Herstelde vriendschap OVERLADEN WERKPROGRAMMA VOOR CONRRAD EN GORDON STABILISATIE Cabine en raket als draaimolen in het heelal VERANKERD AAN RAKET Weer een Gordon als tweede man bij Pete Conrad spectrum meubelen bergeyk unnen meubelen familie zijn? Ruimte wandelin g Hoogterecord Half uitstapje „Draaimolen" Al 60 „Concordes" besteld DONDERDAG 8 SEPTEMBER 1966 7 DOOR c. h. SCHAAP VRIJDAG 9 SEPTEMBER des middags om vijf voor half vier (Ned. tijd) moet op Cape Kennedy de tweepersoons Gemini-11 van start gaan voor een ruimtevlucht die van lancering tot landing on geveer 71 uur en tien minuten in beslag zal nemen. De bemanning wordt gevormd door de reeds er varen Charles („Pete") Conrad, die gezagvoerder is, en Richard F. („Dick") Gordon, een nieuweling. Gébruik makend van een modél op ware grootte heeft tweede piloot Richard F. Gordon zich de afgelopen jaren vertrouwd weten te maken met de Gemini. Hier staat hij op het punt om plaats te nemen in de cabine. zr'l de Gemini-U met zijn neus aan de Agena-raket verankerd neJta?r een recordhoogte van 1392 kilometer boven de aarde vlie- Linksonder de raketmotor van de Agena die deze manoeuvre mogelijk maakt. Als er dan nog voldoende brand stof over is aan boord van de Ge mini-11, zullen Conrad en Gordon hun baan wijzigen in een ellips van 160 bij 297 kilometer. Een laatste voorbereiding voor de landing op maandag 12 september in de At lantische Oceaan, ongeveer 1170 km ten oosten van Cape Kennedy. SJOERD VAN DER WERF Deze schematische voorstelling geeft aan hoe de stand van de met een kabel aan elkaar verbonden Gemini-cabine en Agena-raket (het dichtst bij de aarde) zal zijn CHARLES CONRAD gezagvoerder Gemini-11 RICHARD GORDON ruimtewandelaar Spectrum-meubelen wel. Een kwestie van stijlverwantschap binnen een collectie die de ontwerpers gedurende vijfen twintig jaar voor spectrum opbouwden. Een collectie waaraan nog dagelijks met zorg gebouwd wordt'in bergeyk. Zo is elke stoel met elke tafel, elke kast met elke zitbank, naar de individuele smaak van de bezitter, te combineren. Speelse veelheid of strenge beperking, altijd is er de prettige eenheid die de meubelen van spectrum tot gewaardeerde leden van de huiselijke kring maakt. Houd het weekeinde op de grens van september en oktober vrij, voor een bezoek aan spectrum's grote RAI expositie. NU NEDERLAND EN INiDONESIë een financieel-economisch akkoord be reikt hebben, waarbij ook de schulden kwestie geregeld is, net het ernaar uit flat eindelek niets meer goede en we- nerzjjds vruchtbare betrekkingen tus sen de twee landen in de weg hoeft te staan. De politieke problemen zijn eer der reeds uit de weg geruimd, en de Indonesische minister van buitenlandse zaken, Adam Malik, heeft recent nog verzekerd dat Indonesië zijn verplich tingen tot het houden van een referen dum op Nieuw Guinea na zal komen. Heden tot terughoudendheid vein Neder landse zijde hoeft er dus niet meer te zijn. Het thans bereikte akkoord moet uiteraard vooral gezien worden in dit licht van het openen van de weg naar een verder bevredigend contact tussen Nederland en Indonesië. Het is daar naast ook een overeenkomst met poli tieke betekenis, gericht op het steunen v&n de nieuwe koers die Indonesië sinds kort vaart, een koers die niet meer zo Van het Westen vervreemd is als die Van het vorige bewind. Onwillekeurig is men op dit ogen blik geneigd terug te denken aan die Vorige keer dat in Indonesië een con structieve regering aan de macht was, de regering van mr. Boerhanoeddin Ha- rahap. Ook die regering zette de goede betrekkingen met Nederland op haar programma. De ultimo 1955 en begin 1956 tussen Nederland en Indonesië in Genève gevoerde besprekingen misluk ten. Die tragedie heeft zich gelukkig niet herhaald. Nu is de weg geopend naar normale betrekkingen tussen Nederland en Indo nesië, betrekkingen die gezien de we derzijdse oude banden en