■J VEILIGHEIDSBESEF GROEIT Inspectie Havenarbeid vijftig jaar 1 Radarpost Van Brienenoordbrug ten dienste van scheepvaart Beppie Nooy stopt met Rooie Sien El LUISTER ZESTIENDUIZEND HAVENWERKERS Brielse Maas verboden voor lang-parkeerders Woonschepen uiterlijk drie dagen op dezelfde plaats Fijne vier jaar voor de boe; f\ Hulscher en Plak Woninginrichting WEES WIJS BIJ WUYSTER mm Deense tanker aan de grond Aleen mr. Luns bij taptoe Wegafsluitingen Politie slaags met demonstranten citroen den Ouden Handbaltoernooi ZATERDAG 27 AUGUSTUS 1966 de ffir J ROTTERDAM, 27 aug. In de Rotterdamse haven steken zes tienduizend mensen de stevige handen flink uit de mouwen. De havenwerkers werken in de na bijheid van hefwerktuigen, lopen de banden en andere bewegende mechanismen, klimmen op en van schepen en in en uit ruimen. Zij lopen daarbij vaak gevaar vooral in de havens ligt het ongeluk in het spreekwoordelijke kleine hoek je. Vorig jaar gebeurden er maar liefst 11.301 ongelukken, waarvan twaalf met dodelijke afloop. Ruim 4600 ongelukken leidden tot een arbeidsongeschiktheid van twee dagen of langer, 't Is dan ook niet verwonderlijk, dat mr. ir. P. C. Rus hoofdinspecteur en tevens districtshoofd van de Inspectie van de Havenarbeid in Rotterdam - verzicht: „De veiligheid in het havenbedrijf moet nog veel groter worden. De ontploffing op de tanker Rona Star juni vorig jaar, waarbij zestien doden vielen, is aanleiding geweest bestaande voorschriften voor het materiaal waarmee in met ontplofbaar gas gevulde scheeps ruimen wordt gewerkt nog eens extra onder de aandacht te brengen. Rampen als op de Rona Star maken verschrikkelijk duidelijk: dat men in de haven niet voorzichtig genoeg kan zijn. Rotterdam in de toekomst een „vijf dagen haven" zal worden. Om personeel te kunnen blijven aantrekken, zal het havenbedrijf evenals de industrie een vijfdaagse werkweek moeten bie den. Wanneer dit niet gebeurt, zal de personeelsvoorziening vol gens de heer Rus ernstig gevaar lopen. Hij is er van overtuigd, dat Dag en nacht is de radarpost op de Van Brienenoordbrug bezet. Van diverse panelen kan men de bewegingen van de schepen aflezen (inzet) die via twee op de brug geplaatste „ogen" worden door geven. ADVERTENTIE ADVERTENTIE DE BONTMANTEL VAN UW LEVEN koopt U bij: JOSEPHINE'S BOUTIQUE Bergweg 218 - Rotterdam Showroom Coolsinge! bij Hofplein JAN VAN BERGEN Ss<- dcl! .Ht» Nog altijd elfduizend ongelukken per jaar (Van onze verslaggever) „Voor de veiligheid kan je eigenlijk nooit genoeg doen. Je zou als het ware het onmogelijke moeten presteren. Jam mer genoeg zijn vele directies nog steeds niet voldoende doordrongen van het belang van het bestrijden van onge vallen. Zij moeten zich steeds afvragen: Kan dit werk veilig met die en die man worden gedaan? De arbeiders moe ten er van doordrongen wordendat de veiligheid een groot goed is. Wanneer zy de voorschriften overtreden, moeten de directies hen even hard terechtwij zen als zij dit doen in geval van slech te arbeidsprestaties. Eerst wanneer zij ook op het gebied van de veiligheid fors worden aangepakt, zullen de havenar beiders beseffen dat het menens is." Dat is het standpunt van de heer Kus, die met zijn staf van ambtenaren en controleurs doorlopend ijvert voor een grotere veiligheid in het Rotterdamse havenbedrijf. van u besef, dat de veiligheid een taak zek 1 bedrÜf is> groeit langzaam maar iPp®r- De havenarbeidsinspectie stimu- 8-erV riaarbiJ en brengt de mensen al- gemene kennis bij. Nog te vaak komt v2or.. dat nieuwelingen in het ha- venoedruf zonder meer de werkmetho den van anderen overnemen en zich met of nauwelijks om de veiligheids voorschriften bekommeren. Een licht punt is in ieder geval de opleiding aan de Havenvakschool. De jongens worden nier vanaf het prille begin vertrouwd gemaakt met de gedachte: Doe het goed, doe het