Veteraan in bakkersvak Twee jubilarissen bij Vermaat-Den Hartigh IN 'T GOUD VEERTIG JAAR LIESBETH LIST GRUNDIG steeds meer gevraagd GRUNDIG TV 59 cm le en 2e net met de unieke MONOMAT - bediening Dr. C. Braim directeur huize Una Sancta Nu aardgas met luchtje TUL DANST VOOR DE JEUGD J DRAMA OPNIEUW IN SCÈNE GEZET m DE NIEUWSTE (eenvoudig en snel) TYPE T 6000 L 1028,- met inruil van uw verouderde TV Meer bomen voor Louis Davidspark Galerie aan Eendrachtsplein Eerste paal kerk Goede Herder Eerst duidelijkheid in eigen kring' Nieuwe dag Eerste paal Henkes Betalen in 5 keer kost niets meer II v h .-. m Barendrecht heeft zestig mille voor sportaccommodatie Weer woningen op Zalmplaat M. van Hengel weg bij Unilever MAANDAG 29 AUGUSTUS 1966 3 WÊMMr>& P. OVERMAN nu... beduidend goedkoper pol/ester Rekenaar C. KOSTER ontmoet persoonlijk bij op woensdag 31 augustus 's middags van half 3 tot half 5 nu... beduidend goedkoper J» «V I B Meent 129 Rotterdam tel. 136105 fed..*:** lycra pantyshp Pater dr. C. G. F. BRAUN A. CONFURIUS ZOON Het charmante beeldje dat Robert J. de Hartogh maakte voor de kinderboekenweek. lil; SPri if nu beduidend goedkoper Het drama van The Flying Enterprise herleefde zaterdag in Giessenburg. Hier het model dat voor dit toeristische doel vervaardigd was. tollen llan «bra,0° (Van onze verslaggeefster) ROTTERDAM, 29 aug. „De ouict Den Hartigh heeft me nog aangenomen. Geen gemakkelijke man, maar toch een T*wze kerel. Als je iets niet deed zoals hij het hebben wou, zei-d-ie: ik zal het Je wel gauw effe voordoen. En ik zal hooit de dag vergeten dat-ie me er meens drie gulden bijgaf. Dat was op *e,n zaterdag, toen ik doorwaternait uit htijn werk terugkwam." Als joch van dertien is de heer P(ie; J®r) Overman (63) in dienst gekomen bij hakkerjj Den Hartigh, dat sinds 1 janua- ri deel uitmaakt van het Vermaatcon- corn. Hy begon er als wagenboener; ADVERTENTIE tailleurs en complets mantels met aparte B jTf ll bontgarneringen AothMV KEIZERSTRAAT ROTTERDAM, 29 aug. Liesbeth List zal woensdag bij Dankers N.V. aan de Coolsingel een cheque overhandigen aan mevrouw H. Wolf van Nispen, com- ^ussaresse van het Joods Nationaal ®nds. Deze is bestemd voor een verdere T^Want van het Louis Davidspark in rv'aël, een» initiatief van de heer Chr. a1]{ers. Rotterdam, 29 aug. Deze week "Ordt er aan het Eendrachtsplein 12 een hieuw galerie geopend. Deze wordt ge- »*Ploiteerd door Jan en Pauline de "aas. ADVERTENTIE De laatste tientallen rollen van de best verkochte Polyester venstjarvallen, uit de series van 1.75, gaan we nu verkopen voor bijna de halve prijs. Vensterval met zoom en hoofdje, een ragfijne marqui sette met opengewerkt kant dessin, één en al fijne luxe, 42 cm hoog. Vensterval van Polyester marquisette, met Ingeweven streepmotieven, met zoom en hoofdje, kant en klaar, 46 cm hoog. Morgen verkopen wij deze fraaie venstervallen, door elkaar, per meter voor nog géén gulden. Morgenvroeg om 9 uur begint de verkoop van deze laatste rol len venstervallen, uit veel ver kochte series, hu door elkaar, mjA Per meter voor Géén tel. of schrift, best. het bedrijf bezorgde zu'n produkten toen nog in huifkar-achtige, met paarden be spannen wagens. Daarna stapte hij zelf op zo'n kar, die hij later „het jaartal weet ik niet precies meer maar het was in de tijd van Troelstra" verruil de voor een wagen met een hond er onder. „Maar mijn vader vond dat maar niks. Ik moest een vak gaan leren en zodoende ben ik bakker geworden, net als hij." Van een vijfdaagse werkweek was toen nog geen sprake. Er waren dagen dat de heer Overman om tien uur 's avonds begon met melkrijden, mid den in de nacht de bakkerij inkwam, om zeven uur op de sleperswagen zat om tarwe en bloem te halen het bedrijf maalde zelf en pas om vier uur 's middags van