sympathieën die ondanks alles zijn blijven voort bestaan veel beloven voor de toe komst. Voor Nederland is het zeer ver heugend dat er eindelijk geen belem meringen meer zijn voor een normale Vriendschappelijke en ook zakelijke Vruchtbare verstandhouding met Indo nesië. Voor Indonesië betekent dit ak koord meer nog dan voor Nederland. Het betekent een nieuw succes voor de door generaal Soeharto gevormde rege ring, die zich ten doel stelt te breken met de pro-communistische koers die Indonesië voer in de tijd dat president Soekarno alle macht in het land in han den had. Het betekent dat het nieuwe bewind door kan gaan op de ingeslagen weg. HET NIEUWE BEWIND heeft in In donesië reeds veel bereikt. Aan de dic tatoriale macht van president Soekarno is een einde gekomen, de communis tische partij is verboden en de bevolking verlost v£n de indoctrinatie-cursus- het 1w,m°P karno's leerstellingen uit het hehhem° n WOrden Releerd- Zelfs het hebben van een eigen oordeel en geven van kritiek op de overheid is weer toegestaan. Ook is het geschil met Maleisië bijgelegd en wordt Indonesië weer lid van de Verenigde Naties. Langzamerhand wordt alles weer normaal. Met dit voorbehoud ech ter dat het land de afgelopen jaren erg achterop is geraakt en dat dat niet zo gemakkelijk te verhelpen valt. Daarvoor is internationale steun nodig. Indonesië is de afgelopen jaren, toen Soekarno als alleenheerser optrad, op een ontzettende manier in de schulden geraakt. Een regeling van die schul den is nu een eerste vereiste. Wat Ne derland betreft is dat althans gelukt, en als straks in Tokio Indonesië's schuldeisers bijeen komen, is dat' stel- een goed voorbeeld. Het nieuwe bewind in Indonesië streeft er oprecht naar het land de welvaart te geven die er van nature mogelijk is. Het probeert ook de democratie te doen terugkeren in eigen land. Reeds zijn belangrijke stappen gezet in die richting. Het Westen kan daar alleen maar bljj mee zijn. En Nederland "an zich erover verheugen dat het wat het dan ook gekost mag hebben dit keer deze ontwikkeling niet in de weg heeft gestaan. Moreen Gemini-11 de ruimte in (Van onze ruimtevaartmedewerker) Op het overvolle programma staan een rendez-vous mèt en entering van een korte tijd eerder te lanceren Agena- raket, het en passant vestigen van een nieuw hoogterecord voor bemandè ruimteschepen (1392 km), een uitstapje van Dick Gordon in de vrije ruimte voor de duur van ruim 105 minuten, het fotograferen van hemellichamen en de aarde door Dick Gordon, wanneer deze ongeveer twee uur en twintig minuten tot aan zijn middel uit het geopende luik van de cabine hangt' en tenslotte nog een staaltje formatievlie- gen en stabilisatietechniek van de met een dertig meter lange kabel aan el kaar verbonden Gemini en Agena. Op papier wordt de komende Gemini- vlucht beschouwd als de tot dusver spec taculairste demonstratie van menselijk kunnen op het gebied van de beheer sing van de ruimte. Alle manoeuvres en experimenten die Conrad en Gordon tijdens deze vijftiende Amerikaanse ruimtevlucht moeten uitvoeren, vereisen meer dan ooit tevoren de praktische toepassing van technieken, die tot op de dag van vandaag het experimentele stadium nog niet volledig warer ont groeid. Zo moet de ontmoeting met de 97 minuten eerder gelanceerde Agena- raket reeds tijdens de eerste omwen teling tachtig minuten na de lance ring plaatsvinden en het aan elkaar koppelen van de beide ruimtevoertuigen geschiedt circa tien minuten later, op 297 km hoogte boven de Verenigde Staten. Ongeveer zes minuten nadat Gemini en Agena tot één groot ruimte schip zjjn samengevoegd, kan aan de tweede omwenteling om de aarde wor den begonnen. Een rendez-vous vrijwel direct na de start van de achtervolger c.q. de Gemi ni, is van zeer groot belang voor het Amerikaanse Apollo-maanprogramma, aangezien men ook de maanlandings- cabine LEM via een dergelijke