veilig. Geef de goederen dezelfde zorg ais de mensen, die deze goederen behandelen. De Inspectie van de Havenarbeid in ■Rotterdam bestaat op 1 november vijf tig jaar. Het in 1911 verspreide pam flet „Noodkreet" is in feite de stoot geweest, die tot de oprichting van de havenarbeidsinspectie heeft geleid. Vijf jaar later kwam de wet tot stand, waar bij de werktijden en de bestrijding van ongevallen werden geregeld. In die tijd Was er op het gebied van de arbeids tijden niets vastgelegd. De havenarbei ders bleven net zo lang doorgaan tot het schip leeg was, soms wel 36 uur achtereen. Bovendien was er in de ha vens sprake vaeen enorm dranikver- bruik. Aan het einde van de negentien- de eeuw bedroeg het gemiddeld alcohol gebruik in ons land negen iiter per hoofd. Rotterdam stak daar met vijftien liter ver boven uit. Het feit, dat de oude havens dicht bij de bevolkings centra lagen, was hieraan beslist niet vreemd. De langdurige arbeidstijden en het overmatige alcoholgebruik waren de voornaamste oorzaken van de vele on gevallen in hef havenbedrijf. Dronken schap komt nu vrijwel niet meer voor. in het Veiligheidsbesluit-Stuwadoors- Wet in 1951 voor het laatst herzien komt overigens nog wel de bepaling voor, dat degenen, die in dronkenschap verkeren, niet aan stuwadoorsarbeid mogen deelnemen. Er wordt nogal eens gezegd, dat men oe controleurs van de havenarbeidsin spectie nooit ziet, zeker niet als er in een havenbedrijf iets aan de hand is. Een bewering, die volkomen uit de lucht is gegrepen. In de maand juni bijvoorbeeld bezochten de controleurs 439 Nederlandse en buitenlandse zee schepen, waarbij in 379 gevallen aan merkingen moesten worden gemaakt, «ovendien werden 431 bezoeken ge bracht aan autoriteiten, nieuwgebouw de of in reparatie zijnde schepen, em placementen, binnenvaartuigen etc. In totaal werden 381 aanwijzingen gege ven met betrekking tot stuwadoorsar beid, waarvan 260 op het gebied van Veilig werken. In geval van overtredingen kan de inspectie van de Havenarbeid proces- Verbaal opmaken. Dat gebeurt echter maar zelden. „We geloven niet in processen-ver baal. Het gaat hier immers om een be trekkelijk kleine gemeenschap, die van vrijwel dezelfde samenstelling is. Wan- deer er moeilijkheden zijn, trachten we Jh redelijk overleg tot een oplossing te *omen. Eerst wanneer dat niet lukt, wordt er proces-verbaal opgemaakt," dtaus de heer Rus. „Verbalen volgen yok bij ongelukken met dodelijke af- hop en bij overtreding van algemeen kende voorschriften, die iedereen op n duimpje kent." De Inspectie van de Havenarbeid legt 'et accent overigens op het preventie- ve werk. Daarmede zijn de technische mmm WÊÊÊÊÊm ADVERTENTIE LANGE TIENDEWEG 31 GOUDA Ook Uw ambtenaren belast. Zij beginnen al bij de werktekeningen van het voor in aan bouw zijnde schepen bestemde laadge- rei, de toegangen van de ruimen en de constructie van de ladders. Zij laten het laadgerei beproeven, komen in het ge weer bij het survey en doen 1001 dingen meer. De normale controle in het ha venbedrijf geschiedt door controleurs, die vroeger zelf in de havens werkzaam zjn geweest. Wanneer zij op hun aan wijzingen negatieve reacties krijgen, zijn deze mensen in staat te demon streren hoe het nu wel moet. Vooral voor het prestige van de controleurs is dat van uitzonderlijk groot belang. De maatschappijen, die dit op prijs stellen en er hun voordeel mee willen doen, krjgen de aanwijzingen van de controleurs schriftelijk toegezonden. In de loop van 1965 bezochten de contro leurs in totaal 5459 zeeschepen, waarbij in 3474 gevallen aanmerkingen moesten worden gemaakt. „Dat is toch wel erg veel. Een bewijs te meer, dat er aan de veiligheid nog heel wat te verbete ren valt," voegt de heer Rus er direct aan toe. Verreweg de meeste ongeluk ken worden veroorzaakt door klemmen, verrekken en stoten bij zware lasten: 1541 