Weinig geld voor kleine plaatsen bij grootstad Mr. Ma rijnen: meer fantasie nodig w Mabuse herleeft *%98 Pianoplaat Marinus Flipse Vertegenwoordiger stak ruim zestien mille in eigen zak Tarieven en voorwaarden tv-reelame te zwaar Eurowoningen bekritiseert woningbouw SPIJKENISSE ONTVANGT LOTGENOTEN Bij Albatros soms hinderlijk lawaai Reprises Prolongaties Na korting hoop op betere lijn EEN PLAAT VOOR GROOTVADER Noodzakelijke gegevens ontbreken mstr DEKLfRKsZN w CONTRACT VOOR HANS BASSANT w m mM i mm$ OFFICIER EIST ANDERHALF JAAR CONGRES GENOOTSCHAP RECLAME temmrnm Xerxes en Sparta in vertrouwde formaties Rotterdam zit Flakkee niet dwars Nieuw reisbureau NJIEUWE dag VRIJDAG 21 OKTOBER 1966 dames n handschoenen 10°°E Duur lede» 100 g«*am Nieuw raadslid Terlenka Broderie 165 cm 175 cm 195 cm 205 cm Rottedam en de N.L.M. Marie-Jeanne overhandigt aan haar grootvader, de pianist Marinus Flipse, de eerste plaat van de opnamen die in de Kleine Doelenzaal werden gemaakt. Dit is de tweede Doelenplaat die de firma Dankers heeft uigebracht. Deze fraai-donkergetinte Oudhollandse schommelstoel is een wonder op zichzelf. Een wonder van ontspannend zit-schommelcomfort,eenwondervanweeide. Miraculeus js ook de prijs; nog geen zeventig gulden bij De Klerk. Toch is het een K-3 meubel, dus: Vaste Collectie (altijd voorradig), Vaste Kwaliteit (De Klerk staat er immers achter) en Geselecteerd Model (de keus van de vakman). En nu het 3e wonder: de stoel is léég! Profiteer Q ervan-thuis krijgt u waarschijnlijk de kans niet O O i Fransen twee weken absent I ge'V (Van onze verslaggever) SPIJKENISSE, 21 oktober Het congres van de Raad van Europese Gemeenten te Griekenland en het bekend worden van de tweede nota over de ruimtelijke ordening vorm den de aanleiding voor de burge meester van Spijkenisse, mr. P. J. Bliek, om een bouwdag in zijn ge meente te organiseren. Dze bouw dag 1966 stond daarom in het teken van de Europese samenwerking, Want gemeenten met dezelfde pro blemen als Spijkenisse, een kleine stad gelegen in de agglomeratie van een grote, zoals Boo bij Stockholm, Hürth bij Keulen en Thetford bij Londen hadden afvaardigingen naar Spijkenisse gezonden. In zijn openingswoord liet burge meester Bliek zich enigszins ontevre den uit over de nota van de ruimelij- ke ordening. „Aan het Noorden des lands wordt in deze nota hoge priori teit toegekend. De vraag is in dit Verband gewettigd of dit niet ten kos te zal gaan van een snelle realisatie Van het leefmilieu van het westen. Burgemeester Bliek betoogde in ver band met de nota van de ruimtelijke ordening ook nog, dat er aan de finan ciering van bepaalde voorzieningen die tot stand moeten komen wel zeer wei nig aandacht wordt besteed. „De ver houding Rijk- Gemeenten liggende in een dergelijk expansiegebied als het Waterweggebied vraagt een bijzonde re benadering. De gemeente Spijke nisse ondervindt dit aan den lijve. De ontwikkeling hier aan de gang ligt op een nationaal niveau, de consequen ties hiervan zullen dan ook nationaal gezien moeten worden". Mr. V.G.M. Marijnen, voorzitter Van het Openbaar Lichaam Rijnmond, Voegde hieraan toe, dat een van de be langrijkste zaken de financiële verhou ding is tussen Rijnmond en Rijk en Rijnmond en Provincie en Rijnmond (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 21 akt. Rond de Albatros Superfosfaatfabriek klinkt de laatste dagen lawaai op, enigszins ver gelijkbaar met dat wat nu en dan bh de centrale aan de Waalhaven te ver nemen is, zij het dat het er op de Von- delingenplaat heel wat minder hard aan toegaat Dit geluid houdt verband met het opstarten van een