Bouw van medische faculteit bereikt hoogste punt Toneelspel Meteoor' liet vraagteken na fyae 98 Honderd meter in slechts 24 dagen CAMERA'S OP STEIGER1 Kunst bij particulieren in forensen-Barendrecht VLAG IN TOP EN TROMPETGESCHAL Sleepbootkwestie is geregeld Van Beveren terug in Sparta Rotterdam geeft NLM korting hoeral het donzen dekbed is her-ondekt! r „De kleine Kerk" in Maassluis wordt afgebroken Degens fusie ^rgadoorsbedrijf A'dam moet ^0 man ontslaan Europoort '66 voor het eerst in Amsterdam ter meulen INTERIEUR Drakerige vampier Meespelen Moulijn nog onzeker Drankdieven gepakt ter meulen DEKLERK&ZN Prolongaties Reprises Femina succes Maerten Tromp op Duitse televisie ^lEUWE dag VRIJDAG 14 OKTOBER 19óó luiers' aMsÊ A Hakenkruizen op Duitse auto Finse Afgelaste voorstelling De televisiecamera's hebben op de steigers het toezicht over genomen. fcieR Van deze Jub''eum aan" 100x230 cm schrift, best. ADVERTENTIE De meest verkochte moderne gordijnstof van 7 tot 8 gulden is toch wel de bedrukte Finse weefstof. (Van een medewerker) Er kan over ,,De Meteoor", het nieu we, door de Haagsche Comedie ge speelde stuk, lang worden gediscussi eerd. De opvattingen lopen bijzonder uiteen. Gisteravond in de Rotterdamse Schouwburg hebben de in niet al te grote getale opgekomen Durrenmattliet- hebbers er matig op gereageerd. Wel werd er veel en gretig gelachen. In zijn toelichting zegt Diirrenmatt dat het een stuk is over het niet kunnen egeloven. De man die telkens opnieuw sterft en weer verrijst kan volgens de auteur niet weten dat hij dood was. In het stuk bleek dit niet. Het werd een macabere groteske Totentanz. De man die sterven wilde,1 bleef leven en zij die met hem kwamen spreken over hun ellende, hun ondergang, stierven. Als in een komedie vol paradoxen wor den vele zaken op hun kop gezet. Men kan zich afvragen waarom Dürren- matt deze rarekiekkast opvoert met mensen die net allen even buiten pro porties zijn, die net even buiten de realiteit staan. Als parodiërende kant tekeningen bij een wat duister thema. Eén ding werd wel duidelijk: dat voor een niet-gelovige het idee van ver rijzenis geen rol speelt. Zelfs als in de slot-scene een Leger-des-Heilsgroep Gods halleluja zingt, roept hij alleen maar om te mogen kreperen. Hij vraagt zich nergens af waarom en hoe hij weer is gaan leven. Hij reflecteert ROTTERDAM, 14 okt. Gisteren is overeenstemming bereikt over een regeling voor het bestellen van sleep boten, nodig voor uitgaande en inko mende schepen in het Europoort-ge bied. In Rotterdam circuleerden de laat ste week geruchten dat havenloodsen uit protest tegen een vermindering van een jaarlijks douceurtje voor bemidde ling bjj het bestellen van sleepboten sinds enige tijd minder sleepboten bestelden dan voor een verantwoord manouvreren van de schepen in het Rot terdamse havengebied nodig was. Er is een gedetailleerde regeling uit de bus gekomen na overleg tussen het havenbedrijf, cargadoors, werkgevers en werknemers in het sleepbootbedrijf en de havenloodsen. De regeling, die gisternacht is ingegaan, houdt in dat het bestellen van sleepboten moet ge beuren b(j de sleepvaartcentrale die een oordeel moet uitspreken over het aan, tal in te schakelen sleepboten. Als de centrale het namelijk niet eens is met het bestelde aantal moet ze zich in verbinding stellen met het kantoor van de havenmeester. Dit kantoor zal bij controverses een beslissing nemen. Het kantoor van de havenmeester moet bii de beslissing rekening houden met de orde en veiligheid in 't havengebied. Wanneer er over de beslissing van de havenmeester onenigheid bestaat zal eb, indien dit nodig wordt geacht, op kor te termijn een bespreking volgen tussen alle betrokkenen. De zaak moet dan echter wel eerst volgens de beslissing van de havenmeester worden afgewerkt. ADVERTENTIE goudseslngel 221. (otterdam Angstkreten van bedreigde vrouwen, bloederige beten, een duister kasteel