Gigantisch drijvend gevaarte ■L^J COUZY na Booreiland „Sedco" veel vertraging gereed „Rooie Sien zonder feest „Antiekbeurs" ten bate restauratie Grote kerk Kleine wolkenkrabber Reusachtig flatgebouw Merwede langs de Grote ravage in de Doelen na explosie SS-iiïlï riillili ,:;j ISllïl3' TELEVISIE 3 V. Man ligt maand dood in woning Man rooft beurs van politieman Tienerboutique in V. &D.-etalage Twee gewonden bij steekpartij ïr,- School voor HEAO Zeehondje aangespoeld Verzorgingscentrum voor alcoholisten A. de Koning lid Raad van Rijnmond MAANDAG 5 SEPTEMBER 1966 t lil *1 Alle maten en gewichten worden in superlatieven aangeduid Een Rotterdam, 3 sept. - bokaal drijvend gevaarte het tjp Mland Sedco 135 D is bij Sp, Rotterdamse Droogdok Maat- eï?aPpij nagenoeg geheel gereed ^omen. Een gigantisch bouw- het grootste tot nu toe in P soort waarvan alle maten en plichten in superlatieven moe- Worden aangeduid. Het is een °°reiland voor de South Eastern Welvaart is 'agere prijzen Drilling Company Ltd in Dallas (Texas), waarmee voor Shell en BP boringen zullen worden ver richt voor de kust van Nigeria. Sinds november van het vorige jaar hebben honderden arbeiders en technici gewerkt aan dit object, dat voor de RDM als scheepswerf volkomen nieuw is. kwaliteit ter meulen ADVERTENTIE ADVERTENTIE Welvaart is lagere prijzen 100 gram Welvaart is lagere prijzen Maquette van de torenflat in Hardinxveld-Giessendam. Welvaart is lagere prijzen to«en „I Pa;'!', ":-i fflVii'..'."». ■[- aRaii "Tijim ïfaiBJWjji rai^mjl ADVERTENTIE DE NIEUWSTE MODELLEN VAN B en O, PHILIPS,. ERRES, SONY E.A. BIJ 1e MIDDELLANDSTR. 72 AERT V. NESSTRAAT 38 ROTTERDAM :i' t" «4|hP (Van onze verslaggever) ADVERTENTIE Kunnen wij het U beter laten zien wat wij bedoelen met... "lagere prijzen voor meer wel vaart!!" dan met deze aanbie ding fluwelen hoeden. Morgen past ook U Uw fluwelen hoedje... de grote mode van dit lajaar,... in nieuwe modellen e" kleuren. ^'uwelen hoeden, die het ge acht flatteus omlijsten... hoed- les uit de series tot achttien *ulden... morgen voor nog ^én negen gulden. ,„De Sedeo 135 D len driehoek, die ter" is gebouwd. is een massale sta- geheel „op het wa- r-,-• -i>en gigant van tien knogram, waarin acht miljoen kilo staal van sneciaaj gehalte is ver- werkt. Het begon met de drie bii Wil- ton Fijenoord gebouwde pontons (slof fen), die het drijfvermogen aan het booreiland geven en waarop de drie vervaarlijke kokervormige caissons (de poten) met een diameter van ïo.eo rnDeI'driiie cafe^nrzijn onderling ver bonden door horizontale W^,n ,n- gen, die een doorsnede hebben van 2.70 meter alsmede vertikale en nale pijpverbindingen met een snede van 1-83 meter- Dit alles is in drie maanden tijd aan elkaar gelast ADVERTENTIE tailleurs en complets mantels met aparte bontgarneringen KEIZERSTRAAT Morgenvroeg om 9 uur begint de verkoop van deze fluwelen noeden in de nieuwste modellen en kleuren voor 8P Géén tel. of schrift, best ROTTERDAM, 5 sept. De heer Ro gers uit de Brielselaan in Rotterdam heeft zondagmorgen het stoffelijk over schot van zijn vermoedelijk reeds een maand geleden overleden buurman de heer J.H. van Deursen (63 jaar) aange troffen. Het stoffelijk overschot lag op de keu kenvloer. Bij de brievenbus vond men brieven en kranten gedateerd na 11 au gustus. De politie heeft vastgesteld dat de man begin augustus voor het laatst levend in de buurt is gesignaleerd. De reden dat men niet eerder naar de man heeft omgekeken is dat hy vaak van huis was. De overledene was zon der beroep en leidde een zwervend be staan. ROTTERDAM, 5 sept. De Rotter damse zeemanswijk Katendrecht kan vreemde verrassingen opleveren. De Rotterdamse politie weet er van mee te praten: Twee rechercheurs in burger die in de nacht van zaterdag op zondag om streeks twee uur op de Sumatraweg con trole uitoefenden en in gesprek waren