VAN „RONA STAR" TOT „CONDO" Uitgebrande bulkcarrier tanker als herrezen WASAUTOMATEN COUZY Hagenaar werd nummer één Eerste student op medische faculteit van Rotterdam HET OUDE ACHTERSCHIP Verduistering vier mille 12 september Dolle nacht kostte duizenden guldens „Maasnimfen" voor rechter Al in de tijd van Jan van der Heyden... VLAER&KOL Mobil Oil Eerste paal MET ZESTIG MILLE OP STAP GULDENS VOORDEEL 4.90 Prinses Margriet woont reünie van koopvaardij bij Zuinigheid met vlijt Mars Nijmegen naar Rotterdam Nieuwe redding boot „Javazee" Rotterdamse tuin op Lentiade nieuwe dag Snelwiek 25 jaar Receptie in pas gebouwd clubhuis Politie waarschuwt voor oplichter Burgemeester naar Sovjet-Unie Per kikker f 3.50 Valk voortvluchtig Uw rekening draagt een naam hij Vlaer Kol WOENSDAG 24 AUGUSTUS 1966 De bulkcarrier „Condo", vrijwel gereed voor de proefvaart. ROTTERDAM, 24 aug. De Noorse tanker „Rona Star", vorig fear juni na een daverende explo sie total loss verklaard, is her rezen als een bulkcarrier, die de Wel heel toepasselijke naam „Con do" Ik ben gered heeft gekregen. Op de werf van Wilton- i- ijenoord in Schiedam is daartoe ingrijpende operatie uitge voerd: Tussen boeg en achterschip Werd een geheel nieuw midden schip aangebracht, waarvan vijf der zeven nieuwe ruimen op de Werf Cockerill in Antwerpen zijn gebouwd. Momenteel wordt de laatste hand gelegd aan de onge veer 42.500 ton metende „Condo" van de Noorse rederij Jorgen P. Jensen. in Arendal, die het wrak van de „Rona Star" van de ver- Zekeringsmaatschappij heeft op gekocht. Als alles volgens plan verloopt, zal het schip donderdag 1 september zijn proefvaart ma ken. slechts 3 dagen in alle filialen van DE NIEUWSTE MODELLEN VINDT U ALTIJD BIJ Reeks inbraken opgelost Het restant van de uitgebrande tanker Bona Star". Instuif schaaktoernooi ...deed Vlaer Ka! (van 1691) bankzaken. Dat is misschien wel interessant. Maar onze huidige cliënten vinden het belangrijker, dat Vfaer Kol is uitgegroeid tot een eigentijds en efficiënt bankbedrijf. Een bedrijf, dat ook uw zaken behandelt, alsof het dia van henzelf waren: direct en persoonlijk. Geen wonder dat merizegt: bankgiro, buitenlands betalingsverkeer, kredietverlening, effecten^ vermogensbeheer, beleggingsadviezen, belasting-aangiften, spaarrekeningen, reisdeviezen, assurantiën, deposito, open en gesloten bewaarneming» safeloketten, handelsvoorlichting. Bankiers anno 1691 Utrecht, Oude Gracht 158, tel. 26351.* Rotterdam, Coolsïngel 75, tel. 120126. Bilthoven, Julianalaan 4, tel. 2571/72. IJsselstein, Kloosterstraat 7, tel. 2195. (Van onze verslaggever) De ontploffing vond plaats in de nacht van 15 op 16 juni toen de „Rona Star" Voor onderhoudswerkzaamheden bij het tanker-cleaningbedrijf van Verolme op Rozenburg lag. De ramp eiste 16 doden ^n 26 gewonden, voor het merendeel Hagenaars. Het wrak het midden- Schip was zwaar beschadigd werd opgekocht door de rederij Jórgen P. Jensen, die op advies van Wilton-Fijen- °ord besloot de tanker om te laten bouwen tot bulkcarrier. De bouw van vijf der zeven nieuwe ruimen werd uitbesteed aan de werf Van Cockerill in Antwerpen. Dit hon derd meter lange st.uk schip werd van Antwerpen naar Schiedam gesleept. Uit de vier brokstukken formeerde Wilton Hijenoord ten slotte het nieuwe schip, de „Condo", dat veertien meter langer is dan z'n „voorganger". De totale lengte te is nu 222 meter. Het draagvermogen is opgevoerd van 32.000 ton tot 41.500 ton. Aan snelheid heeft het schip vrijwel niets ingeboet. Eén der directeuren van Wilton-Fijen- noord, de heer C. H. Meeuwisse, merk te dinsdag tijdens een persconferentie op, dat er een zeer ingewikkelde bouw methode is toegepast. Hij noemde de „Condo" een goed voorbeeld van een geslaagde verbouwing. Ook het brug dekhuis