en een dito klooster zijn de voornaam ste attributen waarmee Terence Fis her het verhaal over de herrezen graaf Dracula uit de buurt van Karlsbad, nieuw leven poogt in te blazen. Nadat de in een vorige film ('58) gestorven, doch niet verdelgde Christopher Lee zijn gestalte heeft teruggekregen, dank zij het bloed van een argeloze Engelse toe rist, gaat hij in „Dracula, prins der duisternis" weer met frisse moed en barokke sluwheid tot hernieuwde acti viteit over. Aan het slot van het weinig originele en traag verlopende verhaa. wordt de griezel buiten bedrijf gesteld door stromend water, dat onder het kapotgeschoten ijs van een kloostervij ver opborrelt. Het vampier-thema blijkt slechts weinig variatie te bieden en geeft, als men het foefje van de bloederige truches eenmaal doorziet, eerder aanleiding tot lachen dan tot hui veren. niet, een typische eigenschap van een levend, denkend mens. Heeft men een maal een dergelijke figuur gecreëerd waarin dood en leven onder een hoofd zijn samengebracht, dan liggen de gro teske situaties voor het grijpen. Maar de kern bleef voor ons wat ma ger, bij alle respect over de wijze waarop Diirrenmatt zijn figuren typeert: de geëxalteerde dominee, de innemen de call-girl, zijn laatste vrouw, de mis lukte kunstschilder of de pedante, puur zakelijke toiletjuffrouw die zijn schoon moeder blijkt te zijn. Diirrenmatt is een moraliserende toneelschrijver, maar de tendens van deze moderne morali teit gaat schuil achter veel vraagte kens. De interpretaties zullen van toe schouwer tot toeschouwer verschillen. De voorstelling zelf voldeed aan zeer hoge eisen met Paul Steenbergen in de hoofdrol van de telkens opnieuw ster vende Nobelprijswinnaar en tevens a's regisseur. Daarnaast speelt onder meer Leo de Hartogh een sublieme grote Mu- heim, Ida Wasserman een parmantige oude toiletjuffrouw en Frans van der Lingen een holle frases uitsprekende criticus-lijkredenaar. H.J.W. ROTTERDAM, 14 okt. Het gemis van Ole Madsen stelt Sparta's trainer Wiel Coerver voor aardig wat proble men bij de samenstelling van zijn voorhoede. Voor de belangrijke wed strijd van zondag tegen ADO doet hij voor het eerst in deze competitie een beroep op Wil van Beveren. De vroe gere speler van Emmen kwam in het vorige voetbaljaar regelmatig voor Sparta's hoofdteam uit, maar dit sei zoen kwam hij er nog niet aan te pas. Zondag vervangt hij Onsman, die in de vorige drie wedstrijden niet kon imponeren. Het meespelen van Coen Moulijn te gen DOS is op dit moment nog onzeker. Eerst zaterdag wordt in overleg met Moulijn zelf beslist of hij samen met Geels, Kindvall en Bild de aanval gaat vormen. Speelt hij niet. dan verhuist Wim Jansen naar de linksbuitenplaats en komt Rob de Boom op het midden veld. Ook Hans Kraay is zondag te gen zijn oude club van de partij. De ze ven hechtingen boven zijn oog is hij kwijt en de twee nieuwe stifttanden zijn inmiddels vervangen. Het nu aardig in de verdrukking ge komen SVV ontvangt zondag het sterke Volendam. Trainer Rinus Gosens moet nog steeds de Spanjaard Arteaga mis sen, waarvan men verwacht dat hij weer naar zijn geboorteland is terug gekeerd. Op het middenveld speelo voor het eerst Bax. Verder is het team ongewijzigd. Excelsior is na de ver dienstelijke overwinning tegen Wilhel- mina in de „winning mood". Een zege op het aanvallend sterke Haarlem kan de Kralingers zelfs in de kopgroep bren gen. Brand vorige week gepasseerd is alweer terug en bezet nu de rechts-buitenplaats. Xerxes heeft op nieuw geen wijzigingen te melden. Het zelfde team, dat de profs van DWS terugwees, reist zondag naar het verre Maastricht. (Van onze correspondent) SCHIEDAM, 14 okt. Twee Schie- damse chauffeurs zjjn naar het huis van bewaring te Rotterdam gebracht Zij worden ervan verdacht in de nacht van 22 op 23 september uit een vracht auto vier dozen met flessen gedistil leerd te hebben gestolen. ADVERTENTIE Jonge en a.s. Hoeders, die