nieuwe zwa- velzuurfabriek. De aangelegde stoom- leiainigen worden doorgeblazen om de ze van zand en bij het lassen achterge bleven ijzerresten te vrijwaren. Wanneer deze resten straks met de Hoorn in de turbine terecht zouden ko- ïjien zou deze onverantwoordelijk te jijden hebben. De laatste vijf dagen klinkt iedere keer gedurende twintig hiinuten dit lawaai op; daarna is het iVeer stil. Na 12 uur 's nachts stopt hien dit werk, zodat in de nacht geen hinder ondervonden wordt. Het lid yan de Rijnmondraad, mevr. L. van (-Mjn-Spruijt, heeft nu bij het dagelijks bestuur geïnformeerd of dit van de 'geluidshinder op de hoogte is. .Zfj vraagt na te gaan waaraan die hinder precies te wijten is; of het be kend is dat het reeds de tweede maal binnen twee maanden is, dat het be drijf hinder veroorzaakt en of het da gelijks bestuur bereid is afdoende maatregelen te nemen „daar deze ge luidshinder een van de bedreigingen gaat vormen voor de leefbaarheid in het Rijnmondgebied". Zij wil weten welke maatregelen genomen worden om herhaling te voorkomen. ADVERTENTIE Onze klanten gaan zaterdags niet zo maar naar de stad... maar omdat ze weten, dat ze door deze speciale aanbieding hun inkopen kunnen doen, voor beduidend lager dan normaal. Zo ook deze gevoerde, 100% puur lederen dameshand schoenen, een genot voor herfst en winter. Warme gevoerde, 100% hand schoenen, normaal toch ai lage verkoopprijs 9.75, in alie maten en in het chique zwart, nu per paar voor nog géén zes gulden. Morgenvroeg om 9 uur begint J*®verkoop van deze luxe 100% cderen dameshandschoenen, eerlijk warm gevoerd, in alle j""en, in zwart en bruin. zwart m voor WU 4 «één tel. of schrift, best en gemeenten. „Wil men daarom de belangen van de bevolking van het hele Rijnmondgebied en dus ook van alle Rijnmond-gemeenten kunnen die nen, dan is het noodzakelijk dat er een financieel statuut wordt gecre- eerd, dat die belangenbehartiging mo gelijk maakt." Overigens vindt de heer Marijnen ook, dat men ook maar eens met fan- ADVERTENTIE Voor hen die gebreide kleding boven alles stellen verkopen wij morgen deze pracht partij Franse Jumperwol van het merk Desirée. Een. ideale breiwol door de samenstelling van wol (20%) en synthetische vezels, waar onder 10% Rhovyl. Soepele breiwol, zeer slijtvast, ideaal voor kinderkleding, per bol van 100 gram voor nog géén een .gulden dertig. destree Morgen om 9 uur begint de 'verkoop van deze royaal uit- breiende Jumperwol Desirée in een schat van prachtige franse modetinten, per breiklare bol van 100 gram Céén telof schriftbest. WAT EENMAAL BIJ Fritz Lang begon ais een filmvondst die veel na volging heeft gevonden, is de laatste jaren tot een middelmatig genre ver vallen. In de film Dr. Mabuse contra Acontas no. 17 heeft de regisseur Hugo Fregonese Peter van Eijck uitgekozen om raadsels rond een moderne Mabuse op te lossen. Een geestelijk gestoorde die tijdens een shockbehandeling uit een inrichting ontsnapt brengt een geleer de uitvinder van een dodende straal onder hypnose om zo de mensheid in zijn macht te krijgen. Het thema is be kend. De spanning wordt opgewekt door de gedachte wat: er met die mensheid gaat gebeuren als het duivelse mecha nisme in werking treedt. Het geruststel lende idee dat er niets gebeurd is. ver mindert die sensatie wel. Zo blijft de geest van Mabuse ronddwalen. (Centraal, 14 jaar) „Agent X77, opdracht moord" (18 j.), Prins zonder vrees" (a.l. za zo 2), „Su zanne" (18 j. za 0.15) in Colosseum, >»De Saint in actie" (14 j.), onder de vrouwen" (18 j. ma t.m. wo.) in Harmonie, ..Angélique, de weg naar Versailles (18 j.) in Metro. „Lady L." (14 