is geheel vernieuwd. De „Con do" beschikt nu over een ruime accom modatie, niet luxueus, maar wel doel matig. Kapitein van de bulkcarrier is de blonde Noor K. Anderson (46), die liever vandaag nog dan morgen weer op de brug wil staan. De metamorfose van uitgebrand wrak tot zeewaardig en grotendeels nieuw ADVERTENTIE Deze chique Franse nylon kanten bengelbeha (met ny lon gevoerd), 'A cups, koket te kant- en lintversiering, schouderbandjes opzij, of een nylon beha met pastel- kleurige bloempjes, V* Ma gie - nett cups, aus blijvend vormhoudend, schouder bandjes eveneens opzij, dróómbeha's van een groot merk, nu guldens goedkoper Jarretelgordeltje met fleurige bloempjes, veel kant en ru ches, ongelóóflijk 1.98 en van ROTTERDAM, 24 aug. Prinses Margriet zal donderdag 15 september naar Rotterdam komen om de herden king van het 25-jarig bestaan van het Prinses Margriet Fonds bij te wonen. Ter nagedachtenis aan de opvarenden van de Nederlandse koopvaardij, die gedurende de tweede wereldoorlog zijn omgekomen, zal bij het nationaal monu ment voor de koopvaardij „De Boeg" aan de Maasboulevard een krans wor den gelegd. Hierbij zullen vier a vijfhonderd „Margrieten" aanwezig zijn. Dit zijn de weduwen, kinderen en ouders van om gekomen zeelieden. Ook invaliden zee lieden behoren tot deze groep. Met deze „Margrieten" maakt de prinses aan boord van het motorschip Erasmus een tocht van enkele uren door het Rotter damse havengebied. Na afloop van deze tocht woont prin ses Margriet een reünie bij, die wordt georganiseerd door het comité Reünie Koopvaardijpersoneel 1940-'45. Officieren en bemanningsleden, die gedurende de laatste wereldoorlog de koopvaardij, zee sleepvaart, visserij en kustvaart buiten gaats hebben gediend, nemen aan deze reünie deel. Het Prinses Margriet Fonds werd tijdens de oorlogsjaren in Londen opge richt ter behartiging van de belangen van de oorlogsslachtoffers der Neder landse koopvaardij en hun nagelaten betrekkingen. (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 24 aug. Wethouder R. Langerak van sport en recreatie zal zaterdagmiddag om half vijf het zelf gebouwde clubhuis aan de Oldengaarde van de Rotterdamse handbalvereniging Snelwiek openen. Daarna zal het be stuur van de vereniging In dit nieuwe clubhuis recipiëren bij gelegenheid van het zilveren bestaan van de handbal vereniging. De Snelwiek werd in oktober 1941 opgericht door veertien jongelui van de vereniging Het Zuider Volkshuis (thans de vereniging voor- sociaal cultureel vormingswerk De Brink). In 1946 kreeg de handbalvereniging velden op het sportcomplex Varken oord. In 1965 verhuisde de vereniging naar het complex aan de Vaanweg en kwam het probleem huisvesting aan de orde. Op 12 februari werd begonnen met de bouw van een eigen clubhuis met kleedkamers. Alles werd op basis van vrijwilligheid door leden van de vereniging en bevriende relaties zoals een technische school in de vrije tijd verricht. Zoals het gebouw er nu staat met een kantine, vier kleedkamers, vier douches, toiletten en bergruimten is het 65.000 gulden waard. (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 24 aug. In Rotter- dam-zuid geeft een 23-jarige man zich uit voor ambtenaar van het G.E.B. Hu geeft voor gasaansluitingen te contro leren en voorts toe te zien op de af schaffing van driewegstekkers, die thans niet meer verkocht mogen worden. Na de woningen geïnspecteerd te hebben laat hij in een notitieboekje tekenen en een bedrag van vijftig cent voldoen. De politie wijst er op, dat deze man, die blond golvend haar heeft en tot nu toe in een spijkerbroek en een geruite blouse was gekleed, geen officiële op dracht van het G.E.B. heeft. schip is in ongeveer tien maanden tot stand gebracht. De „herrijzenis" is vol gens de heer Meeuwisse vooral te dan ken aan de gunstige prijs, waarvoor de Noorse rederij het wrak kon opkopen. „Bovendien was de reparatieprijs ken nelijk ook niet zo hoog," voegde hij er lachend aan toe ADVERTENTIE 1e MIDDELLANDSTR. 