metrostation stadhuis open JMimjih BUMA VERHOOGT TARIEF Belastingplicht brengt open jeugdwerk in last Geen belangstelling voor samenwerking Nationale tendenties in EEG-landen nemen toe HEISTELLING GAAT DOOR DE KNIEEN -i Pier -vertier ook in winter remata Lonen en kosten zijn te fors gestegen Mobylette Verkeerscursus bromfietsers nieuwe dag Beweegbare bruggen over Noordvliet Samenwerking bij Co-op bakkerijen Jan Theijn Wethouder Bavinck tijdelijk vervangen Anderhalve ton voor restauratie huis Zestiende houtdag Blijdorp-chef naar pastoraal centrum Feest voor donores DONDERDAG 6 OKTOBER 1966 Rotterdamse metro heeft een proef genomen met verkoopautomaten. De foto toont de loketten van het Metrostation hij het stadhuis. ROTTERDAM, 6 okt. Het Rotterdams publiek zal met in gang van 5 november, het metro station Stadhuis kunnen bekij ken. De R.E.T. installeert op het °genbuik verkoopautomaten van kaartjes en controletourniquets filet ontwaardingsapparatuur. De openstelling van het tweede ge reed gekomen station aan de noordelijke oever van de rivier is niet louter goedheid van de R.E.T. Het vervoersbedrijf hoopt op deze manier de kans te krij gen het kaartverkoop- en con trole systeem voor de metro te testen. Prijs e/astistnr DIRECTEUR STOKVIS: Nieuw telegraafkantoor Kettingbedrijf Koning in nieuw bedrijfspand Dammenoverwinning voor VI aardingen Gelijke stand tegen Spangen DR. LINTHORST HOMAN IN ROTTERDAM ROTTERDAM, 6 okt. Door het feit dat wethouder mr. H. Bavick wegens ziekte zeker niet eerder dan in januari aan het werk kan gaan, is het gewenst een tijdelijk wethouder te benoe men. Deze kwestie is aan de agenda van de vergadering voor morgen toegevoegd, nadat bur gemeester Thomassen enige tijd terug, na de beëdiging van wet houder Bavick, reeds te kennen had gegeven, dat de zaak met de anti-revolutionaire fractie en met het seniorenconvent zou worden besproken. V.V.D.-RAADSLEDEN NEMEN AFSCHEID Buraa-rechten Doordat een van de poten brak viel gisteren een ongeveer vijftien meter hoge heistelling om en kwam terecht op een brug, die direct instortte. De 2lf-jarige heier Ph. de Boom, die boven in de hei stelling zat viel met de stelling mee en kwam in het slootje langs de weg terecht. Met klachten over pijn in de rug werd hij naar het Bergwegziekenhuis gebracht. Gemeenschap Spijkenisse Overleg Propaganda-avond DE VAKBEURS VOOR HET GEZIN Maak en dag of avond vrij voor de Femina ee$ r de» nt efl O" Proef met automaten en kaartjescontrole (Van onze veresleggever) Iedere bezoeker zal uit een kwartjes- "^tomaat een kaartje moeten trekken met dit kaartje een van de tourni quets die toegang tot de perrons ge- en moeten passeren. De tourniquet &aat pas open nadat het kaartje door ?en ontwaardingsapparaatje is gecon troleerd er, ongeldig gemaakt- ..Men is bij de R.E.T. gebrand op experiment omdat de ervaring in Milaan geleerd heeft, dat bij een on deugdelijk automatisch controle-systeem duizenden passagiers dagelijks voor Mets van de metro gebruik kunnen Maken. Het systeem, dat nu wordt r°egepast is alleen nog in Manchester M bedrjjf. Niet alleen wordt het systeem uit geprobeerd, de R.E.T. wil ook weten tl0e de metro-kaartjes zich houden. ~ok deze kaartjes zijn van Engelse Makelij. Op het kaartje is een mag netisch vlekje aangebracht, waarop de °htwaardingsapparaten kunnen reage- reh. Ook de meerritten-kaarten zullen eenzel£de magnetische stip krijgen voor iedere rit waarvoor de kaart geldig is- Deze kaarten zullen echter niet in de metrostations te koop zjjn maar bij de kiosken