Z1J Gemeente Schiedam verzendt noodsein naar Komen Poldervaart en aardgas in gevaar? Olie Hermans lp Schiedamse politie rukt uit... op de fiets Teams van Service triomferen met dubbele cijfers Noad één en twee verliezen PLATS SCHIE KVP-lid Van Dijck bezorgd over middenstand Hoogstraat en Dam Nico v. Slobbe op 4e plaats Twee leerlingen van Bishoft geslaagd voor zwarte band „Elbe" helpt Panamees Mobil Oil en Rotterdam S.V.C.-dames boekten weer winst DWS-VASAS op televisie FINANCIËLE CRISIS Sociale Zaken maakt plaats voor nieuwe Bijstandswet TAFELTENNISCOMPETITIE AUTO VERHUUR GARAGE DE KOSTER TEL. 260160 - 263600 Put Broersvest wordt groot winkelpand Haast maken met tarieven voor kraamafdeling Wet Rijnmond 1 april in werking het nieuwe dagblad van hel nieuws Box te klein Tijdelijk Kop-staart bosting bij oversteekplaats 12-jarig meisje onder fiets: gebroken been Regering gewaarschuwd Lading betonijzer vloog kabine in Talenten Binnenbrand geblust door werknemers Burgerlijke stand Aanval Nationale tienkamp tafeltennis voor junioren Geen pakhuizen Bouwteam Technisch rond Gemeente Ziekenhuis DINSDAG 23 FEBRUARI 1965 PAGINA 3 m[ I Wethouder W. VAN SCHOONEVELD: oog voor middenstand HPV 2—TSF 2—8 Ready Scylla 2Noad 46 DivekoNoad 2 6i IntiemRAP 73 X Als professor Vondeling op het stuk van de landspolitiek op- of aanmerkingen leeft te maken> weet hij die te brengen ils een ras-artiést. Van alle politici is hij <r veruit het beste in geslaagd om behal ve zichzelf ook de politiek populair te baken Hij is op de vaderlandse beeld- hils een graag geziene gast, die altijd wel i<ts te vertellen heeft wat er in gaat als kjek, en het moet gezegd worden, dat hij eiht geen moeite spaart om in het nieuws te blijven. Hij moet ook wel, want een ojpositiepartij heeft nu eenmaal niet zo gik veel kansen om de aandacht te blij- v«n bóeien. Na het aardgas en de prijzen hejft prof. Vondeling dezer dagen een niiuw thema aangesneden: het kabinet. Vi!r ministers hun namen gaf hij pas gifteravond prijs worden door prof. Voideling onbekwaam geacht om te re gelen. Eerlijk gezegd, het verbaast ons niet. Van een oppositieleider kan men tooi moeilijk verwachten, dat hij de re geling wél competent acht. Wat zou er voir een loyale oppositie immers dan nof te doen blijven? Vij willen prof. Vondeling graag na- gev;n, dat een sterkere formatie dan de huilige denkbaar zou zijn. Maar ach, ook in ie lang vervlogen tijden, dat de PvdA nog aan de regering meedeed, hadden naat sterke en opvallende ministers min. dermarkante figuren in de regering zit ting zonder dat men deze nu direct on- bekvaam kon noemen. Pnf. Vondeling heeft namen genoemd van volgens hem onbekwame ministers. Zou hij ook namen kunnen noemen van „behvame" gegadigden uit de kringen vande PvdA voor dit ondankbare baan tje? Even terugdenkend aan de moeite die men heeft gehad enkele geschikte burgmeesters te vinden, lijkt het ons geel eenvoudige zaak. Mnister Andriessen voelt er niets voor om ie Staat te laten deelnemen aan de zo ïskante race naar olie en gas op het coninentale plat. De redenering van de bevuidsman lijkt redelijk: wij missen de vak.ennis om voor eigen rekening te gaai boren en de risico's zijn te groot. Laa de gespecialiseerde oliemaatschap- pijei het daarom maar opknappen. De Staa moet alleen maar proberen een zo grot mogelijk deel van de opbrengst in d wacht te slepen Di vraag is maar of dat wel zal lukken. Indin de Staat veilig aan de kant blijft staa kijken en de oliemaatschappijen laat spartelen, zullen deze ongetwijfeld hun risico's zwaar laten wegen bij het indinen van de rekening. Is de gemeen scha niet meer gébaat bij een wat grö- terewiedezeggenschap van de Staat in de olie-inning? Bijvoorbeeld door de invès- teriig van een aantal Breedbandmiljoe- nen