SCHAKEN MET DE DOOD SPROOKJE van ZONDERT KRAAN LANGUIT OP STRAAT Ga met DE TIJD mee naar het Een dollar met een gaatje Doris Day Hondssaai Prolongaties JAZZ MET Kosten van aard-verbinding voor rekening huiseigenaar BOLHOED EN BANJO 120 Vroegtijdig kikkeren Bij herziening waterleidingnet INTERIEUR Êergse Voppggfn 114 'Beyerlawdselaa/} 153 Meet- en regeltechniek aan zeevaartscholen 100°Io Nylon m6quettetapi 2-Pers. 120x190 cm nu... beduidend goedkoper nu... beduidend goedkoper nu... beduidend goedkoper NIEUWE DAG VRIJDAG 26 AUGUSTUS 1966 Op zondag 4 september a.s. houden wij onze jaarlijkse traditionele tocht naar het befaamde bloemencorso te Zundert. Op de heenweg wordt de reis te Princenhage onderbroken voor een kopje koffie in het „Liesbos". In Zundert is op een van de mooiste punten van het corso- parcours een tribune voor onze deelnemers gereserveerd. Vlak daarachter worden onze touringcars geparkeerd, zodat niemand ver hoeft te lopen. De prijs van deze tocht bedraagt 7.per persoon (voor niet-abonnees 7.50). Bij deze prijs is inbegrepen: retour Rotterdam (Schiedam)Zundert, één tribuneplaats van 3. en één kop koffie. Vertrektijden: 9.30 uur 9.15 uur Schiedamse Vest 111, Parkeerterrein Singelkerk, Rotterdam Schiedam Deelnemerskaarten zijn verkrijgbaar bij: Rotterdam-Centrum: Schiedamse Vest 111. Rotterdam-Noord: Sigarenmag. H. v. Dongen, Kleiweg 83. Rotterdam-Zuid: H. Oorschot, Manpad 24. Schiedam: bij onze plaatselijke agenten of kantoor. Dagblad DE TIJD Afdeling Lezersservice. The Magnolia Jazz Group 65 in hun karakteristieke vesten en met de Engelse bolhoed op. Van links naar rechts: Gerard Kortrijk, Peter van der Kamp, Bert Ruyl, Wim Leroux, Ben Rinia, de leider, en Cees Rijnbende. 1-Pers. 80x190 cm Maximilian Schell als Pilgrim, de Poolse schaakvirtuoos die meent het spel om geld te kunnen winnen van zijn echtgenote maar door haar schakmat wordt gezet. Scène uit ,De val slaat dicht'(Grand). 1-Pers. 90x190 cm 2-Pers 130x190 cm De giek van de kraan kwam op straat op een moment, dat er geen verkeer was. ■Xvvuxvj ADVERTENTIE ROTTERDAM, 26 aug, Nog geen jaar oud is het Rotterdamse Jazzcom bo The Magnolia Jazz Group '65 en nu al ligt er een glanzend nieuwe Decca L.P. in de winkels waarop twee maal zes nummers vastgelegd zijn in de trad- jazzstijl waarmee zij furore maken in kleine en grote zalen in ey. buiten Rot terdam. De zes jongelui, voorzien van Engelse bolhoeden en dito vesten, vormen sa men een combo, dat zich gespecialiseerd heeft in de oude Engelse jazz met een speciale voorliefde voor hun grote voor beelden Chris Barber, Ken Colyer, Terr Lughtfoot, George Lewis en andere New Orleans-sterren. Leider van de groep is Ben Rinia die de trombone bespeelt en ook het vocale deel voor zijn rekening neemt met een stem die het schuurpa- pierkarakter van Louis Armstrong heeft en in een nummer als Ol'man Hoses van Armstrong zelf, wel heel sterk imi terend werkt. Peter van der Kamp be speelt klarinet en tenorsax, Bert Ruyl de trompet, Gerard Kortrijk tenorbanjo, Wim Leroux bas en Hans Ramaer slagwerk. De heren willen geen piano. Nadat de plaat is gemaakt heeft Cees Rijnbende „ja, van de jenever" de plaats Van Hans Ramaer ingenomen. „Wij zijn amateurs", stellen ze voor op. „We willen geen prof. zijn. We hebben een goede baan en willen die niet kwijt. Daarom hebben we een aan bod om drie maanden in Duitsland op te treden afgeslagen. Ook een reis naar Scandinavische landen hebben we ge weigerd." Peter van der Kamp vertelt met een aanstekelijk enthousiasme hoe het sextet zich in de loop der jaren ge vormd heeft nadat ze elkaar op ver schillende scholen en concerten hadden leren kennen. In Oktober van vorig jaar werd de huidige groep opgericht. Toen is het heel snel gegaan. De gro te stoot kregen zij door de eervolle in vitatie te verschijnen op het Internatio nale jazzfestival in het Belgische Com- blain-la tour. Dat was op 7 en 8 augustus. Het op treden werd een geweldig succes. Daar stonden ze tussen groten als Benny Goodman, Stan Guetz en andere