Nog drie buizen naar het grind bed -.:v, gapende mond in zuid Studentendemonstratie tegen beurzenbeleid EERSTE PIJPLEIDING IN ZEE Te weinig belangstelling woningen voor bejaarden NIEUWE VIERKAMERFLAT Vechtersbazen uit trein gezet Rotterdammers nu in Hoekse huizen? Wegennet moet beter ONDANKS HUURCOMPENSATIES F< citroen den Ouden J. VAN TILBURG ZATERDAG 8 OKTOBER 1966 Overzicht van het werk op de rechter Maasoever. Rotterdam, 8 okt. van- gaat het zevende stuk voor Benelux-tunnel naar zijn j^dbed. Een kolossale moot go n, die de rivierkruising weer to •!Tleter dichter tot haar vol- oiing brengt. Op 29 oktober het laatste, eveneens 93 6ter lange element en daarna een sluitmootje van ongeveer meter. Het duurt echter nog •panden alvorens automobilisten Z1 volle vaart en vrachtrijders in gematigder tempo de tunnel *uhnen passeren. Voorzichtige Pr?gnoses van Rijkswaterstaat Uzen er op, dat dit eerst vol- ivfd jaar midzomer het geval zijn. r: i ;g rüï Tl .«H I S kf? 1 WIP TtóS linker Maasoever begint al aardig tekening in het werk te komen. Het ventilatiegebouw boven de gapende tunnelmonden is nagenoeg gereed. STIPTHEIDSACTIE IN ROTTERDAM Bij de inrit van de tunnelbuis staat een waarschuwingsbordje, dat aan duidelijkheid niets te wensen overlaat: Gebruik de tunnel niet als urinoir. Hoge nood of niet,de tunnel moet „droog" blijven GEBOUW PALACE Mgr. Jansen op rondreis om priesters te horen De .fHugh W. Gordon" bij de B.D.M. gebouwd legt in zee onder de Engelse kust een pijpleiding voor de B.P. Via deze leiding, die honderd kilometer lang moet worden, zal het aardgas gewonnen op het Engelse deel van het continentaal plat) naar het vasteland worden gevoerd. Het is het eerste karwei van de Hugh W. Gordon en tevens is het de eerste pijpleiding in zee. Ir. Mackenzie bezichtigt een modelflat in Slikkerveer. Rechts van hem de bouwer P. J Roos en links de wethouder C. J. van de Berg van Ridderkerk. Showroom Coolsingel bij Hofplein BINNENWEG 113 ROTTERDAM Volgend jaar midzomer vrij spel voor verkeer (Van onze verslaggever) opluchting zal groot zijn. Het ver beef. kan dan tenminste weer een hei .f uit de voeten. Bij de Maastun- ais knelt het immers weer even erg Vatlv°dr de ingebruikneming van de jaa„ Brienenoordbrug, nu anderhalf Wi geleden- °P het uitgestrekte en door de 3e modderige bouwterrein een kijk- en de reeds afgezonken tun- deif kken op z'n gemak door wan- ïtijh vraagt zich prompt af waar d^v/aterstaat en het legertje arbei- ïo he rest vandaan moeten halen. Link? het oog dient er zowel op de r Maasoever bij Pernis als op de Rechter Maasoever tussen Vlaardin- gen en Schiedam nog heel wat te ge beuren. Het lijkt veel erger dan het In wer kelijkheid is. Het zwaarste karwei is nu achter de rug. Het afzinken van de laatste tunnelstukken zal afgaan de op de manier, waarop hun voor gangers naar het grindbed zjjn ge zonden geen al te grote moeilijkhe den opleveren. De werken op de Linker Maasoever hebben welbewust een streepje voor- gekregen. Het is dan ook niet verwon derlijk, dat er bü Pernis momenteel meer gereed of bijna gereed is dan aan de noordkant. De directie Sluizen en Stuwen van Rijkswaterstaat is nu druk doende het verschil in te lopen. Het ventilatiegebouw aan de Rechter Maasoever schiet al hard op, terwijl het gebouw aan de zuidzijde voor het overgrote deel reeds voltooid is. Met hun strakke lijnenspel passen beide ventilatiegebouwen uitstekend in het gigantische geheel. In de twee tunnelbuizen weerklinkt een kakofonie van geluiden. Wanneer iemand een plank laat vallen, lijkt het er op alsof er een granaat is inge slagen. Het „fjjnsüjpen", het afwer ken van de ruwbouw, veroorzaakt eveneens een afgrijselijke herrie Wie no2 dieper de buis inloopt hoort ook de geluiden van het scheepvaartver keer dat boven z'n hoofdvooibijgaat. Zowel in als buiten de tunnelbuizen gonst het van aktiviteiten. Egalise ren van het wegdek, dichten van voe gen en gaten, het plaatsen van tech nische installaties en het aanleggen van bedrading zijn slechts enkele van de vele werkzaamheden, die de grote schare arbeiders onder handen heeft. Ook het