een extraatje over willen houden in deze dure tijd... en toch voor hun kleine de beste luiers willen hebben, worden morgen in onze baby-afdeling verwacht. Want dan verkopen wij eerste keus oogjes- en tetra luiers, van zuivere, zachte katoen (zonder pap) van 1.10... die nor maal met elk wasmiddel uitge kookt kunnen worden... voor nog géén acht dubbeltjes. Morgen om 9 uur begint de verkoop van deze zachte katoe nen hagelwitte oogjes en tetra- per stuk wA Géén te/, of schrift, best. ROTTERDAM, 14 okt. De contact commissie vliegvelden heeft het ge meentebestuur van Rotterdam ver zocht, het verzoek van de KLM in te willigen om voor de aan het bnnen- lands luchtnet deelnemende vliegtui gen een gereduceerd landingstarief vast te stellen, in dit geval voor de luchthaven Rotterdam. Genoemde com missie adviseert het landingsgeld voor de KLM-vliegtuigen voor een periode van drie jaar te stellen op 50 procent van het thans geldende tarief. B. en W. menen, dat aan het verzoek van de KLM gevolg moet worden gege ven, al wordt daarbij het vertrouwen uitgesproken dat de wijze waarop Rot terdam in dit net is opgenomen m een niet te verre toekomst zal worden ver beterd. Voor de luchthaven Rotterdam zal de reductie tot 1 januari worden betrekend op het thans geldende ta rief en met ingang van die datum vol gens het dan geldende, reeds door de aad goedgekeurde tarief, dat gemiddeld 15 procent hoger ligt dan thans. Ook een ander advies van de contact commissie vliegvelden willen B. en W. opvolgen, wat inhoudt dat vliegtuigen tot 1500 kg 3,75 landingsrechten be talen, tot nu toe lag die grens bij 1000 kg. B. en W. stellen de Rotterdamse raad voor tot beide veranderingen te b sluiten. UTRECHT, 13 okt. Op de auto van de 27-jarige electriciën Erwin Schal- la uit Duisburg zijn woensdagavond in Utrecht hakenkruizen gekrast. De au to had ongeveer een uur lang op de Oudegracht gestaan. ADVERTENTIE COMPLETE WONINGINRICHTING ub nie irisetóe De nieuwste, héérlijkste manier van slapen is al heel oud: slapen onder dons. Het mooiste echt-donzen dekbed heet Irisette - licht als een veertje, luchtig warm als de eerste lentebries, geeft Irisette ook de 'lichtste' slaper een verkwikkende nachtrust De Klerk heeft het donzen dekbed her-ontdekt De Klerk heeft Irisette ontdekt: in prachtige kleuren, fantastische dessins, zowel één- als twee-persoons sets. screendpuk gordijnstot Morgen om 9 uur begint de één- daagse verkoop van deze Finse weefstof, In mooi dessin In apar te kleurencombinaties, 120 cm breed, per meter voor Cêin tel. of „Naakte onschuld" (a.l.) in Cineac NRC, „Zeventien" (ontr.) in Cineac A.D.„How the west was won" (14 jr.) in Cinerama; „The sound of music" (a.l.) in Corso; „Arbeswue" (14 j.) in Grand, „Kaarten op tafel" (14 J.) in Lumière; „Operatie opium" (14 jr.) in Luxor; „De spion met het kanten broekje" (a.l.) in Studio '62; „Gescheurd gordijn" (14 jr.) In Thalia; „La dolce vita" (18 j.) in 't Venster. „De man die verdwijnen moest" (14 Jr.) „Tiko en de haai", (a.l., za. zo 2)„Ver slaafd aan het leven" (18 j. za. 0.15) in Colosseum, „Ontsnapping uit de jungle" (14 j.) „De rode lampjes" (18 j., ma. t.m. woin Harmonie, „Angélique, weg naar Versailles" (18 J.) in Metro: „Nevada Smith" (18 j.) in Passage, Schiedam; ,,De knotsgekke kerels in hun vliegende krat ten" (a.l.); „Stan Laurel en Oliver Hardy" (al) za zo 2; „Meisjes, die men niet trouwt" (18 j.). vrij, za. 24 uur In Prinses; De onoverwinnelijke drie" (14 j.) in Rex, "The bridge om the River Kwai" (14 J.), "Hii zi1 en de derde" (18 j. wo.); Chans" ('ontr za 0.15) in Victoria. von heWeking van de film „Gangster meisje" (Kriterion) vindt men elders in ons blad. (Van onze correspondent) MAASSLUIS, 14 okt. Deze week is men begonnen met de afbraak van „De Kleine Kerk" aan de Hoogstraat te Maassluis. Jarenlang heeft het ge bouw leeggestaan. De toestand werd zeer gevaarlijk toen by een flinke wind een stuk