Laatste hand aan Uota omroepbestel VELE MOEILIJKHEDEN IN DE KERAMISCHE INDUSTRIE Voor een half miljoen aan t.v.-toestellen gesmokkeld Ontevredenheid over salaris- VLAER&KOL Stormvogel in zicht van Rio verslagen KAMPIOENEN Scholieren maken 300 pakjes sigaretten en 60 horloges buit MCT22Ö8I GEBOUW „DE HOOFDPOORT" BLAAK 101 Kabinet pas vrijdag weer bijeen ^tobil Oil zaak vele kanten BUBBY SIX YON ZONDER „MISPAS" Marktberichten Groter prijsverschil tussen hand- en fabriekswerk verwacht Kamer moet rustig afwachten Inwoner van Almelo grote man achter de schermen Anton Geesink toeristentrekker „Incident pater Smit staat op zichzelf" üliffiTV M ^ardenrennen Minister Bol over t.v.-nota Beraad over tv-nota nog niet afgesloten Financiële bescherming tegen wegpiraten? rekening draagt een naam bij VLAER KOL Ierland staakt export paardevlees Zaterdag vóórverkoop Feijenoord-Sparta Internuntius Djakarta ROTTERDAM AANKOMENDE VERKOOPSTERS KOKMEEUW TEXTIEL DORDRECHT PIEKER NIET: H. STRUYK N.V. NIEUWE DAGBLAD WOENSDAG 24 FEBRUARI 1965 PAGINA 11 Vanaf 1 MAART 1965 is ons nieuwe adres: onze kas om 12 uur gesloten worden V' X.0 1841- Voorpersoonlijkgebruik staat in het oudste bankiershuis van Nederland een safeloket tot Uw beschikking voor het opbergen van waardepapieren en kostbaarheden. Betrekkingen aangeboden Auto's, Motoren, Bromfietsen e.d. Muziek instrumenten, Radio, T.V., enz. Diversen Meubelen, Huisraad en Kleding Advertentie HAAG, 24 febr. Het kabinet lij» deze week niet meer voor vrijdag '(elt Cn '10UH dan, naar de RVD mede- W zijn normale wekelijkse vergade- '"Iftl erwackt wordt, dat de nota van lij, '/er Bot aan het eind van de week fn 'patste behandeling krijgt. Lukt het kgö stuk definitief vast te stellen, dan lift de minister van O., K. en W. zijn be- jw nakomen en nog voor 1 maart de tiS|(, aan de Tweede Kamer aanbieden. t( verbazen zich niet het minst over i|st»hge dnur van het overleg in de mi- 'dad. Er zijn teveel belangen mee >li| °e'd dan dat deze zaak snel tof een "e ,?sinK zou kunnen worden gebracht. Verantwoordelijkheid van de minister 'km omroepbestel thans wettelijk te en is niet gering. ^pj'endien is het duidelijk dat er niet 'Is! enende nuances zijn in de opvat- van de ministers onderling, met 'V over het begrip reclame zoals die V Inoet worden ingevoerd, de vraag «O 6r men daarmee kan gaan en welke VlUenties dat meebrengt voor andere 'wa' als daarin met subsidie tegemoet L titoet worden gekomen ja of nee. 'qs brekingen die minister Bot inmid- )jat met de minister van Financiën, mi 's Witteveen, voert, dulden erop dat -ririlïlanciering van een en ander veel tok?cht vraagt. Naast de- radio- en t.v.- W6men is er nog een ingewikkelde ig «ie het kabinet vele uren extra be- '%i°udt, namelijk de vestiging van de ;W{.Oil langs het Noorzeekanaal. Deze 60v,le vertoont in zoverre gelijkenis met t> Joroepzaak. dat het ook hier aankomt \ii5 beslissing die vele consequenties - ,..ot. Hierover wordt echter de laat- 'V* opvallend positief gedacht. Wan tten een goede oplossing vindt, met W^VERSUM, 24 febr. De Ducdalf- gisteravond in Hilversum kreeg al het aanschijn van een verrassende li( S' toen meteen al Barbarossa W weg- tg en na een halve ronde zijn trai- /Senote Blanchefloor passeerde, 't 'Jbby six had toen zonder omwegen I»'®'ding kunnen nemen en ging op i toeren door. Zijn grote kracht stond voor, dat hij niet in te halen viel •(t'j zelf maar geen fout maakte. Dat hij niet, hfj ging zonder mispas naar ege met grote voorsprong. Scotch B en Bentoprise, ook al 'tjAit het gebied der favorieten af- h) Ttg, zorgden mèt de winnaar voor