SCHIEDAM, 23 febr. Voor de zoveel ste maal is de financiële crisis van de gemeente Schiedam met in het verlengde daarvan het verantwoordelijke kabinet aan de orde geweest. Ditmaal in de open bare raadsvergadering van gisteravond. Gesteund door zijn politieke vrienden heeft de socialistische wethouder mr. P. van Bochove het huidige regeringsbeleid gelaakt omdat de gemeenten geen geld hebben om de noodzakelijke werken uit te voeren. Ook voorzag hij moeilijkheden op het stuk van de invoering van het aardgas en het bouwrijp maken van de nieuwe wijk Groenoord. Alleen de heer G. P. Verhulsdonk (VVD) nam het op voor de regering, er van uitgaande dat de regeringsmaatregel slechts van tijdelijke aard was. In dit woordenspel, waarin het VVD- lid alleen stond tegen de vele scham pere woorden zowel van socialisten als van communisten, werd een motie aan genomen, die werd ingediend door dei socialistische fractieleider mr. H. B. En gelsman. Ofschoon de Vereniging van Nederlandse Gemeenten zich binnen kort tot de regering zal wenden om een eind te maken aan „de wurggreep, waarin het kabinet de gemeenten houdt" kan het volgens mr. Engelsman geen kwaad, wanneer Schiedam naast de col lectieve noodkreet nog eens een indivi duele noodkreet laat horen. Veel resul taat verwachtte wethouder Van Bocho ve daar niet van, doch hij was bereid de suggestie in welwillende overweging te nemen. Mr. Engelsman schetste de moeilijke financiële situatie van Schiedam met de beschikbare 2 miljoen voor het bouwrijp maken van Groenoord en de 1 miljoen die zijn uitgetrokken voor de scholen bouw in die wijk. Hij vond dit werken van de allergrootste urgentie, waar niet aan te tornen valt. Met het uitgeven van deze 3 miljoen is de pot op en, zo con stateerde hij, daarmee is de box voor de wethouder te klein geworden. Wat ge beurt er nu met andere belangrijke ob jecten, zoals het aardgas en de demping van de Poldervaart? Ook deze onderwer pen zijn van zo groot belang, dat het de moeite waard is deze onder de aandacht van Den Haag te brengen. Hij constateer de, dat bij veel gemeenten, die even krap zitten als Schiedam, een neiging ontstaat om zich maar bij de situatie neer te leg gen. De heer G. P. Verhulsdonk was kritisch gestemd over de slotzin van het in be handeling zijnde raadsvoorstel, nl. de wij ziging van de begroting voor het dienst jaar 1965. In die slotzin wordt gewag gemaakt van „een Wurggreep van de re geringop. de gerneepten, ofschoon het col lége öegrlp hééft voor de goede bedoe- Hbt u het al gehoord? In het zuiuen vreet men, dat zaterdag op de eerste car- navlsavond de omzet van bier en borrels in c cafés te veel zal teruglopen omdat de nensen waarschijnlijk thuis bij de t.v. Hl Toon Hermans blijven. Een moei- Iijk?eval, lijkt ons. Je kunt je n.l. afvra- genof zoiets ten opzichte van al die ca- féhuders wel sociaal verantwoord is. Je kun ook een andere kant op. Je kunt ookstellen, dat het carnaval dus kenne lijk neer met de drankindustrie te maken beet dan gemeenlijk wordt toegegeven. Boundien ligt het blijkbaar niet zo diep in ie zuidelijke ziel verankerd of Her nias kan het met één televisie-show ver- driigen. Ja, we weten het wel, dit zijn opnerkingen van een Hollander, die er niet van begrijpt. Akkoord, maar be- deint wel: Toon zelf komt uit Sittard. SliHIEDAM, 23 febr. Het KVP-lid me*. M. A- C. Taveirne-van Campen heet gisteravond tijdens de raadsver- ladring haar ongerustheid uitgesproken <>ve het voorstel tot liquidatie van de Geaeentelijke Dienst van Sociale Za ken als burgerlijke instelling van welda- ligieid. Waneer de dienst verdwijnt, •vat komt er dan voor in de plaats, zo 'uidie haar vraag. Ijico-burgemeester, wethouder H. Sa bel (soc.) legde uit, dat Sociale Zaken >in<n twee jaar moet