en de vaste ver koopadressen van de R.E.T. De ontwaardingsapparaten zullen van deze kaarten steeds een stukje met een stip afsnijden. Tevens wordt er een tijdstempel aangebracht ADVERTENTIE INTERNATIONAL ups en voorpand van kant. Cups °ven met marquisette en onder v gevoerd. Voorpand met rsteviging. Randen van de cups, st"®n rugpanden van Lycra. Ver strot ue sch°uderbandjes van stBik teriaal' Drievoudig ver- r bare rugsluiting./n wit of zwart CnE^en c' maten 3-8 ^UP D, maten 4-9 f 17.50 f 18,90 ih alle filialen van en van Over de prijs van de metro-kaartjes (metro-ritten) is nog weinig te zeggen. Men zal deze bepalen in samenhang met andere ritten in het kader van het openbaar vervoer. De metro is bovenal bedoeld als een schakel in de gehele dienstverlening en staat niet als een vervoersmogelijkheid apart. Er zal tegen het in bedrijf komen van de metro dan ook een geheel nieuwe tariefsstructuur moeten komen. Het systeem van kaartverkoop en controle, dat in de metro zal worden toegepast hoopt men in de toekomst ook toe te passen op het bus- en tramvervoer. Zestig procent van alle kosten van de R.E.T. zijn personeels kosten. Door een verregaande auto matisering zou dit percentage aan zienlijk kunnen worden teruggebracht. Ook voor het passagiersvervoer met de bus en tram zou de toepassing van verkoopautomaten en tourniquets in de ingang van de bus en de tram een oplossing kunnen betekenen. Om eens te zien hoe ontwaardings apparaten, die bij tourniquets onmis baar zfin, zich in het stadsverkeer houden zullen binnenkort enkele bus sen en trams met deze apparaten wor den uitgerust. Uiteraard zullen zij bui ten gebruik zjjn. Dat het Rotterdam ernst is met deze automatisering moge blijken uit het feit, dat de nieuwe standaardbus, die in dit najaar aan de verzameling bussen wordt toege voegd, al plaats is gemaakt voor dit bedieningssysteem. (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 6 okt. Bij de ope ning van de tentoonstelling „Stokvis Techniek '86" heeft de heer II. J. Mul der, directeur van de technische af deling van R. S. Stokvis en zonen N.V. gezegd dat het fors, waarschijnlijk te fors. gestegen loon- en kostenpeil thans de rekening presenteert. Hierdoor wor den in vele bedrijfstakken recessie* e verschijnselen, in enkele takken zelfs depressieve verschijnselen geregis treerd. Misslagen in de investeringen, die in de laatste tien jaar nogal eens zijn voor gekomen, kan men zich thans niet meer veroorloven. We zullen slechts in staat zjjn op de wereldmarkt te blijven con curreren indien we die kapitaalgoede ren aanschaffen, die op langere termijn gezien het hoogste rendement geven. De aanschaffingen zullen op (ie eerste paats afgestemd moeten zijn op de be drijfssituatie van de koper, zoals die op het ogenblik is en zoals geprojecteerd over vijf jaar, aldus de heer Mulder. De expositie laat de Nederlandse in dustrie van nabij kennis nemen van de door Stokvis leverbare machines, vanaf klassieke tot de meest geavan ceerde. zoals de vier ponsbandbestuur- de machines. De tentoonstelling illus treert daarnaast de plaats en de func tie van de technische kapitaalgoederen handel, zoals Stokvis deze meent te moeten benaderen. (Van onze vorrespondent) MAASSLUIS, 6 okt. Het besluit can B. en W. van Maassluis over het Noord- vliet vaste bruggen te bouwen heeft zo veel bewzwren veroorzakkt dat het col lege besloten heeft dat de bruggen be weegbaar zullen worden. Dit werd tij dens de behandeling van de cultuurno ta in de gemeenteraad van Maassluis gezegd, in