In rijks- en gemeenteregelingen bij beloodsing is eenheid nodig Gevaarlijke stoffen onderwerp van studie nieuwe dag Sparta en Xerxes tellen geblesseerde spelers n JEUGD ZOALS OVERAL Tsjechisch meesterwerkje HOEDJE AF VOOR BLANKER Kombuis kabaret had wat sombere start Reprises Aanpassing van W esterschou wen' Perfecte thriller Sensatiekomedie Vakbekwaam Jappenoorlog Prolongaties VRAGENHALFUURTJE DEED HET GOED Dodelijk ongeval in Waalhaven voor a98 MR. H. BRAAT Honorair consul- generaal Japan Reis naar Engeland voor tien kinderen Kleuterleidster in het zilver Bij oversteken verongelukt NIEUWE DAG1 VRIJDAG 23 SEPTEMBER 1963 55 HET NIEUWE DAGBLAD DIRECTIE: Mr. W. A. M. van der Kalle» HOOFDREDACTIE: J. M. Lücker en drs. A. J. Cuppen VESTEN EN PULLOVERS o.a. BLEYLE v.a. 39.50 Vergadering Vincentius Welvaart is lagere prijzen ifi Wél vaart is... lagere prijzen Hana Brejchova speelt op zeldzaam gave wijze de hoofdrol in de film over de Tsjechische jeugd „De liefde van een blondje" (Kriterion) Dick Poons (len Peter Blanker r.) met tussen hen in de gram mofoon die veel bijdroeg tot het verrassende element in het nieuwe Kombuis Kabaret. (Kriterion, 18 j.) H. J. W. Welvaart ïs lagere pri|*e^ I-Pers. 80x190 cm 1-Pers 90x190 cm 2-Pers. 120x190 cm 2-Pers. 130x190 cm Welvaart is lagere pri|z^f ter me|J ADVERTENTIE (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 23 sept. Het eer ste „vragenuurtje'' in de Rotterdamse raad heeft enkele op de actualiteit af gestemde vragen en natuurlijk ook antwoorden opgeleverd, waarmee liet nut van deze voor Rotterdam nieuwe Instelling wel meteen geleverd is. De belangrijkste kwestie die aan de orde kwam was de stranding van de Anco State op de noorderpier in Hoek van Holland, vorige week donderdag. Door dat deze een gevaarlijke chemische lading had (acrylonitrile) verkeerde een deel van de kustbewoners in een dreigende situatie. Uit vragen van de heer G. Spruyt en de daarop volgende antwoorden van burgemeester Thomassen bleek, dat aankomst van schepert met gevaarlij' ke lading verplicht gemeld moet wor den; dat schepen met dergelijke la ding niet zonder loods in een van de Rotterdamse havens kunnen afmeren. Dat voor het lossen en het transport van gevaarlijke chemische stoffen in een van de Rotterdamse havens toe stemming nodig is van een of andere ■gemeentelijke instantie; dat lossing ge schiedt onder controle en dat, al naar gelang de aard van de lading, diverse instanties daarbij ingeschakeld wor- den. Vrijwel leder schip meldt zich, ove rigens niet verplicht, circa 24 uur voor aankomst. Binnen zes uur na aan komst moet men zich in elk geval ge meld hebben en als er gevaarlijke la ding aan boord is, moet men zich ter stond melden, een regel, waarvan men zich afvraagt of die wel voldoende is. De keuringsdienst van waren, bouw en woningtoezicht, politie (er ka-n bij vervoer van gevaarlijke stoffen om ge leide gevraagd worden, maar het is niet verplicht. Het zou eigenlijk ver plicht moeten zijn, meent de heer Tho massen) en andere diensten kunnen er aan te pas komen. De gehele kwestie wordt overigens uitvoerig aan de orde gesteld in de beleidsnota die in december behandeld wordt. Het ontvangen en vervoeren van gevaarlijke stoffen zijn kwesties die met ernst bekeken worden, nu niet ineens, na het gebeuren met de Anco State maar al langer. Na vorige week zijn er intussen enkele aanvullende maatregelen genomen. Bij het gemeen telijk havenbedrijf is een adviseur werkzaam, die zich met deze kwestie van veiligheid bezighoudt. Zo is er in de laatste jaren bijvoorbeeld een draai boek van maatregelen aangelegd voor bezoeken van atoomschepen. Vervoer, opslag