j.) in Passage- Schiedam, -„Some like it hot" (18 j.), „Spankey en zijn vriendjes" (a.l. za zo 2). ..Onderwereld Pigalle" (18 j. vrij. za 24 uur) in Prinses, „Fury der Apachen" (14 j.) in Rex. „Le gendarme de Saint Tropez" (14 j.), „Furie van de Kongo" (a.l. za zo wo), „Leef nu. betaal later" (18 j. za-0.15 uur) in Victoria. Voor een bespreking van de films „Laten we oom vermoorden" (Are na) en „Lost command" (Lumière) verwij zen we naar elders in dit blad. Naakte onschuld" - (a.l.) in Cineac N.R.C., „Zeventien" (ontr.) in Cineac A.D.. How the west was won" (14 j.) in Cinera ma The sound o£ music" (a.l.) in Corso, „Arabesque" (14 j.) in Grand, „Het gang stermeisje" (18 j.) in Kriterion, „Operatie Opium" (14 j.) in Luxor, „De spion met het kanten broekje" (a.l.) in Studio '62, „Gescheurd gordijn" (14 j.) in Thalia, „La dolce vita" (18 j.) in 't Venster." ROTTERDAM, 21 ökt. Excelsior heeft gisteravond Hans Bassant ge contracteerd. Deze 22-jarige aanvaller speelde vorig seizoen nog voor Neptu- nus en tot dusver in Excelsior's twee de elftal als amateur. Door zijn goe de spel trok hij de aandacht en aange zien Excelsior een gebrek aan goede voorhoedespelers heeft, besloot de commissie betaald voetbal hem een contract aan te bieden. Een meevaller tje dus voor Neptunus, dat de drie duizend gulden best kan gebruiken. Zondagmiddag debuteert Hans Bas- sant in Excelsior's eerste elftal tegen PEC. (Van onze correspondent) SCHIEDAM, 21 okt. De heer drs. J. Bastiaan'se is benoemd tot lid van de Schiedamse gemeenteraad. Hij neemt de plaats in van de heer H.M. Stolte. De zien ADVERTENTIE tasie te werk zou moeten gaan. brug bij Spijkenisse, die juist te was uit het raam van de nieuwe be drijfsruimte van de N.V. Nedaio, waar de bouwdag werd gehouden, noemde hij essentieel voor Spijkenisse maar ook voor het Rijnmondgebied. „Die brug is een knelpunt voor de economie en voor de leefbaarheid. Noch de gemeente Spijkenisse, noch Rijnmond kan juridisch gezien iets aan dit knelpunt doen, maar met een, beetje fantasie zou er toch binnen' het Rijnmondgebied een bestuurlijke constructie gevonden kunnen worden die dit knelpunt wel uit de weg kar ruimen." Verder vindt mr. Marijnen het zeer belangrijk voor Spijkenisse, als de verbinding door middel van dc metro met Rotterdam op korte ter-' mijn wordt verwezenlijkt. Naar de burgemeesters van Boon. Thetford en Hürth te kennen gaven, hadden zij evenzeer grote financiële problemen te kampen. Ook zij kun nen bij het scheppen van woon- werk en leefmilieu niet onderdoen voor de grote stad. die in de buurt ligt. Recreatie ook voor de stedelingen en vervoersmogelijkheden naar de gro-1 te stad geven de agglomeratie steden ü-an nog grotere moeilijkheden. Als afsluiting van deze bouwdag werd er doo-r de vier burgemeesters aan de Beukenlaan in Spijkenisse een beeld onthuld, dat het symbool moet zijn van de expansie van een kleine stad in de nabijheid van een grote; een spierwitte duif. klaar om zijn vleugels uit te slaan, vervaardigd door beeldhouwer Willem Berkhemer. De burgemeesters uit Zweden. Duits land, Engeland en Nederland werkten symbolisch ook nog even aan die ex pansie toen zij een dakelement, in de fabriek vertikaal gestort, op de laat ste van een rijtje „Dura" woningen plaatsten. Waarom zoudt U ook niet de mooiste vitrages die denkbaar zijn voor Uw ramen hangen... de prijs behoeft nu werkelijk geen bezwaar meer te zijn. Terlenka Broderie Mystere, de elegante vitrage, prachtig rijk geborduurd, een genot om te zien, in 4 hoogtes tot ruim 2 meter hoog, met onderzoom of schulprand, door elkaar, per meter voor nog géén