garagedak op straatniveau wacht op aankleding BURGERIJ DRAAGT BOUWSTENEN AAN Gemeentewerken houdt voorkeur voor ruimte 08 'LJ08 Voor openluchttheater op plein weinig kans V ra top form van stam tot meubel voor meubelen naar de stam Wie bracht zieke man naar huis? Hoek van Holland zit met vuil Afscheid van B. J. Amoureus GECAMOUFLEERDE LUCHTKOKER mm BRAND OP DAK INTERIEUR nieuwe dag Jfïo Opening boksseizoen Jubileum Pendrecht Te veel slecht weer - te luid verkeer VRIJDAG 23 SEPTEMBER 1966 ■■k u Schouwburgplein zoals het thans is met de zes luchtkokers die volgens velen hoe dan ook aan het oog onttrokken moeten worden. et moet spoedig aangekleed worden om aan de verlangens van de Rotterdammers te voldoen maar ook om te voorkomen dat het garagedek te lijden heeft van weersinvloeden. *eactï Welvaart is '^gere prijzen Welvaart is lagere prijzen handschoen®0 Mr. H. Barrinck beëdigd GEBOUW PALACE ADVERTENTIE ADVERTENTIE Welvaart is lagere prijzen maat 2 maat 4-6-8-10 maat 12-14 Door onbekende oorzaak brak gisteren brand uit op het dak van de O.E.B.-energiecentrale aan de Schiehaven. Het vuur was snel bedwongen maar niettemin werd er in nauwelijks een kwar tier tijd voor 30.000 schade aangericht aan dakbedekkings platen en platen die de ventilato ren afschermen. Brandmeester J. W. M. Diks had de leiding van de bluswerkzaamheden. Welvaart is lagere prijzen 130 cm breed van der Velde (70) camoufleerde een papieren model van een luchtkoker door deze als huis te beschilderen. FSW® ADVERTENTIE OW TOP-FORM adviseur ROTTERDAM: MARINIERSWEG 39-47 MEENT 7A. AFD. KLASSIEK TELEFOON (010)120408 VRAAGT ONZE GRATIS CATALOGUS Doel Schouwburgplein: stad weer warmte m (Van onze verslaggever) Rotterdam, 23 sept. voor zo- het door de gemeentelijke dienst .Pgezette plan als voor de door Rotter dammers ingediende plannen voor het chouwhurgpiein geldt, dat zij nooit eerot n-uitgewer'{t volgens de opzet in - k instantie. Ofwel i Brs daarv; vvel jü ""wnue. urwei financiële, of- ieidentW*aren van constructieve aard, Weiicl herzieningen. Dit waarschu- ThoinaT""1' plaatste burgemeester W. overle„ gisteravond voorop bij het en hu? bissen gemeentelijke diensten h'gers r'j' Rlthans de vertegenwoor- SuffB. daarvan, die door middel van het A s hadden laten blijken, met Ven en wee van hun stad mee te le- be de oproep om mee te denken over Aankleding van dit plein heeft 57 S(, opgeleverd, waarvan 54 recht- den t? op het plein betrekking had- Ven* meeste wenken vormden aan- wangen dan wel amendementen op et gemeenteplan. De vier mensen die i* maquettevorm hun plannen aan- )w lgen' hebben over het algemeen i?t gemeenteplan geheel vergeten". JgOe dat zjj, allen waren uitgenodigd op het stadhuis te horen in hoever- J' er met hun wenken rekening gehou- kan worden. ADVERTENTIE Bij hoevelen is de z.g. welvaart "iet te danken aan die huismoe ders, die steeds heel knap de eindjes aan elkaar weten te kno- Pen en daarbij woekeren met a inhoud van het wekelijkse loonzakje! Voor hen verkopen wij morgen een grote partij tafelkleden yoor minder dan de halve Prijs. Prachtige, zware tafelkleden, in 'u n grote maat' me* een norma- prijs van 12.50, passend in er interieur, morgen voor géén vijf gulden. dez??n ^g'nt de verkoop van sa* i-, ^'e tafelkleden, in diver- x170 se"irf"""0tafelkleden, in diver- «m,eAUJSmbinaties. 