en behandeling van gevaarlijke stoffen maken onderwerp van studie uit en daarbij is de vraag aan de orde of er stoffen zijn, die on toelaatbaar zijn of alleen toelaatbaar op voorwaarden. Bij dit alles speelt een belangrijke rol de afstand die er momenteel nog ligt tussen Rijks en bij normaal weer buitengaats aan boord gaat wordt door een ge- meenteloods vervangen. zodra het •chip "voor de ingang komt van de haven waar het moet afmeren. Het tot overeenstemming brengen van beider optreden is een van de moeilijke onderwerpen, die niet uit de weg gegaan worden in het voorberei dend overleg met de betrokken minis teries om tot een afdoende regeling ten aanzien van gevaarlijke stoffen te komen. Het gaat niet om een nieuwe zaak, stelde de heer Thomassen nog eens vast. Sinds jaar en dag komen er gevaarlijke stoffen de havens bin nen. Het inziicht is evenwel gegroeid, dat bepalingen in deze herzien moeten worden en men bestudeert deze zonder dat er aanleiding is om zich door het gebeurde met de Anco State uit de koers te laten drijven. Vragen van de heer drs. L. van Reeuwen betroffen het tijdelijk onttrek ken van parkeerruimte In de stad aan de gebruikers, om daar een manifes tatie te kunnen doen plaats vinden, in casu de nationale speelweek. Dit zou dan niet alleen bedoeld zijn om die Nationale Speelweek terwille te zijn, maar ook om de ondergrondse par keergarage van het Schouwburgplein wat meer klanten te bezorgen. Aange zien het om een deel van het parkeer terrein aan de Van Oldenbarneveld- ADVERTENTIE BUREAU: Schiedamsevest 111, Rot terdam. Telefoon redactie: 14 2011, na 17.30 uur: 14 21 14; administratie: 14 2011; adver tenties: 14 2011. Postbus 723. Giro 59 09 48. BEZORGING: afdeling lezersservice tot 19.30 uur. tel. 010- 142810. ABONNEMENTEN: 90 cent p. week, ƒ3,90 per maand, ƒ11,70 per kwartaal. ADVERTENTIES: 35 cent per milll- meterhoogte. Contracttarieven op aanvraag. straat gaat, ligt dit „spekken" voor de hand. Wethouder mr. H. Polak voerde aan, dat bedoeld parkeerterrein was aange legd ten gerieve van de burgerij, toen het Schouwburgplein door aanleg van de ondergrondse garage, als parkeer gelegenheid verviel. De bedoeling is altijd geweest o-m het terrein bij ge reedkomen van de garage op te heffen. Nu er nog geen gelegenheid is daar geplande bebouwing te realiseren houdt de gemeente het nog maar even in stand en voelt voor een gaandeweg gewennen van de burgerij aan het verdwijnen. Dat kan nu bij een ge legenheid als de Nationale Speelweek, een bijzonder goed doel, dat met de zeer is gediend. De gemeenite, financieel geïnteres- ADVERTENTIE raiflP seerd in de uitkomsten van de ziet er niets verwerpelijks in als deze maatregel een wat grotere toestroming naar die ondergrondse zou bewerken. Daarbij dient bedacht te worden, dat niet een vrij parkeerterrein, maar een deel van het terrein waar men tegen betaling kan parkeren, tijdelijk ver valt. Dit terrein heeft zelden of noo-it een „vol huis". Alle belangen afwe gend, heeft het college een juiste be slissing genomen, concludeerde de heer Polak. Hij kreeg bovendien een vraag van de heer drs. J. G. van der Ploeg te beantwoorden, waarom niet aangekon digd was, dat een Maastunnelbuis in het afgelopen weekend was afgesloten voor verkeer, wegens asfalterings- werkzaamheden. Dat had nog al wat files gegeven voor de Maastunnel. In de communicatieketen had een scha kel ontbroken, bekende de wethouder. In het vervolg gaan de waarschuwin gen weer als vanouds rond en voor wie het bjj deze alvast onthouden wil: in het weekend van 2 oktober is het wéér zo ver. ROTTERDAM, 23 sept. De Sint Vincentius Vereniging