W.I.K. Antiek Ir. Wellen sprak voor veehouders en tuinders uit Maasland en omgeving Titelhouder De Kluyver verliest van Vermeulen ys Li Opstellingen W aterweg- amateurs ffi Interieur STUDIEKRING UITSTAPJE KAMEROEN man lette Land- en tuinbouw, nu en in de toekomst Om Vlaardings damkampioenschap WAAROM DAN GEEN OPKNAP BEURT WIK-VELD? BIJZONDERE 5 MEI-VIERING VERPLEEGSTER STAL VAN PATIËNTEN TE VEEL OP RECHTS VERKEER a DANSMEESTERS EN VECHTRAS Irt Luxor: Kid Galahead Vechtjas Dansmeesters H m'W0* Zilveren jubilaris bij Maaslandse P.T.T. Medische dienst te Maasland Succes voor Hoekse schaatsers Schieten in De Hoek Uitvoering Vox Humana Oranjevereniging vergadert BESTUURBARE TRILLINGEN VOOR JONGEREN Medische zondagsdienst Luxor-programma HET NIEUWE DAGBLAD VRIJDAG 26 FEBRUARI 1965 PAGINA 4 nu... beduidend goédkoper zuïver Y/ollen fully fashioned damesvesten rotterdam nu... beduidend goedkoper Noten handwerktafeltje uit het Victoriaanse tijdperk nu... beduidend goedkoper rlenka pUsséjrcjj^L nubeduidend goedkoper „Leningplafond geen invloed op de sport", aldus we t li. T. de Bruyn VLAARDINGEN, 26 febr. „Binnen- kort is er een nota te verwachten over de beperkingen van het leningplafond op de uit te voeren werken in Vlaardin- gen", aldus de wethouder van sportza ken, de heer T. de Bruijn naar aan leiding van onze publikatie over de slech te toestand van het hoofdveld van WIK, De wethouder schreef ni. aan de vere niging, dat de toegezegde opknapbeurt door kapitaalsmoeilijkheden van de ge meente niet door kon gaan. Wij stelden toen, dat de sport weieens het kind van de rekening zou worden. „Niets is min der waar", aldus de wethouder. Hij wil de nog geen nadere mededelingen om trent deze verwikkeling doen, maar de sport wordt in ieder geval niet getrof fen door beperkingen. Wij vragen ons echter af, waarom dan geen verbetering van het veld, wat zeer noodzakelijk is? De wethouder ontkent niet de slechte si tuatie van het veld, over de waterover last heeft hij een andere mening, dan het bestuur van W.I.K. Volgens de wet houder is de wateroverlast te wijten aan de afvoer van de kantine en gedeelte lijk van de nieuwe weg naast het veld Het bestuur van W.I.K. ontkent dat de kantine ook maar enige invloed heeft op de waterhoogte van het veld. De wa terlozing loopt via een zakput, die aan de rand van het bijveld is gegraven. De drainering van beide velden loopt via de vijvers van het park. Verder voeren zij aan, dat er soms water uit sloot jes op het veld komt. Vroeger (zonder weg) vloeide het water van het veld in de sloten. De wethouder zit natuurlijk met meer problemen, want het veld van de voetbal vereniging Hollandia en van de Zwaluw moeten ook nodig verbeterd worden. De verenigingen moeten hun eigen onder houd van de velden betalen. De heer ?e ,uÜn i* echter wel van mening, dat de verenigingen hier weinig aan kun nen doen. Het bestuur van W.I.K. zou wat graag het hoofdveld beter bespeelbaar willen maken, maar zij zijn niet deskundig, heb ben geen geld en vinden dat het niet op hun terrein ligt deze velden op te knappen. De directeur van plantsoenen dienst is ook van mening, dat alleen Advertentie Zuiver wollen damesvesten, ideaal voor dit seizoen, altijd van pas en van zo'n prachtige kwaliteit zuiver wol, dat de prijs voor menig vakman een raadsel zal zijn! Heerlijk warme damesvesten, keurig afgewerkt, geheel ge minderd, uit de