ta.'tio, dat de weinige wedders die het V®h, een bedrag van 1628,80 voor h Guldentje opleverde. V had aan de Ducdalfprijs niet deel- !it?ten, zij liet het aan Blanchefloor en if tfossa W over en verkoos de leer- 'jtkoers. Zij leek het heel wat beter j^tti doen, want zij leidde steeds met voorsprong. Tot in de laatste jname voor het probleem voor de lucht verontreiniging, dan kan aan het Noord zeekanaal een precedent worden gescha pen van grote waarde, waarvan in de toekomst heel Nederland zal gaan profite ren. Met name wordt hierbij gedacht aan de petro-chemische industrie aan de Nieuwe Waterweg, die uit een oogpunt van volksgezondheid de regering al ge ruime tijd ernstig bezighoudt. Bij de besprekingen over de vestiging van de Mobil Oil, die interdepartemen taal worden voorbereid, spelen vele de partementen een rol. Zelfs de minister van Landbouw is erbij geïnteresseerd in verband met de cultuurgrond die door het aanleggen van een pijplijn van Rot terdam naar Amsterdam, dwars door de randstad Holland verloren zou gaan. De directie van „Mobil Oil Neder land" overlegt vandaag met de minis ter van Economische Zaken prof. An- driessen, zo werd in Rotterdam, waar het hoofdkantoor voor Nederland van deze Amerikaanse maatschappij ge vestigd is, bekend gemaakt. Oorspronkelijk zou men de raffina derij en een groot petrochemisch be drijf in Rotterdam vestigen. Later, na dat met Rotterdam onderhandeld werd, mengde Amsterdam zich in het ge sprek en bood gunstiger voorwaarden aan. Aan de eis van „Mobil Oil" dat het te vestigen bedrijf bereikbaar zou zijn voor tankers van 130.000 ton kon Amsterdam echter niet voldoen tenzij bij IJmuiden belangrijke havenverbe- teringen zouden worden aangebracht, of van Europoort uit een pijpleiding naar het toekomstig bedrijf aan het Noordzeekanaal zou worden gelegd. Rotterdam bleef inmiddels in de markt en staat nog steeds klaar om voor het geval de besprekingen met Amsterdam zouden mislukken de draad weer op te pakken. NAALDWIJK, 23 febr. Eierveiling: sortering en prijs: 0, 1380-1430; I, 1270-1320; II, 1210- 1240; III, 1170-1180; IV, 1070-1090; V, 1000; VI, 850-880; 2e crt., 830-1160; kneus, 790-800; open kneus, 300; Bloed 690; schouw, 500. Totaal: 48809 eieren. NAALDWIJK, 23 febr. Sla I 15^-31%; II 5-9V2C 5-IOV2; Spinazie A 107-111. PIJNACKER, 23 febr. Staandglaskomk. 60- op 59; 50-op 57-59; 40-op 45-52; 35-op 40-44; 30-op 33-36; 25-op 30; kr. komk. 88; wankl. komk. 13-30; grofstek41-46; fijnstek 21; Sla I 16-29; C 5-12; Stoofsla 30-43. POELDIJK, 23 febr. Sla I (17 kg en op) 2500-2950; (14-16 kg) 2150-2500; (11-13 kg) 1750 -2350; meest voorkomende prijs 2200-2500; Sla II 800-1600; C 500-1000, per 100 stuks. Andijvie 118-124, Spinazie 120; Stoofsla 30-41 per kg; Raapstelen 10-11; Selderij 4-6Peterselie 13; Krulpeterselie 14 per bos Telefoon- en telexnummers: ongewijzigd. VRIJDAG 26 FEBRUARI a.s. zal in verband met de VERHUIZING NEDERLANDSCHE CREDIETBANK N.V. KANTOOR ROTTERDAM UTRECHT, 10 febr- De Nederlandse keramische industrie heeft het niet ge makkelijk. Binnen de EEG moet aan veel concurrentie het hoofd worden gehoden. Zjj worstelt voortdurend met een tekort aan arbeidskrachten, terwijl de vijfdaag se werkweek en de stijgende produktie- kosten eveneens remmend werken. Ra tionalisatie, mechanisatie en zelfs auto matisering moeten hier uitkomst brengen. Producenten en handelaars zoeken het ook in beperking van assortiment voor de goedkopere, wat vormgeving be treft toch verantwoorde produkten. De prijs van het artikel met een eigen, meer artistiek cachet (waarbij handwerk onmisbaar is) zal daardoor