komt op don derdag 29 september in de foyer van De Doelen bijeen voor de algemene vergadering. (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 23 sept. Sparta ziet de zware wedstrijd tegen Ajax met zorgen tegemoet. De kans is na melijk groot, dat de nu zo goed geor ganiseerde verdediging twee mensen gaat missen. Hans Bentson en Ben Bosma liepen in de wedstrijd tegen Floriana in Malta beenblessures op Het niet meespelen van Hans Bentson Hjkt zo goed als zeker, terwijl de bles sure van Bosma zaterdag nog bekeken wordt. In de plaats van Bentson speelt dan Ger ter Horst. Een eventuele ver vanger voor Bosma kon oefenmeester Coerve-r nog niet noemen. „Er zijn ve le kandidaten," zei hij. De blessure van Coen Moulijn is bij Feyenoord inderdaad ernstiger dan men dacht. Gisteravond trainde Mou- lyn nog, maar van een optreden zon dag tegen Sittardia kamt niets. Even vreesde men, dat ook Ruud Geels niet kon spelen, maar de lichte blessure van de blonde rechtsbuiten genas zeer snel. Feijenoord's opstelling is daarom geiyk aan het team, dat bij Sparta ge lijkspeelde. De opstelling van Xerxes wordt eerst zaterdag voor de wedstrijd tegen NAC (aanvang 4 uur) bekend gemaakt. Wim Hanegem is namelijk gebles seerd, terwijl Piet Kriesch en aanvoer der Ab Faviè door ziekte deze week niet konden trainen. In hoeverre deze spelers zaterdag weer hersteld zyn, valt moeiiyk te zeggen. In ieder geval is Joncic weer van de party, evenals zijn landgenoot Radovic, die weer he lemaal de „oude" is. Gemakkelyk zal het niet worden, want de Bredase trai ner Bob Janse kent zyn voormalige Rotterdamse pupillen maar al te goed. Ook Excelsior maakt de opstelling nog niet bekend. De kans is groot dat de militairen Kosten, Luc-k en Vel- berg het komend weekeinde aan een oefening in Duitsland deelnemen. Ri- nus Smits hoopt er maar het beste van... Het zorgenkindje by SW is de aan val. Naast Van Meeteren is nu ook Rykuiter door een blessure niet be schikbaar, terwyi Hubert een schor sing boven het hoofd hangt in verband met zyn houding in de wedstrijd tegen SC Cam-buur. Speelt Hubert inderdaad (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 16 sept, Verbete ring van het kampeerterrein Wester- schouwen, in gemeenteiyke exploitatie en volgens wethouder R. Langerak slechts rendabel te maken door ver betering van de accommodatie, gaat door, nu de raad 122.500,— gevoteerd heeft, zoals door burgemeester en wet houders was voorgesteld. Alleen de liberale fractie was tegen, want vond het niet op het werkterrein van de gemeente liggen een dergeiyk terrein te exploiteren. Nog afgezien daarvan leek het hun, financieel be zien een hacheiyke zaak. Om na te kunnen gaan of de investering verant woord is, stelden zy terugtrekken van het voorstel voor om het pas weer in te dienen, als meer informatie was verstrekt. De heer L. Struik (kath.) wees er op, dat het advies van de commissie van financiën om via tariefsverhoging tot betere exploitatie te komen was afgedaan met een vage belofte van „nader bezien". Later sprak de wet houder van een onverstandig advies van die commissie en nadat ook dit recht gezet was, verklaarde alleen de liberale fractie zich tegen. By het voorstel tot subsidiëring van de Stichting Sociale Belangen Surina- mers, voerde de heer A. J. Swaep (BP) een pleidooi om voor deze groep meer te doen dan geld beschikbaar te stellen, Wyzend op overbezette pen sions vroeg hy zich af of de gemeen te niet iets kan doen aan huisvesting of althans aan opvangen in een door betrokkenen gewenste omgeving. Wethouder De Vos antwoordde, dat de bereidheid om meer te doen, zeker aanwezig is. In de praktijk