Willy Dullens valt af voor Oranje ftÖTÖI ALLE DERTIEN I Sl f'C 1 Lees deze week vooral NAC benut maar weinig kansen (2-0) Afscheid van Leo KLASSE Horn niet uit voetbal-laan Elinkwijk mist tot driemaal toe strafschop Optimistische Donenfeld krijgt ongelijk Fout van Toennaer fataal voor MVV's moreel: 0-2 Go Ahead maakt geen imponerende indruk Sijbrands start met triomf Verenigingen spreken van koude sanering Fortuna in slow-motion" nieuwe dag DOOR BLESSURE t w Duitser Schaper bij sharpies kampioen KATHOLIEKE GVAV GEKLOPT Ajax-DWS zaterdag in Olympisch Stadion Salberg-Brand winnen Army Tankard MAANDAG 29 AUGUSTUS 1966 3 iwmm 2 3 1 2 3 Nac-gvav -ADO AMSTERDAM, 29 aug. Af gelopen weekeinde hebben de be talende clubs uit de eerste en de tweede divisie hun eerste dubbele ronde afgewerkt. Door de ver doorgevoerde promotie-degradatie regeling in het vorig seizoen telt de eerste divisie nu twintig en de tweede divisie zelfs drieëntwintig clubs. Als gevolg hiervan zijn dus danig lange programma's ontstaan dat het uitgesloten is uitsluitend de zondagen als wedstrijddagen te benutten. Een zwaar seizoen dus vooral voor de verenigingen uit de tweede divisie dat niet alleen fysieke maar ook financiële con sequenties met zich brengt Geen bezwaren Op spelers van dit formaat hoeven de met dubbele weekeinden belaste ploegen uit de eerste en tweede divisie nog geen beroep te doen. Of had de sectie betaald voetbal van de KNVB deze on volwassenheid (in financieel opzicht dan wel te verstaan) op het oog, toen zoals boze tongen willen beweren zij in de nieuwe regeling „een welkome gelegenheid zag om een zogenaamde „koude sanering" in te voeren"? Mogen mannen huilen? Prins Claus veertig Een vrouw regeert 480 miljoen mensen Beat: „Q 65" Neem 'n abonnement I Voor 45 cent per week ontvangt U dan Iedere week de Katholieke Illustratie. Stuur een briefkaart met Uw naam en adre.e aan;Katholieke Illus tratie, Nassauplein 3, Haarlem. O 1 jpiiMI r- rim §11 St Mf De doelwachter van Go Ahead verricht hier een speciaculaire redding. Hij hield de hele wedstrijd zijn heiligdom schoon. OLYMPUS Ohi ...VVV -.'viïS (Van onze sportcorrespondent) SITTARD, 29 au?. Het staat thans vast, dat de voetballer van het jaar, Willy Dullens, in ieder geval in de in terland tegen Hongarije niet van de Party zal zijn. De knieblessure, opgelopen in een Vriendschappelijke wedstrijd tegen Vi tesse, blijken tan ernstiger aard dan verwacht. Dullens is thans zelfs een week volkomen rust opgelegd en het zal nog de vraag zijn of hjj voor de eerst volgende thuiswedstrijd weer voldoende 'it zal zijn om in zijn eigen club mee te spelen. ALES, 29 aug. Zondag is in Ales het kandidaten toernooi dammen be ltonnen, dat tot 11 september zal duren. De winnaar krijgt het recht wereld- hampioen Koeperman (Rusland) uit te dagen tot een tweekamp om de wereld titel. Nederland is vertegenwoordigd door de jonge Tonny Sijbrands, die in de eer ste ronde won van de Belg Demesmaec- her. Aan het toernooi wordt deelgeno men door tien spelers, die elk twee maal tegen elkaar uitkomen. De kam pioen van Haïti Michel was zondag nog niet gearriveerd. De uitslagen van de eerste ronde: An- dreiko (Rusland)— Kuyken (Zwitserl.) Pemesmaecker (Belg)—Sijbrands }V* °"2> Laporta (It)—Agliardi (Mon) 2-0; Reimann (Tsj-Sl)—Tsjego- tfv (Rusland) 0-2, Mostovoy (Fr.)— richel (Haiti) uitgesteld. Lagere betaalde clubs weinig gelukkig met dubbele weekeinden 1 Volendam— Heracles ZaanstreekGraafschap B1 auw-W it—'N FC Drente—Vefox RBC-DHC Den Bosch—DFC Vitesse—Volewijckers RCH—Cambuur SVV—Alkmaar Eindhoven—Holl. Sport NOAD—Limburgia EDO-ZFC Fortuna VI.