profes sionele groepen. De Franse en Belgische televisie heeft er aandacht aan besteed en er zijn opnamen gemaakt van 20 mi nuten voor Tsjecho-Slowakije en Hon garije en een filmpje van 15 minuten door de Bell Company die het in Ameri ka zal vertonen. Ook het optreden van Willem Duys' programma Voor de vuist weg heeft aan hun bekendheid nog bijgedragen. Er springt uit hun musiceren een «norm plezier omhoog. Geen wonder dat er nu al een eigen fanclub is met 250 leden die ook naar België zijn gegaan om hun favorieten toe te juichen. En de selectie daar door jazzliefhebbers is niet voor de poes. De nummers 1 tot en met 4 vóór hen werden met modder en gras pollen weggekogeld. En dan nu deze Deccaplaat, uitste kend van klank met hier en daar duide lijk hoorbaar nog wat oneffenheden, met name in de basbegeleiding. Maar wie zou het deze jongelui tussen 21 en 25 jaar kwalijk nemen wanneer ze zich als hoogste doel stellen „goed te wor den". Zij willen met hun oude jazz de beatrage bestrijden. Het is hun nu al gebleken dat de echte jazz weer in op komst is. Elk weekend zijn ze bezet en tot november is er bijna geen avond vrij. Er is zelfs een Magnolia Supporting Centre Rotterdam en bij B.14 aan de Laurensplaats en in het AMVJ-gebouw zijn ze voor de Rotterdammers vaak te beluisteren. Een bekende jazzcriticus heeft eens gezegd dat de evolutie van de jazzmu ziek zo snel gaat dat zij het per dag moeilijker vindt een groeiend publiek te kweken, een publiek dat begrijpt wat er gebeurt.Het is voor de Magnolia Jazz Group 65 kennelijk geen zorg meer dat publiek te krijgen. HARRY WILLEMSEN. ADVERTENTIE goudsesingel 221, rotterdam ADVERTENTIE ADVERTENTIE Uw kamers weelderig belegd met het. luxueuze 100% Nylon moquette tapijt... is geen' wensdroom meer, maar bereik baar voor hen, die door nü te kopen vele tientallen guldens sparen. Geen naden meer die slijten, een grote ruimtewerking door dit prachtige moquette Nylon tapijt met plasticrug, met een pool van maar liefst 7 mm... Nylon tapijt, kamerbreed, mak kelijk te leggen èn te reinigen, zeer slijtvast, oer- en oerdege lijk, morgen, als speciale aan bieding 360 cm breed, per .meter vqor nog géén negentig gulden. Morgen begint de verkoop van dit 100% Nylon, moquette kamerbreëd tapijt, met 7 mm hoge pool, in 4 mooie kleuren zoals beige, terra,goud en groen, 360 cm breed, per meter voor 89P Géén tel. of schrift, best. Een prachtige partij Terlenka rokken, geheel gevoerd voor nu en de komende maanden, uit de normale series van 15 gulden, worden morgen verkocht voor nog géén twaalf gulden. Terlenka rokken, geheel ge voerd, in strak, glad model, modieus en slank afkledend, met loopplooi, feilloze snit en keu rige afwerking. Renato Marvi en Anthony Dawson zijn bet: J. Lee Thompson heeft van de door Julius Epstein bewerkte roman van Hu- bert Monteilhet Return from the ashes" een filmgemaakt die boven het gemiddelde thrillerniveau uitkomt. Dat wil echter niet zeggen dat deze daarom uitblinkt door een orginele vormgeving. Uit het acteren van Maximilian Schell, de van de Bergmanfilms beken de Ingrid Thulin en de in vele griezel films opduikende Herbert Lom valt eigenljjk een verouderde instelling af te leiden. Het resultaat in deze knappe thriller is dan ook een duidelijke over acting waarin bovendien de schurken nog zwarter en de engelen nog blanker worden. Thompson knoopt er zelfs een moraliserend eind aan vast, gebaseerd op een Dostojewski-uitspraak over atheïsten voor wie alles geoorloofd zou zijn. De schurken in de film zijn een Pool se schaakvirtuoos die bezeten is van De film „Een dollar met een gaatje" wordt aangekondigd als de eerste in Italië gemaakte Amerikaanse western en heeft in het buitenland opvallend succes gehad. Alle vaste aspecten zijn aanwezig: een geterroriseerd provin ciestadje, de koetsoverval, de schiet partij in de saloon, de degelijke en de lichte vrouwtjes en de inktzwarte schur ken, tegen wie de held het zwaar te verduren heeft. Regisseur Jackson Pa get mist échter de kracht om de epi soden tussen