stuit dit echter af op onder meer het feit, dat de betrokken groep maatregelen waar mee men hen terwille denkt te zyn afwijzen, omdat zij van huis uit mee gekregen gewoonten voorstaan. Het mogeiyke wordt onder deze omstan digheden gedaan. (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 23 sept. Een ar beidsongeval heeft gistermiddag het leven gekost aan de 18-jarige P. A. M. Snepvangers uit Halsteren. By het over laden van balen kunstmest van een zeeschip naar een binnenschip in de Waalhaven brak een strop, waardoor een hü's met balen viel die de jonge havenarbeider trof. Hy is in het Dyk- zigtziekenhuis overleden. niet, dan wordt zyn plaats ingenomen door Osterholt. Op de linksbuitenplaats staat nu Corpeleyn. Hermes DVS heeft zo langzamer hand weer de beschikking over alle spelers. Alleen Korporaal, die tegen wilhelmina een zware hersenschud ding opliep, is voorlopig uitgeschakeld. Wim Klein speelt zondag op de links buitenplaats en in de spits van de aan val debuteert Valk. Opmerkely-k is, dat de beide van Neptunus aangetrokken spelers Marree en Fonhof gepasseerd zyn. By Fortuna VI. wordt de opstelling eerst vanavond of morgen bekend. Hier is Verweel nog niet genezen en staat nu ook Schippers op de zieken- Hjst. Verder is het meespelen van Van der Zwan ook twijfelachtig geworden, wegens militaire verplichtingen. De opstellingen SPARTA ruit tegen Ajax)Does burg; Buitendyk, Eykenbroek, Lase- roms, Ter Horst; Bouman, Kern- per; Madsen, Bosveld, Vermolen. FEIJENOORD: (thuis tegen Sittar dia) Pieters Graafland: Romeyn, Kraay, Israël Veldhoen; Haak, Fran sen; Geeos, Kindvall, Jansen, Bild. JERXES (Tsuis tegen NAC)nog niet bekend. EXCELSIOR: (uit tegen Roda JC): nog niet bekend. SW: (uit tegen SC Drente): Van der Velden, Hazenbroek, Van Dongen, Van Leeuwen, Gloudemans; Van Beek, Van Schie; Hubert Arteaga, Van Dyk, Corpeleyn. HERMES DVS (thuis tegen Hilver sum): Bravenboer; Monster, Van der Heide, Rijke, Heykamp; Van der Burg, Van Mullem; Jansen, Valk, Van der Griend, Klein. FORTUNA 11. (uit tegen Helmon- dia)nog niet bekend. ADVERTENTIE Nog nooit zijn deze supergrote Pergat ex reistassen met een bodemlengte van meer dan 50 cm één cent goedkoper ver kocht dan voor 19.75 Daarom Is de aanbieding van morgen een mirakel., want dan vérkopen wij diezelfde lummels van tassen bijna 10 gulden goed koper... voor nog géén tientje. Een ideale wintersport-of week endtas, die zich zeer ruim laat pakken, met liefst 2 flinke rie- men, zijvak met rits en treksl ui ting met slot... Een luxe tas, één brok soliditeit, licht in gewicht (vliegreizen) en afwasbaar, een tas, die U niet meer zult willen missen. Morgenvroeg begint de verkoop van deze prachtige Pergatex reistassen met een bodem lengte van meer dan 50 cm, Geen tel. of schrift, best. Als Uw kleine baas binnenkort jarig is... boft-ië - en als U deze auto wilt bewaren tot Sinter klaas, dan heeft U het mooiste cadeau al in de kast liggen... Want morgen verkopen wij een partij prachtige zand-kiep-wa- gens, oersterke, plastic kiep- auto's van een halve meter lang, in leuke kleuren. Een aanbieding, die U kort voor de Sint niet kunt verwachten, deze robuuste wagen van 25 cm hoog, echt iets voor het zwaar dere werk... een pracht zand- kiepwagen voor nog géén drie gulden. /■...•.•■'.-.--".