antwoord op een vraag van de heer Westerhof (AR). Wanneer het plan om vaste bruggen te bouwen ten uitvoer zou worden gebracht, zouden de pleziervaartuigen, die hun ligplaat sen in de Vlieten hebben, niet meer de buitenhaven kunnen bereiken. Zo zou dan voor deze vaartuign de weg naar de Brielse Maas nagenoeg afgesloten zijn. (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 6 ókt. Het nieuwe telegraafkantoor van de PTT aan de Delftsestraat wordt vrijdag 21 oktober officieel geopend. (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 6 okt. Coöp. Voor uitgang te Rotterdam en Coöp. Nieuwe Waterweg te Schiedam gaan samen werken op bakkerijgebied. Zij hebben besloten om met ingang van heden hun brood- en banketbakkerijen sa men te voegen en te bundelen jn een gemeenschappelijk bakkersbedrijf on der de naam Rijnmond Bakkerijen N.V., gevestigd te Rotterdam. Deze samenwerking is tot stand ge komen met volledige toestemming van de ondernemingsraden en de vakorga nisaties. De N.V.-vorm is gekozen, om samenwerking met derden te vereen voudigen. In 3 962 vond een eerste con centratie plaats door bet samengaan van de bakkerijen van Coöp. Vooruit gang en N.V. Bakkerijen J. Jansse Wzn., enige maanden later gevolgd door de oprichting van een bakkersbe drijf onder de naam N.V. Vluco, waar in Coöp Vooruitgang en Vlug's bakke rijen te Schiedam op produktiegebied samenwerken. Voor Rijnmbnd Bakkerijen N.V. is op dit moment een nieuwe en moderne bakkerij in aanbouw in de Zomerhof- straat te Rotterdam. Half september is met de eerste produktie aangevan gen. In deze hypermoderne bakkerij zijn mechanisatie en automatisering in ruime mate toegepast. Tot directeur van Rijnmond Bakkerijen N.V. is benoemd de heer J. Th. J. Beckers. Verwacht wordt dat deze samenwerking de hui dige produktiekosten van brood en ban ket zal verlagen, wat in het algemeen de broodvoorziening van de consument ten goede zal komen. (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 6 okt. Met het om draaien van een 'gouden' sleutel heeft mevrouw L.R.H. Koning-Serry, weduwe van de in 1965 overleden direkteur P. S. Koning, woensdagmorgen het nieuwe bedrijfspand van P. Koning N.V. aan de Waalhaven geopend. Een in strakke lijnen opgetrokken gebouw met kanto ren, een ruime kantine en een maga zijn voor de opslag van circa één mil joen kilogram ketting. Grondlegger van dit kettingbedrijf was de heer P. Koning, die in 1918 met een ijzerhandel begon. Waar precies weet niemand. Bekend is wel het pand je aan de Keileweg, waarvan een foto verwerkt is in het door het personeel aangeboden 'wandplastiek', dat ook het nieuwe bedrijfspand, de Maas en uiter aard een ketting te zien geeft. P. Koning N.V. beschikt over een bijzonder uitgebreide collectie kettin gen en kettingwielen. Zij heeft het ex clusieve recht Japanse kettingen in Eu ropa te verkopen. Duitsland. België en Zweden behoren reeds tot het vaste af zetgebied. Voor de opening van het in vierhon derd dagen gebouwde bedrijfspand be stand, ook van de zijde van buitenland se relaties, grote belangstelling. De bui tenlandse gasten maakten per bus een tocht door Rotterdam en omgeving. Het feestprogramma vermeldde voorts een receptie en een diner-dansant in Hilton- Rotterdam. ADVERTENTIE Ik ga voor mijn naar BOTERSLOOT 64 Telefoon 129454 ROTTERDAM (Van onze correspondent) VLAARDINGEN, 6 okt. Het eer ste tiental van de Vlaardingse damver eniging reeft ook zijn derde competitie wedstrijd in de hoofdklase van de R.D. ine en overwinning omgezet. Maes- landtsluys werd