Ruud Geels geaccepteerd door legioen Herinneringen vervliegen Sparta snelt langs onzeker Willem II Santos klopt Benfica: 4-0 MYV maakt doelpunten Hermes-D.V.S. mist doorzetters: 1-1 Blauw Wit te sterk voor mat DFC: 2-0 FORTUNA'S „TWEE VERRAST XERXES Derde Dullens wijst weg naar zege Ajax gemakkelijk cle baas over NAC4-1 NO AD heeft geen verweer tegen Excelsior Blauw Wit blijft aanspraak maken op Waayenberg AFGESLAGEN HERMES-AANVAL LIMBURGIA LAAT „STORM" OVER ZICH HEENGAAN Bild raapt gretig gouden passes van Moulijn op Springruiter Maathuis eerste in Utrecht Pele en Eusebio in grootse vorm Tennistitel leraren weer voor Buytelaar Tweede wereldtitel voor Hailwood NIEUWE DAG MAANDAG 22 AUGUSTUS 1966 4 ROTTERDAM, 22 augustus Vierenveertig minuten lang volgde het kritische Rotterdamse voetbal publiek met argus-ogen het spel van Feijenoords nieuwe aanval ler Ruud Geels, zonder zich een oordeel over zijn voetbalcapacitei ten te kunnen vormen. Men had goedkeurend geknikt, toen de slan ke jongeling vanaf het begin- signaal hongerig op zoek naar de bal toog en men had na acht mi nuten reeds een aanmoedigend ap plaus laten horen, toen Ruud Geels met een gevaarlijk schot de Zuid- slavische doelman van FC Twente, Misic, tot een spectaculaire red ding dwong. ■VflHNVifMIÉSiM Ruud Geels, debuterend aanvalstalent in de Feijenoordgelederen, belaagd door een Enschedeër. Ole Madsen, Sparta's schietgraag aanvalstalent, maakte tegen Wil lem II een doelpunt. Hij deed dit op een ogenblik, dat de Deense t.v. net op de terugreis was naar het Noorden. Italië wint ruiterwedstrijd Van Lanschot wint in Zweden Arbekov wint W.-Duitse GP Eén van Hermes-aanvallers poogt de doelman van Limburgia W passeren. Zonder succes overigens. CHRIS COENEN tegen de paal Bijna rond Basketbalzege voor Italië Eerste treffe' c& vi»te' Ongeïnspireerd F.C. Twente prooi voor Feijenoord (Van een correspondent) Men ontdekte evenwel ook, dat Geels in de combinatie niet zo best uit de voeten kon. Zijn leeftijdsgenoten op de rechter aanvalsflank, Wim Jansen en Kick van der Vall, trachtten hem wel bij voortduring in hun breiwerk te be trekken, maar de blonde goalgetter voel de zich na een goed kwartier spelen duidelijk beter in zijn element. Hij ruil de namelijk met Jansen van plaats en opereerde toen samen met Hary Bild in de spits van de aanval Hier kon hjj zijn gevoel voor de vrjje ruimte beter be nutten, hoewel zijn teamgenoten hem in deze wedstrijd nog niet voldoende wis ten te lanceren. Eén minuut voor de rust veerde ech ter alles wat Feijenoord was verheugd overeind. Wim Jansen had de bal scherp voor het doel getrokken, waar Ruud Geels zijn blonde kuif a la Piet Kruiver doeltreffend tegen de bal plantte. Een ietwat overdreven, maar begrijpelijke ovatie rolde van het met 29.000 toe schouwers bezette tribunes. Ruud Geels, het jonge talent, was geaccepteerd door het Fijenoordlegioen. De treffer van Geels betekende tevens een voorsprong van 20 voor Feijenoord bij de rust. Een kwartier daarvoor had de Zweed Hary Bild namelijk met een ontstellend hard schot de score open getrokken. Feijenoord zat halverwege dus op rozen, maar overtuigend was die score niet tot stand gekomen. De Rotterdammers hadden lange tijd het initiatief aan de pupillen van trainer Keesje Rijvers moeten laten. Op het middenveld draafden Epie Drost en Egbert Ter Mors dat het een lust was, maar zij konden de voorhoede niet tot doeltreffende acties inspireren. Kansen kwamen er wel, voornamelijk evenwel door het onzekere spel van Cor Veldhoen en vaak te grof attaqueren van Rinus Israel. De felle doorzetter Issy ten Donkelaar was éénmaal heel dicht bij een treffer. Hij