•'■y'WonamAWK.I Morgen begint de verkoop van deze grote, solide plastic zand- kiepwagens, in vrolijke kleuren. voor Géén tel. of schrift, bests ADVERTENTIE (Van onze verslaggeefster) ROTTERDAM, 23 sept. Tot hono rair consul-generaal voor Japan is be noemd mr. H. Braat, die in deze functie wijlen dr. J. Kroess opvolgt. De heer Braat is directeur van het cargadoorsbedryf van de N.V. Pak- huismeesteren aan het Vasteland 46. De heer Braat, die Japan vele malen heeft bezocht, is viee-voorzitter van de Nederlandse-Japanse Vereniging, bestuurslid van de Centrale Kamer voor Handelsbevorderinigen in Den Haag. Hy is geboren in Nederland, maar verhuisde kort daarna naar A- merika, waar hy tot zyn veertiende jaar woonde. Duidelijk beïnvloed door de jonge Italiaanse filmers heeft de Tsjech Mi- los Forman met „De liefde van een blondje" een film gemaakt die men een meesterwerk mag noemen, een juweeltje van observatie van een aan tal jongelui in een stad. Hieruit biykt dat er weinig verschil is tussen de meisjes en jongens hier en achter het ijzeren gordyn. De film gaat over een hoofdfiguur die wat triest met de lief de kennis maakt. Er ligt over de hele film iets druilerigs dat echter telkens wordt verhelderd door eij ontwapenen de humor die meestal alleen visueel fehanteerd wordt. Plet spel van de rie soldaten van middelbare leeftyd aan het begin in de film wordt voortge zet in de verliefdheid qp een ander ni veau. Het meisje dat de hoofdpersoon speelt geeft zich niet gem-akkeiyk, en wordt toch weer teleurgesteld als ze haar vertrouwen aan een jonge pianist heeft gegeven. Zy vertelt haar geschie denis aan een vriendin, maar zonder deze sombere voorvallen. Die zal zelf dan weer tot de ervaring moeten ko men dat in een land waar 16 meisjes naast 1 jongen leven, het moeiiyk is de man te vinden die wil trouwen. D-e sfeer van de stad, van de fabriek, van de danszaal, van het hotel of de huise lijke kring is zeer exact getroffen. De camera volgt soms elk trekje van een gelaat dat veelzeggender is dan welke dialoog dan ook. De kleurloosheid van het dagely'kse leven voor het gros van de mensen kryigt in deze film soms In het gemoedelijke café Peeters aan de Scheepstimmermanlaan te Rotter dam ging gisteravond het Kombuis ka baret van Peter Blanker en Dick Poons vlot van start. Het ziet er naar uit dat deze twee een nieuw cabaret duo van formaat kunnen worden. Zoals bekend is bet de bedoeling dat in het Kombuis kabaret behalve twee dragen „Aan myn ïyf geen malai se;, zoals de titel van hun nieuwe caba ret luidt, op de andere avonden zullen cabaretiers en zangers van de lichte muze optreden in de sfeer van het Café-Chantant. In de 23 liedjes, sketches en confe rences heeft Peter Blanker samen met zijn voortreffelijke compagnon met een ding geen rekening gehouden, dat is de afwisseling. Het programma is tot op de laatste nummers na loodzwaar. De atoombom, de wenken van de BB, Franco, soldatendom, geestelykheid, ka pitalisme en oorlog zijn de Voornaamste thema's in hun repertoire. Juist waar ze toekomen aan pure kolder zoals in de Okkelokkemaker of in de slotlied- jes waarin verrassingen op volkslied jes als evenzovele vondsten over el kaar buitelen, maken ze zo'n avond ook nog tot een plezier. Maar de do sering ligt wat scheef. Ze kunnen het wel maar doen het te weinig. De twee gitaristen en vocalisten vullen elkaar voortreffelyk aan in de wat rauwe Blankertrant en meer subtiele spits heid van Poons. Veel liedteksten zyn vertalingen van Emst van Altena waar in de peper dik gestrooid ligt, ook al konden we het liedje Spaanse peper zelf in zyn botte lompheid niet waar deren. Het is ook een cabaret waarin met Rotterdamse zaken wordt gesold zoals in het laatste lied waarin de Doelen tegen de Rotterdamse schouwburg wordt uitgespeeld. Over de kwaliteit van de melodieën, de technische uit voering met het verrassende tegenspel van de bandstemmen via een oude grammofoonluidspreker, niets dan goed In dit programma werd opnieuw be