met 1317 verslagen. VDV 2 opende het damseizoen met een competitiewedstrijd tegen contant 3 uit Rotterdam. Het werd 1010 gelijkspel, nadat de Vlaardingers eerst ruim had den voorgestaan. (Van onze correspondent) VLAARDINGEN, 6 okt. In de pro motieklasse va de Rotterdamse schaak bond heeft het eerste tiental van de Vlaardingse schaakvereniging H.V.O, zijn wedstrijd tegen Spangen 2 afgebro ken in een 2'/t2'/. stand. Het derde tiental van de havenmensen kreeg met 73 een pak slaag van bezoekend Hil- legersberg 2. (Van onze verslaggever) Teletyp R.A. R.B.Tijd r'dam wethoude Het is aannemelijk dat de leider van de A.R.-fractie, de heet W.A. Fibbe, tij delijk een wethouderszetel zal bezet ten. Uit de agenda blijkt, dat de heer Worst de commissie voor onderwijs en volksontwikkeling tijdelijk verlaat, ken nelijk om wat meer ruimte te hebben, de plaats van de heer Fibbe in de com missies voor financiën en voor het ha venbedrijf te bezetten. Een dergelijke vervanging van een wethouder is geen unicum in Rotter dam. Toen destijds wethouder J. M'eer- tens geruime tijd ziek was, werd hij tij delijk vervangen door de heer Van Kra nenburg. Kort nadat de nieuwe taakver deling tussen de wethouders geregeld was, werd een lijst opgesteld van werk verdeling bij eventuele ziekte van een collegelid. Dit plan is helaas doorkruist. Niet alleen is de afwezigheid van wet houder mr. H. Bavinck langduriger dan men aanvankelijk had verwacht maar bovendien is wethouder mr. J. Zeelen- berg wegens ziekte afwezig. Hoewel ook haar waarschijnlijk een tamelijk langdurige rustperiode te wachten staat, ziet het er momenteel gelukkig niet naar uit, dat ook op deze plaats een tijdelijk wethouder moet worden benoemd. (Van onze correspondent) DEN BRIEL, 6 okt. Honderd vijftigduizend gulden is nodig voor de restauratie van een gebouw, dat men zeven jaar geleden voor 500 gulden wilde kopen. Het is het huis van de pottenbaksters Olga Oderkerk en Hen- nie Radfis, aan de Nobelstraat in Brielle, waarvan nu de voor- en zij gevel worden gerestaureerd. Deze fase kost al meer dan het tienvoudige van de koopprijs van en kele jaren geleden. Men is begonnen met het afbikken van de slechte gedeelten, waarna de ramen in oor spronkelijke stijl zullen worden terug gebracht. Wanneer de buitenkant klaar is, zal ook het interieur in de oor spronkelijke staat worden terugge bracht. (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 6 okt. Waar het Europees bezien steeds moeilijker wordt voor een totale visie voor staal de politieke aundacht te krijgen, die de agrarische vraagstukken in de EEG zo ten volle kregen, nemen in menig land van onze gemeenschap de natio naal gerichte tendenties weer toe. Sommigen vluchten in pogingen tot karteilisering, die niet altijd duidelijk zijn gericht op modernisatie. Dit verklaarde het Nederlandse lid van de Hoge Autoriteit van de Europe se Gemeenschap Kolen en Staal, dr. J. Linthorst Homan, in een toespraak die hfi hier vandaag hield tijdens de eerste lustrumbijeenikomst van de Ne derlandse afdeling van de „Lighthouse Club". In de E.G.K.S., aldus dr. Lint horst Homan, waar ieder graag werkt met een zo stabiel mogelijk aantal werknemers en grote schommelingen als in de Verenigde Staten afwijst, wer ken we nu op ongeveer tachtig procent van onze produktiecapaciteit. Bij dit percentage blijven, bij de huidige prij zen, slechts de allermodernste bedrij ven „buiten het rood". In de huidige praktijk richten de klachten van overproduktie zich niet tot de verouderde bedrijven en metho den, maar