prijsklassen van 16 en 17 gulden, kiest U mor gen uit voor nog géén tien gulden. kent minder inkomsten. Daar zijn toch de grote investeringen niet voor gedaan? Het is te hopen, dat ondanks alle moei lijkheden van gemeentezijde, toch een oplossing wordt gevonden voor de bijna hopeloze situatie bij de voetbalvereni ging W.I.K. VLAARDINGEN, 26 febr. De school jeugd van Vlaardingen zal indien de raad een voorstel van B. en W. goedkeurt, een bijzondere viering van de bevrij- een bijzondere viering van de bevrij ding meemaken In nauwe samenwer king met de gemeentelijk inspecteur van het onderwijs heeft men een program ma opgesteld, waarbij het onderwijzend personeel een bijzondere taak te vervul len krijgt. De leerlingen van het voort gezet onderwijs krijgen de film „de Overval" te zien- Verder zullen er expo sities over de bezettingsperiode worden gehouden. Het onderwijspersoneel krijgt een smnrli». ~ïj bovendien documentatiemateriaal in de watom ta mZn H- m I y°rm van een brochure „Verdrukt, ver- waterpas kan maken. Hij vertelde dit lost, verrezen Voor dit Droeramma is verleden jaar augustus, tijdens een be- 7140,- nodig! programma is zoek van enkele leden van de sportcom- Morgenvroeg om 9 uur begint de verkoop van deze uiterst modieuze en heerlijk warme damesvesten, in vele kleuren en in alle Atö. Mm courante maten, «N» voor Céért te/. of schriftfcest. VLAARDINGEN, 26 febr. - Terzake van diefstal van geld is dezer dagen door de recherche aangehouden de 22-jarige leerling-verpleegster A. H. L. De jonge verpleegster stal het geld van enige patiënten. VLAARDINGEN, 26 febr. Op het kruispunt Korte Hoogstraat-Cronjéstraat vond een aanrijding plaats tussen een autobus van de W.S.M. en een personen auto. De bestuurder van de personenauto, de 48-jarige J. B. stond voor het stopbord te wachten en lette daarbij te veel op het van rechts komend verkeer Van links naderde de autobus, welke door B. niet werd opgemerkt. Een buspassagier, de 66-jarige E Stuurman uit Maassluis liep een pijn: lijke kaak op en klaagde over hoofdpijn. Advertentie M' w k. c< rr bi k VLAARDINGEN, 26 febr. „In het oerwoud van Kameroen" is de titel van een causerie met dia's van de gewezen Rotterdamse politie-inspecteur de heer A. J. de Looze, die pas is teruggekeerd van een langdurig verblijf in Afrika. missie. Het bestuur vindt, dat het meer dan eens de gemeente en sportcommissie hiervan op de hoogte heeft gesteld en na een afwijzend antwoord van de com missie met de dooddoener, dat er geen geld is. hebben zij op een andere manier hun grieven naar voren gebracht. Wethouder de Bruijn vond het nl. niet prettig, dat het bestuur van W.I.K. open baarheid aan deze kwestie heeft gege ven, „Hij ze,- hier letterlijk over: „Wij wer ken met de vereniging W.I.K. niet pret tig samen, zij kunnen voor ons stand punt geen begrip opbrengen, bovendien heeft niet alleen W.I.K. klachten, wij hebben 7-e ook." De houten keet, voor dien kantine en kleedlokaal staat nog steeds op het terrein, er ligt nog steeds rommel van de bouw van de kantino op de velden. De afrastering van het tweede veld is nog steeds niet geschiedt, vertelde de wethouder tijden* een onder houd over deze ontwikkeling rond de opknapbeurt van het hoofdveld van WIK. Het bestuur antwoordde over de houten keet, dat zij het geen mooi gezicht vindt, maar het op het ogenblik als ma terialen bergplaats gebruiken, daar zij onvoldoende