met als gevolg een arbeidsonge schiktheid van twee dagen of langer. De statistiek wijst op de tweede plaats de vallende voorwerpen aan. Daarna komen het struikelen, uitglijden en val len gelijkvloers. Voor de Inspectie van de Havenar beid doemen steeds weer nieuwe pro blemen op. Momenteel zjn dat de tankers, die gevaarlijke stoffen aanvoe ren. Ook internationaal is dit vraagstuk aan de orde gesteld. Dan zijn er nog de vergunningen, die voor arbeid op zondag worden aangevraagd. Opvallend is, dat steeds meer aanvragen binnen komen op zondagavond om tien uur met liet werk te mogen beginnen. Voor de havenarbeiders is dat in financieel opzicht bijzonder aantrekkelijk, omdat zj dan 250 procent van het normale loon krjgen uitbetaald. De havenar beidsinspectie is er overigens niet erg gelukkig mee. Wanneer men haast heeft met een schip, kan men op zondag ook wel om half drie beginnen, zo meent de heer Rus. (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 27 aug. Volgende week zal in de grote Groote Schouw burg-zuid de 1156ste voorstelling wor den gegeven van Rooie Sien door het Amsterdams Volkstoneel. Na deze se rie, die tot 13 septebzer zal duren, stopt Beppie Nooy ermee. „Ik nil er van af", vertelde ze ons gisteren. Ze wil niet vereenzelvigd worden met deze rol die het befaamde volksstuk van Marius Spree aan zijn naam geholpen heeft. Ze gaat nu een halfbloed spelen in een ander bekend stuk uit de oude to- neeidoos, „Blanke ballast" van Gordon. Dit speelt in de binnenlanden van Afri ka en is een echt mannenstuk. Johan te Slaa, die al eerder in Op Hoop van Ze- fen bij de groep gespeeld heeft, Rudi 'alkenhagen en Cees Pjpers, treden als gastacteurs op. De start was aan vankelijk bedoeld voor de Rotterdamse Schouwburg, maar doordat hier juist in de derde week van september twee pre mières van het Nieuw Rotterdams To neel vallen, zal deze op 22 september in Utrecht plaatsvinden. In Blanke Ballast speelt Beppie Nooy die ook de regie voert, de rol van de halfbloed die eens door Elly van Steke lenburg en Julia de Gruyter werd ge speeld. Het enorme succes van Rooie Sien die nog steeds volle zalen trekt zo als nu weer in de Kleine Komedie in Amsterdam, heeft Beppie Nooy en haar sinds 1960 gesubsidieerde groep in staat gesteld door te gaan met het repertoire van het oude volkstoneel, weieens ge kwalificeerd als een portie geestelijke erwtensoep. Van de groep die tien jaar geleden begon met Rooie Sien, spelen de moeder van Beppie Nooy en Frits Engels nog steeds mee. Verder zullen op het re pertoire worden genomen in het komend seizoen „Het land van Zola" in een be werking van Herman Bouber en „Onder een dak" van Fabricius. HOEK VAN HOLLAND, 27 aug. De 47.500 ton metende Deense tankboot Jane Maersk, die op weg was naar Europoort, is zaterdagochtend bj Hoek van Holland even binnen de pieren bj laag water aan de grond gelopen. Het schip kreeg moeiljkheden met de stuur inrichting, liep uit het roer en raakte vast op de uitloper van de Norderpier. Vier sleepboten trachten de tanker vlot te slepen. ADVERTENTIE I (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 27 aug. De Prinses Beatrixlaan tussen de Plaszoom en de Kralingse weg tussen de Plaszoom en de Boszoom zullen tjdens het concours hippique, dat van 31 augustus tot en met 4 september op de manége aan de Kralingse weg gehouden wordt, voor alle verkeer afgesloten zjn. Deze weg gedeelten zullen als parkeerplaats wor den gebruikt. Borden zullen wjzen hoe men het best op de parkeerplaatsen kan komen. ADVERTENTIE (Van onze correspondent) DELFT, 27 aug. Ongeveer veertig leden van de PSP, de Pax Christi-be- weging, de socialistische jeugd en de anarchisten, hebben gisteravond met spandoeken gedemonstreerd tegen de popularisering van wapengeld en mi litarisme. De politie had toestemming gegeven voor de demonstratie, die rustig