versloeg zowel Veldhoen als Kraay met meters op de pure sprint, maar richtte net een paar decimeters te veel naar links. Tot een paar verrassende acties kwam voorts de goed spelende Theo Pahlplatz. In de tweede speelperiode kon Feije noord nu met een ijverige Piet Fransen in de plaats van Veldhoen rustig aan verhoging van de score gaan denken, want de defensie der oostelijken nog steeds zonder de ge blesseerde Willem de Vries was dui delijk aangeslagen. Coen Moulijn, die vaak knap spelverdelend achter zijn aanvalsspitsen aantrok, zorgde er ach tereenvolgens voor, dat Bild, wéér Bild en Fransen van knappe passjes van zijn linkervoet konden profiteren en Feije- noord's produktie aldus op vijf treffers kwam. Bij de stand 30 scoorde Twen- te's rechtsbuiten Heskamp fraai tegen. Rest nog te worden vermeld, dat scheidsrechter Bom halverwege de tweede helft veel goodwill bij de spe lers oogstte, door de voetballers een minuutje de gelegenheid te geven zich langs de lijn een beetje op te frissen. AMSTERDAM, 22 aug. Ajax heeft verdiend met 41 gewonnen van een aanvankelijk fel spelend NAC. Slechts aan het knappe werk van doelman van der Merwe was het te danken dat het bij de rust slechts 31 was. Van der Merwe moest echter buigen voor Cruyff, die een rush van Suurbier goed begreep en de pass van Ajax' ver dediger "handig ommoog in een treffer. Op zijn beurt gaf Cruyff Nuninga de kans op een treffer, waarna Swart met een geweldige afstandskogel dertig meter de stand op 30 bracht. Di rect hierop Lieten Swart en Reijnders (NAC) zich vervangen door resp, Dik- staal en Ad Graaumans. Kort voor de rust zorgde Snoeck voor 31, terwijl Henk Groot kort voor het einde met een knappe kopbal de stand op 4—1 bracht. ROTTERDAM, 22 aug. Feijenoord heeft zich in het eigen stadion gere vancheerd voor de matige stait tegen NAC. FC Twente werd met 5-1 het slachtoffer, maar de cijfers waren niet in overeenstemming met de krachtsver houding. Twente was niet zoveel zwak ker. FC Twente begon zelfs vrij sterk, hield tot kort voor de rust stand en drukte Feijenoord na het derde doel punt sterk in de verdediging. Heskamp doelpuntte toen, maar verdere succes sen kwamen aan de andere kant. Voor al Moulijn, die in een „zwerverspositie" op het middenveld bijzonder actief was, zorgde voor enkele kansen. Bild benut te ze bekwaam. Die afmaker ontbrak bij Twente- Rudi Geels, de van Telstar als reser ve overgenomen, maar nu uit nood op gestelde aanvaller, bleek uitstekend te passen in Feijenoord's ploeg. Nadat Bild de stand op 1-0 had gebracht, zorg de hij voor het tweede doelpunt. Na de rust kwam Bild nog tot twee treffers, terwjjl Fransen Feijenoords vijfde doel punt liet aantekenen. 4- - V. V V - Wmm1 - (Van onze sportcorrespondent) TILBURG, 22 aug. Zeventig jaar geleden stonden Willem II en Sparta om precies te zijn Tweede Kerst dag 1890 voor de eerste keer tegen over elkaar. Om dat feit te herdenken mocht aanvoerder Senders van zijn Rot terdamse collega een tuil bloemen in ontvangst nemen. Wat toen de score werd hebben we niet kunnen navorsen; dit maal werd het in ieder geval 0-3 voor de Spartanen. Een enorm ver schil met de wedstrijd van een jaar ge leden toen dagenlang over het onspor tief vertoon werd nagepraat. Nu ech ter een wedstrijd alhoewel niet spec taculair van een bijzonder sportief gehalte, zodat arbiter Schalks het be paald niet moeilijk heeft gehad. Sparta heeft verdiend gewonnen, vooral omdat er voldoende homogeni teit was, conditie en snelheid. Die snel heid viel vooral op als Willem II een bedreiging ging vormen. Men liet de voorhoede voor wat ze was en nam, op één of twee spelers na, alle beschik bare