stijgen. De deskundigen verwachten dan ook dat het prijsverschil tussen het massaprodukt en de meer luxe keramiek zal toenemen. Er is een nauwe samenwerking ont staan tussen industrie en 't keramisch in stituut van TNO Delft. Dat instituut keurt niet alleen voortdurend de kwaliteiten van de huidige produkten en de chemi sche en technische eigenschappen van kleisooriten en andere grondstoffen, het verricht ook fundamenteel onderzoek naar nieuwe grondstoffen, voor de Ne derlandse keramische industrie. Hoewel deze industrie niet in staait is in de hele Nederlandse behoefte aan fijn aardewerk en porcelein te voorzien, tonen de omzetcijfers van de rond 100 keramische fabrieken met meer dan tien werknemers elk de grote betekenis van deze industrie voor de Nederlandse volks huishouding aan. In 1963 ging het om een omzet van 149,5 miljoen gulden, tegen bijna 113 miljoen gulden in 1959. In vier jaar dus een stijging in gelds. waarde van ruim 32 procent. Rond 24 procent van de hele produktie werd uit gevoerd. voor het overgrote deel naar de Duitse bondsrepubliek en onze Benelux- partners. Ongeveer 9400 mannen en vrouwen vinden werk in de rond 100 keramische bedrijven met meer dan 10 werknemers. Maastricht herbergt zelfs het grootste keramische bedrijf van Europa, een fa briekscomplex met meer dan 4000 man personeel. Ongeveer tweederden van alle keramische industrie is trouwens in Lim burg geconcentreerd, maar andere be langrijke centra zijn nog altijd Delft, Gouda Makkum. DEN HAAG, 23 febr. De oppo sitieleider, fractievoorzitter van de P.v.d.A. in de Tweede Kamer, de heer Vondeling liet tijdens een woord over de orde een vliegertje op over de te verwachten radio-tv-nota. De heer Vondeling vroeg of de voorzitter wist, dat de minister van O. K. en W. volgens toezegging de ra dio-tv-nota tijdig voor 1 maart aan de Kamer zal zenden. De voorzitter, de heer Van Thiel antwoordde: „Ik neem aan, dat de regering haar toezegging zal nakomen Maar misschien wil de minister van O. K. en W. hieraan eigener bewe ging iets toevoegen". Minister Bot (voor een ander on derwerp aanwezig) stond al overeind: „Ik geef de kamer in overweging rus tig af te wachten tot 1 maart" was zijn korte mededeling. Mevrouw Singer-Dekker (P.v.d.A.) vroeg vanmiddag in de Tweede Ka mer de minister van Sociale Zaken te mogen interpelleren over gelijke beloning voor man en vrouw. Zij wil de dit doen naar aanleiding van de houding van rijksbemiddelaars bij het sluiten van de CAO voor de chocola de- en suikerverwerkende industrie. De kamer zal woensdagmiddag over dat interpellatie-verzoek beslissen. ALMELO, 23 febr. De grootste smokkelaffaire in televisie-toestellen wel ke de douanerecherche te Amsterdam in ons land ooit op het spoor is gekomen, heeft haar afronding gekregen door de arrestatie van een 42-jarige inwoner van Almelo, die de grote man achter de schermen bleek te zijn, In totaal wgrden 1164 gesmokkelde toestellen achterhaald De douanerecherche zoekt nog naar 350 toestellen. Door de smokkel werd 150.0UÜ aan invoerrechten en omzetbelasting ont doken. De waarde van de smokkelwaar wordt geschat op een half miljoen gulden De zaak Is aan het rollen gekomen in september van het vorig jaar toen tp Almelo een 23-jarige Hamburger werd aangehouden, die met een vrachtauto 38 l.v.-toestellen vervoerde, waarmee hij illegaal over de grens was gekomen er- DEN HAAG, 23 febr. Het beraad over de radio-en tv-nota van minister Bot in de ministerraad is nog niet afge sloten. Er blijft een aantal onderwerpen dat nog nadere behandeling behoeft. Ver wacht wordt, dat de nota aanstaande vrijdag weer op de agenda van de mi nisterraad zal staan. 