VIJFTIEN MILLE VOOR EERSTE HULP Duizenden aanvragen worden verwacht „Krullenjongen" strijdt tegen N.V. Oranjereizen EERBETOON fin l „GEWONE VERLANGLIJST" Contactgroep cadeaus Margriet voor ROTTERDAM DOET HET ANDERS Huwelijksreis in huifkar door het Drentse land JUNKERS dè jas GRONINGENr T&deniw Js TERUG VAN „TUSSEDERUSSE Vrijmoedig commentaar Buitengewoon congres P.v.d.A. NKV voor uitstel verlaging van belasting Automobilist valt wandelaars aan ,De Nieuwe Linie' verkoeht aan impresario nieuwe dag Zeven doden bij brand DIRECTIE BELOOFT TEGENPROCES Auto onder trein; bestuurder gedood Gasnet Maastricht in slechte staat Nederlander in Australië omgekomen DINSDAG 30 AUGUSTUS 1966 Staat goed. Zit goed. Draagt goed. Lente, zomer, herfst en winter een jas met altijd grote stijl. P «4 President De Gaulle is vandaag in Cambodja aangekomen, waar hij waarschijnlijk enkele belangrijke uitspraken zal doen over de Viet namese oorlog. De schoolkinderen van de hoofdstad Pnom Penh héb ben De Gaulle's komst goed voor bereid. Al dagenlang oefenen zij in het grote stadion met borden, die in elkaar gepast, als een leg puzzel, een groot portret van het Franse staatshoofd opleveren. n De vijf Utrechtse studenten, die in een huifkar een tocht naar Rusland hébben gemaakt, onder het motto „Tussederusse"zijn op de terugreis in Kopenhagen aangekomen. Het Russische m.s. „Krupskaja" bracht hen naar de Deense hoofdstad, waar hun huif kar onder veel bekijks aan wal werd getakeld. De jongens zelf zwaaien uitbundig op de achtergrond. ASSEN, 30 aug. Wanneer een bruidspaar zijn huwelijksreis schommelend en botsend in een huifkar door Drente wil door brengen, dan moet het jonge paar van sportieve huize zijn. Tot deze categorie behoren de bruidsparen P. Hoedt Heijmans en J. Fellinger-Volleman uit Rotterdam. Vier Rotterdammers brengen een deel van hun wittebroodsweken door in een huifkar. Voor de tocht wordt de kaart van Drente bestudeerd. Links de heer en mevrouw Fellinger en rechts de heer en mevrouw Hoedt. Dit is allemaal heel leuk en aardig, maar is het de taak van allerlei organisaties, instellingen en onder nemingen een stuk financiële steun van de overheid over te nemen? over'n béste geiser gesproken...! Studenten gaan loten om lening van ASVA (Van onze onderwij scorrespondent) AMSTERDAM, 30 aug. De nieuwe regeling van de rijksstudietoelagen brengt mee, dat de ongeveer vijfdui zend bursalen aan de universiteit van Amsterdam gezamenlijk circa 2,6 mil joen gulden minder aan toelagen ont vangen. Vele studenten komen in grote budgettaire moeilijkheden. Zij krijgen het gevoel, dat geen enkele instantie zich iets aantrekt van hun noodsituatie. Om hieraan althans iets te doen heeft de Algemene Studenten Vereniging Am sterdam uit haar reserves f. 15.000 ter beschikking gesteld voor de start van een stichting „ASVA-Studentenbijstand'. Genoemde stichting, die deze week bjj notariële akte wordt opgericht, kan aan studenten, die in financiële moeilijkhe den zijn geraakt, renteloze leningen ver strekken met een Jooptyd van maxi maal 14 maanden. Het hoogste bedrag Per persoon is f. 260, waaruit het colle gegeld en/of de ziektekostenverzeke ring betaald kunnen worden. ,,De toelagen zijn teruggedraaid naar net niveau van overheidsliefdadigheid. Wij zien ons genoodzaakt ons hierbij aan te passen", zo verklaarden ASVA- bestuursleden gisteren op een perscon ferentie. Het Civitas-bestuur heeft in principe zijn instemming betuigd met de actie „Studentenbijstand". Het NVV- bestuur zou, aldus de ASVA, gisteren beslissen over steun aan de Amster damse actie. (Volgens een woordvoer der van het NVV is deze zaak gisteren echter niet in de bestuursvergadering kan de orde geweest. De Amsterdamse studentendecaan mej. mr. D. Vollgraf heeft het initia tief ,een schat van een plan" ge noemd, maar zij voegde daar met het oog op de duizenden aanvragen, die men kan verwachten, wel de opmer- ADVERTENTIE king aan toe: „Waar beginnen jullie aan..." Bij hun inschrijving kunnen de stu denten een aanvraagformulier indie nen. Men komt in principe in aanmer king voor een lening als de toelage met minstens f. 1000 is verminderd, het to taal-inkomen vergeleken met het vorig studiejaar minstens f. 1000 achteruit is gegaan en het inkomen over 1966/1967 lager ligt dan een per categorie vast gesteld minimum-butget. Voor thuiswonende studenten in Am sterdam wordt het minimum gesteld op f. 1900 per jaar; voor thuiswonenden buiten Amsterdam op f. 2200, voor „uit wonende" ongehuwde studenten op f 3000, voor studentenechtparen als bei de echtgenoten studeren op f. 5000, als een van hen studeert op f. 4400 en voor elk kind f. 500 per jaar extra. Deze minimum-bedragen gelden ook voor de eerstejaars. Men vestigt er de aan dacht op, dat de minima nog lager zijn dan de bedragen voor noodzakelij ke kosten van levensonderhoud, die de gemeente Amsterdam hanteert in het kader van de Algemene Bijstandswet. De studentendecanen zullen nagaan of de inkomensgegevens op de aan vraagformulieren juist zjjn en of vol daan is aan de studienormen. Daarna zal de Bijstand-stichting door loting vaststellen welke aanvragers een uit kering kunnen ontvangen. Op 9 septem ber a.s. vindt de eerste loting plaats, zodat omstreeks half september de eerste uitkeringen kunnen geschieden. Krijgt de stichting verdere versterking van haar middelen men hoopt op bijdragen van andere contribuerende in stanties dan zal er opnieuw geloot worden enz. Uit steekproeven is gebleken, dat de studenten er met de nieuwe toelagen- regeling gemiddeld f. 700 op achteruit gaan. Hiertegenover staat een compen satie van f. 350 wegens verhoogde kin deraftrek en kinderbijslag. Aannemend dat de ouders dit bedrag inderdaad aan de student ten goede doen komen (een moeilijkheid is, dat dit lang niet altijd het geval is), kan men de feitelijke ach teruitgang stellen op f. 350 (f. 700 ver minderd met f 350). Wegens de stijging van de kosten van levensonderhoud moet dit bedrag vermeerderd worden met 7,8 procent. De ASVA berekent de totale achteruitgang dus op gemiddeld f. 500 per bursaal. Men erkent, dat de hulp, die de stich ting kan bieden, niet meer dan een druppel op een gloeiende plaat is, maar men „wil wat doen". Voorzitter van het stichtingsbestuur is drs. Th. G. J. Stokman. Aanvankelijk werd de opzet gesteund zowel door^ de Stud en ten vakbeweging (34 zetels in de ASVA-ledenraad) als door het Nederlands Studenten Akkoord (16 zetels). De N.S.A.