Verdediging van Rotterdammers sterkste onderdeel van ploeg Fortuna komt met volle winst uit slijtageslag Hermesspelers ziekenhuis in XERXES' DEFENSIE PARAAT Excelsior toonaangevend tegen Wageningen (1-0) t A.D.O. op valreep toch naar zege op Xerxes Twee kostbare voor S.Y.Y. punten uit moeilijk dubbel programma Tonny van der Linden aan banden gelegd ZAANSTREEK ONGESLAGEN Gooiland mist schutter tegen Excelsior (0-1) Roemeense tenniszege in Pörtschach W ereldzivemrecords aan lopende band MAANDAG 29 AUGUSTUS 1966 Kuweide wint Finn Goldcup Sparta's doelman Pim Doesburg gisteren in grootse vormvangt de bal klemvast. Beste kansen u.V-. V\ UM Een wat bizarre situatie voor het doel van Xerxes. Een van ADO'S aanvallers wordt hier de pas afgesneden door twee van Xerxes' verdedigers. Toch zou Xerxes' defensie moeten zwichten. Kort voor het einde van de wedstrijd scoorde de 19-jarige Harrie Eos voor de Hagenaars. ROTTERDAM, 29 aug. Nauwelijks honderd seconden voor het einde van de wedstrijd Xerxes ADO beleefde Harry Vos een glorieus moment. Tijdens een chaotisch slotoffensief wist de 19-jariga linksachter van dc Ha genaars ongehinderd tot de zes tienmeterlijn door te dringen. Schuin voor het doel staande, overwoog hij een voorzet, maar plotseling legde hij al zijn krach ten in een vlammend schot. Als een raket sloeg de bal hoog achter Xerxes-doelman Eddy Treytel te gen de touwen. Nog geen minuut later zocht de blonde verdediger van ADO zich door een haag van juichende supporters een weg naar SCHIEDAM, 29 aug. Het zware dubbelprogramma heeft SVV twee punten opgeleverd. Trainer Gosens kampt met moei lijkheden. Hij zou gaarne zijn in de 2e divisie knap spelende ploeg wat versterkt hebben, maar daar ontbraken de nodige geldmiddelen voor. Door het niet meespelen van Van Meetoren (in de eerste wed strijd geblesseerd) en het (nog) niet opstellen van de grillige, maar altijd gevaarlijke Hubert, die eisen stelt, waaraan de SVV-leiding niet wenst te voldoen, is de ploeg be slist zwakker dan in het voorbije seizoen. En dat heeft bij het betere voetbal in de le divisie natuurlijk de logische consequenties. Vreemde acrobatiek op het véld van de Bchiedamse eerste divisieclub SVV. SVV's aanvaller Corpe' leyn valt, in een poging om de bal te bereiken, over het stoere lichaam van Alkmaars Duitse doel man. Betere ploeg de kleedkamer. Harry Vos, vorig jaar in ADO's hoofdteam versche nen als vervanger van de gebles seerd geraakte Freek v. d. Lee» had op de valreep ADC de over winning bezorgd op een verdedi gend verrassend sterk Xerxes. Tam11 BOSVELD CORRIGEERT EN DOELPUNT BIJ SPARTA (Van onze sportcorrespondent) ROTTERDAM, 29 aug. Henk Bos veld, de grillige Sparta-aanvailer, heeft op niet mis te verstane wijze zijn stem pel op de ontmoeting SpartaDos ge drukt. Niet alleen scoorde hij beide doelpunten voor zijn club, maar boven al bewoog hij zich als de grote stimula tor voor de Rotterdammers over de grasmat. Hy was ook degene die be greep, dat Sparta het spel naar de vleu gels moest verplaatsen. De aanvalslinie van de Kasteelheren telde namelijk naast Bosveld nog Vermolen en Mad- sen. In de opstelling stonden zij respec tievelijk links- en rechtsbuiten, maar aangezien beide voetballers typische spitsaanvallers zijn, trokken zij voort durend naar het centrum. De drie spelers achter de aanval Bonman, Bosma en Kemper bleken bij hun aanvallende acties ook al een voorliefde voor het centrum aan de dag te leggen. Een razend actieve Bosveld die dit jaar by Sparta als full-prof in dienst is zocht dan ook voortdu rend zelf de