'V' daar ontlokte zij de in spanning V/de kijkers de beroemde kreet van /sing door in een galoppade te val- V/ haar kans volledig te verspelen. M Axworthy, die scherp en attent V Sevolgd, spurtte meteen naar de 'tijöie Allegheny VS niet kon verhm- //lie Mills, 'genoemd naar de be- A e Iers-Duitse pikeur uit Frank- /J/hrok bij de laatste bocht van de >jj maar kwam terug en behaal h J»i eerste zege. A). Uitslagen zijn (toto per tien eenhe id, ''■//ine Macprijs, 2000 m, le serie: 1. iCklaPPer- 1-25,9: 2. Astra T; 3. Y Y -V/- W. 16, PI. 14, 19, 49, Cov. 46, Ar,/6 serie: 1. Yataghan Hanover, 1.25; W; 3. Zippy Erebus. W. 18, PI. 13, Cov. 40, K. 52. ^/alfprijg, 2000 m: 1. Bubby Six, :)r 2. Adua Scotch B; 3. Bentoprise. pl. 36, 28, 47, Cov. 57, K. 174, Trio S-prijs, 2040 m: 1. Charlie Mills, Coby Kinley; 3. Cowboy Heny 37, Pl. 19, 17, 98, Cov. 48. K. 51. i,'tb?e,ls Glorieprijs, 2040 m, leerling- (WS: 1. Arrow Axworthy, 1.28,7; 2. £/hy VS; 3. Corma M. W. 35, Pl. 19, V/ 46, K. 129. r' -ó Scotch B-prijs, 2020 m: 1. Zeeade- b' 1-24; 2. Ydeal Double; 3. Alkestis V. 64, Pl. 21, 17, 18, Cov. 37, K. seriedraverij: 1. Zevenklapper, '-.Yataghan Hanover: 3. Zora W. V Pl- 11, 11, 11, Cov. 46, K. 82. EINDHOVEN, 24 febr. De kath. po litiebond is vermoedelijk voor het laatst onder de officiële schutse van Sint Mi chael, zijn tweedaagse algemene vergade ring begonnen, met als belangrijkste agendapunt een ontwerpstatuut dat een nieuwe bondsstructuur mogelijk zal ma ken met een nieuwe naam, een aangepas te doelstelling, een verruimd begrip voor het lidmaatschap en regionale werkzaam heid door middel van districtsraden. De voorzitter betuigde zijn tevredenheid over de salarispositie van de politie-ambtena- ren, maar hij toonde zich allerminst vol daan over de algemene salarisverbetering van drie procent voor het overheidsperso neel per 1 januari. Voorts bepleitte hij voor de politie-ambtenaren een verbete ring van de overurenregellng en op lan gere termijn een veertigurige werkweek in vijf dagen tijd. De voorzitter gaf de verzekering dat het hoofdbestuur diligent zal zijn ten aanzien van de komende pen sioenwetgeving. Sprekend over dienstongevallen zei de voorzitter dat het tijd wordt voor een diepe bezinning over de mogelijkheid om politieambtenaren financieel te bescher men tegen de verkeersovertreders, de wegpiraat, tegen de ongelukkige die een dagje zijn rijbewijs heeft of tegen de ont snapte gedetineerde, die door zijn daad in toenemende mate het levensgeluk van de zijn plicht doende politieambtenaar doet derailleren. Onbehagen uitte de voorzitter over de wijze waarop de politie vrij regelmatig in het nieuws komt. Een zakelijke bericht geving, een hartig commentaar keuren wij beslist niet af, maar bitter doet het aan wanneer één zaak van één politie-ambte- naar keer op keer in het nieuws komt zo lang de zaak nog in onderzoek is, terwijl de rechtelijke uitspraak maanden later met een enkel regeltje wordt afgedaan. Advertentie UTRECHT - OUDE GRACHT 158 - TELEFOON 26351 BltTHOVEN - ROTTERDAM IJSSELSTEIN of in het geheel niet als er een zaak uit valt in het voordeel van de politieman. De voorzitter gaf een concreet voor beeld van onbegrip over het werkelijke karakter van de politietaak 1965 en stel de o.a.: „niet langer gaat alleen maar het facet op dat de politie de sterke arm te genover de burger. Duidelijk is dat de politie ook staat in alle openheid tussen de burgers als medebouwer aan betere menselijke verhoudingen. Een bepaalde gereserveerdheid zal er altijd moeten zijn. Deze wordt aangekweekt op de helaas