van de dakbedekking naar be neden kwam. De kerk is een van de oudste ge bouwen van Maassluis. In 1598 werd de kerk in gebruik genomen. In 1947 werd het ontruimd waarna het enige tijd dienst heeft gedaan als repetitielokaal pan een drumband. Geen wonder, want het weefsel heeft karakter... de kleuren zijn geraffineerd mooi gecombineerd kortom, U koopt een gordijn met sfeer, passend in iedere woning. Morgen zoekt U ze uit, met guldens voordeel... per metér voor nog géén vijf gulden. (Van onze verslaggever) 14 okt.Luid trom- a8dso en ^et h'jsen van de Neder- tr>„ de Rotterdamse vlag omlijst- de "ïylerriag op de bouwplaats van kojj, Jmsche Faculteit een korte bjjeen- j. Jer gelegenheid van het bereiken he„ Pet hoogste punt der eerste beton- hooet rn van de hoogbouw. Vanaf een Pettist van metor lieten vier trom- ?jen van de Marinierskapel bron- Jago-lv'ahken neerdalen op de vele be- &0er lenden, waarna nir. B. J. de tgp pouwcurator van de Medische de tu- via een druk op de knop, Ven e dundoeken aan de masten bo- en, °P het gebouw breed liet uitwaai- hoogste punt was overigens dins- feikt ffjd omstreeks negen uur al be ter, D't dank zij de inspanningen van Van ?^htploeg van 80 en een dagploeg 4,34 man, die per etmaal gemiddeld lil „.T'Pter aan de hoogte toevoegden. ste ohts 24 werkdagen werd het eer- hujJVeelte van de betonkern met be- Ip tLVan een glijbekisting gerealiseerd. kukiJf®! verwerkte men hiervoor 4.100 ton.-.^ke meter beton en 40.000 kilo be- 2»J? 24 oktober a.s. wordt een begin o, v- met het glijden van het twee- gedeelte van de kern. Daar- de&u0rdt gestart met het resterende ge- ivaaj?..van het laboratoriumgebouw, Pr6/o().gebruik wordt gemaakt van ge- abrieeerde betonelementen. Het Ar P'ex zal dan met. inbegrip van hiin-Bi opbouw voor lift- en verwar- 35 Jp'bstallaties 110 meter hoog, "eter breed en 80 meter lang zijn. ^itte bouwplaats sprak ir. J. E. B. Var. £mans van het architectenbureau sir,e Lmbden, Choisy, Roorda van Ey- Je A Smelt, Wittermans n.v. namens senele bouwploeg zijn tevredenheid uit over het verloop van de bouw. Hij had bewondering voor de kwaliteit van het werk, de hoge graad van nauwkeu righeid en de moed van de arbeiders om het dag en nacht vol te houden. Dr. J. F. van Moorsel, voorzitter van het bestuur der Medische Faculteit, me moreerde de diverse hoogtepunten in het jonge bestaan van de faculteit. Het succesvolle verloop van de bouw was naar zjjn mening te danken aan de voortreffelijke samenwerking tussen alle betrokken partijen en de persoon lijke inzet van elke man op de bouw plaats. De heer Van Moorsel deelde tenslot te nog méde, dat de eerste etages van het laboratoriumgebouw in de zomer van 1969 in gebruik zuilen worden ge nomen. De arbeiders, die zich rondom de genodigden hadden opgesteld, kre gen niet alleen welgemeend „bedankt voor alle inspanning", maar ook een gratificatie. In restaurant Doublet werd tenslotte het glas geheven op een ver dere voorspoedige bouw van de Me dische Faculteit. (Van onze verslaggever) 13 °kt. Blijkens *6 v„ ,'elink aan personeelsleden is °Hi> erwachten dat per medio november seveer vijftig personeelsleden van f'argadoorsberlrijf Scheuer N.V. in j.JJ'sterdam ontslagen zullen worden, e'ft en ander zon verband houden met eb op hander zijnde fusie. hol81!1 z«de van de directie zijn tot aUe mededelingen geweigerd, ït. SS* de (nieuwe) directeur, de heer «n h§S6r> naar Engeland is vertrokken die evfty^acht wordt de enige te zijn, t, Van 'bueel mededelingen kan doen. Bonq de zijde van de Nederlandse van Vervoerspersoneel konden fteq a mededelingen worden gedaan. >;as niet ingelicht. Ook de directie 1 gewestelijk arbeidsbureau in floej) rdam kon geen mededelingen «a^jTERDAM, 14 okt- De reeds t)e ^kondigde middagvoorstelling van bjju tograaf en De Acteurs van Otto z°ndag in heit Piccolo theater zal w ziekte niet kunnen doorgaan. ADVERTENTIE U meent, dat het betere kindergoed