wezen dat het met het' cabaret in ons land zeker geen malaise is. HARRY WILLEMSEN (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 23 sept. Tien Rot terdamse jongens en meisjes in de leeftijd van acht tot twaalf jaar heb ben een reis naar Engeland gewon nen. Zy zijn de hoofdprijswinnaars van de tekenwedstrijd „witte zwanen, zwarte zwanen", die de Noordzee Veerdiensten N.V. heeft uitgeschreven ter gelegenheid van de officiële in- dienststelling' van het veerschip „Nord- wind", in maart van dit jaar. Er kwamen honderden inzendingen bin nen, waarvan er dertig zyn bekroond. In de lounge van het m.s. „Nord- wind", dat dan ligt afgemeerd bjj de Veersteiger aan de Scheldeweg, zul len woensdag 28 september om twee uur de prijzen worden uitgereikt. Alle bekroonde inzendingen zullen daarby tentoongesteld zyn. Winnaars van de eerste pry zen zyn: Kaa Kleung Ho, Willy Leeuwenhage, Dineke van Driel, And ré Knot, Anita v. d. Wal, Hans Oerleman, Peter Schouten, Roel venLog hem, Joke Molenaar en Tamara Heman. De tweede prijzen bestaan uit schilder casette, de derde uit een set tekengerei. ontroerend gestalte. De briljante hoofdrol wordt gespeeld door Hana Brejchova. Stanley Donen bewyst met Arabesque opnieuw dat het mogelijk is zelfs een eenvoudig spionageverhaal met pure filmische middelen tot een fascinerend schouwspel te maken. De maker van Charade voegt juist aan het verhaal zoveel spectaculaire manipulaties met de camera, met kleuren met close- ups van oogleden a la Hitchcock, en een fel gesneden montage, toe dat men soms hygend achterover gaat zitten. Men zou zelfs kunnen stellen dat het wat teveel is. Tussen al deze adembe nemende spannende achtervolgingen, dreigingen, plaatst Donen de rustige figuur van Gregory Peck en de ver leidelijkheid van Sophia Loren. Boven dien is de dialoog zo droog en geestig gehouden, vooral in de figuur van Alan Bladel dat men zich hierby uit stekend amuseren -zal. Het verhaal draait om een ingewikkelde intrige tussen een aantal oosterse groepen met het doel de eerste minister te ver moorden. Hierby speelt een stukje pa pier met hiëroglyphen een uiterst be langrijke rol. De verrassingen blijven tot aan het daverende slot zonder op houden voortduren. Telkens als men denkt dat het gebeurd is, komt er nog een zwierige staart. Donen heeft wel wat van Hitchcock opgestoken, maar zorgvuldig alles wat naar sadisme of pseudopsychologie zweemt, vermeden. In dit genre mag men terecht spreken van een perfecte voltreffer. (Grand en Thalia, 14 jaar) H. J. W. Adriano Celentano tekent voor de boevencomedie „Bandieten in Milaan" (Super rapina a Milano). Hy speelt er obk nog de hoofdrol in. Nadat een gangsterbende een roofoverval heeft gepleegd verbergde zij zich met de buit in een verlaten klooster. Het ge volg is dat monniken, een argeloze be volking en boeven in het nauw elkaar voor de voeten lopen. Het is jammer dat het slot niet wat minder wrang is uitgevallen. Dat maakt van de film een tweeslachtig geheel waarin de ko medie het loodje legt ten behoeve van een wranig slot. (Centraal, 18 j.) De derde dag" (The third day) is wèi vakbekwaam gemaakt door Jack Smight, maar hy heeft het allemaal wat recht op en neer gedaan. De man die zyn geheugen verliest en dan via een snode broer uit de zaak van zijn, buiten bewustzyn verkerende, va der gewerkt dreigt te worden, wordt raak gespeeld door George Peppard. Het verhaal waarin de liefde en de zaken nauw met elkaar verstrengeld zyn en ook een brok familie-ellende verwerkt is, laat zich als vlot amuse ment in de typische Hollywoodglad- heid ondergaan. (Luxor, 18 jaar). „Invasie op Ambush Bay" toont ons weer