ruimte hebben. Bovendien hebben zij toestemming het gebouw een half jaar na de gereedkoming van de nieuwe kantine te laten staan De rommel (meest tegels) zijn bestemd xond het hoofclveld een Pad te maken. Op het ogenblijc is het moeilijk mensen In het donker 1 deze werkzaamheden te laten verrichten, zodra het enigszins mogelijk is, zal het storend element ver- dwijnen. „Wij hebben weieens compli mentjes gekregen voor de verzorgde indruk van onze terreinen, aldus het be stuur van W.I.K. De afrastering van het hoofdveld gebeurde door de gemeente wij konden ook door dezelfde maatschap pij het tweede veld laten afrasteren wat ons op 6.000,- kwam te staan Wij hadden geen geld, daar de bouw van dé kantine in volle gang was. Op het ogen blik hebben wij nog geen geld en vaak voetballen jongens 's middags op het veld. Het hoofdveld is goed afgeras terd. AI met al zit de voetbalvereniging met de narigheden. De competitie verloopt stroef. Bezoekende spelers klagen (zacht uitgedrukt) over de grasmat, het gevaar is niet denkbeeldig dat straks de KNVB n za' ffrijpen, als nog meer „onnodige" afkeuringen zullen volgen. Eenfinanciële consequentie is het minder aantal be zoekers van de wedstrijden. De voet ballers zijn soms te lang uit de voetbal- roulatie en leveren dan niet altijd even goede prestaties. Weinig bezoek bete- Advertentie Misschien een beetje te vroeg om ze nu al te dragen, maar nooit te vroeg om ze nu al te kopen voor een bijzonder lage prijs. Morgen houden wij een speciale verkoop van Terlenka Plissé rokken, een voorverkoop voor het nieuwe seizoen van de grote rokkenmode... en morgen koopt U ze voor nog géén tien gulden. Binnenweg 113 - Rotterdam Interieurarchitectuur sinds 1827 Advertentie MAASLAND, 26 febr. Er w&g don- derdagavond een zeer grote belangstel ling van de zijde van veehouders en tuin ders voor de bijeenkomst in het Tref punt, waar ir. J. W. Wellen, Directeur Generaal van Landbouw, sprak over „De land en tuinbouw, nu en in de toekomst". Deze bijeenkomst was belegd door de Holl. Mij van Landbouw, LTB, CBTB in samenwerking met afdelingen uit de omgeving. Ir. Wellen begon te zeggen dat hij geen profeet was, maar i wel in staat was een en ander te zeggen, wat er in de toekomst zal moeten gaan gebeuren. Er zijn, aldus spreker, veel moeilijkhe den .welke in het EEG-verband liggen en welke nog om een oplossing vragen, maar We zitten nog midden in .een overgangs tijd. Wel staat vast dat bij alles wat er plaalts viindit, kwaliteitsverbetering een eerste vereiste zal zijn. Wat het veehoudersbedrijf betreft merkte spreker op. dat vele bedrijven grote veranderingen zullen moeten on dergaan. Ten eerste wees spreker op de verkaveling en ten tweede zal er veel veranderd moeten worden aan de bedrijfsgebouwen, zodat economischer gewerkt kan worden. Deze gebouwen moeten zodanig zijn, dat ze gemakke lijker verplaatsbaar kunnen zijn. De autostallen moeten dan maar dienst doen voor voeropslag of iets derge lijks. Met verschillende voorbeelden wees spreker er op, dat grotq bedrij ven van 56 tot 60 stuks vee in de toekomst alleen maar rendabel kun nen zijn. Maar ook vele andere veranderingen VLAARDINGEN, 26 febr. De eerste iD. van den Kerkhoff-J. Scholte 260 en ronde van de strijd om het persoonlijk J J. van Leeuwen-C. Biel 0—2. eerste damkampioenschap van Vlaardingen is 1 klasse: H. A. Lansbergen-R. C. van vol spanning