HET NIEUWE DAGBLAD TWEEDE KEER IN ËËN WEEK BLOEMENPRACHT UIT 1001 NACHT Krachtig verzet tegen Rode Garde Verder: Rusland koopt booreiland in Nederland - - *j JAMIN Bespreking schuld Indonesië begonnen Sultan: Goede verwachting 1 PRINSES MET VERLOOFDE n PRINS CLAUS 40 Vandaag: Wie financiert Brits Rijnleger? Paarden op hol in Haarlem Indonesië kan niet vóór 1973 betalen Treinongeluk in Frankrijk: 5 doden Ton schade bij brand in Winkel Weer rassenrel in Cicero limonade STEEKPARTIJ MAANDAG 5 SEPTEMBER 1966 ENICE REGEN 57ste JAARGANG No. 16457 r v. PARIJS, 5 sept. (AFP, Reuter, UPI) Het Chinese persbureau Nieuw China heeft in een felle verklaring Frankrijk beschuldigd Van kolonialisme en onderdruk king van de Afrikanen. Volgens het persbureau steunen „alle Afri kaanse nationalisten" de strijd van de oppositie in Frans-Somali-land tegen president De Gaulle en pro testeren zij tegen de moorden, die de Franse politie aldaar heeft, ge pleegd. Het is de tweede keer bin den één week dat China de Franse politiek openlijk heeft aangevallen. Prins Claus wordt morgen veertig ter gelegenheid waarvan deze °fficiële foto op Drakenstein werd gemaakt. 12 pagina s Thans 96 doden bij Britse vliegramp Financiën en economie fJé-: Voor de negentiende maal is zaterdag het Acdsmeerse bloemencorso naar de hoofdstad gekomen waar duizenden zich langs de route hadden opgesteld om getuige te zijn van de bloemenpjacht uit Duizend en één Nacht, zoals het motto ditmaal luidde. Veel bekijks trok deze praalwagen Tovei - paard". Duizenden waren ook naar Zundert gekomen om in het Brabantse grensdorp te genieten van het traditionele bloemencorso. In Heeze trok de sprookjesoptocht van de Brabantse Dag veer tigduizend be langsteUenden. niet duur we! heerlijk President Kennedy zag Cuba-crisis niet somber in De verloofde van de Deense prinses Margrethe, graaf Henri de Laborde de Monpezat, is zaterdag naar Kopenhagen gevlogen. Hij werd op het vliegveld door de prinses opgewacht. Gisteren hébben beiden een rijtoer ondernomen ten noorden van Kopenhagen. Het Deense hof hult zich nog steeds in stilzwijgen omtrent de aard van het bezoek en de plannen van de prinses. Zeeuw en Geldersman vaak in ziekenhuis Caravelle neergestort De Indonesische minister van Financiën en Economische Zaken, sultan Hamengkoe Boewono is in Nederland gearriveerd. Hij komt hier praten over de Indonesische schulden. Volgens Soeharto p-feTweeria^uiSpsTI Aanvaring kost leven eigenaar van jacht Zeilers gevonden ei I SfS s ia e aV Schoten in Berlijn Aardbeving in Turkije Speleologen bevrijd NIEUWE DAG Een regenfront van de oode tropische cycloon Faith aal ons vandaag passeren. De wrod neemt daarbij tot krachtig of hard toe. Tetnperafcwt 16-18 gr- Zon op." 559 Maan op: 2L29 Onder: 19.17 Onder: 1257 Felle aanval van China op Franse politiek Het was deze week voor het eerst, sinds president De Gaulle in 1964 het «ommunistisch-Chinese bewind in Pe king erkend heeft, dat vanuit China «en openlijke aanval is gericht «P Frankrijk. Het eerste anti-Franse kericht werd eerder deze week door ^ieuw China de wereld ingezonden, het handelde over de onlusten die zich hl Djiboeti voordeden tijdens het bezoek van De Gaulle aan Frans-Somali-land. Volgens Nieuw-China moest De Gaulle het land onder gewapende bescherming verlaten (inmiddels is de Franse pre sident in Nieuw Caledonië aangekomen, Waar hij met enthousiasme is ontvan gen). perabnreaifzii^ nT* tijd,stiP waarop het Deze kwam nr»? ,?eeft gelanceerd. preci6s 48 uur nadat De Gaulle m Phom Penh (Cambodia) een toespraak had gehouden, waarin hg fel le kritiek leverde op het Amerikaanse beleid Inzake Vietnam en geen woord sprak over China en Noord Vietnam. Waarnemers in Parijs menen dat de aanval misschien het gevolg is van de activiteiten van de „Rode Garde", die zoals bekend sinds enige tjjd zijn anti- Westerse houding met gewelddaden kracht bijzet. De Franse