een welverdiende maar korte rust kon genieten. „En dat allemaal voor tweeëneenhalve cent per uur. Een rijksdaalder in de week was een hoop geld voor die tijd." Hij zegt het lachend, zonder enige rancune en meer met een gezicht van „kom daar nu eens om". Maar hü zou niet graag terugwillen naar die tijd en hü zou de machines die nu bü de produktie worden ingeschakeld, niet willen mis sen. Wat hü vindt van de klachten over het brood van tegenwoordig? Heeft de machinale produktie daar iets mee te maken? Dat gelooft deze veteraan in het vak niet. Ook nu kan er goed brood gebakken worden, vindt hü. Dat ligt aan de kwaliteit van de ingrediënten en aan de vakbekwaamheid van de bakker, die er net dat „iets" aan kan toevoegen waardoor de consument een smakelük produkt op tafel krügt. De heer Overman is drieënzestig jaar en dus binnenkort aan zijn vensioen toe. „Maar als het mag, wil ik best nog een poosje blijven want ik heb er echt nog niet genoeg van. Ik doe het met hart en ziel". Behalve deze gouden bakker telt het drie kwart eeuw oude bedrijf aan de Heer Vrankestraat (hoek Bergweg) nog een jbilaris de heer C(or) Koster (53), die zqn carrière eveneens als dertien jarige begonnen is. Veertig jaar geleden kwam hü als leerling-broodbezorger(tje) op de kar, bediende de wagen daarna zelfstandig en werd na de oorlog aangesteld als magazünmeester. Tussen de bedrijven door leidde hü bezorgers op. „En dat werden meestal goede werkkrachten", zegt bedrijfsleider A. den Bak. Kort gezegd komt het werk van de heer Koster neer op het berekenen van de hoeveelheid produkten die elke dag nodig is. Dat betekent dat, als hü een vergissing maakt wat hü niet doet het bedrüf met restanten oud brood zou komen te zitten. Beide jubilarissen recipiëren vana vond van half acht tot half tien in restaurant Lommerrijk. ADVERTENTIE ROTTERDAM, 29 aug. Donderdag om half vier wordt de eerste paal ge slagen van de Goede Herderkerk in Rot terdam zuid. De kerk verrijst op de hoek van de Bierens de Haanweg en de Ogierssingel. COOLSINGEL (Van onze correspondent) HENDRIK IDO AMBACHT, 29 aug. Vandaag heeft burgemeester J. C. de Ridder op het industrieterrein de eerste paal geslagen voor de hoofdgebouwen (distilleerderü met kantoren en dienst woning) van J. H. Henke's Distilleer derü N.V. Zoals bekend is, zal het ge hele bedrijf van Henkes, dat sinds de oprichting (1824) te Rotterdam geves tigd is geweest, naar Hendrik Ido Am bacht worden overgeplaatst. Een op slagloods, waarvoor de rü'ksgoedkeuring reeds eerder werd verkregen is inmid dels voltooid. Met het gehele project, waarmede de eerste grote vestiging op het industrieterrein van Hendrik Ido Ambacht tot stand zal komen, is ruim twee miljoen gulden gemoeid. ADVERTENTIE Steeds groter wordt de vraag naar een lichte, luchtige foun dation, die steunt maar niet knelt... die gedragen kan wor den met en zónder kousen en die makkelijk wasbaar is. Ze zijn er wel, maar de prijs is er dan ook naar... voor velen een bezwaar. LYCRA Panty slips, van extra luchtig, poreus Lycra, met ver stelbare en afneembare jarre telles, soepel en stevig, een ide ale foundation, nu als extra aan bieding voor nog géén zes gul den. Morgen begint de verkoopi van deze luxe, steungevende Lycra panties, met extra gevoerd kruisje, in de maten 40 t/m 46, voor 5P Géén te/. of schriftbest. ADVERTENTIE 798- ««HHMIH 1 Amsterdam - Rotterdam (Kracht Busstim .'Delft Onze GRUNDIG speciaalzaken hebben een eigen technische dienst Rotterdam - ülracht Busstim - Delft i Uw Grundig specialist Radio - TV - Recorders \<r V*> (Van onze verslaggever) BOTTERDAM, 29 aug. Dr. C. G. F. Braun is door mgr. M. A. Jansen bisschop van Rotterdam, benoemd tot directeur van huize Una Sancta van de missionarissen van het Heilig Hart. Pa ter Braun is door zijn