verlopen. De grootste ver- Woerden 2—0, J. Lucassen-N. Voogt 0—2, rassing van de eerst avnd was dat tl- ID. Mast-C. W. van Veelen 1—1 en K van zag spreker voor het boerenbedrijf in de toekomst. Het ophalen van de melk in bussen voor vervoer naar de fabriek, zag hij verdwijnen. Men zal dan elk zijn eigen bewaarplaats hebben en vervoer per tank naar de fabriek. Wel wees spre ker er op, dat de bouw van nieuwe vee stallen geld gaat kosten doch van hoger hand worden hiervoor subsidies beschik baar gesteld. Dat men voor zijn taak berekend moet z;jn is een eerste vereiste. Zou het zijn. d^t een boeren- of veehouderszoon voor heel weinig het bedrijf van zijn ouders over kon nemen en hij bezat niet de kwaliteit om het bedrijf te beheren dan is het beter, dat deze iets ander,s gaat doen. Zo is het, aldus spreker, bekend, dat kleine bedrijven uit de circiOatie worden genomen. Men voert deze bij de grotere of ze worden bestemd voor ge- creatie .De personen van deze bedrijven ontvangen dan tot hun dood een zekere uitkering, iets dat nog niet in vele lan den is ingevoerd. Ook de arbeidsvoorziening, die volgens spreker een zeer moeilijk punt is. werd onder de loep gnomen. Zo zag spreker in de toekomst veel eenmansbedrijven ont- i staan, maar dan met gemeenscliappc- 1 lijke arbeidsvoorziening. Wat de ontwikkeling in de tuinbouw I aangaat, wees spreker op de wisselval- ligheden van deze bedrijven. Het gaat er om aan de markt te zijn, als andere landen daar nog geen produkten kunnen aanvoeren. Ook weeq spreker er op dat er bedrijven zijn. die speciaal op de markt komen als de prijzen goed zijn, b.v. met eieren en varkens en door déze wordt dan de markt weer bedorven. Spreker kwam tot de slotsom dat 25 procent van do Nederlandse bedrijven aan de top staan, 50 procent in de midden moot en 25 procent aan de onderkant. Van de middenmoot zullen er in de loop der jaren nog wel vele naar de onderkant zakken en het is zaak dat die gaan verdwijnen, zodat de andere be drijven groter kunnen worden. Zij, die hem gisteren nog koch ten voor 6.75, betaalden geen cent te veel, want hij Is het dubbel en dwars waard. Morgen verkopen wij deze housecoats van een zeer mooie kwaliteit, met handige grote zakken, een vlot, leuk model met achtersluiting, voor nog géén vier gulden. Advertentie rr Morgenvroeg om 9 uur begint de verkoop van deze Terlenka plissé rokken In unl en gemê leerde tinten in vele kleuren, maten 36 t/m 48 voor CHIC- telhouder J. H. de Kluyver verloor van de kampioen van de eerste klasse van het vorig jaar, J. Vermeulen. In een klassieke partij moest De Kluyver een schijf offeren, wat voor Vermeulen vol doende was om te zegevieren. De partij tussen Van Leeuwen en Biel was zaterdag reeds verspeeld omdat Biel als continu-arbeider niet op de eer- j ste speelavond vrij was. Ten koste var drie schijven nam Van Leeuwen in deze j partij een dam. Het was een onjuiste manoeuvre. Biei offerde twee schijven en nam met een dam de dam van Van Leeuwen van het bord. Met een schijf voor eiste Biel de twee punten op. Van den Kerkhoff had niet veel moeite met Scholte. Hij won bekwaam. Niestadt— Verburgh was een klassieke partij, die in remise eindigde. In de eerste klasse maakte Lansber gen in de opening een fout, waarvan Van Woerden handig profiteerde. Toen Lans bergen verloren kwam te staan, liet Van Woerden zijn kans voorbij gaan en be ging enkele fouten, die door