een aantal vogels in. Voorts kwamen er inschrijvingen binnen uit: België, Denemarken, Duitsland, En geland, Frankrijk, Italië, Joego Slavië, Oostenrijk, de Verenigde Staten en Zwit serland. Uit Brazilië, dat speciaal hiervoor uitgenodigd is, komen niet minder dan 247 vogels. Interessant is te weten dat bij die Inzending vogels zijn van twee bekende Braziliaanse voetballers, de linksbinnen Pele en de doelman Gilmar van Santos, met een aantal tangara's. De verzending van deze vogels, per vliegtuig, wordt bekostigd door het Braziliaanse ministerie van landbouw. In het totaal worden niet minder dan 1300 kleurkanaries verwacht in 56 ver schillende kleurvariaties. Voorts werden er o.a. ingeschreven postuurkanaries, grasparkieten kwartels, grote parkieten, bastaarden. Europese fildzang en in de zangafdeling harzers en waterslagers. Voor de keuring van al deze vogels ko men dertien keurmeesters, allen uit ver schillende landen, naar Rotterdam over, waar zij ieder door een Nederlandse keurmeester bij de keuring begeleid zul len worden. Voor de kampioenen in de verschillen de klassen z-n gouden, zilveren en bron zen medailles door de bond beschikbaar gesteld, terwijl ook vele belangstellenden ereprijzen uitloofden. Zo ontving de bond medailles van H.M. de Koningin, de Commisaris van de Koningin in de pro vincie Zuid-Holland en de Gemeente Rotterdam. De voorzitter van de organiserende bond, de heer A. van Liempd uit Breda zei, bij niet al te ongunstige weersomstan digheden te rekenen op de komst van minstens 20.000 bezoekers Hij vond dit niet onwaarschijnlijk/omdat de bond niet minder dan 30.000 leden in 't gehele land heeft en bij vorige tentoonstellingen in het buitenland het bezoekersaantal zelfs de 50.000 haalde. Deze uniek grote tentoonstelling is na de opening op 22 januari tot 10 uur voor bezoek geopend, terwijl de daarop volgen de dagen van 's morgens tien tot 's avonds tien (behalve de laatste dag tot acht uur) gelegenheid is een kijkje op de tentoon stelling te nemen. BUENOS AIRES, 16 jan. De drie Zuidamerikaanse landen, die uitkomen in groep 13 van de voorronden van het toernooi om het wereldkampioenschap voet bal 1966, Argentinië, Bolivia en Paraguayhebben de internatio nale voetbalfederatie (FIFA) al gevraagd om Europese scheids rechters te willen aanwijzen voor de door deze landen te spelen wedstrijden voor de wereldtitel in plaats van arbiters uit Uru guay, Chili, Brazilië, Equador of Columbia. Dit verzoek heeft felle protesten uitgelokt van de Zuid amerikaanse scheidsrechters, die van oordeel zijn, dat hun inter nationale arbiters niet onder doen voor die in Europa. HOEK VAN HOLLAND, 16 jan. Mijn vader heeft me eigenlijk twee keer een beroep geleerd. In de eerste plaats het schildersvak en in de twee de plaats het „beroep" van vrijwillige brandweerman". Dat zegt de heer J. A. van Altena, hoofdbrandmeester van dé vrijwillige brandweer in Hoek van Holland. De vitale huisschilder her dacht dinsdag 12 januari het feit dat hij veertig jaar geleden toetrad tot de vrijwillige brandweer in de Hoek. Dat betekende voor hem dat hij in dubbel opzicht bij zijn vader in dienst kwam. Niet alleen was hij als schilder in dienst van zijn vader, doch deze was tevens brandmeester en als zodanig leider van de Hoekse vrijwillige brandweer. De oude heer van Altena was al brand, meester toen Hoek van Holland^ nog 's Gravenzands grondgebied was. Hij wist voor het stiefkind van die gemeente op brandweergebied verschillende verbete ringen in te voeren. Aanvankelijk be