—PEC Sporttoto nr. 3 Eerste prijs 99.992 gulden (geen met 13) tweede prijs: 54.541 gulden (een met 12) tierde prijs: 27.270 gulden Extra prijs: 25.000 gulden (geen mei- PSV—Telstar Sittardia—Willem II Sparta—DOS MVV-Go Ahead D\VS—-Feijenoord FC Twente—Ajax Flinkwijk—'Fortuna Xerxes- .C ambuur—Pre n te ^olewijck.—Blauw Wit v elox—Heraoles ^'EC—«Graafschap n ^port.toto nr. 4 £*jrste prijs: 122.216 gulden (geen mel- l^eede prijs: 66.664 gulden (twee met ^®r<le prijs: 33.332 gulden ^hg)* prijs: 25.000 gulden (een mel- (Van onze speciale verslaggever) Zyn de elftallen tegen de extra In spanningen opgewassen? Hebben de clubbesturen al dan niet goede hoop dat ze er met de kasmiddelen uitsprin gen? Bij steekproeven, her en der ge nomen, is gebleken dat de meningen over de ingevoerde „dubbels" nogal uiteen liggen. Maar er zijn ook stand punten, die goed met elkaar kloppen, zoals die over het beschikbaar zijn van spelers die 's zaterdags in loon dienst zijn. Nergens is gebleken dat er op dit punt moeilijkheden bestaan. Di verse spelers hebben voor de zaterda- Van deze meevaller profiteert o.a. V.V.V., dat na de degradatie de balans opmaakte en tot de conclusie kwam dat alle extra-kosten onherroepelijk zo veel mogelijk tot nul moeten worden terug gebracht. ,.WV is", aldus het bestuurs lid Overdljk, „verre van gelukkig met die regeling van de sectie betaald voetbal, gezien de hoge uitgaven." De start van de Venlose club is bemoe digend geweest en men hoopt vurig dat de opwaartse Hjn kan worden door getrokken, omdat, dit dan een gunstige uitwerking heeft op het bezoekersaantal b(j de thuiswedstrijden. ..Maar er zit nog een addertje onder het gras", al dus de heer Overdljk. „Mochten de weersomstandigheden zó worden dat er een achterstand ontstaat dan kan de bond er toe overgaan op woensdagavon- aen wedstrijden vast te stellen. Wie E?an i. lue,t ?Ve,r, terreinverlichting beschikt, krpgt elders een veld toege wezen. Welaan, w;j hebben geen licht op ons veld. In voorkomende gevallen kunnen ze ons bijvoorbeeld naar Eind hoven sturen. Wat komt er dan van de recette terecht?" De heer Overdljk zegt het niet met evenveel woorden, maar hij laat doorschemeren dat de sectie betaald voetbal van de KNVB met de nieuwe indeling wellicht een zogenaamde „koude sanering" van de financieel zwakke clubs beoogt. Met deze opmerking verzeilt hij in het straatje van de heer Gosens, voor zitter van de afdeling betaald voetbal van „Haarlem". ,,De clubs als zodanig hebben weinig te zeggen gehad. Vol gens my is deze regeling echt mede bedoeld om de terugkeer van de minst draagkrachtigen naar de amateurs te bevorderen." Haarlems voorzitter had TRAVEMÜNDE, 29 aug. De Ham burger Michael Schaper met als be manning Michael Brehmer is te Tra- vemünde Europees kampioen in de shar- pieklasse geworden.. Ofschoon hij in de zaterdag gezeilde laatste race slechts zesde werd, was dit ruim voldoende om zich op de eerste plaats in de algehele klassering te handhaven. Zijn grootste concurrent en stadgenoot, Éckert Dö- ring, reikte zaterdag niet verder dan de veertiende plaats. De uitslag van de zesde en laatste race: 1. Münster (Did.). 