verdwijnen in ver bant met de nieuwe Bijstandswet. Der- balie is het een tak van dienst die ver- Iwint en hij geloofde vast dat er iets betirs voor in de plaats zou komen. SCHIEDAM, 23 febr. Een kop-staart botsng ontstond gistermiddag op de Bur. ïemaester Knappertlaan toen een vracht auto stopte voor een oversteekplaats. Een -weide auto stopte ook, doch een derde schoof de middelste tegen de voorste •uto Het ongeval ontstond doordat de voet van de bestuurder van de achter ste vagen van de rem afschoot en op het Ibspédaal terecht kwam. De schade was 'angenlijk; de bestuurder van de mid dels© wagen, H. S. L. uit Maassluis, hoejt met een lichte hersenschudding -'i ten hoofdwond door de GG en GD 'aai het Gemeente Ziekenhuis worden 'ebiacht. SCHIEDAM, 23 febr. Op de grote 'artt nabij het Stadhuis werd gister- Votd de 12-jarige Ivonne van Wagten- °nt aangereden door de wielrijdster '?vr. J. M. M-, toen zij plotseling op 'n draf de rijbaan overstak. Met een 'bioken rechterbeen heeft de GG en O haar naar het Gemeente Ziekenhuis vertoerd. G. P. VERHULSDONK: financiële passen op de plaats lingen van dat kabinet". De heer Ver hulsdonk gaf toe, dat de regeringsmaat regel een harde is, maar anderzijds ook een verstandige. Beter zo dan een lang zaam maar zekere inflatie, die vooral de kleine man in eerste instantie zal treffen. De bestedingsbeperking is tijdelijk maar niet langdurig en het kan geen kwaad om af en toe eens financiële passen op de plaats te maken. De financiële verhou dingen tussen regering en gemeenten zijn altijd gespannen geweest, onverschillig onder welk kabinet we werken of zuch ten. Het is nu zaak om te woekeren met de talenten die we hebben en laat dit voor Schiedam een uitdaging zijn. We moeten er voor waken, dat Schiedam niet mee gaat huilen met de vele huilende ge meenten. Dit huilen schijnt tegenwoordig mode te zijn in Nederland. Het communistische raadslid B. E. Collé was het roerend eens met de woorden van mr. Engelsman. Als de wurgende greep lang duurt zijn we ge stikt en daarom moet er bij de regering op aangedrongen worden, dat aan deze onhoudbare toestand een einde wordt gemaakt. Hij voorzag, dat de invoering van het aardgas op deze wijze gevaar loopt. Ook de heer mr. J. B. Schueler kon zich ten dele aansluiten bij de woorden van mr. Engelsman. Hij betreurde het dat er in Groenoord geen ruimte is voor kleuterscholen, doch anderzijds geloofde hij niet in een al te stringent beleid van minister Witteveen. Wethouder Van Bochove hereed zijn stokpaardje bij de behandeling van dit raadsvoorstel. Met welgekozen woorden maakte hij duidelijk hoe somber hij de situatie wel inzag. Ook voorzag hij een grote spanning op de kapitaalmarkt wan neer binnenkort de publiekrechterlijke lichamen toegelaten worden. Hij vond het een schrikwekkend idee, wanneer een nieuwe wijk gebouwd wordt en dat de scholen nog op zich laten wachten. Ten aanzien van het aardgas en de Pol dervaart merkte hij op, dat de Polder vaart misschien buiten dit bestedingsjaar kan vallen en het aardgas gedeeltelijk. Hij zei niet veel te verwachten van een persoonlijke audiëntie bij de minister. Wel is een gedocumenteerd stuk naar Den Haag verzonden, waarin cle moeilijk heden in Schiedam rond het aardgas uit voerig worden belicht. We hebben hier mee al het mogelijke gedaan om te voor komen, dat Schiedam gasloos zal komen. Duidelijk komt daarin tot uiting dat Schiedam v/el wil, maar dat er geen geld is. Het antwoord van de minister was niet bemoedigend, aldus de wethouder. Het luidde dat de gemeenten wel veel drukte maken over dat aardgas, maar de een na de ander neemt het besluit. SCHIEDAM, 23 febr. Bij de vele voorbeelden, die wethouder P van Bochove gaf om te illu streren hoe krap Schiedam wel zit met de financiën, was