tot de „fustverstorende" nieuwe. De oude bedrijven klagen en de nationale regeringen komen onder druk te staan. Het is duidelijk, dat een nationale regering onder druk, hetzij de aandacht moet kunnen concentreren op structuurpolitiek in groter ver band, hetzij nationale maatregelen moet nemen. Overzien we de verschillende gepubli ceerd plannen, zo vervolgde dr. Lint horst Homan, zit er vaak veel in, dat op zichzelf gezonde gedachten berust en dat stellig aanbevelenswaard zou zijn, wanneer het slechts was gericht op ver betering van ons gehele gebied, op integratie dus. Bij sommige plannen echter kan men daarover aarzelen. Bij andere overheerst bij de Europees ge zinde lezer de indruk, dat dit nationaal werk het betrokken nationale bestel zal moeten afsluiten van dat der partner landen en dat dit daar reacties zal moeten oproepen die op hun beurt des integrerend op ons totale gebied gaan werken. Dr. Linthorst Homan sprak de hoop uit, dat de Hoge Autoriteit in staat zal zijn proces van de desintegratie in de E.G.K.S. om te buigen. Hij verklaarde dat initiatieven van twee zaken afhan kelijk zijn, namelijk van een deskundig en politiek juist initiatief van de zijde van de Hoge Autoriteiten en van een politieke aandacht voor Luxemburg als die welke Brussel geniet. ROTTERDAM, 5 okt. De afdeling Rotterdam van de V.V.D. neemt tij dens een bijeenkomst op woensdag 12 oktober, 's middags van 5 tot 7 uur in het Rijnhotel afscheid van de on langs afgetreden leden van de V.V.D.- raadsfractie, te weten mevrouw ir. A. Kuiper-Struyk en de heren ir. F. W. C. Blom, C. van der Linden en J. U. Schilthuis. (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 6 okt. Maatregelen van de dienst inspectie der belastingen dreigen jongerensociëteiten en instui ven in moeilijkheden te brengen. Een aangekondigde scherpe controle op de boekhoudingen van deze instellingen binnen het kader van het open jeugd werk zal er onvermijdelijk toe leiden dat er veel belasting moet worden be taald. De besturen van de sociëteiten en instuiven maken zich dan ook grote zorgen, want weliswaar zullen in de eerste plaats de optredende orkestjes en bandjes die de avonden in het open jeugdwerk verzorgen worden aangesla gen, maar de organisatoren «orden verantwoordelijk gesteld voor de af dracht. De 28 procent loonbelasting en pre mies A.O.W. en A.W.W., die iedere werkgever verplicht is op het loon, sa laris of honorarium af te houden, wa ren tot voor kort iets wat de meeste penningmeesters van instuiven en so ciëteiten maar vergaten. De bandjes, die de dansavondn opluisterden eisten in vele gevallen deze „vergeetachtig heid". De dienst belastingen accepteert geen kwitanties met „onkosten dans avond". Iedere seciëteit krijgt formulie ren, waarop de nodige gegevens moeten worden ingevuld. Sommige instuiven moeten loonbelastingkaarten aanleg gen en het belastinggeld maandelijks afdragen. De moeilijkheid ligt dan ook niet di rect bjj de instuiven, maar bij de band jes, die wanneer een bepaald honora rium wordt afgesproken, dit exclusief belasting willen ontvangen. Wanneer dit niet gebeurd wordt het honorarium verhoogd. Onder tussen denkt de instuif ,,'t Centrum" niet aan betalen. „We wil len eerst nog het overleg afwachten tus sen het districtsbestuur en de belastin gen", zo zegt het bestuur. Hier worden de lasten door de nieuwe maatregelen ongeveer duizend gulden hoger. „Ad ministratieve rompslomp", is een twee de reden. Men heeft geen geld om een boekhouder aan te stellen. Bij al deze narigheid komt dan ook