met een aantal mensen, betrapten op heterdaad de 82-jarige derde machinist P. A. J- de S, geboren in Portugal, toen hij een van hen de portemonnaie uit de achterzak had gehaald. De rechercheurs hadden nog niet eerder zo'n duidelijk ge val van betrapping op heterdaad mee gemaakt. tot één hecht gevaarte, dat de span ningen speciaal bij het verplaatsen overzee ruimschoots zal kunnen doorstaan. De hoogte van de onderzijde der slof fen tot het dek bedraagt 50 meter. De 47 meter hoge boortoren is gemon teerd op een boorvloer met ondersteu ning, die in twee richtingen loodrecht op elkaar verplaatsbaar is. De totale hoogte van onderkant slof tot de top van de boortoren bedraagt ruim 104 meter. De driehoekige vorm van het dek, met zjjden van circa 107 meter, is gekozen om de boortoren zo dicht mogelijk bjj het zwaartepunt van de constructie te kunnen opstellen. Er zijn dagen geweest, dat ruim driehonderd man scheepstimmer lieden, lassers, elektriciens en koper slagers tegelijk aan het werk wa ren. Zij hebben hun arbeid vaak hoog boven het water moeten verrichten. De „vaste constructie", het dek dat boven op de drie caissons rust, telt drie ver diepingen, waarin de pompkamer, de machinekamer en de uitgebreide ac commodatie voor de vele technici zpn ondergebracht. Voor de montage moes ten de grootste bokken van Rotterdam, de Simson en de Ajax, vaak in actie komen. Het booreiland biedt huisvesting aan 75 bemanningsleden in 4-persoons, 2- persoons en 1-persoons hutten. De op varenden beschikken tevens over eet zalen, recreatieruimten, een wasserij, flinke wasplaatsen, toiletten en douche kamers. De maaltijden worden in twee keukens - één voor de Afrikanen en één voor de blanken bereid. Transport De Sedco 135 D kan boringen ver richten zowel staande op de zeebodem in waterdiepten tot 41 meter als in drijvende toestand in waterdiepten tot ongeveer 185 meter. In het laatste ge val wordt het booreiland nadat het tot 24 meter zal zijn afgezonken stevig op lokatie gehouden door in to- taal negen ankers, drie op elke pon ton. Elk anker weegt 13'/« ton. De Sedco 135 D is uitgerust voor het bo ren tot een diepte van 15.000 voet, cir ca 4570 meter. Wanneer alles volgens plan verloopt en het weer meewerkt zal het boor eiland zaterdag 10 september naar Europoort vertrekken. Na beproevin gen in het oostelijk deel van net Ca- landkanaal zal de Sedco 135 D enkele dagen later naar Nigeria vertrekken. Voor dit transport verzorgd door de sleepboot „Zwarte Zee" van Leen Smit en Oo's internationale sleepdienst zal de scheepvaart op de rivier voor grote schepen gestremd worden. Vandaar dat voor het transport alleen vergun ning op zaterdag bij minder goed weer op zondag is verleend. Oorspronkelijk zou het booreiland ul timo juli worden opgeleverd. Vertra ging in de staalleveranties, slecht weer en een explosie in één der tanks, waarbij één arbeider dodelijk werd ge wond, zijn er de oorzaak van dat dit deze maand pas kan gebeuren. Over enige maanden zal op de werf van de RDM de kiel worden gelegd voor een nieuw booreiland, het eerste onder Nederlandse vlag. Het is de Sedneth I, dat gebouwd wordt voor re kening van de Nederlandse Zeeboor- maatschappij. Dit booreiland krijgt een rechthoekig dek en zal door vele poten worden gesteund. Momenteel is men druk bezig met een ingrijpende repa ratie aan het Franse booreiland „Nep tune I", dat grote schade aan één der poten heeft opgelopen. De 1150ste voorstelling van Rooie Sien is zaterdagavond in de Groote Schouw burg-zuid zonder enig feestvertoon ver lopen. Een stampvolle zaal volgde weer geïnteresseerd de lotgevallen van rosse Sientje over twee generaties zoals die eens door Marius Spree beschreven werden. Het was duidelijk Beppie Nooy jr. zelf die met kop en schouders boven de rest van de Amsterdamse Volkstoneelgroep uitstak. Dat ze nogal eens naar een cli