er een, die nogal wat gelach veroorzaakte. De wethouder zei, dat de Com missaris van Politie al maanden lang smeekt om nieuwe politie- auto's. Het materieel, waarover de politie beschikt is niet zo best meer en niet zelden komt het voor dat de wagens in reparatie zijn. Bij urgente meldingen moet de politie dan per fiets uitrukken en dat is geen toestand meer voor een gemeente van 80-000 inwoners. Om die reden vermeldde de agenda ook een voorstel om een krediet voor de aankoop van twee nieuwe surveillanceauto's. Het voorstel is gretig aangenomen. Wethouder Mr. P. VAN BOCHOVE: pessimistisch SCHIEDAM, 23 febr. Twee Amster dammers ontmoetten elkaar gistermiddag op de kruising Burgemeester Van Haa- renlaan-Vlaardingerdijk. De een, F. G. D„ bestuurde een personenauto, en stopte voor de naderende vrachtwagen van R. J. W. die vijf ton betonijzer vervoerde. Hij stopte echter over de streep, waar door de vrachtwagenbestuurder ook krachtig ging remmen. De lading schoof daarbij door de achterruit de kabine in- Er deden zich geen persoonlijke onge lukken voor. (Van onze sportredactie) SCHIEDAM, 23 febr. Twee tafelten- nisteams van Service hebben overwinnin gen behaald. Voor de eerste formatie was er weinig eer weggelegd. Tegenstander Van Hessen wierp namelijk maar twee spelers in de strijd. Toch was de derde man er wel. Van der Driessen voelde zich voor de aanvang van het treffen niet in orde. Zijn twee teamgenoten moesten het toen opnemen tegen Th. en H. van der Poort, bijgestaan door voorzitter én spe ler De Raay. Alle wedstrijden werden door de Service-spelers in twee games in winst omgezet. Ook het tweede team van de Schiedam mers ondervond weinig tegenstand. Van Germinal won het met liefst 100. Ser vice 2 blijft onbedreigd aan de leiding in zijn afdeling. Wijzenbroek, Boer en Ton van der Poort hadden verschillende keren een derde game nodig om hun partijen succesvol te beëindigen. De andere resul taten van Service waren. Nassaukade 2 Fel keerde hij zich tegen de heer Ver hulsdonk met te zeggen, dat hij toch moeilijk kon ontkennen, dat het Schie dam zo onmogelijk wordt gemaakt te vol gen in de nationale inspanning. Zijn op merking over het woekeren met talenten vond hij niet geslaagd. Als we talenten zien als financiën kunnen we niet woe keren door het beileid van het kabinet dat de heer Verhdlsdonk zo heeft ge prezen. De heer Engelsman geloofde de heer Schueler niet, wanneer deze iets verwacht van de minister. Wel is hij bereid diverse objecten buiten het leningsplafond te brengen, doch hij zag hierin pas soelaas in het derde bestedingsjaar. Advertentie ZONDER CHAUFFEUR 4-5-9 PERS. WAGENS SCHIEDAM 23 febr. In de woning van B G. Prins aan de Burgemeester Van Haarenlaan brak gistermiddag een brandje uit toen de vrouw des huizes op twee stoelen bij de kachel een tweetal dekentjes te drogen had gehangen. Ver moedelijk is een kind met de stoelen gaan schuiven in de richting van de kachel, waardoor de deken-s vlam vatten. Enige werknemers, die aan de overzijde aan een bouwwerk arbeidden zagen de rookontwikkeling en renden het pand binnen. Door een vloerkleed over de brandende deken te werpen wisten zij het vuur te doven. De brandweer, die in middels was verschenen behoefde geen dienst te doen. De schade bedraagt onge veer 2500. SCHIEDAM, 23 febr- Geboren: Ro bert, z v F G J Quite en P W T Dierckx; Marleen, d v W H Bakker en J Soe- ters; Hermanus, z v H Bouman en E Erdltaieck; Robertus, z v H H Wind- horst en M W van der Starre; Reinder, z v R van Raalte en P J Coenradie; Edu- ard, z v M G Boer en G G J C van Eijk; Robertus J, z v N J van Leeuwen en J L Kinnegen; Ingrid C, d v J van der Velden en C van den Adel; Nico- lette, d v C van Gent en J J van Wal- sum; Maximiliaan A, z v M H A Raket en S L