grondwerk bij de toekomsti- (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 8 okt. De studen ten aan de Nederlandse Economische Hogeschool hebben hier gisteren een stiptheidsactie gehouden 0111 aan te to nen, dat de huidige accommodatie van de school ontoereikend is voor de 3100 ingeschreven studenten. De modelak- tie, alle 150 propedeuse-studenten in de ochtenduren en alle 600 kandidaats- studenten in de middaguren naar het gebouw om college te lopen, ging ver gezeld van een opvallend rustig verlo pen teach-in over het studiebeurzenbe- leid van minister Diepenhorst. „Studenten beurs geslagen" luidde het thema van deze door ongeveer zes honderd studenten bijgewoonde teacn- in, waarop prof. dr. W. Drees jr. het beleid van minister Diepenhorst ver dedigde. Hij merkte op als docent van de N.E.H. nog minder zoveel studen ten tegelijk onder zo'n gehoor te heb ben gehad. De heer Drees beklemtoon de dat de studietoelagen steeds be doeld zijn geweest als aanvullende hulp. En wel alleen als de inkomens positie van student en ouders dit nood zakelijk c.q. uiterst wenselijk maakt. Het Tweede Kamerlid Marcus Bak ker (CPN) stelde, dat op beurzen en renteloze voorschotten aan studenten het komende jaar niet minder dan 24 miljoen gulden wordt bezuinigd. Daar staat slechts acht miljoen gulden meer aan kinderbijslag en kinderaftrek te genover. De heer Bakker pleitte voor herstel van de oude normen geduren de een jaar. In die tijd zou men dan een rechtvaardig systeem kunnen uit werken. Men klaagt wel eens, dat een student de belastingbetaler per jaar tienduizend gulden kost. Men vergeet daarbij, dat een soldaat driemaal zo veel kost, zo bereed Marcus Bakker een van z'n stokpaardjes. In de inte grale studiekostenvergoeding zag hij een redelijk uitgangspunt. De studenten betoogden onder meer, dat het ministerie op grandioze wijze achter de maatschappij aanholt. De in de sociale verzekeringswetten vastge legde band tussen ouders ein onder ge opritten is in volle gang. De stalen kaken van de draglines happen gretig in de vette aarde, die onafgebroken wordt aangevoerd. Kluiten modder spatten naar alle kanten, wanneer de zware vrachtwagens diepe sporen in de weke bodem trekken. De direktie Wegen en Bruggen van Rijkswaterstaat heeft tot taak er voor te zorgen, dat de bij de Benelux-tunnel aansluitende wegen met bijbehorende kunstwerken op tijd gereed zijn. Deze aansluitingen leiden aan de noordzijde van en naar Rijksweg 20 en aan de Linker Maasoever naar de Vondelin- genweg met een aftakking naar de Groene Kruisweg. In Pernis zijn allerlei kunstwerken in aanleg voor aansluiting van de door de Benelux-tunnel lopende Zoomweg met de Vondelingenweg. in later sta dium zullen deze viaducten en onder doorgangen deel uitmaken van een groot stervormig verkeersknooppunt op vier verschillende niveaus. De bouw van dit verkeersplein, in de volksmond reeds Euroster genoemd, zal eerst veel later aan de orde ko men. Wanneer de Benelux-tunne! volgend jaar voor het verkeer wordt openge steld, moeten ook de aansluitende we gen ten noorden van Schiedam en Vlaardingen gereed zijn. Het grond werk is voor het overgrote deel klaar; kunstwerken en verhardingen zijn aan besteed. Er is voor zes tot zeven mil joen gulden ingeschreven. In dit werk is wel begrepen het knooppunt met de oost-west lopende rijksweg op de grens van Schiedam en Vlaardingen maar niet het doortrekken van de Zoomweg in noordelijke richting. Als het verkeer in de tunnel en op de aansluitende wegen vrij spel krijgt, is de oost-west Rijksweg ten noorden van Schiedam gereed tot de Graaf- landseweg. Wie vanuit de Benelux- tunnel naar Rotterdam wil, heeft hier een goede aansluiting op de Horvath- weg. Stuk voor stuk onderdelen van de ongeveer 40 kilometer lange en zo'n slordige 500 miij°en gulden kostende wegenruit rond Kotteröana, die op z'n vroegst over tien jaar gereed zal zijn. meer studenten noemden zij ver ouderd. Zij kantten zich ook tegen de bepaling, dat de studiebeurs wordt in getrokken als een student zich aan misdrijf schuldig maakt of een a-soci- aal leven gaat leiden. Marcus Bakker