Lansber gen resoluut werden afgestraft. Mast raakte tegen Van Veelen een schijf achter, maar toen de laatste zich vergiste maakte Mast daar snel gebruik van om tot remise te komen. Voogt won zonder veel moeite van Lucassen. Oud- heusden daarentegen had het zwaar te gen Smits, maar tenslotte lukte het hem toch om tot winst te komen. VERRASSING In de tweede klasse zorgde Tamboer voor een verrassing door Boudewijns te verslaan. Tamboer toonde zich een spe ler waarmede terdege rekening gehou den moet worden. Lucassen j r. raakte hier tegen lpema in een opsluiting, waar hij niet meer uitkwam. De volledige uitslag van de eerste ron de luidt: J. H. de Kluyver-J. Vermeulen t)2, W. F. Verburgh-W. H. Niestadt 1-1, Oudheusden-L. Smits 20. Tweede klas-1 se: J. Boer-Vos 20 L Boudewijns-D. Tamboer 0—2, M. Kórvèr-T. Poot 1—1 en P. Ipema-J. Lucassen jr. 20. voorjaars tailleurs voorjaars COïTipiëtS KEIZERSTRAAT 7 [i Cliff en Elvis zingend en boksend in bioscopen JAN DE KLUYVER damprobleem Advertentie VLAARDINGEN, 26 febr. De eerste film van de nog altijd jeugdige Cliff Richard 1 he Young Ones" is dczg week slechts enkele malen in de Stadsgehoor zaal te zien. Het is een simpel gegeven maar de hoofdfiguur (Cliff) kan u in' kleuren enkele uren ongecompliceerd amusement bezorgen. Nieky is de leider van een teenager, club, waarvan het hoofdkwartier ig ge vestigd in een bouwvallig lokaal in een armoedige buurt van Londen. Nicky, zijn vriendinnetje Toni en andere jongelui zijn daar gelukkig. Het biedt hun de ge legenheid zich met bun Rock 'n Roll mu- ziek uit te leven en het is een soort toe vluchtsoord waarheen zij kunnen vluch ten uit de bekrompen en alles veroor delende wereld der volwassenen. De anderen weten niet dat Nicky's va der de millionair Hamilton Black is die zich specialiseert in het opkopen van grond om daarop indrukwekkende, mo. derne kantoorgebouwen te bouwen. Op zekere dag ontdekt men, dat Bleek een ontsnappingsclausule is, 'n krijgen wanneer zij de huur vuur 5 jaar vooruit betalen, een kwes tie van 15.000 gulden. Black heeft inmiddels ontdek,t dat zijn zoon een van de clubleden is en of schoon hij bewondering voor hem heeft omdat hij de strijd opneemt, zegt hij hem dat hij niet de minste kan,* heeft om te winner* Nicky en de anderen denken er even wel anders over. Zij willen een theatei huren om daar een show op te voeren en zo te trachten de benodigde 15000.- bij elkaar te krijgen. Black koopt echter ook dit theater op. De jongelui gaan weer op zoek en vinden een oud bouwvallig theater. Zij stellen zich in verbinding met een oude dame in Glasgow .die de pachtrechten bezit en krijgen toestem ming het theater op te knappen en hun show daar op te voeren. Intussen zijn zij erin geslaagd via een oude radio-zender clandestien reclame voor hun show te maken over het Natio. nale TV-net. Hamilton Black heeft na tuurlijk van de plannen van de jeugd club gehoord en probeert het oude thea ter te kopen vóór de show wordt opge voerd. Enige jongens ontvoeren Hamil ton Black om te verhinderen dat hij naar het theater gaat. Als Nicky dil hoort, probeert hij hen achterna te gaan om de ontvoering van zijn vader te ver hinderen, maar dit wordt door de andera clubleden verijdeld. Zij hebben n.l. ont. dekt dat Hamilton Black zijn vader is en besluiten Njcky vast te houden tot hel zijn beurt is om op te treden. Nicxy weet echter te ontsnappen en