meneer// gaat met de mode mee. Bassen groeien dicht Vincentius bezint zich Drijvende eilanden rnoeten verdwijnen 38«/m<8 £.95 \-^k I I Eerste uitvoering Villonnerie van Henkemans Rollenspel met spiegeleffect Landijsbaan voor Vlaardingen 1875 Koninklijk brons voor F. Fooi VRIJDAG 30 SEPTEMBER 1966 Daarom gaan zoveel moderne, dynamische man nen naar van Haren. Daar vinden ze de schoenen die ze zoeken. Schoenen met karakter - stijlvol, sterk, mannelijk, makkelijk enmodieus In de maten 31-3S 1/ In de maten 36-39 Met echte vacht gevoerd 2575 Steeds meer mensen dragen schoenen van Van Haren. ergse Plassen is men begonnen met het opruimen van vier e eilanden. Op een 60-tons zolderschuit heeft men een drag- geplaatst, waarmee de eilanden worden afgegraven. A 1!f A Voor de man met een heel eigen smaak! Zwart leren heren molière met croco-inzet. Rubber vormzool Zeer moderne combinatie zwart Ieren herenmolière met twee soorten leer, met leren zool. Iets aparts! stijl van vandaag! Herenbootie in zwart of bruin suède met sterke rub ber zool De sportieve man heeft aan deze molière snel zijn hart verpand. In bruin of zwart leer. Sterke zool Bijzonder mooie herenmolière uit croco en glad leer met blijvende pas vorm. In zwart of bruin. Leren zool ADVERTENTIE VLAARDINGEN, 29 sept. Wethou der T. de Bruin heeft vanmorgen de bronzen eremedaille, verbonden aan de orde van Oranje Nassau, uitgereikt aan de heer F. Fooi, in verband met diens 40-jarig dienstverband bh het ha venbedrijf Vlaardingen-Oost. De heer Fooi, die op 16-jarige leeftijd bij het bedrijf in dienst trad, was toen te jong om aan de schepen te werken, zodat hij reparatiewerkzaamheden op het terrein diende te verrichten. Thans is de heer Fooi perser. ring 1966 een nieuwe weg opgegaan. Om te voorkomen dat de Vincentius- vereniging, die de laatste jaren toch al een sterk verouderd beeld vertoon de, in enkele jaren doodbloedt hebben het hoofdbestuur en de directie van de bijzondere raad naar elementen ge zocht, die opnieuw zouden kunnen in spireren. Om heel duidelijk te tonen, dat in derdaad nieuwe wegen bewandeld zul len worden is in de algemene vergade ring dan ook met een groot aantal tradities gebroken. Deze werd niet lan ger op zondagmorgen gehouden als een strikt besloten bijeenkomst voor Vincentianen, wie een zwijgplicht is op gelegd, maar op een werkdag met een uitdrukkelijke uitnodiging voor de echtgenotes. Ook waren er geen offi ciële vertegenwoordigingen, terwijl de in het verleden onvermijdelijke spre ker eveneens ontbrak. In de plaats van toespraken en gees telijke opwekkingen werd een ^rollen spel gespeeld, waarin duidelijk ge maakt werd waaraan het allemaal kan haperen in de Vincentiusconferen- ties, die in honderd jaar tot een tradi tionele vergaderstijl en werkwijze zijn gekomen, die tot niets meer leidt. De scherpe stellingname in het rollenspel tegen ,,de Vincentiaan omwille van de Vincentiusvereniging" had een spiegel effect. Aanvankelijk meende men zelfs in een lachspiegel te kijken, maar gaandeweg raakte het lachen om de ander op de achtergrond en kwam de bezinning op wat men tot nu toe ge daan heeft op de voorgrond. En dat was nu precies waar voorzit ter B. M. Steeman naar toe wilde een bezinning op het werk van Vin centius, een opnieuw aanpassen aan de huidige structuur van sociaal maat schappelijk werk in al zijn verschij ningsvormen, als vrijwilliger een eigen plaats vinden te midden van beroeps krachten, zich voor allesinzetten voor de medemens uit pure naastenliefde, die in het Vincentiuswerk voor op moet staan. Dit seizoen zal ook veel aan dacht besteed worden aan het opnieuw inhoud geven van het Vincentiuswerk. De algemene vergadering was bedoeld als inleiding op hetgeen komen gaat. (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 30 sept. De Sint Vincentius vereniging Rotterdam is gisteravond in de algemene vergade- Waarop zou U nu nog wachten? Nu met deze kille herfstnachten komen ze toch het meest van pas. Brushed Nylon damesnacht- Hemden, In bedrukte dessins, in diverse tinten, zoom, mouwen, hals en pasje met kant gegar neerd, uit de series van vijftien gulden. Morgen koopt U deze flatteuze en lekker warme Brushed Nylon nachthemden voor nog géén acht gulden. ADVERTENTIE ADVERTENTIE Als U nu of binnenkort een kinderstoel nodig hebt... en U wilt voor Uw kleine evengoed de beste en mooiste kopen die er is... kom dan morgen eens kijken in onze Baby-afdeling beneden. Want daar begint de bijzondere verkoop vam zwaar ver chroomde kinderstoelen, met formica bekleed los tafelblad (,..U kunt er dus ook een tafeltje en stoeltje van maken). Kinderstoelen, normale prijs 42,50 met formica voorblad en fraaie bekleding op rugleuning en zitting, morgen voor nog géén dertig gulden. Een duster is geen luxe meer voor die huismoeders, die steeds meer zelf moeten doen in haar huis, door gebrek aan hulp. Neen, zo'n duster is een nood zaak, en U kiest natuurlijk een leuk model om er gezellig uit te zien en toch Uw kleding te be schermen. Tricot Nylon dusters, nor male prijs 8.75, met afgepaspelde zak en kraag, practisch 3/4 mo del, morgen voor nog géén vijf gulden. Morgen begint de verkoop van deze brushed nylon damesnacht- «hemden, In diverse kleuren en in de maten S2 38t/m48 voor Giin tel. of schrift, best. Een niet zo eenvoudig karwei, daar de mobiele kraan, die met een grijper het veen afgraaft, op een zolderschuit moest worden gezet, die niet anders dan over land kon worden aangevoerd. In de nacht van zondag op maandag heeft dit merkwaardige transport plaats gehad. De tewaterlating vanaf de trailer, waarop de 60 ton metende schuit was gemonteerd, vond dezelfde nacht plaats. Het afgegraven veen. dat in een vlet wordt verzameld, gebruikt men om de reeds bestaande eilanden op te ho gen. Men vermoedt dat het werk ruim twee maanden in beslag zal nemen. Morgenvroeg om 9 uur begint de verkoop van deze zwaarver- chroomde kinderstoelen in rode en blauwe ruit A en in WmWA t (Van onze correspondent) VLAARDINGEN, 29 sept. Gedepu teerde Staten van Zuid-Holland hebben hun goedkeuring gehecht aan het plan om in Vlaardingen, tussen rijksweg 20 en de vuilstortplaats in de Broekpol der een landijsbaan aan te leggen. Het aanbrengen van verlichting op de baan is nog niet goedgekeurd. Men zal proberen de ijsbaan nog voor het komende winterseizoen klaar te hebben. Met het bestuur van de Vlaardingse IJsclub wordt momenteel onderhandeld over de exploitatie van de baan. Morgenvroegom 9 uur begint de verkoop van deze Nylon dusters in meerdere frisse kleuren- en in de maten M voor Géén te/. of schrift, best,

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1966 | | pagina 17