altijd duur moet dan heeft U het toch heus mis! ||n dat zullen wij U morgen bewijzen met deze partij Tinne- r°y kinderrokjes in een prachti ge kleur rood, die zo parmantig Vlot staan. lode Tinneroy rokjes, met 2 Jakjes met leuke applicaties en J*artje en galgjes met koperen knoopjes, morgen voor nog Wén vier gulden. ROTTERDAM, 14 okt. Op vier steigers in de haven van Shell Neder land Raffinaderij N.V. te Pernis zijn televisie-camera's gemonteerd die tij dens het lossen en laden van een tanker, als er geen werkzaamhe den op de steiger worden verricht het toezicht kunnen overnemen yan de steigerlieden. De camera's worden bediend vanuit een centrale post, die onder meer is uitgerust met vier monitors. Door het manipuleren met enkele knoppen, kun nen vanaf die plaats de camera s in elke gewenste richting worden bewo gen, terwijl ook met de lens kan wor den „gezoomd" als bepaalde details dichterbij moeten worden gehaald. Bij regen of sneeuw kan een rui tenwisser op het venster van de ca mera in werking worden gesteld. Het diafragma van de lens van de ca mera past zich automatisch aan bij de lichtsterkte. Om ook 's nachts een zo goed mogelijk beeld op de moni tor te kunnen krijgen, worden op el ke camera twee zeer sterke halogeen lampen gemonteerd. Tijdens het meren of het vertrek van een tanker en het aan- of afkoppelen van de losslangen ligt de mast met de camera gestreken op de steiger, en wel zodanig dat de camera zelf veilig opgeborgen ligt in een stalen kast. Voor eventuele storingen wordt een extra camera met monitor in re serve gehouden. Via luidsprekers op de steigers kan men vanuit de monitorpost iemand, die de steiger betreedt, oproepen. De TV-installatie werkt met een gesloten circuit; het beeld wordt direct van uit de camera via een kabel naar de monitor overgebracht. (Van onze verslaggever). ROTTERDAM, 14 clkt. De negen tiende Femina is succesvol verlopen, kon de voorzitter van de bestuurcom- missie de heer C. v. d. Linden gis teravond meedelen bij de sluiting van deze consumentenbeurs. Het aantal van 126.529 bezoekers van de Femi na ligt vierduizend hoger dein vorig jaar. Standhouders zijn zeer tevreden over het bezoek en de belangstelling die de bezoekers voor hun produkten hebben getoond, maar zien toch uit naar de definitieve hal op het Xerxes terrein in verband met de ruimte. De Femina voor het eerst gehouden in het nieuwe Ahoy-complex op Heli port, heeft van de verhuizing geen na delige gevolgen ondervonden. De Femi- na-bezoekers hebben geen parkeer problemen gehad, dank zij de assisten tie van de verkeerspolitie die met walkie-talkies te werk is gegaan. Een zeer gewaardeerd begrip is de Instelling van „het open boek" gewor den waar wethouders en burgemeester menig vragenuurtje hebben doorge bracht. Ondervond men aanvankelijk in de hal de terugslag van het war me weer, de laatste dagen is de ven tilatie uitstekend geweest, aldus de heer Van der Linden. Hij dankte tot slot de directeur van de Femina de heer J. Holman en alle medewerkers voor hetpretti ge verloop van de beurs. (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 14 okt. De Euro poorttentoonstelling '66, welke geduren de de vorige vier jaren in Rotterdam is gestart en groot geworden, zal van 8 tot 12 november voor het eerst in het Amsterdamse RAI-gebouw worden gehouden. Tweehonderdenzestig stands zullen een oppervlakte van 24.000 vier kante meter vullen, 40 procent meer dan vroeger in de Rotterdamse Ahoy- hallen het geval was. Door een constante groei veroverde Europoort zich een plaats in de rij van de jaarlijkse internationale vakten toonstellingen. Er is een grote toena me van buitenlands bezoek, welke mede te danken is aan het werk van de Nederlandse ambassades in het bui tenland. Van de zijde van de Nederlandse scheepsbouw is eindelijk een duidelijk standpunt ten gunste van deze tentoon stelling ingenomen. Een aantal scheeps werven zullen op