Baandag to oktober 1966 HET NIEUWE DAGBLAD Franstalige afdeling van universiteit voortdurende bedreiging van Vlaanderen Vandaag: En: Verder: HAZET GOEDERENWAGENS NAAST DE RAILS JAMIN KYP komt met lijsttrekkers Voorstel dagelijks bestuur verworpen in partij-bestuur vier Ontspoorde trein richt chaos aan Paus ontving dreigbrief Vrijmoedig commentaar Werkspoor Utrecht krimpt bedrijf in Een paar honderd man personeel zonder werk BISSCHOPPEN HOUDEN HOOGSTE LEIDING Podgorny stelt ^eens bezoek uit *%rard- Politie verwijdert „verstekelingen" Diensten vandaag pas weer normaal hoestbonbons ^Tan (70) overlijdt door kolendamp Het weer ia Europa CALS EN SCHMELZER „TE LICHT" U België heeft eindelijk Nederlands aardgas o VEEL BEWOLKING |k A 58ste JAARGANG No. 16487 EEïÜVEN, 10 okt De aan- van de zesdaagse protest je8 van de Vlaamse studenten hun laatste etappeplaats, de T^versiteitsstad Leuven, is tegen ulgemene verwachting in zon- incidenten verlopen. 18 pagina's Met extra strak gespannen spiraal. Planken of hardboard totaal overbodig. Dus geen vocht of schimmel. Minerva STALEN MEUBELEN HAZET FABRIEKEN ZEVENBERGEN N.B. 4 Kris-kras door elkaar geworpen liggen de ontspoorde goederenwagens naast de vernielde rails. niet duur wel heerlijk si? Eü VEERTIEN GOEDERENWAGENS UIT RAILS Overstromingen in Algerije Gebroken as Politieman doodt collega NIEUWE DAG Over het algemeen veel be wolking met plaatselijk enige regen of motregen en hier en dear mist. Zwakke tot matige wind in hoofdzaak tussen zuid oost en zuidwest. Weinig ver andering in temperatuur. kV Zon op: 06.57 onder: 17.56 Maan op: 02.37 onder: 17.22 f W Leuvense studenten ven ontevreden blij *Vaa onze speciale verslaggever) de wens van het stadsbe- ftG-j het hemden van betogingen verbaden, maakte de stoet een de, boog om Leuven heen en vond Ne.f ^betoging in de nabije gemeente de 5^Tlee ï)Laats- De organisatoren van voettocht waren over dit voor velen tDr^Vacht rustige verloop zeer te Oom omdat zij de 180 km. mars ^nde-Leuven als een vreedzame dnJilfestatie, eèn geweldloze actie be- hadden. Hiervandaan ook distantieerden zfl ieii Zeer nadrukkelijk van de inciden- Welke zaterdagavond in Mechelen ADVERTENTIE Uit ome internationale keuken: Dezo torso gerechten Falstaff, restaurant van het Rijnhotel Rotterdam 10 okt. (AFP) De pre- van de Sovjet-Unie, Nikolaj C*0r«y, heeft zijn bezoek aan Oos- 'A. dat vandaag zou beginnen, hln Rezondheid8redenen enkele dagen ^ten «i uitstellen, zo heeft de Russi- ambassadeur zondagavond aan Klaus meegedeeld. (Van onze correspondent Q, jJ®CHEDE, 10 okt. De 70-jarige Achï ter BorS uit deze stad is de W.; van zaterdag op zondag in zijn Ojh (dg door kolendampvergiftiging te leven gekomen. Zijn echtgeno- *chïïer d met ernstige vergiftigingsver- hOroselen in een ziekenhuis opgeno- het- Baar toestand is zorgwekkend. Vergiftigingsgeval werd gister- omstreeks tien uur door buren W^kt. uit het feit dat de televisie bef JJanstond wordt afgeleid dat k'ej ?°htpaar zaterdagavond reeds on- 18 geworden. dezer dagen In het nieuws done""® door de weigering van „jiiinee Wisse om de kinderen van «ek, fiin lat, gemeentenaren tegen polio te door ïn?nten> werd gisteren bezocht ?fort "<n 0: van dit weekeind nze sportbijlage. Pagina 3: e'0naal nieuws. p Pagina 4: ll;iustrie biedt enorme V 0 Pagina 6: q en TV-nieuws. .