mankracht direct terug. Hierdoor kwam Willem U's zwakke aanval voort durend voor grote moeilijkheden te staan. Willem U's trainer Frans Debruyn had het aangekondigd: „we gaan spe len met een Ausputzer." Hij had daar bij sterk het oog op de jonge ex-amar teur Bertus v.d. Oever van de vierde klasser Heusden, die inderdaad wel kan voetballen. De stap van de nor male opstelling naar de Ausputzer heeft Willem II niet aanstonds kunnen ma ken. Men vertrouwde elkaar niet; men zag elkaar niet en Vriens liep op het toch al matig bezette middenveld vrjj- wel geheel verloren. Sparta had de situatie bij Willem II al gauw door en handhaafde zonder al te veel forceren een langdurige druk op het Tilburgse doel. In de 21ste minuut leverde dat het eerste doel punt op. Doelman Schobert, dit keer al even onzeker als zijn maats, sloeg de bal op het hoofd van Bosveld, die geen moment aarzelde. Na de rust was Sparta opnieuw ster ker. Heel nuchter ontzenuwde de Rot terdammers elk initiatief van Willem II. Ole Madsen, die pas na rust, toen de Deense t.v.-mannen, die speciaal van hem opnamen wilden, reeds hadden ingepakt, zijn aanwezigheid liet zien, werd opeens de gevaarlijke man. Van den Oever en later Vriens riepen hem echter een halt toe. Vriens met een terugspeelbal, die juist langs de paal in het eigen doel verdween (0-2). In het laatste kwartier probeerde Willem II in ieder geval de achterstand te halve ren. Het werd geen succes. Sterker nog; door de solo van Madsen in de aller laatste minuut werd het verschil nog groter: 0-3. UTRECHT, 22 aug. Het zaterdag alhier gehouden nationale springcon cours heeft een overwinning voor Jaap Maathuis met zijn paard Neniphar op geleverd. Hij kwam pas tot een beslis sing na barrage met Anton Abben, die met Kaïrouan op de tweede plaats ein digde. Derde ex aequo werden Tjeerd Velstra met Good Luck en Hans Brag- man met Sky High. KOPENHAGEN, 22 aug. Het Europese kampioenschap junioren voor springruiters equipes is gewon nen door Italië, vóór België en Zwit serland. Nederland werd zevende. NEW YORK, 23 aug. Santos, de club van Pele heeft gisteravond in de openingswedstrijd van het voetbaltoer nooi om de Amerika Cup in New York een overtuigende zege van 4-0 behaald op Benfica. Santos nam voor de rust de leiding door Alcinto. Pele, evenals Eusebio bij de Portugezen in grootse vorm, bracht kort na de hervatting de stand op 2-0. De jeugdige Edu maakte de overige twee treffers. Welgeteld 25.670 toeschou wers waren in het stadion getuige van de wedstrijd die herhaaldelijk moest worden onderbroken omdat toeschou wers bezit namen van het speelveld. (Van onze sportcorrespondent) UTRECHT, 22 aug. MAT kan de toekomst met vertrouwen tegemoet zien. Een homogene ploeg liet in sta dion Galgenwaard tegen DOS een aan trekkelijk spelletje zien. Het was bo vendien duidelijk gericht op het maken van doelpunten. Die zijn er dan ook gekomen. Bij de rust leidde MW met 2-0 en daarbij bleef het. MW paste de oeroude voetbalwet toe, dat de bal het werk moet doen. Van daar de snelle spelopbouw door de lange pass, zodra een aanval van DOS was afgeslagen. De aanvallers waren goed op deze tactiek ingesteld. Het plaatsen was aanzienlijk zuiverder dan bij DOS. Hoenen was weer de slimme architect, die in afnemen en opbouwen voortref felijke dingen liet zien. DOS daarentegen toonde nog teveel gebreken in alle spelonderdelen. Vooral het opzetten der aanvallen was nutte loos, omdat dat te lang duurde. In de vuurlinie faalden Van der Linden en Wery, terwijl de jeugdige aanwinsten Leo de Vroet en de ex-amateur De Kuiper nog te onervaren bleken. Su bliem daarentegen was Theo Hoogeveen, doelman van het