rnasm Wanbeheer van luchtmacht WINTERHAAR Rhodesië: Weinig last van sancties Effect slechts op lange duur 7 Kinderen van de armoede in Amerika opgevangen op zomerschooltjes Wedgwood Deze bemoeizucht gaat te ver (TW ITALIË PROTESTEERT KRACHTIG Beroep op de Sovjet-Unie SMITH STAAT NOG STERK Nog nooit potlood gehad of verhaaltje gehoord Spraaklessen voor verkoopsters Nieuwe dag VON HASSEL: PRESIDENT JOHNSON ZET PLAN VAN KENNEDY VOORT EEN EN AL AANDACHT Ze zullen in het buitenland wel DR0E zeggen... DINSDAG 30 AUGUSTUS 1966 7 Sterzing Bruneck gs£Ü-^ Meran Brixen BOZEN PROVINCIE Bozen Cortina d'Ampezzo Salurn TRENTE PROVINCIE ^Belluno'. Trentel Meo -meer. Gcrda .w-meer BUITENLANDSE KRONIEK p gur ff lATSi SMITH weinig last NIET LANG EN NIET KORT is de nieuwe leuze voor het winter- haar volgens de hoogste kappers autoriteit, het Syndieat de la Haute Coiffure Frangaise. Er is voor de show die de nieuwe offi ciële haarlijn uitbrengt altijd grote belangstelling uit de Nederlandse kapperswereld. De kapper of kap ster die de nieuwe lijn ter harte neemt, zal het haar dan ook niet meer in het gezicht werken. Het haar moet van nu af weer UIT het gezicht. Niet meer die veilige gor dijntjes, de pony, de strakke ma thematische lijnen met „spuug lok" zo ver mogelijk op de wang. Je krijgt bij de jeugd wel eens de indruk dat ze zichzelf wegstoppen achter al dat haar in het gezicht, de franje, de slierten, de haar- gordijntjes. Dat moet nu dus alle maal weer weggeborsteld uit het gezicht. Maar de jeugd gaat haar eigen gang, die trekt er zich ver moedelijk niets van aan tot er in eens weer iets „geks" naar voren springt. De mode die de haute coiffure bepaalt is waaiervormig uit het gezicht, een beetje bol bovenop, de oren gedeeltelijk bedekt. Tegen- kammen is er niet meer bij. Stoornissen aardewerk en porcelein lang noch kort Thuis spélen is onbekend. huishoudelijk spel VrjjwiHigi ers CELESTE HERBERICHS •Feiten over DRU8 Terreur in Zuid-Tirol wordt steeds feller (Van onze correspondent) ROME. 30 aug. De bestaande •Moeilijkheden met de Duitstalige min derheid in het Italiaanse Zuid-Tirol (provincie Bolzano of Bozen) worden •Momenteel van twee kanten benaderd. President Johnson heeft een hoop gevend gebaar gemaald om de Lan sen op wereldvrede te verbeteren. Hij deed een poging het wantrouwen van de Russen ten aanzien van de Amerikanen weg te nemen en hij nam een nieuw initiatief in de ont wapeningskwestie. In een toespraak in de staat Idaho, in het noord westen van Amerika, richtte John son zich tot de Sovjet-Unie met het dringend verzoek overeenkomsten aan te gaan met de Verenigde Sta ten. Vooral een akkoord tegen de verspreiding van kernwapens zou zo 'Poedig mogelijk getekend moeten borden. De president sprak het ver houwen uit dat de overheersende Wnmogendheden een compromis ?-ouden kunnen vinden. In een groot kernconflict tussen oost en west zou den driehonderd miljoen mensen ge dood kunnen worden en tot iedere prijs moest voorkomen woiden dat zon conflict zou uitbreken „ten gevolge van misrekening, waanzin of woede". Amerika's grootste zorg was het tot stand brengen van goede be trekkingen met Rusland. In het atoomtijdperk droegen beide landen een unieke wereldverantwoordelijk heid en bijgevolg moesten zij zich inspannen het terrein van hun over eenstemming te vergroten, aldus Johnson. y.Tevergeefs heeft de Geneefse ont wapeningsconfe rentie in deze zo mer geprobeerd d< basis te leggen voor een akkoord tegen de versprei ding van kernwapens, een non- proliferatiepact. De Russen willen garanties tegen een kernbewapening van West-Duitsland en zij willen de westerse mogendheden niet ge loven die zeggen dat die garanties in feite al bestaan. De Russen be weren, dat de Amerikaanse inter ventie in Vietnam een beletsel is voor een akkoord tussen de Sovjet Unie en de V.S. Maar Johnson heeft daarop geantwoord, dat noch d