vleugels op, of trachtte met passes Madsen en Vermolen naar de zöiyn te dirigeren. Zijn eerste treffer na een klein half uur in de eerste helft was een schoolvoorbeeld van zyn inzicht. Bosma, Kemper en Bou- man bouwden weer eens aan een trage aanval, toen Henk Bosveld een gat in het rechter verdedigingsblok van DOS ontdekte. Snel sprintte hy naar links, ontving de pass van Bouman op tyd en snelde op DOS-doelman Theo Hooge- veen af, die geen schyn van kans kreeg op Bosveld's schuiver. Drie minuten voor het einde besliste de lange Arn hemmer de strüd. Hy betrok Jan Bou man in een korte één-twee combinatie en toen Hoogeveen vervolgens vergat zyn doel te verlaten was het voor Bos veld een klein kunstje de eindstand van 2-0 op het scorebord te brengen. Was Henk Bosveld de man die Spar ta op de tekortkomingen in het gespeel de 4-3-3 systeem wees en zelf tweemaal corrigerend optrad, de Spartaanse zege op zich was verder de verdienste van de roodwitte verdediging. DOS was ze ker even veelvuldig in de aanval als Sparta, maar Tonny van der Linden c s moesten ervaren, dat de Rotter damse defensie dit jaar een sterke een heid vormt dan het vorig seizoen. Aan voerder Hans Eykenbroek ook al een volledig betaald voetballer domineer de meer dan ooit in het centrum en Theo Laseroms wekte de indruk be heerster te zijn geworden in de af weer, hetgeen de rust in de verdediging ten goede komt. Op rechts wordt dit krachtige duo geassisteerd door de jon ge Hans Buitendijk een puur voetbal talent en op links speelt Hans Bent- son een onopvallende, maar degelijke partij voetbal. Voeg daarbij, dat trainer Wiel Coerver in noodgevallen nog de beschikking heeft over verdedigers als Gerry ter Horst en Piet de Groot en het zal geen verwondering wekken, dat Sparta's enthousiaste trainer zich over de verdediging geen zorgen behoeft te maken. Het vlotte niet in de DOS-aanval. Arie de Kuyper van SVW overgeno men was zowel voetbaltechnisch als mentaal niet tegen Hans Eykenbroek opgewassen en Tonny van der Linden vertoonde weinig activiteit. Slechts voor het nemen van vrije schoppen legde hy belangstelling aan de dag en éénmaal bood rechtsbuiten De Vroet hem een prachtige kans aan. Alleen voor Does burg kopte hy net naast. Nee, de sim pele DOS-aanvallen meestal niet op gezet door de middenvelders Aarts en Boogerd, maar door de backs Achter berg en Van der Weerd leverden geen enkel rendement op. Sparta's aan vallen, hoewel trager van opzet, waren toch gevaarlijker. De ex-schutter van De Baronie. Adrie Vermolen, toonde POERTSCHACH, 29 aug. De Roe meen Ion Tiriac heeft zondag het in ternationale tennistoernooi van de Oos tenrijkse plaats Poertschach op zyn naam gebracht. Hij won in de finale met 6-4, 10-8, 9-7 van de Hongaar Ist- van Guiyas. Een dag eerder had Gu- lyas met 6-2. 6-4 gewonnen van de Aus traliër Bob Hewitt. De Roemeen kwali ficeerde zich voor de finale door een zege met 6-3, 6-8 en 6-4 op de West duitser Harald Elschenbroich. LA BAULE, 29 aug. De Westduit- se Olympische kampioen Wilhelm Ku weide heeft zondag voor de Franse badplaats La Baule de Finn Goldcup ge wonnen. Tweede werd de Braziliaan Jeorg Bruder. m zich ook in dit gezelschap een schiet grage aanvaller. Éénmaal had hy by- zonder veel pech. Even buiten het straf- s kans, schopgebied kreeg hy een goede schiet kans. Een tackle van Achterberg bracht (Van onze sportcorrespondent) DORDRECHT, 29 aug. Vier minu ten voor het einde vielen de spelers van Zaanstreek om de hals van Spruyt. Het was gelukt, een achterstand van 20, opgelopen na vier minuten spelen, was