recht streekse rendez-vous-procedure bij het in een baan om de maan draaiende Apollo- moederschip wil terubrengen. Het spreekt vanzelf dat het succes van deze onderneming voor een zeer groot _deel afhangt van maximale precisie bij de lancering. Er komt trouwens nog iets bü. Conrad en Gordon zullen bij het be rekenen en uitstippelen van hun baan naar de Agena-doelsatelliet slechts heel weinig assistentie ontvangen vanaf de begane grond. Ze moeten het voorna melijk hebben van de navigatie-appa- ratuur aan boord van hun eigen ruimte schip, speciaal de rendez-vous-radar en de elektronische computer. EEN TWEEDE HOOGTEPUNT wordt de ruimtewandeling van Dick Gordon, die bijna een etmaal na de lancering boven Hawaii moet beginnen en als zich tenminste geen overwachte pro blemen voordoen ongeveer 105 minu ten in beslag neemt. Dit wandelen in de ruimte krijgt tijdens de vluchten van de Gemini's 11 en 12 zeer speciale aan dacht, vooral ook omdat er bij vorige uitstapjes buiten de cabine steeds aller- i* moeiHjkheden zijn geweest, soms zelfs van betrekkelijk ernstige aard. Het -So st?nd brengen van een rendez-vous fP,e?n routinewerkje beginnen te lijken, dat kan beslist nog niét wor den gezegd van elke ruimtewandeling, een bezigheid die in het Amerikaanse ruimtevaart-vakjargon EVA (ExtraVehi- culair Activity) wordt genoemd. Gordon zal tijdens zijn ruimtewande ling onder meer enkele karweitjes voor zijn rekening nemen, die eigenlijk al en kele maanden geleden hadden moeten zijn uitgevoerd door de tweede piloot van de Gemini-8, David Scott, zoals het losmaken en aan Conrad in de cabine afleveren van een aanvankelijk op de buitenkant van de Gemini bevestigde stralingsmeter, en het vast- en los draaien van moeren en bouten op een speciaal voor dit doel aangebracht pa neel dat zich eveneens tegen de buiten wand van de Gemini bevindt. Zulks met behulp van een reactievrije en^op bat terijen werkende „moersïeutel" (Scott kwam daar in maart niet aan toe, toen hij en zijn collega Neil Armstrong in al lerijl een noodlanding moesten maken met de Gemini-8). Werken in gewicht loze toestand is tot dusver een vrij ver moeiende bezigheid gebleken. Men wil nu wel eens precies weten hoe dat zit. r» Voorts moet Dick Gordon zélf met een slechts negen meter lange kunst matige „navelstreng" aan het moeder schip verbonden een (nylon) kabelver binding van dertig meter tot stand bren gen tussen Gemini en Agena. De neus van de Gemini-11 zit op dat momeent weliswaar nog steeds in de trechtervor mige enterschacht van de Agena-11 zoals tijdens een ruimtewandeling nog nooit het geval is geweest! maar la ter zal die verbinding worden verbroken en blijven beide toestellen slechts via deze kabel aan elkaar verankerd. Voor zijn uitstapje maakt Gordon gebruik van een „drieloops straalpistool" van het zelfde type dat ook door zijn voorgan ger Mike Collins werd gehanteerd. RUIM VEERTIG MINUTEN na de lancering zal dan een derde spectacu laire gebeurtenis moeten volgen, name lijk de vestiging van een nieuw hoogte record voor bemande ruimteschepen. Dit record staat momenteel nog op naam van John Young en Michael Collins die medio juli jl. in hun Gemini-10 op de neus van een tevoren aangehaakte Age na-raket tot een hoogte van rium 762 kilometer vlogen. Conrad en Gordon zullen daar nog een behoorlijke schep bovenop gooien en zich door hun Agena naar een hoogte van maar liefst 1392 km laten slingeren, dat wil zeggen tot in het grensgebied van de binnenste Van Allen-stralingsgordel. Dit moet ge beuren aan het begin van hun 26e om wenteling om de aarde. Volgens de leiders van het Gemini- programma is echter niet de vestiging van een nieuw hoogterecord op zichzelf zo belangrijk. Het gaat er voornamelijk om de stuwkracht van de Agena-raket wanneer hij aan de Gemini is ge koppeld voor een betrekkelijk lange periode te gebruiken. Eigenlijk zou men het