voegde hieraan toe, dat de student dan tweemaal wordt veroordeeld: door het ministerie vanwege het intrekken van de studiebeurs en door de strafrechter wegens het begaan van een misdrijf. ROTTERDAM, 8 okt. De voorzit ter van de Scheepvaartvereniging Zuid de heer J. van Tilburg, vind een aan merkelijke uitbreiding van rail- en wegverbindingen absoluut noodzakelijk. Vooral een snelle en aanmerkelijke uit breiding van de rijkswegen acht hij gewenst, willen de havengebieden de ontwikkelingen kunnen bijhouden. De duizenden opleggers on vracht wagens, die in de toekomst als trek kers van de havens met container - en roll-en roll-off systpem aangevoer de laadkisten gebruik moeten maken van onze toch al smalle en overbelas te wegen, moeten niet onnodig door verkeersopstoppingen gehinderd wor den of tegengehouden", aldus de heer van Tilburg. De heer Van Tilburg pleit te voor de aanleg van een afzonderlij ke derde baan bij de bestaande rijks wegen, die geheel voor het steeds toe nemende zware vrachtverkeer ter be schikking moet komen. ADVERTENTIE VERGADERINGEN met warme lunch of koffietafel v^..4 ZALEN EXPOSITIE HAL- ZOMER HOFSTRAAT - TE L. 24.83.20 DORDRECHT, 8 okt. Tengevol ge van een vechtpartij heeft de trein tussen Dordrecht en Roosendaal gis teravond omstreeks tien uur een ver traging van 32 minuten opgelopen. Drie reizigers van de trein en een koopvaar dijmatroos hadden onenigheid gekre gen. De treinbestuurder merkte dit toen aan de noodrem werd getrokken. De machinist en de conducteur van de trein vonden het niet verantwoord verder te rijden en waarschuwden via de baantelefoon de politie in Lage Zwa- luwe. Daar bleek slechts een politie man aanwezig te zijn, die assistentie vroeg van de politie in Zevenbergen. Op het station Lage Zwaluwe wer den de vier bekvechters uit de trein gehaald, waarna de trein na de opge lopen vertraging de weg kon vervol gen. ROTTERDAM, 8 okt. (KNP) Om aan de wens van zeer veel priesters in het bisdom te voldoen, is de bis schop van Rotterdam, mgr. M. A. Jan sen, dit jaar aan een rondreis door het bisdom begonnen om al zijn pries ters in een vrijmoedig gesprek te ont moeten. Tevoren is in kleine groepen het thema „De priester in onze tijd" be handeld. De inbreng van de clerus omtrent meningen en ideeën over dit onderwerp zal een waardevolle bijdra ge kunnen betekenen voor het aanstaand Pastoraal Concilie. Mgr. Janeen heeft onlangs in een schrijven aan zijn pries ters de belangrijkheid van deze ont moetingen nog eens onderstreept door mede te delen, dat de meningen en opvattingen, die gedurende deze bijeen komsten naar voren komen, soms be slissend kunnen zijn voor de toekom stige gang van zaken in het bisdom. ADVERTENTIE tailleurs en complets mantels met aparte bontgarneringen KEIZERSTRAAT (Van onze correspondent) HOEK VAN HOLLAND, 8 okt. Van de vijftig bejaardenwoningen, die binnenkort in het plan Oost worden opgeleverd, worden slechts een tiental woningen in gebruik genomen. Qnder de Hoekse bejaarden is geen grotê be langstelling voor de huizen, waar schijnlijk omdat de huur 35 gulden jer week voor velen te hoog is. Ve- _e bejaarden zijn niet op de hoogta van bepaalde regelingen voor huur- compensatie, die het mogeljjk maken aan gezinnen, die alleen van de AOW moeten leven, zo'n bejaardenwoning te betrekken. Men zal nu, als de si tuatie zich niet wijzigt, Rotterdamse bejaarden de kans geven de woningen te huren. De huisvestingscommissie heeft °°k nog andere problemen. In Hoek var) Holland zijn nog al te veel mensen met hogere inkomens, die in betrek kelijk goedkope woningen leven. Zo gaat bijvoorbeeld de verkoop van vijf tig vrye woningen niet naar wens, hoewel ook in dit verband aantrekke lijke regelingen kunnen worden getrof fen. Voor jonggehuwden, die nog bij de ouders inwonen, bestaat er thans de mogelijkheid een eigen huis te be wonen. In vele gevallen kunnen de ou ders de beschikking krijgen over een kleinere woning, terwijl liet inwonende gezin de beschikking krijgt over het andere huis. ADVERTENTIE ADVERTENTIE

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1966 | | pagina 3