HET NIEUWE DAGBLAD ZIEKENFONDSEN PRATEN NIET EENS MEER Ook tandartsen eisen forse verhoging ym n VALT BESLISSING VANDAAG? Nog kans op kabinet-de Quay V DE HEKKEN ZIJN GESLOTEN (Vrijmoedig commentaar Vandaag Verder en NAVO geeft toe aan Frankrijk Reclame in de Eerste Kamer Gasunie leent honderd miljoen H MEDEPLICHTIG AAN STAATSGREEP Woensdag 26 oktober i960 NOORDENWIND 58ste JAARGANG No. 16501 UTRECHT, 26 okt. De on derhandelingen tussen de zieken fondsen en de huisartsen over de Verhoging van de honoraria zijn gisteren volledig vastgelopen. Brillant - ^§P van Andel 16 pagina's Iedereen „particulier" 0 Het weer in Europa S-s 53 „Honorering redelijk" niet duur we! heerlijk Vreemde duikboten bezoeken wateren rond Scandinavië Zoals békend heeft Spanje zijn grens met Gibraltar afgesloten voor alle verkeer behalve voetgangers. Aan de Spaanse zijde van de grens worden de hekken gesloten. Zie ook pag. 7. f De formateur Schmelzer ontving gisteren naast oud-premier De Quay ook drie fractievoorzitters, de heren Nederhorst, Toxopeus en Beernink. Kleine kans Financiën en economie! NIEUWE DAG Iets te koud door de noorden wind. Op enkele plaatsen een bui, ook opklaringen. In de nacht plaatselijk nachtvorst. Overdag 10 a 12 graden. Voor uitzichten: enkele buien. Zon op: 07.23 Maan op: 16.49 onder: 17-24 onder: 03.48 Overleg met huisartsen is volledig vastgelopen (Van onze verslaggever) Tijdens de vergadering van het Gemeenschappelijk Overleg Zieken fondsorganisaties (G.O.Z.) en de Lan delijke Huisartsen Vereniging (L.H.V.) stonden de partijen zo ver uit elkaar, dat zij weigerden de voorstellen die zij elkaar hadden voorgelegd, ook maar in behandeling te nemen. De eisen Van de artsen komen volgens de fond sen neer op een stijging van hun kos ten met 130 procent. Zij zelf willen "iet verder gaan dan een stijging met 19 procent. x De moeilijkheden over de honore ring beperken zich niet langer tot de. huisartsen. Ook de tandartsen heb ben hun voorwaarden voor volgend Jaar op tafel gelegd: zij stellen een verhoging van het honorarium voor van bijna 50 procent. De heer I. Hen driks, voorzitter van het G.O.Z., zei gisteren geen commentaar te kunen Keven op deze voorstellen. Tijdens de vergadering met de art sen hebben de fondsen de voorstellen van de artsen volstrekt onaanvaard baar genoemd. De fondsen stonden op het standpunt dat alleen hun voorstel len uitgangspunt kunnen zijn van een verder gesprek. De artsen meenden hetzelfde met hun voorstellen. Zonder verder over de eigenlijke voorstellen te hebben gesproken gingen de par tijen na twee uur vergaderen nogal gemelijk uiteen. De onderhandelings- commissie van de artsen zal nu het centraal bestuur de vraag voorleggen Voe verder moet worden opgetreden. Een woordvoerder van de huisartsen ADVERTENTIE schitterend bezit voor altijd! JUWELIÖI Hoogstraat 164-152 Beyerlandselaan 178 Botterdam Het huidige systeem van belasting heffing is bijzonder ingewikkeld en bezorgt zowel de fiscus als de be lastingplichtige veel werk.. Daarom Wil staatssecretaris Hoefnagels van Financiën een sterk vereenvoudigd systeem invoeren. Vooral voor lagere middengroepen zal het nieuwe sys teem. dat nog in studie is, resulteren in een lagere belastingdruk. Op pa gina vijf meer hierover. Mevrouw Jacqueline Royaards viert Vandaag haar negentigste verjaar dag op en achter het toneel van de stadsschouwburg in Breda. Meer over deze unieke gebeurtenis op Pag: 9 Op pagina 4: Spaarkunst in het klein ('s Lands Kroniek). Radio- en tv-nieuws. "lieven van lezers. Op pagina 5: Nieuwe verkeersregels 1 januari van kracht. p- J. van der Sanden (Tijdgenoot). Op pagina 6: vrouw en haar tijd. Op pagina 7: 'taliaans socialisme toont zijn nieuw Politiek gezicht. Aanveehtbaar vonnis, door C. H. SCHAAP. Op pagina 9: ^ïario del Monaco stelt teleur, ^oor LEO HANEKROOT. Rotterdamse en Haagse schilders exPoseren, door FRANS DUISTER. °P pagina 11: mateurs betwisten Sportclub Drente subsidie (en ander sport nieuws) j,.