ambassadeur in Peking heeft deze week bij de Chi nese regering geprotesteerd tegen de mishandeling van acht Europese kloos terzusters door „Rode Gardisten". Klaar blijkelijk is China ook geprikkeld door de beslissing van Parijs een ambassa deur naar Budten-Mongoiië te zenden. Op dat gebied maakt China sinds lang aanspraak. De Rode Garde blijkt in verschillende delen van China op fel verzet te stuiten. Het Volksdagblad van Peking, officieel orgaan van de communistische party, heeft er vandaag nogmaals op dat de „proletarische culturele rey°Ju" tie" via overreding en niet door middel van geweld tot stand dient te komen. Anderzijds hebben de machthebbers in Peking zich de Oostduitse protesten te gen molestatie van diplomaten in re- king dermate aangetrokken, dat ze nun inzending voor de Leipziger Messe heb ben teruggenomen. De correspondent in Peking van het Japanse blad Mainitsji Sjiboem meldt, dat in verschillende delen van China Ro de Gardisten gevoelige aframmelingen gekregen hebben van mensen, die van Hun optreden niet gediend waren. Bo vendien blijkt er rivaliteit te bestaan tussen de Rode Garde uit Peking en die uit de provincie. Hierbij speelt ook de naijver tussen stad en platteland een rol. In Tsjengtsjoe in de provincie Honan is een groep Rode Gardisten die uit Pe king de culturele revolutie was komen „prediken" volkomen van de buitenwe reld afgesloten in het gebouw van het provinciale Centrale Comité van de Chi nese communistische partij, door concur rerende Rode Gardisten uit de plaats zelf", aldus de Japanse correspondent. Uit Tientsin, ten zuidoosten van Pe king, is vernomen dat daar op 26 au gustus Rode Gardisten uit de hoofdstad door een naijverige groep zijn mishan deld. Jongelui uit Tientsin die de gardis ten uit Peking hadden gesteund, aldus de berichten, worden in hun middelbare school vastgehouden. 25 augustus is een groep Rode Gardisten afgerammeld in Hofei in de midden-Chinese provincie Anhoei. De Gardisten hadden aanplakbil jetten willen opplakken, waarop een plaatselijke partijleider werd aangeval len. Reizigers die in Hongkong zijn aan gekomen vanuit Kanton hebben meege deeld dat ze daar op de muur van een hotel een groot aanplakbiljet zagen (Foto Max Koot) ADVERTENTIE Uit onze internationale keuken Deze week Griekse gerechten Falstaff, restaurant van het Rijnhotel Rotterdam Di onze sportbijlage de slot-repor- ÏZ, uit Boedapest (atletiek) en o®ï j (wielrennen)Het verslag de voetbaloverwinninQ van Ajax ^stadgenoot DWS in de Ere- 7r jSle en de ervaring van een Neder- ^oeUr^üerZ die Clay-de-geweldige °P Pagina 3: Regionaal nieuws. Op pagina 4: s Lands Kroniek. VARA-omroepsters blijven. Uit de pers en Brieven van lezers. Op pagina 5: Mf". Zwartkruis rnaakt opzet van beleid bekend. Oplossing in zicht voor Zuid-Tlrol. LJOEBLJANA, 5 sept. (UPI) Joe- goeslavische autoriteiten hebben zater- dag medegedeeld dat mevr. Yvy John son. een van de slachtoffers van het bii de Joegoslavische stad Ljoebljana neergestorte Britse passagiersvliegtuig afgelopen donderdag aan de opgelopen verwondingen is bf^eqk6e"est™eernmede is het aantal doden tot 96 gestegen. Volgens de artsen van waar de gewonden verpleegd w bevinden zich nog drie ,overJ®X® van het vliegtuigongeluk m „kommer volle omstandigheden". De andere over levenden maken het naar omstandig heden redelijk wel. ROTTERDAM, sept. De scheeps bouw combinatie I-H.C.