Poldervaart was eens stukje glorie voor stad en Kethel- Ook hier maakt de natuur plaats voor doelmatigheid Alle VERF en GLAS - Gratis advies DE KOK p W.F. huldigde jubilarissen EEN NIEUWE KANTINE VOOR „SCHIEDAM" Lentezang van Or UTiÖ dit biedt IE» SCHIEDAM CHEF ONDERWIJS A. MALKUS NA 50 JAAR MET PENSIOEN Pater Vink hield boeiend betoog voor Dom. Gemeenschap Amsterdams ensemble van Toon Vranken met oude en heden daagse liederen BESPREEK TIJDIG UW BEHANGWERK VONDELLAAN 65 - TELEF. 268631 Alle schildersbenodigdheden Si VOCAAL FESTIJN IN MUSEUM OPSTELLINGEN Schiedamse amateurs Waar bleven de Schie damse koorleden? Clubkleurei hooastr.184-186 Schiedam' Ontevrede Jaap Visser we Carnavt SATERDAG 27 FEBRUARI 1965 NIEUWE DAGBLAD 2 TLtcUiJ^A 3 Advertentie m m m m m -• De Blauwe Brug over de Poldervaart die mogelijk ook zal verdwijnen en hiermee een vertrouwd beeld uit het toenmalige Kethel SCHIEDAM, 27 febr. Indien de ge meenteraad in de eerstvolgende raads vergadering zijn fiat geeft aan het voor stel van B. en W. de Poldervaart op te heffen, gaat er voor Schiedam als Woonstad en, het toenmalige Kethel een stukje oude glorie verloren. Toen er nog van een landelijk Kethel gesproken mocht worden behoorde de vaart en zijn directe omgeving tot een van de meest gezochte recreatiegebieden voor Schiedammers. Vooral zij die zich aan getrokken voelden, tot de wijde verge zichten die een polderlandschap te bie den heeft trokken bij hoogzomer naar de Poldervaart. Al wandelend op het smalle jaagpad in de richting van de Kwakelbrug bij de Kerklaan kregen zij een blik te slaan op de aan weers zijden. van de vaart gelegen weilanden. Gedeelten hiervan werden benut voor hooiwinning en als dit opgetast op de ruiters stond te drogen in de zon ver spreidde dit geuren die een mens aan genaam zijn. Met de oge,n waren de leeuweri ken te volgen die luid zingend in grote spiralen naar omhoog cirkelden. Nog lang nadat deze ogen het steeds klei- net wordende stipje tegen de azuur blauwe achtergrond niet meer konden volgen weerklonk nog de jubelzang van dit onvermoeibare weidevogeltje. Op de vlakke weidegronden graasde het melkvee maar scharrelde tevens de kievit rond onder het af en toe uit slaan van zijn typisch langgerekte roep. BOERENPOLDERLANDSCHAP Ook op het gebied van de flora viel langs de vaart veel schoons te gemeten voor wie het maar wilde zien. De bla bloemen van de klaver sc^oP®^' T zei men vroeger het felle geel^va boterbloemen met het wit van de mad - Liefjes weefden op een. ondergrond grasgroen een bont patroon Op de - luuds van de oeverdijken was t dan oo heerlijk toeven. De kinderen plukt er bloemen of trokken op de vlmderjach terwijl de vaders en moeders zich hee lijk uitstrekten in het hoge gras. Aan de zijde vam het water lev® elke vierkante m. natuurgenot op. W - vend riet doorweefd met gele Wateriis sen en laag bij de grond het Paars, ^"ArlH sen en ïaag uij ue Hondsdraf vormde eveneens een boeiena tafereeltje van 't boerenpolderlandschap. Onder de dekking van de hoge oeverbe groeiing leefde hier het waterhoen in g zeischap van de bruine waterrat en vroege wandelaar maakte het m hij zijn pad gekruist zag door een egel, die in de vaart zijn dorst was sen ofwel op jacht was naar veldmu zen of jonge ratten. De echte wandelaars onder (je genie ters van de vrije natuur rondje. Aan het einde van het sloegen zij rechtsaf en gingen door de Kleine Polder op de Overschieseweg aa Zij passeerden tal van boerderijen met het daatrop voorkomende vertier aan pluimvee en wat hiermee uitstaande heeft. Ook de Overschieseweg telde toen nog tal van grote boerenbedrijven. De Schie was nog maagdelijk en. lag