°P pagina 13: 'lanciën en economie. Gp pagina 15: msterdamse Effectenbeurs. noemde de weigering van de fondsen het door hen zelf gevraagde voorstel van de artsen ook maar in bespreking te nemen ,,een onheuse behandeling". Ook bezigde hij in dit verband het woord schandalig". De heer Hendriks van de fondsen noemde de nu ontstane situatie „zeer ernstig, al hebben wij nog niet alle hoop opgegeven". Er wordt in kringen van de zieken fondsen nu steeds ernstiger rekening mee gehouden dat er voor 1 januari wanneer de huidige regeling met de artsen afloopt, geen akkoord meer wordt bereikt. De artsen zullen dan al le patiënten als „particulier" behande len. De minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid zal dan vermoedelijk een restitutiesysteem afkondigen voor de fondsleden, waarbij deze een ge deelte van de dokterskosten naar schatting een bedrag van f 5,per raadpleging van het fonds krijgen te rugbetaald. De artsen zullen vermoe delijk voor een consult f8,en voor een visite f 12,gaan berekenen. Dit restitutiesysteem op machtiging van de minister mag zes maanden draaien, daarna moet het parlement beslis sen wat er verder te doen staat. Voorafgaand aan de vergadering van gisteren hadden de fondsen de artsen hun bezwaren tegen de voorstellen doen toekomen en hun daarnaast een tegenvoorstel voorgelegd. In hun kritiek op de voorstellen van de artsen zeggen de fondsen onder meer dat de honorering, zoals de artsen die verlangen voor het volgend jaar, zou neerkomen op een bruto-inkomen van 127.500 voor een gemiddelde prak tijk. De artsen waren in hun bereke ning voor dit jaar op 94.000 uitge komen. In de berekeningen die de fondsen hebben gemaakt, komen zij op een verhoging van de kosten per jaar per verzekerde niet van 19 tot f 38, zoals de artsen stellen, maar van min stens 42,50. De totale kosten voor de fondsen aan huisartsenhulp zouden stijgen van f165 tot f370 miljoen per jaar. Als dit uit de premie zou moeten worden opgevangen zou een verzekerd gezin van vier personen fl,80 per week meer moeten gaan betalen. De fondsen stellen in het algemeen terAVPl)' 26nokt' (AFP> DPA' Reu" van FV«U~t Yt6rt,en bondgenoten toeecfevpn J k aan Frankrijk toegegeven wat betreft de kwestie van regeling van de toekomstige rol land Franse troepen in West-Duits- Bij drie gelegenheden had Frank rijk voorstellen inzake de regeling van de kwestie afgeslagen. Thans zijn de Veertien op wens van Bonn tot een nieuwe formule gekomen, die neerkomt op hetgeen Frankrijk zelf al heeft voorgesteld. De formule houdt in dat, wanneer de militaire terugtrek king van Frankrijk uit de NAVO vol tooid zal zijn, tussen de NAVO-opper- bevelhebber, gen. Lyman Lemnitzer, en de Franse stafchef gen. Charles Ailleret, zal worden besproken hoe de troepen met de andere geal lieerde troepen worden geïntegreerd, zonder dat de partijen het vooraf eens moeten zijn geworden over een stel politieke voorwaarden. De Franse minister van defensie, Pierre Messmer, heeft in de Nationale Vergadering meegedeeld, dat de mo gelijkheid bestaat, dat Frankrijk nog voor het einde van dit jaar twee luchtmachteenheden uit West-Duits- land terugtrekt, die gestationeerd zijn in Lahr en Bremgarten. Messmer zei er niet bij om welke hoeveelheid man schappen en vliegtuigen het gaat, maar verklaarde dat de maatregel geen ernstige militaire gevolgen zal hebben. Stations Den Helder Y penburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Beek Stockholm Oslo Kopenhagen Londen