weggewerkt. Zaanstreek had het onge slagen record behouden. Dat het zover gekomen is hebben de bezoekers in de eerste plaats te danken aan doelman Schouten die vooral in de eerste helft voortreffelijk werk heeft verricht. Tal van malen moest hij op schuivers van Kleinjan, Vrauwdeunt en Luyten naar de bedreigde hoek duiken want in die periode speelde DFC een uitstekende wedstrijd. De Vos weer teruggekeerd op de mid> denvoorplaats, schonk zijn ploeg al na 35 seconden vertrouwen. Na een solo van Vrauwdeunt volgde een hard schot van Kleinjan dat Schouten niet onder controle kon krijgen en De Vos kopte fraai in (10). Drie minuten later volgde een slim passje van Kleinjan net voor de voeten van de aanstormende Luyten en hoewel Schouten de bal nog aantikte, kon hij nummer twee toch niet voorkomen. Dordtse ploeg raakte het laatste kwar tier evenwel vermoeid en de bezoekers grepen direct hun kans. In het midden veld werden goede aanvallen opgebouwd en hoewel Feyt niet onderdeed voor Schouten moest hij vier minuten voor het einde toch zwichten. Uit een voorzet van Twisk kwam de bal bij de vrijstaan de Spruyt die ongehinderd kon inkop pen (2—2). (van onze sportcorrespondent) VLAARDINGEN, 29 aug. Uitge blust stond hij, lurkend aan een flesje limonade, tegen de gyeser in de was gelegenheid van Fortuna VL geleund. „Het is moordenaarswerk, tweemaal voetballen", zei de kleine Jerry Kruit, de eenentwintig-jarige voor ƒ3000, van Feijenoord overgenomen rechtsbui ten van de Vlaardingers. Hij was op, hij had zich teruggetrokken uit de kleed kamer, waarin alle andere Fortuna- spelers gebroken, maar dolgelukkig op de banken waren neergevallen. Hij was een van de negen Vlaardingers, die zo wel zaterdag tegen PEC als zondag tegen EDO voor de volle winst hadden gezorgd. De meeste Vlaardingers toon den in de strijd tegen EDO over een conditie te beschikken, die voor deze moordende slijtageslag vereist is. Niet allen echter. Linksbuiten Wim Freriks (ook dit jaar van Feijenoord overge nomen) bijvoorbeeld niet. Hy bleek niet in staat om ook de tweede wedstrijd voluit te spelen. Had hij dit „beulen werk" wel aangekund, dan had hij zeker acht minuteu voor het einde Fortuna aan het (en zijn) tweede doelpunt ge holpen. Nu trapte hij echter eerst een keer mis op een pass van de razend- gevaarlijke Verweel, voor hij met het andere been de bal wel in de richting van het EDO-doel schopte, in de handen van doelman Anama. Trainer Laszlo Zalai kent zyn jongens goed, hy liet kort voor rust al merken, dat Freriks onvoldoende adem zou heb ben voor de derde vijfenveertig minuten. Twee minuten voor rust wenkte hij hem om zich te laten vervangen (zaterdag tegen PEC was hij licht geblesseerd geraakt), maar Freriks, die in de derde minuut van de strijd tegen EDO voor (naar later bleek) het enige doelpunt had gezorgd, reageerde niet. Hij had geen zin om ermee te stoppen. De nog steeds in Heerenveen wonende Fortuna-trainer Zalai slaakte een zucht van verlichting toen het eerste dubbel programma werd afgefloten. In de eind fase van de ontmoeting tegen EDO was de benauwde 10 voorsprong in gevaar gekomen. Zaterdag had Fortuna tegen PEC, dat slecht speelde, zelf ook geen bijster goed voetbal getoond. Slechts bij vlagen werden er vlotte combinaties aan het 3500 koppen tellende publiek voor geschoteld, maar door doelpunten van Van de Zwan (voor rust), Verweel en Kruit werd toch een 30 overwinning geboekt. Tegen EDO werd het 10 (door Freriks) na een aantrekkelijkere party voor de nu 4200 toeschouwers met een op twee plaatsen gewijzigd team, Bak