Opzij Roemers Saluutschoten Ministers MUWI bouwt voorlopig voor eigen rekening in Groen oord Andere oplossing voor de bejaardenwoningen UNIQUE Icarus eigen clublokaal L VERZAMELING OUDE GEVELS VkutcfoUfeet ONDER DE DRIE KRONEN Blindgangergaf ondergaande zon de schuld van een aanrijding en over UBURLESKE en zeer sterk uiteen Mening lop org TROU WRIJDEN jNsa J Automobielbedrijf WALDO N.V. Citroen agent dit biedt «r-SCHIEDAM OM STAGNATIE TE VOORKOMEN Oplossing Forumavond van Oecumenisch Jongerencontact O.M. neemt het op voor de zon ivas Theater goed op dreef Verloren en weer gevonden Het nieuwe dagblad van net nieuws Toezegging bejaarden- woningen ingetrokken G. de Willigen overleden Onteigeningen Diverse diefstallen Na aanrijding het hazenpad Aangehouden V oorrangsperikelen Ernstige aanrijding Allerhande Ten slotte Schildersbedrijf Smit heropent 11a verbouwing x DONDERDAG 25 FEBRUARI 1965 P AC IN 3 -mfci-firffe, rafimi FW1 if HEREN KLEDING HOOGSTR.174 SCHIEDAM MET "COUPE EN SCHOUDERS" BOVEN UIT Bokelweg 88-90 Schiedam telefoon 153655 Agenda Kotlenlam Met een ruime „opzeggingstermijn" heeft de voorzitter van het NW te ver staan gegeven het wat rustiger aan te ^'llen doen en zich in de toekomst te bullen beperken tot het Kamerlidmaat schap. Dit niet anders dan verstandig te noemen besluit van de heer Roemers, geheel stro kend met zijn persoonlijkheid, bewijst Wee dingen. Ten eerste illustreert het beffend het hierboven omschrevene, dat top-figuren in het arbeidsleven, op wie v»n tal van kanten een beroep wordt ge daan, voortdurend onderhevig zijn aan een slijtage-slag. En in de tweede plaats bewijst zijn besluit het gelijk van zijn ^KV-collega. dat het voorzitterschap van een grote vakceiitrale eigenlijk niet te combineren is met een even verantwoord Uitoefenen van het Kamerlidmaatschap. De vakbeweging verliest aan de heer Roemers een bekwame voorzitter en Woordvoerder in het georganiseerd over ig met de werkgevers, de P.v.d.A. krijgt er een héél Kamerlid bij. De saluutschoten waarmee kameraad l'lbricht in Cairo ontvangen is, zullen Uog wel enige tijd blijven nagalmen. Al- 'erceorst in de Arabische wereld, waar Uien geniegd is de politieke lijn van Nas ser wel min of meer te volgen. Men kan Wel stellen, dat met de grandioze ont vangst van Ulbricht de Oostduitse papie ren even sterk gestegen zijn als die van iVest-Duitsiand gedaald. Vervolgens in IVest-Duitsland. De regering in Bonn beeft niet zo maar een diplomatieke blunder op haar geweten, de mettertijd Weer ongedaan te maken is. Zij heeft ronder meer de Oostduitse machthebbers aan meer prestige geholpen dan zij ooit bezeten hebben. Met andere woorden: de hereniging van Duitsland is verder van de werkelijkheid verwijderd dan ooit. Wij geloven niet dat velen in West- Europa daar rouwig om behoeven te zijn. Alleen al het zich belast weten met een loodzware verantwoordelijkheid maakt het ministerambt tot een slopend vak. Het mag gelden als een zeer hoge eer om deel uit te maken van de landsrege ring. Wie tot het ministerschap geroepen wordt weet, dat hij roofbouw zal moeten plegen op zijn kunnen, dat hij toppresta ties moet leveren, dat zijn privé-leven op de tweede plaats komt. Minister zijn vergt offers. Van de bewindsman zelf en minstens evenzeer van zijn gezin. Wat dit betreft, beginnen wij te gelo ven, dat onze ministers op het ogenblik de zaken te ver drijven. Late avond- en nachtvergaderingen zijn de laatste dagen schering en inslag. En als men in dit Verband van een topprestatie mag spre ker., dan werd die wel geleverd door mi nister Biesheuvel, die na een nachtelijke marathonzitting van de EEG-ministers Ijlings naar