Amsterdam Brussel Parijs Nice Berlijn Frankfort Mtinchen Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Rome Madrid Mallorca zwaar bewolkt licht bewolkt zwaar bewolkt zwaar bewolkt mist mist licht bewolkt geheel bewolkt licht bewolkt zwaar bewolkt licht bewolkt onbewolkt zwaar bewolkt onbewolkt geheel bewolkt regen regen motregen mist geheel bewolkt geheel bewolkt regen geheel bewolkt licht bewolkt zwaar bewolkt licht bewolkt licht bewolkt BS 12 13 12 12 12 11 11 9 6 7 9 x 13 10 9 21 11 8 20 17 17 15 14 17 24 15 25 52 -i o X. 5 6 2 1 -0 2 4 -4 -3 4 4 4 5 7 14 8 8 12 8 12 12 10 5 19 8 17 0.2 0 0 0 0 0 0 7 0 0 0 0 0 0 7 12 3 0 0 2 4 19 0 0 0.4 8 0 dat de artsen blijkens hun voorstellen als beoefenaars van het vrije beroep alle voordelen van het vrije beroep willen behouden en anderzijds alle na delen ervan meer dan volledig willen compenseren. Ook wordt de juistheid aangevochten van de verrichtingenduurdie door de artsen is vastgesteld en die een belangrijke rol speelt in de ingewik kelde berekening van het honorarium Aan deze berekening van dev errich- tingenduur ontbreekt een „wetenschap pelijke onderbouw", zo zeggen de fond sen. De artsen daarentegen menen dat deze berekeningen steunen op tiental len onderzoeken en publicaties. Zij hou den zij voor juist, zolang het tegendeel hiet is aangetoond. Het tegenvoorstel dat de fondsen heb ben gedaan komt neer op een verho ging van het honorarium voor de arts per ingeschreven patiënt met gemid deld bijna 15 pet. Bovendien willen de fondsen achteneenhalf miljoen gul den per jaar reserveren voor verbete ring van de sociale voorzieningen van de huisartsen en willen zjj bijna een half miljoen schenken voor het orga niseren van nascholingscursussen. De ADVERTENTIE fondsen zeggen niet bevreesd te zijn dat door een vlucht van de huisartsen uit hun beroep, waarover wel wordt gesproken, in de toekomst een tekort zou ontstaan aan huisartsen. Men ge looft dat dit tekort tijdelijk zal zijn en dat binnenkort de aanwas weer zal toenemen. „Ook al", zo zeggen zij „omdat onze honorering redelijk is." STOCKHOLM, 26 okt. (Reuter,UPI) Opnieuw hebben vreemde duikbo ten bezoeken gebracht aan de wateren rond Scandinavië. Zowel de Zweedse als de Noorse marine-autori teiten hebben meegedeeld dat onbe kende duikboten ,le territoriale wate ren zijn binnengevaren. Voordat men de nationaliteit had kunnen vaststel len waren ze echter weer verdwenen. In de afgelopen maanden is dit reeds herhaaldelijk voorgevallen. Hefschroefvliegtuigen van de Zweedse marine hebben gisteren ter waarschuwing dieptebommen afge worpen bil een vreemde duikboot die de Zweedse territoriale wateren ter hoogte van Lysekil was binnengeva ren. Na de Waarschuwingsbommen verdween de boot. Het is de vijfde maal deze maand dat dit gebeurd is. Zaterdag is even boven de Poolcir kel in het Noorse fjord Hellemo een onbekende duikboot waargenomen. Deze fjord ligt tussen Narvik en Bo- doe. Bodoe is een belangrijke NAVO- basis. De chef-staf van het marine- district Noord-Noorwegen heeft met stelligheid beweerd dat de duikboot niet van Noorse nationaliteit was. Noor se vliegtuigen en patrouilleschepen, die onmiddellijk naar het gebied wer den gezonden, zijn niet in staat ge weest de duikboot op te sporen. Doodstraf voor Soebandrio DJAKARTA, 26 okt. (AFP, ANP, Reuter, UPI) De voormalige minis ter van buitenlandse zaken en vice-pre mier, dr. Soebandrio, is gisteravond door het negen man tellende militaire tribunaal schuldig bevonden aan hoog verraad jegens zijn land en ter dood veroordeeld. De voormalige rech terhand van Soekarno hoorde het von nis volkomen kalm aan. Toen de bewa kers hem de handboeien hadden aan gedaan en hem wegvoerden vertoonde zyn gezicht een uitdrukking