1^0x170 voor Céén tel, of schrift, best. „Het meeleven met het hart van de stad is belangrijk. Dat men anderzijds de stad de rug toekeert, is ook een be langrijk gegeven. Alle lof van buiten landers voor de manier waarop de Rotterdamse city is opgebouwd kun nen niet verhelen, dat de begrijpelijke belangstelling voor de Lijnbaan en an dere projecten bjj vele Rotterdammers omslaat in een even begrijpelijke te leurstelling over de kilte en de stilte die 's avonds in de stad heerst," zo zei burgemeester Thomassen in zijn be groetingswoord. „We hopen nu op een duidelijke ver andering. De eigenlijke binnenstad gaat geleidelijk aan het karakter van bouwplaats verliezen. Weliswaar zal de bouw van de Willemstunnel weer happen" uit de stad nemen, maar dat is toch aan de rand van de city. Ook volgt nog de sanering van om het centrum gegroepeerde wijken, waar onder de Gouvernewijk, die aanslui tend op de huidige city de uitbreiding daarvan zal vormen, zodat „oud" en nieuw de city van over vijftig jaar als een nieuwe totaliteit zullen wormen." „In dit totaal wordt het plein belang rijk en dat dit onder de Rotterdam mers leeft is bewezen door het aantal reacties, waarbij bedacht moet wor den, dat het plein, bescheiden van op zet begonnen, de kans moet krijgen naar de nieuwe situatie toe en mee te groeien," aldus de burgemeester, die gevolgd werd door de heer ir. B. Fok- kiniga, die alle suggesties de revue deed passeren. De meeste noemde hij zeker van belang en bruikbaar al naar gelang de behoefte daaraan zich bij de burgerij zal manifesteren. Wélke suggesties wel en welke minder kans hebben in het uiteindelijke ontwerp op genomen te worden vindt men elders vermeld. Bü het ter sprake komen van de maquettes ontspon zich een korte dis cussie over de vraag of een ruim plein dan wel een besloten gezelligheids plein het meest gewenst is en daar bij ging het dan in feite tussen het gemeenteplan en het door de Hei- nekengroep ingediende opzet. De overi ge maquettebouwers kwamen er wat magertjes af. De gemeentelijke voor keur voor de open ruimte werd, voor zover dat voordien al niet het geval was, duidelijk en daarbij wordt men nog gesteund door de vrij geringe fi nanciële maar ook technische moge lijkheden. De heer Van Nierop van de Heine- kengroep voerde aan, dat gezellige pleintjes in Europa over het algemeen klein van omvang zijn. Men zoekt be schutting in plaats van ruimte. Het is een kwestie van een keuze tussen ruimte bieden" en „beschutting' bie den" Het kan beide, was de mening van de lieer Fokkinga, die er op wees, dat het hier om een geheel nieuw pro- (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 23 sept. Vorige week donderdag werd door een onbe kend gebleven automobilist de 64-ja- rige heer B. S. Polak thuisgebracht. De heer Polak zat op de voorbumper van zijn auto en de automobilist meen de dat de heer Polak onwel was. La ter is hij overleden. De politie is het inmiddels opgevallen dat de auto van de overledene aan de voorkant inge deukt is. De politie verzoekt de onbe kend gebleven automobilist zich in ver binding te stellen met het bureau Oos- tervantstraat, tel. 143.144, toestel 5155. ROTTERDAM, 23 sept. Maan dagavond opent Theo Huizenaar het boksseizoen met een serie amateur- wedstrqden in Gebouw Odeon aan dc Gouvernestraat. Niet minder dan twaalf partijen staan op het program ma. De wedstrijden beginnen 's avonds om acht uur. ject ging, terwijl elders in Nederland en in Europa van een historisch, ge groeide vorm sprake is. Duidelijk werd intussen, dat het „ruimteplein" in de zuid-westhoek voorlopig een wat dode hoek zal hebben doordat de om liggende bebouwing toeloop aan die zijde vrijwel uitsluit. Sanering en her bouw zullen wellicht uitkomst bren gen. De oud-Rotterdammer, vroeger be kend conferencier, Fred Fagel, die al zo'n achttien jaar in Australië woont, had alle lof voor het initiatief om op deze wijze het plein „door te praten". Hij