provinciaal ook als overste van huize Una Sancta aan gewezen. Hij volgt in beide functies pater dr. P. van der Pluym op, die met ingang van 23 september is benoemd als rector van het kinderherstellings oord „Mooi Gaasterland" in Friesland. Na zün priesterwüding in 1953 is de 39-jarige pater Braun als leraar werk zaam geweest. Hij doceerde vanaf 1954 tot juli 1966 filosofie aan de priesterop leidingen van zün congregatie te Brum- men en Stein. In deze tüd studeerde hp wijsbegeerte in Nümegen, waar hp in 1959 op een proefschrift over zelfkennis promoveerde. Ook werkt hp mee aan de theologische leergangen, die in tien plaatsen in Nederland ieder jaar wor den gehouden. Verder geeft hij les aan de academie voor cultureel estetische vorming te Maastricht, in welke aca demie onder meer zün opgenomen de toneelschool, de kunstacademie, het conservatorium van Maastricht en de sociale academie van Sittard. In Nij megen is hü verbonden aan het insti tuut voor voortgezette sociaal pedagogi sche opleidingen. Hoewel pater Braun als directeur van Una Sancta in Rotterdam zich vooral zal inzetten voor de oecumenische kant van dit pastoraal-oeeumenisch werk zal hij toch nog les blijven geven. Hp heeft een leeropdracht cultuur-filosofie aan het GJ.T. te Tilburg, waarin nu een groot aantal hogere priesteropleidingen zpn geconcentreerd. Voorts wil hp graag verbonden blijven aan de academie voor cultureel-estetische vorming van Maastricht. Ook in het team van de theologische leergangen zal hij blijven meedraaien, zij het dan dat hü vooral in Rotterdam zal doceren. Zoals reeds gezegd, dr. Braun zal in Rotterdam in de oecumene werkzaam zün. Samen met zijn huisgenoot pater L. Lommen zal hü zitting nemen in de oecumenische raad in de Maasstad. Hoe het werk zich precies zal ontwikke len durft pater Braun nog niet goed te zeggen. Per slot van rekening is hü pas zaterdag in Rotterdam aangekomen (1 september gaat zün benoeming offici eel in). Voor hem centraal staan de vragen: hoe kan Una Sancta de Rotterdamse katholieke gemeenschap in deze tijd van beweging in de kerk het best van dienst zün en hoe kan Una Sancta het best intermediëren tussen alle bp de oecumene betrokkenen. Hij is van me ning, dat er duidelpkheid moet zü'n om tot oecumene te kunnen komen in eigen kring. Hij hecht daarom veel waarde' aan bijvoorbeeld de theologische leer gangen en voorts de A. en B.-cursussen, die Una Sancta in de Maasstad ver zorgt. Una Sancta zal zich meer dan ooit in het verleden tot katholiek Rot terdam moeten richten om als het ware tot een bundeling van krachten te ko men en vervolgens als homogene groep naar buiten te treden. Pater Braun hoopt, voor het komende winterseizoen met zün staf van zeven paters te komen tot een concreet programma, waarin in ieder geval een oecumenische cursus van een les of tien en dagelijkse gebeds diensten in de kapel aan de Karei Door manstraat een plaats zullen krijgen. ADVERTENTIE (Van onze verslaggever) SCHIEDAM, 29 aug. Aan het aard gas, dat in de Schiedamse wijken Ke- fhel, Groenoord en Nieuwland wordt verspreid, is sinds zondagmiddag een reukstof (odorant) toegevoegd. Dank zij de penetrante geur kan het aardgas nu niet langer onopgemerkt de wonin gen binnensluipen. De dienst Technische Bedrijven van Schiedam is er het gehele weekeinde voor in touw geweest nadat vrijdag middag de bewoners van de flats aan het Johann Straussplein waren opge schrikt door een aardgasexplosie in de woning van de familie G. van Zijl. Vorige week zaterdag werd de villa van ir. K. J. van Aarsen aan de Kerk- laan in Kethel eveneens door een ont ploffing verwoest. Alle aansluitingen van de 350 flats aan de Johann Strausslaan zün vrij dagnacht en zaterdag door deskundigen van de afdeling Technische Bedrijven gecontroleerd. In de