van droef heid. Het speciale militaire tribunaal, on der leiding van luitenant-kolonel Ali Said, achtte de oud-minister medeplich- Toezegging Zijlstra is minder waarschijnlijk (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG, 26 okt. Prof. dr. J. Zijlstra, die maandagmorgen lang durig met formateur Schmelzer heeft gesproken, zou vandaag beslissen of men op hem kan rekenen voor het minister-presidentschap in een inte rimkabinet. De kans op een toezeg ging wordt in Den Haag minder groot geacht dan gisteren. De moeilijkheid voor prof. Zijlstra is, dat hij in eigen kring slechts op beperkte steun mag rekenen en van de kant van de geest verwante demissionaire ministers misschien zelfs op geen enkele steun. Als prof. Zijlstra weigert, bestaat nog altijd de kans, dat de formateur zijn pogingen met dr. De Quay voort zet om te komen tot een soort zaken kabinet van beperkte omvang. In enkele Haagse kringen houdt men er rekening mee, dat drs. Schmelzer zijn opdracht teruggeeft zo dra prof. -Zij 1 stl'a een negatieve be slissing neemt. In diezelfde kringen acht men het waarschijnlijk dat on middellijk daarna pogingen zullen wor den gedaan om het kabinet-Cals te doen herleven. Over de bezoeken die de heren Ne derhorst, Toxopeus en Beernink, on derscheidenlijk fractievoorzitter van de PvdA, de WD en de CHU, giste ren bij. de formateur hebben afgelegd, zijn geen mededelingen van enige be tekenis gedaan. Het bezoek van de heer Nederhorst duurde het kortst: slechts ruim een kwartier. De beide andere fractievoorzitters bleven drie kwartier. In Den Haag veronderstelt men, dat de formateur uitgerekend in dit for matiestadium met de drie fractievoor zitters heeft gesproken, omdat hij hun standpunten wil kennen, zowej met het oog op een eventuele toezegging van prof. Zijlstra als met het oog op een mogelijke voortgang van de for matiepoging met alleen dr. De Quay. Het bezoek van de heer Nederhorst aan de formateur heeft waarschijnlijk vooral een formele bedoeling gehad. Er zal de formateur en de toekom stige ministers veel aan gelegen zijn, dat de Partij van de Arbeid nog eens duidelijk uitspreekt dat zij niet ak koord zal gaan met een verhoging van de fiscale dekking. De heer Neder horst heeft al duidelijk laten blijken, dat bijvoorbeeld een vervroegde ver hoging van de omzetbelasting niet past in zijn politieke plannen. Aan een dergelijke verhoging zal een door Schmelzer geformeerd kabinet echter niet kunnen ontkomen als het inder daad het programma Cals wil uitvoe ren zonder een ongedekt gat voor de opvolger te graven. Het gesprek met de fractieleiders van de CHU en de VVD zal informatief en oriënterend zijn geweest. Het is weliswaar niet te verwachten, dat van deze zijde direc te en uitgesproken medewerking aan en ARP-KVP kabinet wordt gegeven, maar het is wel denkbaar, dat deze partijen zich tegenover de formateur reeds bij voorbaat positief, dus niet oppositioneel, hebben opgesteld. Maar ondanks al het voorgaande is de kans op het tot stand komen van een ARP-KVP combinatie niet werke lijk groot. De heer Zijlstra heeft naar het schijnt de handen toch niet hele maal vrij. Hoewel hij het geheel eens is met de zakelijke reden waarom de KVP het kabinet-Cals liet vallen en hoewel hij ongetwijfeld op financi eel en budgettair gebied een van de knapsten in het land is, zullen zijn partij en vooral de AR-ministers uit het kabinet-Cals hem node aan het werk zien gaan. De persoonlijke motieven schijnen in de ARP een belangrijke rol te spe len. Er zou, naar men zegt, vooral bij de linker vleugel onder leiding van de heer Biesheuvel geen droef heid ontstaan als de heer Schmelzer in zijn opdracht zou mislukken. In dat geval zou de ARP, die solidair is ge bleven met het