^.Pagina 7: meisjes op Delftse keuze. als hobby ('s Lands Alfrink over de nieuwe ®.0eaer7mus- gen v,,,Se,eU meer steun voor bouw Q "Hingen. be Pagina 8: blV'vlONn,eIoi?reld- Door Kc.entraii ARON. sat,e bestuur aartsbisdom plaats vonden. Daar sneuvelden enke le etalageruiten, onder meer van schoenwinkels, waarbij de leider van de liberale partjj, O. Vanaudenhove, bij de Vlamingen gehaat vanwege zijn an ti-federale en anti-Vlaamse houding zakelijk geïnteresseerd schijnt te zijn. Voorts werden auto's beschadigd en vijandige leuzen aangeheven voor het aartsbisschoppelijk paleis van kardi naal Suenens. Een viertal personen dat zich aan deze baldadigheden schuldig had ge maakt, werd door de politie aangehou den. Het waren geen studenten. De be volking van Mechelen betuigde veel ad hesie met de actie van de studenten. Tientallen leeuwenvlaggen markeer den de route; bovendien sloten honder den burgers zich bij de mars aan. Bij aankomst in Leuven volgde een ki lometerslange file auto's de proteste rende „wandelaars". Naar schatting arriveerden tweeduizend Vlamingen op het plein van de betoging in Hever- lee. De voorzitter van het Katholiek Vlaams Hoogstudentenverbond, H. Langohr, formuleerde opnieuw de Vlaamse eisen inzake Leuven, o.a. vol ledige splitsing van de katholieke uni versiteit. Derhalve een Nederlandstali ge universiteit in het Vlaamse Leuven en stichting van een nieuwe katholie ke Franstalige universiteit in Wallo nië. Voorts eiste hjj de benoeming van een leek tot rector-magnificus en in trekking van het omstreden mande ment van de bisschoppen van mei. De praeses van het faculteitenconvent, R. de Ganck, ging in zijn toespraak na der in op de meest actuele gebeurtenis rond de katholieke universiteit: de re cente publikatie in de staatscourant van het zogenaamde organieke reglement. Volgens dit reglement is er voort aan sprake van twee aparte afdelingen met een zo groot mogelijke autonomie. Beide afdelingen worden evenwel uni tair bestuurd door een raad van be heer, bestaande uit vijf Nederlands talige en evenveel Franstalige leden. Bij deze raad berust de besluitvor ming; voorheen kwam dit recht uit sluitend toe aan de rector-magnificus, de rechtstreeks vertegenwoordiger van het episcopaat. Bij alle onder de druk der omstandigheden afgekon digde wijzigingen blijven de bisschoppen toch nog de hoge leiding over de uni versiteit behouden, temeer omdat zij ADVERTENTIE Arosa Saskia inzake de begroting en de benoemin gen over het vetorecht beschikken. Praeses De Ganck noemde dit organie ke reglement daarom geen oplossing voor de moeilijkheden daar de univer siteit toch nog unitair bestuurd wordt. Bovendien worden de zes leden van het dagelijks bestuur door het episco paat benoemd. Het organieke regle ment betekent dus geenszins een ech te democratisering van de katholieke universiteit en al evenmin een volle dige splitsing. Beide afdelingen blijven immers in Leuven gevestigd zodat het verfransingsgevaar van deze Vlaam se stad blijft bestaan. „In feite", aldus de heer De Ganck, „zijn we nog even ver als in mei.' De Vlamingen mogen zich geen zand in de ogen laten strooien en moeten dus ondanks het organieke reglement vast houden aan overheveling van de Franstalige afdeling naar Wallonië. Ook prof. dr. M. van Haegendoorn wees erop dat de aanwezigheid van een Franstalige afdeling in Leuven een voortdurende bedreiging voor Vlaanderen vormt. Op die manier hoopt men Leuven ongemerkt te ver fransen en te annexeren bij het frans kiljonse Brussel, zo zei hij. Prof. dr. Z. van Hee sprak de stu denten vaderlijk toe en spoorde hen aan om geen daden te* stellen welke een nieuwe dialoog met het episcopaat zul len verijdelen. Niettemin durfde ook hij er zijn spijt over betuigen dat de bisschoppen maar niet willen be grepen wat zij eigenlijk moesten be grijpen. Na afloop van de betoging in Hever- lee was het korte tijd in Leuven on rustig. Leuzen schanderende studenten trokken door de stad maar incidenten bleven uit. Volgens de studenten waren de meeste betogers te zeer vermoeid door de voettocht alsmede door de aan houdende regen. Bovendien trad de rijkswacht zeer tactisch op, want ma joor H. Reviers had zijn circa vijfhon derd rijkswachters opdracht gegeven om