vitale belangen van de Russen noch het grondgebied van hun vrienden door de Vietnamese oorlog bedreigd werden en dat die oorlog een op lossing van het non-proliferatie- vraagstuk dus niet in de weg be hoefde te staan. Drie jaar geleden schiep Johnsons voorganger, Kennedy, het klimaat voor een beperkt kernstopakkoord. Dit verdrag tot een verbod van kern proeven in de dampkring, in de ruimte en onder water werd in augustus 1063 in Moskou onder tekend. In datzelfde jaar sloten Amerika en Rusland ook een over eenkomst voor een speciale directe telex- en telefoonverbinding tussen Washington en Moskou, de „hot line", terwijl in de Verenigde Naties ®en resolutie werd aangenomen dat geen kernwapens in de ruimte ge bracht zouden worden. Het kern stopakkoord is nog steeds niet vol tooid met een verbod op ondergrond se proeven en zo hangt ook het non Prol il era tie verdrag nog in de lucht. Maar het is verheugend dat Johnson kennelijk vastbesloten is de impasse doorbreken. Aangezien hij over ®en compromis spreekt, moet hij zo bodig bereid zijn tot concessies. In een geruchtmakend interview van dr. Hans Burger, de Oostenrijkse lei der van de BAS het terroristisch be vrijdingscomité van Noord- en Zuid-Ti- rolers met een Weens dagblad, werd zeer koelbloedig het verdere program uiteengezet. De methodes worden steeds rigou reuzer. Van ongewapende sabotages, als het opblazen van elektrische hoog spanningsleidingen, is men overgegaan tot dynamietaanslagen op spoorwegen en gewapende overvallen op de Ita liaanse politie. Het is hierbij overigens duidelijk, dat de Zuidtiroolse bevol king zelf een afkeer heeft van deze methoden. De Italiaanse regering heeft eergis teren met kracht in Wenen geprotes teerd tegen de publikatie van dit pro gram en voorar tegen het feit dat, blijkbaar zc-nder tegenmaatregelen van de Oostenrijkse regering, de leider van de terroristen met naam, toe- naam, foto en al de plannen van zijn subversieve groep kan uiteenzetten. Dok de Vaticaanse Osservatore Roma no heeft geprotesteerd tegen deze wij ze van strijd. De Zuid-Txroolse Volkspartij, die op komt voor de (semi)autonomie van de ze landstreek, heeft zich steeds ver zet tegen geweldpleging, ook al heb ben individuele leden van deze partij er aan deelgenomen. De regering in Rome stelde een jaar of twee geleden onder druk van de Zuid-Tiroiers, een commissie op hoog niveau in, waar onder andere de Zuin-Tiroolse leden van het Italiaanse parlement lid van zijn, om te proberen tot een oplossing te komen, dat wil zeggen, een bevredigende interpretatie van het akkoord De Gasperi-Gruber. Dit is een afspraak die in 1946 ge maakt werd tussen Italië en Oosten rijk om de status van de Zuid-Tiro- lers te regelen. De semi-autonomie, die in 1948 grondwettelijk aan de gevormde en te vormen Italiaanse regiones (gewes ten) werd toegekend en die gereali seerd werd in Sicilië, Sardinië, de Aosta en het Aosta-dal, betrof in het gewest Alto Adige zowel de Italiaanse provincie Trente als de hoofdzakelijk Duitstalige provincie Bolzano. In het regionale parlement waren daar ech ter de Zuid-Tirolers in de minderheid en zij waren en bleven zeer ontevre den over de toepassing van het ak koord van 1946. Het is een lange lijdensgeschiedenis geworden. De Zuid-Tirolers zijn stoere, vrijheidslievende bergbewoners rnet een heldhaftige geschiedenis ter ver dediging van het volkseigene achter zich, maar weinig soepel. Het centra listische Italië heeft zich nooit gerea liseerd, dat sinds 1918 voor een min derheid in hun land de staat en het vaderland niet hetzelfde zijn. Dan zien we er verder vanaf, dat het fascis tische regime de Zuid-Tirolers af schuwelijk behandelde en tenslotte Hit- Ier hen door de overeenkomst van de Brenner verraden en verkocht heeft. (Zuid-Tirol werd na de eerste wereld oorlog losgemaakt van Oostenrijk en bij Italië gevoegd). Met instemming van de