jeugdelftal. Hij zorg de er voor, dat de schade voor DOS be perkt bleef. De doelpunten ontstonden in de eer ste helft. Na 28 minuten schoot Slaats raak en even later Brokamp, nadat ver dediger Van Stijn een lelijke fout had gemaakt (0-2). DIEREN, 22 aug. Marinus Buyte laar heeft zondag alhier in het toernooi om de Nederlandse tenniskampioen schappen voor tennisleraren zijn titel geprolongeerd. Bij de dames werd me vrouw Ellen Kuipers Uit Voorburg op nieuw kampioene. De uitslagen van de finales waren: heren-enkel: Buytelaar versl. Blom 6-0, 7-9, 6-1, 6-0. Dames-enkel; Ellen Kuipers versl. Geertje van der Valk 6-4, 8-6. Heren-dubbel: Buytelaar-Dek- kers versl. Blom-Gurowitch 6-4, 4-6 6-3, 6-4. Dames-dubbel: Geertje van der Valk-Hennie Vaassen versl. Ellen Kui- pers-Anneke de Jong 3-6, 6-3, 7-5. Ge- mengd-dubbel: Hennie Vaassen- Bunt versl. Geertje van der Valk- Houps 7-5, 6-2. JöRKöPPING, 22 aug, Annie van Lanschot heeft het open Zweedse golf- kampioenschap gewonnen. Zij versloeg in de finale de Zweedse Louise Jo hansson met 1 up. TILBURG, 22 aug. Met een duide lijke overwinning van 05 heeft Excel sior zich van de laatste plaats gedistan- cieerd. NOAD, dat zijn derde nederlaag in succssie noteerde, had nauwelijks verweer tegen het fris en ijverig spelen de Excelsior, dat bovendien met graagte een schot waagde; iets waartoe NOAD nauwelijks kwam. De ruststand wees al 02 aan. Juist op een moment in de achtste minuut toen men nog niet goed wist welke kant de strijd op zou gaan, ver raste A. den Butter met een ver schot doelman v. Dieten volkomen (01). Mede hierdoor kwamen de Rotterdam mers snel goed op dreef en zetten zij het doel van NOAD onder druk. In de twin tigste minuut schoot Stuivenberg via de handen van Van Dieten tegen de lat, waarna de terugspringende bal bij Vel- berg kwam, die eenvoudig voor nummer twee zorgde (02). De schuchtere po gingen van NOAD verandering in de situatie te brengen leverden weinig suc ces op. Alleen in de dertigste minuut kwam Excelsior in moeilijkheden, toen vier maal achtereen een hoekschop moest worden toegestaan. Na de hervatting leek Brekelmans op de goede weg. Maar evenals de overige Tilburgers faalde hij. In de vierde mi nuut werd het 03. Brand vuurde na een schot van Beek tegen de voet van de Brabantse doelman meteen raak. Na dat Kalkman, ingevallen voor Velberg, tegen de paal had geschoten volgde in de 18de minuut de vierde treffer, nu van Beek. Buitenspel was hieraan niet vreemd. Van heel wat beter gehalte bleek de vijfde treffer van Excelsior in de 27ste minuut, die Beek met een fraaie kopbal, uit een voorzet van Kalkman, op zijn naam bracht: 05. (Van onze verslaggever) AMSTERDAM, 22 aug. Blauw Wit heeft bij de KNVB een arbitrage-aan vraag ingediend om uit te zoeken of de overschrijving van de jeugdspeler Waayenberg naar DWS die meespeel de tegen Go Ahead geheel volgens de regels is verlopen. Volgens de over schrijvingscommissie van de bond is er geen reden de transfer in twijfel te trekken. Aangezien Blauw Wit dit blijft bestrijden is nu bij de bond om arbi trage verzocht. BEUERN, 22 aug. De Russische CZ rijder Viktor Arbekov heeft in Beuern (West-Duitsland) voor 15.000 toeschouwers de grote prijs van West- Duitsland motorcross gewonnen. Het was de 14e en laatste wedstrijd van de competitie om de wereldtitel 1966 in de 500 cc klasse, die overigens reeds in bezit is van de Oost Duitser Paul Friedrichs. Door een geschil tus sen de motorbonden van Oost en West Duitsland kreeg de wereldkampioen echter in deze wedstrijd geen start vergunning. SCHIEDAM, 22 aug. Ondanks be paalde kwaliteiten van de jonge Hermes- ploeg mist deze ook enige eigenschappen