steen voor Robbemond en Koopman voor Van de Zwan). hem even uit balans, maar hy bleef op de been én in het bezit van de bal. Een prachtig schot volgde, dat onbe reikbaar voor Hoogeveen net onder de lat in het doel terechtkwam. Scheidsrechter Van der Veer kon de treffer echter niet toekennen. Hy had erg laat! voor de overtreding van Achterberg gefloten en verzuimde de voordeelregel toe te passen. Een paar minuten later was Óle Madsen heel dicht by een treffer. De overigens onop vallend spelende Deen achtervolgde Plageman in zyn eigen strafschopgebied ontfutselde hem de bal en schoot in moeilijke positie tegen de paal. (Van onze sportcorrespondent) HILVERSUM, 29 aug. Ruim ne genhonderd toeschouwers hebben zater dag een wedstrijd gezien die goed paste in de sfeer van het moment: zomer avondvoetbal. Een van de toeschouwers merkte op dat het kenmerk van beide ploegen was, dat zij niet op elkaar wa ren ingespeeld. De werkelijke reden voor dit spel was dat beide elftallen er aan vallend niet veel van terecht brachten. Het doelpunt van Excelsior was welis waar verdiend, ook al schreeuwden de toeschouwers dat het buitenspel was. Ook de grensrechter vlagde af, maar scheidsrechter Klopper had het goed gezien: van buitenspel was geen sprake. Excelsior kwam er in de eerste helft bij Gooiland gewoon niet door. Gooiland bleef het spelletje van de voorzetten doorzetten, en daar hadden de Rotter dammers de buitenspelval als antwoord voor. In de tweede helft verraste Excel sior vaak door goede combinaties. Na een kwartier kwam Gooiland onder sterke druk te staan, met schoten van Muhlenbroech, Den Butter en Beek. Het enige doelpunt kwam tien minu ten voor het einde. Excelsiorspeler Beek stond veruit buitenspel toen zijn club genoot Den Butter de bal naar hem speelde. Maar Coster van Gooiland raakte hem aan, en dus was het buiten spel opgeheven. Scheidsrechter Klopper liet dan ook doorspelen. Dat deed Beek goed, want vrij voor doelman Bakker maakte hij geen fout (01). ZWOLUE, DEN BOSCH, 29 aug. Het afgelopen weekeinde is voor Hermes DVS niet zo gunstig verlopen. In de wed strijd tegen Zwalse Boys, die doelpunt loos eindigde, raakte by een ongelukkige botsing Rijken gewond. Met een neus- beenblessure moest hy in een Zwols zie kenhuis worden opgenomen. Zondag was het tegen Wilhelmina (laatstgenoemde club won met 31weer mis. Links buiten Korporaal rende tegen doelman Meezeil op, wat hem naast een bloedende wond een shock bezorgde. Drie man moesten hem in bedwang houden voor hjj naar e enziekenhuis kon worden ver voerd. Het spel van Hermes DVS is nogal on besuisd. De Rotterdammers beschikken over voldoende snelheid en techniek om tot succes te kunnen komen, maar zij maken een te groot gebruik van hun lichaamskracht. In de strijd tegen Wil helmina moest de scheidsrechter het spel dan ook talrijke malen onderbreken om een vrije schop te laten nemen. In de ontmoeting Zwolse BoysHer mes DVS is aan beide zijden gepoogd een doelpunt te maken; tevergeefs. Tien mi nuten na de hervatting kon v. d. Hulst een Schiedamse doorbraak slechts red den ten koste van een hoekschop. Aan de andere kant schopte Monster een kogel van Witzand van de lijn weg, toen keeper Bravenboer reeds gepasseerd was. En kele minuten later moest Jan de Vries in het Zwolse doel voor eenzelfde geval in actie komen. Vier minuten voor het einde miste de Zwolse midvoor Sietze de Vries alleen ai door te lang treuzelen een fraaie kans om de Zwollenaren aan de overwinning te helpen, waardoor kee per Bravenboer kon ingrijpen. In het begin leek het erop dat