Nauman; Adrianus L, z v J J T Buurman en A Poelstra; Marcel, z v V Mucek en H Elberg; Paulus W, z v W L Elgers en H A van der Poort; Diana, d v .1 Schopenhouer en C van Rij; Stephanus F, z v A H Schilthuizen en W M Caitin; Patrick, z v T J Jeijsman en W J P Meijers. Overleden: G van Ingen, 83 jr. wed Wijnhonsrt; S S S Willemstijn, 59 jr, echtg Etman; P. Stolk, 71 jr- SCHIEDAM, 23 febr. Tijdens de behandeling van de twee raadsvoorstel len die vallen onder het plan „Schle- N0K0" (sanering binnenstad tussen Schie, Noordvestgracht en Korte Haven), heeft het KVP-lid A. J. J- van Dijck, zich ernstig zorgen gemaakt over de middenstand op de Dam en de Hoog straat. Hij wilde èen einde maken aan de leegloop door een verordening in te stel- i geschikte was. Aan het nutteloze be ien. die moet voorkomen, dat de binnen- toog werd een einde gemaakt door mr. stad steeds armer wordt aan winkeffc.Engelsman, die interrumpeerde, dat de plaatsbepaling van de kazerne (nog) De heer drs. J. H. Simons tilde zwaar aan de brandweerkazerne en vroeg de wethouder of de aangegeven plaats wel geschikt is voor de vesti ging van zo'n gebouw. Uit het voor stel zou hij het woord „bepalen" bij „deze plaats is te bepalen voor de brandweerkazerne" liever vervangen door het woord „reserveren'. Wethouder W. van Schoonveld (CHU) vatte dit verzoek van de heer Simons verkeerd op en zag het als een aanval op de stichting brandweerkazerne. Lang en breedvoerig legde hij uit hoe de plfennen Vöor de kazerne geboren wor den en dat de aangegeven plaats de enige (Van onze sportredactie) SCHIEDAM, 23 febr. De Schiedamse tafeltennisvereniging Service kan terug zien op een uitstekend georganiseerde tienkamp voor junioren uit Amsterdam, Den Haag en Rotterdam. In het Rotter damse team waren twee spelers van de organiserende vereniging opgenomen, te weten Van Slobbe en René Schewe Laatstgenoemde moest zich tevreden stellen met de tiende en laatste plaats. Nico van Slobbe deed het beter, want hij eindigde met vijf gewonnen partijen op de vierde plaats. Verrassend was het wel, dat de natio nale jeugdkampioen, de Hagenaar Ves- seur, het niet verder bracht dan vier gewonnen partijen en daarmee op de vijfde plaats eindigde. In de kop bleef het spannen tussen de Amsterdammer Clausen en de Hagenaar Joëls. Na zeven partijen gespeeld te hebben stonden beiden gelijk. Niet één partij werd verloren. In de achtste ronde moest Joëls echter een veer laten tegen Krol uit Amsterdam, die het niet verder bracht dan twee gewonnen partijen en daarmee de laatste plaats bezette, samen met Schewe, Joëls bracht het hierna niet meer tot winst. In de partij tegen Clau sen, die niet een partij verloor en dan ook winnaar werd kwam Joëls er ook niet aan te pas. Met 2321 en 2115 moest hij de meerdere erkennen in de Amsterdammers. Slieker bracht het ook tot zeven ge wonnen wedstrijden, dus was er een be slissend duel nodig tussen dit tweetal Joëls bleef hierin met 1121, 2115 en 11—21 aan de goede kant van de uislag en werd daarmee tweede. Teunen, Am sterdam, Seelaar en Van Hèrel. Rotter dam deelden met drie gewonnen wed strijden de zesde, zevende en achtste plaats- Een verordening dus, die moet zorgen, dat wanneer een winkel leegkomt er ook weer een winkel voor terugkomt en geen kantoortje of een pakhuis. De heer Van Dijck zei aan de Dam gedacht te hebben bij het lezen van de toelichting, waarin verzekerd wordt, dat de Dam meer betekenis zal krijgen als winkelstraat, wanneer het doorgaande verkeer eraan onttrokken wordt. Wan neer dat zo is, aldus de heer Van Dijck, moet er ook gezorgd worden voor vol doende parkeermogelijkheid. Verheugd toonde hij zich over het plan de oud-katholieke kerk op de Dam af te breken, de Pietersteeg te verbreden en een winkelfront er voor in de plaats te laten komen. Dan is weer een somber gebouw van de Dam verdwenen en dat stemt tot blijheid. Wel had hij bezwaar tegen het plan om aan de Z.W.