Italiaanse regering voert thans, na veel voor bereiding, de Italiaans-Zuid-Tiroolse commissie besprekingen op hoog ni veau met de Oostenrijkers te Inns bruck. Naar verluidt zou al eerder, zij b-»t ten lange leste, Rome tot vergaan de inwilliging van de eisen van af de minderheid bereid zijn. De voor Ita lië bijna mythisch-nationalistische moei lijkheid blijft de toekenning van semi- autonomie aan Zuid-Tirol. Hier een modus vivendi vinden is stellig de hoofdtaak van de onderhandelaars. En dan zal de regering nog een zware dobber hebben om zulk een modus, mocht die gevonden worden, in het parlement erdoor te krijgen. BONN, 30 aug. (UPI) De Westduit- se minister van defensie, Kal-Uwe von Hassel, heeft gisteren op een perscon ferentie de luchtmachtstaf van wanbe leid beschuldigd inzake het beheer van de uit 700 Starfighters bestaande lucht vloot. Hjj voegde hieraan toe, dat de werkelijke situatie steeds voor hem ver borgen was gehouden. De minister zei geen aanleiding te zien om ontslag te nemen. ,,Ik heb de teugels van alle drie defensieonder delen stevig in handen." j- 6 (Van een correspondent) SALISBURY, 30 aug. Na negen maanden sancties vertoont de econo mie van Rhodesië, althans aan de op pervlakte, nog steeds veel veerkracht. Het gezamenlijke emigratie- en werk loosheidscijfer onder de Europese be volking is tot nog geen vier procent gestegen. Het aantal Europese, Aziati sche en gekleurde arbeidskrachten be draagt 89.000. Er is een verrassende mate van activiteit merkbaar op de markt in onroerende goederen. De bui tenlandse reserves van het land zijn thans op zijn minst even hoog als op 11 november van het vorige jaar, toen Rhodesië zich eenzijdig onafhankelijk verklaarde. De bezoeker, die na afwezigheid van een jaar naar Salisbury terugkeert, zal bemerken, dat er minder auto's op de weg zijn, dat de winkelvoorraden en kele gapingen vertonen, dat er meer Afrikanen dan vroeger in het centrum van de stad in de straten rondhangen en dat de ochtendbladen enkele lege plekken vertonen. Verder is ailes bij het oude gebleven. Gerookte zalm komt nog steeds op het menu van de duur dere restaurants voor. Er vinden in de weekends nog vele sportmanifestaties plaats en de omzet van de totalisator bij de bekende races op Borrowdale is niet gedaald. Minder oppervlakkig gezien staan de zaken er echter anders voor. Op de vel den staan duizenden tonnen ruwe sui ker opgestapeld. De Tobacco Corpora tion zoekt naar extra ruimte voor de opslag van niet verkochte tabak. De auto-assemblagefabrieken werken slechts op een derde van hun normale kracht. Zij worden omstreeks de jaar wisseling met een gebrek aan onder delen bedreigd. De olie-raffinaderij is sinds januari buiten bedrijf en, hoewel het olie-embargo geen enkele essentiële dienst belemmeringen in de we§ gelegd heeft, zijn de economische activiteiten dooi de extra kosten en de verminderde toevoer van geraffineerde benzinepro ducten, die via Zuid-Afrika en Mozam bique worden ingevoerd, toch ongunstig beïnvloed. De geldmarkt wordt overstelpt met fondsen, die men om een of andere reden liquide houdt. De politiek van sancties tegen Rhodesië had, naar men in Salisbury meent, twee bedoelingen. In de eerste plaats beoogde men de regering Smith zo snel mogelijk ten val te brengen. Er is de afgelopen maanden echter geen ogenblik sprake geweest van een mogelijkheid, dat dit zou gebeuren. Zolang de Portugese en Zuidafrikaanse regering hun houding van het ogenblik handhaven, blijven de kansen op een val van Smith ook in de toekomst uiterst klein. Het tweede doel van de sancties was de economie van Rhodesië een zoda nige slag toe te brengen, dat de rege ring van het land, door middel van de druk van de publieke opinie, ervan zou worden overtuigd, dat een overeen komst, waarbij de onafhankelijkheids verklaring teniet gedaan zou worden, absoluut noodzakelijk is. Door een aan tal