bij mooi weer te blinkeren in de ^Dnalles is nu al lang voorbij maar zal in de herinnering van de ouderen bi j- ven voortleven als.iets moois wat de kinderen van vandaag niet meer krijgen te beleven. ROND DE POLDERVAART In die tijd een goede vijfendertig jaar geleden, lag bij de Blauwe Brug, het café „De Halve Maan annex speel- tuin en botenverhuurderij. Het speleva- ren was toen nog een geliefkoosde be zigheid waarvan vooral bij warm weer druk gebruik werd gemaakt. De Blauwe brug is jaren geleden gedeeltelijk ver nieuwd. Van een hoge zogenaamde toog- brug werd het een platte brug van een makelij die het enkele jaren geleden noodzakelijk maakte haar te verbieden voor autoverkeer. Over „De Halve Maan zou veel te vertellen zijn. Eigenaar Van Dam exploi teerde er een danszaal m en plaatste in deze zaal een van de eerste elektri sche orgels die vanuit belgie in ons land werden ingevoerd. Deze dansge legenheid genoot wijd in de omtrek be kendheid maar werd gerandschikt on der de z.g. rose dancings die taboe wa ren voor de 'aankomende jeugd. Heer v. Ham was ©en zeer ondernemend mens. Hij was het die in feite de autobusdienst met Schiedam tot stand bracht waarvan hij later de vergunning overdeed aan de H.E.T. Wij zouden de Poldervaart tekort doen Wanneer niet werd gememoreerd wat hij ^erlang vt>or de hengelsport heeft bete- kend. VISSERS Wordt bij gesprekken onder hengelaars de Poldervaart van vroeger genoemd, da» «Set men peinzende blikken verschij nen «p de gezichten van de oudere broeders uit het St. Petrus-gilde. Er ontstaan visioenen over wat eens wer kelijkheid is geweest.' Vloermatten van brasems, karpers die als dolle stieren vochtien voor hun leven, en snoeken met koppen als van varkens die het staal- deden knappen. Rond de dukdalven bij de Blauwe Brug zijn baarzen gevangen met tanden in hun muilen zo groot als kindervingers terwijl een voorn van 20 cm. lengte als zijnde een katvisje in het water werd terug gezet. Tijdens de crisisjaren vonden de vele werklozen die Schiedam toen telde aan de boorden van de vaart hun vertier en vingen hier een braadje vis als verster king van het schrale levensmiddelen pakket. Hoe kwam de vaart aan zo'n goede visstand? De Nieuwe Waterweg was toen nog een opert riool en het brakke water was toen Schiedam nog niet gonaderd. In de paaitijd trok de riviervis de vaart in. Brasem en kolblij waren in grote ma tc aanwezig. Kreeg een hengelaar een stel van deze sinjeuren op zijn voertje, gewis kwam hij handen te kort om ze uit het water te scheppen. Verzilting en waterverontreiniging deden in de vaart de visstand verloren gaan. De laatste broodvisser is er enkele jaren geleden uit verdwenen. Dit kwam door de Chine se Wolhandkrab die in groten getale het water bevolkte; de fuiken vernielde en de walkanten ondermijnde. Tegenwoordig laat de vaart vanuit de Waterweg'feen water meer in. Wél wordt er nog gespuid em men wil be were.n dat de visstand nu weer aan het toenemen is. Dit zal eerst blijken als tot dempen wordt overgegaan. Als het ge beurt en wanneer doet niet ter zake maar de leden van de Schiedamse Hen gelaarsvereniging zullen er bij zijn, mits de overheid toestemming verleent de vis over te brengen naar het cultuurwater, De vaart zal dan op het gebied van de vis zijn geheimen prijs geven e«t mis schien nog wel andere ook, wie weet? VUIL Zoals de vaart er nu bij ligt wijst alles op 'n komende ondergang. De wal kanten zijn sinds lang niet meer ge schoond en gemaaid. De mens heeft »er zijn sporen in achter gelaten in de vorm van rommel en vuiligheid. Waar de mens doordringt moet doorgaans de maagde lijkheid van de natuur het ontgelden. Hun die