vermogen van de aangekoppelde Agena-raket het liefst aanwenden voor een „zijwaartse" baan wijziging (waar bij de hoek van de vliegrichting ten opzichte van de evenaar een fikse ver andering zou ondergaan), maar dit zou tot gevolg kunnen hebben dat de Ge- mini-11 aan het eind van zijn vlucht niet in het vastgestelde landingsgebied in de Atlantische Oceaan zou kunnen terugkeren, en dus bepaalt men zich maar tot een baanwijzigmg in vertikale zin. Gedurende iets minder dan twee om wentelingen zal de baan van de com plete Gemini-Agena-combinatie dan in hoogte variëren van 297 tot 1392 km. In het hoogste punt van hun baan zul len de astronauten (uiteraard) foto's ■maken van de aarde, dat kunnen mach tige overzichtsopnamen worden. Zowel binnen als buiten het ruimteschip wor den op die recordhoogte metingen ver richt met betrekking tot de straling in de ruimte. Onbemande ruimtevoertui- hebben het gebied tussen 160 en 1500 km weliswaar reeds grondig ver kend en de deskundigen menen dat er geen enkel onaanvaardbaar risico be staat voor de bemanning van de Ge- mini-ll, maar anderzijds: de gegevens omtrent het effect dat deze straling op Conrad en Gordon kan uitoefenen, zul len misschien ook bruikbaar zijn bij het voorspellen van mogelijke stralingsin vloeden op maanreizigers tijdens hun teven tot acht dagen durend retourtje Aa/rde-Maan. De manoeuvre begint wanneer de combinatie zich ongeveer ter hoogte van de Canarische eilanden bevindt en het is de bedoeling dat de recordhoogte van 1392 km circa 51 minuten na het ont steken van de Agena-raketmotor wordt bereikt boven het oostelijk deel van Australië, binnen het bereik van het volgstation Carnarvon. Boven het zuide lijk deel van de Atlantische Oceaan heeft de Van Aiien-stralingsgordel een uitloper naar beneden (in de richting van de aarde dus) en men voelt er niets voor om direct al bij de eerste de beste keer het onderste uit de kan oftewel een extra zware dosis stra ling te incasseren. Na twee omwen telingen remt de hoofdmotor van de Agena-raket de vaart van het ruimte schip zodanig af, dat de vlucht weer kan worden voortgezet op de aanvan kelijke hoogte van ongeveer 297 km bo ven de aarde. DAN STAAT het vierde hoogtepunt van de vlucht voor de deur, namelijk het „halve uitstapje" waarbij Dick Gordon voor een periode van twee uur en twintig minuten zich staande in de „deuropening" van de Gemini-cabi- ne aan één stuk door zal bezighou den met het fotograferen van sterren, sterrennevels en de aarde. Tot aan zijn middel uit de cabine hangend, zal hij het ene na het andere plaatje schieten. Een dergelijke opdracht kreeg destijds ook Mike Collins tijdens de vlucht van de Gemini-10, maar aan diens astrono mische aktiviteiten kwam een voortij dig einde als gevolg van luchtveront reiniging door bijtende dampen, die de bemanning van de Gemini-10 tijdelijk bijna blind maakten. De leiders van het Gemini-project hebben Dick Gordon op het hart ge drukt vooral geen camera's en filmrol letjes in de ruimte te laten slingeren. Men staat er eenvoudig op dat de Ge- mini-ll met een zo groot mogelijk aan tal foto's naar de aarde terugkeert en heeft alles nog eens extra gecontro leerd om te voorkomen dat de opna men mislukken. De trips van de Ge mini's 9 en 10 hebben in dit opzicht nogal wat teleurstellingen en tegensla gen opgeleverd. Het „halve uitstapje" van Gordon begint volgens het officiële draaiboek zondagmiddag omstreeks half twee (Ned. tijd) en duurt tot onge veer kwart voor vier, als de Gemini-11 zich in zijn dertigste omwenteling be vindt en op een kleine driehonderd kilo meter hoogte boven Hawaii vliegt. OMSTREEKS KWART OVER VIJF diezelfde middag begint dan het laat ste grote waarschijnlijk ook meest revolutionaire experiment. Dick Gordon zal hiervoor reeds gerui me tijd eerder tijdens zijn ruimte wandeling de grondslag hebben ge legd door Agena en Gemini aan elkaar