zes gulden. Morgen om 9 uur begint de verkoop van deze rijke Polyester Broderie Mysteres met onder- zoom of schulprand, tot ruim 2 meter hoog, door elkaar per meter voor Géén te!of schriftbest. ROTTERDAM, 21 okt. In het voorstel van burgemester en wethou ders om de KLM vijftig procent kor ting op het landingsgeld te geven, waar het om binnenlandse luchtlij nen gaat een korting die drie jaar zal duren wordt het vertrouwen uitgesproken, „dat de wijze waarop onze luchthaven in dit net is opge nomen in een niet te verre toekomst zal worden verbeterd". Dit duidt cp enige ontevredenheid over de huidige toestand, zo stelde de heer mr. L. Struik (kath.) gisteren in de raad vast. Een begrijpelijke onte vredenheid, want iedereen weet dat het niet alles is met de opname van Rotterdam in het net. Niettemin neemt Rotterdam een verlies van 17.000. per jaar. Is met dit verlies genoegen te ne men, zolang er geen florissantere ver binding tegenover staat? vroeg deze spreker zich af en wordt vanuit Rotter dam voldoende aandrang uitgeoefend om verbetering in de situatie te ver krijgen? Dit laatste werd door wethou der mr. H. Polak bevestigend beant woord. De korting bedoelt het uitgooien van een spiering te zijn om een kabeljauw te vangen. Rotterdam draagt hiermee bij aan de opbouw van een goede lijn dienst. Het verlies van 17.000. valt in het niet tegenover de grotere kans straks een goed-lopende verbinding te krijgen. Bij de K.L.M. wordt voortdurend aan de bel getrokken en zeer binnenkort gaat de wethouder met enkele andere in goed luchtverkeer geïntereseerde Rotterdammers een verwisseling van het lijnenschema bepleiten, waardoor Rotterdam meer landingen kan krij gen. Men vertrouwt daarbij nu reeds op succes. (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 21 okt. Na de Eroïca van Beethoven die de Rotter damse firmant Chr. Dankers heeft uit gebracht, verscheen gisteren diens tweede Doelenplaat. Ditmaal een reci tal van de pianist Marinus Flipse. Toch ging de eerste plaat niet naar de pia nist zelf, maar naar de zieke mej. mr (Van onze verslaggeefster) ROTTERDAM, 21 okt. Uit me delijden met 's mans gezin deed de directeur van een Rotterdams be drijf geen aangifte, toen hij merkte dat zijn vertegenwoordiger tot drie keer toe met een vervalste cheque geld had geïnd ten nadele van zijn werkgever. Hij was er evenmin voor teruggeschrokken de in zijn bran che goed ingevoerde 32-jarige A. L. P. in dienst te nemen, ofschoon hij wist dat deze ook in zijn vorige betrekking een oneerlijke manipula tie had verricht. Toen P. echter een bedrag van ruim zestienduizend gul den verduisterde, werd het hem te gortig. Hij heeft zijn employé ech ter nog niet ontslagen. „Uiteindelijk is het feit, voor er uitspraak is ge daan, nog niet bewezen", zo merkte hij op. De verdachte inde op 31 januari een rekening van ruim dertigduizend gulden, ofschoon het incasseren van geid hem was verboden. De helft van dit bedrag stak hij in eigen zak. Onbe grijpelijk vond rechtbankpresident, mr. R. J. Brunner. „Ik begrijp trou wens toch nooit hoe iemand hiertoe komt. Een verduisteraar is te verge lijken met een visje. Dat bijt in het aas, maar daarin zit een haakje en vroeg of laat wordt üe vis onvermijde lijk opgehaald." Schuiüen vormden de voornaamste aanleiding tot de oneerlijke praktijken. P. had zich, zo verklaarde hij, ge noodzaakt gezien veel goederen op af betaling te kopen, omdat hij bij zijn trouwen vrijwel niets bezat, fn zijn achterhoofd had hij wel het vage voor nemen om eens alles aan zijn werk gever trug te betalen, maar eigenlijk geloofde hij daarin zelf nauwelijks, fn '54 