bepleitte voor de Rotterdammers een plein, waar zij het intieme wat ze zijn kwijt geraakt althans voor een deel kunnen terugvinden. (Dus) geen danstenten en juke-boxes. Ondertoon bij dit alles, zo stelde burgemeester Thomassen samenvat tend vast, is dat een stad verdient, dat de burgers er van houden. Het ver driet dat de brand van de oorlog heeft opgewekt heeft als directe oorzaak, dat de ouderen die geheimzinnige relatie tussen stad en bewoners verbroken zien. De warmte is weg. Nu zou men, twintig jaar later wel weer een goede en gave stad willen hebben, waar het goed wonen en prettig leven is. Dit doel te bereiken is moeilijk in een stad ADVERTENTIE Onze klanten gaan zaterdags niet zo maar naar de stad... maar omdat ze weten, dat ze door deze speciale aanbieding hun inkopen kunnen doen, voor beduidend lager dan normaal. Zo ook deze gevoerde, 100% puur lederen dameshand schoenen, een genot voor herfst en winter. Warme gevoerde, 100% hand schoenen, normaal toch al lage verkoopprijs 9.75, in alle maten en in het chique zwart, nu per paar voor nog géén zes gulden. Morgenvroeg om 9 uur begint de verkoop van deze luxe 100% lederen damgshandschoenen, heerlijk warm gevoerd, in alle maten, in de kleur zwart, Géén tel. of schrift, best. als Rotterdam, maar in ieder geval heeft de discussie bewerkt dat, nu er gelegenheid is iets te creëren wat niet kil is, de burgerij het beleidsapparaat heeft kunnen injecteren. „Het beleid" heeft wapennen in han den gekregen om de ontwerpsectie waar nodig te activeren. Hij dankte voor de injecties, waarmee de burgerij deze zaak tot de hare gemaakt heeft. En dat kan inderdaad als het belang rijkste gevolig gezien worden van het plan van de afdeling voorlichting van de gemeente om het plein „in discus sie" te brengen. Het voorlichtingscen trum, het „Open Boek" van de ge meente heeft hiermee een initiatief gesteld, dat vervolg waard is, Bur gemeester Thomassen bleek daar dan ook duidelijk voor te voelen. ADVERTENTIE tailleurs en complets mantels met aparte bontgarneringen KEIZERSTRAAT (Van onze verslaggever) HOEK ""AN HOLLAND, 23 sept. Een terrein langs de Haakweg krijgt steeds meer het aanzien van een vuil nisbelt. Eigenaar van het terrein is de heer P. Kleywegt, die enkele jaren geleden zelf wat puin langs het pad naar het weiland gooide. Het werd langzamerhand een gewoonte steeds meer rommel op de groeiende hoop te gooien, vooral sedert het begin van dit jaar nadat de gemeentelijke stort plaats in Hoek van Holland werd ge sloten. Besloten is inmiddels om geen nieuw terrein als stortplaats in te richten, maar het huisvuil naar Rotterdam te vervoeren. Voor .groter vuil rijdt er op woensdag een speciale wagen, waar mee men tegen betaling het grotere afval kan meegeven. Er zijn echter mensen die er nog steeds niet aan kunnen wennen dat Hoek van Holland zelf geen stortplaats meer bezit. Men kan (of wil) niet altijd tot woensdags wachten met het afvoeren van groter afval en daarom wordt er nogal eens (klandestien) gebruik gemaakt van het weiland van de heer Kleywegt. Volgens de Hoekse politie is het een moeilijke zaak. De klandestiene storters kan men nauwelijks aanpakken, omdat het geen openbare weg is, die bovendien niet met een verbodsbord is aange duid. Hoogstens zou men de eigenaar kunnen aanpakken. Dat zou dan moe ten uitgaan van de gemeente of de provincie. Artikel 210 van de gemeen tewet bepaalt dat men de overtreder (eigenaar) kan opdragen het vuil op zijn terrein te verwijderen. Van de zijde van de reinigingsdienst in Hoek van Holland heeft men mede gedeeld dat de vervuiling in Hoek van Holland steeds toeneemt. Vooral