ché in haar uiterst beweeglijke mimiek moest grijpen, kan na die 1149 voor gaande voorstellingen wel vergeven worden. Dat de groep de eerste avond wel even aan een nieuwe akoestiek moest wennen, bewezen enkele boze toeschouwers die in de pauze de zaal verlieten omdat ze er niets van verstaan hadden. Maar dat zal de komende da- ren wel verholpen zijn. Het wos vooral Tohan te Siaa als Ko Breman die zijn tekst aanvankelijk bijna fluisterde. Beppie Nooy heeft in de loop der jaren dit toneelstuk uitvoerig omgeven met cabaretliedjes en hele toestanden in café's en deftige restaurants. Zo werd een van die scènes met Fred Wiegman en Deef Goubitz als de baron een regel rechte voltreffer. Het was wel merk waardig hoe het publiek reageerde op de eerste scènes waarin het bedrijf van Rooie Sien uit de doeken werd gedaan. Men zat er tegen aan te lachen als gold het een verschaalde bittertafelmop. H. J. W. (Van onze verslaggeefster) ROTTERDAM, 5 sept. Heel war.m en heel vol was het zaterdag in „Peter and Patty's Boo-Boo-Tique", een lange naam voor een langgerekt winkeltje, dat Vroom Dreesmann aan de Hoogstraat geopend heeft. De boutique, die speciaal bestemd is voor de jeugd, is ingericht in twee etalages van het winkelpand en alleen vanuit de straat bereikbaar. Een idee, dat blijkbaar aanslaat bij de tieners, want de belangstelling, zo wel van mannelijke als van vrouwelijke zijde, was overweldigend. We hoorden een meisje de kreet „nardstikke in" sla ken en al dachten we dat in uit was en inmiddels vervangen door de term „blitz", het enthousiasme was er niet minder om. En dat lag toch niet, dach ten we, aan het feit dat de eerste 250 bezoekers, die er een tientje besteedden, de Beatle-topper „Yellow submarine" ten geschenke ontvingen. De smalle ruimte is volgestouwd met rekken kleding en bakken vol accessoi res. Het assortiment omvat minirokjes, broekpakken, bloemetjes-overhemden en allerlei accessoires die momenteel favoriet zijn. Er hangen niet alleen kle dingstukken voor zeer vooruitstrevende behoudender jongeren. Een plck-up draait onverdroten de platen die op het ogenblik bovenaan de hitparade staan. De wanden van de bou tique zijn rood bekleed, aan het plafond hangen ouderwetse lampen en de kas registers zijn van antiek model. Want al zullen onze grootmoeders de hoofden schudden over de huidige tienermode, veel voorwerpen uit haar interieur val len bij haar kleinkinderen zeer in de smaak. (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 5 sept. De School voor hoger economisch en administra tief onderwijs, die voorlopig gevestigd is in gebouw „De Brandaris" aan de Adrianalaan 102 te Schiebroek, wordt volgende week maandag tijdens een korte bijeenkomst officieel geopend. Wat soliditeit en heerlijke warmte betreft, gaat er toch niets boven eigengebreide kle ding... maar dan moet de wol van prima kwaliteit zijn. En als U normaal 198 of meer betaalt voor zo'n bol fraaie sportwol, dan kunt U zichzelf en Uw gezin méér luxe kleding veroorloven als U die bol nu koopt, per 100 gram voor nog géén een gulden dertig. Sterke sportwol, In een geluk kige combinatie van wollen en synthetische vezels (meer slijt- vast), 4-draads, dus lekker vlot uitbreiend, in magnifieke kleuren. ROTTERDAM, 5 sept. Twee jon- gens van vijftien Jaar nebben zondag- morgen op de Noorderpier in Hoek van Holland een zeehondje van drie vier weken aangetroffen. Zij brachten het naar de politie, die net jonge beest aan de zorgen van de dierenbescherming te Vlaardingen toevertrouwd. Waarschijnlijk zal het zeehondje een thuis krijgen bij soortgenoten in de Diergaarde Blijdorp in Rotterdam. Morgen begint de verkoop van deze warme en toch slijtvaste sportwol, 4-draads, in de kleu ren wit, rood, bleu, marine, grijs, anthraciet en mosgroen, per bol van Laat U toch niet van de wijs brengen door al die koppen in de