werd P. veroordeeld voor een ver mogensdelict. De officier van justitie, mr. B. van dei Meulen, oordeelde dat verduiste ring bewezen was, niet de subsidiair ten laste gelegde oplichting, al is de man zijns inziens een typische ver tegenwoordiger van dit gilde. Mr. Van der Meulen noemde hem zelfs een doorgefourneerde oplichter die zich fat soenlijk voordoet maar dat in feite niet is en die op te grote voet leeft. Daar staat dan weer tegenover dat hij een groot sociaal gevoel heeft, dat bijvoorbeeld tot uiting komt in de in spanning die hij zich getroost voor zijn voetbalclub. De officier gaf de recht bank in overweging, mede op grond van het psychiatrisch rapport, de man te laten observeren. Mocht de recht bank hiertoe geen reden zien, dan acht te hij, ook al in verband met de kans op recidive „daar ben ik doodsbe nauwd voor" een straf van ander half jaar met aftrek. De raadsman sloot zich wat het ad vies tot observatie betreft aan bij de officier. Zo bevreesd voor herhaling als mr. Van der Meulen was hij ove rigens niet. Uitspraak op 4 november. (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 20 okt. Aan het begin van het 27ste congres van het Genootschap voor Reclame heeft de voorzitter van het genootschap, dr. J. Ton, hier vanochtend in De Doelen na mens de reclamewereld zijn afkeuring uitgesproken over de tarieven en alge mene voorwaarden die voor reclame televisie zijn gedicteerd. Hfj noemde hoge prijzen, absurde be talingscondities (contant en twee we ken vooruit), onpraktische en geldkos- tende eisen t.a.v. de keuring en het feit dat geen enkel inzicht bestaat om trent de wijze waarop de zendtijd zal worden verdeeld. Waar de reclamewe reld zich het meest aan ergert, aldus de heer Ton, is het feit dat de stich ting Etherreclame de deskundigen de noodzakelijke onderzoekgegeVens ont houdt, waarmee hij zijn opdrachtge vers zou moeten adviseren inzake het rendement van de reclamegelden. De stichting zal wel gegevens vei- strekken over aantallen ingeschakelde toestellen per reclame-spot en tijdens het twee minuten-programma voor en na de reclame-onderbrekingen, maar ADVERTENTIE HEEN 3 DUBDE onze correspondent) BKfELLE, 21 okt. Bij de opening van een modelwoning, behorend tot een complex van 56 eengezinswonin- Sen,.. ".€t uitbreidingsplan Rugge, he&tt de directeur van Eurowoningen n.v. scherpe kritiek geleverd op de woningbouw in Nederland We zou den momenteel 150.000 woningen kun nen bouwen in plaats van 100.000" al dus drs. J. Poot. De heer Poot oordeelt, dat het wel standstoezicht moet worden verbeterd en anders dient te verdwijnen „Mis lukte architecten mogen ons bouwers niet tegenwerken. Een woning, die in Brielle is goedgekeurd, kan ergens anders door een welstandsdeskundige worden afgekeurd. Minder woningen bouwen betekent dat de woningen duur der zjjn". Eurowoningen N.V. is opdrachtgeef ster tot de bouw van het complex een gezinswoningen, die ontworpen zijn door architect B. Bakker te Dordrecht en gebouwd door de N. V Aanne mingsbedrijf J. Stam te Zwjjndrecht. In het belang van de privacy heeft, de architect de woon-zdtkamer op de eerste etage gesitueerd, waar zich ook de keuken bevindt. Op de begane grond zijn een studeervertrek of hobbykamer en een garage aangebracht, in verbin ding met het terras aan de achterzij de. Op de tweede verdieping bevin den zich drie slaapkamers en een bad kamer. De woningen zjjn voorzien van centrale verwarming en van een aansluitpunt op het centraal antenne systeem. i WMQmni&ZSMi vsüwnub. iskhi (33 I COMPLETE WONINGINRICHTING ROTTERDAM/DEN HAAG/UTRECHT/VUSSINGEN,'DEVENTER'HOORN geen mededelingen