het knallen overtuigend op te vullen. In Palace. De ontgoocheling van een fabrieks meisje over haar liefde voor een sol daat, welke niet meer blijkt te zijn dan een tijdelijke ontsnapping uit de dage lijkse sleur, heeft Forman met zoveel Irisheid, humor en hartveroverende te derheid verfilmd dat het resultaat een klein meesterwerk genoemd mag wor den. Zjjn stijl is daarbij duidelijk ge ïnspireerd op de jonge Franse en voor al Italiaanse filmers. In Studio. „Patrouille 13 onder spervuur" cir culeerde bijna tien jaar geleden ook al langs onze bioscopen onder de titel „Hel der verlorenen". De film is ge baseerd op een authentiek verhaal over de ervaringen van een peloton Ameri kaanse infanteristen in Korea. Het is een redelijk geslaagde poging om van de oorlog een realistisch ongeflatteerd beeld te geven, dat desondanks „toon baar" is gebleven, wel boeien kan. In Luxor. „Vreemdeling in Sacramento" is een langdradige western met in de hoofd rol Mike Hargity, de man van Jane Mansfield. Hij had beter thuis kunnen blijven dan meewerken aan deze ver spilling van celluloid. In Frans Hals. Van Agent 077 operatie Bosporus leest u elders in de krant een recensie. De film gaat in Lido. In Roxy gaan wee avonturenfilms „De tempel van de Witte Olifant", die zich in India afspeelt, en De Rangers van Majoor Rogers, een Wild West film. Minerva Heemstede toont „Twee vrouwen", een film over de ontredde ring van een jonge vrouw (Sophia Lo- ren) en haar 13-jarige dochter tijdens de verovering door de geallieerden van Italië op het eind van de laatste we reldoorlog. Ook in Minerva: „John Goldfarb, kom terug", een dwaze Ame rikaanse filmkomedie over de lotgeval len van een baseballteam in de harems van een gekke sjeik. Doris Day is het weer helemaal in de Amerikaanse komedie „De spion met het kanten broekje" (The spy in lace panties) waarvan de titel pikanter is dan de film zelf. Frank Tashlin heeft van deze spionagekomedie een dolle klucht gemaakt die echter zoveel inzin kingen toont en waarbij de vaart er zo dikwijls uitgehaald wordt, dat men soms de conclusie trekt dat voor hem humor en infantiliteit elkaar dekken. De entourage van een ruimtevaartsta tion en de Tati-achtige automatisering in de woning van een ruimtevaartge- eerde (Rod Taylor) schept veel kansen tot Jerry Lewisachtige situaties. Doris Day, lief en hulpeloos onschuldig als altijd, maakte van het dolle verhaal nog hier en daar wat aardigs. Maar de zouteloosheid waarmee het scenario hier en daar verknoeid is, blijft toch voor een heel flauwe nasmaak zor gen. (Thalia, a.l.). „De wereld zonder sluier" is al weer een film, die wil laten zien hoe „honds" de wereld toch is. De Italiaan Jacopet- ti is met dit soort films begonnen en het ziet er naar uit, dat het een einde loze reeks wordt. Het is duidelijk dat naar mate er meer vervolgen ind eze reeks komen men meer moeite moet doen om schokkende dingen te vinden» zelfs niet van de veel betrede paden kunnen komen. Honds vervelend alle maal. (Cineac A.D.: 18 jaar), geld en zijn stiefdochter. Deze beiden spannen samen tegen dr. Michèle Wolf, een jodin die na terugkeer uit een con centratiekamp merkt hoe zij bedrogen is door haar dochter en tweede echtge note. Na een voortreffelijk uitgesponnen kenschets van de hoofdfiguren spitst de film zich toe op de eigenlijke thriller die bestaat uit een perfect beraamde moord om de miljoenenerfenis van Mi chèle in bezit te krijgen. Deze spannend verlopende en tot in details gefilmde episode vormt het boeiende slot van een in vele opzichten opmerkelijke amu sementsfilm met dubbele bodem, ook al moet men aan de „boodschap" vein Thompson niet te zwaar tillen. De film heeft de Nederlandse titel „De val slaat dicht" gekregen. (Grand, 18 j.). ..Windjammer" (a.l.) in Cinerama, „The sound of music (a.l.) in Corso, „Le bonheur" (18 jr.) in Kriterion, „De eend en de Cadillac" (a.l.) in Lumiére,j „Angélique en de koning" (14 jr.) in Luxor, „Lady L." (14 jr.) in Studio '62. A-se Repnses „Meisjes langs de weg" (volw.)