-Holland heeft opdracht gekregen tot de bouw van het eerste verplaatsbare booreiland van de Sovjet-Unie. De bouwkosten zullen omstreeks 35 miljoen gulden bedragen. Het booreiland, dat zal worden inge zet in de Kaspische Zee, moet in augustus 1967 worden opgeleverd en krijgt een grootte van 50 bij 45 meter en een holte van 7,25 meter. Het boorplatform zal worden voorzien van vier poten met een lengte van 94 meter. Evenals andere boor eilanden die de I.H.C. heeft afgeleverd, krijgt dit Russische een hydraulisch vij zelsysteem, dat ondermeer is toegepast bij het booreiland „Ile de France" en ook by de kraaneilanden, die zijn ingezet bij de bouw van de nieuwe havenhoofden van IJmuiden. Het vervoer naar de Kaspische Zee zal moeten plaatvinden via de Oostzee naar Leningrad en van daar over een afstand van 5000 km over rivieren en kanalen naar de plaats van bestemming. Orn dit mogelijk te maken zal het ponton m drie delen worden vervoerd, ieder van ongeveer 16 meter breed. Een montage- ploeg van de I.H.C moet deze drie mo ten bij de plaats van bestemming tot een geheel samenstellen. De bouw van het Russische booreiland vindt hoofdzakelijk plaats op de tot de I.H.C.-HoUand be horende werf Gusto te Schiedam. waarop Rode Gardisten aan de kaak werden gesteld. Volgens de reizigers hebben de Rode Gardisten in de grootste stad van Zuid-China, alle tempels en kerkgebouwen gesloten en priesters en kloosterzusters gearresteerd. Drie dagen na haar arrestatie door de Gardisten is in Kanton een 75-jarige vrouw overle den. BONN, 5 sept. (DPA) Bondskanse lier Erhard zal bij zijn voorgenomen bezoek aan de Amerikaanse president Johnson eind september In Washington de kwestie van de deviezen voor het Britse Rijnleger in Duitsland ter sprake brengen, aldus heeft een regerings woordvoerder in Bonn meegedeeld n.a.v. de berichten dat de Britse premier Wil son en zijn Westduitse collega door Johnson voor een driezijdig gesprek daarover uitgenodigd zijn. Van de zijde van het Witte "Huis heeft men het uitgelekte bericht over de Amerikaanse uitnodiging nog niet wil len bevestigen. De Amerikanen zouden echter volgens waarnemers willen voor komen dat Engeland tot overhaaste in krimping van zijn thans 55.000 man sterke troepen in West-Duitsland zou overgaan vanwege de financieringsmoei lijkheden, waarover reeds onderhande lingen tussen Londen en Bonn aan de gang zijn. Erhard heeft later op een persconfe rentie in Stockholm, aan het einde van zijn bezoek aan Zweden, bevestigd dat Johnson in een persoonlijke brief een driezijdig gesprek heeft voorgesteld. Erhard verklaarde verder dat een conferentie over de Europese veiligheid zonder deelneming van de Verenigde Staten ondenkbaar is. Zo'n conferentie zou nok pas gehouden kunnen worden nadat alle Europese partners het over de kwestie van de hereniging van Duits land eens geworden zijn. De verant woordelijkheid van de vier mogend heden stond voorop. De Bondsrepubliek is tegen verdere verspreiding van atoom wapens. Tegen het plan van de Poolse leider Gomoelka omtrent een atoom- wapenvrije zone in Europa zou de Bondsrepubliek bezwaren hebben als zulk een zone niet groot genoeg geno men zou worden en daardoor het machts evenwicht niet meer verzekerd zou zijn, aldus Erhard. (Van onze verslaggever) HAARLEM, 5 sept. Op een van de drukste uren hebben vier paarden zater dagmiddag een deel van de bmnenstan op stelten gezet. Eerst een derde poging om ze te grijpen, had succes. Maar toen waren de paarden al aan het Houtplein gearriveerd. De vier paarden, eigendom van de 34- jarirge landbouwer. G.M.W., waren losge broken uit een weide in de Waarderpoi- der. Ze renden de-Oude Weg op in ae richting van de stad. De politie, die in middels gealarmeerd was, vatte post dij de Amsterdamse Poort en blokkeerde de weg met een politiewagen. De paarden kwamen aanrennen, een van de dieren faf een flinke trap tegen de wagen en aarna stapte het viertal om de wagen heen en zette zijn tocht voort. De paar den holden de Lange Herenvest af, na men een stukje Antoniestraat en gin gen via de Langebrug naar de Kamper vest. Bij de Kleine Houtbrug waagde de politie nog een poging. Opnieuw werd een politiewagen op de weg neergezet, maar de paarden renden er weer omheen. Op de Gasthuisvest probeerde een voor bijganger het. Hij slaagde er in een der paarden bij een ketting te pakken, maar het paard was niet te houden. De man moest het diier weer