hem in zijn vroegere glorie geke.nd hebben zal dit ter* harte gaan We krijgen er iets voor terug, dat staat vast. Mooie grasgazons met heesters en bomen misschien, keurig gerang schikt om wat decorum te verlenen aan het litteken wat in de ogen van de bewoners uit Kethel en die van uit Schiedam altijd zichtbaar zal blij ven als een herinnering aan de oude Poldervaart van weleer. VISSERMAN. ZATERDAG Passage: James Bond 007 contra dr. No, (KFC 18 jaar), 2 en 8.15 uur. Monopoïe: Lawrence van Arabië, (KFC 14 jaar), 1.30 en 7.30 uur; Jong en door trapt, (KFC volw.) 12 uur. Tivoli: S.J.S. Guillaume, dansavond, 8 uur. Arcade: S.V.I.N.: feestavond, 8 uur. ZONDAG Passage: James Bond 007 contra dr. No, (KFC 18 jaar), 2 en 8.15 uur. Monopoïe: Lawrence van Arabië, (KFC 14 jaar), 7.30 uur; Rimhoevechters van Birma. (KFC 14 jaar), 2 en 4.15 uur. Wijkcentrum: R.K. Instuif: carnaval, 8 uur. MAANDAG Passage: James Bond 007 contra dr. No, (KFC 18 jaar), 2 en 8.15 uur. Monopoïe: Geen voorstelling. DINSDAG Passage: James Bond 007 contra dr. No, (KFC 18 jaar), 2 en 8.15 uür. Monopoïe: Lawrence van Arabië, (KFC 14 jaar), 1.30 en 7.30 uur. WOENSDAG Passage: James Bond 007 contra dr. No, (KFC 18 jaar), 2 en 8.15 uur. Monopoïe: Rimboevechters van Birma, (KFC 14 jaar), 2 uur; Lawrence van Arabië, (KFC 14 jaar), 7.30 uur. MEDISCHE ZONDAGSDIENST Vanaf zaterdag 12.00 uur t.m. zondag 24.00 uur: dr Jungerius, Jac.Catslaan 8, telef. 267355: dr. Moor ,Burg. Knappertlaan 154. tel. 269880; dr. Poll, Tuinlaan 92, telef. 267856 De wijkverpleglngsdienst van het Wit- Gele Kruis wordt waargenomen door zr Nooteboo.m Fabrisitraat 38, tel. 265785. Het kraamcentrum wordt waargeno men door Centrumhuis, Willem Beukels- zoonstraat 75, Vlaardinigen, tel. 01898 2083. Dierenarts: J. J. de Kaper, Jan Steen straat 39, tel. 268234; van 22.00 tot 7.30 uur tel. 268902. Deze diensten duren vanaf zaterdag middag 12.00 tot en met zondagavond 12.00 uur. APOTHEKERDIENST Apotheek Nieuwland, dr. Wibautplein 17. tel. 267352. KLACHTEN BEZORGING Voor Schiedam: C. Bastiaanse, Dam 5 telefoon 26 69 78 van 7 tot 8 uur. m SCHIEDAM, 27 febr. In het Gere formeerd Jeugdhuis werd donderdag adond een boeiende lezing gegeven door pater dr. J. G. Vink o.p. voor de Dominicaanse gemeenschap. Deze avond was de tweede van de serie van de drie welke georganiseerd wordt in het kader van het Oecumenisch Concilie van de Lekengemeenschap. Pater Vink, een deskundig bijbelken ner en een zeer begaafd spreker gaf zijn lezing onder de titel: „Waarom alles anders in de hedendaagse gestalte van de Katholieke Kerk". Door zijn helder betoog heeft de spreker vee! verwarring en onzekerheid, die het snel veranderende religieuze klimaat bracht weggenomen en begrip voor de levende Kerk van nu en van de toekomst. Het doel van de nieuwe liturgie-beleving is de kloof te overbruggen tussen leven en liturgie. De mens van nu, die leeft in de wereld van de techniek moet zijn dagelijkse leven vieren en daarom moet hij gevoed worden door een hem aansprekende nuchtere liturgie. De leer van de godsdienst moet het kind op een wijze, die aan het kinder begrip is aangepast geleerd worden en niet meer uit de hem onbegrijpelijke woorden van de katechismus, dus een moderne katachese. De bijbel krijgt in deze tijd het volle accent want in de bijbel spreekt God tot de mens van nu. Die bijbel moet de inspirerende kracht van zijn daden zijn. Verbonden heid met God moet de steun in het leven zijn. Het goede lied: de psalm verheft het hart tot God. Het laatste punt, dat pater Vink uitwerkte ging over „Wet en zonde. Door de liefde wordt de gehele wet vervuld. Het blij de klimaat van de