\ in Centraal, „Eddie staat zijn mannetje" (14 jr.), „Bitster Keaton maakt brok ken" (a.l. za zo 2) in Colosseum, „In opdracht van de O.O.M." (14 jr.) en „Voorportaal van de hel" (18 jr.) ma t.m. wo) in Harmonie, „Goldfinger" (18 jr.) in Metro, „Beau geste" (18 jr.) in Passage-Schiedam, „Veel liefs uit Mos kou" (18 jr.) „Hal Roach Film Come dy" (a.l. za zo 2), „De gluurder„ (18 jr. vrij en za 24 uur) in Prinses, „Ma- ciste, de zoon van Hercules" (14 jr.) in Rex, „La dolce vit a" (str. volw.) in 't Venster, „James Bond contra dr. No" (14 jr.), „Dik Trom en het circus" (a.l. matinee), „Strand der liefde" (str. volw. za 0.15), Chance meeting" (str. volw. wo) in Victoria. Voor een bespreking van „Agent 077 in operatie Bosporus" (Arena) verwij zen wij naar elders in dit blad. ADVERTENTIE Wist U dat de kwaliteit van Uw bed waarop U een derde van Uw leven doorbrengt, een grote in vloed heeft op Uw gezondheid? Goed slapen betekent uitgerust zijn en daar komt 't per slot toch op aan. En op deze Polyaether ma trassen slaapt U goed, want polyether veert in waar het lichaam op de matras drukt en geeft, optimale steun aan Uw lichaam. Wees dus kieskeurig èn vraag de Polyether TARZAN matras, die wij morgen gaan verkopen met tientallen gul dens voordeel. Morgen begint de zeer speciale verkoop van deze 12 cm dikke Polyether TARZAN matras sen, overtrokken met een mag nifieke luxe tijk, die niet schuift, voor een prijs, die U geen tweede keer kunt verwachten. Géén tel. of schrift, best. (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 26 aug. De gister morgen bij het ongeval tijdens het de monteren van een kraan om het leven gekomen monteur is de 22-jarige P. H. Reedijk uit de Patrijsstraat in Katwijk aan zee. Het bovengedeelte van de kraan, waaraan de giek bevestigd was, stortte van 15 meter hoogte op de straat en kwam gedeeltelijk terecht op het metro-baanstuk dat naar de remise leidt. Twee andere aan de kraan werkzame mannen kwamen met de schrik vrjj, terwijl een van deze nog getracht heeft zijn collega te hulp te komen. Het slachtoffer was echter bekneld geraakt tussen diverse onderdelen en moest met behulp van een ladderwagen van de brandweer bevrijd worden. Het was he laas te laat om nog hulp te kunnen bie- en- In het Zuiderziekenhuis bleek de hionteür reeds overleden. De giek van de kraan kwam na de val in aanraking met de derde stroom- rail op het metro-emplacement, die ech ter juist gisteren niet onder stroom stond. In de val werd een deel van de afrastering meegesleept, die daar over grote lengte en hoogte is aangebracht om betreden van het zeer gevaarlijke emplacement te beletten. De kraan was in gebruik geweest bij de bouw van een kantoorpand van „Keurkoop", dat vrjjwel is voltooid. Was de giek naar een andere richting gevallen dan was ofwel het nieuwe ge bouw flink beschadigd ofwel er waren woningen getroffen op de hoek van de Hilledijk en de Paul Krugerstraat. De kans dat passerende auto's of voetgan gers geraakt konden worden was niet gering. Omwonenden hadden de de montagewerkzaamheden al met enige huiver gevolgd, want „er leek wel iets mis te moeten gaan". De arbeidsin spectie heeft een onderzoek ingesteld. ADVERTENTIE earikt (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 26 aug. De be hoefte aan kikkers voor de medische faculteit gaat niet zover, dat men thans al iedere particulier die met deze beestjes komt aandragen, met open armen ontvangt. Op de eerste plaats is de kikkerkamer nog niet klaar, zodat men de beesten niet kan bergen. Op de tweede plaats kunnen kikkers wel gemiddeld f 3,50 per exemplaar opleveren, maar zij worden niet zozeer van de kant van particulieren en per stuk verwacht, maar van de kant van handelaren en in partijen. Dat is te meer nodig, omdat aan de beesten bepaalde eisen worden gesteld, zodat het aanbod van de zijde van ondeskundige particulie ren niet zelden als waardeloos moet worden afgewezen. Daarmee zijn de particulieren niet uitgeschakeld, maar degenen die uit de desbetref fende mededeling hebben opgemaakt dat