Den Haag moest terugkeren om eerst het Landbouwschap en vervol gens de Kamer te woord te staan om tenslotte het zjj hem gegund te kunnen uitrusten in het stadion. Is de datum van 1 maart niet te over schrijden? Het wil er bij ons niet in. We rommelen immers al zo lang met radio- en tclevisiezaken, dat het lieve vaderland Van een verlenging van de door de re- Kering gevraagde termijn echt geen hals zaak zal maken. Zomin als het parlement een leeuwen kuil is, begerig om ministersvlees te ver slinden, is een minister een denkmachine, die op een hoog toerental aan de lopende hand kwaliteitsprodukten kan afleveren. Er is een grens gesteld aan het mense lijk kunnen die geen mens, ook een mi nister niet, ongestraft overschrijdt. Bo vendien geloven wij in de heilige rechten van het gezin. En het gezin van een mi nister vormt daarop geen uitzondering. Tenslotte, als onze ministers op de hui dige manier blijven doorgaan, maken zij het vak zó onaantrekkelijk, dat het te Zijner tijd een onmogelijke zaak wordt °m nog bekwame mannen en vrouwen ervoor te vinden. SCHIEDAM. 25 febr. De moeilijk heden bij de woningbouw in Groenoord- midden, waarover in het sectieversiag en bij de mondelinge behandeling van de gemeentebegroting 1964 werd gesproken zijn opgelost, zo menen burgemeester en wethouders van Schiedam, nu de raad zich met deze nota en zijn vergadering heeft verenigd. Om geen verdere stag natie in de bouw te doen optreden heeft Muijs De Winter's Bouw- en Aanne mingsbedrijf N.V. zich bereid verklaard de woningen uit het premie-contingent 1965 voorlopig voor eigen rekening te bouwen. Voor zover er beleggers kunnen worden gevonden, zal de N.V. ook het premie-contingent 1966 voorlopig voor eigen rekening realiseren. Bij het raadsstuk, dat dit onderwerp behandelt, hebben B. en W. een situatie tekening gevoegd, waarop zijn aangege ven de blokken, die behoren tot het complex woningwetwoningen, die door MuWi gebouwd worden voor rekening van de woningbouwverenigingen „Volks huisvesting", en „Onze Woning", de 150 premiewoningen, die worden gebouwd door hetzelfde bouwbedrijf voor de wo ningbouwverenigingen „Schiedam Voor uit" en „Eendracht" en de 126 wo ningen, die in de ongesubsidieerde sector gebouwd worden voor rekening van de N.V. Beheersmaatschappij Muijs De Winter. Ten noorden van deze woningen komen de blokken van Groenoord mid den. Zowel de woningen in de premie sector als die in de wqningwetsector zul len worden gerealiseert uit de restant- contingenten van 1964 en de contingenten van '65 en '66. In de nota van 11 maart hebben B- en W. toegezegd van het totaal aantal wo ningen (1253) 75 woningen als bejaarden woningen te bestemmen. Omdat een ge deelte van de 1253 woningen in de pre miesector wordt gebouwd, waarover B. en W. geen zeggenschap hebben, zien zij zich genoodzaakt terug te komen op de toezegging dat zij driekamer-woningen in de bouw in drie woonlagen, in totaal 26, die alle op de begane grond zijn ge legen. zouden bestemmen voor bejaarden en-dat de resterende 49 bejaardenwonin gen op de eerste en tweede bouwlaag van de hoogbouw zouden worden aange wezen. Advertentie HET SPECIAAI adres voor met gedistingeerde CADILLAC'S of de moderne CHRYSLER'S (7-pers.) Zwarte en Witte Coupé's N.V. Auto- Rijtuigbedrijf v.h. Geen Taxi's - Speciaal Trouwrijaen ALLEEN Burg Knappertlaan 12 Telefoon 68817 (b.g.g 68828) 's avonds na 21.00 uur N ijF SCHIEDAM, 25 febr. Het Oecume nisch Jongerencontact houdt op vrijdag a.s. in de gemeentezaal van de Oud-Ka tholieke kerk, Dam 30 een forumavond over het onderwerp „de liturgie" zoals deze door de verschillende kerkgenoot schappen in toepassing wordt