in het westen nog zwaar onderbezette op leidingsscholen, in de vorm van zin voor zwijgzaamheid, zelfbeheersing, takt, wa penkennis, schietvaardigheid en sportivi teit. Zo zal de politie in staat zijn met mnder macht meer gezag uit te oefenen. DEN HAAG, 24 febr. Nederland blijkt in Japan bijzonder populair te zijn, speciaal ook door wereldkampioen judo Anton Geesink. Hü zou weieens een uit stekende toeristentrekker kunnen zijn in het aanstaande seizoen. Dit constateerde de directeur van de ANVV, de heer J. A. Risseeuw, die van morgen van een achtdaagse reis naar het land van de rijzende zon terugkeerde. Verleden jaar maakten ongeveer 115.000 Japanners een vakantiereis buiten eigen grenzen, waarvan 23.000 naar Europa trokken. De heer Risseeuw verwacht een aanzienlijke stijging van dit aantal. DUBLIN, 24 febr (UPI). In Dublin is bekend ge.maakt dat met ingang van 7 maart Ierland geen paardevlees meer naar het vasteland van Europa zal expor teren. De verscheping van paarden, waar door de dierenheschermtngs-organisaties veel kritiek op uitgeoefend is, zal na die da tum beperkt worden tot volbloeden, le ger. en politieremonten en paarden die uitsluitend voor paardenraces zullen wor den gebruikt. De Ierse minister van landbouw heeft gedreigd de export van paarden geheel stop te zullen zetten als de klachten over slechte behandeling van paarden tijdens de reis niet worden gestaakt. gens tussen Coevorden en Denekamp. Deze man heeft bij zijn verhoor verklaard dat een Almeloër hem had verzocht tv.- toestellen te smokkelen en hem financieel in staat had gesteld de smokkelwaar aan te kopen. De Almeloër, die in eerste instantie werd aangehouden in verband met verboden wapenbezit, zorgde voor distributie van de toestellen over het ge hele land. In totaal werden 45 ritten ge maakt, eerst in personenauto's, later met vrachtwagens. ROTTERDAM, 24 febr. De vóórver koop voor de wedstrijd FeijenoordSpar ta begint op zaterdag 27 februari bij de bekende vóórverkoopadressen. Ook voor de wedstrijd FeijenoordDWS startte de voorverkoop op de (vrije) zaterdag. Dit experiment is toen geslaagd. DEN HAAG, 24 febr. (ANP) De in ternuntius in Djakarta, mgr. Ottavio de Liva, heeft vorige week in een gesprek met de directeur West-Europa van het In donesische ministerie van Buitenlandse Zaken, mr. Moh. Razif, gezegd, dat hij als vertegenwoordiger van de rooms-katho- lieke wereld, het gebeurde met pater J. P. Smit in West-Irian ziet als een op zich zelf staand incident waarbij een indivi duele rooms-katholiek was betrokken. Dit Is van de zijde van de Indonesische am bassade in Den Haag vernomen. De internuntius zei dat hij niet de be doeling had nauwkeurig te gaan onder zoeken hoe het voorval ontstaan was, waarbij de pater het leven heeft verloren. Hij sprak voorts de hoop uit dat „de zeer goede verstandhouding" tussen de Indo nesische republiek en de rooms-katho- lieke kerk nog verder kan worden ont wikkeld, waarbij hij medewerking ver wacht van de Indonesische regering. Volgens de Indonesische ambassade in Den Haag verzekerde mr. Razif de diplo matieke vertegenwoordiger van het Vati- caan dat de Indonesische regering reeds de nodige stappen heeft genomen om on gewenste gebeurtenissen te voorkomen. De heer Razif verzocht mgr. De Liva goed te bestuderen wat de oorzaak van het ongeval was geweest en er een uitleg van te geven aan de missie in West-Irian en ook aan degenen die daar in de toe komst zullen gaan werken. De internuntius antwoordde daarop vastbesloten te zijn om alles te doen om het missiewerk zo goed mogelijk voort te zetten met inachtneming van de