Jacqueline Auriol koos zwaar beroep testpilote voor vroedvrouwen Groente pizza PLUS 5 FEBRUARI 1965 te combineren. De cursus van de Rensportschool van Rob Slotema- ker en Henk van Zalinge op het circuit van Zandvoort wordt dit jaar gevolgd door zo'n veertig cur sisten. Een van hen is een meisje, dat net als de anderen maar één grote passie heeft: spelen met autootjes op het circuit. per meter zuiver wollen fully fashion^ damesvesten DE prijzen van edelstenen zijn de laatste vier jaren met on geveer een derde gestegen. Wie toevallig beschikt over „oude" stukken, die bovendien waarde hebben als antiquiteit of kunst werk, kan zich verzekerd weten van nog belangrijker winst als ge volg van de belangstelling voor kostbaarheden, die wordt gestimu leerd door de algemene welvaart in Amerika en West-Europa. Zo werd onlangs door een bekende kunsthandel in Londen een arm band met diamanten en robijnen, die zes maanden tevoren 114.000 gulden had opgebracht, verkocht voor rond 250.000 gulden. We kunnen natuurlijk in gloed volle woorden de voordelen van deze Italiaanse damast beschrij ven... maar wat spreekt meer aan, dan 't ongelooflijke prijs verschil van deze luxe gordijn stof. Import Italiaanse gordijn da mast, een soepel, zijdeachtig glanzend weefsel, in de mooiste kleurcombinaties, uit de serie van 8.75, morgen voor nog géén vier gulden. LYKE VAN YPEREN (foto links) misschien nog eens in een super snelle formule I EEN gouden broche in de vorm van een Mirage III straalvlieg tuig symboliseert het respect dat Marcel Dassault, de bouwer van dit ty pe, koestert voor Jacqueline. Auriol. „Ik geloof niet, dat ik zo uitzonderlijk dap per ben", aldus Jacqueline, maar ik ben geslaagd door een heleboel geluk en door hard werken". Jacqueline Auriol. schoondochter van een Franse ex-president, is testpilote. „Testvliegen wordt beschouwd als een voor mannen gereserveerde bezigheid, maar er is geen reden, waarom een vrouw geen plaats zou kunnen innemen in dat mannenwereldje". In 1948 overkwam haar een ernstir ongeluk, toen tijdens een vliegdemonst tie het door haar bestuurde niei vliegtuig in de Seine stortte. Jacq. line liep ernstige verwondingen op en haar gezicht werd onherkenbaar ver minkt. Het vergde twee jaar en twee entwintig operaties voor zij hersteld was. „Ik heb een jaar lang verhinderd, dat mijn kinderen mij zouden zien", [vertelt ze. Toch heeft de thans 47 jaar oude vrouw de vliegerij, toen nog door haar als een hobby uitgeoefend, na dit on geluk niet vaarwel gezegd. Zij hoopt het vrouwelijk snelheidsrecord in de lucht, dat haar onlangs door de Ame rikaanse Jacqueline Cochran werd oni- nomen, spoedig terug te winnen. De lichtblauwe Simca in een slipstream, Morgenvroeg om 9 uur begint de verkoop van deze Luxe Ita liaanse gordijndamast, om voor een paar tientjes Uw kamers een rijke sfeer te geven... 120 cm breed, Afc A Q voor Géén tel. of schrift, best, /N Leicester (En geland) hebben zeven - en - dertig vroedvrouwen van de plaatselijke ge neeskundige dienst een walkie-talkie ge kregen, een aanschaf die achtduizend pond vergde. Deze apparaten blijken bij zonder goede dien sten te bewijzen. De vroedvrouwen heb ben de walkie-talkies altijd bij zich. op de scooter, in de auto, onder hun kussen j enzovoorts, zodat men in spoedeisende gevallen nooit het bericht krijgt „niet i te bereiken". Foto boven: Ann Pestell, die op de scooter van patiënt naar patiënt rijdt, is door middel van de walkie-talkie nooit onbereikbaar. Foto onder: Ook bij een patiënte thuis kan de vroedvrouw contact met anderen opnemen. Henk van Zalinge vindt het werkelijk fijn, als er meisjes aan zijn cursus mee doen. „Het maakt wel degelijk verschil of je een vrouwelijke of mannelijke leer ling instrueert. Vrouwen reageren an ders, impulsiever, zeker niet langzamer". En het gezegde, dat vrouwen slechter rijden dan mannen gaat zeker niet op, vindt hij. „Het is meestal wèl zo, dat vrouwen óf heet- goed óf heel slecht rij den". Terwijl wij in zijn DKW over het circuit razen en de leerlingen zien „slip- streynen", in de Tarzanbocht en op de Hunzerug, illustreert hij met een anec dote dat vrouwen meestal niet veel ver stand hebben van de technische kant van hun autootjes. „Een van de meisjes had eens pech met haar wagen en toen ze heel langzaam kwam anagesukkeld. zei ze: „Ik geloof dat mijn concubine kapot is." Ze had de bobine bedoeld Maar Lyke van Yperen is niet de enige vrouw, die het circuit in de dui nen op haar duimpje kent. Daar is ook altijd nog mevrouw Riekje Keiler Groeneveld uit Amstelveen, die, voor dat zij haar man leerde kennen, al leen maar af en toe heel rustig in de auto van haar vader mocht rijden. Maar vorig jaar volgde zij de ongeveer een half jaar durende cursus van de Ren- sportschool en voor haar sta<ui nu de i wedstrijden open. Maar helaas, de DKW F 12 van haar en haar man is op het ogenblik te vaak in reparatie. Niettemin blijft ze hopen, dat de mogelijkheden om zich in de courses te kunnen „storten" snel zullen komen. Zij komt dan om de beurt met haar man in wedstrijden uit 1 en wanneer zij zelf niet moet rijden, RIEKJE KELLER-GROENEVELD (25) race volgen met de stopwatch Maar ze zijn er, elke weck, al Ls het koud, al waait het hard. Ook als het sneeuw.t ijzelt of als het glad Ls? „Ja, natuurlijk, dan juist". A. ten K. Zuiver wollen damesvesten, ideaal voor dit seizoen, altijd van pas en van zo'n prachtige kwaliteit zuiver wol, dat de prijs voor ménig vakman een raadsel zal zijn! Heerlijk warme damesvesten, keurig afgewerkt, geheel ge minderd, uit de prijsklassen van 16 en 17 gulden, kiest U mor gen uit voor nog géén twaalf gulden. Morgenvroeg om 9 uur begint de verkoop van deze uiterst modieuze en heerlijk warme damesvesten, in vele kleuren en In alle courante maten, jffWfA voor Mê Bij de „Le Mans-start" (waarbij de coureurs op het sein naar hun auto's moeten rennen, erin springen en dan wegrijden) is het gebeurd, dat Lyke allen te snel af was en als eerste de baan op schoot. Géén tel. of schrift, best.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1965 | | pagina 15