worden gedaan ovei buitenlandse tv-zenders, over het aan tal kijkende personen en over de tele visieprogramma's. Men kan zich vooi veel geld abonneren op rapporten waarin wel gegevens staan. De heer Ton sprak hier zijn afkeuring over uil „Er is bij de beoordeling van de vooi- stellen van de stichting steeds en te recht van uitgaan dat de onderzoek- kosten in de minuut-prijs waren vei werkt. Dit blijkt nu anders, waardooi de minuutprijs wederom een indirecte verhoging ondergaat." De voorzitter van het genootschap besteedde enige aandacht aan de ne gatieve kritiek die soms tegen de re clame en de reclametechnieken wordt gehoord. Hij zei dat het morele pei van de reclame-uitingen in Nederland bepaald wel meevalt, maar ging toch niet voorbij aan de „in agressiviteit toenemende vergelijkende reclame in Nederland", die op het ogenblik de grenzen van het betamelijke weliswaar nog niet heeft overschreden, maar zijns inziens toch de kiemen in zich draagt van een groter kwaad. ROTTERDAM. 21 okt. Voor het eerst sinds vele jaren staan Xerxes en Sparta morgenavond tegenover el kaar in een competitieduel. Het zo ver rassend sterk gestarte Sparta is uiter aard favoriet, maar in een plaatselijk treffen is een uitslag altijd moeilijk te voorspellen. Xerxes, dat weinig of geen ervaring heeft in het spelen van lichtwedstrijden, oefende afgelopen dinsdagavond tegen zaterdagclub Zwart Wit onder de schijnwerpers van het Sportcomplex De Vaan. In die wed strijd werden ook Ton Pansier en Ben Damen weer eens geprobeerd, maar trainer Kurt Linder brengt morgen avond toch zijn van de laatste weken bekende formatie in het veld. Dat wil dus zeggen: Treitel; Dorjee. Spinho ven, Joncic, Favié; Van Toledo. Rado- vic; Heijerman, Hanegem. Jacobs, Kleinjan. Voof Sparta was er uiteraard geen enkele aanleiding om het tegen ADO zo uitstekend spelende team te wijzi gen. Ger ter Horst blijkt een bekwame vervanger van de wel trainende, maar nog niet spelende Hans Bentsom en Wil van Beveren was tegen ADO be slist een aanwinst. Wiel Coerver brengt morgenavond deze formatie op de Feijenoord-grasmat: Doesburg; Buitendijk. Laseroms, Eijkenbroek; Kemper, Bosma, Bouman; Van Beve ren, Bosveld, Vermolen. Piet Fransen zal zeker twee weken niet kunnen spelen. Dat valt dus nogal mee na de aanvankelijk onrustbaren de berichten. Voor een vervanger be hoefde het duo Brox-Kment zich geen al te grote zorgen te maken. Zowel Guus Haak als Rob de Boom waren kandidaat, maar de keus viel toch op de uit de eigen jeugd voortgekomen Rob de Boom. Verder speelt Feije- noord als tegen DOS. Interessante bij komstigheid: de Deventer formatie brengt drie voormalige Feijenoord- spelers in het veld, te weten Pleun Strik, Henk Warnas en Ger Katte- staart. Feijenoord's opstelling luidt: Pieters Graafland; Romeijn, Israël, Kraay, Veldhoen; Jansen, De Boom: Geels, Kindvall, Bild, Mouljjn. SVV heeft weer hoop gekregen na de overwinning op Volendam. Zondag wacht een nog moeilijker strijd, na melijk Heracles in Almelo. Het is spijtig voor de Schiedammers dat rechtsbuiten Leen Hubert op herha lingsoefening is en zo goed als zeker niet van de partij is. Een plaatsver vanger is nog niet bekend. Verder vervangt de weer herstelde Van Sehie Van Beek op het middenveld. De op stelling is: Van der Velden: Hazen- broek, Van Dongen, Van Leeuwen Ris; Van Schie. Bax: Vari Dijk, Rjjkuiter, Corpeleyn. Excelsior heeft de zojuist gecontrac teerde Hans Bassant op de linksbui tenplaats staan. Verder zijn de mili tairen Piet Luck en André Kosten niet beschikbaar; de laatste zelfs zeven weken lang niet. De thuiswedstrijd te gen PEC moet