belangen van de regering in West-Irian, aldus de inlichtingen die op de Indonesische am bassade zijn ontvangen. Een ensemble-opname van het corps de balletdat zijn medewerking zal verlenen aan de opvoeringen van het nieuwe muzikale blijspel „No No Na nette", dat in première zal gaan in „Carré" in Amsterdam. RIO DE JANEIRO, 24 febr. Tot verbazing van ieder, die de zeilrace over 1200 mijl van Buenos Aires naar Rio de Janeiro volgde, is het Neder landse jacht van de heer Bruynzeel, De Stormvogel, de finish in Rio niet als eerste gepasseerd. De race werd gewonnen door de Amerikaanse Ondine, met aan het roer Huey Long. De Ondine, die ook als eerste binnenkwam in de vorige race, kwam met de haven van Rio de Ja neiro in zicht ineens naar voren om de blauwe wimpel te veroveren. De Stormvogel, die vrijweel de ge hele race de leiding had gehad, lag op dat moment nog machtenoos in een windstilte te dobberen. Het is nog lang niet zeker of de Ondine na de berekening van de handicaps ook de „overal" winnaar zal zijn. Het zal nog wel geruime tijd duren voor de uit slag volledig bekend is. Er zijn 27 deelnemende jachten uit 7 verschil lende landen. In de haven van Rio werd na het binnenkomen van de Ondine het vol gende verhaal verteld: „De kapitein van de Stormvogel, de Engelsman John Miles, heeft het diepgewortelde zee- mans-bijgeloof getart en is daarvoor bestraft. „Vrouwen aan boord brengen on geluk". Windstilte is dan wel het min ste, wat een schip kan overkomen. Bij de 12 personen, die met de heer Bruyn zeel aan boord van de Stormvogel wa ren, bevonden zich twee vrouwen. Het jacht, dat als snelste ter wereld door gaat, heeft er door verloren". ii fes KAMPIOENEN kunnen over 1 a 2 kolom gezet worden Tel. Rotterdam: 010-135270 - Delft: 01730-23441- - Dordrecht: 01850-6121 - Gouda: 01820-3600 Schiedam: 010-66152; Bewijsnummers tegen betaling van 19 cent op aanvraag verkrijgbaar In onze afdeling Damesmode en Kinderkleding, ls plaats voor een tweetal Prettige werkkring, waar veel valt te leren. 5-daagse werkweek, 3 weken vacantie, netto salaris p.w. 35. Persoonlijke of schriftelijke aanmelding bij Burg. Baumannlaan 165-167, Rotterdam-8. Overschie, tel. 281853 A.V.O. Garage - AUTO'S zonder CHAUFFEUR V.W. de Luxe busje '61—'62. Gesloten en open V.W. bestel auto's en 9-pers. V.W. busjes, v. Bokelweg 4 (Spaanse Polder) Ketelaarsstraat 9 (b.d. Baan) Schiedam, tel. 150940 Tel. 133450 Autosloperij A. Visser Zn., n.v. Ommoordseweg 48, Rot- terdam-14, tel. 010138647, vr. te koop: Schadeauto's van 19561964. Zéér hoge prijzen! Ruime keuze onderdelen voor radig. Na 18 uur 010—131623— 184590. G. Handel en Bedrijf 1530 pet. korting. Wij leve ren de laatste nieuwe model len merkwasmachines met 15 —30 pet. korting. Ook kre dietservice, Firma Waanders, Ruilstraat 4, 6, 8, tel. 2S5826.1135025. HB. Yahama orgels, altijd paraat B. 3 2450,-, J. Piano's zonder vooruitbeta ling! B.v. 995 gld. desge wenst 22 gld. p. maand. Vijf jaar garantie. Ruime keus uit bekende merken. Fa. J. van Urk, Anno 1898. Westersingel 42—44, Rotterdam, tel. 010 J. Nederlandse Mode Industrie Gevraagd medewerkster voor N.V., Aelbrechtskade 46, telef. 23 61 74, vraagt voor direct of later mnl. of vrl. kantoorbe diende. v.a. 16 jaar. B Gevraagd meisje of hulp voor de huishouding voor de dag. Alléén voor het woonhuis. Pri ma voorwaarden. Kennisma king na telef. afspraak. Me vrouw Vroon, Mathenesserplein 15, tel. 23.28.08—22.61.40. B. Thomsen breidt het korps vaste havenarbeiders nog ver der uit. Vraag eens inlichtin gen. Elke werkdag bij Thom- sen's Havenbedrijf, Pieter de Hoochweg 108, of tel. 235460. Inlichtingen na tel. afspraak ook mogelijk in de avond uren. B. onze administratie, met diplo ma's mulo en typen. Leeftijd 1822 jaar. Zomer- en winter- vakantie met toeslag. Modéla, Lijnbaan 75, Rotterdam. Telef. 