krant over stijgende prij zen en zakkende beurzen... geniet van Uw salaris door het uit te geven. En geniet van Uw mooie, nieuwe Terlenka vitrages, die U mor gen aanschaft per meter met een gulden voordeel. Ragfijn geweven Polyester marquisette met ingeweven dessins, 90 cm breed, morgen per meter voor nog géén an derhalve gulden. Morgen begint dè verkoop van deze ragfijne polyester_marqui- sette, 90 cm breed, per meter IU I M Ook 120-150-180-210-300 cm breed. Gitn tel. of schrift, best. (Van onze correspondent) VLAARDINGEN, 5 sept-. De Grote Kerk van Vlaardingen is al geruime tijd aan een grondige restauratie toe. De eerste plannen dateren van 1960, maar deze konden in verband met de bestedingsbeperking toen niet worden gerealiseerd. De kerkvoogdij van de Hervormde gemeente heeft nu een res tauratiefonds gevormd, dat dank zfj diverse akties al aardig vorm begint te krijgen. Teneinde dit fonds weer wat te spek ken wordt zaterdag 22 oktober rond en eventueel in de kerk een 'antiekbeurs' gehouden. Op de Markt worden stal letjes geplaatst, waar allerlei goede ren onder meer een antieke kast, oude vazen, stulpen en serviesgoed worden verkocht. Bejaarden, die binnen kort het nieuwe Hervormde bejaarden centrum in Holy betrekken, hebben voor (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 5 sept. Tijdens een steekpartij aan boord van het Ameri kaanse schip Summit, dat in de Prin ses Beatrixnaven in Rotterdam ligt. 81*S Wratl JAllQTVU «wrv.s.»... "O zHn twee opvarenden ernstig gewond geraakt. Zij zijn in het Havenziekenhuis opgenomen. De 22-jarige poetser Gonzales Jorge uit Brooklyn verklaarde tegenover de politie, dat hij plotseling was aangeval len en gestoken door de 18-jarige poet ser P. E. uit West-Virginia toen hij diens hut binnenkwam. Volgens Jorge zou E. daarna zich zelf enige messteken hebben toegebracht. (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 5 sept. Het so ciaal-medisch verzorgingscentrum van het prof. K. Herman Bouman-Huis gesticht door de vereniging Consultatie bureau voor alcoholisme te Rotterdam en Dordrecht en de stichting Kliniek voor verslavingsziekten te Rotterdam wordt vrijdag 23 september door de wethouder van sociale zaken en volks gezondheid, de heer G. Z. de Vos, ge opend. Deze bijeenkomst vindt plaats in de kantine van de GG en GD aan de Baan. voor Géén tel. of schrift, best. i de beurs overtollig meubilair en andere goéderen toegezegd. Ook bijdragen van de inwoners van Vlaardingen zijn van harte welkom. De 'antiekbeurs' zal een feestelijk tintje krijgen. Met plaatselijke organis ten worden besprekingen gevoerd in zake orgelbespelingen in de Grote Kerk. Ook de Vleeshallen en De Waag worden ingeschakeld. Dames in kleder dracht zullen daar koffie 'met iets er bij' presenteren. VRIJWILLIGERS De president-kerkvoogd, de heer J. Thurmer, heeft de bevolking opgeroe pen een handje te helpen bjj de opknap beurt van de kerk. Hij zegt, dat er al tijd vrijwilligers te vinden zijn om aller lei klusjes op de sportvelden op te knap pen. Waarom nu eens geen vrijwilliger» voor een opknapbeurt van de kerk? De verkoop begint om 11.45 uur. Als het slecht weer is, zal deze in de kerk zelf plaatsvinden. De beschikbaar ge stelde goederen worden tot dat tijdstip in het rusthuis aan de Emmastraat, det in de laatste week van september door de bewoners geheel ontruimd wordt, opgeslagen. De kerkvoogdij zal nog be kend maken waar men zich kan op geven als men iets voor de 'antiekbeurs' wil afstaan. Diverse automobilisten heb ben zich bereid verklaard deze goederen af te halen. (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 5 sept. Een gi gantische torenflat, één der grootste van Nederland, zal over enige jaren verrijzen langs de rivier de Merwede en rijksweg 15 in de gemeente Har dinxveld-Giessendam. Een 61 meter hoog gebouw met twintig woonlagen, dat een fraai uitzicht zal bieden op de Biesbosch en de brug bij Gorinchem. In de onmiddellijke omgeving komt een re creatiegebied met waterpartijen, die de aanleg van een jachthaven mogelijk maken. De woontorenflat, ontworpen door het architectenbureau H. van Hunnik en J. Lambrechts te Rotterdam en Har dinxveld-Giessendam, telt 54 woningen. 