-fractie heeft ech ter maandagochtend laten weten er toch de voorkeur aan te geven wan neer Amsterdam zich schaart achter een soortgelijk plan van de Nederlandse Studentenraad, waarover gisteren be- DEN HAAG, 30 aug. Het partijbe stuur van de Partij van de Arbeid heeft zich, naar het in een communiqué mee deelt, de afgelopen week beraden over een aantal vraagstukken van nationaal en internationaal belang, die in de ach terliggende periode ook binnen de par tij van de Arbeid aanleiding tot inten sieve discussie hebben gegeven. Het partijbestuur is van mening, dat het voor de partij wenselijk is om de dis cussie over de vraagstukken te stimu leren en te cordineren. Derhalve is besloten om op vrijdag 11 en zaterdag 12 november een buiten- fewoon congres te beleggen in Rotter- am in de Rivièrahal van diergaarde Blijdorp. Het partijbestuur wil dit bui tengewone congres eveneens benutten voor de beraadslaging over en de vast stelling van een basisprogram 1967. Aan het ontwerp van dit basispro gramma wordt nog gewerkt. Het nadert de voltooiing, maar er kunnen nog geen mededelingen over worden gedaan, van de vraagstukken die op het buitengewo ne congres worden besproken, kon men geen opsomming geven. Het betreft al les, dat de laatste tijd de aandacht heeft getrokken, zo deelde men mede. GLASGOW, 30 aug (Reuter). Bij een brand in Glasgow zijn vannacht zeven personen uit een gezin om het leven ge komen, van wie vijf kinderen. (Van onze verslaggever) MAASTRICHT, 30 aug. Voor de President van de rechtbank alhier dien de gisteren een kort geding, aangespan nen door een pas ontslagen administra teur van Oranjereizen, de heer F. van *je Laar, tegen zijn vroegere superieur Se heer P. Galliard, leider van het valkenburgse reisbureau. De eisende Partij stelde beledigd te zijn door de Jeer Galliard die tegenover journalis ten gezegd zou hebben dat de ontslagen Administrateur maar een „krullenjon gen" was. De leider van de NV Oranjereizen «af toe deze volgens de tegenpartij on- S°dig grievende uitlating gebezigd te dabben, maar, aldus de heer Galliard, J'bet was niet mijn bedoeling dat deze yüating in de pers zou verschijnen". Ravens merkte hij op dat het ontslagen Personeelslid aanvankelijk belast was y et de supervisie over de exploitatie „Jn de hotels van Oranjereizen in Ita- 'a. Aldaar kreeg de heer Van de Laar hvanwel ruzie met de Italiaanse ven- j\°ot van Oranjereizen waarom hij naar ^.aderland werd teruggeroepen. „Hier", ydus de heer Galliard, „heeft de heer to Laar werk van een krullenjon gen verricht". v-levens lichtte hij nog toe dat de heer p n de Laar ontslagen was omdat dit s°neelslid met bescheiden van Oran jereizen naar een advocaat was gegaan die in opdracht van de directeur van een Maastrichts vliegbedrijf een faillis sementsaanvrage tegen Oranjereizen wilde indienen. De heer Van de Laar voerde aan dit met de beste bedoelin gen gedaan te hebben, namelijk in het belang van Oranjereizen. Tevens be streed hij de lezing als zou hij werk van een krullenjongen hebben verricht. „Integendeel", aldus de administrateur, „aangezien ik de stichting Seniorreizen (nauw verwant aan de NV Oranjerei zen) mede héb opgericht, waarvan ik tevens administrateur was." De raads man van de eisende partij vroeg de president om de gedaagde de verplich ting op te leggen zich te onthouden van beledigende uitlatingen aan het adres van zijn cliënt. Toen de advocaat ter staving van zijn bewijs dat de heer Galliard zich aan beledigende uitlatin gen had schuldig gemaakt een brief overlegde die de leider van de Oranje reizen over zijn ontslagen personeels lid aan de Italiaanse vennoot had ge schreven, verlangde de heer Galliard opheldering over de wijze waarop deze brief in handen van de eisende partij was terechtgekomen. Volgens de heer Galliard kan dit onmogelijk langs legale weg gebeurd zijn, waarom hij een pro ces terzake tegen zijn ontslagen perso neelslid aankondigde. Uitspraak 5 september. richt werd. In een verklaring van N.S.A.