11 93 10. B Voor onze afdeling luxe arti kelen vragen wij een aanko mend verkoopster. Leeftijd tussen 16 en 21 jaar. Sollici taties Firma Hulst, Schieweg 45, tel. 24 56 07, fil. Straatweg 57, Weissenbruchlaan 66, Spi- nozaweg 197. Inlichtingen na 6 uur tel. 18 43 09. B Kunstgebittenreparaties, le klas werk. Onder volledige garantie, billijke tarieven.. U kunt er op wachten. Instiuuut „Dentilia", Hoogsrraat 40. Rot terdam, el. 126010. VL Jongedames wordt verkoop ster in Linders' moderne wa renhuis, prettige sfeer. 5-daag- se werkweek, prima oplei ding. Aanmelden bij Linders, Afd. Personeelszaken, Lange Breestraat 20. Huur met recht van koop Phi lips of Aristona 4-sporenband- recorder vanaf 25.- p.m. zonder eerste aanbetaling. Tij'- delijk gratis band met mu ziek. Radio Tax, Middelland plein 19, Rotterdam, telefoon 010—237119. j Jongens meldt Je als stof feerder, een mooi vak; bij Linders deskundige opleiding. Aanmelden bij Linders, afd. Personeelszaken, L. Breestraat 20. Dames probeer het eens als middagverkoopster. Interessant werk en hoog loon. Aanmel den bij Linders, afd. Perso neelszaken, L. Breestraat 20. Gevraagd ervaren grondwer kers. M.N.O. Vervat Westzee dijk 591, tel. 254711. B. Gevraagd voor spoedig aan komend adm. medewerker (ster). Telef. 010—235120. B DEN HAAG, 23 febr. De Haagse po litie heeft vijf volwassenen en vier min derjarige scholieren uit Den Haag en Wassenaar aangehouden in verband met een inbraak die begin van deze maand in een Haags warenhuis is gepleegd. Bij de inbraak verdwenen 300 pakjes siga retten en 60 horloges, met een waarde van 40 gulden per stuk. De aanhouding van het negental is het gevolg geweest van een aanrijding die een 32-jarige pompbediende in de nacht van 17 op 18 februari met zijn auto op de Stadhouders laan in Den Haag veroorzaakte. De man reed na de botsing door, maar kon die zelfde nacht nog worden aangehouden. In zijn wagen trof de politie drie horlo ges aan, die afkomstig bleken van de in braak in het warenhuis. In de loop van de afgelopen dagen zijn vervolgens drie scholieren van resp. 16, 17 en 18 jaar aangehouden, die de inbraak gepleegd hebben, een 29-jarige havenar beider wegens heling, een 22-jarige in strumentmaker die ook een aantal hor loges had gekocht, en een 17-jarige scho lier die in zijn vrije tijd in het warenhuis werkte en de andere scholieren inlichtin gen had verschaft. Deze knaap had hen ook gewezen op het geld dat in het wa renhuis .aanwezig zou zijn. Ten tijde van de inbraak was dit evenwel niet in huis. Bovendien zijn gisteren een 22-jarige scholiere en een 23-jarige zaalchef uit Wassenaar aangehouden. Eerstgenoemde had de sigaretten gekregen en de tweede een aantal horloges in bewaring genomen en verkocht. De drie jongens die de in braak hebben gepleegd hebben ook be kend twaalf tot vijftien maal kleine kraakjes te hebben gezet in de omgeving van het warenhuis. i Pracht 6-zits bankstel met hoge en lage fauteuil. IJzersterke epinglé en armen afgew. met kunstleer. Nu f 425.Speciaal voor uw tuinhuisje 4 onverwoestbare stoelen met IJzersterk kunstleer ln diverse kleuren. Nu f 119.Prachtige salonkast notenlak m. polyesther voorfront. Royale Indeling en bar. Nu f 269.