ga, at naar het oude clubhuis waar zijn vader gevangen wordt gehouden én weet hem na een fikse vechtpartij te bevrijden. Vader en zoon gaan daarna met grote spoed naar het theater, waar zij aanko men juist als het publiek het entree-geld begint terug te eisen, omdat de „mys tery-singer" van wie zij zoveel over de clandestiene zender hebben gehoord, maar niet verschijnt Als Nicky dan eindelijk op het toneel komt is het publiek tevre den. Hij oogst een enorm applaus en als hij achter de coulissen komt vindt hij zijn trotse en enthousiaste vader, die ogenblikkelijk aanbiedt een nieuwe' gro te club te bouwen. Dit aanbod wordt aanvaard en Nicky keert naar de om hem roepende toeschouwers terug om zijn grootste finale te zingen. Elvis Presley heeft in de film „Kid Galahad" podium en gitaar geruild voor ring en bokshandschoenen. Natuurlijk zingt hij nog wel een paar van zijn beken de „rockhits", maar in de eerste plaats wordt van hem verwacht dat hij vecht. De bokstrarning en bokwedstrijden. waarin Elvis alias Kid op de voorgrond treedt, zijn inderdaad interessant. Dege nen, die niet met Elvis weglopen, zullen zelfs moeten toegeven dat hij op dit ge bied zijn mannetje staat. Dat hij helaas niet in staat is een he le film te dragen is natuurlijk een ande re kwestie. K.F.C.-keuring: 14 jaar. De oorlog tussen de Zuidelijke en Noor delijke staten van Amerika zijn beëin digd. Tylèr Duane arriveert in ©en klem dorpje in Texas. Hij is op zoek naar zijn broer, die met een grote som geld gvlucht is naar het Westen. Buiten zijn wil wordt Duane betrokken bij een ge vecht. Hij wint en krijgt daarna een uitnodi ging om een dansfestijn bij te wonen. Een dansfestijn dat wordt georganiseerd door de dominee van het dorpje. Tijdens dit feest vindt er een duel plaats tussen Jeff Shelby, die inmiddels bevriend is ge raakt met Duane en diens aanstaande schoonvader Pike. De eerste wint dit gevecht en vlucht samen met zijn verloofde, de dominee en Duane naar het westen. Deze vlucht komt hen echter duur te staan. Zij lopen re gelrecht in de toen niet bepaald sympa thieke armen van een Indianenstam. K.F.C.-keuring: 14 jaar. Stan Laurel en Olivier Hardy zijn de eigenaars van een dansschool. De zaak staat financieel gezien op springen. Een van de leerlingen, Trudy Harlan, doch ter van een rijke fabrikant, is ook in moeilijkheden: zij wil graag trouwen met een arme maar sympathieke uit vinder, die een n/zichtbare straal wil demonstreren. Hij zelf kan dit echter niet doen, daar zijn de omstandigheden niet naar. Dat varkentje zullen de bekende Holly- woodse komieken wel eens met vaardige hand gaan wassen. Enfin, iedereen be grijpt wel. hoe dit allemaal gaat aflo pen. Het behoeft on* inziens geen nade re toelichting. De avonturen zijn op zon dag- en op woensdagmiddag te zien om half drie. K.F.C. alle leeft. Onze klanten weten uit onder vinding dat het dragen van flanellen pyjama's in elf maan den van het jaar een genot Is. Morgen verkopen wij 1000 ke perflanellen damespyjama's van een zware kwaliteit zwanendons. Uit de serie van 8.95 met ruim vallend jasje (V-hals model) en royale zak... heerlijk warme pyjama's voor nog géén vijf gulden. Morgenvroeg om 9 uur begint de verkoop van deze keper flanellen damespyjama's, het Jasje In een fleurig dessin, de bijpassende pantalon In diverse effen tinten. A in de'.-maten' B €4ft 42-44-46-48, Géén tel. of schrift. 