oorzaken is ook dit niet gebeurd Voor de meeste Rhodesiërs worden de gevolgen van de sancties tegen hun land eerder als hinderlijk dan ais cata strofaal aangevoeld. Door de strenge controle van de nieuwsmedia blijft het publiek verstoken van die informaties, die er op de duur toe zouden kunnen lelden, dat er zich onder de blanke Rhodesiërs op grote schaal een anti- Smith stemming begint te vormen. De zakenwereld heeft onlangs gefaald op een krachtige wijze zijn standpunten aan de regering kenbaar te maken, hoe wel men zich in die kringen wel bewust is van de gevolgen, die de sancties op de lange duur op de economie zullen hebben. Het zou onjuist zijn te veronderstel len, dat het tweede doel van de sanc ties nooit verwezenlijkt kan worden. Men zal echter om hierin te slagen nog feruime tijd, zeker nog een jaar, aan e huidige sancties moeten vasthouden. Ook zullen de Britten met een andere, wettelijke, constructieve oplossing moe ten komen, die een Europese oppositie in Rhodesië als een geschikt alternatief voor de door de sancties in het leven geroepen situatie naar voren zou kun nen brengen. Thans, zo menen de meeste Rhode siërs, is er noch sprake van een con structief alternatief, noch van een eens gezinde oppositiegroepering, die yan een dergelijk plan zou kunnen profite ren. GRAND RAPIDS, augustus HET LIJKEN WEL TAFEREELTJES uit Sneeuwwitje. Aan elk van de lage tafeltjes in de eetzaal zitten zes, zeven kleuters en één volwassene, allemaal op stoeltjes van dwergformaat. Ze eten met kleine plastic vorkjes en lepeltjes van papieren bordjes, ze drinken melk en sinaasappelsap uit papieren beker tjes. Alleen zijn sommige Sneeuwwitjes zwart en veel dwergen ook. De klein tjes dragen naamkaartjes: BrendaJua- nita, Christopher, Roy. Men heeft mij ook een kaartje opgespeld. Daarop staat „visitor". Zo kan ik ongehinderd rond lopen, kijken en vragen, ook in de klaslokalen, waar de kinderen na het ontbijt heengaan. Het lijkt een gewone Amerikaanse kleuterschool, maar het is een van de belangrijkste fronten in de oorlog tegen 1e armoede, die onder president Kenne dy is begonnen en onder Johnson met kracht wordt voortgezet. Een van de grote acties, die het „Office of Eco nomie Opportunity" van Sargent Shri- ver verleden jaar heeft gelanceerd, is „Operation Head Start", een met fe deraal geld gefinancierd project, dat ge richt is op kleuters uit sociaal-econo misch achtergebleven milieus. Een eenvoudig-logische gedachten gang heeft tot dit plan geleid. Welke mensen zijn in een welvarende maat schappij als de Amerikaanse arm? Dege nen die öf geen werk, óf een heel slecht betaald baantje hebben. En waar om vinden ze niets beters? Omdat ze de nodige opvoeding missen: algemene ontwikkeling, vakkennis, sociale vaar digheid. De lange leerplicht altijd tot 16, in sommige staten tot 18 jaar lost dit probleem blijkbaar niet op. Want de kinderen uit dergelijke gezin nen profiteren maar minimaal van het onderwijs. Ze hebben al een geweldige achterstand, als ze op school komen, „Operation Head Start" tracht die achter stand te voorkomen door de kleintjes in hun vroegste ontwikkelingsjaren dezelf de kansen te geven als die uit meer be voorrechte milieus. SINDS VERLEDEN JAAR komen nu in de zomervakantie overal In de Ver enigde Staten drie- en vierjarige peu ters uit sociaal-zwakke gezinnen acht weken lang naar school, van vóór het ontbjjt tot na de lunch. Maximaal tien procent van de kinderen mag uit an dere milieus komen. Ze worden mediscli onderzocht, zodat stoornissen in gezicht, gehoor, houding, spraak, die anders misschien pas op de lagere school aan het licht zouden komen, zo vroeg moge lijk kunnen worden behandeld. Het voor naamste is echter dat de kleuters ge legenheid krijgen een heleboel ervarin gen op te doen die ze thuis en in hun buurt vaak missen, en die vóóronder steld worden als ze met vijf jaar naar