—. Boekbinderij Giltay Zoon, Groenmarkt 7173, vraagt eni ge flinke meisjes leeftijd 15 tot 16 jaar, alsmede leerling boekbinder. Te koop Ford Taunus 17M su per 1963, 4750,-; V.W. de Lu xe 1961 2750,-; Mercedes 180 Diesel 1957 2500,- Ford Taunus 15M 1058, 2000 -• Buick Super de Luxe 1957 'in st. v. nieuw, 2000,-: Ford Ze phyr '55 650,-. Inruil, ga rantie. Automobielen Dijkman. Westframkelandsestraat 121 D Schiedam. Tel. 264195. Ook fi- nanciering z. aanbet. Huur uw T.V. met recht van koop voor 25,- per maand. Alle merken. Fa. J. van Urk, Nieuwe Binnenweg 339, Rot terdam, tel. 010—234322. J. I Te koop gevraagd grootmoe ders mahonie meubilair, por selein, hangklokken, antiek enz Flinke zolderopruimingen en inboedels. Van Lodensteijnstr. 5?7e8lft" TCl' 2656°' b g g' 01761 W ij hebben onze nieuwe v oorj aarscollecie jumpers an vesten binnen Jumpers vanaf 9,95, vesten vanaf 14,95. Rust, Markt 8. Goudseslngel 73 Telefoon 138046 Kleding zonder vooruitbetaling f 2,50 per week (bijv. kleding contant f 117,50 op gespr. beta ling S 130,- in 52 weken a 2,50 p.w.). Kledingmagazijn Victoria Hoogstraat 97, Rot terdam, tel. 117115. Vraag gratis folder voor dames- he ren- en kinderkleding en suède jasjes voor dames en heren,. Aparte spreekkamers. M. Wascombinatles van 598,-, voor 379,- met schoonheids foutjes. Centrifuges 109,- wasautomaten 595,-, Garan tie, demonstratie, Stolk Zonen Stadhoudersweg 51c, telefoon 285574. H. Wasmachines 95,-, nu of nooit Wasautomaten vanaf 525,-. Alle bekende combina ties v.a. 295,-, Centrifuges 85,-, Vanouds Waanders, Ruilstraat 4, 6, 8, tel. 255826. H. Bedden bijvullen, overtrekken, enz. Het oude vertrouwde adres, meer dan een halve eeuw ervaring. L. de Jong, Zwart Janstraat 116, telefoon 243655. H. Wie heeft er tijd om thuis werk te verrichten? Inlichtin gen De Tipgever, Postbus 21 Hendrik Ido Ambacht. Alle soorten kleurenfilm of zwart-wit en blitz lampjes vindt u na sluitingstijd in on ze automaten. Foto K. van Vuuren, Hoogstraat 106, telef 266 720. Fleur uw kamer op met Schot se ruiten, meer dan 50 ver schillende dessins. Winkelwaar de f 13,50, voor 8.95 p m. Rust, Markt 8. Carnavalstijd, leuke tijd. Fel gekleurde satijn voor alle car navalsdoeleinden f 1,50 p. m. Alleen deze week, Rust, Markt 8. Carnavalstijd. Extra verlaag- de prijs in carnavalszijde, hoogglanzend. 1,50 p.m., fel le kleuren. Rust, Markt 8. Wij bekleden uw bankstel, fau teuils, stoelen ln één week thuis. Ruime keuze bekledings- stoffen, Stoffeerderij J. F. Hinfelaar en zn., Nieuwstraat 9, tel. 24417. Bezichtigt onze toonkamers. Enorme keuze zowel in klas siek als moderne meubelen. Bij aankoop geven wij hoge prijzen voor uw oude meube len. Hinfelaar Nieuwstraat 9. Ontwikkelen, afdrukken en vergroten ln één dag gereed bij Foto K. van Vuuren, Hoog straat 106, telef. 266720. Leer goed en veilig rijden bij Autorijschool G. ter Heijden. Buitenwatersloot 176, telefoon 32237. De nieuwe Opel 1700. Laat uw meubelen opnieuw overtrekken. Degelijk en niet duur. Vraag prijs A. J. Metz v.h. Metz Metz, Pretorialaan 47, telef. 270340. H. Droogproblemen. Centrifuge 4 kg f 138,-, Combinatie lang zaam met spoelcentrifuge 395,-, Ook merkmachirves 15 tot 30 pet. korting. Waanders, Ruilstraat 48, tel. 255826, Te koop gebruikte T.V.-toestel- len. Martien Willemsen, Kei- zerstraat 76, Gouda. Tel. 5248.'Inrichting. Bij ons Zilverzegels. Ook ln uw huis „Bons be hang". Verwersdijk 128, telef. 31250. Plaktafels te huur. Handleiding gratis. Staalboe ken op aanvraag. Halve gebraden kip v.a. 1,95 Snackbar De Waag Markt 9a, (achter 't stadhuis). De Ijs pegel, Spoorsingel 6. Voor behang en verfwaren naar W. van Baarle, Ook voor meubelen. Verwersdijk 95a, telef. 20709. Complete woning-

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1965 | | pagina 11