nog de verhoging van de tarieven van de Buma, een vereniging, die de au teursrechten van componisten en tekst schrijvers behartigt. Tot voor kort moest ieder lid van een instuif een rijksdaalder per jaar betalen. Nu gaat het in vele gevallen vijftien tot dertig gulden per avond kosten. Reden van de verhoging voor de BUMA: Instuiven en sociëteiten zijn uitgegroeid tot gro te amusementsorganisaties, hun werk heeft een totaal andere vorm aangeno men: Ze zijn dus in een hogere tarief groep terecht gekomen". Kostenstijgin gen en hogere eisen van componisten en tekstdichters zijn mede oorzaken van het sinds 1957 niet meer verhoogde ta rief. Een fikse verhoging van entreegelden, die een verlichting in de financiële po sitie zou kunnen brengen, is niet mo gelijk omdat de veelal schoolgaande zoekers hiervoor niet het nodige geld op de instuiftafel kunnen leggen. Het kweken van een reservefonds, dat een sociëteit in Schiedam doet zou een oplossing kunnen zjjn. Hier zijn de nodige gelden aanwezig, om wanneer dt belasting toeslaat, zelfs aanslagen met een terugwerkende kracht over meer jaren te betalen. Deze sociëteit is één van de weinigen, die door het belas- tingnet glippen en nog steeds betalen in de vorm van onkostenvergoedin gen". De meest logische oplossing acht de heer A.D. Steensma, secretaris van de- Rotterdamse Jeugdgemeenschap, het aanvragen van subsidie om die 28 pro cent weg te werken. En hier schort nu de moeilijkheid. Het aanvragen van zo'n subsidie is een technisch inge wikkelde zaak, waaraan onder meer een accauntant te pas moet komen en (Van onze correspondent) DEN HAAG, 5 okt. De Exploita tie Maatschappij Wandelhoofd Scheve- ningen heeft een aantal vergevorderde plannen om tijdens de komende winter maanden Scheveningen meer geschikt te maken voor toerisme onder alle weersomstandigheden en in elk sei zoen. Van een deel van de winkels aan de Promenade zal de voorgevel vijf meter naar voren gehaald worden. Bo vendien zullen deze gemoderniseerde winkelpuien uitgebreid w orden met een drie meter brede luifel. Men denkt er aan het winkelen onder de luifel te veraangenamen door de aanleg van gasverwarming. De E.M.W.S. wil bovendien proberen de Pier zoveel mogelijk regen- en wind- dicht te maken. Zij zal hiervoor ge bruik maken van deels demontabele schotten van een licht, doorzichtig ma teriaal. De Pier zal verder opgeluisterd worden door een bijzondere feestverlich ting. Voor het volgende zomerseizoen overweegt de E.M.W.S. de instelling van een liotelstrand speciaal bestemd voor de gasten van Scheveningse ho tels en een „twienerstrand" voor tee ners en twens. De E.M.W.S hoopt de ze jeugd, die haar in de zomer nogal wat last bezorgt, naar dit speciaal ge reserveerde strandgedeelte te kunnen trekken door het plaatsen van een con- sumptietent „met aangepaste prijzen" (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 6 okt. Het Hout- voorlichtingsinstituut organiseert vrij dag 28 oktober in De Doelen de zestien de houtdag, waarop aandacht wordt be steed aan zwevende dekvloeren van hout en de nieuwe vorm voor brand beveiliging van woningen. (Van onze verslaggever) ROTTERDAM. 