te verbinden via een dertig meter lan ge, ijzersterke nylonkabel. Slechts an derhalf uur nadat Gordon het rechter- luik van de Gemini zal hebben geslo ten, maakt gezagvoerder Conrad de neus van zijn cabine los uit de vang- trechter van de Agena, om zich vervol gens heel langzaam en met uiterste omzichtigheid tot ongeveer dertig meter van die Agena te verwijderen. Met andere woorden: totdat de kabel tussen beide voertuigen strak gespan nen staat. Dit moet zo gebeuren dat de Agena met ZWn motor naar het mid delpunt van de aarde wijst en de Ge- mini in het verlengde van een even tuele denkbeeldige lijn tussen Aarde en Agena staat. Het gaat hierbij om het uitproberen van een bepaalde techniek waarbij voor de stabilisatie van een ruimtevoertuig gebruik wordt gemaakt van het zwaar tekrachtveld van de aarde. Totdusver is voor de stabilisatie van satellieten die hun instrumenten (soms camera's) onafgebroken op de aarde gericht moes ten houden, voornamelijk gebruik ge maakt van kleine ingebouwde stuurra- ketjes, maar dat hield tevens in dat de oriëntatie op de aarde was opgehe ven zodra de brandstof van de raketjes was uitgeput. Ervaringen met experi mentele kunstmanen en theoretische be rekeningen hebben evenwel uitgewezen dat een langwerpig object zich na ver loop van tijd met zijn lengte-as lood recht op het middelpunt van de aarde richt als gevolg van de zwaartekrachts invloeden van onze planeet. Die techniek hebben de Amerikanen onder meer reeds gebruikt voor het stabiliseren van de geodetische knip- perbolsatelliet GEOS-1, welke met het oog daarop speciaal werd uitgerust met een lange „uitschuifbare" arm. Welnu, tijdens de komende ruimtevlucht fun geert de dertig meter lange kabel met aan het eind een Agena-raket als aard- middelpuntzoekende „arm" van de Ge- mini. WIL HET EXPERIMENT niet slagen of levert het teveel moeilijkheden op, dan zal een andere proef worden uitge voerd. Conrad en Gordon zullen dan namelijk enkele ingebouwde stuwraket- jes van de Gemini in bedrijf stellen, waardoor het ruimteschip aan het eind van de kabel cirkels om de Agena-raket gaat draaien. Met die ak- tiviteit zou men kunnen bewijzen dat het mogelijk is twee afzonderlijke ruim teschepen steeds op dezelfde onderlinge afstand van elkaar om de aarde te laten vliegen, zonder dat hiervoor noe menswaardige hoeveelheden brand stof behoeven te worden gebruikt. Dit experiment „een draaimolen in de ruimte", noemen de Amerikanen het zal tot gevolg kunnen hebben dat Conrad en Gordon gedurende enige tijd niet meer volledig gewichtloos zijn. Zij worden immers, zij het slechts in betrekkelijk geringe mate, geconfron teerd met het verschijnsel van de mid delpuntvliedende kracht. De rond draaiende beweging geschiedt echter vrij langzaam en dat betekent dan ook dat ze lang niet hun vollédige lichaams gewicht terugkrijgen. Het zal slechts ongeveer een-tiende zijn. De proefne mirag duurt ongeveer drie uur, waarna de kabel via een druk op de knop van de Gemini wordt ontkoppeld en Conrad en Gordon voor goed afscheid nemen van de Agena-11. TOULOUSE, 8 sept. Dertien ver schillende luchtvaartmaatschappijen hebben in totaal reeds 60 supersone „concorde" passagiersvliegtuigen be steld, zo is door de bouwers van het toestel, de Franse maatschappij Sud Aviation en de British Aircraft Corpo ration, meegedeeld. De laatste order, voor zes toestellen, komt van de Amerikaanse maatschap pij United Airlines. Ook de Amerikaan se bedrijven Pan American World Air ways, Trans World Airlines, Continen tal, American en Eastern Airlines heb ben concordes besteld. (Van onze ruimtevaartmedewerker) ASTRONAUT CHARLES CONRAD voor zijn vrienden en naaste be kenden „Pete" lijkt er een ge woonte van te maken op een tocht door de ruimte steeds een collega met de naam Gordon mee te ne men. Zijn eerste ruimtereis met de Gemini-5 in augustus 1965 maakte hij als „tweede man" van