en ordeljk verliep. Honderden jongelui voegden zich bj de demonstrerende groep en noopten de politie nadat de demonstratie afgelopen was tot hardhandig optreden. Op de Cameretten werden de jongelui door politie en marechaussee met de wapenstok uit elkaar gedreven. Er zjn twee arres taties verricht. (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 27 aug. De Rijksha- vendienst heeft op de Van Brienenoord brug ten dienste van de scheepvaart een radio-radarpost in gebruik. Deze ook tijdens het weekeinde dag en nacht bezette post dient in eerste instantie als verbindingspost tussen de scheepvaart en de Rijkshavendienst, voorzover het aangelegenheden betreft die in verband niet de veiligheid van de scheepvaart op de Waterweg, de Nieuwe Maas en de Hollandse IJssel, benedenstrooms van de Waaiersluis. direct ter kennis moe ten worden gebracht van de Rijksha vendienst. De post is tevens bestemd voor het contact over aangelegenheden die ver band houden met de naleving van be palingen in de scheepvaartreglementen, slaande op genoemde vaarwegen. Alle belanghebbenden bj de scheepvaart kunnen zich voor dit soort zaken tot de post wenden, telefonisch (010 142685) of per marifoon (kanaal 13). Bj slecht zicht kan men voor zeeschepen, waar mee de Van Brienenoordbrug gepas seerd moet worden, radarinformatie krjgen via marifoonkanaal 5. Op binnenschepen kan men via mari foonkanaal 13 inlichtingen krjgen over de scheepvaartsituatie bj slecht zicht in de omgeving van de brug en over de in te nemen ligplaats op de anker en aanmaakplaatsen. Het bureau-adres van de Rjkshavenmeester bljft bj dit alles ongewjzigd. De dienst is in nor male situaties door één man te verrich ten. Onder slechte weersomstandighe den kan wel eens verdubbeling van de bezetting nodig zjn. In totaal zjn vier man in wisselende diensten met het werk belast. Op twee punten, een aan de boven kant (is de oostkant) en een aan de be nedenkant (is de westkant) van de brug wordt de situatie opgevangen en door gegeven aan de centrale, die is onder gebracht in het zich op de brug bevin dende bedieningshuis. Vanaf juli draait de dienst continu; eerder werd, sinds oktober vorig jaar. incidenteel onder bjzondere omstandigheden, assistentie verleend. De werkwijze is vergeljk- baar met die van andere radarposten langs de Waterweg. Die andere posten zjn van het Loods wezen. De post van de Van Brienenoord brug is de enige van de Rjkshaven- dienst, die overigens nauw contact heeft met het Loodswezen. Thans is de aanwezigheid van de post door de di recteur van Rjkswaterstaat officieel ter kennis gebracht van „de scheep vaart" om meer dan voorheen bj de scheepvaartbeweging een rol van bete kenis te vervullen. (Van onze correspondent) DELFT, 27 aug. Alleen minister Luns heeft gisteravond de gala-uitvoe ring van de Taptoe-Delft bijgewoond. Minister-president Cals, minister De Jong en minister Smallenbroek, lieten Sn de loop van de middag weten, de gala-uitvoering niet te zullen bjwonen. Oorzaak van het niet verschjnen van de bewindslieden was het overleg, dat in het kabinet werd gevoerd over het dekkingsplan. Behalve de bewindsman van Buitenlandse Zaken waren ook aan wezig de staatssecretarissen De Mejer, Westerhout en Grosheide, alsmede de drie oud-ministers van Defensie. Voorts leger-autoriteiten, leden van de provin ciale staten van Zuid-Holland, de bur gemeester van Delft, mr. J. M. Rave- sloot en een aantal raadsleden van deze gemeente. Na afloop van het militaire optreden, werden de genodigden ten stadhuize ontvangen. mmmmm Keuze uit een collectie allernieuwste SHOWMANTELS, de één nog mooier dan de ander, 65.e. h. ADVERTENTIE BRIELLE, 27 aug. Kantonrechter mr. Naayen heeft de Brielse Maas tot verhollen gebied voor woonschepen ver klaard. Tot genoegen ongetwjfeld van het recreatieschap „Brielse Maas", waarvoor de woonschepen