2. Guldemonó (Ned.); 3. Kuin jr. (Ned.); 4. Van Swol (Ned.); 5. Van Veen (Ned.); 6. Scha per (Did.); 7. Schwieger (Did.); 8. Mul- derij (Ned.); 9. Van der Glas (Ned.). Eindklassement: 1. en Europees kam pioen: Michael Schaper (Did.) 19,8 pnt.; 2. Döring (Did.), 27,9 pnt.; 3. Mulde- rij (Ned.), 29,0 pnt.; 4. Schwieger (Did.) 38,9 pnt.; 6. Van Veen (Ned.), 42,0 pnt.; 8. Guldemond (Ned.), 44,4 pnt. graag gezien dat meer wedstrijden op woensdagavonden zouden zün vastge steld. „Wat zün er voor bezwaren te gen", zo luidt zyn redenering, „om ont moetingen tussen clubs uit de buurt op die avonden te laten spelen? Dat zou al tot een aanmerkelijke verlichting in het betroken weekeinde hebben kunnen leiden." Overigens haast de heer Go sens zich op te merken dat Haarlem zich financieel dit seizoen zeker zal kunnen bedruipen. Hoe denkt een vereniging er over uit bijvoorbeeld het noorden van het land, waar lange reizen op de zaterdagen en zondagen toch wel een bijzonder zware handicap betekenen? Met Friese nuchterheid verklaart manager S. Wes- tra van SC Cambuur met de regeling niet volledig tevreden te zijn. „Maar' zo stelt hij onbewogen vast, „wij zijn verre reizen gewend. Onze vereniging heeft zich over het invoeren van de dubbelwedstrijden niet al te druk ge maakt, al is het noodzakelijk gebleken om enige malen in dit seizoen elders te overnachten. En dat brengt voor een gezelschap van negentien man flink wat extra-kosten met zich mee. Persoonlijk vind ik dat de spelers op deze wijze té zwaar worden belast. Ze krijgen beslist te weinig vrije tijd. Denk u eens in dat onze dichtstbijzijn de tegenstander Alkmaar is, wat nog altijd een reis van 120 kilometer bete kent. Toch geloof ik dat de omzetstij ging uit de recettes van meer thuis wedstrijden de hogere uitgaven wel waard zijn. We ondervinden in de buurt weinig of geen concurrentie, zijn dus niet zó afhankelijk van een hoge posi tie op de ranglijst, al streven we daar natuurlijk wél naar." Aangaande ge ruchten over een verzwaarde druk van bondswege op de financieel wanke'e clubs: „Ik hoop niet dat het zo is. Overigens staan clubs nauw klaar met kritiek. Maar wat willen zij? Onze bond is democratisch opgebouwd, zodat we ons by de meerderheid van het voetbal- ADVERTENTIE USTRATIE parlement moeten neerleggen. Op de ze wijze krijgt een ieder wat hij ver dient, al blpven er onbillijkheden be staan." Voorzitter mr. B. Lobsteyn van „Hil versum" woonachtig in Deventer, maar toch door dik en dun aan zijn club verbonden stelt nadrukkelijk dat het de wéns van de verenigingen zelf is geweest, tot de huidige compe titiesamenstelling te komen, met daar aan verbonden de dubbele weekeinden. „Het voorstel werd destijds met twee of drie stemmen tegen aangenomen. Het bestuur van de sectie betaald voet bal was nota bene niet eens vóór de ze gang van zaken. Wie dus durft te spreken van een „koude sanering" is lijk is het geen gelukkige regeling, beslist niet goed op de hoogte. Natuur- Maar er moest tussen twee kwaden ge kozen worden: een competitie van twee tweede-divisies met elk twaalf clubs of één met drie-en-twiritig. Volgens mij leveren de dubbele weekeinden nergens moeilijkheden op; zeker niet bij mijn vereniging waar sommige spelers voor de betrokken zaterdagen snipperdagen opnemen. En wat de financiële zvjde betreft: draai je goed, dan weegt dit zeker tegen de hogere uitgaven op; ja biedt zelfs voordelen." (Van onze sportcorrespondent) BREDA, 29 aug. NAC heeft aan de ontmoeting met GVAV geen al te grote kuif gehad. Het krachtsverschil was te groot om eraan te twyfelen wie aan het langste eind zou gaan trekken Maar de overwinning met 2-0 is toch een matige oogst in verhouding tot de vele kansen. Karei Vesters regeerde als