de consigneplaatsen niet te ver laten tenzij zich onregelmatigheden zouden voordoen. Hij voorkwam daar mee wat de studenten provocatie zou den kunnen noemen. Vandaag bij de opening van het aca demisch jaar kan de situatie evenwel danig veranderen, zo menen zij. Uit protest tegen het episcopale stand punt inzake de universiteit zullen alle Vlaamse studenten de academische stoet de rug toekeren, letterlijk en fi guurlijk. nu weer vrij zijn mis- ADVERTENTIE UTRECHT, 10 okt. De politie moest er vrijdagavond laat aan te pas ko men om mevrouw M. Ronouvrie, die hier een pension voor buitenlandse ar beiders exploiteert, weer het gevoel te geven baas in eigen huis te zijn. Tot haar grote schrik c-tdekte ze tegen het middernachtelijk unr dat er in haar reeds overbevolkte pension allerlei Ma rokkanen sliepen die er niet thuishoor den. De verstekelingen verstopten zich onder bedden en in kasten toen de po litie kwam. De vreemdelingendienst moest er worden bijgehaald. Een aan tal clandestiene pensiongasten wachtte daarop niet, maar koos het hazenpad. De politie verwijderde drie Marok kanen uit het pension, hun paspoorten werden in beslag genomen. Men acht het niet uitgesloten dat ook in andere Utrechtse pensions gastarbeiders zijn binnengesmokkeld. et* 3 a O Station* weecs •c ft u'i co 5 Den Helder zwaar bewolkt 16 12 i Ypenburg zwaar bewolkt 14 11 2 Vlissingen zwaar bewolkt 15 11 4 Eelde zwaar bewolkt 14 8 5 De Bilt geheel bewolkt 14 11 2 Twente regen 14 11 4 Eindhoven motregen 14 11 8 Beek regen 15 12 5 Stockholm onbewolkt 12 -2 3 Oslo onbewolkt 10 -2 0 Kopenhagen zwaar bewolkt 15 8 7 Londen regen 15 10 1 Amsterdam zwaar bewolkt 16 12 3 Brussel mist 13 11 4 Luxemburg regen 15 13 2 Parijs geheel bewolkt 15 13 1 Nice zwaar bewolkt 24 18 0.1 Berlijn regen 18 14 0.1 Frankfort mist 13 13 0.1 München mist 21 14 0 Zürich geheel bewolkt 18 12 1 Genève mist 19 14 1 Wenen zwaar bewolkt 23 11 0 Innsbruck mist 23 8 0 Rome zwaar bewolkt 24 18 1 UTRECHT, 10 okt. Een voorstel van het dagelijks bestuur van de KVP om de komende verkiezingsstrijd in te gaan met één enkele zeer aanspre kende figuur als lijsttrekker, is door het uitgebreide Partijbestuur verwor pen. In een besloten vergadering is zaterdag over deze zaak langdurig ge debatteerd. Daarbij werden als lijst trekkers door het dagelijks bestuur van de partij onder andere de heren Schmelzer en Cals voorgedragen. Het Partijbestuur, waarin vertegenwoordi gers van de K.V.P. uit het gehele land zijn opgenomen, heeft gekozen voor aparte lijsttrekkers voor het westen, het oosten en het noorden. Bra bant en Limburg. Definitieve beslissin gen over wie dat zullen zijn, worden pas genomen, wanneer de geledingen van de gehele K.V.P. in het land, zoals afdelingen en kringbesturen, daarover hun licht hebben doen schij nen. Deze eerste reactie van het Partijbe stuur is niet onbegrijpelijk. De politieke figuren, die met de zwaarste verant woordelijkheid belast zijn, zijn door de omstandigheden van de laatste tijd voor velen omstreden geworden. De onrust, die om allerlei redenen de gro te politieke partijen beheerst (neiging tot parlementaire en partijvormin gen, rukken naar links, ernstige kritiek op de resultaten van het kabinetsbe leid vooruitzicht op grote invloed van de jongeren, waarvan de kiesgerechtig de leeftijd is verlaagd enz.), heeft ook in de K.V.P. zijn weerslag gevonden. De heer Schmelzer, die door het da gelijks bestuur van de K.V.P. als eer ste op de voordracht was geplaatst om algemeen lijsttrekker te worden, valt onder die omstreden figuren. Hij zou gemakkelijk kunnen worden verper soonlijkt met de fouten, die men het Kabinet-Cals verwijt. Drs. Schmelzer heeft na de val van het Kabinet-Ma- rijnen als eerste aan de wieg van het huidige kabinet gestaan. Hij werd dooi de