schikte men slechts over een handpomp en een paard voor het blussingswerk. In 1939 de thans jubilerende zoon was toen inmiddels onderbrandmeester ge worden, kreeg men de beschikking over de eerste babymotorspuit. Een trekker had men toen echter nog niet. De vrij willige brandblussers trokken de spuit met mankracht. Op initiatief van de ga ragehouder, de heer Rooney zette men later een oude auto voor de spuit. HOEK VAN HOLLAND, 16 jan. Geboren: Cornelia D d.v. H. G. v. bilisten te vullen. Rijswijk en J E. van Loenen; Johanna P. d.v. G. Schot en H J. J. Gottmer; John J. J. z.v. J A Bijsterveld en B. Ellen; Jan W. zv J. Staal en W. J. de Groot. (Van onze correspondent) VLISSINGEN, 15 jan. Als de sta king in de Belgische petroleumindu strie blijft voortduren, gaan de exploi tanten van benzinepompen langs de Bel gisch-Nederlandse grens een zeer goe de tijd tegemoet. Een duidelijke stijging in de omzet van petroleumprodukten bij vlak aan de grens gelegen benzine stations, vormde daar in Zeeuws-Vlaan- deren het eerste onmiskenbare voorte ken van. Vrijwel alle pomphouders verwachten dat het vlak voor en tijdens het week einde nog veel drukker zal worden en dat dan alle zeilen zullen moeten wor den bijgezet om aan de Belgische vraag te kunnen voldoen. De grootste drukte deed zich tot nog toe voor is Sas van Gent, waar in het dicht bij de grensge- legen benzinestation gisteren en eergis teren vier mannen handen vol hadden om de lege tanks van Belgische automo- hij als brandweerman in de Hoek blij ven. Wat hem betreft kan men overigens het jubileum rustig vergeten. Zijn col lega's denken daar echter anders over, De exploitant vertelde dat de voor raad benzine die normaal toereikend is voor een week, nu In vier dagen was uitverkocht. De Hoekse brandweer heeft altijd uit sluitend uit vrijwilligers bestaan. De heer Van Altena en de hoofman van Iwat hij op 22 januari zal merken. Hoek van Holland en Europoort de heer G. Quint, zijn er trots op, dat vrijwel alle leden brandwacht le klas zijn. In 1946 werd de heer van Altena ndmeeest en in 1959 volgde braNnjiz brandmeester en in 1959 volgde zijn benoeming tot hoofdbrandmeester. Vooral in de periode na de oorlog is het materi aal geheel aangepast aan de moderne eisen. Eerst kreeg men de beschikking over een gebruikte spuit, later beschik te men over verschillende typen kleine re spuiten. Nadat twee jaar geleden de nieuwe garage in gebruik werd geno men, zorgde Rotterdam voor een grote gereedschapswagen en een zogenaamde K-wagen met twee pompen, alsmede een aanhangwagen en een schulmwagen. „Wij zijn er gelukkig al die tijd be trekkelijk goed afgekomen. In de veertig jaar, dat ik nu meeloop hebben we maar twee zeer grote branden gehad", zegt de heer van Altena. Dat was een paar jaar na de oorlog toen de fruitloods op de Harwichkade geheel afbrandde. Daar hebben we heel wat water op weg gespoten. Veel gevaarlijker was de brand op de tanker Artemis. Deze tanker vloog een paar jaar geleden na een aanvaring in brand. Eerst dachten we dat de lading uit niet sterk ontvlambare olie bestond. We gingen dan ook rustig aan boord en hebben zelfs nog enkele bemannings leden wakker gemaakt. Toen we al aan het blussen waren kregen we bericht, dat het licht ontvlambare vliegtuigben- zine was. Maar gelukkig is het alle maal goed afgelopen." De Hoekse brandweer beschikt over vier vrijwillige chauffeurs. Dat is vol doende maar zeker niet teveel. Vrijwil lige blussers zijn niet altijd snel te be reiken. Elk jaar moet de Hoekse brand weer wel een aantal duinbranden blussen en dan is het zaak om snel ter plaat se te zijn. De vrijwilligers in de Hoek doen het werk graag. Regelmatig nemen zij met ucces deel aan wedstrijden. De heer Altena is een van de weinigen die in de oorlog niet behoefden te eva cueren. Op last van de Duitsers moest m i VLAARDINGEN. 