veteraan L. Gordon Cooper, thans staat hij (nu zélf als gezagvoerder) op het punt een Gemivi-vlucht te be ginnen in gezelschap van Richard F. Gordon. Men mag overigens rus- tip aannemen dat dit slechts een zuiver toevallige samenloop van om standigheden is, want per slot van rekening kiest de commandant niet zélf zijn tweede man, maar de lei ders van het centrum voor bemande ruimtevaart te Houston. Conrad heeft ruim een jaar gele den al heel wat ruimtelijke ervarin gen opgedaan tijdens de acht dagen in beslag nemende vlucht met de Gemini-5. een onderneming die door de meeste Amerikaanse export nog steeds wordt beschouwd als een zeer belangrijke stap op weg naar de maan. Niet in de laatste plaats na tuurlijk vanwege de lengte van de vlucht: ook een retourtje Aarde-Maan zal ongeveer acht dagen duren. Sa men met zijn collega Cooper wist hij de aanvankelijk zeer ernstig lijken de moeilijkheden met een der brand stofcellen in de cabine grotendeels te verhelpen en dat gebeurde met zoveel vakmanschap dat de vlucht niet behoefde te worden ingekort Wel moesten uit overwegingen van brand stofbezuiniging enkele proefnemin gen waaronder het rendez-vous met het satellietje „Little Rascal" of tewel REP uit het programma worden geschrapt. Charles Conrad werd op 2 juni 1930 geboren in Philadelphia en erf de de liefde voor „hogere sferen" van zijn vader, die tijdens de eerste we reldoorlog talrijke ballonvluchten had femaakt. Als negenjarige jongen ouwde Conrad al complete vlieg- tuigcockpits met behulp van zeepkis ten, stoelen en punaises. En daar zat hij dan uren achtereen in, zich ver beeldend enorme vliegreizen te ma ken. Op latere leeftijd volgde nu evenals zijn collega Gordon -de ma rine-opleidingsschool voor testpiloten. Qua postuur is Conrad officieel heet hij Charles (naar de wens van zijn vader), maar zijn moeder had hem Peter willen noemen en dus bleef het in de wandeling inderdaad „Pete" een der kleinste leden van het Amerikaanse astronautenkorps: 1.66 meter lang, 62 kg zwaar, dun blond haar, een kromme neus en blauwe ogen. Hij staat bekend om zijn zonnig humeur en zijn formida bel vermogen om zich in alle situa ties direct op zijn gemak te voelen. Conrad is getrouwd met Jane Du- Bose, een amateur-schilderes en dochter van een boer uit Texas. Zij hebben vier zoons. MARINEOFFICIER RICHARD GORDON in de wandeling Dick genaamd fungeert gedurende de vlucht van de Gemini-11 als Conrads tweede man. Hij werd op 18 oktober 1963 aangewezen als astronaut, sa men met mannen als David Scott (Gemini 8), Michael Collins (Gemini 10), Eugene Gernan (Gemini-9), Ed win Aldrin (Gemini-12) en Roger Chaffee (Apollo AS-204). Dick Gordon is gehuwd en voder van zes kinde ren, vier zoons en twee dochters. Tot aan de afgelopen zomer was Gordon de astronaut met het groot ste gezin, maar die bijzonderheid deelt hij sedert enige tijd met de nieuweling Gerald P. Carr. Gordon had veel concurrentie te overwinnen voordat hij in Amerika's derde as tronautenselectie werd opgenomen maar hij slaagde er toch in, niet in de laatste plaats dank zij het uiterst belangrijke record dat hij in 1961 tussen New York en Los Angeles fnet een straalvliegtuig vestigde en waarvoor hij de Bendix-trofee één van de hoogste onderscheidingen in Amerika op het gebied van de lucht vaart ontving. Richard F. Gordon 1.70 meter lang, 68 kg zwaar, bruin haar en lichtbruine ogen werd op 5 okto ber 1929 geboren in Seattle (Washing ton), waar zijn moeder en schoonou ders ook nu nog wonen. Hij heeft evenals gezagvoerder Conrad al meer dan 3.000 vlieguren in zijn boekje staan, waarvan ongeveer 2.000 in straalvliegtuigen. Het gezin Gordon woont thans in Houston (Texas) in een gerieflijk ruim huis met een tuin die groot genoeg is om de kinderen naar hartelust te kunnen laten spe len. ADVERTENTIE

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1966 | | pagina 7