gebracht. Het forum zal bestaan uit pastoor C. v. d. Berg Oud-katholiek; kapelaan J. Truyens, Ds. H. Wissink, herv. predikant en Ds. drs. Everaars van de Gerefor meerde gemeente. De vier forumleden zullen elk een in leiding houden over het te bespreken on derwerp alvorens zij de gestelde» vragen beantwoorden. Het bestuur van het Jongerencontact en ook de forumleden verwachten dat de jeugd met veel vragen zal komen. Van geestelijke zijde stelt men het zelfs zeer op prijs indien deze jeugd met eventuele problemen voor de dag komt aangaande de Godsdienstige beleving in onze mo derne tijd vol vernieuwing en een naar elkaar toegroeien op kerkelijk gebied. De avond begint om 8 uur en is voor een ieder vrij toegankelijk. SCHIEDAM, 25 febr. Gisteren is in het Gemeente Ziekenhuis te Schiedam op 60-jarige leeftijd overleden de heer Gijsbrecht de Willigen, procuratiehouder en afdelingschef bij de organisatie Bui tendienst van de N.V. H.A.V.-Bank en de Assurantiemaatschappij de Nieuwe HA.V.-Bank. De heer De Willigen was 44 jaar in dienst van deze ondernemin gen De teraardebestelling zal zaterdag plaats hebben op de Algemene Begraaf plaats te Schiedam. In ruil voor deze intrekking hebben B en W. een andere oplossing gevonden. Van de negen blokken in drie woonlagen, die in Groenoord-midden in de woning wetsector worden gebouwd, kunnen acht tien woningen als bejaardenwoningen worden bestemd. De ontbrekende 57 be jaardenwoningen zullen worden gevon den in de driekamer-woningen in de hoogbouw. Omdait in deze gebouwen liften worden aangebracht, behoeft dit naar de mening van B. en W. geen be zwaren te ontmoeten. B. en W- hebben goede hoop, dat de onteigeningen in de St -Liduinastraat volgend jaar zover zullen zijn gevorderd, dat in één van de jaren '65 of '66 de derde fase voor de St.-Liduinastichting zal worden gerealiseerd. Hieraan zullen ongeveer 45 woningen worden besteed zodat in 1966 nog bouwrijpe grond ter beschikking zal moeten komen voor on geveer 93 premiewoningen. Omdat nu nog niet valt te zeggen, wanneer de St.-Liduinastichting met de derde fase zal beginnen, kunnen de aantallen premie woningen, door MuWi te bouwen, voor 1965 en 1966 onderling verschuiven, maar het totaal blijft gelijk. Het voor 1965 beschikbare restant- contingenjt van 149 woningen willen B. en W, als volgt realiseren: 55 woningen voor de Stichting Humanitas, die reeds rijksgoedkeuring heeft gekregen, en twee woningen voor A. J. Kranenburg en H. M. Olsthoorn. Ten aanzien van het in deze sector resterende contingent van 92 woningen worden thans onderhandelingen gevoerd met v. Sraalen en v- d. Have voor de bouw van het vierde flatgebouw in Nieuwland, oostelijk van de 's-Graver landseweg bij het Plein 19401945, be vattende 72 woningen en met L. Punt betreffende de bouw van 50 woningen, in Spieringshoek op de nabij het daar aanwezige palenveld. Indien deze onder handelingen tot resultaat leiden, zullen B. en W. nader overwegen of in het kader van de Maasmond wellicht aanvul lend contingent in deze sector voor de ontbrekende 30 woningen kan worden verkregen, dan wel met restant woning- wetcontingent of premie-contingent kan worden omgeruild. Zo deze pogingen niet zouden slagen dan zal één van beide projecten in het begin van 1966 uit het restant-contingent .1965 en het contingent 1966 worden gerealiseerd. Indien de onderhandelingen t.a.v. beide projecten niet tot resultaat zouden lei den, zal buiten Nieuwland voor 92 wo ningen grond in de ongesubsidieerde sector moeten worden aangewezen, dan wel zullen onderhandelingen met andere aannemers worden1 geopend. Uit het contingent 1966 hebben B, en W. aan Muijs De