loslaten. Tenslotte slaagde een particulier er inde Paar- den met zijn auto klein te rijden nabij ADVERTENTIE LONDEN, 5 sept. (Reuter) Zowel president Kennedy als de Britse premier Harold Macmillan waren er tijdens de Cubaanse crisis, in 1962, van overtuigd dat Rusland niet van plan was een be slissing te forceren. Dit heeft Macmillan, de vroegere conservatieve Britse leider, onthuld in het eerste deel van zpn auto biografie. Macmillan, die bijna zeven jaar aan het hoofd van de Britse regering stond toen hij in 1963 om gezondheidsredenen moest aftreden, zegt dat hij twee of drie keer per dag via de speciale telefoonlijn met president Kennedy sprak nadat be kend was geworden dat Rusland van plan was raketten op Cuba te stationeren. De gewezen Britse staatsman maakt gewag van zijn vriendschappelijke be trekkingen met president Kennedy, van zijn bewondering en respect voor presi dent Eisenhower, maar hij beschuldigt tezelfdertijd de vroegere Amerikaanse minister van buitenlandse zaken John Foster Dulles van „wijdlopige en hin derlijke politiek", die naar zijn mening in 1956 tot de Suez-crisis heeft geleid. De schrijver noemt Suez een voorbeeld van de rampen, die kunnen ontstaan als de nauwe samenwerking tussen Enge land en de Verenigde Staten wordt bedreigd. Behalve de Engels-Amerikaanse be trekkingen behandelt Macmillan ook de Britse banden met de EEG. Hij zegt zich nog steeds te verwijten destijds niet te hebben aangedrongen op actieve Brit se deelname aan de besprekingen die tot het Verdrag van Rome hebben ge leid, ook al was hij toen nog geen eerste-minister. Het Franse veto over de Britse toetreding tot de gemeen schappelijke markt, in 1963, noemt Mac millan een verschrikkelijke slag. De poging om lid te worden betreurt hij niet. „Naar lijn mening vormen de ge beurtenissen van januari 1963 niet het einde van het verhaal. Zij zijn, wellicht. het Houtplein. De vluchtelingen werden alleen maar het einde van een hoofd- tenslotte naar hun weide teruggebracht. I stuk". SCHIPHOL, 5 sept. De Indone sische minister van Financiën en Eco nomische Zaken, sultan Hamengkoe Boewono, is zaterdag aan het hoofd van een Indonesische delegatie op Schiphol gearriveerd. Hij verklaarde voor zijn vertrek uit Djakarta tegen over de correspondenten van het ANP dat Indonesië zo weinig mogelijk van zijn schulden aan Nederland wil terug betalen, terwijl Nederland Indonesië zo veel mogelijk wil laten terugbeta len. Gevraagd over Nederlandse krante- berichten volgens welke over deze schulden tussen beide landen een ernstig conflict bestaat, zei de sultan zich er van bewust te zijn dat een oplossing van de kwestie inzake de schulden uit de periode, dat Indonesië het Neder lands bezit nationaliseerde, aanzienlijk zou bijdragen tot verbetering van de handels- en economische betrekkingen tussen beide landen. Indonesië wenst zijn schulden op de langst mogelijke ter mijn terug te betalen, Nederland wil dat dit op de kortst mogelijke termijn geschiedt, aldus de sultan die nog mee deelde dat de Indonesische ambassadeur in Nederland, Soedjjarwo Tjondronego- ro, hierover in voortdurend contact met de Nederlandse regering staat. Het jong ste telegram dal minister Hamengkoe Boewono van de ambassadeur in Neder land had ontvangen wekte naar zijn zeggen de indruk dat de zaak wellicht op vriendschappelijke wijze kan worden geregeld Voor de kwestie van de Friendships en de bouw van de vliegtuigfabriek wordt half september in Nederland, als de sultan, met zijn missie al weer is vertrokken, een zuiver technische dele gatie uit Indonesië in Nederland ver wacht. De twaalf man sterke missie, die thans is gearriveerd, zal naar zij zich voor neemt slechts enkele dagen in Neder land blijven. De ingewikkelde bespre kingen zullen dus snel moeten worden afgehandeld, want reeds woensdag ver- trekt de missie naar Engeland. Ook daar staan handelsbesprekingen op het pro gramma. Na