6est. MAASLAND, 26 febr, Op I maart zal het 25 jaar geleden zijn, dat de tegen woordige postkantoorhouder, de heer II. E. de Vast, zijn loopbaan als employé bij de P.T.T. begon. Aanvankelijk was hij assistent van zijn vader, die met ingang van 1 maart 1940 tot postkantoorhouder werd benoemd, en met ingang van 1 nov. 1947 volgde hij zijn vader zodanig op. Sindsdien is er veel veranderd. Het' aantal poststukken is enorm toegenomen. Aanvankelijk werd de post .besteld door twee mali. doch tengevolge van de toe neming van de dienstverlening der pos terijen en de uitbreiding van de gemeen te zijn er thans vier bestellers in dienst. Ook het kantoorgebouw moest enkele ke ren worden verbouwd en uitgebreid. De laatste uitbreiding vond plaats in 1958. Het blijkt echter dat de wachtgelegen- heid thans al weer te klein is. Hopenlijk zijn er reeds plannen in bewerking, die hierin verbetering zullen brengen. Het zal de jubilaris op 1 maart zeker niet aan belangstelling ontbreken. MAASLAND, 26 febr, Komend weekend wordt de veeaxtsendienst voor Maasland en Vlaardingen waargenomen door P. H. Kleinjan, dierenarts, Pr Ire- nelaan 30, Maasland telefoon 01899-2467. Vanaf zaterdagmiddag tot maandag morgen. 8 uur wordt de artsendienst waargenomen door P. Noordam, Molen weg 1 telefoon 01899—2035. HOEK VAN HOLLAND, 26 febr. - Tien leden van de IJsclub Hoek van Holland hebben in de afgelopen dagen deelge nomen aan wedstrijden op de Jaap Ede- baan in Amsterdam. Twee afstanden moesten door de schaatsers worden ge reden, de 500 en de 1500 meter. De Hoek se rijders bleken over sterke deelnemers te beschikken. In het veld van in totaal 160 rijders wisten zij vier mensen bij de eerste tien te plaatsen. De 18-jarige Leo Schoenmeijer was de sterkste Hoekse rijder. Op de 500 me ter maakte hij een tijd van 49 seconden rond en de 1500 meter reed hij in 2.38 minuten. De tijden van de andere Hoekenaren waren: J. Augustinus 49.9 en 2.41 J. van Baaien' 50.2 en 2.36.8. H. Winkeier 52.0 en 2.50.3. W Bos 577 en 2.53.7. J. Pep- Ping 580 en 3.00.0 C Prins 582 en 2.56.5. G van 't Hoff 52.0 en 3.21.00. L Augu stinus 62.4 en 3.23.0. Door een val op de 500 meter werd M. van Geest uitgeschakeld. HOEK VAN HOLLAND, 26 febr. De stand In de bekerwedstrijd van de schietvereniging Immer Vaardig in Hoek van Holland is na de laatste wedstrijd als volgt: 1. P. Pigge 349 pt. 2. J. van Luin en M. v. d. Hoeven 329 pnten; 3 E Augustinus 334 pt. 4. P. Jansen en J. Augustinus 328 pt. 5. C Pols 325 pt. 6. J. Kaashoek 306 pt 7. F. v. d Bergh 302 pt 8. M. Boon 301 pt. 9 J. Leerdam 296 pnt; 10 J. de Boer 279 pnt; 11 P. Kaashoek 272 pnt- 12 J. Boel 246 punten. HOEK VAN HOLLAND, 26 febr. Het dameskoor Vox Humana in Hoek van Holland geeft op maandag 1 maart een zanguitvoering in De Harmonie. Ver schillende solisten zullen medewerking verlenen. Aanvang 8 uur. HOEK VAN HOLLAND, 26 febr. De Oranjevereniging Hoekvan Holland houdt op woensdag 3 maart een jaarvergade ring in Hotel America, aanvang 8 uur. Behalve verkiezing e n herkiezing van bestuursleden vermeldt de agenda ook een bespreking van de feestelijkheden op 30 april en 5 mei. Morgenvroeg om 9 uur begint de verkoop van deze housecoats, model in de maten S(38-40) M(42-44) en 1(46-48) en in diverse kleuren, voor Gein tel. of schrift, best MAASSLUIS, 26 febr. Bestuurbare trillingen is een expositie van de Ver; eniging Nederlands Fabrikaat, die vanaj 