verlossingsgedachte en de vrede van de deugdbeleving moet over ons komen. Men moet leren leven in de verbondenheid met Christus en elkaar. Wij moeten dus groeien in de oecumenische gemeenschap. Na de pauze ontstond een levendige discussie, waardoor men ten volle be greep, dat onze generatie de barenswee- en naar de nieuwe tijd van de Kerk van Christus moet doormaken. SCHIEDAM, 27 februari. Het Musicus Collegium Amsteloda- mense, zo neet deze groep, uit plm 30 zangeressen en zangers bestaan de, officieel. Dit nu dertig jaren bestaan de' koor zingt nog steeds o.l.v. zijn op richter Toon Vranken, die het koor zijn hechte basis gaf met het beoefenen van de oude polyfonie (15e, 16e en 17e eeuw) een onuitputtelijke bron van parelende schoonheid. leren valt. Wij kunnen het nauwelijks 'j geloven. Toch hebben zij deze avond van boeiende en verrukkelijke koorzang aan hun neus laten voorbijgaan. Heel jam mer! Was de naam van het koor te def tig, of heeft u vrees voor de drempe van het museum, dan wordt het hoog tijd dat uw bestuur die vrees verdrijft Het kan uw koor alleen maar ten goedi- komen! K. P SCHIEDAM, 27 febr. Excelsior uit tegienVan Nispen: Rust, C. van De venter, Westdijk, Zuidierwijk, Goulka, Klaiin, Hölscher, Vollebregt, Den Brin- ke,r j. B. Kleinekoor-t, Bertels. DHS uit tegen Oudewater: Van de Berg. Van Brandwijk. Van der Grijp, Degeling, Roelfsema. Kiela, De Jager, Van Bockkom, Korpèl, Roozen. De elf de speler zal nog worden aangewezen. SFC thuis tegen Bergambacht: Gij- zen, Ram, J. P. Offerman. Verdam, Veldheer, Nieberg, Th. Offerman, Jung, Van Oudheusden, G-rims. Vredenbregt. Schiedam uit tegen Dirksland: Van der Reep. Van der Lubben. Krabbedam Den Boei'. Janse, Van Naamen, Kiers, Van der Drift, Van Huet, Ebben, Struyk Ursus thuis tegen Hellevoetsluis: Kui ters Dalmeijer, Van Veen, Van Kat wijk, Van Druten. Suttorp, Vlasveld. Van Strien. Verweij Van der Pol. Doesburg. DRZ uit tegen Hollandiaan: De ver moedelijke opstelling is: Zonneveld, Gon lag. Zwart, Krouwinkel, Rissema, Kol- meijer, Steeds, Van Meeteren, Wigmans Grootveld, Harreman. Schiedamse Boys thuis tegen Hoog vliet: Van Kasteren. Krijnen. T. de Jong Van Hassel, Van Geenen ,G. de Jong, Spijer. Patszjerik. Van Hattem, Zuyle- kom. WF uit tegen AVS.: Grootveld, Dijks hoorn, Van Zelm, Bonefaas, Maagden berg, Van der Zou wen, Schlink, Ruys, Bout, Van Nierop. De Winter SCHIEDAM, 27 febr. De chef van de afdeling onderwijs ten stadhuize, de heer A. R. Malkus heeft zijn ambt we gens het bereiken van de pensioengerech tigde leeftijd neergelegd. Zijn afscheid werd gistermiddag in de raadszaal ge vierd, waar loco-burgemeester H. Sabel, gemeentesecretaris mr. M. .J Blok en tal van collega's aanwezig waren. Naast de bloemenweelde, die de scheidende chef onderwijs kreeg aangeboden vielen hem ook tal van fraaie cadeaus ten deel Na afloop van de toespraken, van wel ke de heer Malkus zelf de langste voor zijn rekening nam, volgde de sfeer volle receptie en kreeg een ieder de ge legenheid om persoonlijk afscheid te nemen. Wethouder Sabel gaf in zijn speech het bewijs, dat hij de heer Malkus zo wel persoonlijk aks in zijn hoedanigheid van chef van de afdeling onderwijs zeer goed kende. De heer Malkus heeft in de afgelopen jaren in Schiedam op het ge bied van het onderwijs veel zien gebeu ren. zo sprak hij. Sedert 1918 is hij in Schiedam als ambtenaar werkzaam terwijl hij daarvoor reeds vanaf zijn vijf tiende jaar de overheid als rijksambte naar heeft gediend. In de 27 jaar, dat hij ten nauwste met het Schiedamse on derwijs betrokken is geweest, heeft hij het met de besturen van de bijzondere scholen in Schiedam uitermate goed kun nen