kleuterschool gaan. Sommigen hebben nog nooit een potlood of schaar gehan teerd, ze kennen geen kleuren, ze heb ben nooit een verhaaltje gehoord of een prentenboek bekeken. Onder goede leiding en met uitstekend materiaal kunnen ze nu naar hartelust spelen, experimenteren, de wereld en hun ei gen mogelijkheden ontdekken. Zo staat een klein zwart meisje, het rose tongetje uit haar mond, voor een ADVERTENTIE ANNEKE VAN TETERINGEN, de te- levisie-omroepster van de K.R.O., heeft van het hoofd van haar sectie een schrijven gekregen, waarin hij haar verzocht van kapsel te verande ren. Anneke had een paar keer om geroepen met lang haar en verschei dene kijkers hadden hun voorkeur voor een korte haardracht kenbaar gemaakt. Zaterdagavond verscheen de omroepster weer met kort haar op het scherm. Er wordt tegenwoordig alom geprotes teerd tegen haardrachten. In het le ger, op kantoren en in bedrijven en zelfs op een Limburgs kampeerter rein, waar langharigen overlast werd aangedaan, is men vóór kort haar. De Vereniging ,Pro Lang Haar' verdedigt weer de rechten van de langharigen, wat in de praktijk heel moeilijk moet zijn. Want hoe bewijs je, dat iemand een langharige heeft achtergesteld op grond van zijn kapsel? In ieder ge val hebben sinds Delilah velen met afgunst naar andermans lokkenpracht gekeken. Tot nu toe had dit alles betrekking op mannen en jongens, maar nu schijnt lang haar ook vrouwen te ontsieren. Of is het soms een teken, dat we on gemerkt in lang haar toch iets man nelijks zijn gaan zien? Hoort een vrouw in 1966 om vrouwelijk te zijn kort haar te hebben? Hoe het zij, de kijkers, die vóór kort haar gepleit hebben, overschatten de rol van hei publiek wel een beetje. Natuurlijk, het is ónze huiskamer, waar zo'n omroepster binnenkijkt, maar is dat een reden om haar van haar persoonlijke vrijheid te beroven en haar te dicteren wat ze moet doen en moet dragen? We spreken tegenwoordig allemaal mee en dat zulks mogelijk is, mag men een van de werkelijke voordelen van de democratie noemen. Te denken, dat democratie een garantie zou moe ten zijn voor het volvoeren van al on ze wensen, voert echter te ver. Ieder een heeft zijn eigen ideeën, zijn eigen hoezeer ook beïnvloede smaak. We kunnen onze naaste vrienden en familieleden, zelfs onze kinderen, ook niet voorschrijven wat ze moeten dra gen. Dat de kijkers de vorige haardracht van Anneke van Teteringen flatteuzer vonden, is een feit, dat niet bekend gemaakt had hoeven te worden en waar het hoofd van de televisie zich zeker niet aan had hoeven storen. Want wie zegt, hoeveel kijkers ge dacht hebben: „Leuk, dat lange haar", maar zo normaal waren om daar geen correspondentie over te gaan voeren? En wat wil men doen, wanneer er morgen honderd kijkers een lang kapsel voor Anneke eisen? Als men een bepaalde vrouw kiest als omroepster, impliceert dat een zeker vertrouwen in haar goede smaak, haar inzicht, hoe ze zich aan het publiek heeft te presenteren. H. Sw. Xv'-X ezel te schilderen. Ze ziet en hoort niets, zó verdiept is ze in het kleuren- wonder dat onder haar penseel ont staat. Een ander speelt poppenmoeder- tje. Twee jochies zijn op de vloer een bouwwerk van blokken aan het maken. „Ziet u Jimmy daar?" zegt een van de leidsters. „Hij is bijna vijf. Toen hij hier kwam, kende hij precies zeven woorden. En nu praat hij, hele zinnen." Later worden er een paar eenvoudige groepsspelletjes gedaan, waarbij de kin deren al spelend bewegingen, begrippen en liedjes leren. En morgen gaan ze naar een boerderij. „Dit is het beste wat we de laatste honderd jaar in dit land hebben ge daan", zegt de leider van dit groepje. Ik wil het wel geloven, maar heb nog twee belangrijke vragen. De eerste is: heeft het zin, deze kinderen acht weken in een gunstige, stimulerende omgeving te brengen, als ze daarna weer aan hun lot worden overgelaten? Men zou hen inderdaad het liefst