2 maart in de Prinses ChristineschoO' aan de Vincent van Goghlaan voor hoog' ste klassen van de lagere scholen ef klassen van het voortgezet- en middel' onderwijs te zien zal zijn. Een vaste leerkracht zal de bezoeken' de scholieren een uur les geven ovef elektriciteit en elektronica met als oh' derwerp de geluidsweergave, de radf en televisie. I MAASSLUIS, 26. febr. Van zaterdag' middag 12 uur tot maandagmorgen 8 uur wordt de medische zondagsdiens' (alleen voor spoedgevallen) waargen"' men door G. A. A. v. d. Poel, Alb Cuypplein, tel. 2900. Apotheek J. K. W. de Jong, Markt 1J is zondags geopend van 8 tot 9.30 uri' en van 12 tot 13.30 uur. Voor spoedg6' vallen geopend tot 21.30 uur. Verloskundige mej. v.d. Veen, Ja" Catsstraat 24, tel. 2376 en mej. v. Hoeven, Mackkayplein 18 r. MAASSLUIS, 26 febr. Vrijdag 8 udf' zaterdag 9.15 uur, zondag, dinsdag c>' woensdag 8 uur: „Het afschuwelijke gr heim van Dr. Hitchcock", 18 jaar. terdag 7 uur en zondag 5 uur ..Koge1' rpnd Billy The Kid", 14 jaar. Zondag' middag 2.30 uur de jeugdfilm „Het njJ" sterie van de slangenhuid", al. (Van onze sportredactie) VLAARDINGEN, 26 febr. Het get" is gekeerd. Na twee voetbailoze z*"1. dagen kunnen de liefhebbers zich langs de lijn scharen om een van tl Vlaardingse teams aan het werk te z'e De competitie-leider vergast hen l0'-'e dag namelijk op een menu van dr', thuisspelende eerste elftallen. De an"1 teur-verenigingen zijn van deze gang zaken de dupe, aangezien het gros v», het Vlaardingse voetbalpubliek naar de Floreslaan zal trekken om F0;' tuna tegen Baronie aan het werk te z>e„ VFC (thuis tegen Velo): Woudstri' Sluimer, Van Fessem, Hoek, Van d Zwan, Van Asselt, Hollebeek, Benjer'' Wonderchem, Smit en J. v. d. Le., Door „force-majeur" hebben de geG zwarten twee wijzigingen moeten aaL brengen. Arie Van der Lee raakte z dat tegen Gouda geblesseerd en zal wa?j schijnlijk voor zes weken op non-act' staan. Janson heeft van zijn milita' geneesheren een inenting gehad en sta' evenals v. d. Lee op het afwezigenlijs'-i VDL (uit tegen ASW): Groenend^' Rieken, Van der Maarel, Grashof, "l Duikeren, Denkers Van de Stelt, Ko"" ijzer, Tuit, G. van' Gijzen en G. BrifL man. Stougje is wegens zijn blessw nog steeds afwezig. ,i: RK WIK (uit tegen Duindorp S-jV Clarajs, Jansen, Bakker, J. VermedF Van Rossum, Dries, Van Veen, De W. bander, Vroom, Van Vliet en Hoeks1': BK WIK blijft nog steeds zoeken nG- de juiste formatie. Daarvan getuigt fri ze opstelling, die op maar liefst 'jjf plaatsen afwijkt van de formatie, G tegen Te Werve in het veld werd In bracht. Oosterberg en Verbiest verdut' nen uit het elftal en maakten p'a voor J. Vermeulen en Hoekstra. Yti Iloek van Holland (uit tegen Ook bij de strandbewoners is het fi'' in het elftal nog steeds zoek Dit Li sulteert zondag in het opstellen' van vLf tweede elftalspelers, van wie men hO°J,. voldoende steun te krijgen om weer punten te vergaren. Bovendien ke Henk de Weers. nu zijn schorsing '?,J bij is, in het elftal terug. Leerdam, v tevreden, Boon, Ouwendijk, de Wfj Blokland. De Liister, P Pigge, A bracht, Van der Velden en T. PigfiV De Hollandlaan (thuis tegen Rud, Jungbiut. Kloover, De Kok, H?,,t Berrevoets. Maarleveld, Rob Jungh'L Jansen. Hartog, Van Everdingen en Uk Dorp. Foncke raakte tegen Puttershej geblesseerd en is vervangen door de Kok.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1965 | | pagina 4