voor de Kralingers winst opleveren om het contact met de kopgroep niet te verliezen. Trainer Rinus Smits maakte de volgende op stelling bekend: Van der Wekke, G. Butter, A. Butter, Mühlenbrueh, Teeuw; Weber, Munne; Brand, Beek, Stuivenberg en Bassant. t Hermes DVS (thuis tegen het sterke HVC) en Fortuna VI. (uit tegen Zwol se Boys) hebben hun elftallen nog niet geformeerd. J. Zeelenberg die in het Bergwegzie kenhuis ligt. Marie-Jeanne, het kleindochtertje van de heer Flipse, overhandigde de volgende plaat toen aan haar grootvader waarna de heer Dankers zelf de eerste van de serie uitreikte aan de heren C. 't Hart, P. Verbist, drs. W. Hofman, J. Oosterlee en Rob de Vries. In de dankwoorden die gesproken werden, werd ook de heer Eduard Flipse betrokken, die eveneens aanwezig was. Of het er ooit van zal komen dat het R. Ph. O. onder zijn oude dirigent op een Doelenplaat vereeuwigd zal wor den, een wens die duidelijk bij velen leeft, zal afhangen van de geste van een of meer Rotterdammers die hier voor een bedrag willen storten. Op de plaat komen werken voor van Schumann, Haydn, Brahms en Cho pin en aan de andere kant van meer modernen als Pijper, Debussy, Durand Granados en Albeniz. ADVERTENTIE Als U reeds lang voor Uw kamers de weelde van een plint-tot-plint tapijt wenste... maar als de prijs wat gortig was, dan krijgt U morgen de kans van Uw leven. Coupons kamerbreed tapijt, (zonder noden, minder slijtage, en meer ruimte vermoedend) in allerlei maten, kwaliteiten en prijzen, voor een gang, een zijkamer of Uw hele etage, morgen voor de helft van de normale prijs. nijion tapijt van 360 390 cm breed Neemt U de maat mt u - y Uw kamer mee. Morgen om 9 uur begint de verkoop van deze coupons kamerbreed tapijt, in diverse kwaliteiten (waarvan wij twee voorbeelden noemen) voor de helft van de normale prijs. Géén tel. of schriftbest (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 21 okt. In Rotter dam worden aanvragers van terreinen ter vestiging van kleine en middelgro te bedrijven, aan welk soort terreinen een groot tekort is, altijd gewezen op de mogelijkheid die wat dit betreft op Goeree-Overflakkee aanwezig zijn. Bur gemeester en wethouders zijn dan ook van mening, dat overigens reeds ge deeltelijk ingetrokken klachten van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Dordrecht hierover Rotterdam niet kunnen raken. M^cht van de Dordtse Kamer luidde, dat van zijde van de provincie en van de Rotterdamse agglomera tie de industriële ontwikkeling van Flakkee bewust is tegengewerkt. n.ater merkte de Dordtse kamer op, de door ons voorgestane industrië- van Goeree en Over- naKKee m sommige kringen an de Rotterdamse agglomeratie op weer stand^ stuit, omdat men eldaar de be roepsbevolking van Goeree en Overflak- kee ziet als een welkom arbeidsreser- vori". B. en W. zien dus geen aanlei ding die klacht als rotterdam treffend te zien. De Dordtse kamer heeft trouwens ook nooit rechtstreeks bij Rotterdam ge klaagd, zo blijkt uit de antwoorden van burgemeester en wethouders op. Schrif telijke vragen over deze kwestie, ge steld door het raadslid J. Laan. ROTTERDAM, 21 okt. De vlieg- reizenorganisatie Centouri Vliegreizen te Haarlem heeft een eigen kantoor geopend in Rotterdam onder de naam Centouri Boeking Rotterdam N.V H»t nieuwe bedrijf is tot stand gekomen in samenwerking tussen het hoofdkan toor m Haarlem en F. W. Koudiis' Reis- en Passagebureau. Het bureau is gevestigd aan de Goudsesingel 235a in het komende vakantieseizoen gast het vakantievliegreizen naar Mexic verzorgen.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1966 | | pagina 3