kabinet Cals, als de natuurlijke redder des vaderlands kun nen optreden. Niet de heer Zijlstra, maar de heer Biesheuvel lijkt in dat geval de aangewezen premier. Maar zover is het nog niet. Als prof. Zijl stra weigert mag men waarschijnlijk rekenen op een kabinet met de heer De Quay als premier. Het kabinet zou dan waarschijnlijk worden gevormd door enige KVP-ministers uit het ka binet-Cals aangevuld met minder uit gesproken politiek ge-oormerkte figu ren, althans zeker geen AR-figuren uit de huidige combinatie-Cals. Het is zelfs niet onmogelijk dat in een der gelijk kabinet ook CHU-bewindslieden zouden optreden. Reeds wordt de naam van oud-minister De Pous ge noemd. tig aan de mislukte communistische staatsgreep van vorig jaar. Voorts werd hij schuldig bevonden aan onder mijnende activiteit, machtsmisbruik en aan enige economische misdrijven. Het tribunaal verklaarde Soebandrio vervallen van al zijn rangen en onder scheidingen en confisceerde tevens zijn bezittingen. De uitspraak kwam aan het einde van een drie en een hall' uur duren de uiteenzetting, waarin het tribunaal als zijn mening te kennen gaf, dat Soebandrio de communistische partij (PKI) de gelegenheid heeft gegeven de staatsgreep van vorig jaar te plegen. Hij zou van de communistische plannen op de hoogte zijn geweest, maar liij had president Soekarno hiervan niet in kennis gesteld. Ook wist hij dat de communistische jeugdorganisatie in het geheim bezig was met een militaire op leiding, aldus het tribunaal. Overste Said verklaarde: „Het is voor het tribunaal duidelijk, dat het optreden van de beklaagde in strijd was met de Indonesische revolutie. Zijn activiteit heeft geleid tot een tragedie voor Indonesië. Het tribunaal heeft het gevaar gezien van de activiteit van de beklaagde, die ellende heeft ge bracht aan alle lagen van de gemeen schap. Zijn misdaden waren veelvuldig en zijn acties waren geen gewone mis drijven". Het tribunaal was ook van oordeel, dat de beklaagde het streven van het leger had gedwarsboomd bij het her stellen van de orde en het onschade lijk maken van degenen die voor de staatsgreep verantwoordelijk waren. Ook had hij de veiligheid van de staat in gevaar gebracht door onrust te zaaien door zijn verklaringen en felle redevoeringen. Tenslotte werd hij schul dig bevonden aan het overschrijven van belangrijke sommen naar het bui tenland, zonder daartoe officieel te zijn gemachtigd. Het tribunaal zei niet akkoord te kunnen gaan met Soebandrio's verkla ring, dat hij president Soekarno niet op de hoogte van de activiteit van de PKI vóór de staatsgreep had ge steld, omdat het staatshoofd dit al wel zou weten. Soebandrio heeft steeds beweerd niet schuldig te zijn aan de punten van de tenlastelegging. Hij kan binnen een maand president Soekarno om gratie verzoeken. DEN HAAG, 26 okt. Minister Luns heeft zich gisteren bij de be antwoording van de debatten in de Eerste Kamer versproken. Hij be antwoordde de opmerkingen van de afgevaardigden Van Hulst (CH) zn Steenkamp (KVP) en wendde zich op een gegeven ogenblik tot de geachte afgevaardigde Hulst kamp. Er ontstond enige hilariteit in de grote vergaderzaal van het kamergebouw, een hilariteit die nog toenam toen minister Luns opmerkte, dat het produkt van de zelfdenaam een uitstekend pro dukt is. Hij bood zijn excuses aan voor zijn verspreking. ADVERTENTIE SPAARBANK TE ROTTERDAM HOOFDKANTOOR BOTERSLOOT De heer Van Boven, voorzittel van het Nederlands Katholiek Werk gevers Verbond, heeft zich ernstig beklaagd over het onevenredig zwa re gewicht, dat bij sociale beslis singen wordt gehecht aan politieke I actoren en aan het sociaal-psycho logisch klimaat waarin de vakbe weging zich bevindt. Er wordt, met and-ere woorden, minder gelet