Engeland volgen nog enkele EEG-landen, waaronder Duitsland. Van de delegatie maken o.a. de Indonesische ministers van Financiën, van Handel en van Industrie deel uit, alsmede twee leden van het Indonesische parlement. Niet alleen zal Indonesië, zoals be kend, terugkeren in de Verenigde Na ties, doch ook gaat het weer lid worden van het Internationaal Monetair Fonds en de Wereldbank. „Het is de bedoeling, dat ik eind september op de jaarlijkse AMERSFOORT, 5 sept. - De Zeeuw en de Geldersman liggen tweemaal zo- veel in het ziekenhuis als de Gionin ger en de Drent. Tot deze uitspraak kwam dr. R. J. R Kruisinga, directeur-generaal van de volksgezondheid, in zijn toespraak ter gelegenheid van de opening van de poli kliniek van het prot. chr. ziekenhuis ,,De Lichtenberg" te Amersfoort. Maar hij voegde er aan toe: globaal gespro ken, omdat zowel opnamefrequentie ais opname duur hierbü een rol spelen. Hu kwam tot zijn conclusie op grond van het feit, dat er per duizend verzeker den in Groningen en Drente slechts lzuu verpleegdagen werden gebruikt, terwu dit getal in Gelderland en Zeeland om streeks tweemaal zo hoog, in de puuri BOMBAY, 5 sept. (UPI) - Een Ca ravelle van de Indische luchtvaartmaax- schappy met vier bemanningsleden aan boord is by het dorp Chandola, negen mül van Bombay, neergestort. Alle vier inzittenden zyn om het leven gekomen. vergadering van het IMF aanwezig zal zijn. Er is nu reeds een team van het IMF in Indonesië en op 10 september wordt een team verwacht van de Wereldbank en van het International Trading Centre van de GATT." De We reldbank heeft naar bekend ook een grote vordering op Indonesië. De besprekingen zijn inmiddels be gonnen. DJAKARTA, 5 sept. (UPI) De sterke man van Indonesië, generaal Soe harto, heeft zaterdag op een regionale bijeenkomst van militaire kommandan- ten verklaard dat Indonesië niet voor 1973 zal kunnen beginnen met het terug betalen van zijn buitenlandse leningen. „Het is zowel technisch als theore tisch onmiddeliyk binnen twee jaar een eind te maken aan de inflatie. Onze buitenlandse schuld beloopt in totaal vier miljard dollar", aldus de generaal. ANDANCETTE, 5 sept. (UPI) De sneltrein Parijs-Briangon is va^or- ijen op een onbewaakte overweg op een vrachtauto gereden. Vier wagons kwa men op de andere spoorbaan terecht precies in de baan van een goederen trein die met een snelheid van 50 kilo meter per uur kwam aanrijden. Spoorwegfunctionarissen hebben mee gedeeld dat vijf personen werden gedood en tenminste vijftien gewond. Onder de slachtoffers bevinden zich de twee in zittenden van de vrachtauto. Men schat dat het treinverkeer van Lyon naar Marseille door dit ongeluk 24 uur zal zijn geblokkeerd. (Van onze correspondent) WINKEL. 5 sept. Zondagmiddag is, terwijl de bewoners niet thuis waren de door de familie H. Molenaar be woonde boerderij aan de Hoofdweg te Winkel door brand verwoest. Hoewel de brandweer spoedig ter plaatse was, kon niet worden verhinderd, dat de hele boerderij, een van de oudsten van de Groetpolder, alsmede de inboedel en twee landbouwwagens verloren gingen. In een half uur was de boerderij met inventaris door het vuur, dat door de snelle wind was aangewakkerd, ver teerd. De schade wordt op ruim hon derdduizend gulden geschat. CHICAGO, 5 sept. (UPI) In de wyk Cicero in Chicago, waar alleen blanken wonen, heeft gisteren ander maal een rassenrel plaats gevonden. Toen tweehonderd demonstranten van de actie voor burgerrechten deze wyk in optocht binnentrokken, beschermd door leden van de Nationale Garde, werden zij met een regen van stenen, flessen en voetzoekers ontvangen. De mars werd gemaakt ondanks een mededeling van dominee Martin Luther King dat hij voor de afgelasting zou zorgen. Het doel van de deelnemers was de plaats, waar eerder deze zomer een jonge neger door blanke tieners was doodgeslagen. Toen men die plek was genaderd, begaf de politie zich