Winter toegezegd een aantal van 100 woningen. Een zelfde toe zegging hebben zij gedaan t.av. het con tingent 1967. B, en W. hebben hiertoe be sloten om de bouw in Groenoord-midden van de woningwetwoningen en de premie woningen mogelijk te maken. Het ligt in het voornemen het contingent 1966 te realiseren in de hoge flatgebouwen, wel ke geprojecteerd zijn tussen Groenoord- midden en de Zoomweg. SCHIEDAM, 25 febr. De Schiedamse Luchtvaartclub „Icarus" kan zeer bin nenkort het zo lang begeerde eigen club huis gaan betrekken. Tot dusver worden de bijeenkomsten gehouden in een van de bovenzalen in het Gereformeerde Jeugdhuis. Hier mogen de leden echter niet timmeren of ander knutselwerk ver richten nodig bij het bouwen van model vliegtuigjes. Het bestuur heeft nu een kelderruimte gehuurd in een van de nieuwe woningen in de Diepenbrockstraat in Groenoord. Het huizenblok wordt volgende week op geleverd zodat het nieuwe clubhuis dat 4 bij 9 meter groot is met de woningen betrokken kan worden. De Luchtvaartclub gaat een zestal film avonden organiseren, waarvan de eerste op 3 maart gegeven wordt in gebouw Irene. Er zal een film vertoond worden over het leven van de insecten als zijnde natuurlijke vliegers en een over de bouw en samenstelling van tweetaktmotoren. SCHIEDAM, 25 febr. Mevrouw H. de R.-D. deed bij de politie aangifte van de diefstal van enig wasgoed, dat zou zijn gestolen van de waslijn achter haar wo ning aan de Hogebanweg. Mej. H. J. van H. moest gisteren erva ren, dat van haar fiets, die neergezet was in de kelder van haar woning aan de Storkstraat, het zadel was gestolen. "pr--n_!i .ft jifii PfUHiKorriE SCHIEDAM. 10 febr. Van de zij kant van de St. Jan, de Hervormde Kerk aan de Lange Kerkstraat heeft men een merkwaardig gezicht op een rijtje gevels, dat het oog boeit en be koort. Het „pièce de milieu" wordt gevormd door het eeuwenoude stad huis. Op de rechterkant het verbouw de café-hoekhuis, dat van hier uit het stadhuis voor een groot deel maskeert, hetgeen niet belet dat het stadhuisto rentje er nog bovenuit steekt. De lin kerzijde wordt gevormd door de ach tergrond, die bestaat uit een rijtje merendeels goede en enigszins statige woonhuizen, die sedert korte tijd een goede beurt hebben gekregen van de verfkwast, hetgeen bijgedragen heeft tot verfraaiing van de Grote Markt. Hoe oud het stadhuis is, valt niet met zekerheid te zeggen. Op oude prenten van eeuwen geleden komt dit stadhuis voor, maar het prijkt daarop met een geheel andere voorgevel. De gezwaaide gevel van thans is vermoe- Advertentie STEEKT ER ?5 SCHIEDAM, 25 febr. Ook voor het toneel geldt het bekende gezegde: „sma den verschillen", dus wat te zeggen over de indrukken door de toeschouwers op- Kedaan, die gisteravond de voorstelling bijwoonden in het Passage Theater waar de Katholieke Kring de Toneelgroep ^heater het toneelspel „Uburleske liet ?Pvoeren. Deze indrukken zullen onge- i^Ufeld sterk uiteenlopen evenals de hieruit geformuleerde meningen. Ook de katholieke Kring behoort met de tijd mee ïe gaan door zijn leden programma s te brengen van een gevarieerde samenstel- 'ing, waarin ook het moderne toneel is bpgenomen. Van Alfred Jarry's „Ubu Roi' door Toneelgroep Theater in.het repertoire opgenomen onder de titel „Uberleske ■Wordt gezegd, dat het beschouwd kan Worden als een voorloper van het hui dige absurde toneel. Hieraan voegt men echter de restrictie toe, dit niet al te zwaar te nemen. In elke kunstvorm valt in deze tijd een openhartigheid waar te hemen, waaraan de ouderen moeten Wennen en waaraan de nieuwe gene ratie de naam eerlijkheid verleent. Het Parijse publiek dat in 1896 bij de Première