op de economische juistheid van sociale beslissingen dan op de vraag of zij poliliek haalbaar en voor de vak beweging aangenaam zijn. Een enorme beschuldiging, die nog lang niet verklonken zal zijn. Het is jammer, dat zij geuit wordt in een periode van politieke malaise, die vervuld is van wantrouwen tegen alles wat werkgever is en „rechts" lijkt te denken. De heer Van Boven heeft zich weliswaar verzet tegen de bewering, dat de kabinetscrisis door de werkgevers gestimuleerd is. maar men mag wel aannemen dat zijn rede in dat opzicht averechtse conclusies zal uitlokken. Zijn op merkingen zijn meer duidelijk dan voorzichtig. Maar misschien is dat de bedoeling. De duidelijkheid is nog al „in" op het ogenblik. De heer Van Boven richt zijn aan val vooral op de regering en op de Stichting van de Arbeid. Hoe wei nig is er eigenlijk terechtgekomen van de grote rol die men aan de SER als orgaan van overleg en samenwerking tussen werkgevers, werknemers en kroonleden had toe gedacht. Als men zoveel jaren na de oprichting van de P.B.O. de Stichting van de Arbeid waarin gèèn kroonleden zitten nog steeds moet aanwijzen als de belangrijkste sociale ontmoetingsplaats dan moet dat duiden op een hopeloos onver mogen van deze P.B.O. en haar toporgaan, de S.E.R.. die op weg _js een wetenschappelijk bijkantoor van het Centraal Plan Bureau te worden. Een andere kanttekening bij de rede van de heer Van Boven geldt zijn tweezijdige beschuldiging aan de overheid en de vakbonden. Als zijn beschuldiging juist is. moet er op zijn minst nog een derde groep van schuldigen zijn. Dat is de groep waaruit over het algemeen de kroon leden van de S.E.R. gerecruteerd worden: de onpartijdige wetenschap pelijke economen. Bestaat er bij deze groep angst voor conservatief te wor den aangezien? Het is bijna onvoor stelbaar, dat men bij het bestaan van wantoestanden als de heer Van Boven signaleert, zo weinig van zich Iaat horen. In dat opzicht lijkt de rede ons een uitdaging waar men op zou moeten reageren. Datzelfde geldt voor de kritiek welke de K.V.P. tegen de begroting-Vonde ling heeft aangevoerd. Men hoort steeds meer fluisterverhalen over de wetenschappelijke breinen, die ach ter deze beschuldigingen van de K.V.P. aan het werk zijn geweest. Wie zijn deze breinen en wat belet hen in het openbaar te spreken over zaken waarin zij achter de schermen zo actie! zouden geweest zijn? Als de wetenschappelijke verdediging van het economische landsbelang het daglicht niet kan verdragen, moet men zich niet verbazen over gebrek aan eerbied voor de econo mische wetenschap. DEN HAAG, 26 okt Door een syndicaat onder leiding van de Am sterdam-Rotterdam Bank, de Algeme ne Bank Nederland en Mees en Hope is een 7, „5 procents obligatielening ten laste van de Gasunie, groot 100 miljoen overgenomen, welke zal wor den uitgegeven tegen 991/» procent. De lening zal worden afgelost in 10 gelijke jaarlijkse termijnen, te begin- nen in..1977. Vervroegde gehele of ge deeltelijke aflossing is gedurende "de eerste 10 jaar van de looptijd niet toe gestaan. Daarna in de jaren 1976 tot en met 1980 alleen tegen lOl'/i procent en gedurende de verdere looptijd te gen 101 procent. De lening is ver deeld in coupures van 1.000. De inschrijvingsdatum is vrijdag 4 november en de datum van storting donderdag, 1 december. De beursnotering voor de lening te Amsterdam en Rotterdam zal worden aangevraagd. Het prospectus ver schijnt donderdag. Van het banksyndicaat maken ver der deel uit de Hollandsche Bank Unie, de Credietbank, de Midden- standsbank, Pierson, Heldring en Pierson, de Coöp. Centrale Boeren leenbank en de Coöp- Centrale Raif- feisenbank. sSfjk

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1966 | | pagina 13