een vol jaar willen opvangen. Maar in de meeste ge vallen zijn alleen tijdens de zomer vakantie mensen en lokalen beschik baar. Overigens: „Operation Head Start" houdt een intensief contact met de ouders in, die er op alle mogelijke manieren bjj worden betrokken. Het is in feite een „community action pro gram", waarbij heel de plaatselijke ge meenschap wordt geactiveerd. DIT ANTWOORD maakt mijn twee de vraag nog urgenter: waar haalt men in 's hemelsnaam de mensen van daan om dit allemaal te doen?... Het is duidelijk dat men verantwoord wil werken en dus goede krachten In Duitsland heeft men achthonderd verkoopsters getest op hun uitspraak. Het bleek dat liefst vijfhonderdzeventien van hen een slechte en onduidelijke ma nier van spreken hadden. Dat bewijst dus wel, dat spraaklessen voor ver koopsters niet overdreven zijn. Wij la zen dit in het vakblad voor de hoeden- verkoop. In Duitsland schijnt men veel te doen aan spraak-cursussen voor het verkopend personeel. In Amerika ge beurt hetzelfde. Onlangs werd in vele Amerikaanse zaken aan de klanten een vraag-briefje uitgereikt, met verzoek er op in te vullen welke verkoopsters slecht en onduidelijk spraken. Het schijnt dat spraaklessen die het verkopend per soneel kunnen volgen, hun zelfvertrou wen versterkt. Er worden ook betere verkoopresultaten door verkregen. Want een verkoopster die haar woorden half inslikt of vreemde woorden verkeerd uitspreekt, irriteert de klanten en het doet haarzelf ook geen goed als ze merkt dat een beschaafd sprekende col lega meer verkoopt. 1 nodig heeft. En bij elk groepje van ten hoogste vijftien kinderen zie ik drie, vier leidsters. Eén daarvan, zo wordt me dan uit gelegd, is een bevoegde „teacher", ie mand die de volledige onderwijzersop leiding heeft gehad en gespecialiseerd is in kleuters. Zij heeft een „teacher aide" of assistente, die niet helemaal bevoegd hoeft te zijn, maar aan wie wel hoge geschiktheidseisen worden ge steld. Vaak zijn het moeders, of meis jes die een pedagogische opleiding vol gen. Zowel „teacher" als assistente worden betaald. Zij moeten zich voor de volle acht weken (de schoolvakan ties duren drie maanden) verbinden en naast de schooluren nog behoorlijk wat tijd geven aan contacten met de ouders en dergelijken. De talrijkste groep medewer kers wordt gevormd door vrijwilligers, die geen cent krijgen. Zij kunnen hun diensten aanbieden ook voor een be perkte tijd, bijvoorbeeld een of meer weken achter elkaar, of ook een of meer dagen per week. Velen van hen zijn weer moeders die soms zelf een kind in „Head Start" hebben col legestudenten of tieners van de high school. Overwegend, maar niet uitslui tend meisjes. De zeventienjarige zoon van vrienden waar ik logeer doet ook mee. Een week lang staat hij om kwart voor zeven op en ziet af van de vakan tie-inkomsten die hij anders met gras maaien in de buurt zou krijgen. Uit de verhalen waar hij mee thuiskomt blijkt dat de kennismaking én met kleu ters én met minder bevoorrechte mi lieus een enorme belevenis voor hem is. Dit is eigenlijk het meest fascine rende van Operation Head Start: dat het gelukt is, op zo grote schaal be langstelling en medewerking van de he le gemeenschap te krijgen. Dat dit pro ject ook de oplossing van het negerpro bleem (dat minstens zoveel met econo mische en sociaal-culturele omstandig heden als met rassenvooroordelen te maken heeft) een stapje dichterbij brengt, hoeft wel geen betoog. psych. drs. ADVERTENTIE NEDERLAND BELGIË ENGELAND Want het merk DRU kunnen ze op onze manier niet uitspreken. Maar in de hele Euromarkt kent men de drie letters DRU, als er met gas wordt verwarmd. En in Nederland natuurlijk vanzelf. .In een half mil joen nederlandse huizen vindt u DRU-gasverwarming. Wat DRU niet weet van gasverwarming is het weten niet waard! C>V H

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1966 | | pagina 7