72 AERT V. NESSTRAAT 38 TOKIO, 24 aug. (Reuter) Op een scheepswerf in de Japanse stad Yoko- soeka blijken nog altijd twee stoom hamers in gebruik te zijn, die hon derd jaar geleden uit Nederland zijn ingevoerd. Ze doen het nog best. Op de machines zijn inscripties aange troffen, die aangeven dat ze in 1865 aan Japan geleverd zijn door de In ternationale Crediet- en Handelveree- niging te Rotterdam. Ze moeten blij kens oude documenten zijn aange kocht door een drie man sterke mis sie, die omstreeks die tijd door het sjogoenaat van Tokoegawa naar Eu ropa is gezonden. Het sjogoenaat was het bewind van militaire heersers, waaronder Japan ongeveer driehonderd jaar, tot 1876, stond en dat verantwoordelijk was voor de politiek van isolatie. Genoem de missie kocht werktuigen voor de eerste moderne scheepswerf van Ja pan, die opgezet werd door de zware- industrieonderneming Isjikawajima, nog altijd een van de grootste scheepsbouwers van Japan. (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 24 aug. De Rotter damse politie heeft een reeks van acht tien inbraken tot een oplossing gebracht. Gisteren werd voor de officier van jus titie in Rotterdam de 22-jarige haven arbeider A. de G. geleid, die samen met zijn collega's D. T. en J. van Z. in de afgelopen maanden vooral heeft ingebroken in kantines en cafés. Zij waren vooral uit op sterke drank, die zij verkochten aan twee caféhouders in Rotterdam. Dit tweetal is aangehouden op grond van heling. De buit van de achttien inbraken bedraagt voor 5400 gulden aan goederen en geld. ADVERTENTIE tailleurs en complets mantels met aparte bontgarneringen KEIZERSTRAAT (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 24 aug. Henk een van de eerste gewetenloze scha vuiten van Rotterdam". Met deze ka rakterisering van officier van justitie mr. W. D. Meeter kon de 32-jarige H. M. het doen. Verdacht van heling moest hjj voor de rechtbank verschij nen, samen met zijn (ex)-vriendin El- ly G., die voor verduistering van vier duizend gulden terecht stond. Elly was in februari begonnen met het wegnemen van geld, toen ij als werkster in dienst kwam bjj een be drijf waar de tientjes en honderdjes als het ware voor het grijpen lagen. Het geld lag in een kistje, maar het sleuteltje daarvan was vlakbij te vin den. Eerst nam ze twee tientjes weg, later meer en tenslotte, in een keer dui zend gulden. Ze kocht er „extraatjes" voor en vertelde Henk, dat ze die arti kelen van de mevrouw bij wie ze werk te had gekregen. Haar vriend begreep al gauw hoe de vork in de steel zat, maar had daar niet het minste e- zwaar tegen. Integendeel, hij adviseer de haar om grotere bedragen weg te nemen." Het raakte immers niets uit of je nu veel of weinig steelt, want hjj had al enkele keren „gezeten". Elly was een makkelijke prooi voor Henk", aldus mr. Meeter", zij had niet de kracht om zich te verzetten. Nu zij gedetineerd zit, heeft Henk haar laten vallen als een hete aardappel, want nu is zij niet nuttig meer voor hem". Hij eiste tegen Elly tien maanden met af trek, waarvan drie voorwaardelijk, met een proeftijd van drie jaar. Tegen Henk werd tien maanden ge ëist, met bevel tot onmiddellijke ge vangenneming. De man beweerde, van mening te zijn geweest, dat Elly in een vrijgevige omgevin; werkte. Ee rechtbank zal in beide zaken op 6 sep tember uitspraak doen. ROTTERDAM, 24 aug. De katho lieke schaakvereniging „R.S.R. Ivoren Toren" organiseert in haar clublokaal aan de Schiekade 105 een instuif schaak toernooi voor zogenaamde thuisscha- kers. Het. toernooi wordt