die er oorzaak van waren, dat men 't met het gelijke spel van 11 tegen Limbur gia alleszins tevreden mocht zijn. Hoewel de Schiedammers in de beginperiode met fris combinatiespel hoopvolle verwach tingen wekten bleven doelpunten uit. En toen de gasten na ruim een half uur on verwacht scoorden, zakte de ploeg plot- (Van onze speciale verslaggever) AMSTERDAM, 22 aug. De „grote schoonmaak" die het stichtingsbestuur van Blauw Wit na afloop van het vorig seizoen heeft gehouden het contrac teren van jonge, veelal onervaren spe lers en het afvoeren van veteranen lijkt tot op heden een verstandige aan pak te zijn geweest. Hoewel het na twee wedstrijden uiteraard voorbarig is, vér gaande conclusies te trekken, mag toch worden gesteld dat ten opzichte van het nabije verleden en kentering ten goede is ingetreden. In een, overigens niet al te beste, wedstrijd tegen DFC wonnen de Amsterdammers overeenkomstig het spelbeeld met 20. Dat de leiding van Blauw Wit durf heeft, bewees zij met de samenstelling van het elftal voor afgelopen zondag. Een van de twee gekochte Joegoslaven, Balov, een speler van wie stellig wordt beweerd dat hij een aanzienlijke ver sterking zal betekenen, stond buiten de (Van onze sportcorrespondent) GELEEN, 22 aug. Men was er in Geleen bepaald niet genist op. Xerxes, de nieuweling, in verbluffend korte tijd doorgestoten tot de Ere-Divisie, mocht dan de eerste competitiewedstrijd ver loren hebben: Fortuna zelf moest vori ge week óók met lege handen naar Ge leen terugreizen. Bovendien zou men het moeten zien te klaren zonder cle Belg Sjef Vliers, die met gescheurde kniebanden een week of vier niet be schikbaar zal zijn. Voeg daaraan toe de drukkende temperatuur én de vraag welke ploeg daar het beste tegen op gewassen zou zijn, plus het feit, dat het onbevangen spelende Xerxes na zes mi nuten al een bres sloeg in de Geleense defensie en het zal duidelijk zijn, dat er toen in het kamp van Fortuna me nig gezicht op onweer stond, de stra lende zon ten spijt Fortuna bleek over de nodige veer kracht te beschikken. Met welgevallen bewonderden de 7000 man-in-hemdsmou- wen een fraaie actie van „De Derde Dullens", het kleine manneke luisterend naar de roepnaam Zef, met in zjjn speelwijze een combinatie van de vin nigheid van broer Louis, naast spelin zicht en techniek van Willy, de voet baller van het jaar. De actie van Dul lens resulteerde in een schot van Brink huis, tegen de paal. Het was het begin van het einde voor Xerxes, dat ten slotte met de einduitslag van 41 nog alleszins vrede kon hebben. Want Brink huis zou later nogmaals het houtwerk treffen (de deklat) en ook zijn vroege re clubmakker bij MW, Chris Coenen, kon op deze dag niet verder komen dan de paal. Zes minuten slechts was de wedstrijd oud, toen de verdediging van Fortuna overrompeld werd door een verre trap, waarna midvoor Pansier op rechts in volle vrijheid de bal verder kon zenden naar de eveneens vrijstaande linksbui ten Klein,jan, die doelman Packbeers geen schijn van kans gaf. 01. Maar na elf minuten zorgde de „twee" van Fortuna voor de gelijkmaker. Gerards speelde de bal uitstekend vrij en Ton Golsteyn was precies op tijd doorgelo pen. Vruchteloos dook Van Dijk naar de hoeks 11. Van dat moment af dicteerde Fortu na het tempo en kreeg de toch waar achtig niet slecht spelende ploeg van Xerxes weinig of geen kans meer. Bij een vrije trap bevond stopper Haenen zich weer eens in de frontlinie. Hoog opspringend kopte hij de bal naar be neden in de doekmond, waar het uit gestoken been van Joncic de bal alleen nog maar méér vaart kon geven: 21. Nóg was Xerxes niet gebroken, het geen tegen het einde van de tweede