-zijdc wordt gesteld, dat het alge meen studentenbelang meer gediend is met één landelijke stichting, waardoor tevens verwarring van normen voorko men wordt. Het ASVA-bestuur daarentegen meent dat de plannen van de N.S.R. nog te weinig houvast bieden. De inschrijving van studenten is nu begonnen en eerst over enkele weken zal bekend zijn welke steun de N.S.R. kan bieden. Te zijner tijd kan overigens de Amsterdamse op zet nog altijd ingepast worden in een groter geheel. De ASVA ontkent, dat er een afspraak gemaakt zou zijn, dat het Amsterdamse hulpplan eerst open baar gemaakt zou worden na overleg met de Nederlandse Studentenraad. <«S88|r& „v. UTRECHT, 30 aug. Het initiatief van de werknemers, een spaarloon in te voeren, moest worden gezien in sa menhang met een aantal andere maat regelen die in hun totaliteit zouden kun nen leiden tot de oplossing van de moei lijkheden op sociaal-economisch terrein. Daarbij werd er van uitgegaan, dat de verschillende groeperingen van onze sa menleving hun bijdrage tot die oplos sing zouden leveren. Dit schrijft het Nederlands Katholiek Vakverbond in zijn blad „Ruim Zicht". Maar, aldus het NKV, tegenover de ingrijpende maatregelen als beperking van de overheidsuitgaven en uitstel van de aangekondigde huurverhoging en eni ge sociale verzekeringswetten, staan nu de werkgevers met hun starre weiger achtige houding ten opzichte van het spaarloon en de politici, die alle moei lijkheden ten spijt belastingverlaging nu door willen voeren. Gemaakte afspraken moeten worden nagekomen, maar volgens het NKV kan er in bijzondere gevallen van worden teruggekomen. Het verbond vindt, dat dit ook geldt ten aanzien van de be lastingverlaging omdat uitstel daarvan een onderdeel vormt van een complex van maatregelen waarbij velen offers brengen. De bereidheid van de vakbeweging om haar steentje bij te dragen, mag niet eenzijdig zijn, aldus „Ruim Zicht" Zij wenst beslist niet het gelag te be^ talen, evenmin als zij zou tolereren dat de regering ondanks alle maatregelen ook nog eens de omzetbelasting aan zienlijk zou verhogen. Gebeurt dat wel, aldus het NKV, dan moet men aan het loonfront beslist niet op ingetogenheid van de vakbeweging rekenen. SCHEEMDA, 29 aug. Op de met knipperlichten beveiligde overweg in Heihgerlee, op de spoorbaan Winscho tenScheemda, greep vanmiddag om streeks half een een personentrein in de richting Scheemda een Duitse personen auto. De bestuurder van de auto, de 54-jarige J. Bruns uit Leer werd met zijn zestigjarige echtgenote D. G. A. Bruns-Schmidt uit de auto geslingerd. Hij was op slag dood. Zijn vrouw werd met ernstige verwondingen overge bracht naar het ziekenhuis in Winscho ten. Het treinverkeer ondervond enige vertraging. (Van onze verslaggever) MAASTRICHT, 30 aug. De toe stand, waarin het gasnet van deze stad verkeert, is van dien aard, dat een al gehele sanering noodzakelijk is. Dit werk zal binnen tien jaar moeten wor den uitgevoerd en een jaarlijkse in vestering vergen van omstreeks een half miljoen gulden. Een en ander staat te lezen in een voorstel van B. en W. aan de gemeen teraad. Urgent is de sanering van de gaslei ding nabjj de Statensingel hier heb ben twee lekken in de leiding ontplof fingen veroorzaakt en in drie andere wijken. PERTH, 30 aug. De uit Nederland af komstige 37-jarige voorman Hendrick de Haan, die in dienst was van de gemeen tedienst van Bassendean in Australië, is bij werkzaamheden in een put geëlektro- kuteerd. De