aanwezig was ergerde zich voor fen deel aan de onbetamelijke taal die in bot stuk werd uitgeslagen wat het nodige rumoer tot gevolg had. Tegenwoordig ergert men zich niet zo meer, dus ook niet aan de koste- ijke woordspelingen die de vertaler, Dolf Verspoor, er ln heeft gebruikt. Het stuk Is ontstaan op een Franse jongensschool, een soort Jan-Klaassenspel waarin de draak werd gestoken met een van de leraren. Oorspronkelijk bedoeld als pop penspel vond het in een bewerking van Alfred Jarry zijn weg naar het toneel. De hoofdfiguur Ubu is de verpersoonlijking van brute domheid, waarmee de spot wordt gedreven, de dictators en macht hebbers die er op uit zijn ten koste van het volk hun eigen zakken te spekken. De kostschooljongens zijn bij de teke ning van deze botterik te werk gegaan niet schampere overdrijving, de jeugd eigen. De samenstellers gebruikten wer ken uit de wereldliteratuur bij het schil deren van de overige figuren. Lady Macbeth valt terug te vinden in de fi guur van vrouw Ubu die haar man aan zet tot wreedheden. De spot ligt er ech ter vaak te dik op om dit serieus te ne men. Het gehele stuk is in feite een aan eenschakeling van boertige kolder die grenst aan baarlijke nonsens. Aanleiding voor spontane lachsalvo's is er nu niet bepaald doch eerder een meesmuilen over hoe ze het allemaal voor elkaar krijgen. Het stuk past in de sfeer van een vas tenavondviering, weet geen moment te boeien en is door de toeschouwers waarvan er minder waren dan bij de voorlaatste voorstelling al vergeten voor zij de zaal verlaten hebben. De Toneelgroep Theater verleent aan de opvoering veel zorg. Het decor is van Niels Hamel, even vreemdsoortig als het stuk zelf. Regisseur Hans Croiset handhaafde en kele poppenkastfiguren en maakte van Hans Tiemeyer een logge domme poten taat die zijn rol van de onbenulligheid in persoon tot het laatst toe vol weet te hou den. Bijzonder goed getypeerd was vrouw Ubu, gespeeld door Elise Hoomans, dom en bij het vulgaire af. Ook de overige figuren worden in een vereiste karika tuurstijl op de planken gezet. SCHIEDAM, 25 febr. Inderdaad, het is (nog) februari. Buiten is het weer om te huilen en binnen, in de rechtszaal, was het gisteren ook weer om te hui len De zitting deed ons denken aan een lintworm, u weet wel zo'n gezellig dier zonder einde, ofwel anders gezegd, met een einde, waar telkens weer een begin aan vast zit. „Dat komt door de kop," zeggen de eestodelogen of lintwormdeskundigen, al zouden wij dit, betreffende het hierboven gesignaleerde geval, niet durven Be weren. s Hoe het ook zij, het interessante van de gisteren gehouden zitting was wel omgekeerd evenredig met de lengte. Ter zake dan een lichte greep uit de wekelijkse chronique criminelle, J. R., uit Den Haag, reed bij Maas land met zijn auto over een voorrangs kruispunt. Hij deed dit met een snel heid van 50 a 60 km en veroorzaakte hierbij een aanrijding. Verdachte verklaarde, dat hij verblind werd door het laag schijnennde zonnetje. Hij had zelfs het bewuste kruispunt niet gezien! „Ik was op dat ogenblik, om zo te zeggen, blind," verklaarde verdachte. „Inderdaad," repliceerde de officier, ..u nam dat kruispunt als een blinde." Nog kwam vast te staan, dat verdachte tijdens zijn capriolen niet verzekerd was. Rechter en officiêr waren beiden van mening, dat in deze zaak niet het zon netje maar verdachte de schuldige is. Laatstgenoemde eiste 75 boete, subs. 15 dagen hechtenis. Eerstgenoemde gat 65 of 13 dagen. Meer en meer schijnt het gebruikelijk te worden, na een aanrijding het hazen pad te kiezen. G. F. E„ te Vlaardingen, kwam door onvoldoende uitwijken op de Nieuwe Haven met