gehouden op de avonden van 2, 9 en 22 september en begint iedere avond om ach't uur. Er zal gespeeld worden in vier groepen. (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 24 aug. In liet bin nen een jaar door Dura gebouwde pro- visorium aan de G. J. de Jonghweg heeft zich vanmorgen de eerste student voor de medische faculteit laten in schrijven. Het is de heer E. R. J. Alle man uit Den Haag, die tot nu toe het Aloysius College bezocht. Zijn_ vader, met mevrouw Alleman bij de inschrij ving aanwezig, is internist. Deze eerste inschrijving werd verricht door burge meester VV. Thomassen in zijn functie van vice-voorzitter van het algemeen bestuur van de rijksinstelling van we tenschappelijk onderwijs te Rotterdam, De dekaan, prof. dr. A. Querido, reik te na de inschrijving de collegekaart uit en daarna wisselden enige fraai uit gevoerde studiegidsen van eigenaar. De heer Alleman kreeg er een, evenals de aanwezige leden van het algemeen b stuur en het faculteitsbestuur. Ook mr. G. E. van Walsum. voorzitter van de inmiddels haaf werkzaamheden beëin digd hebbende commissie voorbereiding medische faculteit, was aanwezig en kreeg een gids. Daarmee was dit histo rische gebeuren zonder veel plichtple gingen achter de rug. De heer Alleman hoopt te gaan wonen op het schip „The Seven Seas, maar dit is nog niet allemaal geregeld. Hij en de andere nieuwkomers konden aan een reeks van stands alle mogelijke inlichtingen verkr gen. Op 7 oktober wordt het tijdelijke ge- gebouw geopend döor de minister van Onderwijs prof. dr. I. A, Diepenhorst. In de eerstkomende twee jaar doet het als enige ruimte dienst. Na deze twee jaar gaan de derde-jaarsstudenten naar het gebouw, waaraan thans op Dijkzigt hard wordt gewerkt. Ieder volgend jaar werkt deze doorschuivinig door, zodat als er niets tegenzit, het provisorium na vijf jaar kan worden opgeheven. Zo- (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 24 aug. De Rotter damse wandelsportvereniging organi seert in het weekeinde van 24 en 25 september een lange afstandmars van Nijmegen naar Rotterdam. Deze mars is 160 kilometer lang en komt in de plaats van de nu reeds 25 keer gehou den mars Brussel-Rotterdam. De pres tatietocht kan niet meer gehouden wor den in verband met het gevaar dat het verkeer op de grote wegen voor de wan delaars met zich meebrengt. Zaterdag 24 september zal om 11 uur bij het Kolpinghuis in Nijmegen gestart worden. De aankomst in Rotter dam is tussen half vier en half vijf bij het gebouw van de Arbeidspers aan de Slaak gepland. De route van de mars voert via Den Bosch, waar gedineerd zal worden, Leerdam-Alblasserdam en IJsselmonde, waar de groep wandelaars verzameld zal worden om in gesloten gelederen naar de Slaak te lopen. ROTTERDAM 24 aug. Van 26 sep tember tot 2 oktober zullen burgemees ter W. Thomassen, wethouder R. Lan gerak en hun echtgenoten en wethouder mej. J. Zeelenberg een bezoek brengen aan Leningrad en Moskou. Het betreft hier een reis die al eerder was uitge stippeld op uitnodiging van de stad Le ningrad maar toen niet door kon gaan in verband met moeilijkheden die de luchtvaartmaatschappij Aeroflot toen on dervond met landingsrechten in Dene marken. als bekend is er een grens gesteld. De Maasstad mag in dit eerste jaar 160 medische studenten ontvangen. Het zijn er 161 geworden, voor het grootste deel afkomstig uit Rotterdam of directe om geving. Ongeveer de helft van dit aan tal dient in Rotterdam te worden gehuis vest. Gerekend dat men om en nabij de tachtig boekingen heeft voor „The Seven Seas", is men met deze huisves ting wel rond. Het provisorium bevat rechts van de gang, gerekend vanuit de hoofdingang, zeven grote lokalen met daartegenover een reeks van stafkamers magazijnen en voorbereidingsruimten. Aan