Haan, die getrouwd was en vader van drie kinderen, was in de put afgedaald om een elektrische motor te controleren. De put dient om water uit een afvoerkanaal naar een nabijgelegen sportveld te voeren. (Van onze verslaggever) DEN HAAG, 30 aug. Een kleine groep, waarvan de leden elkaar min of meer toevallig hebben gevonden, gaat coördinerend en adviserend optreden voor het aanbieden van geschenken aan prinses Margriet en de heer Pieter van Volienhoven ter gelegenheid van hun huwelijk. Leden van deze groep zijn: ir. C. Staf, president-directeur van de Heidemaatschappij; mevrouw J. B. Ch. Bink-s'Jacob te Rotterdam; dr. F. J. M. A. H. Houben, oud-commissaris van de koningin in Limburg; mr. G. E. van Walsum, oud-burgemeester van Rotterdam; Ch. C. B. baronesse Ben- tinck te Soest en ir. W. F. Tuininga te Rotterdam. Beide laatsten zijn vrien den van het bruidspaar. De groep wil geen comité zijn, laat staan een nationaal comité. Volgens (Van onze correspondent) „Waarom niet", zeiden de 26-jarige ser vice-monteur Paul Hoedt en de drie jaar jongere chemisch analist John Fellinger tegen hun bruiden, de 23-ja- rige vriendinnen Jaqueline (secreta resse) en José (typiste). Zp hadden in de krant gelezen, dat zoiets in Drente mogelijk is. De Provinciale Drentse V.V.V. hielp hen aan het adres. Nadat zij op zaterdag in Rotterdam ker kelijk in hun huwelijk waren beves tigd, togen zy naar Drente en maan dag was het dan zover. In Drente weet men een dergelijk initiatief te waar deren en zo kregen de twee prille echtparen eerst een echt Wasscnups- maol te verteren. Op hun beurt weten de Rotterdammers zoiets naar waarde te schatten en zo kwamen de echtelie den volledig in bruiloftstooi aan tafel op het zon-overgoten erf van de boer derij De Zonnewagen in Wateren. De ze boerderij wordt gedreven door de heer J. Langerhorst uit Den Haag, die doende is plannen voor het huifkartoe- risme in Drente uit te werken. Burge meester J.C. Meyboom van Diever, gaf officiële luister aan dit bruilofts maal. Maar de gasten waren niet geko men om te eten, maar om al rijdend door Drente hun huwelijksreis te vie ren en zo trokken de Rotterdammers het feestkleed uit om in meer sportie ve kledij aan het werk te gaan. De drie jarige fjordenhengst Noorman werd door de dames vakkundig voor de wagen gespannen. Mevrouw Hoedt bindt hem behendig tussen het lamoen. De echtelieden stuwen de proviand in het wagentje, dat slechts door een huif aan de oude Drentse huifkarren herin- y.s'. nert. Royale fietswielen zorgen dat de bobbels op de Drentse zandwegen zo goed mogelijk worden opgevangen. Na veel vijven en zessen kan dan worden gestart. „Hop Noorman" zegt de heer Hoedt en Noorman doet zijn plicht. Deze eerste dag is het doel Havelte. De tweede dag gaat het naar Zuidwol- de, waar de Rotterdamse echtparen door de plaatselijke rijvereniging te paard zullen worden ingehaald. Via Meppel, Exloo en Westerbork zal zaterdag Or- velte worden bereikt. Hier zal de hu welijksreis eindigen. De huwelijksreis gaat uitsluitend over b-wegen en zandwegen en die zijn er in Drente nog te kust en te keur. In ieder geval zal er later bij de bruids paren thuis in Rotterdam nog veel worden nagekaart over deze huwelijks reis per huifkar door Drente. Dat moet ook, want tenslotte is een huwelijks reis een mijlpaal in een mensenleven. eerder gedane mededeling van de RVD zal geen nationaal geschenk worden aangeboden. Het gezelschap noemt zich „Contactgroep", heeft zich