Koningin aangewezen als informs teur en zette dus de eerste stappen naar een nieuwe regeringscombinatie, waarin weer socialisten werden opge nomen. Het Kabinet is reeds bij de eerste begroting, die het het vorig jaar aanbood, door de Kamer tot bezuini gingen gedwongen. De heer Schmelzer was een van de eersten, die het ini tiatief daartoe nam, maar het resul taat was minimaal. De zeventig mil joen gulden betekenden een druppel op een gloeiende plaat, hetgeen steeds dui delijker werd naar gelang het parle mentaire jaar voortschreed. Schmelzer is bovendien geen man, die onbesuisd barricades opvliegt. Voor zichtigheid is één van de hoofdtrekken van zijn karakter. Mogelijk dat ook dit hem in de ogen van vele partijleden van de K.V.P. thans niet zo gewenst doet voorkomen als lijsttrekker. Ook de minister-president mr. Cals schijnt als lijsttrekker voor het gehele land minder geschikt te zijn bevonden. Ook hij staat thans te veel in het middelpunt van de politieke stroom versnelling, die hij zelf met zijn Kabinet heeft veroorzaakt en waarvan de resultaten voor velen in de partij bedenkelijke kanten vertonen. Maar al te gemakkelijk herinnert men zich dan Huweer, dat mr. Cals de verantwoor delijkheid draagt voor het dormeren bui ten de directe invloed van de kiezers oim van een kabinet van geheel ande re politieke samenstelling. Het is de vraag, of andere minis ters uit het Kabinet Cals nog als lijst trekkers in aanmerking zullen komen. De afdelingen van de partij zullen hier over zelf in de komende maanden kun nen oordelen. De beslissing hierover zal niet eerder dan in februari defini tief worden. DEN HAAG, 10 .okt. Vanmorgen om 07.32 precies is, volgens een op gave door de NAM verstrekt, het eerste Nederlandse aardgas geleverd aan Bel gië. Via het overslagpunt aan de Ne derlands-Belgische grens tussen Ossen- dreeht en Zandvliet leverde de N.V. Ne derlandse Aardoliemaatschappü Gas Export het gas aan de Distrigaz, maat schappij voor gasvoorziening, gevestigd te Brussel. (Van onze correspondent) UTRECHT, 10 okt. Op de lijn Utrecht-Den Bosch nabij de overweg in het Houtensepad is hier zaterdag een uit 37 wagens bestaande goederen trein ontspoord, waarbij veertien wa gens buiten de rails kwamen te staan of om zijn gevallen. Het was een enorme chaos, waarbij een zogenaamde zelflosser dwars over de rails, die als een spiraalveer gekruld waren, kwam te liggen. De diensten tussen Utrecht en 's-Iler- togenbosch zijn de hele zondag ge stoord geweest. Pas vanaf vanmorgen tien over negen rijden alle treinen weer normaal. Bovendien was de wagen terecht ge komen op een op een zijspoor staande wagon, die op zijn beurt leunde tegen het gebouw van het onderstation voor de elektrische bovenleiding. Zand en cement lagen verspreid op de grond. Ook was een portaal van de leiding vernield. Ruim een half uur na de ont sporing knapte een seinpaal af, hetgeen met een hevige lichtgloed gepaard ging. De ravage was van dien aard, dat het opruimingswerk, met kranen uit Eind hoven en Utrecht, tot vanochtend duur de. Vannacht om half twee stonden alle wagons weer overeind. De totale schade aan spoorbaan, bovenleiding en wagons wordt op 400.000 gulden geschat. Daar beide hoofdsporen versperd waren, moesten reizigers van en naar Den Bosch een omweg over Rotterdam of Arnhem maken, terwijl voor het lokale verkeer autobussen op Gelder- malsen reden. De eerste groep reizigers uit Den Bosch, die gedupeerd werd, bevond zich in een trein, die achter de verongelukte goederentrein zou volgen en werd opgehouden tussen Houten en de Lunetten. Langs een kleine omweg kon deze trein op het spoor van de baan Arnhem-Utrecht worden gereden. De goederentrein was op weg van Lutterade naar Beverwijk en bestemd voor de Hoogovens. Er reden ook bol- lenwagens