de kop van het gebouw, waar een vleugeltje haaks op de hoofdbouw staat zjjn nog eens twee practica onderge bracht. Voorts zijn er twee studiezalen met bijbehorende bibliotheken en een kantine. In de studiegids wijst prof. Querido er nog eens op, dat de faculteit begint juist honderd jaar nadat in 1866 de kli nische school in Rotterdam werd opge heven. Een opleiding van medische doc torandi kwam in 1950 opnieuw tot stand onder auspiciën van de stichting kli nisch hoger onderwijs. Voor de toekom stige nieuwe universiteit zal het een voorrecht zjjn in een zich snel ontwik kelende stad te staan. Beide zullen van de vruchtbare wisselwerking profiteren, aldus prof. Querido. (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 24 aug. In het provisorium, waarin de medische fa culteit is ondergebracht zijn ratten- bergingen, een kikkerkamer en een broedkamer ondergebracht. Aan de bestrating en andere voorzieningen in de omgeving is de nodige aan dacht besteed, zodat het nieuwe de Rotterdammer aan alle kanten toe- blinkt. Op het practicum anatomie wordt voorlopig met kalfskoppen gewerkt. De „voorbereiding practicum anato mie" heeft zich binnen veertien da gen bezig te houden met het prepa reren van een haai. Er is bij de fa culteit grote behoefte aan kikkers. Ieder die kikkers brengt kan gemid deld f 3,50 per exemplaar krijgen. De prijs varieert naar gelang de soort van het ingeleverde beest. (Van onze correspondent) HARDINXVELD - GIESSENDAM24 aUg. Op de scheepswerf en machine fabriek „De Merwede" n.v. wordt op 27 februari 1967 een nieuwe reddingboot gedoopt voor de Kon. Zuid Hollands» Maatschappij tot het redden van dren kelingen (KZHRM). Het vaartuig zal de naam „Javazee" dragen. Op die datum zal het vijfentwintig jaar geleden zijn dat tal van Nederlandse marinemannen sneuvelden hjj de slag in de Javazee. Het initiatief tot het schenken van de ze boot aan KZHRM is uitgegaan van de vereniging van marineofficieren en van de vereniging van beroepsschepelingen der zeemacht. Er werd een centraal co mité gevormd, dat een inzameling heeft gehouden onder het actieve, reserve en voormalige marinepersoneel. Het vaarthuis zal in grote lijnen gelijk zijn aan de al eerder door „De Merwe de" gebouwde reddingboot „Koningin Juliana". De lengte bedraagt 21 meter, de breedte 4,64 meter, de holte 2,36 me ter. De „Javazee" wordt gestationeerd in Breskens. ROTTERDAM, 24 aug. De Rotter damse hoveniers zullen op de komende voorjaarsbeurs „Lentiade" in het Ahoy- complex op Heliport een tuin aanleggen met een oppervlak van 2.000 vierkante meter, die een grote verscheidenheid aan (voorjaars) bloemen en planten zal tonen. Ontwerper van deze tuin is de heer A. I. C. van Rooyen, een 35-jarige tuin architect, aan wie op de Floriade van 1960 tal van prijzen toe vielen. Zoals be kend'berust de organisatie van de voor jaarsbeurs „Lentiade" bij de stichting die (dit jaar voor de 19e maal) de in ternationale consumentenbeurs „Femi- na" organiseert. „Lentiade" zal van de bezoekster* en bezoekers aandacht vragen voor va kantie-reizen, vakantie-oorden, recrea tie, foto en film, reisartikelen, mode, cosmetica, tuinaanleg en tuinieren. De beurs wordt gehouden van 15 tot 25 maart. KRIMPEN AAN DE LEK, 24 aug. Inwoners van Krimpen aan de Lek en omgeving kan het dezer dagen over' komen dat een jonge torenvalk uit de lucht korrst vallen en bij hen neerstrijkt op het hoofd, schouder of handen. De „gedresseerde" valk, eigendom van de heer M. Schouten uit Krimpen aan de Lek, is namelijk gewend op deze wijze zijn baas te bejegenen. Hij heeft echter dezer dagen na de maaltijd de vlucht genomen met onbekende bestemming. (Van onze verslaggeefster) ROTTERDAM, 24 aug. Het was een dolle nacht geweest voor de vijftig jarige man, die zich