zijn auto in aanrijding met een andere, daar ter plaatse geparkeerde auto, waarna hij er als de wind vandoor ging. Een andere automobilist, nu als getuige gehoord, zette de achtervolging in, maar verdachte wist deze tot twee maal van zich af te schudden. Toch wist deze het autonummer te noteren. Ook deze verdachte was niet verzekerd. Hij werd veroordeeld tot 5(1 of 10 dagen. De eis was 65 of 13 dagen. Ook G. A. L., uit Breda, veroorzaakte door. Hij had. zo verklaarde hij, van de aanrijding niets gemerkt. Getuige J. K... die het wel had gemerkt, zette met zijn auto de achtervolging in en noteerde het nummer. Het vonnis werd 30 óf zes dagen. Bij het oprijden met een vrachtauto op het Koemarktplein, schampte de chauffeur v. L„ uit Rotterdam, een andere auto. Ook hij deed door, want ook hij had niets gemerkt. „Dat zuilen wij dan maar aan uw geweten overlaten," zei de off.- cier. „Ik vraag 25 boete of 5 dagen hechtenis." Het vonnis luidde conform De zaak tegen H. M. L„ uit Schiedam, die bij het optrekken by de stoplichten is de Oranjestraat in aanraking kwam met een naast hem eveneens optrekken de bus, werd aangehouden tot 14 april a.s. Verdachte beweerde, dat niet hij de bus, maar dat de bus hem had aan gereden. Aangehouden tot 17 maart a.s. werd de zaak tegen L. N., uit Schiedam, wie een aanrijding met een tegenligger wordt ten laste gelegd. In deze zaak treedt mr. W. Hoek. uit Schiedam, als raadsman op. Ook de zaak tegen H. J. W. B., uit Vlaardingen. werd tot 17 maa*t a.s, aan gehouden. Hij zou met zijn brommer geen voorrang hebben verleend aan een scooter. W. D.t te Schiedam, gaf met zUn be stelauto geen voorang aan twee brom fietsen, die achter elkaar van het riets pad in de K.B.-Iaan afreden. Om een aanrijding te voorkomen moest de eerste bromfietser plotseling krachtig remmen, door te weinig uitwijken op de B.K.-laan met zijn vrachtauto een aanrijding met I waardoor de achter hem rijdende brom- een bestelauto. Ook deze verdachte reed i mer er met volle kracht bovenop reed Het vonnis was 30 of 6 dagen, waarbij de civiele vordering ad 130.08 werd toegewezen. Een aangehouden zaak tegen A. v. L., te Vlaardingen. werd nu berecht. Op de Broersvest, nabij de Heerenstraat, had hij, zonder tijdig gebruik van zijn rich tingaanwijzer, een door hem bestuurde auto gekeerd, waardoor een achterligger, bestuurd door de getuige M. V., in moei lijkheden geraakte. Verd. kreeg 30 of 6 dagen. J. H. K.. te Rotterdam, die in de Nieuwe Damlaan geen voorrang verleen de met zijn brommer, kreeg hiervoor 25 of 5 dagen. G. v. d- B., te Schiedam, hield met zijn auto te weinig afstand van een voor hem uitrijdende brommer. De brommer werd hierdoor van achter aangereden, waarbij de berijder over het stuur werd gewor pen en zwaar gewond op het wegdek bleef liggen. Volgens verdachte was het ongeval te wijten aan het feit, dat de brommer op de weg begon te slingeren. Het slacht offer verklaarde, dat hij op het ogenblik van de aanrijding zelfs geheel stil stond. Het. vonnis werd 25 boete of 5 dagen. W. C. W., uit Rotterdam, pleegde met zijn personenauto een aanrijding tegen een aanhangwagentje achter 'n passeren de vrachtauto. Dat aanhangwagentje zou. althans volgens verdachte, aan de slinger zijn geweest. Voor deze verdachte werd het 40 of 8 dagen. Hij werd als raads man bijgestaan door mr. J. van Anken. P. H.. uit Vlaardingen, parkeerde op de Industrieweg zijn auto op het voet pad. De weg is daar zo smal. meende hij. Het mocht niet baten. Voor hem werd het 7,50 of 1 dag. W. A., te Schiedam, die met zijn auto bij voorsortering in de verkeerde rij strook had gereden, kreeg 20 of vier dagen. A. de H., uit