Sr- f6.25 De nieuwe DAF 44 is het briljante resultaat van hechte samenwerking tussen vindingrijke DAF- constructeurs en de Italiaanse meestercarrossier Michelotti. Zelden ontmoet men 'n auto waarin zoveel tech nische intelligentie, praktische waarde en zulke- sportieve rij-eigenschappen zijn gecombineerd. Het koetswerk is veilig-robuust en tegelijk ge raffineerd van lijn. Vorm De snelle, gestrekte stroomlijn past perfect bij de verbluffende variomatische vinnigheid van de DAF 44. De aero-dynamische, voorbeeldige vorm vermindert de luchtweerstand, dus óók het ben zineverbruik, maar verhoogt de prestaties. Vinnig De DAF 44 tovert 'n indrukwekkend vermogen uit zijn betrouwbare, compacte, luchtgekoelde motor. Veertig volbloeds zwepen hem in één ononder broken sprong op naar een kruissnelheid van 123 km/u. Zijn onstuimige acceleratie (0-50 km/u: 6 sec. en 0-80 km/u: 15 sec.!!) stempelt hem tot een felle weg-sprinter. Variomatisch De variomatic garandeert: pijlsnelle start zonder schakelpauzes; kruissnelheid is topsnelheid... plus ongekende verlenging van de motorlevens- duur. De variomatic kiest, van start tot finish, naar aard van de weg, eindeloos en feilloos variërend, de ideale versnelling uit 1001 moge lijkheden. Vrijheid De beide reuze-portieren zijn meer dan 1 meter breed. Nu kunnen alle inzittenden werkelijk ge makkelijk en elegant in- en uitstappen. Het vrij heidslievende 'king-size' interieur komt u met zoveel ruimte, rust en attentie tegemoet, dat u er dagenlang in kunt vertoeven. Het „ademende" ventilatie- en verwarmingssysteem is uniek in deze klasse. Ondanks het ruime interieur en de op „bergen koffers" berekende bagageruimte is de achter zijde boeiend stoer gelijnd en... kort voor handig manoeuvreren en parkeren. Veilig De DAF 44 is vooruitstrevend veilig- De motorkap gaat onder de voorruit open: de body is gestaald met kokerprofielen. De ultra korte stuurkolom zit veilig een ferm stuk van de vooras af. Het interieur bevat geen uitsteeksels en scherpe randen en heeft verankeringspunten voor veiligheidsgordels. Uitgesproken veiligheid dankzij de variomatic: beide handen aan het stuur en alle aandacht voor weg en verkeer. En... onder alle omstandigheden 4 krachtige, ruimbe meten remmen. Voordelig Zelfs bij hoge snelheden blijft het benzinever bruik beperkt tot rond 1:13-14 km. Op één tank vulling (40 I.) snelt de DAF 44 minstens 500 kilo meter ver. Hij wordt gratis door de lucht gekoeld en bezit een vetvoorraad voor zijn hele leven. Doorsmeren is er niet bij. Zijn onverstoorbare en tDAn taaie levenslust blijkt zo zonneklaar, "at aant3 een vol jaar garantie geeft ongeacht gereden kilometers. 0 Stuur mij zonder enige verp'ÏP^ 44, OUl I kieurenfolder van de nieuwe Naam: Straat: Plaats: A.u.b. in open envelop zenden aan hoven. Frankeren als drukwerk. Deze bijzondere wagen is te zien in de showrooms van de 180 DAF-dealers in Nederland. fllw JiS ipi BkMBbmh verrassende vormuitbundig ruimverbluffend vinnig

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1966 | | pagina 8