6 okt. De chef per soneelszaken van Diergaarde Blijdorp de heer P. Bijl, is met ingang van 23 oktober benoemd tot directeur van de stichting 't Schienvat, met pastorale evangelisatorische opdracht van de ge reformeerde kerk in Finsterwolde en omgeving. De heer Bijl is sinds 22 februari 1949 in dienst van de diergaarde en heeft in de avonduren deze studie volbracht Od 14 oktober zal de heer Bijl in intieme kring afscheir nemen van het perso neel. (Van onze correspondent- SPIJKENISSE, 5 okt. Dinsdag 18 oktober zal de stichting „Gemeenschap Spijlkenisse'haar winterprogramma beginnen met een lezing in de zaal van de Michaelkerk, waarschijnlijk door een acteur van het Nieuw Rotterdams- Toneel. De film. „Viva Maria", met Brigitte Bardot, staat voor 3 novem ber genoteerd. een begroting moet worden opgesteld. Om dit individueel te doen is erg moei lijk, gezamenlijk zou het wel mogelijk zijn. „En dit wil men nu niet; er mo gen geen ouderen aan te pas komen; Men wil zelfstandig blijven", aldus de R.J.G. secretaris. Moeilijkheden, wat de administratie be treft, kunnen ook worden overburgd, wanneer de diverse sociëteiten en in stuiven zich maar bij de R.J.G. aan sluiten. Er kan dan een boekhouder worden aangesteld, die de zaak cen traal kan regelen. Ook de verhoging van het BUMA-tarief kan worden on dervangen. Bfi aansluiting bij de Rot terdamse Jeugd Gemeenschap kunnen gezamenlijk de rechten worden betaald, zodat een aanmerkelijke korting de verschillende instuifkassen wat minder mager zal maken. Ondanks dat er weinig belangstelling voor gezamenlijk overleg en optreden is werd er al onderhandeld tussen de R.J. G, en de Belastingen. Dit overleg is op niets uitgelopen. Men gaat het nu bp het gemeentebestuur proberen. Het dis trictsbestuur van de katholieke instuif onderhandelt nog wel. De resultaten hiervan zijn nog niet bekend. Het verkrijgen van vergunningen is onderwijl ook moeilijker geworden. De afdeling „Bijzondere wetten" van de gemeentepolitie geeft geen vergunnin gen meer af zonder dat eerst de leden lijsten en de boeken getoond zijn. Eén meerderjarig bestuurslid is eveneens een eis. „We willen een beetje organi satie in dat soort verenigingen bren gen", is het standpunt van de politie De Rotterdamse instuiven en socië teiten gaan een moeilijke tfid tege moet. Vóór deze moeilijkheden gingen er al vele even senl ter ziele als er beatbandjes ontstonden. Het zal nu nog moeilijker worden het hoofd boven wa ter te houden. (Van onze verslaggever) SCHIEDAM, 5 okt. De afdeling Schiedam van het Verbond voor Vei lig Verkeer zal in samenwerking met de politie een verkeerscursus voor bromfietsers organiseren. De cursus zal in november worden gehouden en bestaat uit vier lessen. Aan het eind van de cursus wordt een schriftelijk examen afgelegd. ROTTERDAM, 5 okt. De feeste lijke uitreiking van Landsteiner-pen- ningen, plaquettes en speldjes is dins dag 11 oktober in gebouw Odeon, Gou- vernestraat. Aanvang zeven uur Een penning of plaquette krijgen degenen die vijf maal, respectievelijk twintig maal bloed hebben gegeven. Donors, die veertig maal bloed hebben gege ven krijgen een verguld bronzen speld je. Na de uitreiking in de foyer houdt de medisch directeur, de arts A. W. Mellema, een causerie. De aanwezigen worden tenslotte onthaald op een ca baretprogramma, verzorgd door de Ar tiestencombinatie Alle Zeven. (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 5 okt. De vereni ging voor verpleging van lijders aan vallende ziekten, „De macht van het Kleine houdt donderdag 13 oktober een propaganda-avond in gebouw 't olag, aan het Sandelingenplein. ADVERTENTIE INTERNATIONALE CONSUMENTENBEURS met de duizend-en-één gezellige nieuwtjes Interessante manifestaties en demonstraties. Geopend van 10-17 en 19-22.30 u. Zondags gesloten. AHOY'. HELIPORT l T/M13 OKTOBER MROTTERDAM/BIJ HOFPLEIN) t

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1966 | | pagina 3