vinden. De heer Sabel 1 ekende, daar echter bij aan, dat het niet moeilijk is om met iedereen goede vrienden te blijven, wanneer men maar over vol doende toegevendheid beschikt. Bij de heer Malkus was dat zeer zeker niet het geval getuige ook de ervaringen, die de heer Sabel zelf met hem 'reeft opge daan. Tenslotte bracht het hoofd van de gemeente de heer Malkus lof en dank namens het gemeentebestuur voor de trouw en de plichtsbetrachting gedu rende zijn lange loopbaan aan de meente Schiedam geschonken. Gemeente-secretaris mr. Blok bewees meer een man van daden dan van woor den te zijn en kwam derhalve al direct met cadeaus op de proppen. Allereerst bood hij hem een fraaie rijk voorziene plantenbak aan met daarbij een enve loppe met inhoud, die niet direct opge maakt mocht worden. Een geschenk bood ook de heer Algra aan, die het woord voerde namens de Nederlandse Bond van Gemeente Amb- SCHIEDAM, 27 febr. Gistermorgen zijn in de kantine van de Dok- en Scheepswerf WUton-Fljenoord acht jubi larissen gehuldigd, die een kwart eeuw aan het bedrijf verhonden zijn. Een bij zondere plaats was ingeruimd voor de heer L. Rijntalder, die 40 jaar in dienst van het bedrijf is en die uit handen van loco-burgemeester II. Sabel de ereme daille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau in brons mocht ontvan gen. De huldiging werd geleid door de direc teur ir. O. J. v. der Vorm, die de jubila rissen toesprak en hun een geschenk on der couvert aanbood. Hiervoor kwamen in aanmerking de heren J. Andriesen onderbaas in de koperfitterij, L. van Buu- ren, onderbaas in de nieuwbouw, H .J. v. Dijk, onderbaas van de afdeling scheeps- betimmering, H. Jongbloed, beambte van de bedrijfsboekhouding, J. van der Meul- den, beveiligheidsbeambte, E. J. Sassen schetser C. IJ. Vermaas, koperslager en J. Westerwijk, controleur bewakings dienst. Zowel in de Noordelijke als Zuidelijke Nederlanden, als wel in Italië Engeland en Frankrijk werden er veel motetten (geestelijk lied) en madrigalen (wereld lijk lied) geschreven door musici, wier faam nu nog onverminderd voortleeft: Sweelinck, Clemens non Papa, Palestri- na, Orlando di Lasso, Thomas Morley, Josquin de Préz om maar enkele te noe- mToen, evenals nu was de liefde het meest bezongen onderwerp. Er zijn bij de madigralen zelfs heel ondeugende teksten te vinden. We denken in dit ver band ook aan de middeleeuwse liederen, die Carl Orff in zijn Carmina Burana tot een groot hedendaags muziekwerk voor koor, orkest en solisten aaneenreeg. J. P. Sweelinck b.v., die alle psal men voor koor op muziek zette van psalm 90 gaf het Collegium Musicum o.a. een gave vertolking hoorden we ook een 5 stemmig lied, waarvan de tekst ongeveer luidt: je hebt alles, geld en goed, een mooi huis en vruchtbare wijngaarden.behalve je vrouw. Dan Orlando di Lasso: hij componeer de op het gegeven: laat anderen de dames beminnen, ik ontvlucht de lief de als het '"uur. Ook Palestrina van wie het koor heel zuiver drie delen uit de Missa ad fugam zong, kende het chanson. Alia rival del Tebro, een treurende jongeling aan de oever van de Tiber werd door Palestrina bege. leid met subtiele polyfortische zang. Na de pauze waren het de Fransen J. B. de Lully en J. P. Rameau, wier rag fijne geciseleerde muziekwerkjes waarbij enige koorleden de soli verzorgden, met veel souplesse en gevoel voor nuance ring werden uitgevoerd. Het hedendaagse lied was vertegen woordigd met twee kostelijke werkjes van M. Ravel, Trois beaux Oiseaux, dat een zeer charmant lied van verlangen is en het vrolijke, leuk ritmische Nicolette. Tenslotte liet Toon Vranken zijn koor heerlijk ontspannen zingen op het gees tige Musiciens qui chantez van Joh. Wa genaar. Het koor, dat technisch tot veel in staat is, reageert slagvaardig op de mu zikale beweeglijkheid vaxf 2ijn Jeider, die overigens geenszins op de voorgrond treedt.4Ci Juist op deze avond hebben wij ons afgevraagd: waar waren de leden van Orpheus, van De Stem des Volks, van het Schiedams vrouwenkoor, van het r.