op de hoog te gesteld van de verlanglijst van het bruidspaar en is gaarne bereid aan de genen, die een al dan niet gezamenlijk geschenk willen aanbieden, de nodige inlichtingen te verschaffen. De heer Staf legde er gisteren in Den Haag bij een toelichting de nadruk op dat de verlanglijst gewone zaken be helst, zoals een bruidspaar die pleegt te vragen. Geen buitenissigheden, maar dingen die in huis (eetkamer, keuken) of tuin kunnen worden gebruikt. Aan de precieze inhoud van de lijst wil men geen bekendheid geven, nog minder als men dat te zijner tijd wii doen aan de mate van verwezenlijking van de wens- Ijjst. Het verrassingselement mag niet verloren gaan. Niet de groep zelf gaat de geschen ken aanbieden. De gevers of hun verte genwoordigers willen dat zelf kunnen doen op een datum tussen Kerstmis en Nieuwjaar. Om ook grotere geschenken van de verlanglijst te helpen realiseren kan men geld storten op giro-rekening 8855 onder adressering „Verlanglijst Bruidspaar", Arnhem. Correspondentie kan aan hetzelfde adres worden gericht onder toevoeging van: Postbus 500. Te lefonisch kan men inlichtingen krijgen op nr. 08300-30711. Het kantoor van de heer Staf fun geert als secretariaat. Speciale werk krachten worden er niet voor aange trokken. De contactgroep heeft van haar initiatief mededeling gedaan aan de minister-president. Deze nam hier van met belangstelling kennis, maar beschouwt de zaak als een huiselijke aangelegenheid, waarmee de regering geen bemoeienis heeft. Om de coördi natie ook tot de West te kunnen uit strekken heeft de contactgroep aan de gevolmachtigde ministers van Surina me en de Nederlandse Antillen haar plannen uiteengezet. De koopvaardij en het Margriet-Fonds die al met een actie waren begonnen, hebben zich aan de coördinatie van de contactgroep aangepast. Als het binnen komende geldbedrag de verlanglijst mocht overschrijden, zal de groep advi seren over een aan dat overschot te ge ven bestemming van algemeen karak ter. UTRECHT, 29 aug. De bestuurder van een witte sportwagen, de heer A.B. uit Apeldoorn, heeft gisterenavond bij het kampeercentrum „Het Grote Bos" in Driebergen het recht in eigen hand genomen. Hij werd met grote snelheid over een bosweg, waardoor drie wande laars werden gehinderd. Een van hen maakte de sportwagenbestuurder er op attent, dat h\j gevaarlijk reed. Dit was te veel voor de snelheidsmaniak. Hij stopte en tuigde de drie wandelaars flink af. De 46-jarige F. Schot, zijn vrouw en 22-jarige dochter, uit Den Haag, liepen inwendige kneuzingen, bui len en ontvellingen op. De heer Schot heeft bij de politie in Driebergen aan gifte van mishandeling gedaan. De oprichting van een bijstands- fonds voor Amsterdamse studenten, die in financiële moeilijkheden raken, heeft de charme van het snel een probleem aanpakken. Men heeft hij zonder vlot een stichting in elkaar getimmerd, die zich gaat wijden aan de eerste-hulp-verlening in die ge vallen, waarin studenten door de nieuwe toelagenregeling klem komen te zitten. Bekijkt men de opzet wat nader, dan blijkt echter, dat deze stichting in eerste aanleg niet veel te verdelen heeft. Met 15.000 kan men maar een heel kleine groep studenten heel bescheiden helpen. In zulke gevallen wordt vertrouwd op aanvullende steun van andere welwillende contribuanten. Wan neer het die kant uit moet, lijkt het echter reëler de zaak landelijk aan te pakken. De Nederlandse Studenten raad is hiermee doende, doch de ASVA is maar vast met haar