15 jan. HetJbJjV van een spelend kind (brons) fraP.tp V wethouder Van Minnen tijdens^ zijqW, zoek aan een tentoonstelling in broek. Daar exposeerden verleden ya kunstenaars uit de Benelux. De he 0c^ Minnen heeft het beeldje toen aanS JF, van de Belgische beeldhouwer cour. Het is nu geplaatst bij de noo» rr> aan de Floris V-laan waar de Lohmanschool een onderdak 6e rjie heeft. Het beeldje is een halve hoog. ROTTERDAM, 15 jan. In de p£: Lennepstraat werd gistermiddag 3-jarig meisje Jacoba Johanna eii^ de Betje Wolfstraat, toen zij P10 de weg overstak, door een Passe jjeP vrachtwagen gegrepen. Het meisJe of een aantal builen en schaafwond®7* t!;(l die in het Dijkzigtziekenhuis v®r werden. y ROTTERDAM, 16 jan. Aan het Jan Steenpad in Overschie wordt een gebou wencomplex gesticht voor het R. K. ulo en g.l.o. De voor de uloschool be stemde vleugel en het gymnastiekge- bouw zijn voltooid. De g.l.o.-school moet nog tot stand komen. Hiervoor is het nodig een semi-perma- nent gemeentelijk schoolgebouw wordt afgebroken. De fundering deugt niet meer, de bovenbouw is nog goed. In het voor jaar 1964 brandde een zelfde soort school aan de Jan Ligthartstraat af en daar van zijn de betonnen funderingsdelen ge spaard. Als men nu de bovenbouw van de ene school met de fundering van de andere combineert, ontstaat een goede semi-permanente school die bruikbaar zou zijn in Hoek van Holland, waar een nieuwe wijk met 600 woningen wordt ont wikkeld. Voor het echter zover is, kunnen de 12 lokalen uit Overschie wanneer zij naar de Hoek zijn overgebracht nog dienst doen voor de huisvesting van de kath. lagere, en kleuterscholen aan de Riet dijkstraat aldaar. Het g.l.o.-schoolge- bouw moet er dringend worden geres taureerd, waarvoor geruime tijd nodig is en de kleuterschool bevindt zich in een oud, voor het onderwijs afgekeurd parochiehuis dat toch moet verdwijnen voor de straataanleg. Tenslotte zal er ook nog een openba- re kleuterschool huisvesting in vinden. Het complex zou in C aan de Pasmaneweg kunnen Ror"teJi "j met al komen de verplaatsingskps .0e 100.000,-, hetgeen nog 200.000/- v' j koper is als nieuwbouw. B. en gen hiervoor een krediet aan de ROTTERDAM, 16 Jan. Per U0tte' ari werden de tarieven voor detaili')> damse luchthaven (landings-. s t ly en parkeergelden) met 35 procej. hoogd en ze bleven daarmee nog V procent achter bij die van Schip" eI)5 moest wel, gezien de achtergebl® J» Intussen ligt het plan voor H meter startbaan gereed en het fifl® den ingediend zodra de nodig.® cieringsmiddelen voorhanden „(ég Schiphol heeft thans goedkeur vraagd voor een tariefsverhog1 v-p 15 procent. Met het oog op Der. wachten exploitatietekort van j' ,Éi voor 1965 stellen B. en W. thans raad voor, de tarieven van Zestic op te trekken tot die, welke tfa vst®Bjj Schiphol gelden. Het tarieven^" voor Schiphol zouden B. en willen overnemen. V-tgP** v In verband met werkzaamheden aan het wegdek van de maandenlang open heeft gestaan, nu en trouwens niet v niet meer te zeggen dan „vo nieuwe Van Brienenoordbrug is de beweegbare oor het eerst gesloten. Nog steeds is over de op®71 or het einde van de maand".

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1965 | | pagina 4