onder de fantasie- naam „Aad Duiker" in het rosse leven had gestort. Een duur avondje ook, waarin de champagne rijkelijk had ge stroomd, maar hij kon wel wat geld missen, want hij was met eenenzestig biljetten van duizend gulden het stuk op stap gegaan. Dat hij echter in die ADVERTENTIE (Van onze verslaggever) AMSTERDAM, september 23 aug. Maandag 12 september a.s. zal burgemeester Van Hall in het westelijk havengebied de eerste paal slaan voor de bouw van de Mobil 011 raffinaderij. Met de bouw is een investering ge moeid van ongeveer 200 miljoen gulden, Men hoopt het complex in 1968 te vol tooien. ene nacht eenentwintig van die kost bare papiertjes had uitgegeven, kwam hem toch wat merkwaardig voor. Hjj schakelde dus de politie in die welis waar niet al het geld opspoorde, maar toch vierduizend gulden kon achterha len. Dat gebeurde pas na enkele dagen, want de man had, bij thuiskomst, niet de energie meer gehad om onmiddellijk zijn geld na te tellen. Hij keek zelfs de eerstvolgende dagen niet naar het ln een kast gedeponeerde bundeltje om. Drie Maasnimfen en een taxichauf feur moesten zich voor diefstal of he ling verantwoorden. „Brabantse Annie" gaf eerlijk toe, dat ze 's mans porte feuille drieduizend gulden lichter had gemaakt. Haar raadsman, mr. S Ivens, betwijfelde of er wel van diefstal ge sproken kon worden, omdat de man vaag iets gemompeld zou hebben van „je gaat je gang maar". Ze wist echter wel, dat er van een gulle, echte toestemming geen sprake was geweest, daar de man enigszins van de kaart was geweest, Mr. Ivens voerde voorts aan, dat ster kere benen wellicht voor de verleiding zouden zijn bezweken. „Als ze erg heb berig was geweest, zou ze nog meer gepakt hebben." Hij schetste de trieste levensloop van de vrouw en vroeg de rechtbank, gepresideerd door mr. R. Brunner, haar onmiddellijk in vrijheid te stellen. Dat gebeurde niet, maar wel werd onmiddellijk uitspraak gedaan. Conform de eis kreeg Annie vier maan den met aftrek. De vrouw had de buit eerlijk verdeeld en een collega en een taxichauffeur, die het vrachtje had vervoerd, elk duizend gulden gegeven. Haar collega, ene Mary, sprak dit niet tegen, de chauf feur wel: „Ik heb maar honderd gulden gekregen". Niettemin had hij kort daar op een Mercedes gekocht en die aan koop vormde voor de officier mede het bewijs dat hij wel degelijk een groter bedrag in ontvangst genomen had. Mr. L. M. Rietberg, die de chauffeur verde digde, was het hiermee niet eens. De verklaring die Annie in de zaal als ge tuige had afgelegd, noemde hij „niet waardevol". Op verzoek van mr. A. Niessen werd er tegen Mary onmiddellijk uitspraak gedaan; zjj werd conform de eis tot drie maanden met aftrek veroordeeld. In de zaak tegen de chauffeur wordt op 6 september uitspraak gedaan. Tenslotte was het de beurt aan „So phie", die een biljet van duizend gul den had versierd. „Gekregen", zei ze zelf, maar het slachtoffer, een bena ming die de officier van ironische aan halingstekens voorzag, voerde aan dat zulks geenszins tot zijn gewoonten behoort: „Wat ik ook mag weggeven, geen bankjes van duizend". Sophies raadsman, mr. R. Mengelberg, achtte het bewijs voor deze diefstal niet gele verd In deze branche bestaat uiteinde lijk ge'èn prijsbinding") en vroeg vrij spraak. Mr. De Jong had tegen haar vier maanden geëist. Ook in deze zaak wordt op 6 september uitspraak gedaan. Blijft nog de vraag: waar is de rest van het geld gebleven? Eenentwintig bil jetten zjjn verdwenen, waarvan enkele hoeveel weet waarschijnlijk niemand door „Aad Duiker" zelf uitgegeven en vier door de politie zijn achterhaald. Maar dan blijft er nog altijd een flink sommetje over, dat volkomen in de mist is gegaan....

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1966 | | pagina 3