mee, gevuld met kolengruis. Het omslaan van de wagens gaf zo'n hevige klap dat omwonenden dachten, dat de trein op de zich langs de baan bevindende huizen was inge reden. De machinist, de veertigjarige heer J. Langendijk uit Amsterdam, merkte pas dat er iets mis was, toen de trein stopte door het verbreken van de luchtleidng. Zijn eerste werk was de wachtpost, 10 okt. (UPI) Italiaanse politie VATICAANSTAD, De Vaticaanse en 'hebben de veiligheidsmaatregelen rond de Paus in alle stilte verscherpt, na dat hij vorige maand een dreigbrief had ontvangen, zo is uit welingelich te bron vernamen. De brief is mogelijkerwijs bedoeld ais trrap. De Pauselijke garde en de Italiaanse politie zouden echter geen riiicohs nemen. De dreigbrief zou naar het zomerverblijf van de kerkvorst, in Castelgandolfp, zijn gezonden tij dens zijn verbluf aldaar. Ir zou de paus duidelijk zun dat „hij deze keer ontspringen". De de brief gemaakt de dans niet zou Italiaanse politie is er vrijwel van overtuigd „grappenmaker" te doen u.i „uit bezo, 11 september, met een te hebben. pentino Romano, op merkten journalisten wel dat de po litie in groter getale dan anders aan wezig was. De Paus zelf zou zich ner gens bezorgd over maken. ALGIERS, 10 okt. (UPI) - Bij gro te overstromingen in Noord-Algerue zijn zes personen om het leven geko men en verscheidene honderden ge wond of vermist, zo is van officiële zijde vernomen. De materiële schade loopt in de duizenden dollars. De overstromingen zijn te wijten aan de hevige regenval van de laatste tijd. die zich een kilometer verder bevindt, telefonisch te waarschuwen. Hij was in Eindhoven op de elektrische locomotief gestapt. Toen hu de overweg was ge passeerd, had hij achter zich een vonk uit de leiding zien springen. Veel aan dacht schonk hij daaraan niet, omdat zo iets wel meer voorkomt. Het was het eerste ongeluk, dat de heer Lan gendijk in zijn 23-jarige loopbaan bij de N.S. heeft meegemaakt. Vermoedelijk is de ontsporing een gevolg van het warm lopen van een wielpot aan een Belgische wagen, waardoor de as is gebroken. Er lag een pot naast de rails, een eind vóór de overweg, waar de ontsporing reeds begonnen moet zijn, omdat de bielsen daar al vernield waren. Pas toen de Belgische wagon in aanraking kwam met de betonnen plaat in de overweg, kreeg de trein de genadeslag. De moord op zes miljoen Joden werd door de Nazi s gedekt met de uitdrukking „Endlösung der Juden- fragehet meest weerzinwekkende eufemisme dat ooit bedacht is. In die zogenaamde oplossing van het Joodse vraagstuk hebben mensen al» Adolf Eichmann en zijn medewerker Franz Novak een groot aandeel ge had. Eichmann heeft vijf jaar ge leden na een proces in Israël de doodstraf gekregen. Maar de voor malige SS-Hauptsturmführer Novak werd vorige week door een rechtbank in Wenen vrijgesproken. Dit is een verbijsterende uitspraak. Een oorlogs misdadiger, die zich jarenlang schuil had gehouden voor hij eindelijk be recht kon worden, loopt rond, zonder dat hij daden geboet heeft. Novak was verantwoordelijk voor het transport in 1944 van 430.000 Joodse mannen, vrouwen en kinderen in treinen van veewagens van Hongarije naar de gaskamers van Auschwitz. De jury verklaarde hem op dit punt van de aanklacht inder daad schuldig. Novak was een oor logsmisdadiger. Daarentegen konden de acht leden van de jury het niet eens worden over de vraag of Novak had gehandeld „in unwider- stéhlichem Zwang und Befehlsnot- stand De stemmen staakten en de rechter sprak de beklaagde vrij. Zo hebben vier leden van een Weense jury opnieuw de verfoeilijke stelling „Befehl ist Befehl als geldig erkend, waarmee zij de rechtspraak in Oostenrijk te schande hebben ge maakt. In andere landen hebben oorlogsmisdadigers tevergeefs hun on schuld bepleit door zich te beroepen op