-zijde van het Spinhuispad showrooms aan te brengen. Meer zag hij in de mogelijk heid hier kleine ambachtelijke bedrij ven te vestigen, die in Nieuwland een pracht achterland zullen hebben. Ook wilde hij meer weten van de overzijde bij de N.O.-zijde van het Spinhuispad, waar de toelichting gewag maakt van de vestiging van bijzondere gebouwen. Hij vroeg welke gebouwen dit dan moesten zijn, omdat hij beangst was, dat het een voortzetting zou worden van de drank pakhuizen. Terugkomend op de Dam als winkel straat brak hij een lans voor de velt middenstanders, die zich ten koste van grote offers prachtige zaken hebben aan gemeten Anderzijds is het toch voorge komen dat een groot winkelpand leeg kwam en dat het nu gebruikt wordt als pakhuis. Een verordening zou hieraan een eind kunnen maken, aldus de heer Van Dqck. (Van onze sportredactie) SCHIEDAM, 23 febr. Sportschool Bishoff is sinds zaterdagavond twee zwarte banden rijker. Tijdens het tech nisch examen voor zwarte banden dat zaterdag in Overveen werd gehouden zijn twee Schiedamse judoka's geslaegd. Het zijn de heren P. J. Jagtman en Tli. Veldhoven respectievelijk23 en 34 jaar oud. Eer heerst grote vreugde in de school aan de Singel, niet alleen omdat de twee judoka's gelijk de eerste keer voor hun examen zijn geslaagd, maar ook omdat zij tot de oude garde van Bishoff behoren- Het examen dat werd afgelegd door ca. 35 judoka's werd afgenomen door de graden-commissie van de F. N. J. J. B. Na afloop hiervan konden vijftien judo ka's zich eerste Dan noemen. De twee nieuwe zwarte banden zullen van de week plechtig opgenomen wor den in het Schiedamse „Zwarte Banden College". Dit College houdt zich bezig met het bestuderen van de judo-tech niek, het opleiden van toekomstige zwar te bandhouders en het afnemen van kyu- graden. niet aan de orde was. De heer Van Dijck kreeg als antwoord, dat er in het SchieNoKo-plan ruimte is gereserveerd voor winkelende bezoekers. Op de interruptie van een raadslid „hoe groot is de ruimte?" antwoordde hij: „Laten we niet in details treden". Voor de kleine ambachtelijke bedrijven is in dit plan geen plaats, zo ging hij voort, en ze horen er ook niet in thuis. Wel wordt gezocht naar een andere oplossing om deze bedrijfjes elders te kunnen vestigen. Aan de Schie in ieder geval niet, want daar wordt ruimte gereser veerd voor bedrijven, die door de sa nering uit de binnenstad moeten ver dwijnen. De verordening, waarop de heer Van Dijck had aangedrongen kwam hem wel sympathiek voor en hij zegde toe, dit in het college eens nader te zullen bezien. Wel zijn er moedgevende plannen, zo onthulde de wethouder, de put aan de Broersvest naast de Pas sage gaat verdwijnen en daar zal een nieuwe winkel gesticht worden. Op de instelling van een bouwteam, dat de voorbereidingen moet nemen voor de bouw van de brandweerkazerne is kritiek geoefend door de heren Simons (sa) en Collé (CPN). Het team moet de laatste fase voorbereiden en daarom bevreemde het de heer Simons dat de raad niet van de voorgaande fasen. De heer Schueler informeerde naar een mogelijkheid de smederij meer functies te 'geven om de decentralisatie van gemeentelijke werkplaatsen tegen te gaan. In antwoord op de vragen van de heer Simons sprak wethouder Van Schoone- veld tegen, dat de brandweerkazerne aan de laatste fase toe zou zijn. We hebben plattegronden van de kelder, de begane grond en de verdieping. „Dan moet al leen het dak er nog op", luidde de in terrupties, maar onverstoorbaar ging de wethouder voort, dat de zaak technisch rond is en dat voor de uitwerking al leen nog een bouwteam nodig is. De heer Schueler