een groot strateeg op het midden terrein en Frans Bouwmeester zag in de aanvalslinie kans permanent aan een drietal Groningers werk te ver schaffen zonder dat men hem grüpen kon. „Een surplus aan macht", zei de heer F. Bouwmeester sr. stralend, die in zijn tijd ook over een heel arsenaal de beschikking had. „Maar zoals onze Frans, neen, dat toch niet." Frans kreeg in het veld zelfs gelegenheid tien tallen seconden met zijn handen aan zijn medespelers te wijzen in welk gat zij moesten springen. Te zeldzaam waren de keren, dat men doelman Van Leeuwen op de kor rel nam. Een paar keer, bij bonken van schoten van Van Gorp en Reynders (die na twintig minuten was ingevallen voor de geblesseerde Snoeck) toonde Van Leeuwen zijn grote talenten. De Gro ninger doelman moest echter twee keer capituleren: na 25 minuten bij een enorme kogel van Visschers, die door twee Groningers nog iets van richting werd veranderd, en in de allerlaatste minuut van de eerste helft; A. Graau- mans I benutte een kans van Bouw meester en scoorde van dichtbij, 2-0. Breda was bijzonder blij met deze eer ste overwinning, „Er komen er nog veel meer", kon trainer Bob Janse met vol vertrouwen zeggen. Het Bredase le gioen gelooft hem maar al te graag. (Van onze verslaggever) AMSTERDAM, 29 aug. Ajax en DWS zijn overeengekomen, hun wed strijd tegen elkaar zaterdagavond, 3 sep tember, te beginnen om acht uur, te spelen in het Olympisch Stadion. DEN HAAG, 29 aug. De Hilver summers Salberg en Brand hebben voor de derde achtereenvolgende maal de Army Tankard het officieuze four somes kampioenschap van Nederland, dat op de Haagse Golf- en Countryclub werd gespeeld gewonnen. In de fi nale versloegen zijn hun stadgenoten van Erven Dorens en Roland Holst met één hole. DE GROTE FLUITERT heeft ge dag gezegd. Hij viert deze week zijn vijftigste verjaardag en dat be tekent onherroepelijk verdwijnen. Zucht van verlichting bij velen! Helaas zij hebben te vroeg ge zucht. Leo Horn is nog lang niet de voetbal-laan uit. Hij stopt slechts zijn arbitrage te velde; zijn adieu was alleen maar van scheidsrech terlijke betekenis. Hem rest dat enorme terrein van het buitenvel- delijke voetbal. Leo heeft er be paald geen geheim van gemaakt, dat hij juist daar een aantal grote taken ziet. Taken die op hém heb ben gewacht: een soort van sane- ringswerken als ik mij niet ver gis. Het laat Leo koud of men hem die zal opdragen of niet. Hij gaat ze gewoon op zich némen. Een „of ficiële aanstelling" is van later zorg. Een dier noodza kelijke karweien is: het wegzagen van de poten on der één of meer dere zetels in de bestuurskamer van de Bond. Zijn bondsridderschap ten spijt. Wie de KNVB bij de poten wil pakken loopt groter risico dan hij die een koe bij de horens vat. En durft Horn dat grotere risico nemen? On nozele vraagDat hij het gaat doen is zeker: daaromtrent heeft hij tijdens zijn afscheidsreceptie in het clubhuis van AFC geen misver stand laten bestaan. En ook werd daar duidelijk, dat hij in die lust tot zagen niet alleen zal zijn. Dat afscheidsfeest geleek af en toe de oprichtingsvergadering ener begin selvaste oppositie-partij met één zeer beklemmend element: er werd géén Koekoekstaai uitgeslagen. Want het verstand bleef de over hand houden en de argumenten wa ren als van beton. Van een even hard beton als de bestuurskamer van de KNVB. Beton op beton dat wordt wat! In de deur van zijn scheidsrech- ters-emeritaat staande, beleed hij er zijn liefde voor de jeugd, de éch te, die nog in het