Schiedam, die met zijn brommer een klein eindje op het voetpad had gereden, kreeg hiervoor dan ook een klein strafje: 10 of 2 dagen. Deze overtreding komt veelvuldig voor. H.H. Brommers en ook wielrijders kunnen zich gewaarschuwd achten. G, de G., uit Schiedam, reed bij avond op een brommer zonder licht. Hij kreeg hiervoor 15 of 3 dagen. Ook 15 of 3 dagen kreeg H. v. H., u.t Rotterdam, die met zijn brommer door een geel stoplicht reed. Laten wij vrolijk zijn!!! Als de vol gende zitting zal plaatsgrijpen, hebben wij lentemaand en wie weet, hoe boeiend en interessant alles dan weer wordt. Ook in de rechtszaal! delijk aangebracht in de tweede helft van de 18de eeuw. Het spreekt vanzelf dat het gebouw in de loop der tijden, ook al uit praktische overwegingen, sterk gewijzigd is, wat het interieur betreft. De plannen voor een nieuw stadhuis ,te plaatsen op de plek waar nu de Rijks-H.B.S. nog staat, zijn reeds lang gereed, maar het zal nog een onbepaalde tijd duren, vooraleer men deze plannen zal kunnen reali seren. Na de indienststelling van het nieuwe raadhuis zal men het oude zeker in ere houden. Schiedam moet zuinig zijn op de weinige monumen ten die nog overeind staan. De Grote Markt brengt ons ook in herinnering de dagen van de jaarlijk se paardenmarkt. Ik meen dat de laat ste paardenmarkt gehouden werd in 1946, na vele onderbrekingen te heb ben meegemaakt. Deze jaarlijkse markt bracht in vroeger jaren, toen er nog niet veel vertier in de stad te beleVen viel, de bevolking in een fees» telijke beroering en opgetogenheid. Uit de verste uithoeken van de stad, tot zelfs uit de Gorzen, kwamen de kijk- lustigen toegestroomd om zich in 't ge woel van de Grote Markt als het ware onder te dompelen. De jongens met hun vaders en de moeders met hun dochters gingen, met huh beste pak je of jurkje aan, het drukke spul be kijken en genieten. De negotie liet dan ook geen verstek gaan. Vele room- ijskarretjes, met hun versierde draag hemels op getorste zuiltjes en in felle kleuren geschilderd, zochten hier hun drukbeklante standplaats. De wafels kostten 1,2 en 3 cent. Ja, en dan wa ren er die van extra dikke wafels van wel 2 cm. hoog maar die kostten dan ook 5 cent.' Ook de omliggende ca fe's deden goede zaken. De kinderen liepen met vlaggetjes en lucht ballon netjes, kortom hét geleek er wel haast op een kermis. Maar ook de ernst van de paarden markt werd niet vergeten, want af en toe werd er ruim baan gemaakt om een paard, waarvoor zich een ko per voordeed, flink te laten proef- luxe draven, hetgeen op zichzelf ook een hele vertoning was. Het geklikklak van de paardenhoeven is reeds lang verstild op de Grote Markt en dit ge luid heeft plaats gemaakt voor het ge ronk der motoren van auto's en vrachtwagens, terwijl ons reukorgaan onaangenaam geprikkeld en geïrri teerd raakt door de steeds aanwezige uitluatgasen. OCTAVE DECONINCK SCHIEDAM, 25 febr. Te bevragen aan het hoofdbureau van politie, dage lijks van 8.00—17.00 uur. behalve op za terdag en zondag: rode damesportemon- nee, aktentas herenportemonnee, led. tas met inh., led. tas met i'ih, manchetknoop, kentekenplaat, 2e zeven, reclamehekje, dameshandschoen (r)~ 1 paar gummi handschoenen. ki'Diderhandschoen. heren handschoen (1), 1 paar herenhandschoe nen, dameshandschoen (r). Te bevragen bij de vinders: 2 auto sleutels in étui. v. Diggelen. P.K.O.