loop van zondag werd een begin gemaakt met de toe voeging van odorant asm het gas. Het onderzoek wordt intussen intensief voortgezet. De wethouder van Techni sche Bedrpven en Woningdienst, mr. M. J. M. van Kinderen, hoopt de re sultaten hiervan zo spoedig mogelpk bekend te maken. Hü wil de grote onrust onder de bewoners, die hun kook- apparaten haast niet meer durven aan steken. zo snel mogelük wegnemen. (Van onze correspondent) BARENDRECHT, 29 aug. Niet de gehele raad heeft zich geschaard achter het voorstel van B. en W. om ruim zestig duizend gulden na-uitkeringen uit het gemeentefonds te bestemmen voor de no dige sportaccommodatie in de toekomst, waarbij B. en W. denken aan een te stichten zwembad of sporthal. De bezwaren kwamen hierbp voorna- melk van de S.G.P.-woordvoerder H. Barendregt en van A.R.-zijde. Het raads lid Barendregt zei te menen dat het be drag beter zou kunnen worden aange wend voor bp voorbeeld een riolering. De A.R.-afgevaardigde zag het bedrag beter besteed als reserve om conjunctuur schommelingen op te vangen. Wethouder T. M. v. d. Griend betoogde dat het hier ging om het afwegen van prioriteiten. De keus van B. en W. is daarbij gevallen op verbetering van de sportaccommodatie, omdat op dit gebied bepaald voorzieningen nodig zijn. Er zijn reeds jaren onderhandelingen met de ge meente Rotterdam aan de gang over een zwembad. Bij het rioleringsplan voor Smitshoek, dat de raad heeft laten voorbereiden door het Technisch Adviesbureau van de Nederlandse Gemeente te Amersfoort, tekende burgemeester Mr. H. H. Douma aan, dat het bestemmingsplan voor dit gedeelte binnenkort zal worden inge diend. Het is echter de vraag of het zal kunnen worden gerealiseerd. Het plan vraagt veel voorzieningen voor slechts weinig (150) huizen in de buurtschap. Op grond daarvan zal het Rian waar schijnlijk welhaast onbetaalbaar blijken te zpn. m V"W"" W? ROTTERDAM, 29 aug. „De Rot terdamse schoolcommissie voor het jeugdboek" organiseert voor de aan staande kinderboekenweek weer de jaarlqkse leeswedstrpden op .de lagere scholen. Deze keer zullen niet minder dan 65 scholen kampen om de hoogste eer. En het zal nu niet alleen om de eer gaan. De commissie heeft namelqk door een leerling van de kunstacademie een wisselprps laten ontwerpen. De jonge beeldhouwer Robert J. de Hartogh heeft deze opdracht met büzonder veel gevoel voor de bedoeling van de commissie uitgevoerd. Zün beeldje, in brons, stelt een dansende Tül Uilenspiegel voor die een boek leest. De beeldhouwer verklaart zün werk zelf als volgt: In de uitvoering van de opdracht heb ik zo min mogelük concessies willen doen aan mün opvattingen omtrent de vormgeving. Naar mijn mening moet de verbeelding begrüpelük zün voor de kinderen, vandaar dat ik naar een „fi guratieve" oplossing heb gezocht. Daar om heb ik een soort „harlekpn" (nar, Tül Uilenspiegel) geschapen." De commissie is zeer verheugd met het ontwerp en meent dat de instelling van deze wisselprijs de jaarlijkse lees wedstrpden een nieuwe stimulance zal geven. (Von onze verslaggever) ROTTERDAM, 29 augustus De voor zitter van de wijkraad voor Hoogvliet, de heer Mr. M. van Meetelen, zal 9 septem ber de eerste paal slaan voor een com plex van zestig eengezinswoningen op de Zalmplaat. De woningen worden gezet door het Bouwfonds Nederlandse ge meenten. De huizen, die aan, de Oude Maas komen te staan, hebben beneden een voor- en achterkamer, een eetkeu- ken, gang en hal met trappenhuis. Qp de eerste verdieping zijn drie slaapka mers en een douche. IIS};:!:-Jri (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 29 aug. - De heer M. M. van Hengel, lid van de raad van be stuur van Unilever N.V legt woensdag zijn functie neer. Bij gelegenheid van zijn heengaan zal woensdagmiddag om vier uur op het hoofdkantoor