veld speelt en de middelbare die veel meer kansen moet krijgen in het bestuurlijke vlak. „We zitten tot in de FIFA toe met mensen die eerst van hun zetel gaan, als ze naar hun laatste rustplaats worden gedra gen," aldus Leo. Nou dit was een doelpunt. De zaal rees er voor op. Een staande ovatie. Er werd verder niet alleen over „poten af zagen" gesproken, maar zelfs (en niet eens door Leo) over het „leeg schieten van zetels met losse flod ders". Onder dit motto kreeg Horn een Engels jachtgeweer aangebo den. Hoe het zij: het afscheid was geen afscheid. Het was een start. Het begin van een verjonging naar boven? Ik hoop het. In ieder geval is de Grote Fluitert de voetbal-laan niet uit. VAN HORN neemt men afscheid op twee manieren. Men toont zich keihard pro Leo in een soort ma nifestatie van strijdbaarheid rond hem, de Strijdbare; of men toont zich onbeschoft contra hem. Ook dit laatste is geschied. In „De Sport kroniek" het orgaan met de of- ficiële mededelingen van de KNVB. Nu heeft Horn zelf om die twee ma nieren gevraagd. Hij was immers een specialist in het hardop zeggen van gedachten juist op momenten, die de diplomatie „ongelegen" noemt. Vaak is iets „ongelegen" als het maar al te waar en in zijn waarheid pijnlijk is. Hoe pijnlijker de waarheid (scheen Horn te den ken) hoe beter ze wordt begrepen en hoe sneller zij wordt gehono reerd. Dat hij zelf bij die honore ring vaak het Kind van de rekening werd, heeft hij als een logische con sequentie aanvaard. Zo heeft zijn Brief aan FIFA-president Stanley Rous vol kritische opmerkingen over de scheidsrechterij hem een actieve fluiters-rol in het toernooi om het wereldkampioenschap ge kost. Het dappere van Horn is, dat hij wist hoe op zienbarend men hem zou uitslui ten. Toch postte hij zijn epistel. Voorts heeft Leo zich de beste ar biter van de we reld genoemd. Hij meende dat op recht. Hij wist écht geen betere. Feit is, dat er inderdaad geen groter scheidsrechter was dan hij. Men be hoeft het getal en de aard der wedstrij den, die hij over de gehele wereld gefloten heeft, maar na te lopen om te zien dat hij in het gilde zelf der internationale arbiters als een pri mus inter pares gold. Hoe joeg hij de kampioenen der valse beschei denheid uit hun pantoffels met die ene opmerking! Uit zijn eigen brievenbus heeft Horn de schokken de bewijzen geraapt van smerig an tisemitisme en van een brok gluipe righeid, die men in Nederland niet voor mogelijk houdt. Er lopen zelfs lieden rond die het o zo jammer vinden, dat Horn „zo goed was in de oorlog". Hij was niet alleen goed, hij was zelfs verzetsstrijder, en in die kwaliteit hondsbrutaal. Merkwaardigop punten van w e- z e n 1 ij k belang is de Grote Flui tert niet te „grijpen". Gaat het om een baal textiel, dan is voor hem iedere cent er één. Maar voor de zware en minder zware jongens in al 's lands bajessen heeft hij hon derden lezingen gehouden pro Deo. Die zijn van wezenlijk belang. De textiel is dat niet. ZO WERD HORN veel meer dan een voetbalscheidsrechter: de goed gewapende treiteraar van alle schijnheiligen. Ze hebben hem wil len vermorzelen, maar ze grepen in ijzer. Hij slaagde er in alle fa rizeeërs uit hun tent te lokken. Ja zo'n Leo krijgt twee soorten af scheid. Dat in „De Sportkroniek" luidde: „Nu Horn gisteren hopelijk zijn defi nitieve afscheidswedstrijd heeft gefloten, zou het een verademing zijn voorlopig van zijn zelfgenoegzame grootsprekerij gespeend te mogen blijven". Aan dit nauwelijks gestileerde drolletje