in het toeristisch gedeelte van Hoek moet men tegenwoordig vrijwel dagelijks de straat vegen. Het wemelt er van papier, ijs- bekertjes en andere ongerechtigheden. De enige oplossing lijkt hier met straffe hand op te treden en zonodig de da ders met harde hand aan te pakken. (Van onze correspondent) ROTTERDAM, 23 sept. Vooraf gaand aan de raadsvergadering van gisteren is de inmiddels als wethouder herkozen mr. H. Bavinck beëdigd. Hij was tot nu toe wegens ziekte een operatie wegens een galaandoening afwezig. De beëdiging van gisteren betekent niet, dat de heer Bavinck al weer geheel hersteld is. In een brief aan dl* raad liet hij weten, dat de hervatting van het werk niet voor het eind van het jaar mogelijk zal zijn. Er zal overleg gepleegd worden over wat het college in die tussentijd te doen staat. Bij de verdeling van de wethouders- taken, was nog geen beslissing geno men over „wijkraadsaangelegenheden". Thans is besloten deze te laten res sorteren onder de wethouder van So ciale zaken en volksgezondheid, in feite, de heer G. Z. de Vos. Hij neemt dit onderdeel over van burgemeester W. Thomassen, die reeds bij de ver deling aan het begin van de nieuwe raadsperiode, sociale wjjkopbouw door genoemde wethouder zag overgenomen. Afscheid heeft de raad, gisteren na afloop van de vergadering genomen van de heer B. J. Amoureus, die we gens het bereiken van de pensioenge rechtigde leeftijd eind van deze maand de gemeentedienst verlaat, na er sinds 1920, dus ruim 46 jaar in werkzaam geweest te zijn. Sinds 1949 heeft hij de leiding van „Bureau Raad", dat zich onder meer bezig houdt met de verzorging van alle gedrukte stukken. Nadat burgemeester Thomassen in de raadszaal de werkkracht van de heer Amoureus had geschetst, eigen schappen, waardoor een vlotte gang van zaken bewerkt werd, sprak in de koffiekamer de heer J. Reehorst na mens de raadsleden woorden van dank, waarna hij een klok aanbood. De op merking die als groptste compliment gemaakt werd luidde, dat ieder stom verbaasd was te vernemen, dat de heer Amoureus in verband met zijn leeftijd ging vertrekken. Dat de heer Reehorst sprak werd terloops verklaard met de mededeling, dat de nestor van de raad, die er geen prijs op stelt als zodanig van de rech ten en plichten te profiteren, vervangen zal worden door de fractie-leiders. Een jaar door die van de grootste fractie en zo aflopend, door iedere fractievoor zitter een jaar. Aangezien de raad vier jaar zitting heeft zijn er meer dan voldoende fracties. ROTTERDAM, 23 sept. Op don derdag 29 september is het tien jaar geleden, dat de bewonersverenigkig „Pendrecht 11 en 111" werd opgericht en de winkeliers aan de Herkingstraat hun zaken voor het publiek openstel den. In het clubhuis aan de Herking straat 6 wordt op die jubileumdatum tussen acht uur en half tien een recep tie gehouden. P ADVERTENTIE PERSONEELSFEESTAVONDEN 1001200 personen 4 ZALEN EXPOSITIEHAL ZOMERHOFSTRAAT - TEL. 24.83.2 0 (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, 23 sept. Afgezien van in de maquettes verwerkte ideeën, die eerder uitvoerig besproken zijn, kwamen gisteravond de meer eenvou dige amendementen aan de orde. Die betroffen allereerst de ventilatiezuilen, die op enigerlei wijze „weg" moeten volgens velen. Opnemen in bebouwin gen dan wel voorzien van „hangende tuinen" of volières, zo linden enkele suggesties. De 70-jarige A. P. van der Veld© van het Pijnackerplein meent dat het goed is, de buizen te camou fleren in kleuren en vormen gelijk aan de achterliggende bebouwing van win kels en flats. Hij bracht een voorbeeld mee. Op het middenplein denken sommi ge burgers speciale