een doom in het oog zijn. De arken worden wel geduld in de Oosterlandhaven, maar het is niet eenvoudig een vergunning voor een ligplaats daar te bemachti- 1gen: de aanvraag is veel groter dan de beschikbare ruimte. (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 27 aug. Zondag speelt in de Margriet Sporthal te Schie dam A.C.C.'65 (de vereniging, die ont stond door de fusie tussen Advendo en Activitas) een reeks vriendschappeljke wedstrjden binnen de vereniging. Deze wedstrjden beginnen om twaalf uur. Het huistoernooi wordt besloten met een feest in Lommerrjk. Totaal geweerd worden de schepen niet, maar ze mogen slechts drie da gen op dezelfde plaats „parkeren" en dienen dan te vertrekken. Geen een voudige zaak voor een dergeljk vaar tuig dat de meesten bezitten geen schroef op deze betiteling nauweljks aanspraak kan maken. Er liggen woonschepen in „De Vogel kreek", op westeljk Rozenburg nabj het vroegere natuurreservaat „De Beer". Een van de gedupeerden daar is de heer J. Hejsteeg, die, met vrouw en zoon, overigens nog een ander woon adres heeft, op de (Haagse) vastewal. Het is de tweede maal dat het echt paar op het punt van gedwongen ver trek staat, want een vroegere ligplaats, in de Rozenburgse Westhaven, moest worden opgegeven in verband met de uitbreiding van Rotterdam. Op een aan vraag voor een ligplaats in de Ooster landhaven hebben zij nog geen antwoord gehad. „Ik vind het wel begrijpelijk dat het recreatieschap niet overal woonboten wil zien, maar er is in het westen van Nederland toch al zo weinig plaats voor deze schepen. Ik hoop dat we niet op korje termijn worden verjaagd", zegt de heer Heijsteeg. „Een ontsiering van het prachtige recreatieoord Brielse Maas", zegt de heer Ad Zegers, eigenaar van het wa tersportcentrum „De Brielse Brasem" over de woonschepen. „Het is al erg genoeg om te zien wat hier zoal rond vaart, maar het zou nog vervelender zijn als die boten hier jarenlang bij ven liggen. Ideaal zou zjn, als het Brielse Meer een trekpleister zou vor men voor weekendscheepjes, voor zei lers die een dag of een paar dagen hier blijven liggen". De lang-parkeerders" op de Brielse Maas zullen dus hun biezen moeten pakken. Maar er zijn er altijd die een (Brielse) maas in het net weten te vinden en op slinkse wjze de wet ont duiken. Iemand vertelde ons: „Ze ma ken ons niets. Om de drie dagen duven we de boot een paar meter verder!" ADVERTENTIE Inl. tel. 24-72-75 BENTHUIZERSTRAAT 18 ROTTERDAM 11 Hoewel het najaar al met rasse schreden nadert, wacht „heel Rot terdam" vol spanning op het aan de lente toegeschreven nieuwe geluid, dat de in september startende gere construeerde gemeenteraad, als het een beetje wil, moet gaan brengen. Negentien nieuwelingen, waaronder enkelen die in het grijs verleden al eens een raadszetel bezetten, betre den straks de raadszaal en kunnen zich weer vier jaar lang verdiepen in de betekenis van de spreuk: „Au- dendo et agendo res Romana crevit", die zich aan de voeten van de door gaans weinige bezetters van de pu blieke tribune heeft genesteld. Het publiek kan de spreuk niet zien, of het zou gevaarljk ver over de verschansing moeten gaan han gen. De spreuk moet dus worden waargemaakt. De communist S. Groenendj'k zal er weer zjn om dat in de volkstaal te doen. Daarbj is er alle kans, dat hj „Audendo" weer foutief vertaalt in „met te luisteren" in plaats van in „door te wagen". Tot dat luisteren ver plicht hj dan alle anderen. Hj is er niet langer alléén namens de c.p.n., maar hij krjgt assistentie van mevrouw H. de Vos-Krul. Zj is niet de echtgenote van wethouder G. Z. de Vos (die bljft), evenmin als mevrouw A. Kuiper- Struyk (die weggaat) familie is van mr. L. Struik (die bljft). Evenmin trouwens als mevrouw M. Blom- Mourits (die bljft) in enigerlei fa milierelatie staat tot ir. F. W. C Blom (die vertrekt). De raad heeft