helft werd gedemonstreerd door een schot van Kleinjan, dat door Packbeers echter uitstekend op de vuist werd ge nomen én een regen van hoekschoppen op het Geleense doel, zonder enig re sultaat. Het gevaar vanuit Fortuna's uitste kend functionerende „twee' wera na vijf minuten in de tweede helft opnieuw onderstreept, ditmaal door Geraras, die een door Fischer „verloren" bal, meteen keihard, pal onder de lat inschoot: 3~-i, Bij Fortuna was er daarna reden tot wanhoop voor de ogenschyniijK iogge Duitse midvoor Fischer, len en spelverdelen echter de aandacht trokken. Twee doelpunten zag njj (te- ploeg, last v: Als reden werd „wat opgegeven van aanpassingsmoeilijkheden". Het klimaat ligt hem niet zó lijf in een vreemd recht) afgekeurd, maar toen m de al lerlaatste minuut Haenen en Bri:nkhuis de bal voor zijn voeten brachten, neert doelman Van Dijk de bal waarschijnlijk niet eens langs zicih zien suizen - terwijl het verblijf in een vreemd land ook in vloed op hem heeft. „Ik ben er van over tuigd", aldus een lid van het stichtings bestuur, „dat het louter een kwestie van tijd is. Balov is technisch beslist beter dan zijn landgenoot Grebenarevic die echter een onverschilliger karakter heeft en zich daarom beter weet aan te pas sen. De conditie van Balov is al aan merkelijk verbeterd. Kortom, het zal hem wel lukken zijn plaats te her overen". Of dat voor deze Joegoslaaf een ge makkelijke opgave is mag, gezien de strijd tegen DFC, voorlopig ïn twijfel worden getrokken. In zijn plaats stond gisteren Liotart opgesteld; een uit Amerika overgekomen jongen die vorig seizoen een half jaar bij Stormvogels speelde, alvorens Blauw Wit hem op de valreep contracteerde. Deze boomlange aanvaler ontwikkelde zich als een nut tige aanwinst, die na ongeveer een kwar tier zijn aspiraties onderstreepte met het maken van het eerste doelpunt. Al thans voor 95 procent want Grebenare vic raakte de bal uiteindelijk het laatst aan. Maar ruim een kwartier vóór het einde van de tweede helft liet Liotart geen ruimte voor twijfels door uit een pass van Muskee nummer twee voor zijn rekening te nemen: 20. Een, ondanks tekortkomingen, verdien de Amsterdamse overwinning, die vooral mag worden toegeschreven aan de hech te verdediging waarin de nieuwelingen doelman Van der Pol (ex-De Vole- wijckers), deze middag dé uitblinker, en Cruyff zich goed aanpasten bij de „oud gedienden" Sparendam, Oldenziel en Van Meeteren. i Opvallend was dat Geestman, bekend als de technicus op het middenveld, nog: steeds niet staat opgesteld. „Er zijn moeilijkheden geweest met het con tract aldus de leiding van Blauw Wit. „Geestman heeft nog géén handtekening gezet, maar er is kortgeleden wél over eenstemming bereikt. Na zjjn vakantie heeft Geestman vorige week weer drie maal getraind. Wanneer de conditie op peil is en alles zit contraetureel rond, dan zal hij zeker in de ploeg terug keren". Ondanks de overwinning op DFC was het gistermiddag duidelijk dat de voor hoede nog té weinig stootkracht bezit. Wellicht dat hierin verbetering komt als het voornemen wordt uitgevoerd, bij in het verschiet liggende dubbelwedstrijden te putten uit het tweede elftal, dat, vol gens het lid van het stichtingsbestuur, „eveneens met talentvolle jongeren is Wat DFC betreft, de ploeg maakte een matte indruk, leek over onvoldoende zelfvertrouwen t6 beschikken. Met uit- zondering van Kleinjan en De Kreek was er té weinig kwaliteit, om enerzijds de verdienstelijke Amsterdamse defensie voor onoplosbare problemen te plaatsen en anderzijds voldoende defensieve kracht op te brengen om althans een doelpuntloos gelijk spel te realiseren. BRINDISE, 22 aug. Italië is win naar