orders van hun meerderen. In Oostenrijk heeft men nu het hevel zwaarder laten wegen dan de ver antwoordelijkheid voor het eigen ge weten. *De Oostenrijkers hebben niet minder historische schuld dan de Duitsers aan de wandaden in naam van de Oostenrijker Hitier bedreven. Veel Oostenrijkers beseffen, dat zij als natie wat goed te maken hebben. Van die kant is dan ook scherp ge protesteerd tegen Novaks vrijspraak. Misschien kan door een uitspraak in hoger beroep van het Oostenrijkse hooggerechtshof de smaad enigszins worden uitgewist. ADVERTENTIE (Van onze verslaggever) UTRECHT, 10 okt. Werkspoor- Utrecht heeft ongeveer zeshonderd man personeel te veel. Het bedrijf, dat 2500 werknemers in dienst heeft, overweegt dat aantal terug te bren gen tot ca. 1900 man. Omdat ver scheidene mensen met vervroegd pensioen gaan, het normale verloop niet zal worden aangevuld, contrac ten met buitenlandse arbeiders niet meer zullen worden verlengd en een aantal mensen bij andere bedrijven van de Verenigde Machine Fabrieken kunnen worden ondergebracht, zal uiteindelijk rond 200 man voor ont slag in aanmerking komen. Ook zal er mogelijk een werktijdverkorting worden doorgevoerd. De directie zegt, dat deze ontslagen een gevolg zijn van het uitblijven van orders van de Nederlandse Spoorwe gen. Bij de Spoorwegen bevestigde men, dat Werkspoor-Utrecht, die voor zijn afdeling rollend materieel voor een groot deel van de N.S. afhankelijk is, inderdaad voorlopig van orders versto ken zal blijven. Bij Werkspoor had men erop gerekend de noodzakelijke inves teringen van de Nederlandse Spoorwe gen in nieuw materieel te zullen ver zorgen. De N.S. dreigen echter dit jaar een verlies van f 70 miljoen te lijden, i.ede door de bezuiniging bij de over heid zullen deze investeringen wor den getemporiseerd. Bij Werkspoor toont de leiding zich nogal gegriefd over het feit, dat de Spoorwegen zo laat hebben meegedeeld geen werk meer te hebben, maar de N.S. reageert daar lakoniek op met de vraag:, „Welk bedrijf zegt van te vo rm, dat hij niets meer zal bestellen?" De order van Indonesië voor ruim 450 spoorwagons me* reserve-onderde len. voor een totale waarde van 12 miljoen, die door Werkspoor in het ka der van de kredietgarantie van de Ne derlandse regering is uitgevoerd, heeft de afdeling rollend materieel van Werkspoor-Utrecht nog een tijdlang aan het werk kunnen houden, maar nu moet het bedrijf, uit het oogpunt van efficiency, gaan inkrimpen. Vertegenwoordigers van de vakbon den hebben de gehele zaterdag met de directie van Werxspoor vergaderd, waarbij de recente omw.k .elir.gen van de onderneming uit de dot ken zijn ge daan. De vakbonden hebben een af vloeiingsregeling voorgesteld, die door de leiding van de onderneming in stu die is genomen. Morgen wordt het ge sprek vervolgd.- Vandaag is het perso neel over de feiten ingelicht. Hij de Verenigde Machinefabrieken Stork-Werkspoor (V.M.F.), waarvan Werkspoor-Utrecht een onderdeel vormt, zijn ca. 20.000 man personeel in dienst. De belangrijkste andere fa brieken van het concern .ijn: Stork- Werkspoor Dieselmotoren in Amster dam, Werkspoor-Amstei im, Kon. Ma chinefabriek Gebr. Stork en Co in Hen gelo, Machinefabriek en Ijzergieterij Holland in Bergen op Zoom. Machi nefabriek Stork-Jaffa in Utrecht, Stork Dieselmotoren in Zwolle Stork-Pom- pen in Hengelo en Assen en Kromhout Motoren in Amsterdam. COBURG, 10 okt. (DPA) Een 26- rige wachtmeester van de West- uitse grenspolitie heet zaterdag avond op een palrouiüe- i: m het Bei erse grensgebied zijn 25-jarige colle ga Günter Bechert met een stiletto doodgestoken. Naar de officier van justitie te Coburg meedeelde, hadden beide mannen voor zjj op patrouille gingen een café bezocht.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1966 | | pagina 1