markten voor bloemen of fruit bijvoorbeeld, aan schaaktafels, een ijsbaan 's winters er kermis 's zomers, aan een „Klein Rot terdam" in de geest vam Madurodarn maar dan zoals de Maasstad in hc verleden was. Verlangen naar herin neringen aan het verleden komt ooi om de hoek kijken bij het voorstel de luchtkokers te bekleden -met mozaïe ken van oud-Rotterdaimse bijzonderhe den als bijvoorbeeld de molen die vroeger op de Coolsingel stond. Verdere suggesties voor het midden plein: poffertjeskraam; toren met ca rillon, terrassen op verschillend niveau rondom bijvoorbeeld een bowling-baan of iets dergelijks. Sommigen pleitten ook voor een bebouwing die het fraaie roosvenster van de Paulusikerk niet aan het gezicht onttrekt. Deze en tal van andere suggesties bleken niet ge heel verwerpelqk, uitgaande van de opzet dat men betrekkelijk eenvoudig moet beginnen, omdat het niet te veel mag kosten en vooral omdat haast ge boden is. Een nieuwe bouwplaats moet het plein b|j voorkeur niet worden. Een haakse doortrekking van de Korte Lijnbaan vond weinig genade in de ogen van de stadsontwerpers met het oog op dezelfde wensen van spoed en zo min mogelijk rommel. Ook voor een openluchttheater loopt men niet erg warm, gelet ook op de in Neder land ongunstige weersomstandigheden en op het lawaai van het verkeer in de omgeving. Een aantal zaken maakt echter kans om in het definitieve start- ontwerp de rest moet immers groeien een kans te krijgen. Daarbij z|jn: openbare toiletten; ge legenheden voor cabaret: terrassen zullen zoveel als maar mogelijk op de zonkant komen: er moet op liet plein of in de onmiddellijke omgeving een dansgelegenheid komen voor de jeugd; de keuken van het Rijnhotel zal ach ter nieuwe bebouwing verstopt worden en tenslotte bleek er veel bijval voor de suggestie om De Doelen en de Schouwburg, ook en juist op avonden dat deze buiten gebruik z|jn, in schijn- werperlicht te plaatsen om daarmee het plein wat meer af te ronden en „uit de mist" te halen. Staande de bijeenkomst werd door de heer A. P. Bom, student in de bouwkunde een met z|jn verloofde op gesteld plan met enqute ingediend De enquête is samengesteld uit ant woorden van mensen uit de naaste omgeving van deze twee jongelui en is alleen daardoor al uniek. De ver loofde van de heer Bom, mejuffrouw P. A. E. Niefborg Is namelijk vroed vrouw en daardoor wordt tweederde van de ondervraagden gevormd door jonge moeders. Zo'n brushed Nylon nachthemd je voor meisjes..vinden zéwel 't einde! Schattige nachthemdjes van het practische en toch zo luxe brushed Nylon, zacht als een perzikhuidje, (makkelijk wassen, zo droog en niet strijken) voor prijzen, die bijna de helft zijn van de normale. Morgen begint de verkoop van deze leuke, moderne en vlotte meisjesponnetjes, van brushed Nylon, heerlijk warm en toch practisch, voor meisjes van 2 tot\14 jaar, Géén tel. of schrift, best. ADVERTENTIE In deze welvaartstijd met meer vrije dagen voor iedereen, ligt 't voor de hand, dat allerlei kar weitjes door handige huisvaders en -moeders worden opgeknapt. Maar waar blijft het voordeel als U de oude meubelbekfedinggaat vervangen voor nieuw en dan normale prijzen moet betalen? Morgen ziet U Uw voordeel er duimendlk opliggen, met deze prachtige wollen Meubelstof, van-12.75 in 7 moderne kleuren. Tientallen rollen mèubélstof, nu als speciale aanbieding per meter voor nog géén zeven gulden. Morgen begint de verkoop van deze wollen meubelstof, in 7 prachtige moderne kleuren, 130 cm breed, per meter goudsesingél 221, «otterdam voor Géén «ef. 0f schrift, best

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1966 | | pagina 3