geworden van een internationaal militair basketbaltoernooi. In de finale werd Frankrijk verslagen. Nederland eindigde als vierde. seling ineen, toonde gebrek aan men^\ conditie en verviel in ongeïnspireerd M'J waar de goede Limburgse verdedigjojj waarin vooral Wings (nog niet naar tardia) en Stalman uitblonken, geen eP kele moeite mee had. Na de rust leek in de SchiedaniSj speelwijze geen verandering te kom®- Men twijfelde in liet Schiedamse ka®. zelfs aan een gelijkmaker. De geV^f,.. lijkste speler in de voorhoede, de e Xerxaan, Klein, slaagde daar echter 'L een kwartier tóch in, waarna de keepeu Wings en Baravenboer zorgden, dat e niet meer gescoord werd. .j Wings kon met fraaie reacties in n,» eerste Schiedamse half uur de situm T meester blijven, o.a. bij een goed s<m van Van der Griend. Klein was hem ve volgens na één van de verre uittrapp®. van Bravenboer te vlug af, maar n j schot trof de paal. Hermes bleef m®j goed spel de toon aangeven. Eénma(7 miste Van der Griend met een fra8i, snoeksprong uit een vrije trap van F°"i hoff de bal op het nippertje, waarna Van Kooten met een kopbal het maar net miste. De Limburgers, die weinig positiefs hadden laten zien, kvy7 men pas na ruim een kwartier tot dreiging. Dormans, hun beste man, st°° te snel door, maar zeer kundig wist BmJ venboer onheil te voorkomen. Bij e,/, goede Schiedamse combinatie Fonhol:. schoot laatstgenoem' 6* -Klein-Jansen naast. Het leek of de geroutineerde gasten storm rustig over zich heen lieten ga9j Langzamerhand namen zij met zij wat traag spel, de strijd meer in hand«* In de 35ste minuut spurtte Klooft®*! man uit een vrije trap van Schmeitz frllfj in een open gat en versloeg Bravenb<J® kansloos met een harde kopbal (0ij Bijna verhoogde Jansen meteen daal®, de score na een misser van Van - Heiden. Maar de bal stuitte af op jAZ den Burg. De gasten werden gevaarlijk en de weinige aanvallen van Herb1 bleven zonder pit. Vergeefs probeerde back Heikamp nJo, felle spurts zijn voorhoede te stimulerjsj Eenmaal schoot Jansen uit één van 2® voorzetten rakeling over. In de tweede helft begon Van Koot® j met een kans uit zo'n pass te missen. jj doelpunten maken moeilijk is toonde Dormans, door een open kans te miss In de tiende minuut leek Kloosterman Jj weg naar een tweede doelpunt. De was de doelman reeds gepasseerd, Monster redde op de lijn. Na een k^, tier plaatste Jansen de bal goed in Limburgse doelgebied, Van Kooten KOP g goed door, waarop Klein meteen schoot (11). Wederzijds ontston®* nog wel scoringskansen, maar de k yj pers demonstreerden hun klasse doo" de bereikte stand geen wijziging 111 toe te staan. BELFAST, 22 aug. De Eng®1^ motorrenner Mike Hailwood heeft terdag zijn tweede wereldtitel beh Door zijn overwinning in de 350 klasse bij de Grote Prijs van werd hij ook wereldkampioen in p|r klas, na reeds eerder de titel t® ben behaald in de 250 cc. Het Hailwoods zesde overwinning 111 350 cc dit seizoen. Hailwood eindigde op zijn ji| met meer dan een minuut voorsg.ftCd op zijn jonge Italiaanse rivaal mo Agostini, die Hailwood °P egdJ als toprjjder bij MV. Hailwood ^3,1 de 180,2 km af in X uur 9 mO-. sec., wat een gemiddelde snelhei tekende van 153,6 km pen Ujrni-° nieuw record voor het Dunar cuit. ,e M Wereldkampioen 125 cc werd liaan Luigi Taveri met een Hon won in Ulster en heeft nu 50 V pet» Ciit? - -<» 0 91 rl d' 23 meer dan de Ier Bryans, o gja® niet meer kan inhalen. De 500 se werd gewonnen door Mike w kjaS5,T met Honda. In het algemeen d» ment staat de Brit in deze klas g0ir tweede plaats achter de Italiaan tini, die tweede werd.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1966 | | pagina 10