-laan 146a; ring met 4 sleutels, Rochus v. Swin- denstraat 23b; 2 kleuren ballpoint. Post kantoor Tuinlaan; vulpen v. d. Berg, Stadhouderslaan 101; zakmesje met ket tinkje, Speijer, Populierenlaan 70; kinder. bril, v. d Beek. Ribeslaan 11; 2 autosleu teltjes, Slingerland, Mgr. Nolenslaan 444; ring met 2 sleutels. Muis, Albardastraat 14; sigaretten-aansteker Otte, Hogenban- weg 35c; bos sleutels. Berkhout, Schim melpen minckstraat 65; dameshandschoen (1.). Noordennen, Schietbaanstraat 4; 1 paar herenhandschoenen. Van Embden, Lorentzlaan 37a; 1 dameshandschoen (r), Hermans, Burgmanstraat 15a; want (1.), v. Noord. Julianalaan 108; herenhand schoen, v. Noordwijk, Broesvest 105; 1 paar donk. br. led. dam, handschoenen, v Haren, Spoorsingel 146 Vlaardingen; l'lampekap in doos. Den Uijl Vlaardin- gerdijk 265a; boek en schrift, Verlegh, Burg, van Haarenlaan 1049; doos witt- kruis poeders. Sprong, v. Heuven Goed hartstraat 21; transistorradio, Tiemstra, Lepelaarsingel 65b, Rotterdam; kabelslot, Rietveld, Buitenhavenweg 3b; wieldop, Steenhoven, Fabriplein 25c; dameshals ketting. v. Boggelen, Leibnitzstraat 10a; K.E.S-waardebonnen. Zonneveld, Dr. de Visserlaan 42; kettinkje met kruisje De Ridder, Seringenhof 4; bankbiljet. Uitten- bogaard. Lekstraat 106b; bustehouder, Herlaar, Piersonstraat 66; badlaken, zwembroek en washandje, Engering. Jan Steenstraat 22; kater Bergsma, Nieuwe Damlaan 718; kinderfietsje, v. Eijk, Burg. Honnerlage Gretelaan 169: kinderporte monnee, Berman. Dr Schaepmansingel 26; portemonnee met inhoud, v. d. Steen, Copernicusstraat. 5; portemonnee met inh., Overdam, Arehimedesstraat 11. Ad verten tl® SCHIEDAM, 25 febr. De heer R. Smit heeft gistermiddag gerecipieerd in zijn schildersbedrijf aan de Tuinlaan ter gelegenheid van het feit, dat zijn zaak na ingrijpende verbouwing werd her opend. Het bedrijf, dat grote schilders- werken uitvoert heeft nu ook voldoende ruimte voor de autospuiterij- DONDERDAG Passage: James Bond 007 contra dr. No, (KFC 18 jaar), 2 en 8.15 uur. Monopole: Lawrence van Arabië, (KFC 14 jaar), 1.30 en 7.30 uur. Geref. Jeugdhuis: Dominicaanse Ge meenschap: lezing, 8 uur. VRIJDAG Passage: James Bond 007 contra dr. No, (KFC 18 jaar), 2 en 8.15 uur. Monopole: Lawrence van Arabië. (KFC 14 jaar). 1.30 en 7.30 uur. Stedelijk Museum: concert. 8.15 uur. Stadhuis: Afscheid van de heer Malkus, 4 uur. Arcade: Tienerkoor Orpheus: concert en bal na, 8 uur. Irene: The Starfighters: dansavond, 8 uur. Musis Sacrum: Hockey ver. Spirit: car naval, 8 uur. ZATERDAG Passage: James Bond 007 contra dr. No, (KFC 18 jaar), 2 en 8.15 uur. Monopole: Lawrence van Arabië, (KFC 14 jaar). 1.30 en 7.30 uur; Jong en door trapt, (KFC volw.) 12 uur. Tivoli: S.J.S. Guillaume. dansavond. 8 uur. Arcade: S.V.I.N.: feestavond, 8 uur. ZONDAG Passage: James Bond 007 contra dr. No, (KFC 18 jaar), 2 en 8.15 uur. Monopole: Lawrence van Arabië, (KFC 14 jaar). 7.30 uur; Rimboevechters van Birma. (KFC 14 jaar), 2 en 4.15 uur. Wijkcentrum: R.K. Instuif: carnaval, 8 uur. MAANDAG Passage: James Bond 007 contra dr. No, (KFC 18 jaar), 2 en 8.15 uur. Monopole: Geen voorstelling. DINSDAG Passage: James Bond 007 contra dr. No, (KFC 18 jaar), 2 en 8.15 uur. Monopole: Lawrence van Arabië, (KFC 14 jaar), 1.30 en 7.30 uur. WOENSDAG Passage: James Bond 007 contra dr. No, (KFC 18 jaart 2 en 8.15 uur. Monopole: Rimboevechters van Birma. (KFC 14 jaar), 2 uur; Lawrence van Arabië, (KFC 14 jaar), 7.30 uur. APOTHEKERSDIENST Apotheek Evers, Lange Haven 81, tel. 268242 en Schiedamseweg 41, Kethel. tel 269927. KLACHTEN BEZORGING Voor Schiedam: C Bastiaanse, Dam 5 telefoon 26 69 78 van 7 tot 8 uur. DONDERDAG 25 FEBRUARI Rott. Schouwburg, 8.15 uur: Afscheid burgemeester van Walsum. Luxor theater, 8 uur: Samen uit (Slees- wijkrevue). 't enster, 8.15 uur: Vladimir Lewickl, piano. Rott. Kunstkringzaal, 8.15 uur: Sonata da camera.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1965 | | pagina 3