kreeg ten antwoord, dat het in de bedoeling lag alleen de smederij bij de brandweerkazerne te voegen. De gedachte was niet opgekomen om andere werkplaatsen in de smederij onder te brengen- SCHIEDAM, 23 febr. Alleen de KVP-fractievoorzitter mr. J. B. Schue ler heeft gisteravond bij de raadsverga dering het woord gevraagd, toen het voorstel weid behandeld betreffende de vaststelling van de nieuwe tarieven, voor het Gemeente-Ziekenhuis. Hij vond het spijtig, dat de tarieven voor de kraam afdeling nog niet kunnen worden voor zien. Hij betoogde dat hier haast bij is en spoorde aan dat dit onderwerp in de volgende vergadering ter tafel zou ko men. Wethouder H. Sabel (soc.) kon kort zij" in zijn antwoord; hij zegde toe. dat met deze tarieven spoed betracht zal worden. ROTTERDAM, 23 febr. De sleepboot „Elbe" van L. Smit en Co's Internationale Sleepdienst is gisteren van Curaqao ver trokken om hulp te bieden aan de Pa namese vrachtvaarder de „Glenrock", 498 brt, die op een afstand van 350 mijl ten noord-westen van Curaqao kampt met een gebroken krukas. De „Elbe" ver wacht in de loop van vandaag de „Glen rock" naar Curaqao te kunnen slepen. DEN HAAG. 19 febr. De Wet Open baar Lichaam Rijnmond treedt met in gang van 1 april in werking. Dit blijkt uit een koninklijk besluit van 12 februari in Staatsblad nr. 54. Er is een uitzonde ring gemaakt voor paragraaf 1, hoofd stuk 3. Dit houdt verband met het feit dat de reeds door de koningin bekrach tigde Wet op de ruimtelijke ordening, waarop bovengenoemde paragraaf be trekking heeft, op een later tijdstip in werking zal treden dan de Wet Open baar Lichaam Rijnmond. De wet strekt tot bundeling van be langen van 24 gemeenten in het water weggebied om te komen tot een geza menlijke aanpak van de Rotterdamse ha venexpansie en de daarmee gepaard gaande ruimtelijke ordening. De zetel van het openbaar lichaam komt te Rot terdam. ROTTERDAM, 20 febr. De pacifis tische fractieleidster mevrouw Van Ste kelenburg had B. en W. een aantal vra gen gesteld over een eventuele vestiging van Mobil Oil in het Europoortgebied en een mogelijk daaruit voortvloeiende toe neming van de luchtverontreiniging. Kort en bondig delen B. en W. haar mede, dat hun van die plannen niets bekend is. Desgevraagd delen ze mede geen belet sel te zien voor uitbreiding van de pe trochemische industrie en dat dan altijd voorschriften worden gegeven om lucht verontreiniging tegen te gaan. Er valt, zeggen B. en W., niets te zeggen over gemeentelijke investeringen in dit ver band omdat men eenvoudig niet weet of dat bedrijf hier wil komen en, zo ja, hoe groot het zal worden. Service 3 73, Service 4RN 91. Hoï- landiaan 4Service 5 46. Nationale 4 Service 6 91, Sozaro 2Service 7 37, Service 8Meeuwenplaat 3 19. TSF 1 ging op bezoek bij HPV 2, dat de ranglijst sluit. TSF won met spreken de cijfers (28). Hans Wigmans zorgde voor drie punten. Maartje van der Wilt en John Schilperoort zegevierden twee maal en wonnen het dubbelsnel. De andere uitslagen van TSF waren: TBSM 1—TSF 2 1—9, TSF 3—21 Up 6 6—4. TSF 4—SSAVR 2 5—5. TSF 5—Shell 4 10—0, Eendracht 17—TSF 6 1—9. De jongste telg van de Schiedamse ta feltennisverenigingen heeft tegen TOGB teleurgesteld. Invaller Henk Kuischen zag geen kans om ook maar éénmaal te sco ren. Harry van Dijk en Jan Gudde moes ten voor de halve winst zorgen. Momen teel leidt Ready met Eendracht (beide twintig punten), gevolgd door VBP (ne gentien punten). Noad ging tegen leider Scylla goed van start. Overwinningen van Aben, Suttorp en Eikmans op resp. Ankers. Van Zoelen en Stoop hielpen de Schiedammers aan een voorsprong van 3—0. Zelfs kwam Noad met 41 voor. Maar wat er daarna met het team van Noad gebeurde, was voor iedereen een raadsel. Het scoorde geen punt meer en uitgezonderd