in demissionaire staat met al die komende en gaande mannen en vrouwen iets van het weerhuisjes- thema, met tal van variaties ver werkt tot een massa-scène en het resultaat overziende komt men tot de ontdekking, dat het vrouwelijk element van 10 tot45 is teruggebracht tot 6 op 45. Dat voorspelt beroerd weer voor de komende vier jaar Daar tegenover staat, dat de ge loofsbrieven van alle nieuwe negen tien in orde zjn bevonden, zodat wat dat betreft geen moeiljkheden te verwachten zjn: Voor alle ze kerheid: geloofsbrieven zijn geen ingezonden brieven over het geieof hetgeen nog eens wordt bevestigd door het feit, dat de betreffende controle-commissie er in vijf minu ten mee klaar was. Wie dezelfde blij ven dat zjn de bodes, die altjd een glaasje spuitwater aandragen als een van de raadsleden het woord neemt en die allerlei andere dien sten bewjzen. Bij het serveren van het drankje aan de p.s.p.-sprekers zullen de bo des voortaan minzaam en slechts verstaanbaar voor de betrokkenen de vraag „kwast goed meneer?" uit spreken. De p.s.p.-fractie bestaat nameljk uit vier schilders en men overweegt reeds, de „eeuwigduren de aantekening" van deze fractie te gen grondverkoop, met een penseel in plaats van met een eenvoudige ballepen vast te leggen. Van de drie huidige p.s.p.-ers bljft alleen de heer L. C. J. Slaager over. Hj wordt leider van een met één man uitgebreide fractie. Evenals de heer Slaager bljft de heer Worst, in tegenstelling tot de heer Van der Ham, die weggaat. Daar tegenover staat dat de raad wordt aangevuld met de heer Snoek zodat men van een zekere branche vervaging kan spreken. He lemaal volkomen nieuw is ook, dat de eerste raadsvergadering op dins dag 6 september (beginnend om half drie) voorafgegaan wordt door een kennismakingsbijeenkomst in de Burgerzaal. Daar komen ook de af delingschefs van de secretarie. Van half twee tot twee uur krjgen de nieuwe leden van de raad gelegen heid het Stadhuis te bezichtigen. Voorlichtingsmateriaal over Rotter dam zal worden uitgereikt. Dat alles Ijkt niet overbodig, want vrijwel geen nieuw raadslid heeft men in de afgelopen weken op de publieke tribune kunnen ontdek ken om eens poolshoogte te nemen, zodat „Audendo enzovoorts" voor sommigen wei eens niet het enige Latjn zou kunnen zjn waarmee zij in de eerste raadszittingen worden geconfronteerd. Tjdens die eerste raadsvergaderingen worden ook de wethouders uit het midden van de raad gekozen. Voorzitter van de raad bljft een en dezelfde burge meester W. Thomassen. Of dezelfde is misschien niet helemaal juist. Nog net in de laatste vergadering van de oude raad ontpopte hj zich, bj de behandeling van het voorstel over het graven van een geul in zee, als een rasechte Rotterdammer, ter- wjl hj tot dan nog altjd een waas van „oosteljk Nederland" om zich heen had. Hij was opeens op en top de Rotterdammer geworden, die zich afzet tegen de „nu-is-het-genoeg" gedachte die elders in Nederland al te snel opkomt, als Rotterdam „al weer" over havenuitbreiding begint. Op en top de Rotterdammer, die „de ontwikkeling" zjn loop laat ne men en niet anders wil doen, dan er bijtijds, dus vroegtjdig op aan te haken. Op en top kortom de man die het „Audendo" waarmaakte in de juis te betekenis: „Door te wagen en te handelen is Rome groot geworden". Daarmee heeft Rotterdam nog voor het een nieuwe raad heeft, een nieu we burgemeester gekregen, die door als vanouds te spreken leek te wil len duideljk maken, dat bj alle speculaties over de taakverdeling voor de wethouders, „de haven" zonder voorbehoud in zijn handen kan bijven. Pessimisten zullen zeg gen, dat daarmee alles bj het oude bljft in Rotterdam. Aangezien de optimisten dat hopen, kan in de ko mende vier jaren iedereen tevreden gesteld worden. Het wordt weer een fjne tjd.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1966 | | pagina 3