Hermes tegen Wilhelmina de beste kansen had op succes. De Bossche verdediging kwam maar moeilijk op dreef. Anders werd het toen Harmse in de zestiende minuut uit een pass van Konings de score opende 10. Dit stimuleerde de thuisclub. Na dat Flaes bij Hermes DVS was uitgeval len en vervangen door Bakkes kon v. d. Burg een aanval van Wilhelmina slechts onderbreken door de bal voor de aan stormende Harmse weg te slaan, die daarna de strafschop benutte, 20. De Rotterdammers probeerden de achter stand weg te werken, maar de aanvallen werden slecht afgerond. Een minuut voor rust vergrootte Harmse de afstand door uit een voorzet van v. Dalsen de bal ineens en onhoudbaar achter doelman Bravenboer te schieten, 30. Drie mi nuten na rust kon Klein, toen Korporaal en doelman Meezen op de grond lagen, de bal in het lege doel prikken. (Van onze sportcorrespondent) ROTTERDAM, 29 aug. Excelsior en Wageningen waren in de eerste helft volkomen aan elkaar gewaagd en om dat beide doelverdedigers op hun post bleven werd er niet gescoord, hoewel aanvalsleider Beek daar dicht bij was. In de achttiende minuut van de tweede helft grepen de Rotterdammers de winst, toen de ex-Xerxaan Stuivenberg de bal in het midden oppikte, drie, vier man omspeelde en doelman Quint kans loos sloeg. Wageningen zag daarna geen kans meer terug te slaan. In de eerste helft ontspon er zich een fel gevecht, zeer aantrekkelijk voor de circa drieduizend toeschouwers en met wisselende kansen. Rechtsbuiten Loffeld (ex-DOS) kreeg niet veel kans bij stop per Muhlenbruch, die geassisteerd door Kosten geen duimbreed grond prijs gaf. Aanvalsleider Viegen van Wageningen die nogal eens gebruik maakte van zijn lichaamskracht, maar bij de goed lei dende scheidsrechter Bentvelzen geen kans kreeg, was dikwijls gevaarlijk, maar vond doelman v. d. Wekke steeds op zijn plaats. Dat was ook het geval met de Rotterdamse middenvoor Beek, die enkele goede kansen kreeg, maar in doelman Quint zijn meerdere moest er kennen. Ook de tweede helft bleef spannend door het snelle voetbal, dat beide teams boden, maar nu was Excelsior toch iets sterker dan de Wageningers. De belo ning kwam in de achttiende minuut door de treffer van Stuivenberg. De thuisclub bleef toonaangevend, maar de kansen die Beek en Stuivenberg nog kregen ten spijt, gedoelpunt werd er niet meer. Een ver schot van Kosten verrastte Quint bijna en een harde kogel van Stuivenberg maakte hij eveneens onschadelijk. J,. SS* tS£i (Van onze sportcorrespondent) (Van onze sportcorrespondent) Consequenties die levensgroot tot uiting kwamen in de zaterdag gespeelde wedstrijd tegen Alkmaar. De Alkmaarse ploeg vormde duidelijk het beter spelende elftal, dat niet eens' in zijn hoogste ver snelling behoefde te spelen om S.V.V. kansloos te kloppen. Een goed sluitende verdediging met Wagemaker en Kesse- laar als uitblinkers. De gebroeders Tijm in 'n soepele middenveldbezetting, die ook niet schroomden vaak in de aanval te opereren en 'n snel combinerende aan val, waarin vooral v. Rijssel na rust een goed benutter van kansen bleek In de verdediging van SVV vielen in dié perio de geduchte gaten en de Schiedamse aan val speelde te tempoloos en miste fan tasie om de Duitse doelman Ewert ern stig te verontrusten. Het verhaal is daar mee spoedig verteld. De Schiedammers leken in het eerste kwartier nog kansvol. Schoten van Van Dijk en Osterholt mis ten de goede richting, maar toen Alk maar tot tempoverhoging overging, bleek alras het verschil in speelwijze. De gasten speelden directer. Toch duurde net nog bijna een half uur