24 met vier kamers, 20 met zes kamers en 10 met vijf kamers. De woonheden zijn geprojecteerd in de vorm van mai sonnettes, dus met de woon- en slaap- étages boven elkaar. Aan de zuidzijde zijn grote balkons gedacht. Er komen twee grote liften in dit gebouw, dat voorts een ruimte van 150 vierkante meter voor gemeenschappelijk gebruik mogelijk ingericht als crèche krijgt. Voor de bouw hebben de architecten reeds een aannemer kunnen vinden. Het wachten is nog op de financiering, die in verband met de gestegen rentevoet wat moeilijk is. Overigens heeft een in Rotterdam gevestigd pensioenfonds reeds belangstelling getoond voor de fi nanciering en exploitatie van dit pro ject. Een commissie van de provinciale planologische dienst heeft intussen ver klaard niet afwijzend te staan tegen over de bouw van de torenflat langs de rijksweg. Deze commissie is van oor deel, dat in de lage bebouwing tussen Sliedrecht en Gorinchem een enkel ver tikaal accent niet zal misstaan. Het gemeentebestuur van Hardinx veld-Giessendam (ruim 13.000 inwo ners) is enthousiast over dit plan. Te meer waar reeds binnen afzienbare tijd met de bouw begonnen zal kunnen wor den. Eén der wethouders heeft de toren flat al „De Parel" genoemd De verwachting is, dat deze „parel" alleen door beter gesitueerden zal kun nen worden betrokken. De huur- en of koopprijzen komen namelijk vrij hoog te liggen. ADVERTENTIE Wegens groot succes herhalen wij deze aanbieding Najaars- stoffen, voor hen, die een ge varieerde garderobe op prijs stellen, zonder daarbij handen vol geld kwijt te zijn. Bijzonder mooie kwaliteitsstof- fen, o.a. all wool flannel, Shetland fantasie, Fibralon en vele andere fantasie stoffen, in een schat van modieuze tinten. Prachtige kreukherstellende stoffen, de flannel in vele kleu ren, alle stoffen dubbelbreed, dus extra voordelig, per meter voor nog géén vijf gulden. Morgen begint de verkoop van deze elegante najaarsstoffen, dubbelbreed, in vele moderne tinten, door elkaar per meter voor n vele mi i jaei mc Nodig: voor een pakje 2.-- m voor een jurkje 1.75 m voor een rokje 75 cm. Géén tel. of schrift, best. (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 5 sept. Een ont ploffing van een elektrische boiler in de centrale koffiekeuken van de Doelen heeft vrijdagmiddag voor enkele tien duizenden guldens schade aangericht. Er deden zich geen persoonlijke onge lukken voor. De heer J. J. Bernard, de chef van de koffiekeuken, en mevrouw C. van Veen, de gastvrouw van de Doelen, die op het moment van de explosie in de keuken waren, werden door de lucht druk uit de keuken de foyer ingebla zen. De elektrische boiler is gebouwd in een spoelmachine, die eveneens werd vernield. Voorts vielen vele tientallen koppen, schotels en glazen in scherven. Ook een tussenmuurtje werd vernield. Uit het plafond vielen stukken cement. De ontploffing is vermoedelijk te wij ten aan een mankement in de elektri sche schakeling van de boiler. In de ochtenduren was reeds geconstateerd, dat het water in de boiler niet op tem peratuur kwam. Een hotel in de naaste omgeving van de Doelen bood de hel pende hand, zodat de ruim 2000 bezoe kers van het „Kontakten Konzert" in de pauze niet op een droogje behoefden te zitten. (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 5 sept. Als opvol ger van oud-burgemeester J. C. Aschoff van Rozenburg is de heer A. de Koning te Ridderkerk benoemd tot lid van de Raad van Rijnmond.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1966 | | pagina 3