zij van nu af op ieder uur van de dag met kikkers bij het pro- visorium kunnen komen aandragen, moeten toch teleurgesteld worden. Door het al te letterlijk nemen van de betreffende mededeling kre gen de gebeurtenissen gisteren bij het provisorium iets van een ver late aprilmop, waaraan een bord „Geen kikkers meer nodig" nog een aanvaardbare wending kon geven. Degenen die nu en dan via eert persbericht collectanten voor een goed doel trachten te werven, kunnen in ieder geval jaloers zijn op de toeloop, die uit de onverwachte ernst waarmee het kikkerbericht is op gevat, is voortgevloeid. ADVERTENTIE tailleurs en complets mantels met aparte bontgarneringen KEIZERSTRAAT Morgenvroeg om 9 uur. begint de verkoop van deze Terlenka, geheel gevoerde rokken, in di verse kleuren en in de maten 38 t/m 48, Céin tel. of schrift, best. (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 26 aug. Het water leidingnet in Rotterdam dat tot nu toe grotendeels uit ijzeren buizen bestaat, wordt door het drinkwaterleidingbedrijf geleidelijk aan vernieuwd en daarvoor wordt gebruik gemaakt van uit kunst stoffen vervaardigd materiaal. Dat be tekent dat op de waterleiding geaarde elektrische huisinstallaties van tal van oudere woningen niet langer als veilig kunnen worden beschouwd. In nieuwe re woningen speelt dit euvel niet, door dat daar de installaties worden geaard op een afzonderlijk aangebrachte aard- elektrode. In alle woningen die nu nog op de waterleiding zjjn aangewezen moeten nu aardelektrodes worden aangebracht en dat kost per woning gemiddeld 55. Een goed geaarde installatie, menen burgemeester en wethouders, mag tot de normale uitrusting van een woning worden gerekend, zodat de eigenaar de kosten behoort te dragen. Of deze de kosten op de huurder kan verhalen is een vraag, die buiten beschouwing kan blijven; het gaat er nu om, blijkens een voorstel aan de raad, de bouwver ordening te wijzigen. Indien de eigenaar namelijk zou wei geren de nodige voorzieningen te tref fen, kan het Energiebedrijf de levering van elektriciteit staken. Daardoor wordt de huurder getroffen en niet de eige naar, tegen welke op geen enkele ma nier opgetreden kan worden omdat een rechtsgrond daartoe ontbreekt. De wij ziging in de bouwverordening heeft nu ten doel de medewerking van de eige naar te kunnen afdwingen. By de wij ziging worden tevens de gasinstallaties betrokken omdat ten aanzien daarvan een soortgelijke situatie bestaat. Het betreffende nieuwe artikel heeft alleen betrekking op voor bewoning be stemde panden: huizen, bejaardencen tra, hotels, internaten en dergelijke. Voor werkplaatsen, fabrieken en dit soort bedrijven bestaan andere voor schriften, onder meer voortvloeiende uit deveiligheidswet. Gas- en elektrici teitsinstallaties kunnen geacht worden veilig te zijn, indien zij voldoen aan de döor de „Hoofdcommissie voor de Nor malisatie in Nederland" uitgegeven voorschriften. (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 26 aug. ]Vn steeds meer schepen worden uitgerust met in stallaties die op afstand worden be diend of waarvan de werking automa tisch wordt geregeld, moeten stuurlie den en scheepswerktuigkundigen de ge legenheid hebben een opleiding in elek tronica en meet- en regeltechniek te volgen. Gebleken is reeds, dat het mi nisterie van Onderwijs gunstig zal rea geren op voorstellen deze opleiding te verbinden aan de zeevaartscholen te Amsterdam en Rotterdam. Het leerplan van de cursus is nog niet geheel gereed, maar een duur van zes tot acht weken is waarschijnlijk. Door sommigen wordt deze te lang ge acht in verband met het feit, dat de gages doorbetaald moeten worden. Een schriftelijke opleiding zou volgens deze bezwaarden overwogen moeten worden. De directeur van de Zeevaartschool acht een schriftelijke cursus ondoelmatig en ongewenst en op grond daarvan vragen burgemeester en wethouders de raads leden inzake de instelling van de cur sus gunstig te beschikken. ADVERTENTIE

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1966 | | pagina 3