-k. Gemengd koor? Of denken zij mis schien dat er voor hen niets meer te tenaren. Van hem kreeg de scheidende chef onderwijs een boekenbon aangebo den. De heer Malkus maakte van zijn zwanezang iets bijzonders. In wel ge kozen woorden liet hij zijn herinnerin gen teruggaan naar de talrijke achter hem liggende ambtenarenjaren. Veel collega's, relaties en goede bekendenvan de gele Malkus hebben daarna van de gelegen heid gebruik gemaakt met een handdruk afscheid te nemen van de heer Malkus, ning, 92 jaar wed: Leverin-gton. Geboren: Juliana A, d.v. J. H. Quartel en E E Pompe; Robertus. z.v. S. E.C. Scheffers en H. B. Zeelenberg: Rocus C z.v. R S van Seeters en J. C. M. van Es; Guidó zv.. H. B. van Albada en T. van Beek; Monique M. d.v. R. H. Scol- ten en H J W. Oosterwaal; Ronald M. T z.v C.' A. J. Scheffers en C. M. van Geerenstéin; Ferdinandus J. z.v. A. G.C. van Veen en G. M. de Kok; Liesbeth, d.v. J H Vink en D de Zeeuw; Antonia E. M d.v C Q. Verbeek en A. C. Westdijk, Roland A. z v. L. Stolk en B. M Linders. Overleden: G. Douro 67 jaar; M. Meij er 88 jaar; F. A. Geijp 68_ jaar; S. S. Ho- SCHIEDAM, 27 febr. De korfbal vereniging Schiedam is heus geen grot< vereniging. Toch mag dit clubje al voorbeeld gesteld worden voor tal vas andere verenigingen. Schiedam, dat en kele jaren geleden een mooi terrein schuin achter de Sportparkbrug kreeg toegewezen, is nu zover, dat op dat ter rein een prachtig clublokaal staat. Zon der veel ophef te maken is het er ge komen. Secretaris Piet Boogaers doe' in het clubblad eens haarfijn uit de doe ken hoe het geld er is gekomen. Aller eerst natuurlijk via de sporttoto. Wa een nuttige instelling is dat toch. lede re donderdagavond trekt de „plakploeg er op uit, om de totoformulieren op ti gaan halen. Dit bracht toch het Hev sommejte van 3000 op. Het sjouwe: met oud papier leverde ruim 1000 o; Een feestavond een batig saldo vai 1.150,-. De glazenactie zorgde voor ee dikke 250,- in de bouwpot. De verkoo: van „koek en zopie" in de noodkantin 300,-. Rente en schenkingen zorgdei nog eens voor een 500,-. Zo is het he drag bijeen gegaard, dat nodig was voc de aankoop van de nieuwe kantine. He plaatsen van het gebouwtje was in dri' dagen „gepiept" dankzij de snipperda gen van o.a. Hans Josen, Piet Tax e: Piet van Abshoven. Nu wacht de afwer king nog. maar de komende zaterdagei zullen de ambachtslieden uit de vere niging de handen uit de mouwen gaai steken. Het plafond moet er nog in. D elécfrifciën en-i& schilder Ttnïieten noi voor de „finishing touch" zorgen, maa ook dat kqrot wol voor elkaar daar bi ^cWÖjHp'wSarwel bewezen is, da door eendrachtige samenwerking e spaarzin heel wat te bereiken is. Ik vim de korfbalvereniging Schiedam. Bij Hermes DVS is men terecht er gesteld op de clubkleuren, en op d sportklediing waarin een wedstrijd wore gespeeld. In „de aftrap" de weekbri< voor de junioren wordt deze week dar nog eens op gewezen. De junioren kui nen dan het volgende lezen. „Er is niemand bij ons, buiten d keepers die er aan denkt een roo shirt of bijvoorbeeld een zwart broekj aan te trekken. Gelukkig is de tijd d: zoiets was toegestaan, al lang voorb Het was dan ook geen probleem mee totdat de zijden voetbalbroekjes op t' markt verschenen. Hoewel deze raj spoedig verminderde, hebben wij toe direct