Europoort een eigen stand inrichten, naast de twee collec tieve stands. Na Nederland, dat een aandeel heeft van 32 procent in de expositie, komen Duitsland en Engeland met respectievelijk 19 en 14 procent. De tentoonstelling zal op dinsdag 8 november door de staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat, ir. S. A. Postu- mus, worden geopend. Evenals voorgaande jaren is aan de tentoonstelling een congres verbonden, waar ir. F. Posthuma zal spreken over moderne behandeling van havenver- voer. Een facet ervan, het container vervoer zal door diverse andere spre ker» ander de loep worden genomen. Van onze verslaggever) IN BARENDRECHT, de snel tot een luxe forensenplaats uitschietende ge meente, vormt het gastvrije huis van het echtpaar Van Huessen-Pikaar al vijftien jaar lang een uniek onderdak voor eigentijdse kunstenaars. Baren- drecht kent geen enkele expositiezaal en zelfs in het gloednieuwe, voor deze plaats opmerkelijk omvangrijke en du re raadhuis is er geen plaats inge ruimd voor de beeldende kunst in de vorm van wisselexposities. Hoe het ook zij, zonder enige, welver diende subsidie gaat dit echtpaar voort zijn kamers voor het goede doel be schikbaar te stellen. Tijdens de opening zorgen ze zelf voor de drankjes en de kunstenaars weten ook de weg naar de huiskamer te vinden als ze er een wat dollere avond van willen maken. Nu weer -hebben ze hun expositieruim ten ten koste van grote financiële of fers laten opknappen en doen voorzien van een geraffineerde stuk-bekleding die 'n doeltreffend fond vormt voor de schilderijen en gouaches die de 24-ja- rige Rotterdamse Yvonne Struys expo seert. Het is haar debuut, maar het is zo ingeslagen dat al is aangekondigd dat zij binnen enige tijd ook in de zaal aan het Zuidplein zal exposeren." Het lijkt het ons wel waard. Zij beschikt in haar non-figuratief werk over een aangenaam kleurgevoel. Zü werkt te gen een bepaald fond graag met zwarte structuren van sterkp lastische aard, meestal in horizontalen en verticalen die in elkaar geschoven zijn tot ruige, ijzerachtige voorwerpen in de ruimte. Ze hanteert soms een techniek van krassen in de verf waardoor dan een witzanderige ondergrond bloot komt te liggen die het schilderij een grafisch karakter geeft en er tevens een leven diger aanzien aan geeft. In de gouaches toont zij zich van een kant die haar minder ligt. Deze meestal in sepiakleuren uitgevoerde schilderingen lijken eerder probeersels met landschapachtige uitgangspunten of met zon en aarde als contrapunten dan voldragen werk. Dit debuut blijkt echter waar het de schilderijen betreft, zeker niet te vroeg gekomen. En dat zal voor haar een aansporing zijn door te zetten. Tot 22 oktober. HARRY WILLEMSEN ADVERTENTIE DEN BRIEL, 14 okt. Het leven van Neerlands zeeheld Maerten Har- pertszoon Tromp zal als programma voor de Westduitse televisie worden ge bracht. Een ploeg van filmmensen arri veerde donderdag uit Duitsland in de geboortestad van Tromp: Den Briel voor het maken van uitgebreide film opnamen. Zo werd het geboortehuis van Tromp, het tegenwoordige hotel „De Nymph" gefilmd alsmede het Tromp-museum waar een gedeelte spe ciaal was teruggebracht in de zeven tiende eeuwse stijl. Ook werden opna men gemaakt van d» oude vestingstad Den Briel. Een bijzondere aanbieding fla nellen lakens, In gezellige streep- en ruit-desslns, voor prijzen, die U alléén in zo'n speciale serie kunt verwachten! Heerlijk warme flanellen la kens, een genot voor hen, die reuma vrezen of alleen maar kou welijk zijn, voor prijzen, gul dens lager dan normaal. Morgenvroeg om9uurbegint de verkoop van deze grote partij flanellen lakens, in fleurige ruit en streepdessins, voor ongekend lage prijs. 6één tel. of iehrlfi. best. om 9 uur begint de ver- er din£ meisjesrokjes (en koop V extra voor de groei!) voor 3P Géén tel. of schrift, best.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1966 | | pagina 5