eer Alkmaar de leiding nam. Uit een vrije schop van Henk Tijm kopte Vredenburg door naar diens broer Siem, die onhoudbaar in schoot 01. De verdediging van SVV vergat in te grijpen. Pal voor rust bood Rijkuiter zijn aanvallers een mooie kans, maar niemand bleek aanwezig. Met enige mooie safe's vookwam Van der Velden een grotere achterstand. Na de rust was een fout van Van Beek de inleiding tot het tweede doelpunt. Weer aarzelden SVV's defensie en Van Ryssel profiteerde daarvan fraai (02). In de 20ste minuut moest Ewert zyn klasse tonen op een keihard genomen vrye schop door Hasebroek. Hij tipte over, maar de zwak leidende Hoppen brouwer zag er geen hoekschop in. Kort tGnt.ir:. k.; tiï sriCiru-;:.- daarop miste Van Beek een simpele kans na goed werk van Rykuiter. Meteen daarop scoorde van Ryssel weer toen hem de vrije ruimte geboden werd (03), hetgeen hij 10 minuten later nogmaals op identieke wyze presteerde (04). Drie minuten voor het einde scoorde Van Dijk het eerste Schiedamse doelpunt in de Ie divisie. Een goed gerichte kopbal uit een voorzet van Corpeleyn verraste Ewert (1—4). Gelukkig maakte SVV in de wedstrijd tegen Vitesse veel goed, hoewel het begin tegen het uitstekend van start gaande Arnhemse elftal weinig hoopvol was. Want binnen 15 minuten leidden de gas ten met 20. In de 3e minuut nam de schietgrage Verhagen het leer uit een voorzet van Van der Horst ineens op de schoen (01) en nadat Vleemw en Veenstra kansen gemist hadden, liet de SW defensie in de 15e minuut een groot gat vallen, waarop Verhagen uit de voor zet van Veenstra wederom onhoudbaar scoorde (02). Drie minuten later stak Osterholt met een fraai tegenpunt uit een vrije schop van Van Dijk op een over treding van jubilaris Huiberts (500e wedstrijd) zijn ploeg een hart onder de riem (12). En nog was de sensatie niet voorbij. SVV vond plots even zijn vorm. In de 20ste minuut had dit reeds succes. Met een lage kopbal scoorde Van Dijk uit een voorzet van Osterholt (22), waar- na de laatste de maat ven maakte door in de 24ste minuut vanaf de achterlijn een lob te geven, die via de onderkant van de lat en het hoofd van Eichelsheim in het net uitmondde. Doelman Pauw ging bij dat voor hem teleurstellende score (32) verloop niet helemaal vrij uit. Van Dyk had SVV veiliger kunnen stellen, toen htj er kort daarop fraai door zigzagde maar te zacht schoot, om Pauw te passeren. De doelman herstelde zich goed door een prachtig schot van Van Beek te stoppen, evenals een kei hard genomen vrije schop van Hazen- broek. Na de hervatting begonnen Corpe leyn en Van Dijk met rijpe kansen te mis sen. Drie fraaie safe's moest Van der Velden verrichten toen Vitesse het spel meer in handen nam en nadat hij in de 15e minuut een gevaarlijke vrije schop van Verhagen nog overleefd had, moest hij drie minuten later zwichten, toen Hofs fraai scoorde uit een pass van De Vries. Zowel de SSV- als de Vitesse-ver- dediging gaven kansen weg. Van Beek kwam vrij voor Pauw uit een keurige pass van Van Dijk, maar hij schoot langs de verkeerde kant van de paal. Van der Velden bleek op kogels van Verhagen en Van de Weerthof een onneembaar bas tion, waarop Van Beek in de 23ste minuut zijn fout goed maakte door een blunder van Van Ingen effectief af te straffen (43). Dank zij Van der Velden in vaak nog benarde momenten, kon SVV deze stand tot het fluitsignaal van de uitstekend leidende Boogaarts hand haven. De Rotterdammers hadden ditma'J weer de beschikking over Eddy Trey tel. Vorig jaar brak de stevige doelve dediger in de strijd tegen Velox been. Aan het begin