enkele sportieve Amerikanen die doordringen op een door de Jappen be zet Philippyns eilandje. Ze komen pre cies op tyd om de vyand voor te zyn die de naderende Amerikaanse vloot de lucht in wil laten vliegen. Spanning en wat romantiek dooreen gemengd tot een avantuurlyk oorlogsverhaaltje. Zeventien(ontr.) in Cineac A.D., „Search for paradise" (a.l.) in Cinera ma, „The sound of music" (a.l.) in Corso, „De bezeten jacht" (18 j.) in Lumiére, „De vrouw en het moeder schap" (IS j.) in Metro, „My fair la dy" (a.l.) in Passage-Schiedam, „De spion met het kanten broekje" (a.l.) in Studio '62, „Da dolce vita" (18 'j.) in 't Venster. „De lokvogels" (14 j.), „Het ge heimzinnige eiland" (a.l. matinee za. zo.) „La vérité (18 j. za. 0.15) in Co losseum, „De hel van Tarawa" (14 j.), „Kamp op het bloedeiland" (18 j. ma t.m. wo.) in Ha/rmonie, „De-rek Flint" (14 j.), „Het verraad van de maar te roofridder" (a.l. za, zo 2), „De vloek van de heks" (18 j. vrij, za 24 uur) in Prinses, „Drie sergeanten van Bengalen" (14 j.), „Anna" (14 j., do.) in Rex, „Eva" (18 j. vrij, za 24) in 't Venster, „De glimlach van een zo mernacht" (18 .j.), „De 3 Stooges con tra Hercules" (a.l. za zo wo mati nee), „The L-shaped room" (18 j. wo.) „Zondaars in spijkerbroek" (18 j. za 0.15) in Victoria. Wist U dat de kwaliteit van Ll bed waarop U een derde van U leven doorbrengt, een grote inj vloed heeft op Uw gezondheid- Goed slapen betekent uitgerus' zijn en daar komt 't per slot toch op aan. En op deze Polyaether fa trassen slaapt U goed, want polyether veert in waar het lichaam op de matras drukt en geeft, optimale steun aan U"" lichaam. Wees dus kieskeurig ®"J vraag de Polyether TARZAN matras, die wij morgen gaar1 verkopen met tientallen gu'* dens voordeel. Morgen begint de zeer special® verkoop van deze 12 cm dikke Polyether TARZAN matras sen, overtrokken met een mag nifieke luxe tijk, dieniet schuift* voor een prijs, die U gee" tweede keer kunt verwachten- Giin tel. of schrift, bett' (Van onze verslaggever) J, ROTTERDAM, 23 sept. „Cl de school", zo zei de heer J. *,09 ma, namens het bestuur van d«Vi ting kleuterschool „De Padde'„t tegen juffrouw H. A. Veen, die 2® „r lang aan de kleuterschool verbond" Ter gelegenheid van dit 25-jarj| bileum werd gisteren een recept'f 6 houden in „De Paddestoel", w® leerlingen, collega's en ouders^^ leerlingen hun belangstelling eIL0iii'j dering toonden. De kleuters je hun bewondering voor .de juffrou het opzeggen van versjes. ft Een b-loemetje was er Oök V mens het bestuur van de stichting een geschenk onder couvert ov® digd. Juffrouw Veen kwam 5 geleden by de Paddestoel, welk® haar komst startte. Na de oorlog s<t\ zy de leiding van de school oveJ(r het onderwyzersechtpaar dat de s oprichtte. ROTTERDAM, 23 sept. OI oversteekplaats in de Vieraf.vi^ straat, waar hy woonde, is gist® dag de 84-jarige C. RoodenbuiWv een auto gegrepen. Hy werd weêlt> gerd en liep een schedelbasisfn dat hy was overleden. ADVERTENTIE Al is de Kinderbijslag voor kinderrijke gezinnen telkeh' opnieuw een uitkomst, als e( kleding gekocht moet word®''* verdwijnt het toch als sneed» voor de zon En om met dat geld wonderentC doen, daarvoor hebben wij m°r' gen deze aanbieding meisj®^ winterjasjes. Leuke meisjesjasjes van tno°^e kwaliteit wol, met capuchon m®. wit bontrandje afgezet, geh®e gevoerd en heerlijk warm. Mefsjesjassen, van 32 tot 35 guh den, morgen méér dan tW3* gulden- goedkoper dan nc maal. Toptotteenn^ Morgen begint de verkoop deze warme meisJesjasJ® je capuchon, geheelgevoer kleuren rood, blauw en s Géén tel. of "h

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1966 | | pagina 2