verboden deze kledingstukken ti dens de wedstrijd te dragen. Hiera: werd ook strikt de hand gehouden. Thans blijkt een nieuwe maatregel n dig te zijn. Zaterdag j.l. droegen ve scheidene voetballers tegen de koude hi. train«ngsblouse over hun shirt. Wij ac! ten dit onjuist en verbieden dit dan oo Wie het met alleen een shirt aan koud vindt, trekt dan maar een truit of zoiets onder zijn shirt aan. Dat ka net zo goed. Om moeilijkheden te voo komen dringen wij er op aan. aandac! aan het bovenstaande te schenken". Z daar kunnen de junioren het dan w: mee doen lijkt mij. Advertentie en m SCHIEDAM, 27 febr.Het Tienerkoor van het Koninklijk Schiedams Mannenkoor Orpheus" heeft gisteravond in Arcade zijn debuut gemaakt voor het Schiedamse publiek. Natuurlijk werd dat publiek gevormd door overwegend jongelui, wat de voorzitter van Orpheus, de heer P. Smit, de hoop deed uiten, dat na de uitvoering de secretaris bij het inschrijven van nieuwe leden handen vol werk zou krijgen. Of die wens werkelijkheid is geworden? Aan „Orpheus-Tieners", zoals het koor nu officieel heet, heeft het niet gelegen. In een gevarieerd programma bewezen zij, dat zij de repetitietijd goed benut hebben. Onder leiding van Leo Smit en met pianobegeleiding van de heer Sloot- maker hebben zij ongetwijfeld het hart van menige tiener-toeschouwer sneller doen kloppen. Later op de avond kreeg het koor, 'dat natuurlijk overwegend populaire liedjes ten beste gaf, assistentie van een gedeelte van O.B.K. Hierdoor kreeg deze muzikale avond een prachtige afronding. Tegelijkertijd hebben de Orpheus-tieners geprobeerd te bewijzen dat zij rijp zijn voor een concours in Breda. Een jurylid had in de zaal plaats genomen en binnenkort zullen wij wel vernemen wat de uitslag is. Op de halfjaarlijkse ledenvergaderti van SW js alles heel vlot verlope want om half elf was een ieder d niet bleef naplakken al weer buitr Het gaat dus best bij de groen rood Toch zijn er een paar oudere leden, d er maar niet aan kunnen wennen, d het eerste elftal hetzelfde terrein b speelt als Hermes DVS. Zij zouden gr2 weer de oude situatie terug hebbe „Hun" SVV weer geheel terug in de gen sfeer. Dus het eerste elftal ter naar het SVV-complex. Er waren echter enkelen, die op de vergaderi hun stem hierover lieten horen en 1 is t® hopen dat ook zij tot inkeer k men en de huidige situatie aanvaard Bijna ieder tafeltennisser uit Schied; kent Jaap Visser. Als er een open to nooi was, de Schiedamse kampioenschr pen, kortom een tafeltennisevenemei dat mede of geheel door Noad werd p organiseerd, dan was daar wel de me terhand van Jaap Visser in te besp< ren. Zijn systeem vooral met de br kansingen was en is een ingewikkel zaak, die menig organisator in het vf leden slapeloze nachten heef? bezorg Het was in het Schiedamse tafeltenn wereldje een bekend feit, dat als Ja; de tournooileiding in handen had, h feilloos ging. Jaap Visser heeft zijn r tiviteit voor de Schiedamse tafeïtenr en voor Noad in het bijzonder moeti staken. Hij is gaan verhuizen naar De en al is dat nu niet zo ver, het is toe ook weer niet vlak naast de deur o even naar de tafeltennisvereniging gaan. Het is jammer, maar werk eenmaal voor. gaat n De volijverige animator van de or spanning bij Hermes DVS Loet Sto handel liet mij weten, dat bij de Iba: witten vanavond, zaterdag, carnaval p vierd zal worden. Hermes doet het zo der Prins Carnaval, maar daarom r de leut er niet minder om zijn. H dansorkest van Lou Wiessenbroek zor dat de danslustigen aan hun trekken ki men en de Boerenkapel OBK zal we voor de nodige stemming zorgen.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1965 | | pagina 3