commentaar, onder het kopje „Flapuit", moet Lo Brunt iets doen. In het „orgaan met de offi- cile mededelingen" mag de groot ste scheidsrechter van de wereld niet op zo'n manier worden uitge luid, ook al gaat hij aan de poten van KNV B-stoelen zagen. Horn zegt tenminste w a a r hij zal aanvallen. Gluiperds doen dat niet. (Van onze sportcorrespondent) UTRECHT, 29 aug. Er is dit week einde weer een echte „Elinkvvijk-wed- (Van onze sportcorrespondent) MAASTRICHT, 29 aug. Men kan niet zeggen dat MVV er „niets aan ge daan" heelt. Dank zy letterlijk en liguuriyk een „kapitale" injectie, heelt men zells het amper aan degra datie ontsnapte elftal voor btfna vyf- tig percent vernieuwd. Daar kwam een full-time trainer by (Donenleld), die in middels assistentie heeft gekregen van tie Utrechtenaar Gerard Hentenaar als hulptrainer. De kloof tussen bestuur en spelers werdo verbrugd door de aanstel ling van een manager: secretaris Dio Roxs. Men had alle reden aan te ne men dat MVV's toekomst er rooskleu riger uit zag. Temeer, omdat uit de eerste twee wedstrijden drie punten werden veroverd. Het hadden er even goed vier kunnen zyn. Maar zondag zou het gebeuren: Go Ahead, nog on geslagen, zou gedoemd zyn in Maas tricht te sneuvelen. Zo had althans trainer Friedrich Donenfeld vooraf op timistisch verkondigd. Oud-scheids rechter Joop Martens gaf na afloop eon juiste typering: mooi weer twee veelbelovende ploegen resultaat triest. In het „uur van de waarheid" zakte de nieuwe „image" van MVV in een o-2. Eerlijk is eerlijk: slechts dank zn een fout van de overigens voortreffelijk ver dedigende Jo Toennaer kwam het tot dan toe niet imponerende Go Ahead hoog te paard te zitten. Het moreel van het „nieuwe" MW was (nog) niet toereikend om deze tegenslag te incas seren en in de resterende achttien mi nuten voor een beter resultaat te zor gen. Integendeel: dat Go Ahead de ont redderde Maastrichtse ploeg nog slechts één treffer kon afdwingen, was bepaald geen compliment voor de Deventena- ren. Beide ploegen bleken in de eerste helft duidelijk bezield van hetzelfde: vrees voor de tegenstander. Twintig minuten lang viel er voor het 13.000 koppige publiek niets te beleven. Pas daarna bracht Brokamp enige opleving met een kopbal, die Van Zoghei slechts met een fantastische zweefsprong kon bemachtigen. MW scheen duidelijk op de goede weg, want even later kon Van Zoghei een inzet van Hoenen slechts met de vingertoppen buiten de palen houden. Maar een schot, door Wüstefeld val lend rakelings over de lat gezonden, scheen Go Ahead wakker te schudden. Linksachter Quadackers van MVV schoot in paniek de bal rakelings vóór langs het eigen doel en uit de hoek schop mikte Wüstefeld angstig dicht langs de buitenkant van de paal. Spijtig voor Go Ahead, dat Adelaar reageerde op een voorzet van stopper Greving. Want doelman Körver verkeek zich op dat schot en als Adelaar passief was gebleven, had scheidsrechter Bijleveld niet voor buitenspel hoeven te fluiten en was de stand 0-1 geweest. Ook de rechtsachter van Go Ahead scheen in één ruk op weg naar het eerste Deventer succes. Maar op het kritieke moment zag hij zich door de uitlopende doelman Körver de weg ver sperd. Hoewel MVV na de rust via Brokamp en Hemes de eerste initiatieven ont plooide, kwam toch het meeste ge vaar van Go Ahead. Scheidsrechter Byieveld verzuimde de voordeelregel toe te passen toen Tonnaer een over treding beging tegenover Ressel, die overigens op het beslissende moment niet langs Körver kwam. Deze stond