een af- scheidssreceptie voor relaties en donder dagmiddag om half vijf in een van de foyers van De Doelen een receptie voor het personeel worden gegeven. De heer M. M. van Hengel trad in 1915 op dertienjarige leeftijd in dienst van Van den Bergh's Fabrieken N.V. te Rotterdam. Na verscheidene functies te hebben vervuld werd hij in 1929 benoemd tot bedrijfsleider. In 1935 volgde zijn aan stelling als fabrieksdirecteur van N.V. H. Hartog's Fabrieken te Oss en vijf jaar later werd hij benoemd tot directeur van de vennootschap. In Januari 1946 werd de heer Van Hengel aan de Groepsdirectie toegevoegd als adviseur voor voedingsmiddelen. Na verschillende andere functies te hebben vervuld, werd hij 'in september 1957 be noemd tot Md van de raden van bestuur van Unilever N.V. en Unilever Ltd. Ter gelegenheid van het feit, dat de heer Van Hengel vijftig jaar geleden in dienst trad bij de toenmalige Van den Bergih's Fabrieken N.V. te Rotterdam, is hij in oktober 1965 benoemd tot ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw. ADVERTENTIE Een éénmalige aanbieding dub- belbrede Najaarsstoffen, gul dens goedkoper dan normaal... moet wel welkom zijn na een te koude en te natte zomer! Bijzonder mooie kwaliteitsstof- fen, o.a. all wool flannel, Shet land fantasie, Fibralon en vele andere fantasiestoffen, in een schat van moderne tinten. Prachtige kreukherstellende stoffen, de flannel in vele kleu ren, alle stoffen dubbelbreed, dus extra voordelig, per meter voor nog géén vijf gulden. De tweede prijs ging naar een artistiek uitgevoerde spin in een web. Zowel technische constructies (eiffelto- ren, Thunderbird, vuurtoren) als dieren (Moby Dick, Flipper) aardige tafereel- (Van onze correspondent) GORINCHEM, 29 aug. Acht jaar geleden organiseerde de Oranjevereni ging „Giessen-Oudekerk" in deze ge meente een dorpsfeestje met als trek pleister een bescheiden gondelvaart op het riviertje de Giessen. Die gondel vaart (op de laatste zaterdag van augustus) is een evenement geworden dat de organisatoren büna over het hoofd dreigt te groeien. Toen zaterdag avond de feestvloot weer over het schil- derwachtige binnenwater trok overtrof de belangstelling opnieuw alle verwach tingen. Meer dan tienduizend mensen stonden in drommen aan de oevers en aan weerskanten reden kilometers lan ge files over de landelüke wegen. Van heinde en ver komen v-* üngen naar dit kleine do- ganisator van evenementen zou water tanden als hü hier getuige van was, te meer omdat bijna geen geld wordt uit gegeven aan reclame. De hoogste lof verwierf zaterdagavond een gondel van de Giessen-Oudekerk brandweer, met eindeloos geduld hadden deze mannen een reconstructie gemaakt van het dra ma met „The Flying Enterprise" dat in 1951 heel de wereld in spanning hield. Kapitein Kurt Carlsen weigerde het zwaar slagzü makende vaartuig te verlaten en bleef dagenlang alleen aan boord om te trachten het vaartuig te redden. Op de Giessen dreef dit len- gendarische schip voorbü met een slag zü van 45 graden, badend in licht en vergezeld van de sIt- tje (jachtfestqn, bloemklok, camping, beatfeest) en reclameboten trokken voorbü- In toenemende mate dragen een intensieve verlichting en versiering van het dorp bü aan de glorie van dit gondelfestyn. Heel de bevolking slooft zich daarvoor uit. Er zün sprookjesach tige verlichte tuinen te bewonderen en fraai geïllumineerde gevels. Niet min der dan 112 deelnemers hadden zich opgegeven voor deze w°dstriid. Ook maardetr, r- Morgen begint de ééndaagse verkoop van deze najaarsstoffen in vele moderne tinten, zoals lila, paars, zwart, grijs, groen enz., door elkaar per meter voor Nodig: voor een rokje 75 cm, voor een jurkje 1.75 m ïgt. voor een hak'" - m.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1966 | | pagina 3