van dit seizo® was hij nog niet voldoende hersteld, dat Andries van Dijk de beide voorgaan de wedstrijden zijn plaats innam. Van Dijk bracht evenwel niet de nodigs rust in de verdediging.Die rust ken merkte ditmaal wel het spel van de Xerxes-defensie. Aanvoerder Ab r aüe, in voorgaande ontmoetingen de zwakke schakel, speelde een degelijke party cn schakelde de immer gevaarlijke Harry Heynen volledig uit. Ook de Zuidslaaj Joncic liet een goede indruk achter. Bh had tot taak Lambert Maassen het sco ren te beletten en deed het op onopval lende, maar degelijke wijze. Xerxes was het zo goed gestarte A defensief tegemoet getreden. De blau,v' witten vreesden terecht ADO's sterk® tandem De ZoeteJochems. Wim negem speelde daarom in teruggetrok ken positie om het samen met Theo va" Toledo en Rob Jacobs ADO onmo gelijk te maken op het middenveld a®" gevaarlijke aa vallen te gaan bouwej?' Die opzet slaagde wonderwel. De wed' stryd groeide daardoor uit tot een we>' nig aantrekkelijk middenveldduel, het geen vooral Oranje kandidaat Piet d« Zoete geen goed deed. Onder de ogeO van bondscoach Georg Kessler kreeft hij geen meter vryheid en hij kon der halve zijn talenten niet etaleren. Aanvallend Xerxes kwam er vooraj in de eerste helft helemaal niet aan y pas. Nol Heyerman en de tijdens do training licht geblesseerde Ton Pansier waren eenzame strijders in de fronu1' nie. Pas een kwartier voor het eind® kwam ADO doelman Ton Thie voor he: eerst in ernstig gevaar. Een ver schor van Hanegem nam hy bekwaam op vuisten, waarop de lakonieke Jan Vill®T rius de terugspringende bal met ceJf korte hoofdknik naar zijn snel opkrab belende doelman wilde retourneren. lange Haagse stopper richtte evenWe* te hoog. De bal ging met een boog ovor Thie heen en dreigde in het doel verdwijnen. Met een katachtige beto ging sprong Thie de bal achterna Jj' grabbelde het leer net op tijd van doellijn weg. Het was één der weinif? hoogtepunten in deze ontmoeting. Bij ADO was men zich na afloop t®7" dege bewust dat de ploeg tegen de vtf' dedigende houdingvan Xerxes gee juiste aanvalstaktiek kon vinden. Kee Aarts, de snelle linksbuiten van de Hf! genaars, verklaarde heel lakoni^j „Ach elke club mist in een seizoen eens het juiste tempo. Het wilde bij 0jt eenvoudig niet lukken. Als je op z°,\ dag nog de twee puntjes binnenhaaf mag je van geluk spreken". Op hetzeij de moment sprak Xerxes' 32-jarige DO* se oefenmeester Kurt hinder tot zijn leurgestelde pupillen: „Kop op jonge^.f, jullie hebben goed gespeeld. We b® ben alleen pech gehad". VANCOUVER, 29 aug. De AitifJ kaan Don Schollander heeft bij de Jwjts stryden van de universiteit van "Le. Columbia te Vancouver het werel» cord op de 220 yards vrije slag. .e met 1 min. 57,3 op naam stond vaï-jd Australiër Michael Wenden, verbet" en gebracht op 1 min. 57.0 sec. Tevens werd het wereldrecord "p r 220 yards wisselslag dames scherp gesteld. Het merkwaardige feit doet z voor, dat het nieuwe record op naam komen te staan van twee zwemste f de 15-jarige Canadese Elaine d® (houdster van het record: 2.33.3) ®?ujr. 13-jarige Zuidafrikaanse Karen ^Ljo- Voor beiden werd dezelfde tijd a,- teerd, 2 min. 32.0 sec. De jury van komst gaf de overwinning echter Elaine Tanner, die iets eerder aa Eerder had het 17-jarige ZukD^ij kaanse zwemstertje Ann Fairn« 0p deze wedstrijden het wereldrecor e, de 110 yards rugslag verbeterd en j bracht op 1.07,9. Het oude record s 9r sinds 1 maart 1966 op naam van pe landgenote Karen Muir met 1.0».v-

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1966 | | pagina 10