eigen opzet gestart. De tegenstellingen in de studentenwereld blijken telkens weer tot versnippering van krachten te moeten leiden. Overigens is dat beroep op buiten staanders ook los van de controverse NSR-ASVA een merkwaardige zaak. De Nederlandse Studenten raad hoopt op steun van werk nemers en werkgeversorganisaties, van het bedrijfsleven, het verzeke ringswezen enz. en de Algemene Vereniging Amsterdam is begonnen met het NW aan te klampen. Volgende week zal het ministerie van O en W nadere mededelingen doen over het studietoelagenvraag- stuk. Dit wordt werkelijk de hoogste tijd, want er liggen op dit gebied nog tal van vragen. Er bestaat trouwens behoefte aan meer dan aan ver klaringen van de overheid, namelijk aan een parlementair debat over deze materie. Voor een groot deel hebben de toelagenzaken hun beslag gekregen terwijl de Kamer op reces was. Het wordt zaak te weten wat Regering èn Volksvertegenwoordiging nu pre cies willen met het toelagenbeleid en welke aanvullende taak er in de sfeer van de bedeling al dan niet ligt voor het particulier initiatief. (Van onze verslaggever) HILVERSUM, 30 aug. Het week blad „De Nieuwe Linie" krijgt een nieuwe eigenaar, de heer L. J. Velt- meijer, directeur van de uitgeverij Lu men N. V. De overdracht krijgt dezer dagen zijn beslag. De heer Veitmeijer, die zich een „links-katholiek" noemt, zegt als par ticulier over de koop te onderhandelen. De N. V. Lumen staat er volkomen buiten, verklaarde hij. Naar wij verne men bedraagt de koopsom 20.001.-, te weten I.- voor de aandelen e 20 mille voor de goodwill. De schulden bij de drukkerij De Volkskrant, die tegen de honderdduizend gulden belopen, worden door de nieuwe eigenaar overgenomen. De overname van het weekblad zal volgens de heer Veitmeijer geen re dactionele koerswijziging met zich bren gen. Ook komt er geen verandering in de huidige samenstelling van de re dactie. „Het gaat er alleen om een uitweg ie vinden voor de enorme fi nanciële moeilijkheden", aldus de heer Veitmeijer. Reeds in de tijd dat het blad nog eigendom was van de Orde der Paters Jezuïeten, waren er finan ciële moeilijkheden. De firmant van de bank Teixeira de Mattos heeft uit zijn privé-vermogen tussen de 4 en 500 dui zend gulden aar. het blad voorgescho ten. Dit bedrag is thans vermoedelijk niet meer terugvorderbaar. De jongste problemen ontstonden toen het blad ten gevolge van de staking der betalingen van Teixeira in liquiditeitsmoeilijkheden kwam. Bij de N.V. Lumen is de heer F. van den Boomen werkzaam, een broer van de hoofdredacteur, de heer G. van den Boomen. De N.V. Lumen t. eedt op als impressariaat van o.a. de katholieke caba retier Fons Jansen. De cabaret-uitvoe ringen van de heer Jansen zijn dik wijls tot stand gekomen in samenwer king met De Nieuwe Linie. De directeur van de Nieuwe Linie, de heer W. Jansen, heeft enige tijd geleden ontslag genomen en een func tie aanvaard bij de Stichting „Mensen in Nood". Sedert zijn ontslag trad de president-commissaris de heer E. A. Schüttenhelm (voorzitter van de NTS) als waarnemend directeur op. De heer Schüttenhelm zal zijn functie als pre sident-commissaris neerleggen. ADVERTENTIE Verrassende mogelijkheden met Junkers badgeisers. En: verrassend véélBetrouwbaar, regelbaar, vlug, véél warm water. En wat een néóm: Junkers! (met 86 jaar ervaring in keuken geisers, badgeisers, cv-geisers, geisers, geisers, geisers.,.)

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1966 | | pagina 5