de wed strijden van Eikmans en Ankers gingen de andere partijen allemaal in twee ga mes naar Scylla. Voor Noad was 't ech ter net voldoende. Een onvolledig Noad 2 kreeg de eerste nederlaag te incasseren van Diveko. Meuldijk was invaller voor Seeger. Hij deed het niet eens onverdienstelijk. Hij won twee partijen. Erger was het dat Nol Braak zich niet goed voelde. Men vond geen plaatsvervanger, dus speelde hij, zo ziek als hij was toch mee. Hij bracht het tot één overwinning. Almendinger boekte ook slechts één overwinning, zodat de Schiedammers niet verder kwamen dan vier punten. De verdere uitslagen van Noad waren: Noad 3TOGB 73, Noad 4Eendracht 7 2—8, Feijenoord 1—Noad 5 5—5. CB 1— Noad 6 4—6, TJC 3—Noad 7 3—7, Ready 1Noad 8 64. Noad 9—Honor 46, Noad 10Smash 2 010. RAP en Intiem speelden een spannende wedstrijd. RAP begon zeer goed, Rost won van Verstege, B. Meijer en Hoogtweg verloren echter hun partijen, waardoor Intiem een voorsprong nam. Het dubbel bracht de balans weer in evenwicht. Door Rost liep RAP uit tot 2—3. Dat bleek ech ter ;de laatste stuiptrekking te zijn, want daarna eindigden alle wedstrijden in 't voordeel van Intiem. RAP 2 en RAP 3 deden nét heter. *t Tweede team won van Stokvis (73) en 't derde won met de zelfde cijfers van RET 3. SCHIEDAM, 23 febr. Het eerste da- van de Schiedamse Volleybal pte„ h„et onderaan bungelende ZVC 2 met 30 na een slappe wedstrijd waarm de Schiedamse speelsters veel te overmoedig bleken. Zo overmoedig dat slechts in de derde set het krachtsver- i bi emgszins tot uiting kwam. (16—14, L' 13, en 1511). Dames 4 bleef aan kop door Set Up met een 30 nederlaag naar huis te sturen en dames 3 deelde de pun ten met DOS (2—2). Heren 2 zakte weer wat verder op de ranglijst door een onverwachte 30 ne derlaag tegen Libanon 4 en ook heren 3 is op de verkeerde weg. Ditmaal werd van AMVJ 3 verloren met 31. Heren 4 kwam 2x in het veld. Van Libanon 5 werd met 30 verloren en DVO werd met 31 geklopt. Heren 5 won met 3—0 van ZVC 3 en heren 6 speelde eveneens twee wedstrij den. Een 30 nederlaag tegen Hillegers- berg 2 alsmede een 3—1 zege' op Con cordia 4. Jeugd teams: meisjes: SVC A—Lekker- kerk A 1—3; SVC C—SVC B 3—1; jon gens: ZVC ASVC A 3—1- SVC BDOS A 0—3. (Van onze sportredactie) AMSTERDAM, 23 febr. Tijdens een bijeenkomst tussen de voorzitter van DWS, de heer Solleveld, de directeur van het Olympisch Stadion, de heer D. J. Bessem en de secretaris-penning meester van de KNVB, de heer Lo Brunt enerzijds en de heer Jean Smits, hoofd sportzaken van de NTS anderzijds, ts gistermiddag bekend gemaakt dat de Europa Cup-wedstrijd DWS-Vasas Gvor, die morgenavond in het Olympisch Stadion te Amstrdam wordt gespeeld, door de telvisie zal worden uitgezonden. De uitzending begint om 20.30 uur vla Nederland 1. Het besluit is genomen, aldus de her Brunt, ondanks het feit dat enige duizenden staanplaatsen nog niet zjjn verkocht en In het volste vertrou wen dat het Nederlandse publiek deze kaarten alosnog zal afnemen. Voort is bekend gemaakt, dat ook de returnwedstrijd Vasas-DWS op 10 maart direct door de NTS zal worden uitge zonden. De uitzending van die wedstrijd begint om 15.30 uur des middags. Een herhaling van deze wedstrijd zal dezelfde avond worden gegeven om 18.00 uur. Ook de interland Noord-Ierland— Nederland op 17 maart in Belfast zal door de NTS op het beeldscherm worden gebracht, 's avonds om 20.45 uur. De NTS heeft voorts besloten de aanbieding voor de wedstrijd Benfica—Real Madrid, die eveneens woensdag a s. wordt ge speeld ef te slaan, enerzijds omdat de aanbieding te kostbaar is en anderzijds omdat d KNVB wel bezwaar had om na de wedstrijd DWS—Vasas nog en voet balduel uit te zenden.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1965 | | pagina 3