ook een succes van Niehaus in de weg, en bij een verrassend schot van Res sel kreeg de Maastrichter doelman as sistentie van de paal. Hoewel MVV met genoegen waarnam, dat Hemes (einde lijk) zijn plaats in het elftal rechtvaar digde, werd het met de minuut duide lijker, dat verscheidene spelers bene den hun normale vorm bleven: Thai, Siaats, Wiliems en Hoenen. De voor hoede was daardoor niet by machte kracht te ontplooien. De 27ste minuut van de tweede helft betekende in wezen het einde voor MW. Toennaer kreeg de bal verkeerd op zjjn schoen, wat een vrije kans betekende voor Wüstefeld. Volkomen verrast dook doelman Körver te laat: 0-1. Vruchteloos trachtte Thai, me nigmaal voor MW de redder in de nood, als aanvalsleider de kansen te doen keren. De genadeslag voor MW kwam na 38 minuten. Op het midden veld speelde Go Ahead uitvoerig op bal bezit. Maar toen rechtsbuiten Ressel helemaal op links een vrije ruimte had gevonden, ontving hij prompt de bal en schoof deze naar. Wüstefeld, die van dichtbij scoorde: 0-2. De tribunes wa ren toen al half leeg.... strijd" te zien geweest. Er was iets aparts te beleven in de ontmoeting tegen Fortuna. Scheidsrechter Bus, ken- neiyk onder de indruk van een gesprek met Anton Huiskes met als onderwerp „training en discipline", beval in de tweede helft tot tweemaal toe dat een strafschop moest worden overgedaan; drie keer faalden drie voetballers van Elinkwyk. Niet alleen hier, maar door het hele spel werden gemakkeiyke kan sen gemist. Trainer De Bouter is vrij gezel en kan dus heel veel tyd beste den aan zijn jongste liefde Elinkwijk. Fortuna moet heel diep nadenken over de vele feilen in het spel; af en toe draaide het hele elftal in slow motion. Aanvalsleider Fischer is de verpersoon lijkte traagheid; als hij een aardig pass- je krijgt en hij springt op tijd, kan hjj wel eens gevaarlijk worden. Overi gens had het zwaar defensief spelende elftal aan twee uitvallen genoeg om de score op 2-2 te brengen. Het kleine manneke Piters had in die score een belangrijk aandeel. Na de rust wilde Elinkwijk met kracht voor eigen front de eerste zege be vechten. Fortuna moest dus wel eens aan de noodrem trekken. Dat deed Haenen dan ook een keer. Hij onder brak een voorzet met zijn hand. Dat is streng verboden. Scheidsrechter Fred Bus draafde naar de witte stip. Lefe- ring, één van de nieuwelingen in de club, zou Elinkwijk even op winst brengen, om meteen het vertrouwen van het talrijke publiek te winnen. Zo als gewoonlijk heerste er weer veel misverstand bij het nemen van d» strafschop. Hij schoot de bal ver naast. Maar Bus had iets gezien doelman Packbeers zou zich te vroeg bewogen hebben. Nieuwenhuys achter de bal, kleine Tony met de afgezakte kousen» die uit de onmogelijkste hoeken kat* schieten, dus zeker vanaf de elfmeten., stip. Een slap schot volgde, een lachen tje voor Packbeers. Maar Bus haM weer iets waargenomen, de Geleenst doelman was weer onrustig geweest. Toen Westra, de aanwinst uit Heraclen kringen. Hij was een van de uitblin kers. Een houdbaar schot, flitste hst door Packbeers heen. Hij stopte de bal Ach- en wee-geklaag langs de lijnen, maar wie driemaal faalt, heeft pee* recht op de overwinning. Even later mochten de Utrechter» overigens blij zijn, dat Brinkhuis voor open doel faalde. Daarin behoord» Stap, invaller voor Hoekstra, die in de eerste helft iets aan zijn knieband kreeg te staan, maar hij was even afgezwenkt.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1966 | | pagina 9