tussen het woelig publiek en werden tenminste vyï raddraaiers gearresteerd. LONDEN, 5 sept. (UPI) Bij een •aanvaring tussen 't Nederlandse vracht schip Keizersveer (500 ton) en een En gelse plezierboot zaterdagavond, is de 66-jarige Donald Robinson, de eigenaar van het jacht, om het leven gekomen. Naar de kapitein van de Keizersveer, A. wynhold, later verklaarde gebeurde de aanvaring op drie mpl van de Engel se oostkust ter hoogte van King's Lynn by volslagen duisternis. Nadat hy een bons en het geroep van mensen had gehoord, aldus Wpnhold. had men aan boord van z«n schip zoeklichten ont stoken en een boot te water gelaten waarmede drie andere opvarenden van de plezierboot uit het water werden ge- haald. De Keizersveer was op het tijdstip van de aanvaring met een lading tarwe on derweg van King's Lynn naar Spanje. VLIELAND, 5 sept. Laat op de avond zijn zondag de in Harlingen gestationeerde politieboot en de red dingsboot Carlot van Terschelling uitge varen om te zoeken naar de twee Duitse zeilers. Het tweetal was zondagmiddag omstreeks 12 uur uit de haven van Har lingen uitgevaren in een open polyester zeilbootje en men had daarna niets meer van hen vernomen. De bemanning van de politieboot vond de vermiste Duitsers later op een baggermolen te Roptazijl, waar zij voor het slechte weer hun toe vlucht hadden gezocht. «tattoau Den Heidei zwaar bewolkt Ypenburg zwaar bewolkt Vlissingen zwaar bewolkt Eelde half bewolkt De Bilt zwaar bewolkt Twente zwaar bewolkt Eindhoven zwaar bewolkt Beek geh. bewolkt Stockholm regen Kopenhagen onbewolkt Londen geh. bewolkt Amsterdam zwaar bewolkt Brussel geh. bewolkt Luxemburg zwaar bewolkt Parijs zwaar bewolkt Niee geh. bewolkt Locarno zwaar bewolkt Wenen mist Innsbrück geh. bewolkt Rome mist 18 19 18 18 20 20 20 20 18 19 20 19 20 21 28 24 25 22 25 25 S 16 15 15 12 13 14 15 14 11 15 13 13 14 13 13 19 15 12 11 16 19 8 11 5 6 4 6 5 0.3 3 6 7 4 4 4 0 0 0 1 0 WteST-BERLIJN, 5 sept. (Reuter) Een 27-jarige Oostberiynse student is onder een kogelregen over de m™r West-Berlijn binnengevlucht, zo meldt de Westberlijnse politie. Hij was door twee kogels geraakt in arm en been. Verscheidene kogels zouden m West- Berlijn terevchtgekomen zijn.. ANKARA, 5 sept. (AFP) By de ernstige aardbevmg, die twee weken ge leden het oosten van Turkye teisterde, ziin volgens definitieve officiële cijfers, 2 394 mensen om het leven gekomen en 1.747 gewond. (Van onze correspondent) LEEUWARDEN, 5 sept. Op het Harlinger lunapark, dat werd gehouden ter gelegenheid van de visserijdagen, is bü een steekpartij de 20-jarige P. Pie tersma ernstig gewond geraakt. De 17- jarige C. v. S. uit Harlmgen had hem een lang en vlijmscherp keukenmes tot het heft in de rug gedrukt. Van S„ een Indonesiër, die nog maar veertien da gen in Nederland was, was vrijdag sa men met zpn vijftienjarige broer naar de kermis gegaan. Ze hadden hun fiet sen tegen de autoscooter gezet. De heer Pietersma en zijn collega A. Blok, die beiden by de autoscooter werkten, had den de rijwielen op het trottoir gelegd, maar de jongens beweerden, dat zn ze erop hadden gesmeten. Zaterdag kwa men de broers terug naar de auto scooter. In het Maleis begonnen ze Blok en Pietersma uit te schelden. Pie tersma die het allemaal verstond, ging naar Van S. om hem het zwijgen op te leggen Op dat moment trok Van S. het mes en stak. Hy bracht ook de heer Blok verwondingen toe. De 15-ja- rige V. v. S. maaide in het wilde weg met een fietsketting en verwondde Pie tersma en Blok aan het gelaat. Pieters ma is ernstig zp het niet levensge vaarlijk gewond opgenomen in het ziekenhuis. Blok is er minder erg aan toe. WHARFEDALE, 5 sept. (UPI) Twaalf grotonderzoekers, die ten gevol ge van aardverschuivingen in de grot ten van Yorkshire opgesloten raakten, zijn door reddingsploegen uit hun be narde positie bevrijd.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1966 | | pagina 1